Środa, 1 października 2014r.

Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy

Kolejna sesja za nami

Wyjątkowo aktywni radni

Czuć w powietrzu, że zbliżają się samorządowe wybory. Widać to także po zasiadających w mieście radnych, którzy złożyli wczoraj wyjątkowo sporo wniosków i interpelacji. Chodziło głównie o załatwienie spraw mieszkańców. Co jeszcze działo się na sesji?

czytaj więcej

OSS SG z tytułem ,,Najlepsi w Straży Granicznej”

Reprezentanci lubańskiego ośrodka najlepsi

W dniach 25 – 26 września 2014 r. w Kętrzynie odbyły się zawody ,,Najlepsi w Straży Granicznej", których organizatorem był Warmińsko - Mazurski Oddział Straży Granicznej. Zawody miały formę wieloboju złożonego z 7 konkurencji, w których rywalizowały czteroosobowe drużyny z 11 jednostek organizacyjnych SG z całej Polski.

czytaj więcej

Zapraszamy na...

Spotkanie autorskie z Moniką Szwają

Monika Szwaja jest polską pisarką i dziennikarką telewizyjną, autorką wielu powieści obyczajowych takich jak: „Gosposia prawie do wszystkiego”, „Stateczna i postrzelona”, „Anioł w kapeluszu”, Matka Wszystkich Lalek”, „Nie dla Mięczaków”, „Zupy z Ryby Fugu”, „Zatoka trujących jabłuszek”, „Dziewice do boju”, „Klub mało używanych dziewic”, „Powtórka z morderstwa”, „Dom na klifie”, „Artystka wędrowna”, „Zapiski stanu poważnego”, „Romans na receptę”, „Jestem nudziarą”.

czytaj więcej

Szczotkowanie zębów

Lubańskie przedszkolaki pobiły rekord Guinnessa

Dziś przedszkolaki przystąpiły do próby pobicia Rekordu Guinnessa w liczbie osób jednocześnie szczotkujących zęby. My z aparatem podglądaliśmy podopiecznych Niepublicznego Przedszkola nr 1 w Lubaniu. To właśnie tam szkraby punktualnie o 12-tej zaczęły szorować zęby i… wiemy już, że udało się! Padł rekord!

czytaj więcej

Babski punkt widzenia

Dzień chłopaka

Wszyscy nasi Panowie, czy mali czy duzi, zasługują dziś na słów kilka. I choć czy Jaś już dorosły i dobiega 40, czy ledwo rozróżnia resoraki, to cech wspólnych –pozostających na całe życie- mają wiele.

czytaj więcej

Wybory nie tylko w miastach i gminach

Gra toczy się wyżej

Zaczęła się kampania samorządowa. Największą ekscytację budzą oczywiście stanowiska burmistrzów i wójtów w poszczególnych miastach i gminach. Może się jednak okazać, że nie jest to wcale najważniejsza decyzja, którą przyjdzie nam podjąć. 

czytaj więcej

Raport NIK

Biurokracja utrudniła „Wyprawkę szkolną”

Pieniędzy na rządowy program „Wyprawka szkolna” było wystarczająco. Połowy środków nie wykorzystano, bo… gminy i szkoły nieskutecznie informowały o możliwości uzyskania wsparcia oraz nadmiernie biurokratyzowały proces ubiegania się o pomoc. Tak wynika z ostatniego raportu Najwyższej Izby Kontroli.

czytaj więcej

IV Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta

Piłkarskie zmagania policjantów

W piątek o godz. 09:00 rozpoczął się IV Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Lubaniu. Do sportowej rywalizacji stanęło 11 drużyn piłkarskich reprezentujących Zakład Karny w Zarębie, Areszt Śledczy w Lubaniu, Powiatową Straż Pożarną z Lubania, Nadleśnictwo Świeradów Zdrój oraz drużyny policjantów z Bolesławca, Jeleniej Góry, Legnicy, Lubania, Polkowic, Wałbrzycha i Złotoryi.

czytaj więcej

Skradziono rower

Dziś rano z terenu Gimnazjum nr 3 w Lubaniu skradziono rower MTB marki YETI. Wszystko wskazuje na to, że złodziej zdawał sobie sprawę, iż jest nagrywany przez szkolny monitoring.

czytaj więcej

Z archiwów Janusza Kulczyckiego

Lubański ratusz

Lubański ratusz jest bez wątpienia najpiękniejszym zabytkiem w naszym mieście. Jego górującą nad Starym Miastem majestatyczną sylwetkę utrwalano często na licznych obrazach, rycinach i fotografiach. W moich zbiorach znajdują się grafiki starego ratusza wykonane m.in. przez L. Danzigera, Th. Blätterbauera, A. Brucka i R. Schindlera. Najwięcej jednak zachowało się do naszych czasów przedwojennych pocztówek z wizerunkiem tej szacownej budowli

czytaj więcej

Leśna

Zagospodarowali skwer w Pobiednej

Dążąc do osiągnięcia wewnętrznej harmonii, szybko zdajemy sobie sprawę, że jest ona ściśle związana z sytuacją ludzi wokół nas. Dlatego jednym z głównych celów naszego towarzystwa jest świadczenie pomocy potrzebującym - tak pokrótce o swojej zewnętrznej aktywności piszą członkowie Polskiego Towarzystwa Holozoficznego.

czytaj więcej