Piątek, 23 czerwca 2017r.

Imieniny: Wandy, Zenona

997

Platerówka

Kierowca autobusu po użyciu alkoholu

Policjanci z powiatu lubańskiego skontrolowali kierowcę autokaru, którym miał zawieźć na wycieczkę uczniów szkoły podstawowej. Jak się okazało mężczyzna miał 0,3 promila alkoholu w organizmie. Wobec takiej sytuacji będzie on odpowiadał za jazdę po użyciu alkoholu. Za tego typu czyn grozi kara aresztu, grzywny i utrata prawa jazdy.

czytaj więcej

Jelenia Góra

Zarzutu za wyłudzanie stypendiów

Jeleniogórscy policjanci ustalili i przedstawili zarzuty 11 osobom podejrzanym o to, że na podstawie fałszywych dokumentów wyłudziły tzw. stypendia szkolne. Zarzuty usłyszała również osoba, która wystawiała sfałszowane dokumenty. Straty w tej sprawie oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 8 tysięcy złotych.

czytaj więcej

Pieńsk

Zatrzymali kierowcę pod wpływem narkotyków

Policjanci ze zgorzeleckiej drogówki zatrzymali 27-letniego kierowcę, który ruszył w drogę będąc pod wpływem środków odurzających. O dalszym losie mężczyzn decydować będzie sąd. Kierowcy grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

KPP w Lubaniu

Tym razem "na policjanta"

Na terenie Lubania miało miejsce oszustwo metodą na tzw. policjanta. Jednakże dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zdołano odzyskać przekazaną kwotę pieniędzy i zwrócić pokrzywdzonej. Coraz częściej oszuści, aby wzbudzić wiarygodność podszywają się np. pod funkcjonariuszy policji bądź pracowników administracji. Jednakże pamiętać należy, że policjanci nie proszą o przekazanie pieniędzy obcym osobom.

czytaj więcej

KPP w Lubaniu

Podsumowanie długiego weekendu

Czerwcowy długi weekend już za nami. Dla mieszkańców powiatu lubańskiego oraz osób przyjezdnych był to czas odpoczynku, natomiast dla lubańskich policjantów okres intensywnej pracy na rzecz bezpieczeństwa. W trakcie czterech minionych dni funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu przeprowadzili 281 kontroli drogowych, podczas których zatrzymali 1 nietrzeźwego kierującego oraz 1 kierującego po spożyciu alkoholu.

czytaj więcej

Stary Węgliniec

Kierująca pod wpływem uciekała policjantom

Zgorzeleccy policjanci ruchu drogowego w czasie pościgu zatrzymali młodą kobietę, która kierując samochodem osobowym, nie zatrzymała się do kontroli. Teraz odpowie ona przed sądem za przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, jak również za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu prowadzenia pojazdów.

czytaj więcej

Przypadkowy przechodzień wykazał się obywatelską postawą

Pomógł policjantom ująć zbiega

Według świadków zdarzenia reakcja mężczyzny była niezwykle skuteczna, jednym ciosem obalił uciekiniera na ziemię. Dzięki temu prowadzący pościg policjanci bez problemu ujęli młodocianego przestępcę.

czytaj więcej

Dokonali przestępstw również w powiecie lubańskim

Uciekali kradzionym golfem, kierowała ciężarna

Funkcjonariusze zatrzymali po pościgu kobietę i mężczyznę, którzy uciekali skradzionym autem. Okazało się też, że kierująca jest w 8 miesiącu ciąży i ze swoim wspólnikiem ma na koncie liczne przestępstwa przeciwko mieniu, do których doszło na terenie kilku powiatów na Dolnym Śląsku. Wewnątrz pojazdu policjanci znaleźli rzeczy pochodzące z innych kradzieży. 

czytaj więcej

Jelenia Góra

Włamywacz ukrył się pod kocami

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który korzystając z nieobecności właściciela włamał się do jednego z mieszkań na terenie miasta i zamierzał je okraść. Funkcjonariusze powiadomieni przez czujnego sąsiada o podejrzeniu popełnienia przestępstwa natychmiast pojechali na miejsce i znaleźli sprawcę, który ukrył się pod kocami i ubraniami. Za swój czyn odpowie on teraz przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Kampania profilaktyczna na Dolnym Śląsku

„Łapki na kierownicę”

Nawet 6 – krotnie zwiększa się prawdopodobieństwo wypadku, gdy odbierasz telefon podczas kierowania pojazdem. Dlatego dolnośląscy policjanci zainaugurowali dzisiaj na terenie województwa kampanię profilaktyczną pod hasłem „Łapki na kierownicę”. Przedsięwzięcie ma na celu przeciwdziałanie zagrożeniom, jakie niesie za sobą używanie podczas kierowania pojazdem telefonu komórkowego trzymanego w ręku. Działania profilaktyczne policjantów z Dolnego Śląska wspiera też znany kierowca rajdowy Grzegorz Grzyb – Mistrz Polski.

czytaj więcej

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem na wypoczynek

Czas wyjazdów weekendowych, wakacyjnych to często okres wytężonych przygotowań do podróży. Aby spędzony urlop był udany i pozostał na długo w naszej pamięci miłym wspomnieniem, zadbajmy o właściwe zabezpieczenie pozostawionego mienia, tak aby po powrocie nie czekała na nas przykra niespodzianka. Podczas gdy wakacje są dla nas okresem wypoczynku, dla złodziei jest to czas żniw. Zatem, jak właściwie zabezpieczyć dom, mieszkanie, piwnicę czy garaż przed wyjazdem na urlop?

