Piątek, 24 listopada 2017r.

Imieniny: Flory, Emmy, Chryzogona

Wypożyczka na Święta

Święta z Eurobankiem

Eurobank po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich obecnych jak i przyszłych klientów. W ofercie banku już dziś pojawiła się świąteczna oferta produktów na preferencyjnych warunkach.

czytaj więcej

Orka Lubań

XXVIII Memoriał Marka Petrusewicza

Z 5 medalami wrócili z XXVIII Memoriału Marka Petrusewicza zawodnicy Orki Lubań - 4 medale (2 złote i 2 srebrne) zdobył Radosław Puzio i 1 (brązowy) Aleksandra Przybysz. Pozostali zawodnicy ustanawiając swoje nowe rekordy życiowe, zajmowali wysokie miejsca w klasyfikacji.

czytaj więcej

Bazylia zaprasza

Nowa restauracja w Lubaniu

Bazylia Pizza & Pasta to nowa kulinarna propozycja dla miłośników smacznej pizzy w Lubaniu. Z końcem października w pasażu Czerwona Torebka otwarto filię restauracji, którą mieszkańcy Lubania odwiedzali aż w Zgorzelcu.

czytaj więcej

Nowa koncepcja

Zamiast mini parku wodny plac zabaw

W połowie października burmistrz Lubania ogłosił zmianę koncepcji budowy wodnego mini parku rozrywki, który powstać miał w parku na Kamiennej Górze. Przedstawiona zmiana wydaje się ciekawym rozwiązaniem. Mieliśmy okazję poznać szczegóły najnowszej koncepcji.

czytaj więcej

Akademia Malucha

Moskiewska Rewia na Lodzie - "Królowa Śniegu"

Najstarsze grupy z Akademii Malucha wybrały się do Hali Stulecia we Wrocławiu na jedyne w swoim rodzaju baśniowe widowisko w wykonaniu Moskiewskiej Rewii na Lodzie, oparte na motywach baśni autorstwa H. Ch. Andersena "Królowa Śniegu".

zobacz galerię

Lubań, Radogoszcz, Zaręba

Przerwa w dostawie prądu

Tauron Dystrybucja informuje o mających nastąpić przerwach w dostawie energii elektrycznej dla n/w odbiorców:

czytaj więcej

KPN

Zagrożenie lawinowe

Amatorzy górskich wycieczek będą musieli zmienić plany. Ze względu na zagrożenie lawinowe Karkonoski Park Narodowy zamknął część szlaków.

czytaj więcej

Zabił 10-letnią dziewczynkę

Nie wyjdzie wcześniej niż za 35 lat

W dniu 22 listopada 2017 roku Sąd Najwyższy oddalił w całości, jako oczywiście bezzasadną, kasację obrońcy skazanego Samuela N. od wyroku Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu w sprawie zabójstwa 10-letniej dziewczynki w Kamiennej Górze w sierpniu 2015 roku.

czytaj więcej

Budżet miasta Lubań na rok 2018

Pierwsze czytanie budżetu zdjęte z obrad

Dziś w trakcie posiedzenia jednej z miejskich komisji, poznać mieliśmy pierwsze założenia do projektu budżetu na rok 2018 dla Miasta Lubań. W kontekście przyszłorocznych wyborów samorządowych dokument ten miał być bardzo ciekawą lekturą. Niestety punkt dotyczący wydatków w roku wyborczym szybko został zdjęty z porządku obrad.

czytaj więcej

Mieszkanie Plus

Zamieszkaj w Zgorzelcu!

Szukasz mieszkania? Chcesz się usamodzielnić? Myślisz o przeprowadzce? Masz pracę przy granicy? Mamy na to odpowiedź!

czytaj więcej

Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego to święto wszystkich osób, które działają w obszarze pomocy społecznej. Z tej okazji odbyło się spotkanie okolicznościowe z pracownikami służb społecznych z terenu powiatu, które zorganizowano w sali narad lubańskiego starostwa oraz w siedzibie zespołu placówek wychowawczych w Świeradowie-Zdroju.

czytaj więcej

SP4 w Lubaniu

Dzień z Technologią

Po raz trzeci społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu wzięła udział w konkursie na zorganizowanie Dnia z Technologią. Podczas poprzednich edycji szkoła była laureatem konkursu, zajmując odpowiednio miejsce- III w 2015 r. i II w 2016 r.

czytaj więcej

Narkotyki warte 2,7 miliona złotych

Przechwycili transport MDMA

Prawie 44 kilogramy MDMA nie trafi na polski rynek dzięki działaniom CBŚP przeprowadzonym wspólnie z funkcjonariuszami KWP we Wrocławiu, Straży Granicznej i KAS-u. Substancja, z której można by wytworzyć 215 tysięcy tabletek ekstazy, została przemycona do Polski z Holandii. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn. Śledztwo prowadzą policjanci CBŚP pod nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej.

czytaj więcej

Kolejny sprawca kradzieży z włamaniem zatrzymany

Złapany na gorącym uczynku

Sprawca kilku włamań na terenie miasta Lubania został zatrzymany na gorącym uczynku. Ujęcie sprawcy było możliwe dzięki pomocy mieszkańców.

czytaj więcej

Nekrolog

 • Celina Podemska - Kozioł

  żyła 66 lat

  Zm. 19.11.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 25.11.2017 o godz. 13:00

  Na Cmentarzu komunalnym w Świeradowie Zdroju.

  Zawiadamia Rodzina

  Pogrzeb organizuje firma M.Siergun

 • Jerzy Jankowski

  żył 66 lat

  Zm. 22.11.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 25.11.2017 o godz. 11:00

  W kaplicy na cmentarzu w Lubaniu

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań