Środa, 2 września 2015r.

Imieniny: Juliana, Stefana, Wilhelma

Konkurs fotograficzny

Wybieracie zwycięzcę!

Foto: eLuban.pl

Do wczoraj przesyłać można było zdjęcia na konkurs fotograficzny pt. Wakacyjne zdjęcie z okolicy bliższej lub dalszej. Na naszą skrzynkę e-mailową otrzymaliśmy mnóstwo wspaniałych kadrów wykonanych przez Was. My już wkrótce wybierzemy trójkę laureatów, ale najpierw głos oddajemy Wam – Czytelnikom naszego portalu. To wasze głosy zdecydują kto otrzyma nagrodę publiczności. 

czytaj więcej

Złotniki Lubańskie

Sołecki Turniej w Piłkę Nożną

W dniu 22.08.2015 roku z inicjatywy Sołectwa Złotniki Lubańskie po raz drugi odbył się Gminny Turniej Sołectw w Piłkę Nożną o „Puchar Złotnik”. Inicjatorzy za cel turnieju postawili propagowanie aktywnego trybu życia oraz promowanie uprawiania sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, ale w głównej mierze integrację mieszkańców sołectw Gminy Leśna. Oprócz drużyn sołeckich, tak jak przed rokiem, udział wzięła również drużyna „BAWOROWO” Leśna.

czytaj więcej

Pomógł pies tropiący

Policja odnalazła zaginioną 87-latkę

Policjanci po kilku godzinach poszukiwań odnaleźli zaginioną. 87-latka wyszła z domu rano podczas nieobecności domowników. Wycieńczoną, ale przytomną kobietę funkcjonariusze znaleźli w pobliżu niezamieszkałego budynku. Została przewieziona do szpitala. W poszukiwaniach uczestniczyli funkcjonariusze z powiatu lubińskiego, a także przewodnik z psem służbowym z Jeleniej Góry.

czytaj więcej

Koronacja, walki i muzyka

Księstwo Czocha już 12 września

Drugi weekend wrześniowy to doskonały moment na wypoczynek i relaks. Warto w tym czasie skorzystać z oferty kulturalno-rozrywkowej, którą dla mieszkańców i odwiedzających nasz region przygotował Powiat Lubański.

czytaj więcej

Niedługo skończą się upały?

Pożar przy ulicy Granicznej

Tegoroczne, bardzo upalne i bezdeszczowe lato niesie za sobą ogromny wzrost zagrożenia pożarowego, zwłaszcza na polach i w lasach. Płoną zboża i ścierniska. Ogień trawi także obszary leśne, gdzie m.in. brak zaopatrzenia w wodę i trudny dojazd powodują, że walka z żywiołem jest niełatwa. Wczoraj i dziś zapłonął las nieopodal ulicy Granicznej w Uniegoszczy. 

czytaj więcej

Jest oficjalne zezwolenie

Więcej informacji o nowej firmie w Lubaniu

Nowoczesny zakład specjalizujący się w produkcji okapów kuchennych, artykułów wyposażenia kuchni oraz mebli powstanie w podstrefie Lubań Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości. Firma zamierza także rozwinąć działalność projektową i badawczo-wdrożeniową, na potrzeby własnej produkcji. Zarząd kamiennogórskiej strefy ekonomicznej wydał 116. zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej.

czytaj więcej

76. rocznica wybuchu II wojny światowej

Tamte dni to nie była tylko tragedia naszego narodu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Ogólnopolskie obchody trwają już od rana. W Lubaniu pamięć o tamtych wydarzeniach uczcili lokalni samorządowcy.

czytaj więcej

Lubań

Szkoła Podstawowa nr 1 obchodzi 70-lecie.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Lubaniu serdecznie zaprasza wszystkich przyjaciół Szkoły na jubileuszową inaugurację nowego roku szkolnego 2015/2016, która odbędzie się 1 września o godz. 11.15 pod Baszta Bracką. O godzinie 10.40  w asyście orkiestry uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły  uroczyście przemaszerują następującymi ulicami miasta: K. Miarki, A. Mickiewicza, J. Dąbrowskiego,   pl. 3 Maja.

czytaj więcej

Festyn "Witaj szkoło"

