Piątek, 28 lipca 2017r.

Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora

Powiat Lubań

Zagraniczne staże – szansą dla młodych

Szkolenia i warsztaty, udział w międzynarodowych stażach dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych, a przy okazji podróże i poznanie nowych znajomych – wszystko to za sprawą funduszy unijnych pozyskanych przez powiat, których suma w latach 2014-2018 przekroczy 3 miliony złotych.

czytaj więcej

26-27.08.2017

Letni Bieg Piastów

Prawie tysiąc sto osób zgłosiło swój udział w Letnim Biegu Piastów na miesiąc przed zawodami. Pobiegną po pięknych trasach Gór Izerskich na dystansach 11, 21 i 50 kilometrów, jak również wezmą udział w marszu rekreacyjnym nordic walking. Dla dzieci przygotowano Wyprawę Zuchów i Bieg Przedszkolaka.

czytaj więcej

73 rocznica Powstania Warszawskiego

1 sierpnia zawyją syreny alarmowe

Tradycyjnie już 1 sierpnia o godzinie 17.00 na terenie całego Dolnego Śląska zawyją syreny alarmowe. Co roku właśnie w ten sposób upamiętnia się rocznicę rozpoczęcia Powstania Warszawskiego.

czytaj więcej

Konkurs. Wyprowadź psa na spacer

To może być świetny pomysł na codzienne spacery. W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Przylasku czeka ponad 200 psów, które pragną miłości i opieki. Możecie dać im chwilę szczęścia zabierając je na spacer. Na zachętę dla miłośników psich spacerów mamy kilka nagród.

czytaj więcej

Planeta Uśmiechu

Opieka dzienna jak żłobek

W związku z ciągłym zapotrzebowaniem na żłobek w naszym mieście, od początku wakacji nowe przedszkole Planeta Uśmiechu uruchomiło tak zwaną opiekę dzienną nad dziećmi od 15 miesiąca życia do 2,5 lat. Wciąż też trwają zapisy do przedszkola, które rozpoczyna działalność już od 1 września.

czytaj więcej

Start już dziś o 19.

Kolejne wielkie ściganie w Olszynie!

Już dziś o godzinie 19. na największym torze off-road w Europie OLSZYNA MOTOPARK po raz trzeci rozpocznie się długodystansowy wyścig Off Road Masters Race 24. Podobnie jak w ubiegłych latach na trasie ścigać się będą gwiazdy światowego motosportu. Wystartują utytułowane zespoły: m.in.: POLARIS Niemcy, POLARIS Austria. Wśród zawodników tradycyjne zobaczymy Juttę Kleinschmidt niezwyciężoną królową Dakaru, która tym razem wystąpi w teamie z Lina Van de Mars niemiecką dziennikarką, kierowcą rajdowym i Czeszką Lenką Kalsovą. Andreas Wentner z Austrii da popis swoją 600 konną „bestią” Jimco Class.

czytaj więcej

Bykowski: Sumienie nie pozwala mi na udział w wydarzeniu

Kontrowersje wokół patronatu Prezydenta

Już we wrześniu odbędą się obchody ustanowienia św. Marii Magdaleny patronką Lubania. Od kilku miesięcy trwają przygotowania do ceremonii, jak się okazuje nie wszyscy zaproszeni goście przybędą na uroczystość.

czytaj więcej

Alior Bank finansuje potrzeby małych firm - nawet te wielkie

Właścicielom małych firm, takich jak osiedlowe sklepy, salony fryzjerskie czy gabinety stomatologiczne, szczególnie zależy na jak najlepszych relacjach z klientami i na ich zadowoleniu. Ci przedsiębiorcy, aby sprostać oczekiwaniom klientów stale inwestują w rozwój swoich biznesów, korzystając przy tym także z pomocy banków. O szczegółach pakietu kredytowego w Alior Banku – oferty, która łączy najlepsze cechy kredytów dla małych firm dostępnych obecnie na rynku – mówi Magdalena Dowgiałowicz, doradca klienta z placówki Alior Banku w Lubaniu przy ul. Rynek 16/1.

czytaj więcej

U podnóża Zamku Chojnik pojawiły się owce

Na łąkach u podnóża zamku Chojnik od pewnego czasu pojawiły się owce. Konkretniej chodzi o stado kilkudziesięciu "wrzosówek" które mają zadbać o ochronę półnaturalnych łąk jak i ok. 300 gatunków roślin naczyniowych. Więcej w materiale filmowym.

czytaj więcej

Porozumienie władz miasta z OSS SG

Wspólna przyszłość

Długoletnia współpraca pomiędzy Gminą Miejską Lubań a Ośrodkiem Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu została sformalizowana.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Nadzwyczajne obrady

We wtorek (25.07 br.) odbyła się nadzwyczajna sesja rady powiatu. Jej tematem było podjęcie uchwały dotyczącej przystąpienia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza do projektu „IT& Economy 3.0”.

czytaj więcej

Leśna

150 000 dla Leśnej

Promesę o wartości 150 000 złotych otrzymał 17 lipca 2017 roku we Wrocławiu burmistrz Leśnej Mirosław Markiewicz. Wręczali je samorządowcom marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz wicemarszałek Iwona Krawczyk.

czytaj więcej

Aktywny Dolny Śląsk

Głosujemy na projekt Nr 52

„Aktywny Dolny Śląsk” to rodzaj budżetu obywatelskiego dla mieszkańców województwa. Głosując na zgłoszone projekty mamy realny wpływ na to co wydarzy się w naszym najbliższy otoczeniu. Jako że nasz region to mekka kolarzy nie mogło zabraknąć projektu skierowanego do miłośników tej dyscypliny sportu. Projekt nr 52 to jedyny kolarski pomysł wśród 61 zaopiniowanych pozytywnie wniosków, w skali Dolnego Śląska.

czytaj więcej

Nekrolog

 • Mieczysław Zoń

  żył 92 lat

  Zm. 27.07.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 31.07.2017 o godz. 14:00

  W Kościele Jana Chrzciciela w Leśnej

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań

 • Rudolf Kotulski

  żył 80 lat

  Zm. 24.07.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 29.07.2017 o godz. 12:00

  W Kościele Parafialnym w Mściszowie.Wystawienie trumny o godz.11.00 w kaplicy.

  Zawiadamia pogrążona w żalu i smutku Rodzina

  Pogrzeb organizuje firma M.Siergun