Środa, 29 marca 2017r.

Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

II Powiatowa Gala Sportu

Znamy najlepszych z najlepszych

Niezwykłe miejsce, wyjątkowi ludzie oraz wielkie emocje. Tak w wielkim skrócie można podsumować II Powiatową Galę Sportu, która niestety już za nami. W środowy wieczór w Zamku Czocha poznaliśmy wszystkich laureatów drugiej edycji zmagań o sportowe nagrody Starosty Lubańskiego.

czytaj więcej

Sonda - Czy wyświetlacze podnoszą bezpieczeństwo na drogach?

Buźka na Łużyckiej

Wczoraj na ulicy Łużyckiej pojawiło się urządzenie wykonujące, przyjazny dla kierowców, pomiar prędkości. Kierowcy nagradzani są zielonym uśmiechem, kiedy zachowują odpowiednią prędkość. Zapytaliśmy PZD w Lubaniu skąd takie urządzenie i czy możemy spodziewać się ich więcej.

czytaj więcej

Co się zmieni?

Program 500 plus czeka lifting

Dokument podsumowujący program 500 plus w najbliższych dniach trafi na Komitet Stały Rady Ministrów, a następnie do rządu i Sejmu - zapowiedziała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Jej zdaniem w połowie kwietnia powinien być przedmiotem debaty parlamentarzystów.

czytaj więcej

Zaproszenie

Jarmark Wielkanocny

Tuż przed Niedzielą Palmową zapraszamy na Jarmark Wielkanocny. Plenerowa impreza to doskonała okazja do zrobienia przedświątecznych zakupów, a dla wystawców niecodzienna forma promocji lokalnych produktów i rękodzieła.

czytaj więcej

Odpowie za kradzież w sklepie

Wyszedł w skradzionych butach

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego lubańskiej komendy w wyniku poczynionych ustaleń zatrzymali 39- letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież dwóch par butów sportowych w jednym ze sklepów na terenie miasta Lubania. W sprawie odzyskano skradzione obuwie. Teraz mężczyźnie może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Lubań - jedna ulica mniej

Pożegnanie z Żymierskim

Ustawa dekomunizacyjna wymusiła na lubańskich samorządowcach zmianę nazwy jednej z ulic w samym sercu miasta. W ten sposób z dniem dzisiejszym Lubań bezpowrotnie pożegnał się z Michałem Rolą Żymierskim.

czytaj więcej

Mężczyzna był kompletnie pijany

Powiesił psa na drzwiach od stodoły!

Do dramatycznego zdarzenia doszło w niedzielę 26 marca br. we Włodzicach Małych koło Lwówka Śląskiego. Zgłoszenie do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim o godzinie 18:00. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji.

czytaj więcej

Świeradów-Zdrój

Blisko 3 miliony na dworzec

29 projektów otrzyma dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Największe wsparcie finansowe otrzyma Lwówek Śląski na rewitalizację murów obronnych, ponad 8 milionów, i nie jest to jedyny projekt w naszej okolicy. Gmina Świeradów-Zdrój otrzyma blisko 3 miliony złotych na adaptację budynku byłego dworca kolejowego.

czytaj więcej

Wpadła z narkotykami podczas kontroli samochodu

Policjanci ze Zgorzelca zabezpieczyli ponad 500 porcji narkotyków i zatrzymali kobietę podejrzaną o ich posiadanie. 31-latka wpadła podczas kontroli pojazdu, gdy przewoziła ukrytą w torebce metamfetaminę. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających odpowie teraz przed sądem, a grozić jej może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

14-latka poszukiwana

Jeleniogórscy policjanci poszukują 14-letniej Małgorzaty Wojtczak, zam. w Jeleniej Górze. Nastolatka 25 marca br. rano wyszła z domu i do tej pory nie wróciła. Okoliczności wskazują, że dziewczyna uciekła.

czytaj więcej

Lubań

Siekierka w rdzawym kolorze

Dzisiejszego popołudnia płynąca przez Lubań Siekierka przybrała rdzawy kolor. Stało się tak za sprawą Lubańskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, które przygotowuje się do usunięcia trudnej awarii na ul Mickiewicza.

czytaj więcej

Miejski Dom Kultury

Suplementacja moda czy konieczność

Zapraszamy osoby aktywne, sportowców oraz wszystkich, którym zdrowy tryb życia nie jest obojętny na spotkanie z Andrzejem Kaczmarkiem - alpinistą i podróżnikiem propagującym zdrowy i aktywny tryb życia.

czytaj więcej

KS Łużyce Lubań Młodzicy i Trampkarze

Łużyce remisują z Zagłębiem i Victorią

Po jesiennym zwycięstwie w Lidze Okręgowej, Młodzicy i Trampkarze KS Łużyce Lubań awansowali do II Ligi Dolnośląskiej. Młodzicy w pierwszym meczu na wyjeździe pokonali Orliki Kłodzko 5:1. W sobotę 25.03.2017 w II kolejce stanęli przed trudniejszym zadaniem, do Lubania przyjechało Zagłębie III Lubin.

czytaj więcej