Środa, 3 września 2014r.

Imieniny: Grzegorza, Izabeli, Szymona

Nasz patronat

Raz, Dwa, Trzy oraz Jan Pietrzak… w powiecie

20 września br. na dziedzińcu Zamku Czocha odbędzie się trzecia edycja wydarzenia pn. ,,Księstwo Czocha”. Podczas uroczystości poznamy nowego władcę fikcyjnej jednostki terytorialnej położonej w granicach powiatu lubańskiego. Do tej pory tytuł książęcy przez rok niepodzielnie dzierżył Jan Pietrzak – „człowiek z kabaretu”. 

Na mieszkańców i przybyłych do naszego Księstwa przy okazji czeka sporo atrakcji m.in. występy zespołów lokalnych, pokaz rycerskich walk, akcja ,,Zielony Rower” oraz gwiazda wieczoru – zespół Raz Dwa Trzy.

czytaj więcej

Kierowca z Powiatu Lubańskiego

Doprowadził do karambolu

64-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego wjechał pod prąd na estakadę w Jeleniej Górze. Doprowadził do zderzenia pięciu samochodów.

czytaj więcej

Rekrutacja!

Zagraj w Łużycach!

Chciałbyś zagrać w piłkarskiej drużynie? Teraz to nie problem! Wystarczy skorzystać z oferty Klubu Sportowego Łużyce Lubań. Poniżej prezentujemy szczegółowe informacje dotyczące naborów do poszczególnych grup wiekowych.

czytaj więcej

Złodziej złapany

Napadł na starszą kobietę

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w środku dnia napadł na starszą kobietę na cmentarzu, wyrwał jej torebkę i uciekł. Obecnie jest zatrzymany i czeka na sprawę w Sądzie. Za rozbój grozi mu do 12 lat więzienia.

czytaj więcej

Ruszają zajęcia w szkołach

Zmiany w roku szkolnym 2014/15

1 września rozpoczął się nowy rok szkolny, dla niektórych uczniów to trudny dzień, dla innych wyczekiwany moment po wakacyjnej labie. Polskie szkoły w roku 2014/2015 czeka kilka zmian. Maturzyści zmierzą się z nową Maturą 2015, przedszkolaki rozpoczną naukę języków obcych, a etyka w szkole będzie dostępna dla każdego ucznia.

czytaj więcej

Włókniarz Leśna – Łużyce Lubań 1:0

Przegrane derby

W meczu 4. kolejki klasy okręgowej Łużyce Lubań przegrały w Leśnej z tamtejszym Włókniarzem 0:1.

czytaj więcej

Czujni obywatele

Obywatelskie zatrzymanie policjanta

W nocy z piątku na sobotę w Zarębie koło Lubania doszło do obywatelskiego zatrzymania kierowcy, który wjechał do przydrożnego rowu. Jak twierdzą świadkowie mężczyzna był pijany.

czytaj więcej

Rusza akcja!

Zostań Wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI!

Co roku do projektu zgłaszają się osoby zainspirowane ideą mądrej pomocy – bohaterowie zmiany społecznej. Tworząc zespół SuperW, łączą biednych i bogatych. Dla 70% wolontariuszy udział w Paczce był jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu.

czytaj więcej

„Walery, pokaż co potrafisz”

„SPLASH” Komendanta

Dziś Komendant Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG płk SG Marek Woszczatyński w Lubaniu podjął wyzwanie i wziął udział w akcji „SPLASH”. 

czytaj więcej

Gaz, szambo, kanalizacja?

Co tak śmierdzi?

To pytanie od kilku dni zadają mieszkańcy zachodniej i centralnej części miasta, a w komentarzach do artykułów pojawiają się wpisy takie jak ten: Miałem otwarte okno, na zewnątrz ZNOWU śmierdzi jakimś gazem, nawozem, że idzie się porzygać, co się dzieje ?

czytaj więcej

„Na straganie w dzień targowy takie słyszy się rozmowy”

Policja wlepia mandaty przy targowisku

Mam do was prośbę, czy moglibyście wyjaśnić nurtującą mnie i jak podejrzewam wielu mieszkańców Lubania sprawę? Chodzi o wyłączenie wielu miejsc parkingowych znajdujących się przy lubańskim targowisku. Tej i podobnej treści maile z pytaniami otrzymujemy od kilku dni na naszą redakcyjną skrzynkę pocztową.

czytaj więcej

Lubań - gaz czuć było, aż na ulicy

O włos od tragedii

Dziś przed godziną 18 miejskie służby otrzymały telefon alarmowy, że wokół pustostanu na ulicy Robotniczej w Lubaniu czuć intensywny zapach gazu.

czytaj więcej

Dramatyczna sytuacja finansowa lubańskich klubów sportowych

Medale są a kasy nie ma!

Z radością informujemy na łamach naszego portalu o sukcesach lokalnych sportowców, którzy niejednokrotnie pokazali, że są w stanie rywalizować nie tylko w regionie, ale także w kraju i za granicą. Sportowe triumfy okupione są ciężką pracą zawodników, trenerów i wielu innych osób. Okazuje się, że wszystkie miejscowe kluby sportowe borykają się z wielkimi problemami finansowymi. Dotacje z miejskiej kasy nie wystarczają nawet na podstawowe potrzeby, bo co może zrobić klub sportowy za 500 zł miesięcznie?

czytaj więcej

Od 31 sierpnia

Obowiązkowe odblaski dla pieszych!

Od 31 sierpnia każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego będzie groził mandat – od 20 do 500 zł.

czytaj więcej