Sobota, 22 lipca 2017r.

Imieniny: Marii, Magdaleny

998

Radostów

OSP odzyskało sprzęt

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o złodziejach, którzy okradli remizę OSP w Radostowie, pozbawiając tym samym mieszkańców wsi podstawowej ochrony. Jak informują nas tamtejsi strażacy skradzione sprzęty udało się odzyskać.

czytaj więcej

Ukraść paliwo z wozu strażackiego - wyjątkowy stan umysłu

Okradli strażaków OSP w Radostowie

W zeszły weekend remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Radostowie była celem złodziei. Łupem stały się strażackie narzędzia i paliwo z wozów. Jedyne określenie, które przychodzi do głowy w takich sytuacjach to bezdenna głupota, jest jeszcze kilka, ale te nie nadają się do publikacji.

czytaj więcej

Fotorelacja

Ćwiczenia na wypadek powodzi

Dziś około godziny 13. z Lubania w stronę Leśnej przemieszczała się potężna kolumna wozów Państwowej Straży Pożarnej. W związku z tym pojawiło się wiele pytań. Uspokajamy, był to wyjazd ćwiczebny. Wspólne działanie na wypadek powodzi trenowali strażacy z Lubania, Zgorzelca i Wrocławia.

czytaj więcej

Lubań

Pożar auta na ul. Działkowej

W pewnym momencie całe auto wypełniło się dymem,  a spod maski zaczął wydobywać się ogień – opowiada właściciel auta, które zapaliło się w trakcie jazdy na ul. Działkowej w Lubaniu.

czytaj więcej

Lubań

Katastrofa budowlana na Zawidowskiej

Dzisiejszej nocy na ulicy Zawidowskiej w Lubaniu zawalił się remontowany budynek gospodarczy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną mógł być błąd w sztuce budowlanej.

czytaj więcej

Nowogrodziec

Pożar kotłowni

Wczoraj wieczorem w jednym z gospodarstw w Nowogrodźcu, usytuowanym od strony Lubania, doszło do pożaru kotłowni w budynku gospodarczym. Zanim na miejsce przyjechali strażacy ogień zajął niemal całe pomieszczenie.

czytaj więcej

XIV Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego w Sporcie Pożarniczym

Strażacy z Lubania w czołówce

Podczas XIV Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego w Sporcie Pożarniczym strażacy z KP PSP w Lubaniu w klasyfikacji generalnej, na 26 drużyn, zajęli 6 miejsce.

czytaj więcej

Strażacy udzielili pomocy 2 - letniemu dziecku

Wybiegli z remizy na ratunek

W piątkowy wieczór przed remizą strażacką w Lubaniu miała miejsce nietypowa interwencja. Strażacy zobaczyli przez okna leżące na chodniku nieprzytomne dziecko. Natychmiast wybiegli udzielić pierwszej pomocy.

czytaj więcej

Nowym wozem strażackim do rowu...

Silne ulewy do jakich dochodziło w miniony weekend były przyczyną wielu podtopień w regionie. Strażacy mieli pełne ręce roboty i pracowali w wielkim pospiechu, żeby nadążyć za naglącymi wezwaniami. Niestety nie wszyscy kierowcy wykazują się zrozumieniem na drogach widząc pędzący w okolicy wóz strażacki.

czytaj więcej

Dziś Dzień Strażaka

Tyle samo powrotów ile wyjazdów- to treść standardowych życzeń składanych zwykle strażakom, już te słowa pokazują, że to trudna i niebezpieczna służba. Obserwując pracę druhów z bliska widzimy poświęcenie i determinację podczas akcji ratujących życie i mienie. Dlatego też w Dniu Strażaka składamy serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia, wytrwałości i bezpiecznych powrotów. Życzenia kierujemy do druhów ochotników jak i tych ,którzy pełnią tę służbę zawodowo.

czytaj więcej

Lubań

Pożar komórki w murze obronnym

Dyżurny PSP w Lubaniu około godziny 9. otrzymał zgłoszenie o płonącej komórce usytuowanej w murach obronnych na tyłach kościoła Św. Trójcy w Lubaniu.

czytaj więcej

Wybuch w Mroczkowicach

Do groźnego wypadku doszło dziś koło Mirska. W wyniku wybuchu pojemnika z olejem ciężko poparzony został mieszkaniec Mroczkowic. Mężczyznę w stanie ciężkim Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym przewieziono do szpitala.

czytaj więcej

Pożar sadzy w Szyszkowej

Od kilku tygodni wydaje się, że sezon grzewczy ma się już ku końcowi, każdy właściciel pieca centralnego ogrzewania odlicza dni do momentu, kiedy wygasi piec do kolejnej jesieni. Okazuje się, że wyczekując ciepłych dni przeciągamy moment czyszczenia kominów z sadzy, mając nadzieję, że kolejny raz zrobimy to dopiero po wakacjach.

czytaj więcej

Ćwiczenia w Galerii Inbag

Pożar w galerii

We wtorek, kiedy ostatni kupujący opuścili galerię Inbag w Lubaniu rozległ się dźwięk syren systemu przeciwpożarowego. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, których przeprowadzanie w takich obiektach należy do rutynowych działań jednostek ratowniczych.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 |  Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Wiktor Gaj

  żył 82 lat

  Zm. 20.07.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 22.07.2017 o godz. 13:00

  W Kościele Jana Chrzciciela w Leśnej

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań