Środa, 10 lutego 2016r.

Imieniny: Elwiry, Jacka, Scholastyki

Promocje w PKS Voyager

Za 80 zł miesięczny z Lubania do Wroclawia? Nowa oferta PKS Voyager to korzystne rozwiazania dla uczniów i studentow, a także sezonowe oferty dla wszystkich pasażerów. Poznaj ofertę PKS Voyager.

czytaj więcej

Co z odpowiedzialnością?

Ktoś wyrzucił świnki morskie

Nie rozumiemy dlaczego wciąż zdarzają się takie przypadki. Dziś na jednej z ulic Lubania ktoś pozostawił dwie świnki morskie wraz z całym wyposażeniem. 

czytaj więcej

Lubań - miasto w ogniu cz. 2

Miasta nie umierają tak łatwo

Muzeum Regionalne w Lubaniu opublikowało kolejną część filmu promującą mający wkrótce ukazać się komiks. Komiks opowiadał będzie historię bitwy o Lubań, która rozegrała się wiosną 1945 roku. 

czytaj więcej

Kuchnia molekularna w Leśnej

Zjedz jak w „Top Chef”

Gotowanie powoli staje się naszym narodowym hobby. To już nie tylko mielone czy grill w pogodne popołudnie. Polacy nie tylko chętnie sami próbują nowych rzeczy, ale też z zapartym tchem śledzą na ekranach przygotowywane przez profesjonalistów bardzo wymyślne dania. Mało kto jednak miał okazję skosztować coulis z topinamburu czy chrupiącego żółtka. Teraz będzie na to szansa.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne!

Uwaga silny wiatr

Mieszkańcy Powiatu Lubańskiego mogą się spodziewać silnych wiatrów w porywach do 90 km/h, które nadciągną od południa – informuje Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Lubaniu. Poniżej znajdziecie Państwo wszytkie szczegóły dotyczące tego zjawiska.

czytaj więcej

Wypadek .. i co dalej?

Przykre niespodzianki, wypadki, nieoczekiwane zdarzenia spotykają nas zazwyczaj w takich momentach, w których się ich nie spodziewamy. Choroby oraz wypadki nie wybierają czasu ani miejsca. Co roku w Polsce dochodzi nawet do kilkudziesięciu tysięcy wypadków drogowych oraz kilkuset tysięcy kolizji, gdzie śmierć ponosi kilka tysięcy osób. Dane nie obejmują jednakże zdarzeń, do których nie była wzywana policja, a uczestnicy doznali z pozoru niegroźnych obrażeń. Statystyki są alarmujące, dlatego warto wiedzieć co zrobić, kiedy sami zostaniemy poszkodowani w wypadku lub w jego konsekwencji stracimy bliską osobę. 

czytaj więcej

DŁUGO OCZEKIWANE - W KOŃCU OTWARTE !!

Na kulinarnej mapie Lubania pojawiło się nowe miejsce, gdzie możemy zjeść smacznie i zdrowo. To pierwsza restauracja w Lubaniu, która już od godziny 8.00 oferuje śniadania z gratisowym dowozem na terenie miasta!

czytaj więcej

Zdarzenie w Świeradowie-Zdroju.

Dachowała i wyszła o własnych siłach

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło wczoraj w Świeradowie - Zdroju, po godzinie 18-tej. Samochód osobowy wpadł do rowu i dachował. Kobieta prowadząca pojazd marki Peugeot, najprawdopodobniej straciła panowanie nad kierownicą. 

czytaj więcej

Spotkania nt. sytuacji migracyjnej na terenach przygranicznych

Z inicjatywy Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka odbyła się narada Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej i samorządowców w Zgorzelcu. Tematem były m.in. informacje dotyczące migracji i sytuacji cudzoziemców na terenie przygranicznym. Ustalono m.in., że zwiększona zostanie liczba patroli policyjnych w powiecie zgorzeleckim.

czytaj więcej

PIT

Im więcej dzieci, tym większa ulga

Blisko 7 tys. zł mogą odliczyć w zeznaniu podatkowym za rok 2015 rodzice wychowujący czwórkę dzieci. Co ważne, z ulgi na dziecko skorzystają w pełni nawet rodziny płacące podatki niższe od jej wysokości.

czytaj więcej

Tauron Basket Liga

Postraszyli Rosę

PGE Turów Zgorzelec postraszył drugą drużynę Tauron Basket Ligi - Rosę Radom. Zgorzelczanie świetnie weszli w mecz, wygrywając pierwszą kwartę 12:23. W piętnastej minucie spotkania, po trójce Jakuba Karolaka, prowadzili już różnicą 21 oczek! Przed przerwą radomianie zanotowali serię 15:2, która pozwoliła im zmniejszyć stratę, a następnie wyjść na prowadzenie, którego nie oddali do końcowego gwizdka. Ostatecznie, "Czarno-zieloni" ulegli 81:71.

czytaj więcej

Lubań testuje nowe rozwiązania

Pierwsze podziemne śmietniki

W pierwszych dniach lutego na osiedlu Piastów w Lubaniu pojawiły się nowe pojemniki na surowce wtórne. Są dość nietypowe, bo wkopane w ziemię.

czytaj więcej

Demokracja po lubańsku cd.

Hardziej kontra Piekarski pod lupą prokuratury

Niemal rok Lesław Hardziej czekał, aby złożyć doniesienie do prokuratury na działanie radnego miasta Lubań. Według Hardzieja rok temu radny Ryszard Piekarski napadł na niego podczas posiedzenia komisji prezydialnej. Teraz sprawę zbada prokuratura.

czytaj więcej

Występujący na pozycji rozgrywającego lub rzucającego obrońcy, wychowanek PGE Turowa, wrócił do Zgorzelca.

Wraca nasz wychowanek

Sebastian Szymański jest bardzo dobrze znany kibicom w Zgorzelcu. To w przygranicznym mieście wychowywał się i uczył gry w koszykówkę. Na swoim koncie ma wiele meczów w młodzieżowych Reprezentacjach Polski, w tym udział m.in. w Mistrzostwach Europy U-16, u-20 i Meczu Gwiazd Mistrzostw Europy U-18 w 2009 roku.

czytaj więcej

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów

Powiat na podium

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów. W rankingu najaktywniejszych samorządów prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich, obejmującym rok 2015, powiat lubański zajął pierwsze miejsce wśród powiatów z dolnego śląska. Natomiast w klasyfikacji ogólnopolskiej powiat zajmuje ósme miejsce, w kategorii powiatów do 60 tysięcy mieszkańców, uzyskując tym samym tytuł ,,Laureata Rankingu Powiatów”. Tytuł ten jest przyznawany powiatom, które po zakończeniu rankingu w danym roku zajmą pozycję od II do X.

czytaj więcej

Nekrolog

 • Bronisława Semanów

  żyła 79 lat

  Zm. 08.02.2016 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 11.02.2016 o godz. 13:00

  na Cmentarzu Komunalnym w Lubaniu

  o czym zawiadamia Rodzina

  Pogrzeb organizuje ZGiUK Lubań

 • Irena Biłous

  żyła 64 lat

  Zm. 05.02.2016 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 10.02.2016 o godz. 13:00

  na Cmentarzu Komunalnym w Uniegoszczy

  o czym zawiadamia Rodzina

  Pogrzeb organizuje ZGiUK Lubań

 • Adam Kaniowski

  żył 69 lat

  Zm. 06.02.2016 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 10.02.2016 o godz. 13:00

  na Cmentarzu Komunalnym w Lubaniu

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku Rodzina

  Pogrzeb organizuje firma Hades Lubań