Sobota, 20 stycznia 2018r.

Imieniny: Fabiana, Sebastiana

998

Zadymienie w Świeradowie

Dziś kilka minut przed godziną 16. alarm podnieśli mieszkańcy jednej z kamienic przy ul. Zdrojowej w Świeradowie-Zdroju. W jednej chwili dym pojawił się w większości pomieszczeń w budynku.

czytaj więcej

Podpaliła własne mieszkanie

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę, która podpaliła wyposażenie swojego mieszkania stwarzając zagrożenie dla pozostałych mieszkańców wielorodzinnego budynku.

czytaj więcej

NIE dla czadu

Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla w Polsce ginie kilkadziesiąt osób. Bardzo często nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji budynku i znajdujących się w nich urządzeń i instalacji grzewczych. Tlenek węgla, potocznie zwany czadem, jest bezwonnym gazem o silnych właściwościach toksycznych, w temperaturze pokojowej zupełnie nie wyczuwalny przez zmysły człowieka. Ponieważ trwa już sezon grzewczy i wiele osób ogrzewa mieszkania piecykami gazowymi, zagrożenie zatrucia tlenkiem węgla wzrasta.

czytaj więcej

Podsumowanie z działań PSP na przełomie roku

Fajerwerki podpaliły drzewo

Pożar altany, wypadek samochodowy, płonące zabudowania gospodarcze, a nawet podpalone fajerwerkami drzewo. To tylko niektóre ze zdarzeń, do których wzywano strażaków dbających o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu lubańskiego na przełomie roku.

czytaj więcej

Pożar w budynku wielorodzinnym

Wczoraj (19.12) kilkanaście minut przed 23. mieszkańców siedmiorodzinnej kamienicy na ul. Parkowej w Lubaniu na nogi postawił alarm wszczęty przez jednego z sąsiadów.

czytaj więcej

Fotogaleria

Strażacy ćwiczą

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu nieustannie podnoszą swoją sprawność bojową ćwicząc na obiektach, które mogą być miejscem ich działania. W ostatnim czasie przeprowadzono ćwiczenia w fabryce Dr. Schumacher i Areszcie Śledczym w Lubaniu.

czytaj więcej

Fotorelacja

Bilans strat po nawałnicy

Orkan Grzegorz przeszedł nad powiatem lubańskim, szacowanie strat trwa, najważniejsze że nie było ofiar w ludziach. Strażacy interweniowali 120 razy, uszkodzeniu uległo 14 budynków, 6 aut i 16 linii energetycznych.

czytaj więcej

Orkan Grzegorz szaleje

Krajobraz po wichurze

Wiało całą noc, jednak straty Orkan Grzegorz zaczął przynosić dopiero od godziny 6. W ciągu 7 godzin strażacy wzywani byli 93 razy. Lubań, Siekierczyn, Zaręba, Henryków, pozostawały bez prądu do godziny 13.

czytaj więcej

OSP Siekierczyn

Wygrali torbę ratowniczą

Na etapie wojewódzkim strażacy OSP z Siekierczyna wygrali jedną z nagród głównych w konkursie organizowanym przez ARiMR. Tematem konkursu był krótki film „Bezpieczna zabawa i praca na wsi podczas wakacji”.

czytaj więcej

Dwie akcje w 10 minut

Dzisiejszy wieczór okazał się pracowity dla lubańskich strażaków. W ciągu 10 minut wzywani byli do interwencji w dwóch miejscach na terenie miasta.

czytaj więcej

Szyszkowa

Czad zbiera śmiertelne żniwo?

Dziś w godzinach porannych w jednym z domów w miejscowości Szyszkowa znaleziono ciało starszego mężczyzny. Według strażaków najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci było zaczadzenie. Policja jak na razie nie potwierdza tej informacji.

czytaj więcej

Kościelniki Górne

Kociak na drzewie

Ktoś wyrzucił trzy kociaki przy drodze w Kościelniku. Jeden z nich wczoraj o 9. wszedł na drzewo i nie potrafił zejść.

czytaj więcej

Gaz w Kauflandzie

Ponad 200 osób ewakuowano dziś ze sklepu Kaufland. Prawdopodobnie gaz pieprzowy został rozpylony przez nieuwagę.

czytaj więcej

Podsumowanie

Pracowały 22 zastępy

Połamane gałęzie, powalone drzewa, przygniecione samochody oraz zerwane linie energetyczne, to efekt silnych wiatrów, które wiały przez ostatnie dwa dni.

czytaj więcej

Uwaga!

Wieje i będzie wiało jeszcze mocniej

Instytut meteorologii ostrzega dziś przed silnym wiatrem. Efekty silnych porywów już są widoczne. Strażacy od rana interweniowali już jedenaście razy. Wiatr powalił drzewa na auta i jezdnie.

czytaj więcej

Fotogaleria

IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

W ostatnią sobotę (9.09), na stadionie sportowym w Olszynie odbyły się IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu lubańskiego. W zawodach wystartowało łącznie 13 drużyn reprezentujące poszczególne jednostki OSP oraz 2 drużyny młodzieżowe z jednostek OSP Radostów oraz OSP KSRG Siekierczyn. Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego OSP RP oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu. Gospodarzem zawodów był Urząd Miasta i Gminy Olszyna.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |  Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Leon Michta

  żył 83 lat

  Zm. 17.01.2018 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 20.01.2018 o godz. 12:00

  W kaplicy na cmentarzu w Lubaniu

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań