Środa, 20 września 2017r.

Imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii

Aktualizacja

Czy ktoś zdoła pomóc kociakowi?

Niby natura wyposażyła zwierzęta w potrzebne do przeżycia instynkty, jednak nie zawsze wszystko działa jak należy. Od kilku dni mieszkańcy osiedla u podnóża Kamiennej Góry w Lubaniu, przechadzając się ulicą Parkową mogą słyszeć rozpaczliwe miauczenie kociaka.

czytaj więcej

Wideo

Bajkowa klasa – warsztaty z artystką

Rysowali, malowali, tworzyli kolaże – uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjalnej w Smolniku wzięli udział w warsztatach artystycznych z malarką Urszulą Kamińską. Powstało wiele świetnych prac, które zostaną wystawione na licytację. Dochód z niej wesprze szkołę. A wszystko w ramach projektu „Bajkowa klasa”.

czytaj więcej

MDK Lubań

Zajęcia popołudniowe w MDK

Zapraszamy na zajęcia popołudniowe do Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu. W tym roku szkolnym nasi instruktorzy prowadzić będą zajęcia: tańca nowoczesnego, wokalne, teatralne, tańca towarzyskiego oraz hip hop first step.

czytaj więcej

Lubanianie odrabiają straty do czołówki

Przebudzenie Łużyc

Trwają rozgrywki w klasie okręgowej piłki nożnej. Coraz lepiej radzą sobie Łużyce Lubań. Drużyna trenera Krzysztofa Gajewskiego po nie najlepszym początku złapała wiatr w żagle i wygrała drugi mecz z rzędu.

czytaj więcej

50% rabatu na soczewki z antyrefleksem dla dzieci

Zadbaj o wzrok swojego dziecka

Dzieci, wiedzę na temat świata zdobywają wszystkimi zmysłami, jednak ponad 80% informacji na temat otoczenia dociera do nas za pomocą wzroku. To właśnie ten zmysł pełni bardzo ważna rolę w procesie poznawania, dlatego od najmłodszych lat należy regularnie kontrolować jego stan.

czytaj więcej

Wideo

Policja poszukuje świadków zdarzenia drogowego

Policjanci z Komisariatu Policji w Leśnej proszą o kontakt osoby, które rozpoznają pojazd bądź kierującego na załączonym filmie. Kierujący pojazdem Audi A6 koloru czarnego zbiegł z miejsca zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Złotniki.

czytaj więcej

W Alior Banku zyskują duety

Kiedy brakuje funduszy na remont domu, wakacyjne podróże czy zakup sprzętu domowego, dobrym rozwiązaniem jest wzięcie pożyczki w banku. Najlepiej oczywiście, jeśli jest tania. Każdy pomysł – bez względu na to, czy jest to wakacyjna podróż, remont, czy zakupy- łatwiej, raźniej i przyjemniej jest realizować wspólnie, niż w pojedynkę i dlatego Alior Bank przygotował ofertę „Pożyczki Dwuosobowej” z oprocentowaniem niższym o połowę od standardowego.

czytaj więcej

Komunikat dla odbiorców ciepła

Rozpoczęcie sezonu grzewczego

Z dniem 18 września 2017r. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Lubaniu rozpoczyna kolejny sezon grzewczy. Z tą chwilą do wszystkich zgłoszonych przez zarządców obiektów zostanie podane ciepło. Aby proces uruchamiania dostawy energii jak również pierwsze tygodnie ogrzewania przebiegły w sposób jak najmniej kolizyjny prosimy o zastosowanie się do kilku niżej wymienionych zasad:

czytaj więcej

Gabinety polityczne przyczółkiem do tworzenia miejsc pracy

Czy asystent burmistrza straci pracę?

Nowelizacja ustawy o pracownikach samorządowych zakłada likwidację etatów dla asystentów i doradców burmistrzów. Przewiduje ona również zatrudnienie w jednostkach samorządu terytorialnego tylko na stanowiskach urzędniczych. Czy to oznacza, że asystent lubańskiego burmistrza straci pracę, czy tylko zmieni się nazwa jego etatu?

czytaj więcej

Ewakuowano 47 osób

Był pijany i nie wie, dlaczego to zrobił

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przekazanie służbom fałszywej informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego w jednym z budynków wielorodzinnych na terenie Jeleniej Góry. Łącznie z obiektu ewakuowano 47 osób, a po zakończeniu czynności, okazało się, że żadnego ładunku nie ma.

czytaj więcej

15. 09. 2017

Wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: 500 lat protestantyzmu, otwarcie boiska oraz spotkanie artystów.

czytaj więcej

Kropka do kropki się uśmiecha i stawia znaki, by była uciecha!

Dzień kropki

15 września grupa Żabek i Motyli obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzień traktowany jako święto dziecięcej kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

czytaj więcej

Podpisali u nas porozumienie

12 września w Sali Ślubów lubańskiego ratusza zawarto nietypowy związek. Nie było to kolejne w mieście małżeństwo, a umowa partnerska między dwiema szkołami – z Wrocławia i z Poczdamu, kształcącymi w rzemiośle.

czytaj więcej

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Lubaniu

500 lat protestantyzmu na Śląsku

Polsko-niemiecka wystawa, wykłady, prelekcje, akcje charytatywne, dużo historii, ale także dużo sportowych emocji – wszystko po to, aby upamiętnić odnowę Kościoła, jaka rozpoczęła się pięć wieków temu w zachodnim chrześcijaństwie. Parafia Ewangelicka w Lubaniu również obchodziła rocznicę reformacji.

czytaj więcej

Wideo

Zderzenie osobówki z busem

O godzinie 6.30 na drodze krajowej nr 30 w miejsowości Nowa Karczma doszło do groźnego wypadku. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z busem cztery osoby zostały przewiezione do szpitala.

czytaj więcej

Nekrolog

 • Jan Faszczowy

  żył 75 lat

  Zm. 18.09.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 20.09.2017 o godz. 12:00

  W Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Lubaniu

  Zawiadamia pogrążona w głębokim smutku Rodzina

  Pogrzeb organizuje firma M.Siergun