Poniedziałek, 20 lutego 2017r.

Imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza

997

Siekierczyn

Dwóch mężczyzn zatrzymanych kilka minut po włamaniu do sklepu

Policjanci z Lubania zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do sklepu na terenie gminy Siekierczyn. Do zdarzenia doszło w godzinach nocnych. Łupem sprawców padł m.in. alkohol, wyroby tytoniowe, słodycze oraz pieniądze o łącznej wartości ponad 2 tys. złotych. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd. Za tego typu przestępstwo może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę

Sukcesem zakończyły się kilkugodzinne poszukiwania 39-letniego jeleniogórzanina, którego zaginięcie zgłosiła wczoraj rodzina. Mężczyzna został zatrzymany w pociągu w Gdańsku, po długich i trudnych działaniach jeleniogórskich policjantów. Do jego zatrzymania przyczynił się również kierownik jednego z pociągów, który przekazał funkcjonariuszom cenne informacje. Mężczyzna po odnalezieniu trafił pod opiekę lekarzy.

czytaj więcej

Szaleńczą jazdę przerwali policjanci

Mimo padającego śniegu i śliskiej nawierzchni, na „60” gnał ponad 140 km/h

Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali pirata drogowego, który na ograniczeniu prędkości do 60 km/h gnał ponad 140 km. Kolejne pomiary wideorejestratora wskazywały, że kierowca nadal przyspieszał. Tego dnia warunki drogowe były trudne, gdyż padał śnieg i było ślisko. Za popełnione wykroczenie kierujący został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

czytaj więcej

Policja ostrzega

Bezpieczne ferie 2017

Już 13 lutego br. rozpoczną się na Dolnym Śląsku ferie zimowe. Część dzieci i młodzieży wyjedzie na zorganizowane zimowiska, ale sporo z nich zostanie w domach. Dlatego ważne jest, by zadbać o ich bezpieczeństwo podczas zimowych ferii. Dolnośląscy policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku.

czytaj więcej

Leśna - Policjant ratował życie młodemu mężczyźnie, który miał wypadek

Znaleźli mężczyznę w przydrożnym rowie

Wspólnie działania policjanta z powiatu lubańskiego i zatrzymujących się na miejscu zdarzenia kierowców, przyczyniły się do ratowania życia mężczyzny, który uległ wypadkowi. Poszkodowany prawdopodobnie doznał urazu głowy w wyniku upadku z roweru. Był zdezorientowały i kontakt z nim był bardzo utrudniony. Dzięki natychmiastowym działaniom mężczyzna szybko trafił pod opiekę lekarzy.

czytaj więcej

Wyjątkowa praca, różne kierunki rozwoju i spełnienie marzeń

Praca w policji

Jeśli chcesz robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilne warunki pracy – już dziś możesz zostać policjantem. Z każdym rokiem zawód ten cieszy się coraz większym zaufaniem obywateli. To praca dla ludzi z pasją, w prestiżowej i państwowej instytucji. Zastanawiałeś się nad pracą w Policji? Zrób kolejny krok. Nie czekaj, aż ktoś inny zajmie Twoje miejsce.

czytaj więcej

Zaginęła 17-letnia Nikola Kolt

Policjanci z Komisariatu II Policji w Opolu poszukują zaginionej 17-letniej Nikoli Kolt. Dziewczyna, ostatni raz widziana była 16 grudnia 2016 roku. Od tego czasu nie nawiązała kontaktu z rodziną. Osoby posiadające informacje na temat miejsca pobytu zaginionej, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu II Policji w Opolu lub najbliższą jednostką Policji.

czytaj więcej

Video

62-letni pirat drogowy

Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali kierującego, który lekceważąc przepisy spowodował zagrożenia bezpieczeństwa na drodze. Kierowca na ograniczeniu prędkości do 50 km/h miał na liczniku 120. Wyprzedzał też między innymi na podwójnej ciągłej i przejściu dla pieszych. Pirat stracił prawo jazdy i odpowie za swoje wyczyny przed sądem. Popełnione przez kierowcę wykroczenia w ruchu drogowym kwalifikują się łącznie na 42 punkty karne.

czytaj więcej

Ogólnopolski Dzień Odblasków

Dziś na terenie całego kraju, w tym na Dolnym Śląsku, po raz pierwszy prowadzony jest „Dzień Odblasków”. Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie „Dzień Odblasków” organizowany jest co roku. Udział w wydarzeniu biorą wszystkie podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Do akcji przyłączają się także norwescy celebryci, którzy rozdają odblaski na ulicach miast. Ponadto wzór i kształt odblasków każdego roku jest przygotowywany przez inną znaną osobę, a następnie promowany przez nią w mediach.

czytaj więcej

Nie bądźmy obojętni

Policjanci pomagają osobom bezdomnym i bezradnym

iarczysty mróz nie odpuszcza. Występująca od kilku dni ujemna temperatura jest szczególnie niebezpieczna dla osób bezdomnych. Dlatego też lubańscy funkcjonariusze w ramach akcji "Zima" szczególnie uważnie kontrolują miejsca, w których przebywają osoby bezdomne i samotne, a następnie przekazują informacje w tym zakresie służbom pomocy społecznej.

czytaj więcej

Lubań

Po nitce … do złodzieja motoroweru

Działania lubańskich policjantów doprowadziły do odzyskania skradzionego końcem 2016 roku motoroweru o wartości około 1500 zł. Funkcjonariusze analizując zebrany materiał zatrzymali mężczyznę podejrzanego o związek z tym zdarzeniem. 33- latek usłyszał zarzut kradzieży. Zatrzymanemu za popełniony czyn może teraz grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

czytaj więcej

Zgorzelec

3500 porcji piko i 1000 porcji marihuany przejęte przez policję

Zatrzymanie 33-letniego mężczyzny, zabezpieczone znaczne ilości konopi indyjskich oraz metamfetaminy, to efekt działania policjantów dolnośląsko – saksońskiej grupy NYSA ze Zgorzelca. Łącznie policjanci zabezpieczyli środki psychotropowe, tzw. "piko", z których można było uzyskać ponad 3580 porcji handlowych oraz prawie 1000 porcji marihuany. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje sąd.

czytaj więcej

Obywatelski Patrol podpowiada jak ustrzec się przed złodziejami samochodów

Nagroda za pomoc w odzyskaniu auta

Na terenie powiatu lwóweckiego grasują złodzieje specjalizujący się w kradzieżach samochodów z grupy Volkswagen. W ciągu tygodnia skradziono tam trzy pojazdy tej marki. Wczoraj w Gryfowie Śląskim skradziono Golfa 5, za pomoc w jego odnalezieniu właściciel wyznaczył wysoką nagrodę. 

czytaj więcej

Volkswagen T6 powiększył tabor pojazdów lubańskiej Policji

17 stycznia 2017 roku, na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się przekazanie nowych radiowozów zakupionych z budżetu Policji dla dolnośląskich funkcjonariuszy. Policjanci otrzymali oznakowane pojazdy służbowe marki Volkswagen T6 i nieoznakowane furgony marki Ford Transit, a także samochody osobowe marki Kia Ceed oraz pojazdy typu SUV marki Skoda Yeti. W przekazaniu radiowozów funkcjonariuszom uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu inspektor Arkadiusz Golanowski, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu ds. logistyki inspektor Andrzej Łuczyszyn oraz Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak. Jedno z nowych aut Volkswagen T6 powiększyło tabor pojazdów lubańskiej Policji.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia