Sobota, 29 listopada 2014r.

Imieniny: Błażeja, Saturnina

Pierwsza sesja w nowej kadencji

Starosta wybrany jednogłośnie

Dziś odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu Lubańskiego V kadencji. Na stanowisko starosty wybrano jednogłośnie Walerego Czarneckiego, dotychczasowego starostę lubańskiego. W sesji uczestniczyło 15 radnych Rady Powiatu Lubańskiego, wybranych na kadencję 2014-2018. 

czytaj więcej

MOSiR Lubań

Sportowe Mikołajki

Po raz kolejny Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu organizuje dla dzieci imprezę mikołajkową, w tym roku odbędzie się ona pod hasłem „Podróż do Laponii”.

czytaj więcej

Spotkanie z legendą kajakarstwa

14 grudnia zawita w nasze rejony niezwykły gość , człowiek którego środowiskiem naturalnym jest woda, żywa legenda polskiego kajakarstwa, nominowany do tytułu  podróżnika roku 2015 National Geographic.

czytaj więcej

Przypadek?

Ostatnie godziny kampanii i Dzień Podłości

Dokładnie o północy rozpocznie się cisza wyborcza przed II turą wyborów samorządowych. Trwają więc ostatnie godziny kiedy to jeszcze bez skrępowania dyskutować mogą zwolennicy obu kandydatów. Przypadkowo dziś przypada również Dzień Podłości. 

czytaj więcej

Akademia Malucha

Wizyta w Urzędzie Pracy

26 listopada 2014 roku mali Akademicy wyruszyli do kolejnego urzędu w ramach realizowanego w przedszkolu projektu „Z Akademii Malucha wyruszamy – urzędy, instytucje, zakłady pracy zwiedzamy”. Tego dnia dzieci odwiedziły Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu. 

czytaj więcej

Pierwsze zmiany

Koniec „Panoramy Leśnej”

Wybory samorządowe w Leśnej zakończyły się zwycięstwem Mirosława Markiewicza co dla wielu było sporym zaskoczeniem. Pierwszą ofiarą zmiany władzy będzie gazeta samorządowa ukazująca się co miesiąc pod tytułem „Panorama Leśnej”.

czytaj więcej

Pojawiają się ozdoby w mieście!

Coraz bliżej święta

W całym kraju to galerie handlowe rozpoczynają sezon świąteczny. W niektórych tuż po dniu Wszystkich Świętych pojawiają się pierwsze ozdoby, choinki i dekoracje na stół oraz akcesoria do świątecznych wypieków. Wszędzie zaczyna królować Mikołaj, renifery, bombki i światełka. Ponieważ w Lubaniu nie mamy jeszcze dużego centrum handlowego to o zbliżających się świętach jako pierwsze przypominają pojawiające się na ulicach ozdoby, które już dziś rozmieszczane są w całym mieście.

czytaj więcej

(WIDEO)

Konrad Rowiński z poparciem Ewy Kopacz

30-ego listopada w Lubaniu odbędzie się II tura wyborów samorządowych. Konrad Rowiński – jeden z kandydatów na stanowisko burmistrza Lubania otrzymał poparcie od samej Ewy Kopacz – premier polskiego rządu. 

czytaj więcej

Wideo

Debata przed kamerami TV Łużyce

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, debata pomiędzy dwoma kandydatami na stanowisko burmistrza miasta Lubania stała się faktem. Arkadiusz Słowiński i Konrad Rowiński odpowiedzieli na pytania  przed kamerami TV Łużyce.  Niestety bez udziału mieszkańców. 

czytaj więcej

Porady na zimę

Co jeść zimą, by nie przytyć?

Zimą potrzebujemy więcej energii, żeby ogrzać organizm. Niestety nasza aktywność ruchowa zwykle wtedy spada. Poza tym częściej jesteśmy w gorszym nastroju i staramy go sobie poprawić podjadaniem słodyczy. W jaki sposób powinniśmy się zatem odżywiać, żeby nie przytyć?

czytaj więcej

Koncesja wygasła

Nie będzie poszukiwań złóż w Stankowicach

Pod koniec 2012 roku informacja, że australijska firma European Resources będzie poszukiwać złóż w Stankowicach zelektryzowała wielu mieszkańców. Dużo mówiło się o ewentualnym wydobyciu uranu – teraz wiadomo już, że sprawa się zakończyła. 

czytaj więcej

Polskie Linie Kolejowe

Nowy rozkład jazdy

Od niedzieli 14 grudnia wchodzi w  życie nowy kolejowy rozkład jazdy. W nowym planie daje się zauważyć kilka zmian, między innymi część składów przejeżdżających przez Lubań zyskały swoje nazwy: Jelonek, Kwisa, Łużyce, Winnica.

czytaj więcej

Ranking "Wspólnoty"

Sukces minionych kadencji

Zbliża się druga tura wyborów samorządowych. To czas na podsumowanie mijających kadencji, zwłaszcza, że w Lubaniu zmierzą się w niej były i obecny burmistrz naszego miasta. Jak zmieniają się poszczególne miasta sprawdziła gazeta samorządowa „Wspólnota”, która przygotowała ranking nazwany „Sukces mijającej kadencji”.

czytaj więcej

Zintegrowany Informator Pacjenta

Bat na lekarzy

ZIP, czyli Zintegrowany Informator Pacjenta to system, który od ponad roku działa w naszym kraju. Można w nim dokładnie sprawdzić historię swojego leczenia. Przy okazji można zobaczyć często ciekawe rzeczy, które ukazują nieprawidłowości i trafić mogą do prokuratury. Taki przypadek znalazł m.in. jeden z naszych czytelników. 

czytaj więcej