Piątek, 27 maja 2016r.

Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

Zapisy do pierwszej orlikowej ligi dla gimnazjalistów

Kreatywność młodzieży nie zna granic. Do pierwszej orlikowej ligi piłkarskiej dla gimnazjalistów zgłosiło się już kilka drużyn. Spośród zgłoszonych zespołów naszą uwagę zwróciły  "Płonące laczki", "Tęczowe misiaczki" i najlepsze, dla redaktora piszącego te słowa, "Łyse szynszyle”. Jeżeli chcecie wziąć udział w zaciętych piłkarskich pojedynkach nic straconego, zapisy przedłużono do niedzieli 29.05.2016.

czytaj więcej

Kiełbasa z Ubocza wpisana na Listę Produktów Tradycyjnych

Polska żywność w świecie ma bardzo dobrą opinię i warto dbać o jej promocję. W takim celu powstała Lista Produktów Tradycyjnych prowadzona przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Od połowy maja na liście tej figuruje Kiełbasa w słoiku z Przedgórza Sudeckiego - produkt tradycyjny wytwarzany w Uboczu koło Olszyny.

czytaj więcej

Policjanci i leśnicy wspólnie kontrolowali tereny leśne.

Kontrole w lasach

Poruszanie się pojazdami po lasach bez stosownych zezwoleń, nielegalna wycinka drzew oraz zaśmiecanie i dewastacja lasu to najczęściej popełniane wykroczenia. Działania mające na celu zapobieganie tego typu zachowaniom prowadzili lubańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży leśnej z Nadleśnictwa Pieńsk. Efektem było nałożenie na sprawców wykroczeń 2 mandatów oraz zastosowanie pouczeń.

czytaj więcej

Akademia Malucha

Dzień Mamy

„Gdy ktoś chce zamknąć w jednym tylko słowie
ogrom uczuć jasnych, do granic ostatka. 
Niech to imię wypowie, jedno, jedyne, 
przenajsłodsze Matka”.

czytaj więcej

Zderzenie na obwodnicy Lubania

Kolizja ciężarówki z osobówką

Dziś około godziny 6.40 doszło do zdarzenia drogowego na wjeździe do Lubania od strony Zgorzelca. W wyniku kolizji ucierpiała kobieta, którą przewieziono do szpitala w celu przeprowadzenia badań.

czytaj więcej

Kolizja koło sądu

Nie nacieszyli się zbyt długo zakupem nowi właściciele Daewoo Matiz. Cztery godziny po transakcji auto stało rozbite na skrzyżowaniu koło lubańskiego sądu.

czytaj więcej

SONDA

Która miejska impreza najlepsza?

Przełom czerwca i lipca to czas, kiedy w Lubaniu i okolicznych miastach odbywają się niemal jednocześnie imprezy miejskie. Przed nami trudny wybór. W trakcie ostatniego czerwcowego weekendu w najbliższej okolicy odbywać się będą trzy miejskie imprezy. Bogatyńskie Karbonalia, Finał Dni Zgorzelca i Dni Lubania. W najbliższym czasie miejsce miały będą również Kwisonalia i Lwóweckie Agatowe Lato.

czytaj więcej

Black Street Noise wygrał wczorajszy pojedynek!

Zespół jeszcze raz prosi o Wasze wsparcie!

Zespół Black Street Noise z Olszyny wygrał wczorajszy pojedynek w Muzycznej Bitwie Radia Wrocław. Dziś przed nimi kolejne wyzwanie, które zadecyduje kto trafi do finału, czyli pojedynek tygodnia! Zespół po raz ostatni prosi o Wasze wsparcie. Dzisiejsze głosowanie to być, albo nie być dla zespołu z Olszyny.

czytaj więcej

Białogórze

Chciał przekupić policjantów

Policjanci ze zgorzeleckiej komendy zatrzymali kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość. Chcąc uniknąć odpowiedzialności mężczyzna usiłował przekupić policjantów oferując im pieniądze. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem, gdzie grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Co robił policyjny konwój w Lubaniu?

Wczoraj tuż po godzinie 19. przez Lubań przejechał na sygnałach spory policyjny konwój. Pytaliście, czy wiemy co się działo? Dziś sprawę wyjaśniła rzecznik prasowa OSS SG w Lubaniu.

czytaj więcej

Dziś w nocy

Zabójstwo w Leśnej

Z informacji do jakich dotarliśmy, wynika że wczoraj około 23 w okolicach dworca kolejowego w Leśnej, zginął około 40-letni Sebastian A.

czytaj więcej

Policyjne działania

„Bezpieczny weekend-Boże Ciało 2016”

Lubańscy policjanci rozpoczynają dzisiaj 25 maja 2016 r. kolejne działania pod kryptonimem „ Bezpieczny weekend-Boże Ciało 2016”. Akcja potrwa przez cały tzw. długi weekend, aż do niedzieli 29 maja 2016 r. Wzmożone działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

czytaj więcej

Kontrole ITD w Lubaniu

Dziś od godzin rannych, na terenie Lubania kontrole prowadzi Inspekcja Transportu Drogowego. Wspólne działania lubańskich policjantów i ITD mają na celu sprawdzenie stanu technicznego pojazdów ciężarowych i wyeliminowanie z ruchu tych, których stan techniczny nie pozwala na ich bezpieczne użytkowanie.

czytaj więcej

Orka Lubań

Powalczą o kwalifikacje do Mistrzostw Europy Juniorów

W najbliższy weekend bracia Robert i Rafał Kusto staną na starcie jednego z najważniejszych wyścigów w ich dotychczasowej karierze sportowej. Podczas odbywających się w Szczecinie, Głównych Mistrzostw Polski w Pływaniu muszą popłynąć wyśrubowane minima, aby zakwalifikować się na Mistrzostwa Europy.

czytaj więcej

Bieg po Siekierkę

Już w najbliższą sobotę (28.05) odbędzie się I Gminno-Powiatowy Bieg po Siekierkę.  Zapraszamy po zgłaszania w nim swojego udziału. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Walery Czarnecki, starosta lubański.

czytaj więcej

Właściciel spisał nr rejestracyjny przyczepki

Próbowali wywieźć ogrodzenie

Złodziejstwo na naszym podwórku ma się bardzo dobrze. Co rusz docierają do nas informacje o kradzieżach wszelkiego rodzaju przedmiotów przedstawiających jakąkolwiek wartość. Przekonali się o tym mieszkańcy Pisaczowa, którym w biały dzień złodzieje zdemontowali ogrodzenie i usiłowali wywieźć przyczepką ciągniętą srebrnym Golfem III na rejestracjach z powiatu zgorzeleckiego.

czytaj więcej

Przedwojenne niemieckie mapy dostępne na Geoportalu Dolnego Śląska!

Dolny Śląsk na starych mapach

Jak wyglądała przedwojenna zabudowa Lubania? Gdzie w wolnych chwilach spacerowali mieszkańcy Breslau, Hirschberg, Waldenburg czy Glogau? Jak wyglądał Dolny Śląsk ponad 100 lat temu? Dzięki współpracy samorządu województwa i Uniwersytetu Wrocławskiego od dzisiaj wszystkie te informacje znajdziemy na dolnośląskim Geoportalu.

czytaj więcej