Niedziela, 18 lutego 2018r.

Imieniny: Szymona, Konstancji, Flawiana

Orłowice

10 dni po wydaniu prawa jazdy już je stracił

W piątek, 16 lutego około 21:40 w Orłowicach koło Świeradowa - Zdroju, 19-latek na łuku drogi stracił panowanie nad swoim autem i uderzył w przydrożne ogrodzenie. Pojazd dachował i zatrzymał się dopiero przy płocie pobliskiej posesji.

czytaj więcej

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Bezpłatne porady dla ofiar przestępstw

Już od przyszłego tygodnia w siedzibie Prokuratury Rejonowej w Lubaniu będzie działał punkt pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem. W ten aktywny sposób lubańska prokuratura włącza się w obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Bezpłatne porady będą udzielane też w wielu miejscach w całej Polsce.

czytaj więcej

Policyjna grupa "Nysa"

Odzyskali samochód warty ponad 310 tys. zł

Funkcjonariusze dolnośląsko - saksońskiej grupy „Nysa” z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu odzyskali samochód skradziony na terenie Niemiec o wartości ponad 310 tys. złotych. Zatrzymany został również 26-letni kierowca samochodu. Pojazd został zabezpieczony, a zatrzymany usłyszał już zarzut paserstwa. Za czyn, o który jest podejrzany grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Przed nami 42. Bieg Piastów

Prawie 6 tysięcy zgłoszeń z 30 krajów

Najstarszy zawodnik mógłby być pradziadkiem najmłodszych… Bieg Piastów - Festiwal Narciarstwa Biegowego, rozgrywany od ponad 40 lat w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach, rozpocznie się już 24 lutego. Udział zgłosiło prawie 6000 zawodników. Kto tego jeszcze nie zrobił, musi się śpieszyć, limity miejsc na listach startowych są już wypełnione bądź pozostały ostatnie miejsca! Organizatorzy szykują też mnóstwo atrakcji dla kibiców.

czytaj więcej

Wideo

Dolnośląska policja uruchomiła aplikację BLISKO

Informacja, ostrzeżenia i bezpieczeństwo w TWOIM TELEFONIE. Bezpłatne powiadomienia prosto z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Pod koniec 2017 roku, po licznych konsultacjach, Komendant Główny Policji podjął decyzję o przyłączeniu się do ogólnopolskiej aplikacji BLISKO, za pomocą której Policja będzie przesyłać mieszkańcom ostrzeżenia i ważne komunikaty. Dolnośląska Policja jest pierwszym garnizonem, który rozpoczęła nadawanie w aplikacji. Z początkiem lutego zostały przesłane pierwsze komunikaty do mieszkańców.

czytaj więcej

Policjanci przyjechali na zwykłą interwencję

Hodowca marihuany wpadł przez kłótnię z matką

Policjanci z Bogatyni zabezpieczyli susz marihuany z którego można przygotować blisko 220 działek dilerskich, 5 roślin konopi indyjskich oraz specjalistyczny sprzęt i chemikalia do ich uprawy. Zatrzymany 36 - latek usłyszał już zarzuty, a prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policji.

czytaj więcej

TV Łużyce

Nowa szefowa PUP Lubań

Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu ma nową szefową. Po odejściu dyrektor Krystyny Muchy na emeryturę ogłoszono konkurs na nowego dyrektora. Konkurs wygrała doświadczona osoba z Bolesławca.

czytaj więcej

Głosowanie zakończone

Wybierz kamerkę

Na Kartingach, a może w parku przy ulicy Kombatantów? Dziś do godziny 15.00 lubanianie mieli możliwość wskazać miejsce, w którym powinna pojawić się kamera. Wkrótce podamy wyniki głosowania.

czytaj więcej

Otwarte Zgrupowanie Samuraja z Mieszanych Sztuk Walk

W dniach 9-11.02.2018 r. po raz pierwszy w Lubaniu odbyło się Otwarte Zgrupowanie Samuraja z Mieszanych Sztuk Walk, które poprowadzili szkoleniowcy z KS Samuraj Lubań, pod kierunkiem gościa honorowego soke płk Mirosława Kuświk, legendą polskiego Jiu Jitsu, obecnie posiadającego X DAN w tym stylu.

czytaj więcej

Likwidują nielegalne "kasyna"

Trwa ofensywa celników i policji, której celem jest wyeliminowanie nielegalnie funkcjonujących salonów gier. Tylko w przeciągu ostatniego tygodnia zlikwidowano dwa takie salony i zabezpieczono maszyny o wartości 84 tysięcy złotych.

czytaj więcej

Już w najbliższą sobotę

Koncert duetu CZARNY NOSAL czyli Darek Czarny & Rafał Nosal

CZARNY NOSAL - pod tą przekorną nazwą kryje się naprawdę niezwykły duet. Oryginalny głos i przepiękne piosenki Rafała Nosala połączone z eksperymentującą (elektryzującą wręcz!) gitarą Darka Czarnego, tworzą niepowtarzalną całość.

czytaj więcej

Lubański akcent zimowej wyprawy na K2

Już za 10 dni polska zimowa wyprawa na K2 będzie miała swój lubański akcent. Dziś z Warszawy do Pakistanu wyleciał Robert Jałocha, reporter TVN i pochodzący z Lubania Maciej Siemaszko, operator TVN24.

czytaj więcej

Walentynkowa promocja

Jak co roku, salon optyczny New Optics w Lubaniu przygotował walentynkowe niespodzianki. W Walentynki, 14 lutego na klientów czeka 30% rabatu na cały asortyment. Tego dnia możesz podarować swojej bliskiej osobie prezent w postaci pięknych okularów przeciwsłonecznych lub korekcyjnych, a jeśli nie wiesz co wybrać przygotowaliśmy również bony upominkowe.
To wszystko 30% Taniej!

czytaj więcej

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Zlikwidowana plantacja konopi

Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze nadzoruje śledztwo przeciwko Kamilowi W., podejrzanemu o wytworzenie i usiłowanie wytworzenia znacznych ilości środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste.

czytaj więcej

Przekroczenie poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM10

Alarm SMOG-owy. Komunikat WIOŚ

Jak informuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska wczoraj odnotowano przekroczenie poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM10 w wielu dolnośląskich miejscowościach, w tym w Lubaniu. Ze względu na prognozowane warunki atmosferyczne przekroczenie może się utrzymywać także dziś.

czytaj więcej