Do wygrania rower

Każdego, kto chce zdrowo, rekreacyjnie i sportowo spędzić wolny czas na świeżym powietrzu zapraszamy na coroczny festyn "Witaj szkoło", organizowany przez działaczy stowarzyszenia Lubańskie Stowarzyszenie Abstynentów "Odnowa". Pośród wielu atrakcji loteria w której główną nagrodą jest rower.

czytaj więcej

Dla ucznia, rodzica i nauczyciela

Niezbędnik, zanim pójdziemy do szkoły

– Mamy dużo zmian – powiedziała na poniedziałkowej konferencji prasowej minister Joanna Kluzik-Rostkowska. – O wszystkich dowiecie się Państwo z przygotowanego przez MEN „Niezbędnika”. Zachęcam przede wszystkim rodziców, ale i nauczycieli oraz uczniów, aby do niego zajrzeli – dodała szefowa MEN. Istotnych zmian jest wiele np. ze szkolnych sklepików zniknie śmieciowe jedzenie i pojawią się e-podręczniki do 14 przedmiotów ogólnokształcących.

czytaj więcej

Letni Bieg Piastów

Prawie tysiąc zawodników

Prawie dwa tysiące ludzi biegało, chodziło i bawiło się przez ostatnią sobotę i niedzielę sierpnia na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie podczas Letniego Biegu Piastów. W trzech głównych biegach wzięło udział prawie tysiąc zawodników, co oznacza wzrost frekwencji w całych zawodach, w porównaniu do poprzedniego roku, aż o 65 procent!

czytaj więcej

Dwa na trzy pierwsze miejsca

Lubańska reprezentacja na listach Kukiza

W ubiegłym tygodniu Paweł Kukiz zdradził kto będzie otwierał jego listy wyborcze we wszystkich okręgach. Poznaliśmy po trzech pierwszych kandydatów – w okręgu legnicko-jeleniogórskim  aż dwójka to osoby kojarzone właśnie z Lubaniem. 

czytaj więcej

Nowe przepisy

Zezwolenie na usunięcie drzew i krzewów

Zmniejszenie wysokości kary za usunięcie drzewa lub krzewu bez pozwolenia, zróżnicowanie wysokości grzywny od okoliczności, czy też uzależnienie sankcji od obwodu pnia to tylko część zmian jakie niesie za sobą znowelizowana Ustawa o ochronie przyrody, która obowiązuje od 28 sierpnia 2015 roku.

czytaj więcej

Wędkarstwo

Działo się nad wodą

W niedzielę nad stawem Uniegoszcz numer I odbyły się pierwsze w historii spławikowe zawody szkółek wędkarskich Okręgu PZW w Jeleniej Górze. Każdy z uczestników złowił rybę!

czytaj więcej

Trwają policyjne poszukiwania

Więzień wyszedł do pracy i dał nogę

Nie wszyscy więźniowie odliczają dni do wyjścia wyłącznie leżąc brzuchem do góry na więziennej pryczy. Ci, którzy trafiają do półotwartego zakładu karnego w Zarębie często także pracują. Pomagają przy drobnych remontach, sprzątaniu, koszeniu i innych pracach. Niestety czasami ktoś wykorzystuje okazję i ucieka. Tak też stało się wczoraj w Lubaniu.

czytaj więcej

(FOTO)

Więcej zdjęć z FotoCon’u we Wleniu

FotoCon jest to pierwsza na świecie międzynarodowa darmowa impreza dla fotografów i cosplayerów. Głównym celem FotoConu jest umożliwienie fotografom i cosplayerom dzielenia się swoim doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami. No i oczywiście, świetnymi zdjęciami! Tegoroczna edycja odbyła się 14-16 sierpnia w niedalekim Wleniu. Prezentujemy najlepsze fotografie z tegorocznej edycji, które podbijają internet. 

zobacz galerię

Nekrolog

 • Romana Krynicka

  żyła 78 lat

  Zm. 31.08.2015 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 03.09.2015 o godz. 13:00

  na Cmentarzu Komunalnym w Lubaniu

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku Rodzina

  Pogrzeb organizuje firma Hades Lubań

 • Genowefa Surowiecka

  żyła 86 lat

  Zm. 27.08.2015 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 02.09.2015 o godz. 13:00

  na Cmentarzu Komunalnym w Lubaniu

  o czym zawiadamia Rodzina

  Pogrzeb organizuje ZGiUK Lubań