Piątek, 26 grudnia 2014r.

Imieniny: Dionizego, Szczepana

Fajerwerki

Zachowaj ostrożność!

Petardy, rakiety, baterie, rzymskie ognie – zachowajmy ostrożność, używając ich. Większość jest prawidłowo wykonana i oznakowana, ale nieprzestrzeganie zasad może doprowadzić do wypadku. UOKiK, Policja i Służba Celna przypominają wspólnie o zasadach bezpiecznych zakupów i używania fajerwerków. 

czytaj więcej

Lubań

Wigilia pod chmurką

23 grudnia 2014 r. na lubańskim Rynku odbyła się Wigilia na wolnym powietrzu, zorganizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaniu.

czytaj więcej

Leśna

Wigilia na rynku

W dzień poprzedzający wigilie Bożego Narodzenia na leśniańskim rynku spotkali się mieszkańcy Leśnej, aby podzielić się opłatkiem i wspólnie zjeść tradycyjną kolację.

czytaj więcej

Radostów

Wiejska choinka

Do jednych z pierwszych bożonarodzeniowych obowiązków należy ubieranie choinki, tradycja nakazuje, aby robić to wspólnie, w gronie najbliższych. Tak też postanowili przygotować się do nadchodzących świąt uczniowie i rada rodziców  Szkoły Podstawowej w Radostowie. 

czytaj więcej

Świeradów Zdrój

Kolizja na Nadbrzeżnej

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło wczoraj, kilka minut po godzinie 12 na ulicy Nadbrzeżnej w Świeradowie-Zdrój. Zderzyły się tam dwa samochody Fiat Ducato i Nissan Micra.

czytaj więcej

Akademia Malucha

Wspólne kolędowanie

Świąteczna atmosfera, wspólne kolędowanie oraz zapach świątecznych pierników wprowadził dzieci w bożonarodzeniowy nastrój. 

czytaj więcej

Jak dużo wiesz o tradycjach wigilijnych?

Tradycje wigilijne to między innymi ubieranie choinki, wręczanie prezentów i wspólna wieczerza. Jak przekonują etnolodzy, zwyczaje te mają o wiele głębsze i ciekawsze znaczenie, niż nam się wydaje.

czytaj więcej

(WIDEO)

Lubański samorząd kolęduje

Już po raz drugi lubański samorząd wpisuje się w świąteczną tradycję, kolędując lubanianom. Z inicjatywy burmistrza Arkadiusza Słowińskiego tegoroczna kolęda zabiera nas w podróż po lubańskich szkołach. W studiu nagrań Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu było ciepło, sympatycznie i bardzo kreatywnie. W filmie wzięło udział prawie 200 osób, w tym 8 dyrektorek szkół z naszego miasta.

czytaj więcej

Budżet na przyszły rok

Inwestycje jeszcze niepewne

Najważniejszą, dziś głosowaną, uchwała w powiecie było przyjęcie przyszłorocznego budżetu. Mimo przegłosowania dokumentu wciąż nie wiadomo jak dokładnie wyglądać będą wszystkie inwestycje w naszej okolicy. 

czytaj więcej

Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu

Prezydencka niespodzianka

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia spotkała naszą całą społeczność szkolną bardzo miła niespodzianka. Otrzymaliśmy przesyłkę z Gabinetu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Bronisława Komorowskiego. 

czytaj więcej

Świąteczne potrawy

Co trafi na wigilijny stół?

Wigilijny wieczór to tradycyjnie spotkanie z najbliższymi, strojenie choinki, śpiewanie kolęd, obdarowywanie się prezentami. Jednak największą wagę przywiązuje się do rodzinnego spotkania przy świątecznym stole. Nie ma co się oszukiwać, święta kojarzą się z wielkim obżarstwem. W końcu tylko raz w roku czeka na nas 12 tradycyjnych potraw wigilijnych!

czytaj więcej

Jak zrobić świąteczne zdjęcie?

Świąteczny konkurs fotograficzny

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jakuba Apostoła w Lubaniu oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu zaprasza do udziału w Powiatowym Konkursie Fotograficznym, którego tematem przewodnim są tradycje bożonarodzeniowe w powiecie lubańskim. Patronat nad tym wydarzeniem objął Walery Czarnecki, Starosta Lubański. 

czytaj więcej

Sukces uczniów ZSP nr 2

Olimpijczycy z Lubania

Niewątpliwym sukcesem może się pochwalić Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Lubaniu. Trzech uczniów szkoły: Bartłomiej Żuk kl. IV TE, Remigiusz Osochocki kl. III TE, Patryk Kudzia kl. III TE zajęli trzy pierwsze miejsca w  Ogólnopolskiej Olimpiadzie  Wiedzy Elektrotechnicznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA’’ – I stopień okręg we Wrocławiu.  

czytaj więcej

Opłatek wigilijny - historia i tradycja

Obecne dni upływają nam w oczekiwaniu na szczególny czas jakim jest Boże Narodzenie. Bardzo wymowną formę tego oczekiwania stanowi Wieczerza Wigilijna, której najważniejszym momentem - zaznaczmy, że tylko w Polsce - jest łamanie i dzielenie się Opłatkiem. Czas jaki teraz przeżywany stanowi właściwą chwilę, aby pokrótce przybliżyć piękną i doniosłą tradycję Opłatkową.

czytaj więcej