Poniedziałek, 26 stycznia 2015r.

Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa

Powiat Lubański

Klasyfikacja wojskowa

Od 02.02.2015 r. do 13.02.2015 r. na terenie powiatu lubańskiego zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa, która ma na celu weryfikację młodych ludzi pod kątem ich predyspozycji i stanu zdrowia dla potrzeb czynnej służby wojskowej. Kwalifikacja wojskowa przeprowadzona zostanie w Starostwie Powiatowym w Lubaniu przy ul. Mickiewicza 2 (II piętro).

czytaj więcej

Uwaga!

W poniedziałek Olszyna bez wody

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Olszynie informuje, że w dniu 26.01.2015 r. w godz. 7:00-15:00 na  terenie gminy może nastąpić przerwa w dostawie wody.

czytaj więcej

POLICJA PRZESTRZEGA PRZED OSZUSTAMI "NA WNUCZKA" I APELUJE O OSTROŻNOŚĆ

Babciu to nie twój wnuczek!

Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych ludzi. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Rozmawiajmy z nimi o oszustach. 

czytaj więcej

Historyczne osobliwości Olszyny w Muzeum Regionalnym

Olszyna – matka rozsuwanego stołu i nie tylko

Olszyna to miasto wyjątkowe, choć w naszym regionie wciąż niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Jej ciekawą historię poznać można lepiej w Muzeum Regionalnym w Lubaniu, gdzie do 27 marca prezentowana będzie wystawa „Historyczne Osobliwości Olszyny”.

czytaj więcej

Szarpanina w czasie posiedzenia komisji prezydialnej

Radny zaatakował

Nowa kadencja w magistracie przyniosła kilka nowości. Lubańscy radni zdecydowali m.in., że dyskusji na posiedzeniach Rady Miasta już nie będzie, a wszystkie dysputy odbywać się mają w trakcie posiedzeń poszczególnych komisji. Polemika pomiędzy radnymi zapewne ma się dobrze. Sytuacja wygląda zupelnie inaczej, gdy ktoś próbuje procesowi podejmowania decyzji, przyjrzeć się z bliska. Taka próba zakończyć się może wstrząsem i to dosłownie, bowiem w trakcie wczorajszego posiedzenia, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lubań nie wytrzymał i rzucił się na obserwującego posiedzenie mieszkańca. 

czytaj więcej

(FOTOGALERIA)

Dla babć i dziadków!

Sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury rzadko wypełnia się po same brzegi. Tak właśnie było wczoraj, w trakcie jasełek dla babć i dziadków, w których wystąpili podopieczni Przedszkola Niepublicznego nr 1. Były śpiewy, tańce, wiersze i życzenia dla wszystkich, którzy na co dzień rozpieszczają najmłodszych członków rodziny. 

zobacz galerię

Powiat Lubański

Książka dla miłośników historii

Do rąk mieszkańców powiatu lubańskiego trafiła nowa książka odkrywająca zagadki regionu z okresu II wojny światowej zatytułowana „Tajne zakłady III Rzeszy w powiecie lubańskim”. Publikację, autorstwa Andrzeja Maciaszczyka i Łukasza Orlickiego, wydaną przez lubańskie Stowarzyszenie „Pogranicze”, miłośnicy lokalnej historii mogą odebrać za darmo m.in. w Informacji Turystycznej w Lubaniu.

czytaj więcej

Nowe przepisy

Konsumencie, teraz możesz więcej!

25 grudnia 2014 r. weszła w życie Ustawa o prawach konsumenta. O nowych zasadach informuje między innymi kampania „Takie prawo, że można”. Warto pamiętać o nich kiedy robimy zakupy.

czytaj więcej

Pościg za pijanym kierowcą

Nietrzeźwy uciekał przed policjantami

Po krótkim pościgu ulicami Świeradowa policjanci zatrzymali 34–letniego kierowcę Audi, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. 34- latek zakończył ucieczkę w przydrożnym rowie. Kierowca miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. 

czytaj więcej

Lubań

Kolejny raz płoną sadze

Jak donosi masz czytelnik ponownie płoną sadze w kominie, tym razem na ul. Parkowej. Po raz kolejny apelujemy do mieszkańców, zadbajcie o przewody kominowe.  

czytaj więcej

Gdzie nie spojrzysz, tabliczka, baner, plakat, wszędzie tego pełno

Zaśmiecony kurort

Od kilku dni przez regionalne media przetacza się dyskusja czy likwidować Straże Miejskie. Jako przykład miasta, które już straż miejską zlikwidowało i dobrze się bez niej ma podano Świeradów Zdrój.  Rzeczywistość wcale nie jest jednak taka różowa. Świeradów Zdrój, miejscowość bądź co bądź uzdrowiskowa, zaśmiecona jest reklamami rodem z lat 80-tych i najwyraźniej nie ma kto się zająć wyegzekwowaniem ich usunięcia.

czytaj więcej

Temat powraca!

Będzie rondo przy ulicy Zgorzeleckiej

W czasie minionej kampanii wyborczej w programach niemal wszystkich kandydatów znaleźć mogliśmy zapowiedzi budowy rond w Lubaniu. Mówiło się łącznie nawet o trzech takich inwestycjach. Okazuje się, że nie była to jedynie kiełbasa wyborcza. Jak dowiedział się portal eLuban.pl pierwsza przebudowa skrzyżowania prawdopodobnie rozpocznie się już w tym roku.  

czytaj więcej

Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego

15 stycznia br. w Urzędzie Miejskim w Miliczu odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego, w którym uczestniczył Walery Czarnecki, starosta lubański. Podczas Konwentu najważniejszymi punktami były wybory władz Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego na lata 2015- 2018 oraz wybór przedstawiciela Dolnego Śląska do Związku Powiatów Polskich i zespołów przy Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

czytaj więcej