Niedziela, 17 grudnia 2017r.

Imieniny: Olimpii, Lazarza, Floriana

997

Zgorzelec

Uprawa marihuany w ... sypialni

W jednym z mieszkań na terenie miasta policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Z zabezpieczonego suszu konopi można by było uzyskać 1350 porcji handlowych marihuany. Zatrzymany w tej sprawie 42-latek usłyszał już zarzuty, a grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Lubań

Zlikwidowano kolejne kasyno

Pomyślnie zakończyły się wspólne działania lubańskich policjantów oraz funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej ze Zgorzelca. Podczas kontroli salonów gier na terenie powiatu lubańskiego, ujawnili i zabezpieczyli trzy nielegalne automaty do gier.

czytaj więcej

Bogatynia

Udzielał narkotyki małoletnim

Policjanci z Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udzielanie środków odurzających. Zatrzymany udzielał narkotyki osobom małoletnim. Sąd Rejonowy w Zgorzelcu podjął decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy wobec mieszkańca Bogatyni.

czytaj więcej

Lubań

Zatrzymany za posiadanie narkotyków

Policjanci na terenie Lubania zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków oraz poszukiwanego w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Zatrzymany trafił prosto do policyjnego aresztu, a za posiadanie środków odurzających grozić mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

O włos od tragedii!

Omal nie potrącił pieszej na przejściu

Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali kierującego, który lekceważąc przepisy spowodował ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. Mężczyzna omal nie potrącił pieszej będącej na przejściu. W związku z zagrożeniem, które spowodował, kierujący stracił już prawo jazdy, a za czyn, którego się dopuścił będzie odpowiadał przed sądem.

czytaj więcej

Nie żyje 28-letni Ukrainiec

Zabójstwo w Jeleniej Górze

Policjanci zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który podczas kłótni śmiertelnie nożem ugodził pokrzywdzonego. Zatrzymany był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 2 promile. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Teraz za przestępstwo, o które jest podejrzewany grozić mu może nawet dożywocie. Ostatecznie jednak, o treści zarzutu zadecyduje prokurator prowadzący czynności w tej sprawie.

czytaj więcej

Spektakularna akcja gryfowskich policjantów

Zatrzymani na dachu

Wczoraj późnym wieczorem dzielnicowi z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim otrzymali informację o miejscu pobytu mężczyzny, który jest poszukiwany przez policję. Mężczyznę i jego kompana zatrzymano na dachu budynku.

czytaj więcej

Odpowiedzą za włamanie do salki katechetycznej

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom zatrzymanym przez policjantów z powiatu lwóweckiego, podejrzanym o włamanie i kradzież mienia. Łupem podejrzanych padł m.in. projektor i zestaw nagłaśniający znajdujący się w pomieszczeniu przy jednym z obiektów sakralnych. Funkcjonariusze działając w tej sprawie odzyskali już część skradzionego mienia, a podejrzani o włamanie, za swój czyn odpowiedzą teraz przed sądem.

czytaj więcej

Siekierczyn

Porzucona Polówka

Dziś przed południem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu otrzymał informację, że między miejscowościami Siekierczyn a Wesołówka stoi rozbity i porzucony VW Polo.

czytaj więcej

Zaatakował nieznajomego mężczyznę

Kto jest na zdjęciu?

Policjanci szukają osobę podejrzewaną o pobicie mężczyzny w sierpniu 2017 r. na terenie Bolesławca. Funkcjonariusze w wyniku prowadzonych czynności uzyskali fotografię prezentowaną poniżej, która może pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny.

czytaj więcej

Zgorzelec

Wpadł na gorącym uczynku

Funkcjonariusze prewencji ze zgorzeleckiej komendy na gorącym uczynku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania do samochodów ciężarowych. Sprawca wykorzystując nieobecność kierowców dostawał się do wnętrza kabin zaparkowanych pojazdów i kradł CB radia, nawigacje, laptopy, dokumenty oraz inne drobne przedmioty. Straty oszacowano na kwotę blisko 20 tysięcy złotych. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

czytaj więcej

Surowe kary za blokowanie numerów alarmowych

Kary aresztu, ograniczenia wolności lub do 1,5 tys. zł grzywny za umyślnie i nieuzasadnione blokowanie telefonicznych numerów alarmowych, zwłaszcza 112, 997, 998 i 999 - przewiduje nowelizacja Kodeksu wykroczeń, która weszła w życie 19 listopada 2017 roku.

czytaj więcej

KPP w Lubaniu

Zapraszamy do debaty

Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu zaprasza mieszkańców Lubania do wspólnej debaty "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ".

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia
Uwaga! Oblodzenie- możliwe śliskie drogi. Prośimy zachować ostrożność!