Środa, 27 maja 2015r.

Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

Konkurs dla czytelników!

Tydzień pełen wrażeń na Zamku Czocha

Od ostatniego dnia maja aż do końca czerwca na wszystkich, którzy zdecydują się odwiedzić Zamek Czocha czeka mnóstwo atrakcji. Dzieci natomiast będą miały okazje stać się czarodziejami.  Każdy, kto przybędzie na zamek pozna Kawalerów z dworu Rudolfa II, zobaczy turniej o rękę księżniczki, tańce historyczne starej Anglii, bądź stawi czoło rozbójnikom. W nocy, gdy zapadnie zmrok, zamkowe drzwi otworzą się dla turystów, którzy będą mogli poczuć prawdziwą przygodę nocnego zwiedzania. 

czytaj więcej

Powiat Lubański otrzymał tytuł Euro-Powiat.

Podczas III Ogólnopolskiej Gali Gospodarczej, która odbyła się w miniony piątek (22.05) nasz powiat otrzymał tytuł ,,Euro-Powiat”. Certyfikaty te przyznawane są jednostkom samorządowym za osiągnięcia m.in. w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, wspieranie działań edukacyjnych, rozwój samorządu czy działania służące poprawie infrastruktury. Statuetkę oraz certyfikat odebrali Teresa Dudkiewicz-Kozań, Przewodnicząca Rady Powiatu Lubańskiego oraz Walery Czarnecki, Starosta Lubański.

czytaj więcej

Rondo z ozdobą?

W Bolesławcu ceramika a w Lubaniu wulkan?

Dziś miejscy radni przyjęli nowy plan zagospodarowania przestrzeni w okolicy skrzyżowania ulic Kopernika i Jana Pawła II. Krok ten teoretycznie zbliżyć ma nasze miasto do utworzenia w tym miejscu wyczekiwanego przez wielu mieszkańców ronda. Przy okazji tego kroku pojawiła się koncepcja, aby „okrągłe skrzyżowanie” nie tylko było praktyczne, ale i ładne. Pojawił się pomysł wykorzystania jego środka do promocji podobnej do tej znanej np. z Bolesławca. 

czytaj więcej

Koniec planów? Już tylko ratunek?

Dom Solny się wali?

Od wielu lat mamy wielkie problemy z jedynym z najbardziej znanych i cennych lubańskich zabytków – Domem Solnym. Żadnej ekipie samorządowej nie udało się znaleźć dla obiektu zarówno właściwego przeznaczenia, jak i niemałych środków na jego generalny remont. Dziś widać na nim poważne spękania, a jedna ze ścian wygląda jakby miała się zawalić. 

czytaj więcej

Dni Lubania - pełny program

Wiemy co będzie działo się na Lawie

Niespełna miesiąc dzieli nas od największego wydarzenia w miejskim kalendarzu kulturalnym – Dni Lubania. W tym roku święto miasta odbędzie się w pierwszy weekend wakacji - od 26 do 28 czerwca br. Miejski Dom Kultury w Lubaniu, tak jak w latach ubiegłych, jest organizatorem muzycznej części święta miasta – Lawy. Koncerty w amfiteatrze na Kamiennej Górze zaplanowano na 26 i 27 czerwca. 

czytaj więcej

Rodzinny turniej

Wygraj rodzinny nocleg w domku na drzewie

Jeśli chcecie wygrać rodzinny nocleg w domku na drzewie w Parku Rozrywki Kulturinsel już dziś zgłoście się do rodzinnego turnieju organizowanego 31 maja (niedziela) z okazji Dnia Dziecka w CHR Zgorzelec Plaza! Pobyt w hotelu obejmuje: śniadanie, parking i Przygodę o Północy. Rezerwacji będzie można dokonać w dowolnym terminie w okresie wrzesień-październik. Wszystkie pozostałe drużyny biorące udział w turnieju otrzymają rodzinny bilet do Kulturinsel.

czytaj więcej

Bojan Boks

Trzy zwycięskie pojedynki

Zawodnicy z lubańskiej sekcja bkoserskiej w ubiegłą sobotę 23 maja uczestniczyli w turnieju, który odbył sie w Witoszowie Dolnym pod Świdnicą. Trójka naszych reprezentantów, którą dopuszczono do walki nie zawiodła pokładanych w nich nadziei.

czytaj więcej

Zawinił pies

Dachowanie Tico

Jadący dzisiejszego poranka drogą z Lubania do Nowogrodźca mogli zobaczyć w podlubańskiej Radogoszczy leżącego na dachu Deawoo Tico. Jak się dowiadujemy kierowca prowadzący auto wyszedł z opresji bez większych obrażeń.

czytaj więcej

Akademia Malucha

IV Święto Rodziny

22 maja 2015 roku w Akademii Malucha już po raz czwarty odbył się Festyn Rodzinny. W tym dniu rodzice, dziadkowie i krewni  naszych Małych  Akademików uczestniczyli we wspólnej zabawie. Stworzona  atmosfera przyjaźni i ciepła sprawiła, że ponownie  poczuliśmy się  jak JEDNA WIELKA  RODZINA.

czytaj więcej

Kajakiem po Kwisie? Tak, ale nie u nas!

Kajak to prosty i atrakcyjny sposób na spędzenie czasu nad wodą. Kwisa, jak podkreślają eksperci, to bardzo dobra rzeka do organizowania spływów. Piaszczyste dno ułatwiające podniesienie się po wywrotce, spokojny nurt i piękne krajobrazy to atuty, które postanowiono wykorzystać. Niestety nie w Lubaniu.

czytaj więcej

Kuba wraca do zdrowia

Stałego mieszkańca stawu numer I w Uniegoszczy spotkało wielkie nieszczęście. Mowa o głowie łabędziej rodziny. Kuba w niewyjaśnionych okolicznościach doznał otwartego złamania skrzydła. Działacze Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Lubań Miasto oraz strażnicy Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Lubańskiego podjęli szybką interwencję.

czytaj więcej

Lubańskie sukiennice wczoraj i dziś cz. 1

Dom Kupiecki

Lokacja Lubania, podobnie jak i innych miast regionu, była przede wszystkim związana z rozwojem gospodarczym danego obszaru i koniecznością sprzedaży nadwyżek produkowanej żywności i wyrobów, a także organizacją miejsca handlu i sprowadzania niezbędnych towarów.

czytaj więcej

Nekrolog

 • Edward Rosiński

  żył 76 lat

  Zm. 26.05.2015 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 28.05.2015 o godz. 13:00

  na Cmentarzu Komunalnym w Lubaniu

  o czym zawiadamia Rodzina

  Pogrzeb organizuje ZGiUK Lubań