Poniedziałek, 20 października 2014r.

Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana

Tylko na eLuban.pl

Debata kandydatów na burmistrza Lubania

Tym artykułem rozpoczynamy serię internetowych debat kandydatów na najważniejsze stanowisko w naszym mieście.  Będzie to miejsce, w którym wszyscy startujący, prowadzić będą spory dotyczące przyszłości naszego miasta.  Aby dyskusja toczyła się na tematy ważne dla nas wszystkich prosimy o nadsyłanie propozycji pytań kierowanych do kandydatów.

czytaj więcej

Nietrzeźwy zatrzymany

Obywatelskie ujęcie

Mieszkaniec Lubania ujął kierowcę, podejrzanego o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości (ponad 2 promile). Wezwani na miejsce policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali kierowcę, któremu grozić może teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Alchemia Motul Cup

Zawody jakich jeszcze nie było

18 października lubańskie boisko kartingowe w efekcie kilkunastogodzinnych prac przygotowawczych przeszło bezprecedensową w swojej historii metamorfozę – stało się torem wyścigowym dla sportowych quadów, czyli czterokołowych motocykli przystosowanych do szybkiej jazdy po niezbyt wymagającym terenie.

czytaj więcej

Lubań/Zgorzelec

Restauracja poszukuje pracowników

Marzy Ci się praca w eleganckiej włoskiej restauracji? Chcesz pracować w młodym dynamicznym zespole? Zależy Ci na podnoszeniu swoich kwalifikacji poprzez udział w szkoleniach? Teraz nadarza się taka okazja, Restauracja "Red Fire Pizza & Pasta" w Lubaniu poszukuje pracowników na stanowiska kelnera, kelnerki oraz pizzerman-a.

czytaj więcej

Zapraszamy

Goethe ponownie w Lubaniu

224 lata temu, a dokładnie wieczorem 23 września 1790 r., przybył do Lubania światowej sławy niemiecki poeta Johann Wolfgang von Goethe. Pod Lubaniem przekroczył on granicę na Kwisie pomiędzy Prusami a Saksonią, kończąc tym samym swoją drugą i ostatnią zarazem podróż po śląskiej ziemi.

czytaj więcej

Kajakarstwo górskie

Sukcesy kajakarzy z Leśnej

W dniach 27-28.09.2014 odbyły się Mistrzostwa Polski w zjeździe kajakowym w Szczawnicy. Kacper Sztuba wraz ze swoim bratem Igorem ( obaj AZS AWF Kraków) wychowankowie klubu LUKS Kwisa i synowie trenera Bogdana Sztuby zdobyli razem aż 5 medali; 2 złote, 2 srebrne, 1 brązowy. 

czytaj więcej

FOTORELACJA

Jesienny Rajd Rowerowy

W sobotę 19 października na lubański Rynek przybyło kilkudziesięciu rowerzystów, którzy wyruszyli w trasę prowadzącą przez Gminy Lubań, Olszyna , Leśna , Platerówka. Cały czas uczestnikom towarzyszyła słoneczna pogoda i piękna jesienna sceneria.

czytaj więcej

Kiedy skończy się tułaczka pogorzelców z 3 Maja?!

Niedługo miną dwa lata od pożaru dachu kamienicy przy ulicy 3 Maja 8 w Lubaniu. Pomimo, że kilka razy sprawa była nagłaśniana nadal brak nie tylko dobrej woli do jej rozwiązania, ale z upływem czasu odnosi się wrażenie, że narasta jakiś dziwny upór wobec poszkodowanych.

czytaj więcej

Kampania w pełni

Grzegorz Schetyna w Lubaniu

Pełny program wyborczy i wszystkich kandydatów do rady miasta i powiatu zaprezentowano dziś w czasie konwencji wyborczej komitetów: Konrada Rowińskiego i Platformy Obywatelskiej. Wziął w niej udział m.in. Minister Spraw Zagranicznych – Grzegorz Schetyna. 

czytaj więcej

Druga edycja Turnieju Miast Zumi

Ulubione miasto? Lubań!

Zagłosuj na Lubań i pomóż miastu wygrać kampanię promocyjną. Zabawa ma formę rankingu, w którym uczestnicy mogą zagłosować na jedno spośród 335 miast powiatowych. W tej edycji rankingu organizator turnieju nagrodzi trzy miasta rabatem w wysokości 99% na kampanie w serwisach Onet i Zumi.

czytaj więcej

SP nr 4 w Lubaniu

Jesienny Kiermasz

W czwartek, przy udziale rodziców, dzieci oraz pedagogów Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu odbyła się druga edycja Jesiennego Kiermaszu. Pieniądze zebrane w ten sposób przeznaczone zostaną na zakup rolet do szkolnej hali sportowej.

czytaj więcej

Zatrzymani

„Na wnuczka” wyłudzili 34 tysiące

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym przez dolnośląskich policjantów, a podejrzanym o oszustwa na szkodę starszych osób, dokonane metodą na tzw. „wnuczka”. Łupem sprawców padło, co najmniej 34 tys. złotych. Obaj zatrzymani usłyszeli już w tej sprawie zarzuty. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

czytaj więcej

Rafał Serafinowicz – debiutant z tytułem… drugiego Wicemistrza Polski grupy A GSMP 2014

Nasz debiutant z tytułem!

Bez wątpienia najlepszy dolnośląski kierowca startujący w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Zdobywca tytułu drugiego Wicemistrza Polski. Debiutant w stawce blisko 150 kierowców jacy w tym sezonie wzięli udział w cyklu GSMP 2014. Mowa o Rafale Serafinowiczu, który za kierownicą Mitsubishi Lancera Evo, wywalczył w tym roku trzecie miejsce w grupie A, czyli wśród samochodów modyfikowanych do sportu samochodowego. 

czytaj więcej

UKS Lubań

Zaproszenie na mecz

Siatkarki UKS Lubań uczestniczą w sezonie 2014/15 rozgrywkach ligi kadetek i juniorek organizowaną przez Dolnośląski  Związek Piłki Siatkowej. W ostatnią niedzielę rozegrały pierwszy mecz juniorek i po pięknym meczu wygrały z drużyną Rokita Brzeg Dolny 3:1.

czytaj więcej

Z ostatniej chwili

Zderzenie na łączniku

Na naszą skrzynkę mailową nasz czytelnik przesłał zdjęcia z wypadku do jakiego doszło na „słynnym zakręcie” na drodze wojewódzkiej numer 296. Ruch aktualnie odbywa się wahadłowo. 

czytaj więcej