Środa, 18 października 2017r.

Imieniny: Juliana, Lukasza

997

Złodziej zatrzymany przez policjantów

Ukradł auto, ukrył je, a następnie spalił

Funkcjonariusze z powiatu lwóweckiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu. Sprawca, jak okazało się w trakcie działań policyjnych w tej sprawie, ukrył swój łup, a następnie spalił pojazd.

czytaj więcej

Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi

Najbardziej dochodowa forma przestępczości

Dziś w całej Unii Europejskiej obchodzony jest już po raz jedenasty Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Ideą kampanii jest propagowanie świadomości o zjawisku i jego rozmiarach, a także wskazanie, gdzie można szukać pomocy.

czytaj więcej

Teraz stanie przed sądem

Znalazł portfel z pieniędzmi, kupił telewizor

56-letni mieszkaniec Lwówka Śląskiego przywłaszczył sobie portfel z pieniędzmi i dokumentami. Został ustalony i zatrzymany przez policjantów. Jak się okazało, za przywłaszczone pieniądze kupił nowy telewizor.

czytaj więcej

Wysokie kary nie zniechęcają

Zlikwidowano kolejne kasyno

Sukcesem zakończyły się wspólne działania lubańskich policjantów oraz funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej ze Zgorzelca. Podczas kontroli salonów gier na terenie powiatu lubańskiego, ujawnili i zabezpieczyli trzy nielegalne automaty do gier.

czytaj więcej

Kolejny sprawca kradzieży z włamaniem zatrzymany

Straty oszacowano na 20 tys.złotych

Lubańscy policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie licznych kradzieży z włamaniem na terenie powiatu lubańskiego. Łącznie młodemu mężczyźnie przedstawiono 5 zarzutów.

czytaj więcej

Zaręba

"Terrorysta" w zakładzie karnym

Pożar pawilonu mieszkalnego w Zakładzie Karnym, groźne zakłócenie porządku przez osadzonych, zatrzymanie dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy wkroczyli do poczekalni dla gości na terenie ZK Zaręba, a następnie zabarykadowali się i prawdopodobnie posiadają broń palną. W takim scenariuszu ćwiczeń dowódczo-sztabowych uczestniczyli policjanci z Lubania.

czytaj więcej

Niwnice

Zaginęła 15-letnia Klaudia

W dniu 09.10.2017 ok. godz. 10 zaginęła Klaudia Sitarska zamieszkała w Niwnicach. Dziewczyna uciekła z drugiej lekcji ze szkoły, w której się uczyła i do dziś nie ma z nią kontaktu.

czytaj więcej

Trzeźwy poniedziałkowy poranek

W zwyczaju policji są ogólnopolskie akcje, których celem są wybrane grupy uczestników ruchu drogowego. W miniony poniedziałek na celownik zostali wzięci kierowcy „po spożyciu”. Akcja „Trzeźwy poranek” miała intezasresujący finał.

czytaj więcej

Lwówek Ślaski

Z awantury domowej do aresztu

Awantura domowa okazała się poważnym przestępstwem, za które zatrzymany przez policjantów 26-latek trafił na 3 miesiące do Aresztu Śledczego, gdzie będzie oczekiwał na sprawę w Sądzie.

czytaj więcej

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Areszt dla sprawcy zabójstwa w Bolesławcu

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Bolesławcu, w dniu 8 października 2017 roku, Sąd Rejonowy w Bolesławcu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania wobec 20-letniego Dominika K., podejrzanego o dokonanie zabójstwa konkubenta swojej matki oraz usiłowania zabójstwa matki.

czytaj więcej

Pościg w Mirsku

W poniedziałek, późnym wieczorem, policjanci Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim usiłowali zatrzymać do kontroli drogowej w Mirsku samochód osobowy Volvo. Mimo sygnałów do zatrzymania, kierowca przyspieszył i postanowił uciekać.

czytaj więcej

Jelenia Góra

Z bronią pneumatyczną zaatakował serwis AGD

Kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat grozić może mężczyźnie, który dopuścił się rozboju. Do zdarzenia doszło w Jeleniej Górze w jednym w serwisów sprzętu AGD. Zamaskowany napastnik zaatakował pracowników, bronią pneumatyczną, w kierunku 1 mężczyzny oddał strzał, a następnie ukradł mienie o wartości blisko 3 tysiące zł. Został już tymczasowo aresztowany.

czytaj więcej

KPP Bolesławiec

Ukradł samochód i przywiózł koleżankę na przesłuchanie

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież auta. Okazało się, że działaniu sprawcy przyświecał pewien określony cel. Skradzionym pojazdem zawiózł koleżankę ... na przesłuchanie do komisariatu. Zatrzymanego do jednostki policji „dostarczyli” z kolei policjanci. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Apel o rozwagę na drodze

Warunki atmosferyczne jesienią zdecydowanie nie służą bezpieczeństwu w ruchu drogowym,  dlatego lubańska policja apeluje o większą ostrożność. Kierujący powinni zmienić technikę jazdy, a piesi zadbać o to, aby być widocznym.

czytaj więcej

Lwówek Ślaski

Nie dla narkotyków

Ponad 700 działek marihuany, 99 tabletek ekstazy oraz 140 działek metamfetaminy ujawnili lwóweccy kryminalni. Zatrzymali także 33-letniego mężczyznę, który przechowywał środki odurzające w mieszkaniu. Dzięki policjantom narkotyki te nie trafią do lwóweckiej młodzieży.

czytaj więcej

Nadużyli procedury uchodźczej

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu przejęli od strony niemieckiej 4 obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej. Cudzoziemcy wcześniej starali się w Polsce o ochronę międzynarodową.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia