Sobota, 27 maja 2017r.

Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

998

Strażacy udzielili pomocy 2 - letniemu dziecku

Wybiegli z remizy na ratunek

W piątkowy wieczór przed remizą strażacką w Lubaniu miała miejsce nietypowa interwencja. Strażacy zobaczyli przez okna leżące na chodniku nieprzytomne dziecko. Natychmiast wybiegli udzielić pierwszej pomocy.

czytaj więcej

Nowym wozem strażackim do rowu...

Silne ulewy do jakich dochodziło w miniony weekend były przyczyną wielu podtopień w regionie. Strażacy mieli pełne ręce roboty i pracowali w wielkim pospiechu, żeby nadążyć za naglącymi wezwaniami. Niestety nie wszyscy kierowcy wykazują się zrozumieniem na drogach widząc pędzący w okolicy wóz strażacki.

czytaj więcej

Dziś Dzień Strażaka

Tyle samo powrotów ile wyjazdów- to treść standardowych życzeń składanych zwykle strażakom, już te słowa pokazują, że to trudna i niebezpieczna służba. Obserwując pracę druhów z bliska widzimy poświęcenie i determinację podczas akcji ratujących życie i mienie. Dlatego też w Dniu Strażaka składamy serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia, wytrwałości i bezpiecznych powrotów. Życzenia kierujemy do druhów ochotników jak i tych ,którzy pełnią tę służbę zawodowo.

czytaj więcej

Lubań

Pożar komórki w murze obronnym

Dyżurny PSP w Lubaniu około godziny 9. otrzymał zgłoszenie o płonącej komórce usytuowanej w murach obronnych na tyłach kościoła Św. Trójcy w Lubaniu.

czytaj więcej

Wybuch w Mroczkowicach

Do groźnego wypadku doszło dziś koło Mirska. W wyniku wybuchu pojemnika z olejem ciężko poparzony został mieszkaniec Mroczkowic. Mężczyznę w stanie ciężkim Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym przewieziono do szpitala.

czytaj więcej

Pożar sadzy w Szyszkowej

Od kilku tygodni wydaje się, że sezon grzewczy ma się już ku końcowi, każdy właściciel pieca centralnego ogrzewania odlicza dni do momentu, kiedy wygasi piec do kolejnej jesieni. Okazuje się, że wyczekując ciepłych dni przeciągamy moment czyszczenia kominów z sadzy, mając nadzieję, że kolejny raz zrobimy to dopiero po wakacjach.

czytaj więcej

Ćwiczenia w Galerii Inbag

Pożar w galerii

We wtorek, kiedy ostatni kupujący opuścili galerię Inbag w Lubaniu rozległ się dźwięk syren systemu przeciwpożarowego. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, których przeprowadzanie w takich obiektach należy do rutynowych działań jednostek ratowniczych.

czytaj więcej

Rozpoznanie i ćwiczenia w Leśnej

W dniach 10 -12 i 25 – 27 marca strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Lubaniu oraz strażacy ochotnicy z powiatu lubańskiego przeprowadzili rozpoznanie oraz ćwiczenia taktyczno bojowe na terenie Odlewni Metali „ Baworowo” Spółka Akcyjna w Leśnej.

czytaj więcej

Lubań

Kolizja na Rybackiej

Obserwujemy już początki przedświątecznego ruchu na drogach i na efekty nie trzeba długo czekać. Dziś około 11. na ul. Rybackiej w Lubaniu doszło do kolejnej kolizji.

czytaj więcej

Czekał na pogotowie, przyjechali strażacy

W sobotę, 25 marca 2017 roku, kilka minut przed godziną. 13. w miejscowości Gierczyn, gm. Mirsk jadący rowerem młody mężczyzna stracił równowagę, uderzył w barierkę i wpadł do przydrożnego strumienia. Ze wstępnych informacji wynika, iż mężczyzna doznał m.in. złamania nogi. Na miejsce wezwano pogotowie.

czytaj więcej

#StopPozaromTraw

STOP pożarom traw!

Wypalanie traw jest niebezpieczne nie tylko dla środowiska, ale także dla ludzi! W 2016 roku w wyniku pożarów traw zginęło 6 osób, a 81 zostało rannych, odnotowano w kraju 36 442 pożary traw o łącznej powierzchni 12 035,68 ha.

czytaj więcej

OSS SG w Lubaniu

Ćwiczenia zgrywające KWISA 2017

9 marca br. na terenie Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu zostały przeprowadzone ćwiczenia zgrywające dla Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej pod kryptonimem „KWISA 2017”.

czytaj więcej

Substancja jest biodegradowalna i bezpieczna dla środowiska

Wyciek stężonego mydła w fabryce

Dziś około godziny 9 rano na terenie fabryki Dr. Schumacher w Lubaniu doszło do wycieku substancji chemicznej. Jak dowiedzieliśmy się na miejscu, nie ma zagrożenia dla środowiska, a substancja jest biodegradowalna. Kłopotem są jedynie jej właściwości pieniące.

czytaj więcej

Wypalanie traw jest surowo zabronione i grozi za nie kara

Ruszył sezon wypalania traw

Przyroda budzi się do życia i nie brakuje widocznych oznak wiosny. Niestety ta pora roku ma też mroczne zwyczaje... wypalanie traw ruszyło na całego. Tylko w ubiegły weekend strażacy z powiatu lubańskiego wyjeżdżali 16 razy do podpalonych łąk i nieużytków.

czytaj więcej

Fotogaleria

Krajobraz po wichurze

Połamane drzewa, zerwane linie energetyczne, zniszczone budynki, samochody a nawet wywrócona latarnia, to efekt wczorajszych silnych wiatrów. Państwowa Straż Pożarna w Lubaniu najwięcej zgłoszeń zanotowała około godziny 13.30. Na szczęście nie było osób rannych.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 |  Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Bronisław Duliński

  żył 67 lat

  Zm. 25.05.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 30.05.2017 o godz. 14:00

  W Kościele Jana Chrzciciela w Leśnej

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań

 • Jadwiga Dylewska

  żyła 89 lat

  Zm. 26.05.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 29.05.2017 o godz. 13:00

  W kościele Jana Chrzciciela w leśnej

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań