Czwartek, 21 września 2017r.

Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

998

Podsumowanie

Pracowały 22 zastępy

Połamane gałęzie, powalone drzewa, przygniecione samochody oraz zerwane linie energetyczne, to efekt silnych wiatrów, które wiały przez ostatnie dwa dni.

czytaj więcej

Uwaga!

Wieje i będzie wiało jeszcze mocniej

Instytut meteorologii ostrzega dziś przed silnym wiatrem. Efekty silnych porywów już są widoczne. Strażacy od rana interweniowali już jedenaście razy. Wiatr powalił drzewa na auta i jezdnie.

czytaj więcej

Fotogaleria

IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

W ostatnią sobotę (9.09), na stadionie sportowym w Olszynie odbyły się IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu lubańskiego. W zawodach wystartowało łącznie 13 drużyn reprezentujące poszczególne jednostki OSP oraz 2 drużyny młodzieżowe z jednostek OSP Radostów oraz OSP KSRG Siekierczyn. Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego OSP RP oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu. Gospodarzem zawodów był Urząd Miasta i Gminy Olszyna.

czytaj więcej

Płomienie zauważył 6-latek

Pożar na poddaszu

Chęć na frytki była przyczyną pożaru w jednej z kamienic przy ulicy Szkolnej w Lubaniu.

czytaj więcej

Wideo

Płonące auto na ul. Wrocławskiej

Dziś około południa ulicą Wrocławską w Lubaniu wstrząsnął głośny huk. Po chwili było już wiadomo, że do wybuchu doszło w Chevrolecie zjeżdżającym z Podwala w ulicę Wrocławską. Samochód od razu zajął się ogniem.

czytaj więcej

Uniegoszcz

Nieszczęśliwy skok do wody

Około godziny 20. na stadionie przy ul. Działkowej w Lubaniu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak się okazało przyleciał po mężczyznę, który skoczył na główkę do zbyt płytkiej wody.

czytaj więcej

KP PSP w Lubaniu

Zmiana na stanowisku komendanta

Od dziś pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu jest mł. bryg. Zbigniew Szyszło. Zastąpił on na tym stanowisku st. bryg. mgr inż. Romana Mroczkowskiego, który funkcję tę pełnił od roku 1999. Uroczyste przekazanie obowiązków miało miejsce w piątek 28 lipca 2017 roku.

czytaj więcej

Radostów

OSP odzyskało sprzęt

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o złodziejach, którzy okradli remizę OSP w Radostowie, pozbawiając tym samym mieszkańców wsi podstawowej ochrony. Jak informują nas tamtejsi strażacy skradzione sprzęty udało się odzyskać.

czytaj więcej

Ukraść paliwo z wozu strażackiego - wyjątkowy stan umysłu

Okradli strażaków OSP w Radostowie

W zeszły weekend remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Radostowie była celem złodziei. Łupem stały się strażackie narzędzia i paliwo z wozów. Jedyne określenie, które przychodzi do głowy w takich sytuacjach to bezdenna głupota, jest jeszcze kilka, ale te nie nadają się do publikacji.

czytaj więcej

Fotorelacja

Ćwiczenia na wypadek powodzi

Dziś około godziny 13. z Lubania w stronę Leśnej przemieszczała się potężna kolumna wozów Państwowej Straży Pożarnej. W związku z tym pojawiło się wiele pytań. Uspokajamy, był to wyjazd ćwiczebny. Wspólne działanie na wypadek powodzi trenowali strażacy z Lubania, Zgorzelca i Wrocławia.

czytaj więcej

Lubań

Pożar auta na ul. Działkowej

W pewnym momencie całe auto wypełniło się dymem,  a spod maski zaczął wydobywać się ogień – opowiada właściciel auta, które zapaliło się w trakcie jazdy na ul. Działkowej w Lubaniu.

czytaj więcej

Lubań

Katastrofa budowlana na Zawidowskiej

Dzisiejszej nocy na ulicy Zawidowskiej w Lubaniu zawalił się remontowany budynek gospodarczy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną mógł być błąd w sztuce budowlanej.

czytaj więcej

Nowogrodziec

Pożar kotłowni

Wczoraj wieczorem w jednym z gospodarstw w Nowogrodźcu, usytuowanym od strony Lubania, doszło do pożaru kotłowni w budynku gospodarczym. Zanim na miejsce przyjechali strażacy ogień zajął niemal całe pomieszczenie.

czytaj więcej

XIV Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego w Sporcie Pożarniczym

Strażacy z Lubania w czołówce

Podczas XIV Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego w Sporcie Pożarniczym strażacy z KP PSP w Lubaniu w klasyfikacji generalnej, na 26 drużyn, zajęli 6 miejsce.

czytaj więcej

Strażacy udzielili pomocy 2 - letniemu dziecku

Wybiegli z remizy na ratunek

W piątkowy wieczór przed remizą strażacką w Lubaniu miała miejsce nietypowa interwencja. Strażacy zobaczyli przez okna leżące na chodniku nieprzytomne dziecko. Natychmiast wybiegli udzielić pierwszej pomocy.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 |  Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Ryszard Szot

  żył 71 lat

  Zm. 17.09.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 21.09.2017 o godz. 15:00

  Na Cmentarzu Komunalnym w Świeradowie Zdroju. Msza Św.żałobna odbędzie się o godz 7.00 w Kościele Parafialnym

  Zawiadamia pogrążona w smutku i żałobie Rodzina

  Pogrzeb organizuje firma M.Siergun