Sobota, 25 lutego 2017r.

Imieniny: Wiktora, Cezarego

Pierwszy etap prac zakończony

Ambona w nowej odsłonie

W kościele parafialnym Narodzenia NMP w Uniegoszczy znajduje się piękna barokowa ambona, która ze względu na stan techniczny latami nie była używana do głoszenia kazań. W ubiegłym roku udało się pozyskać środki na renowację zabytkowego kosza ambony. Dziś jej część zachwyca swoim wyglądem. Niestety wciąż trwa poszukiwanie środków na II etap prac, który obejmie baldachim ambony.

czytaj więcej

Odwilż w Świeradowie - Zdroju

Nic nowego. Woda i fekalia na drodze

Dodatnia temperatura i intensywne opady deszczu spowodowały wzrost poziomu wody w naszych rzekach i strumieniach. W Świeradowie - Zdroju nadmiar wody wraz z fekaliami, tradycyjnie już, uchodzi studzienkami na jednej z główych ulic miasta.

czytaj więcej

41 Bieg Piastów

Od 3 do 5 marca 2017 na Polanie Jakuszyckiej odbędą się biegi w ramach 41 Biegu Piastów, a w ramach tej sportowej imprezy - 18 Policyjny Bieg Piastów. Jeleniogórska policja w tych dniach będzie realizować zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas tego wydarzenia. Funkcjonariusze zadbają m.in. o płynność w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwo uczestników, kibiców i turystów.

czytaj więcej

Ponad połowa mieszkańców na otwarciu INBAG

W dniu 23 lutego po raz pierwszy drzwi dla klientów otworzył INBAG w Lubaniu, w woj. dolnośląskim. To już ósmy projekt handlowo-usługowy zrealizowany przez INBAP Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, w tym trzeci pod autorska marką INBAG.

czytaj więcej

Edukacja poprzez zabawę

Festyn - "Bezpiecznie na stoku, w lesie i w mieście"

Lejący z nieba deszcz nie był w stanie zepsuć humoru uczestnikom festynu pn. " Bezpiecznie na stoku, w lesie i w mieście", który promował bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. W festynie wzięły udział dzieci i młodzież przebywająca na feriach zimowych na terenie miasta Świeradów-Zdrój.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 26

Dziś w nocy powieje

Według zapowiedzi synoptyków dziś w nocy możemy spodziewać się silnego wiatru osiągającego w porywach prędkość do 90 km/h.

 

czytaj więcej

Obyło się bez scen niczym w Chełmie

Ruszyła galeria Inbag

Osoby które spodziewały się takich scen jak na promocji cukru w Chełmie mogą czuć się zawiedzione. Otwarcie Galerii Inbag przebiegło spokojnie choć nie brakowało tłumów.

czytaj więcej

Galeria Inbag

Wielkie Otwarcie NEONET w Lubaniu

Bony zakupowe dla pierwszych stu osób, licytacja paragonów, w której co godzinę można wygrać atrakcyjne nagrody, promocje i obniżki cen na cały asortyment – to wszystko czeka na Klientów, którzy 23 lutego przybędą na Wielkie Otwarcie NEONET w Lubaniu. Start imprezy w Centrum Handlowym Inbag o godzinie 9.00.

czytaj więcej

Narodowe Czytanie 2017

Wybrano lekturę roku!

„Wesele” Stanisława Wyspiańskiego zostało lekturą na Narodowe Czytanie 2017 - ogłosił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

czytaj więcej

Zaproszenie - Mixed-Media z Pentacolorem

Warsztaty rękodzieła

Zwiedzając przeróżne giełdy rękodzieła z pewnością nie raz zachwycaliście się zwykłymi przedmiotami, w które ktoś zdołał tchnąc nowe życie. Zwykłe pudełko, za sprawą kilku zabiegów, staje się małym dziełem sztuki. Hobby jakim jest zdobienie przedmiotów zatacza coraz szersze kręgi i budzi niesłabnące zainteresowanie. Dlatego też mamy przyjemność zaprosić amatorów i profesjonalistów na warsztaty zdobienia techniką mix-mediową, dzięki niej i Wy będziecie zdolni zamieniać zwykłe rzeczy w dzieła sztuki.

czytaj więcej

Tłusty czwartek. Kaloryczna masakra

Chyba każdy z nas radośnie celebruje pączkowe szaleństwo w tłusty czwartek. Aby zapewnić sobie pomyślność na nadchodzący rok należy zjeść choć jednego pączka. Znając życie większość z nas nie zatrzyma się na jednym faworku czy pączku i na dzisiejszy dzień odpuści sobie rygory diety. Sprawdziliśmy ile wysiłku trzeba będzie włożyć dzień po, aby pozbyć się zbędnych kalorii.

czytaj więcej

O takich miejscach mówi się pseudohodowle

Leśny Raj czy hodowla z horroru?

Wizyta w hodowli owczarka belgijskiego „Leśny Raj” w Nowej Świdnicy wstrząsnęła pracownikami schroniska dla zwierząt w Przylasku niczym najgorszy horror. To miała być zwykła interwencja polegająca na zabezpieczeniu pożywienia dla psów. Okazała się trzydniową akcją odławiania zwierząt, które bytowały w skandalicznych warunkach. Budynek był w tak złym stanie, że kilka dni po interwencji runęła szczytowa ściana. Na szczęście nikogo już tam nie było.

czytaj więcej

Wywiad

Warto być z nami!

Rozmowa z Katarzyną Czajkowską – pełnomocnikiem ds. rozwoju i rzecznikiem firmy INBAP – inwestora centrum handlowo-komunikacyjnego Inbag w Lubaniu.

czytaj więcej

Góry sprzyjają pokorze...

Początek 2017 roku upływa zwiadowcom z 10 kompanii rozpoznawczej Strzelców Konnych (10krSK) pod hasłem szkoleń wysokogórskich.

czytaj więcej

W Polsce nowe akty prawne produkuje się na potęgę

Czy tworzenie przepisów wymknęło się już spod kontroli?

Średnio 4 godziny i 17 minut musiałby poświęcić każdego dnia roboczego polski obywatel, aby zapoznać się ze zmianami prawnymi wprowadzonymi w 2016 r. – wynika z najnowszego „Barometru stabilności otoczenia prawnego w polskiej gospodarce”. W życie weszły wówczas nowe ustawy i rozporządzenia liczące blisko 32 tys. stron maszynopisu. To historyczny rekord.

czytaj więcej