Sobota, 30 kwietnia 2016r.

Imieniny: Mariana, Donaty, Tamary

Fotogaleria

Patriotyczny Lubań

Święta majowe zbliżają się dużymi krokami. Jak co roku, lubańska dziatwa i młodzież, uczciła wyjątkową kartę naszej historii.

czytaj więcej

Społeczny Komitet Bezrobotnych rozdaje jabłka

Jabłka dla wszystkich

W najbliższym czasie do Lubania przyjedzie kolejny TIR jabłek . Tym samym SKOB Lubań przekroczy magiczną cyfrę 100 ton rozdanej żywności. Przewodniczący Komitetu Lesław Hardziej odpowiadając na pytania mieszkańców informuje, że jabłka mogą być odbierane również przez osoby prywatne.

czytaj więcej

Nowa inwestycja powiatu

Przebudowa drogi w Rudzicy

Podczas ostatniej sesji rada powiatu, wprowadziła (na mocy uchwały budżetowej) nowe zadanie inwestycyjne dotyczące przebudowy drogi powiatowej w Rudzicy. Na ten cel pozyskano dofinansowanie w wysokości 1,7 miliona złotych. Środki na jego realizację w 80 procentach zostały pozyskane z budżetu państwa natomiast reszta kwoty zabezpieczona została w budżecie powiatu.

czytaj więcej

Gimnazjum nr 2 w Lubaniu - fotogaleria

GM2 na XV Targach Konventa w Löbau

23-24 kwietnia 2016 r. w Lӧbau - niemieckim mieście partnerskim Lubania - odbyły się XV Międzynarodowe Targi Gospodarcze Konventa, w których mieli okazję uczestniczyć młodzież i nauczyciele naszej szkoły.

czytaj więcej

Policjanci odzyskali skradzioną maszynę o wartości 30 tysięcy euro

Kolejne uderzenie w przestępczość transgraniczną

Zatrzymany złodziej i paser oraz odzyskana profesjonalna tokarka numeryczna, to efekt kolejnego uderzenia policjantów z dolnośląsko - saksońskiej grupy „NYSA” w przestępczość transgraniczną. Sprzęt o wartości 30 tysięcy euro został ukryty w jednej z niewielkich miejscowości pod Jelenią Górą. Podejrzani staną teraz przed sądem. Za włamanie i kradzież grozi kara do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

TTIP i CETA mogą zniszczyć polskie rolnictwo

Żywność zmodyfikowana genetycznie i ta, do której produkcji wykorzystano pestycydy, hormony wzrostu czy antybiotyki, na polskim rynku – taki może być rezultat podpisania przez Unię Europejską negocjowanych obecnie umów handlowych ze Stanami Zjednoczonymi oraz Kanadą. I choć porozumienia te zakładają liberalizację zasad wymiany handlowej, to polski rolnik czy przedsiębiorca nie będą mieli szans w starciu z północnoamerykańskimi producentami.

czytaj więcej

Zabranianie dziecku sportów ekstremalnych może się skończyć katastrofą

Nastolatek a sport ekstremalny

Dla 34% Polaków uprawianie sportów ekstremalnych to wyjątkowe i ciekawe doświadczenie. Nie dziwi więc, że nastolatki – szczególnie w okresie wakacyjnym – chcą poczuć wzrost adrenaliny i spróbować swoich sił choćby na ściance wspinaczkowej. Co powinni zrobić rodzice, gdy ich dziecko oświadcza, że tego lata chce np. skoczyć ze spadochronem?

czytaj więcej

Był nim 26 letni mieszkaniec gminy Nowogrodziec

Zwyrodnialec, który strzelał do psa zatrzymany!

