Wtorek, 30 maja 2017r.

Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

Działkowcy zostają na swoim

Podczas konsultacji projektu Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego podniosły się zaniepokojone głosy działkowców. Magistrat reaguje stanowczo i wyjaśnia - nikt nie będzie zabierał nikomu działek.

czytaj więcej

Absolutorium dla burmistrza Leśnej

W głosowaniu imiennym Rada Miejska w Leśnej udzieliła Mirosławowi Markiewiczowi – burmistrzowi Leśnej absolutorium za wykonanie budżetu. Absolutorium to jeden z najistotniejszych środków kontroli Rady nad działalnością burmistrza.

czytaj więcej

Dzień Rodziny dzisiaj mamy, więc do wspólnej zabawy mamę i tatę zapraszamy!

Święto Rodziny w Akademii Malucha

26 maja w Akademii Malucha miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, do którego od dłuższego czasu przygotowywała się cała społeczność przedszkola. Rodzinny Festyn - bo to właśnie o nim mowa połączył Święto Mamy z Dniem Taty. Do wspólnej zabawy zostali zaproszeni przede wszystkim rodzice małych Akademików, a także ich dziadkowie, krewni oraz inne osoby zaprzyjaźnione z placówką.

czytaj więcej

Policja prosi o pomoc w ustaleniu kierującego

Potrącił policjanta i uciekł

W czwartek, 25.05.2017 roku o godzinie 10:05 na drodze W 352, w Działoszynie, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ze Zgorzelca podczas prowadzonych czynności podjęli próbę zatrzymania motocyklisty. Pomimo wyraźnie dawanych przez funkcjonariusza sygnałów do zatrzymania, kierujący motocyklem nie zatrzymał się i potrącił policjanta, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Dzień Samorządu Terytorialnego

27 maja przypada rocznica pierwszych wolnych wyborów do rad gmin i miast. - Codziennego spełniania się w misji służenia ludziom, ciągłego zapału oraz wytrwałości w podejmowaniu coraz to nowych wyzwań – Walery Czarnecki, starosta lubański złożył życzenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Przyłączamy się do nich, życząc wszystkiego najlepszego osobom tworzącym samorządy wszystkich szczebli.

czytaj więcej

26.05.2017

Lubański wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim:uroczyste obchody świąt narodowych, przegląd piosenki "Nieprzetartego Szlaku", Szymon Hołownia w Lubaniu, wieczór autorski Anny Nawrockiej, Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów, święto kolarstwa oraz Lubańska Noc Muzeów.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 45

Dziś możliwe burze z gradem

IMGW - PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało ostrzeżenie o możliwości wystąpienia w dniu dzisiejszym burz z gradem.

czytaj więcej

Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Lubania - sonda

Nadać czy nie nadać? Oto jest pytanie...

Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Lubania w swej historii przypadł tylko trzem osobom: Marii Flisak, Bronisławowi Iwanowskiemu i Feliksowi Netzowi. Miejscy radni w najbliższy wtorek będą debatować nad przyznaniem tego tytułu ks. Janowi Lombarskiemu, jak się okazuje i radni, i mieszkańcy mają różne opinie w tej kwestii.

czytaj więcej

Lista w jakiej kolejności łatane będą miejskie trakty

Ruszyło łatanie dziur

Wiosna w pełni i zdawać by się mogło, że zima odeszła już w zapomnienie, nic bardziej mylnego. Zmotoryzowani mieszkańcy Lubania wciąż wpadają w jej pozostałości w postaci głębokich dziur na miejskich traktach. Przed kilku dniami rozpoczęło się wypełnianie ubytków na ul. Głównej, to pierwsza z ulic wytypowana do pilnych prac. Burmistrz zapowiada, że łatanie dziur zakończy się do końca czerwca. Będzie ciężko, bowiem lista dróg jest naprawdę długa i każda z nich opatrzona jest dopiskiem PILNE!

czytaj więcej

„Klaster Energii Odnawialnej Ziemi Łużyckiej”

Energetyczna wyspa

Nowe instalacje, tańsza energia, zmniejszenie smogu i wspólne oszczędności to cele „Klastra Energii Odnawialnej Ziemi Łużyckiej”. Klaster tworzą gminy: Gryfów Śl., Leśna, Lubań, Olszyna i Siekierczyn, mimo że plany będą realizowane w wieloletniej perspektywie, to pierwsze inwestycje ruszą już w najbliższych miesiącach.

czytaj więcej

Plenerowa impreza kulturalna

"Odkrywamy tajemnice Rudzicy"

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Siekierczynie zaprasza na plenerową imprezę kulturalną Pałacowe spotkania z historią "ODKRYWAMY TAJEMNICE RUDZICY (PFAFFENDORF)", która odbędzie się w dniu 11 czerwca 2017 r. w Zespole Pałacowo-Parkowym w Zarębie.

czytaj więcej

17 - latka przyznała się do przedstawionych zarzutów

Zatrzymana za posiadanie marihuany

Lubańscy policjanci zatrzymali młodą kobietę podejrzaną o posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze przy kobiecie ujawnili marihuanę w ilości ponad 28 porcji. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Zaplanuj czerwiec z Lubaniem

Kalendarz imprez, koncertów, wydarzeń artystycznych, sportowych i rozrywkowych w Lubaniu. Bądź na bieżąco. Sprawdź, co będzie się działo w czerwcu.

czytaj więcej

Gryfów Śląski

Zatrzymana dzięki mediom społecznościowym

W dniu wczorajszym około godz. 17:00 w sieci społecznościowej Facebook ukazało się zdjęcie które zrobił jeden z mieszkańców Gryfowa związane z kradzieżą kratki zabezpieczającej właz na jednej z ulic miasta. Zdjęcie opatrzone było komentarzem „dokładnie kilka minut temu pani w czerwonej bluzce z dziecięcym wózkiem ukradła pokrywę od studzienki kanalizacyjnej znajdującej się …… przykro mi nie zdążyłem nawet zejść na dół tak szybko się oddaliła”.

czytaj więcej

Ruch na Starolubańskiej

Koparki, wywrotki i rozkopana nawierzchnia - mimo spartańskich warunków mieszkańcy Starolubańskiej z entuzjazmem powitali rozpoczęcie drugiego, końcowego etapu prac remontowych na ulicy Starolubańskiej.

czytaj więcej

Rząd przyjął założenia nowej ustawy

Masz kablówkę zapłacisz abonament

Uproszczenie rejestracji odbiorników radiowo-telewizyjnych i poprawa skuteczności poboru abonamentu RTV - to główne, jak podał CIR, założenia projektu nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych oraz ustawy o radiofonii i telewizji, który w środę przyjął rząd.

czytaj więcej

Nekrolog

 • Bronisław Duliński

  żył 67 lat

  Zm. 25.05.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 30.05.2017 o godz. 14:00

  W Kościele Jana Chrzciciela w Leśnej

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań