Środa, 18 stycznia 2017r.

Imieniny: Piotra, Małgorzaty

997

Policja i SOK skontrolowali punkty skupu złomu

Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei prowadzili działania ukierunkowane na przeciwdziałanie przestępczości na dworcach PKP i liniach kolejowych, ze szczególnym uwzględnieniem kradzieży infrastruktury kolejowej. 

czytaj więcej

Okradł kobietę, której wcześniej pomógł wnieść torby z zakupami.

„Pomocny” złodziej

Lubańscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież mienia. Jak ustalili funkcjonariusze 24- latek pomógł pewnej kobiecie zanieść zakupy do budynku mieszkalnego i przy okazji z torby zabrał jej portfel z portmonetką wraz z dokumentami, pieniędzmi oraz kartami bankomatowymi.

czytaj więcej

Pomoc osobom zagrożonym wychłodzeniem

W związku z falą mrozów Policja apeluje o wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone. Przez całą dobę czynne są numery alarmowe 112 i 997. Informacja szybko przekazana służbom może komuś uratować życie. Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu.

czytaj więcej

Pomiędzy „szusującymi” zobaczyć można policjantów

Śnieżny patrol policji

Sezon narciarski trwa, dlatego policjanci powiatu lubańskiego pełnią służbę na stoku w Świeradowie-Zdroju. Służby pełnione będą w weekendy, w okresie świątecznym oraz w trakcie ferii zimowych, kiedy jest największe natężenie turystów. Patrole narciarskie pełnią policjanci posiadający doświadczenie, a do ich zadań należy przede wszystkim czuwanie nad bezpieczeństwem narciarzy oraz porządkiem publicznym.

czytaj więcej

Lepiej kradli niż jeździli

Śliska sprawa

W całej sprawie zaskakujący okazał się motyw działania sprawców. Jadąc swoim autem wpadli w poślizg i uszkodzili dwa koła. Szukając kół na wymianę, postanowili ukraść inne auto tej samej marki. Kradzionym samochodem nie dojechali jednak na miejsce, ponieważ znowu wpadli w poślizg.

czytaj więcej

Mściszów

Ugodził nożem byłą partnerkę

Dziś przed południem w jednym z domów w miejscowości Mściszów omal nie doszło do tragedii. W wyniku awantury mężczyzna ugodził kobietę nożem i zbiegł z miejsca zdarzenia.

czytaj więcej

Pieńsk

Proponował policjantom 150 tys złoty

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. W trakcie zatrzymania 22 - latek oferował policjantom 150 tys. złotych za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyzna za wcześniej popełnione przez internet oszustwa odbędzie teraz karę w więzieniu. Odpowie on też dodatkowo za próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom. Obecnie wobec mężczyzny toczą się też na terenie kraju kolejne postępowania w sprawach o oszustwo.

czytaj więcej

T6 z dwulitrowym silnikiem TSI o mocy 150KM

Nowy bus dla lubańskich policjantów

Jak czytamy na stronach internetowych Dolnośląskiej Policji do Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu wkrótce trafi nowy Volkswagen w wersji T6. Nowa policyjna T6 z dwulitrowym silnikiem benzynowym TSI o mocy 150KM wykorzystywana będzie głownie do realizacji zadań prewencyjnych i służby patrolowej.

czytaj więcej

Video

To ty zdecydujesz jak będą wyglądały twoje święta

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Dla wielu z nas to czas wyjazdów, podróży oraz odwiedzin bliskich osób. Dlatego wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo. Zróbmy wszystko, aby te wyjątkowe grudniowe dni minęły w spokojnej i bezpiecznej atmosferze.

czytaj więcej

Poszukiwania zamachowca i zabójcy polskiego kierowcy

Niemiecka policja zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu obywatela Tunezji Anis Amri podejrzewanego o udział w zamachu, do którego doszło na jarmarku bożonarodzeniowym w berlińskiej dzielnicy Charlottenburg 19 grudnia br. Niemieckie służby oferują 100 tys. euro za pomoc w odnalezieniu poszukiwanego mężczyzny. Uwaga! Może być niebezpieczny i uzbrojony.

czytaj więcej

Policjanci uratowali wyziębionego psa

Policjanci z Komisariatu Policji w Leśnej wyciągnęli z rzeki psa. Zdezorientowane zwierzę bezradnie stało w wodzie, nie reagując na nawoływania. Policjanci, którzy ruszyli na ratunek ustalili, że pies był tak wyczerpany, że nie mógł stać o własnych siłach. Zwierzę nie było zaczipowane oraz nie posiadało obroży dlatego też funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania właściciela psa.

czytaj więcej

Życzliwość na drodze

17 grudnia 2016 około godz. 22:20 między Lubaniem a Olszyną Dolną doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu zatrzymał się inny kierowca który udzielił pomocy poszkodowanym oraz zabezpieczył miejsce zdarzenia swoim trójkątem ostrzegawczym

czytaj więcej

Leśna

Zmiany na stanowisku komendanta policji

Jak donosi portal Bolec.info, podinspektor Ryszard Podbucki został zastępcą komendanta bolesławieckiej policji. Dotychczas zajmował stanowisko komendanta Komisariatu Policji w Leśnej.

czytaj więcej

Wideo. Zobacz, jak okradają sklep

Nagroda za pomoc w identyfikacji złodziei

W niedzielę, 18 grudnia 2016 roku przed godzina 7:30 dwóch złodziei włamało się do sklepu ABC w Gościszowie. Sprawcy kręcili się przy sklepie już od godziny 7. Po dokonaniu kradzieży złodzieje odjechali samochodem w kierunku Lwówka Śląskiego

czytaj więcej

Kamil Bednarek i Future Folk na otwarcie zimy w Karpaczu!

Już jutro, 17 grudnia 2016 r. zapraszamy wszystkich miłośników białego szaleństwa na Stok Narciarski Relaks - Karpacz gdzie odbędzie się DOLNOŚLĄSKIE OTWARCIE SEZONU ZIMOWEGO. Tego samego dnia na stoku Relaks w Karpaczu pojawią się policyjne patrole narciarskie, które jednocześnie rozpoczynają działania prewencyjne w ramach akcji „Bezpieczne stoki” w kotlinie jeleniogórskiej.

czytaj więcej

Lubań

Płacił w sklepach nie swoją kartą płatniczą.

Kryminalni z Lubania zatrzymali 31- latka, któremu przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa, po tym jak siedmiokrotnie posłużył się nie swoją kartą płatniczą dokonując zakupów w sklepie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Teraz może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Adam Żmuda

  żył 51 lat

  Zm. 14.01.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 19.01.2017 o godz. 12:00

  w Kościele Jana Chrzciciela w Leśnej

  o czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina.

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań

 • Michał Kryjak

  żył 60 lat

  Zm. 15.01.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 18.01.2017 o godz. 13:00

  Na Cmentarzu Komunalnym w Lubaniu

  o czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku i żalu Rodzina

  Pogrzeb organizuje ZGiUK Lubań

 • Antonina Wojewoda

  żyła 94 lat

  Zm. 13.01.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 18.01.2017 o godz. 13:00

  W Kościele w Grabiszycach

  o czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań