Czwartek, 30 czerwca 2016r.

Imieniny: Emilii, Lucyny

Ranking PAP

Wykształcenie samorządowców

Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej pokusił się o zestawienie gmin miejskich, wiejskich i miejsko–wiejskich pod względem liczby radnych z wyższym wykształceniem. Okazuje się, że skali kraju w 77,5% gmin więcej niż połowa składu rady nie posiada wykształcenia wyższego. Sprawdziliśmy jak to wygląda w okolicznych gminach.

czytaj więcej

Wyrok sobie a skazani sobie

Podpalacze skazani tylko co z tego?

W ubiegłym roku pisaliśmy o serii podpaleń jakie miały miejsce we Włosieniu i Platerówce, na przełomie marca i kwietnia. Płonęły ambony myśliwskie, pustostany i stogi siana. Sprawców ujęto i skazano, jednak wobec pokrzywdzonych podpalacze do dziś nie wywiązali się z nałożonej przez sąd kary.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 60

Uwaga burze z gradem!

Pogoda nie rozpieszcza nas tego lata. Według Regionalnego Biura Prognoz Meteorologicznych podobnie będzie i dziś. Według biura mamy 80% szans na burze z przelotnymi opadami gradu. Aby każdy mógł sprawdzić tę informację sam, dołączyliśmy link do czeskich radarów pogodowych.

czytaj więcej

Jabłka dla każdego

Kolejny Tir z jabłkami już dziś!

To będzie już 9 TIR jabłek jaki przyjedzie do Lubania dzięki Społecznemu Komitetowi Obrony Bezrobotnych z Lubania. Jabłka będą rozdawane wszystkim chętnym w czwartek 30 czerwca, na terenie kompleksu edukacyjnego na Osiedlu Piastów w Lubaniu (ul.Łokietka 2).

czytaj więcej

Lubań

Współpraca zagraniczna

W pierwszej połowie czerwca przedstawiciele miejskiego samorządu i przedsiębiorców odbyli dwie ważne wizyty zagraniczne. Odwiedzili miasta partnerskie Lubania - czeski Kolin i Prienai na Litwie.

czytaj więcej

Gimnazjum Nr 2 im. M. Kopernika

Zakończenie roku szkolnego - Gimnazjum Nr 2

Miniony rok szkolny obfitował w ważne wydarzenia dla całej społeczności naszej szkoły. Był to czas wytężonej pracy, wysiłku, pogłębiania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności.

czytaj więcej

Pisarzowice 2016

XIII Turniej Samuraja w karate

W Centrum Szkoleniowym KS Samuraj Lubań, przy Gimnazjum Publicznym w Pisarzowicach, odbył się XIII Turniej Samuraja w Karate Shotokan. W turnieju wystartowało 56 zawodników z poszczególnych sekcji KS Samuraj Lubań z Pisarzowic, Lubania i Świeradowa - Zdroju wraz ze swoimi rodzicami, najbliższymi i przyjaciółmi.

czytaj więcej

„Za zasługi dla miasta Lubania”

Harcerka na medal

Za promowanie miasta, zasługi włożone w jego rozwój oraz pracę na rzecz miasta i jego mieszkańców Rada Miasta Lubań przyznała medal „Za zasługi dla miasta Lubania” Jadwidze Kowalik.

czytaj więcej

Ostatni moment na 500+ z wyrównaniem

Tylko do piątku można składać wnioski o wypłatę 500 złotych na dziecko wraz z wyrównaniem od kwietnia. To kwota 1500 złotych na jedno dziecko. Ten, kto będzie ubiegał się o pieniądze po 1 lipca, otrzyma już tylko pieniądze od miesiąca złożenia wniosku.

czytaj więcej

Videorelacja

Serafinowicz bezbłędny na Magurze

Dwa zwycięstwa przywiózł z 3 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska Rafał Serafinowicz zawodnik zespołu Exact Systems Race & Rally Team, który w miniony weekend startował w 5 i 6 rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

czytaj więcej

Potrzebują one lat na odzyskanie dobrego imienia

Fiskus niszczy polskie firmy

Optimus, JTT czy TFL to jedne z wielu firm, które zniszczył fiskus. Co ciekawe, ta ostatnia potrzebowała aż 20 lat – rekordowo dużo – aby wygrać sprawę w sądzie i udowodnić, że nie unikała płacenia podatków.

czytaj więcej

Zlot Motocyklowy w Rudnej - fotorelacja

Benzyna we krwi, wiatr we włosach

Tradycyjnie już w czasie gdy odbywają się Dni Lubania, grupa tutejszych zapaleńców motocyklowych udała się na XI Zlot Motocyklowy w Rudnej Gwizdanów. Pojechali tam na zaproszenie Sekcji Motocyklowej Iskra oraz Wójta Gminy  Rudna.

czytaj więcej

Ponad 3 miliony złotych dla dolnośląskich gmin

Promesy o łącznej wartości ponad 3 milionów złotych otrzymali z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego przedstawiciele 17 dolnośląskich samorządów. Dotacje pochodzą z budżetu Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej, a gminy mogą je przeznaczyć na cele, które podniosą standard życia mieszkańców regionu.

czytaj więcej

Street Fighter Lubań Team

Otwarte seminarium KAPAP

W zmieniającym się na naszych oczach świecie, posiadanie umiejętności pozwalających poradzić sobie w trudnych sytuacjach jest bardzo ważne. Nabyciu takich zdolności służyło Otwarte Seminarium Samoobrony, podczas którego uczestnicy zapoznali się z rozwiązaniami taktycznymi i technikami izraelskiego systemu walki wręcz KAPAP. Zajęcia prowadzili goście z Wielkiej Brytanii, członkowie British Kapap z siedzibą w Londynie - Adrian Valman i Michał Bil.

czytaj więcej

Albrecht von Wallenstein w Lubaniu - relacja z wizyty

Lubań płaci kontrybucję

Kiedy na ratuszowej wieży wybiła godz. 14 w gardle Bramy Brackiej rozległ się dźwięk wojskowych bębnów, wymieszany z charakterystycznym szmerem wojskowego rynsztunku i stukotem końskich kopyt – to Albrecht von Wallenstein, naczelny dowódca armii cesarskiej wkraczał w mury Lubania.

czytaj więcej

Zawody wędkarskie

"Mistrz Lubania w wędkarstwie spławikowym"

W ramach Dni Lubania, staw Uniegoszcz I był miejscem rywalizacji podczas III Otwartych Mistrzostw Lubania w wędkarstwie spławikowym. Głównym trofeum był Puchar Burmistrza Lubania oraz prawo do używania przez najbliższy rok tytułu "Mistrz Lubania w wędkarstwie spławikowym".

czytaj więcej

3x Śnieżka= 1x Mont Blanc

O tym, że bieganie nie zna granic i z każdym kilometrem chce się więcej udowodniło dwóch biegaczy z Lubania. Sławomir Górski i Anna Mazur , którzy ukończyli jeden z najcięższych ultra maratonów górskich 3 x Śnieżka = 1x Mont Blank. Biegacze do pokonania mieli trasę o dystansie 57 km polegającą na trzykrotnym zdobyciu szczytu Śnieżki. Zawodnicy mieli na to limit czasu 10.5 godziny - na każdy etap 3.5 godz. Spośród 293 osób , ktróre wystartowały na najdłuższym dystansie, zawody ukończyły tylko 172 osoby.

czytaj więcej

Nekrolog

 • Genowefa Szatkowska

  żyła 84 lat

  Zm. 26.06.2016 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 01.07.2016 o godz. 12:00

  na Cmentarzu Komunalnym w Lubaniu

  o czym zawiadamia Rodzina

  Pogrzeb organizuje ZGiUK Lubań