Czwartek, 17 sierpnia 2017r.

Imieniny: Zanny, Mirona, Jacka

997

Zatrzymany po pościgu

Policjanci w Gryfowie Śląskim prowadząc działania kontrolne związane z kradzieżami samochodów około godz. 23:30 na ul. Lubańskiej dali wyraźny sygnał do zatrzymania kierującemu pojazdem marki Seat. Pomimo użycia sygnałów kierujący postanowił uciekać w kierunku Mirska. Policjanci podjęli za uciekającym pościg.

czytaj więcej

Sprawa śmierci Magdy Żuk

Oświadczenie rodziny

"Jedynym celem służącym stronie egipskiej jest wykazanie, że Magda była chora psychicznie". Czy wiadomo, co wydarzyło się w Egipcie?

czytaj więcej

Lwówek Śląski

Policja poszukuje zaginionego

Policja poszukuje 64-letniego mieszkańca Lwówka Śląskiego, który wyszedł z domu i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną.

czytaj więcej

Gryfów Śląski

Narkotyki i ludzkie tragedie

Patrol policji został o godz. 1:30 w nocy wezwany do interwencji domowej w jednym z mieszkań w Gryfowie Śląskim. Ze zgłoszenia wynikało iż pijany 42 -latek jest agresywny w stosunku do swoich rodziców.

czytaj więcej

Zatrzymany sprawca wielu kradzieży i włamań

Policja poszukuje właścicieli skradzionych przedmiotów

Policjanci z Mirska, w wyniku działań operacyjnych, zatrzymali 20-letniego mieszkańca Świeradowa- Zdroju podejrzewanego o dokonanie kradzieży kamer monitoringu w miejscowości nieopodal Gryfowa Śląskiego. Jak się jednak okazało, sprawca działał na terenie aż trzech powiatów: lwóweckiego, lubańskiego i jeleniogórskiego.

czytaj więcej

Nie taki powinien być wybór młodzieży

Zamiast sportu - alkohol i narkotyki

Podczas wieczornego wspólnego patrolu policjantów i strażników miejskich we Lwówku Śląskim patrol postanowił sprawdzić grupę młodzieży która przebywała na stadionie miejskim.

czytaj więcej

Lubań

Na podwójnym gazie

Dziś rano Czytelnik informował nas o nietrzeźwym kierowcy busa. Jak się okazało, 58-latek przewoził pasażerów na podwójnym gazie.

czytaj więcej

Pomóż w identyfikacji

Rozpoznajesz tego mężczyznę?

Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu prowadzi czynności identyfikacyjne ujawnionych, 25.09.2014 roku, w zaroślach łąki w Zgorzelcu przy ul. Henrykowskiej, zwłok nieznanego mężczyzny w stanie znacznego rozkładu. Na podstawie badań dokonano rekonstrukcji wyglądu twarzy denata. Ktokolwiek rozpoznaje tego mężczyznę proszony jest o kontakt z policją.

czytaj więcej

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Wydłużono śledztwo w sprawie Magdy Ż.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze przedłużyła o kolejne trzy miesiące, tj. do dnia 31 października 2017 roku, okres trwania śledztwa w sprawie zabójstwa Magdaleny Ż. na terenie Arabskiej Republiki Egiptu.

czytaj więcej

Podsumowanie I półrocza 2017

Mniej przestępstw na Dolnym Śląsku

Minione półrocze, to kontynuacja spadku przestępczości na terenie województwa dolnośląskiego, w tym przestępstw szczególnie społecznie uciążliwych, gdzie odnotowano spadek w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego o blisko 2,2 tys. przestępstw, czyli o blisko 14%. To także codzienna, ciężka praca funkcjonariuszy i pracowników dolnośląskiej Policji na rzecz mieszkańców.

czytaj więcej

Lubań

Śmierć w łóżku

Dziś przed godziną 18. do jednego z mieszkań na ul. Słowackiego w Lubaniu została wezwana policja i straż pożarna, bowiem na klatce od długiego już czasu unosił się fetor. W czasie ostatnich, upalnych dni smród stał się nie do zniesienia.

czytaj więcej

Zgorzelec

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani dzięki mieszkańcom

Dzięki czujności i reakcji mieszkańców Zgorzelca policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Obaj zatrzymani mieli po ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Amatorom jazdy na "podwójnym gazie" poza utratą prawa jazdy, grożą 2 lata pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

czytaj więcej

Uprowadzili prawnika bogatyńskiego magistratu

Porywacze zatrzymani

W maju media informowały o uprowadzeniu i pobiciu prawnika obsługującego samorząd w Bogatyni. Jak podawało wówczas Radio Wrocław, chodziło o ujawnienie miejsca, gdzie burmistrz Bogatyni miał ukrywać pieniądze. W komentarzu pojawiała się informacja, że chodziło o kwotę 2 mln USD. Dziś policja poinformowała o zatrzymaniu sprawców uprowadzenia.

czytaj więcej

KPP Lubań

Policja szuka właściciela quada

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu poszukują właściciela pojazdu - quad, który został znaleziony w niedzielę, 23 lipca 2017 roku.

czytaj więcej

Zgorzelec

Złodziej paliwa zatrzymany

Policjanci ze Zgorzelca zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzieże akcesoriów samochodowych, słodyczy oraz paliwa z jednej ze stacji paliw w powiecie zgorzeleckim. Zatrzymany za kradzieże odpowie przed sądem, gdzie grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Policja alarmuje w związku z kolejnymi utonięciami

Wypoczywaj bezpiecznie nad wodą!

Przed nami kolejne zapowiadane upalne dni. Wielu z nas wybierze wypoczynek nad wodą. Jednakże często ignorujemy zasady bezpieczeństwa, których nieprzestrzeganie może prowadzić do tragedii. Od początku wakacji na Dolnym Śląsku utonęło już 5 osób. Tylko w ten weekend do tragedii doszło 2 razy. W trzecim przypadku, gdzie poszukiwania trwają, również istnieje podejrzenie utonięcia młodego mężczyzny. Dlatego dolnośląscy policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek, ostrożność i zachowanie zasad bezpieczeństwa, bo woda to śmiertelny żywioł dla tych, którzy tych zasad nie przestrzegają.

czytaj więcej

Został zatrzymany przez policjantów i trafił do aresztu

Zadał śmiertelny cios nożem

Policjanci z Lwówka Śląskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo, do jakiego doszło na terenie jednego z mieszkań. Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania, sprawca zadał pokrzywdzonemu śmiertelny cios nożem. Wobec zatrzymanego zastosowany został tymczasowy areszt. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia