Sobota, 29 kwietnia 2017r.

Imieniny: Rity, Katarzyny, Bogusława

997

Policjanci zatrzymali 3 mężczyzn i zabezpieczyli środki odurzające

Palili w mieszkaniu marihuanę

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 3 mężczyzn, podejrzanych o posiadanie narkotyków. W mieszkaniu jednego z nich funkcjonariusze znaleźli metamfetaminę i marihuanę. Z zabezpieczonych przez policjantów środków odurzających w tej sprawie można było uzyskać blisko 550 porcji handlowych. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd. Grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Zderzenie dwóch Renault

Do groźnego wypadku doszło dziś na wyjeździe z Lubania na wysokości miejscowości Jałowiec. Kierowca Reanault Clio w trakcie manewru wyprzedzania Renault Twingo, spanikował i doprowadził do zderzenia.

czytaj więcej

Wpadł dealer z Rębiszowa

Dzielnicowy w trakcie obchodu miejscowości Rębiszów postanowił sprawdzić jedną z uzyskanych od mieszkańców informacji. Informacja okazała się trafiona w tzw. „dziesiątkę”.

czytaj więcej

Straż Miejska Lubań

Złodziej obszedł się smakiem

Nieostrożność nie popłaca – przekonał się o tym dostawca towaru do jednego z lubańskich sklepów spożywczych, który przez swą nieuwagę mógł stracić skrzynię pełną wyrobów masarskich.

czytaj więcej

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Staranował policyjne auto, usłyszał zarzuty

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze prowadzi śledztwo przeciwko 40 – letniemu mieszkańcowi Bogatyni Tomaszowi T., któremu w dniu 21 kwietnia 2017 roku prokurator przedstawił zarzut dokonania pięciu przestępstw, w tym zbrodni rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

czytaj więcej

Pościg zakończony w Pisarzowicach

Podejrzany z kontrabandą zatrzymany po pościgu

Funkcjonariusze ze zgorzeleckiej komendy Policji zatrzymali po pościgu mężczyznę, który przewoził kontrabandę. W prowadzonym przez niego samochodzie policjanci znaleźli blisko 400 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli auto i jego zawartość, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Gdyby ujawniony towar trafił do nielegalnego obrotu, Skarb Państwa straciłby ponad 300 tys. złotych tytułem nieodprowadzonego podatku.

czytaj więcej

Narkotyki warte około 1,5 miliona złotych

Zlikwidowana plantacja konopi

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów, który podejrzany jest o posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz przygotowanie i uprawę konopi.

czytaj więcej

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Tymczasowy areszt dla zabójcy siostry

Prokuratura Rejonowa w Lubaniu prowadzi śledztwo przeciwko 43 – letniemu mieszkańcowi Wiednia Danielowi L., któremu prokurator w dniu 16 kwietnia 2017 roku przedstawił zarzut zabójstwa siostry - Doroty T. Do zdarzenia doszło w dniu 15 kwietnia 2017 roku w Biedrzychowicach w domu pokrzywdzonej.

czytaj więcej

Ranni policjanci

Uciekając taranował radiowozy

Sprawca rozboju na plebani pod Bogatynią uciekał przed policją. W Maciejowej pod Jelenią Górą próbował przedrzeć się przez policyjną blokadę taranując dwa radiowozy. Został zatrzymany. Dwóch policjantów i uciekinier trafili do szptala. Droga krajowa nr 3 w Maciejowej była całkowicie zablokowana.

czytaj więcej

CBŚP

Trzy laboratoria metamfetaminy zlikwidowane przez CBŚP

Trzy laboratoria metamfetaminy zlikwidowali policjanci jeleniogórskiego CBŚP we współpracy w KPP Bolesławiec w trzech miejscowościach Dolnego Śląska. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt kilogramów odczynników chemicznych służących do wytworzenia tego narkotyku i zatrzymali 6 osób, w tym „chemika”. Już wiadomo, że gotowy środek trafiał do Czech i Niemiec. Wszyscy zatrzymani usłyszeli w prokuraturze zarzuty dotyczące produkcji i obrotu narkotykami. 4 osoby zostały tymczasowo aresztowane.

