Piątek, 24 marca 2017r.

Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny

997

Bolesławiec

Prowadził uprawę marihuany w domowym zaciszu

Bolesławieccy policjanci zlikwidowali domową plantację konopi indyjskich. W jednym z mieszkań znaleźli i zabezpieczyli kilka sadzonek marihuany oraz sprzęt służący do uprawy. W lokalu zatrzymano młodego mężczyznę. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Straty Skarbu Państwa oszacowano na 1800 zł

Papierosy i alkohol bez akcyzy

Lubańscy policjanci w wyniku prowadzonych działań wspólnie z wrocławskimi celnikami, w jednym z mieszkań na terenie powiatu lubańskiego, zabezpieczyli 780 sztuk papierosów oraz kilkadziesiąt butelek z zawartością alkoholu nie posiadającego wymaganych znaków akcyzowych. Policjanci w tej sprawie przesłuchali 66- letniego mężczyznę.

czytaj więcej

Wspólna akcja policjantów Ruchu Drogowego na lubańskich drogach

"Razem na powiaty"

Policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu wspólnie z funkcjonariuszami Ruchu Drogowego z Bolesławca,Zgorzelca, Lwówka Śląskiego, Kamiennej Góry oraz Jeleniej Góry dziś od wczesnych godzin prowadzili na drogach powiatu lubańskiego działania własne pn."Razem na powiaty". Funkcjonariusze ruchu drogowego w tym dniu sprawdzali, czy kierujący stosują się do przestrzegania zasad ruchu drogowego.

czytaj więcej

Transgraniczny pościg

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego wraz funkcjonariuszami z Czech zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu o wartości 107 tysięcy złotych. Dodatkowo w pojeździe znajdował się skradziony rower i motocykl. Cała historia zaczęła się od niezatrzymania do kontroli drogowej policjantom na terenie Czech. Następnie funkcjonariusze czescy podjęli pościg. Mężczyzna przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku granicy z Polską. Został zatrzymany przez policjantów po przejechaniu ponad 15 kilometrów, w Bogatyni. Na wniosek policji i prokuratury został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

czytaj więcej

Lubań

Marihuana w mieszkaniu

Policjanci z Lubania zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków odurzających. W jego mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili marihuanę w ilości ponad 720 porcji. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast jeżeli sprawca zajmuje się ich handlem, kara ta może wynieść nawet do 10 lat.

czytaj więcej

Policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego

Śmiertelnie postrzelił kota z wiatrówki

Kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat grozić może mieszkańcowi Jeleniej Góry, który z wiatrówki śmiertelnie postrzelił kota. Podejrzanego namierzyli i zatrzymali jeleniogórscy policjanci. Mężczyzna twierdził, że strzelał do tarczy i puszek. Przeprowadzona sekcja zwłok potwierdziła, że przyczyną śmierci zwierzęcia było postrzelenie z wiatrówki.

czytaj więcej

Uwaga oszustki!

Na wnuczka, kominiarza, czy pracownice ZUS

Na redakcyjny telefon zadzwonił dziś jeden z czytelników z prośbą o ostrzeżenie starszych osób i ich rodzin. Dziś przed południem do jednego z mieszkań na pl. Lompy w Lubaniu zapukały dwie kobiety podające się za pracownice Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

czytaj więcej

Pościg ulicami Mirska

Do niebezpiecznego zajścia doszło w poniedziałek, 13 marca kilka minut przed godziną 9. Mężczyzna jadąc z Giebułtowa w kierunku Mirska został zatrzymany do kontroli przez patrol drogówki. Kierowca dmuchnął w alkotest, jednak poproszony przez mundurowych o dokumenty zaczął uciekać.

czytaj więcej

Policjanci zatrzymali podejrzanego w skradzionym samochodzie

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku młodego mężczyznę podejrzanego o kradzież volkswagena transportera. Funkcjonariusze po otrzymaniu informacji od pokrzywdzonego rozpoczęli poszukiwania skradzionego pojazdu i sprawcy tego przestępstwa. Policjanci namierzyli utracony pojazd oraz kierującego. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Mężczyźnie, który przyznał się do tego przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Nowogrodziec