Pod koniec stycznia jako pierwsi pisaliśmy o zwyrodnialcu, który zrobił sobie strzelnicę z psa. Sprawę tą opisywały niemal wszystkie media w regionie, ustalono nawet nagrodę pieniężną za wskazanie sprawcy. Dziś bolesławiecka policja poinformowała, że zatrzymano sprawcę, był nim 26 letni mieszkaniec gminy Nowogrodziec.

czytaj więcej

Po raz pierwszy w ringu staną goście z Czech i Niemiec

W sobotę II Turniej Bokserski

Sekcja bokserska Bojan Boks nie pozwala o sobie zapomnieć i już w najbliższą sobotę zaprasza na II Turniej Bokserski „O Puchar Starosty Lubańskiego”. Tym razem impreza będzie miała charakter międzynarodowy, bowiem na ringu zmierzą się zawodnicy z Polski, Czech i Niemiec. Planowanych jest trzydzieści walk.

czytaj więcej

Galeria w centrum Lubania

Dwukondygnacyjny obiekt z podziemnym parkingiem i siedemnastoma lokalami handlowo-usługowymi ulokowanymi na ponad 4,5 tys. m2 powierzchni najmu, zlokalizowany w centrum Lubania, dostępny dla klientów przez siedem dni w tygodniu. Mrzonka czy rzeczywistość?

czytaj więcej

Powiat lubański

Statystyki zdawalności w auto szkołach

Wybierasz się na kurs prawa jazdy? Już teraz zastanów się, jaką szkołę wybrać? Wszystkie szkoły starają się przyciągnąć kursantów i przekonują, że są najlepsze. Jak więc znaleźć ośrodek szkolenia, który dobrze przygotuje Cię do egzaminów? 

czytaj więcej

Najniższe opłaty do 30 kwietnia

Letni Bieg Piastów

Stowarzyszenie Bieg Piastów zaprasza do udziału w Jakuszyckiej Dziesiątce, Jakuszyckim Półmaratonie i Jakuszyckim Ultramaratonie, które składać się będą na Letni Bieg Piastów. Termin: 6-7 sierpnia, najniższe opłaty startowe obowiązują do soboty, 30 kwietnia. Miejscem startu i mety zawodów będzie Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie.

czytaj więcej

Majówka z Karkonoskim Parkiem Narodowym

Jeżeli chcecie zobaczyć piękne agaty, dowiedzieć się czym jest geopark,  poczuć się jak karkonoski laborant,  zobaczyć na żywo lecznicze rośliny, dowiedzieć się, czego poszukiwali w naszych górach Walonowie, czy odkryć historię zapisaną w skałach i rzeźbie Karkonoszy odwiedźcie w ten weekend ośrodki Karkonoskiego Parku Narodowego.  

czytaj więcej

ZSP Nr 2 w Lubaniu

Szpikolada

15 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Lubaniu odbyła się po raz pierwszy szlachetna akcja pn. SZPIKOLADA. Szpikolada to autorskie przedsięwzięcie społeczności Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra H. Sucharskiego w Bolesławcu. 

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne!

Uwaga w nocy przymrozek

Regionalne biuro prognoz meteorologicznych informuje o możliwości wystąpienia przygruntowych przymrozków.

czytaj więcej

Minister SWiA pożegnał funkcjonariuszy SG wyjeżdżających na misję do Macedonii - Fotorelacja

Szef MSWiA w Lubaniu

Dziś rano Lubań odwiedził minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak. Celem jego wizyty był Ośrodek Specjalistycznych Szkoleń Straży Granicznej w Lubaniu, gdzie trwa szkolenie funkcjonariuszy, którzy za parę dni wyjadą do Macedonii, aby chronić zewnętrzne granice Unii Europejskiej. 

czytaj więcej

Przygotowanie do przywrócenia kontroli granicznej

Ćwiczenia na autostradzie A4

26 kwietnia 2016 r. na autostradzie A4 w okolicy Jędrzychowic Straż Graniczna i służby współdziałające przeprowadziły ćwiczenia związane z przygotowaniem do planowanego na lipiec tego roku przywrócenia kontroli granicznej. W ćwiczeniach uczestniczyło około 100 osób.

czytaj więcej

Majówka 2016

Sprawdź, gdzie się wybrać!

Przed nami długi majowy weekend i sporo czasu na aktywny wypoczynek. Łużyckie Centrum Rozwoju w Lubaniu przedstawia, ich zdaniem, najciekawsze atrakcje z regionu.

czytaj więcej