czytaj więcej

Poszukiwany listem gończym – MICHAŁ MATKOWSKI

Wydział Kryminalny Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu, poszukuje mężczyzny ukrywającego się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości, a podejrzanego o usiłowanie podwójnego zabójstwa oraz rozbój z użyciem noża. Poszukiwany to Michał Matkowski.

czytaj więcej

Powiat lubański

Podsumowanie okresu świątecznego na drogach

W dniach od 14 do 17 kwietnia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu przeprowadzili wzmożone działania pn. „Bezpieczna Wielkanoc 2017”, ukierunkowane na zapewnienie w tym świątecznym czasie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu.

czytaj więcej

Mord w Biedrzychowicach

Zabił siostrę

Sąd Rejonowy w Lubaniu aresztował na okres trzech miesięcy 44-letniego mężczyznę. Według ustaleń śledczych, to on zabił mieszkankę Biedrzychowic w gminie Olszyna. Za zabójstwo może mu grozić kara dożywotniego więzienia.

czytaj więcej

Bezpieczna Wielkanoc na drogach powiatu

Już od dziś na drogach powiatu lubańskiego pojawiło się więcej niż zwykle policyjnych patroli dbających o bezpieczeństwo. Rozpoczęła się policyjna akcja "Bezpieczna Wielkanoc 2017”.

czytaj więcej

Pożegnanie z mundurem

12 kwietnia 2017 r. w sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzącej na emeryturę podinspektor Wandy Świderek. Po 31 latach służby w policyjnym mundurze odeszła na emeryturę nasza wieloletnia kadrowa.

czytaj więcej

Policjanci uratowali kobietę

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego uratowali kobietę, która próbowała odebrać sobie życie, wieszając się na strychu. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce interwencji, którą zgłosiła matka poszkodowanej, przeprowadzili sprawną akcję reanimacyjną, dzięki czemu kobieta odzyskała przytomność. Trafiła ona na obserwację do szpitala.

czytaj więcej

X edycja konkursu

Policjant, który mi pomógł

Od 2008 roku Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie IPZ „Niebieska Linia” organizuje konkurs „Policjant, który mi pomógł". Istota przedsięwzięcia polega na wyróżnieniu funkcjonariuszy, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie indywidualnej pomocy osobom doznającym przemocy w rodzinie, ponadto zaangażowani są w budowanie lokalnego systemu pomocowego w omawianym obszarze. Konkurs pn.” Policjant, który mi pomógł” od pierwszej edycji objęty jest honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.

czytaj więcej

Video

Rozpoznajesz podpalacza?

W ostatnich dwóch latach na terenie powiatu lwóweckiego doszło do kilkunastu podpaleń samochodów, najwięcej zdarzeń tego typu miało miejsce w okolicach Gryfowa Śląskiego. Mamy nagranie z monitoringu z dnia 25 marca 2017 roku z miejscowości Ubocze, na którym widać podpalacza.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Bogusław Korta

  żył 63 lat

  Zm. 25.04.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 29.04.2017 o godz. 13:00

  W Kapicy na Cmentarzu Komunalnym w Pobiednej.

  Zawiadamia pogrążona w żałobie kochająca Rodzina.

  Pogrzeb organizuje firma M.Siergun

 • Wanda Owoc

  żyła 84 lat

  Zm. 26.04.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 29.04.2017 o godz. 13:00

  W Kościele Parafialnym w Pisarzowicach,dalsza część ceremonii na Cmentarzu Komunalnym.

  Zawiadamia pogrążona w żałobie Rodzina.

  Pogrzeb organizuje firma M.Siergun