Okradał sejf rodzinie

Mieszkaniec gminy Nowogrodziec systematycznie włamywał się do sejfu, a następnie dokonywał kradzieży między innymi pieniędzy. Co ciekawe – uczynił to przy pomocy oryginalnego klucza.

czytaj więcej

Sprawca zatrzymany przez gryfowskich policjantów

Z siekierą na salon gier

Dyżurny Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu w jednym z salonów gier na terenie Gryfowa. Z relacji zgłaszającego wynikało, iż do salonu weszło dwóch mężczyzn z czego jeden z nich miał w ręku siekierę którą zaczął rozbijać automaty.

czytaj więcej

Ukradł alkohol i bił się z pracownikiem ochrony

Kradzież rozbójnicza w supermarkecie

Zarzut kradzieży rozbójniczej postawili policjanci z lubańskiej komendy 25 - letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o kradzież w sklepie dwóch butelek alkoholu. Zatrzymania mężczyzny dokonali pracownicy sklepu, którzy o całym zdarzeniu poinformowali policję. Prokuratura Rejonowa w Lubaniu wobec 25 - latka zastosowała dozór oraz zakaz opuszczania kraju. Mężczyzna już usłyszał zarzuty.

czytaj więcej

Zgorzelec

Potrącił pieszego i uciekł

Zgorzeleccy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który w miniony wtorek na terenie miasta potrącił idącego chodnikiem 79-letniego pieszego. Kierowca nie udzielając pomocy rannemu, zbiegł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna trafił do szpitala. Zatrzymany został wczoraj doprowadzony do prokuratury i za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

czytaj więcej

Broń, duże pieniądze i konwojent "pod wpływem"

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali do kontroli mężczyznę, który przekroczył dozwoloną prędkość. Ponadto kierował pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. Okazało się, że jest pracownikiem firmy ochroniarskiej i konwojuje wartości pieniężne. Posiadał przy sobie broń służbową.

czytaj więcej

41 Bieg Piastów

Od 3 do 5 marca 2017 na Polanie Jakuszyckiej odbędą się biegi w ramach 41 Biegu Piastów, a w ramach tej sportowej imprezy - 18 Policyjny Bieg Piastów. Jeleniogórska policja w tych dniach będzie realizować zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas tego wydarzenia. Funkcjonariusze zadbają m.in. o płynność w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwo uczestników, kibiców i turystów.

czytaj więcej

Edukacja poprzez zabawę

Festyn - "Bezpiecznie na stoku, w lesie i w mieście"

Lejący z nieba deszcz nie był w stanie zepsuć humoru uczestnikom festynu pn. " Bezpiecznie na stoku, w lesie i w mieście", który promował bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. W festynie wzięły udział dzieci i młodzież przebywająca na feriach zimowych na terenie miasta Świeradów-Zdrój.

czytaj więcej

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Zaginął mieszkaniec gminy Gryfów Śląski

Rodzina zaginionego 30- letniego Gabriela Michalczuka zwraca się z prośbą o pomoc. Mężczyzna ma około 188 cm wzrostu, waży 75 kg, ma ciemne oczy, ciemne włosy zaczesane na jeża, znacząco odstające uszy, zarost na całej twarzy. W dniu zaginięcia ubrany był w zimową kurtkę z kapturem, w pomarańczowym kolorze, jasnobrązowe buty zimowe, nie wiem jakie mógł mieć na sobie spodnie

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Aleksander Kowalski

  żył 56 lat

  Zm. 23.03.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 28.03.2017 o godz. 14:00

  W kaplicy na cmentarzu w Leśnej

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań

 • Maria Jaciów

  żyła 71 lat

  Zm. 22.03.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 25.03.2017 o godz. 13:00

  Msza żałobna w Kościele Parafialnym,pogrzeb o 14.00 na cmentarzu w Rudzicy.

  Zawiadamia pogrążona w smutku kochająca Rodzina

  Pogrzeb organizuje firma M.Siergun