czytaj więcej

Policyjna akcja

„Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2017”

Dolnośląscy policjanci w okresie 14-18 czerwca br. prowadzić będą wzmożone działania prewencyjno - kontrolne na drogach naszego województwa mające na celu zapewnienie użytkownikom dróg bezpiecznej podróży do miejsc docelowych i powrotu do domu.

czytaj więcej

Jelenia Góra

Policjanci pomogli niewidomemu mężczyźnie

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Karpaczu pomogli niewidomemu mężczyźnie zrobić zakupy w jednym z jeleniogórskich dyskontów. Policjanci pojawili się w sklepie na prośbę zgłaszającego, po tym jak obsługa niestety omówiła mu pomocy. W związku z tym, że torba z zakupami była ciężka funkcjonariusze pomogli mężczyźnie też dotrzeć do domu i wnieśli mu sprawunki do mieszkania.

czytaj więcej

Gryfów Śląski

Przyłapany na gorącym uczynku

Jakież wielkie było zdziwienie mieszkanki Gryfowa Śląskiego, która po kilkudniowej nieobecności wróciła do domu, gdzie zastała splądrowane pomieszczenia i śpiącego w środku mężczyznę. Sprawca, gdy zorientował się, że został nakryty na gorącym uczynku szybko uciekł.

czytaj więcej

KPP w Lubaniu

Towary tytoniowe bez akcyzy

Lubańscy funkcjonariusze w wyniku prowadzonych czynności w jednym z mieszkań na terenie powiatu lubańskiego zabezpieczyli 1700 sztuk papierosów oraz tytoń cięty bez znaków skarbowych akcyzy w ilości 3,60 kilograma. Policjanci w tej sprawie przesłuchali 64-letniego mężczyznę.

czytaj więcej

Zgorzelec

Zatrzymany za posiadanie i uprawę konopi

Nielegalną plantację konopi indyjskich ujawnili i zlikwidowali policjanci ze zgorzeleckiej grupy "NYSA" wraz z funkcjonariuszami Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową dolnośląskiej komendy. Należącą do młodego mężczyzny uprawę policjanci namierzyli w jego mieszkaniu. Łącznie zabezpieczono blisko 500 porcji suszu marihuany oraz 10 krzaków konopi indyjskich. Za prowadzenie zabronionej działalności i posiadanie marihuany podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Leśna

Zabezpieczono nielegalne maszyny do gier hazardowych

Wspólne działania policjantów z Lubania i funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej ze Zgorzelca zakończyły się przejęciem nielegalnych maszyn. Podczas kontroli jednego z salonów gier na terenie powiatu ujawnili i zabezpieczyli aż trzy automaty do gier hazardowych. Teraz zarówno właścicielowi urządzeń jak i lokalu, w którym się znajdowały grozić mogą wysokie grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.

czytaj więcej

Stary Zawidów

Czesi produkujący metamfetaminę zatrzymani przez CBŚP

Nielegalne laboratorium metamfetaminy w powiecie zgorzeleckim zlikwidowali policjanci CBŚP z Jeleniej Góry współpracując z funkcjonariuszami organów finansowych ze Zgorzelca. Funkcjonariusze zatrzymali troje obywateli Czech i zabezpieczyli kompletny sprzęt służący do produkcji narkotyków, 7 litrów efedryny oraz odczynniki chemiczne służące do produkcji narkotyku. Handlarze mogli wyprodukować prawie 5 kg narkotyku o czarnorynkowej wartości prawie 400 tys. złotych. Pomysłodawca procederu został tymczasowo aresztowany.

czytaj więcej

Zatrzymany z tabletkami wykorzystywanymi do produkcji narkotyków

Zatrzymany 40 -letni obywatel Czech i zabezpieczone blisko 1.4 kilograma tabletek, które w swoim składzie zawierały pseudoefedrynę to efekt wspólnych działań funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Bogatyni i Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu. Sprawdzenia potwierdziły, że posiadane przez mężczyznę produkty wykorzystywane są do produkcji narkotyków. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozić mu może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Srogie mandaty dla kierowców szalejących po lasach motocyklami i quadami

Jeleniogórscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Karkonoskiego Parku Narodowego, Straży Leśnej Nadleśnictwa Kowary, Szklarskiej Poręby, Jawora , Złotoryi, Lwówka Śląskiego, Kamiennej Góry systematycznie prowadzą działania skierowane przeciwko szalejącym quadami i motocyklami po lasach i górskich szlakach. Ujawnianie wykroczeń, a w konsekwencji wyeliminowanie tego zjawiska jest głównym celem zawiązanej współpracy.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Lesław Michurski

  żył 62 lat

  Zm. 08.06.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 01.07.2017 o godz. 14:00

  W Kościele Jana Chrzciciela w Leśnej

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina.

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań

 • Anna Nawrotna

  żyła 74 lat

  Zm. 22.06.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 26.06.2017 o godz. 14:00

  W Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Lubaniu

  Zawiadamia pogrążona w smutku i żałobie Rodzina.

  Pogrzeb organizuje firma M.Siergun

 • Kamil Majewski

  żył 28 lat

  Zm. 17.06.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 26.06.2017 o godz. 11:00

  W Kościele parafialnym w Świeciu

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina.

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań

 • Kamil Kubecki

  żył 28 lat

  Zm. 17.06.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 24.06.2017 o godz. 13:00

  Na Cmentarzu Parafialnym w Świeciu

  Zawiadamia pogrążona w smutku kochająca Rodzina

  Pogrzeb organizuje firma M.Siergun