Sobota, 23 września 2017r.

Imieniny: Tekli, Bogusława, Linusa

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Chrząkające woły na „dachu świata” w Göerlitz

Potomstwo jaka w Wiosce Tybetańskiej

W sobotę 16 września w wiosce tybetańskiej przyszedł na świat cielaczek jaka. Mama Chamu i jej synek czują się dobrze. Pierwszy tydzień po porodzie spędzają w odseparowanej części tybetańskiej zagrody. Mimo to, są widoczne dla gości.

czytaj więcej

Świeradów-Zdrój

Śmierć na działkach

Dziś w Świeradowie-Zdroju na terenie ogródków działkowych przy ulicy Sienkiewicza, znaleziono zwłoki mężczyzny.

czytaj więcej

Patronat św. Marii Magdaleny

Zaproszenie na inscenizację

Jak to się stało, że Magdalenki od Pokuty przybyły do Lubania? Podczas uroczystości 24 września cofniemy czas i przeniesiemy się do tego momentu. Zapraszamy na widowisko uliczne!

czytaj więcej

Łużyce w kolejnej rundzie

W środę rozegrano mecze III rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego. Do kolejnej rundy awansowały Łużyce Lubań, które zwyciężyły na wyjeździe Chrobrego Nowogrodziec 2:1. Goście wygraną okupili groźną kontuzją Adama Kuligowskiego.

czytaj więcej

Wpadła mieszkanka powiatu lubańskiego

Nielegalny tytoń i papierosy w legalnym sklepie

Bolesławieccy policjanci zatrzymali kobietę, podejrzaną o nielegalne posiadanie i handel tytoniem oraz papierosami bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli 11,5 kg nielegalnego tytoniu i 220 paczek papierosów. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za tego typu czyn grozić jej może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Dalej nie ma rozstrzygnięcia

Co z dachówką z Domu Solnego?

Dziś zabytkowa dachówka Domu Solnego w Lubaniu była powodem wizyty przedstawiciela Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Po wizycie mieliśmy poznać dalszy lost dachówki, która pierwotnie miała być zutylizowana.

czytaj więcej

Z redakcyjnej poczty

Był las?

To co wydarza się w Polsce z Puszczą Białowieską powoduje wzmożoną czujność mieszkańców w sprawie utrzymania drzewostanu. Od dłuższego czasu czytelnicy alarmują, że las za Osiedlem Piastów w Lubaniu znika bezpowrotnie.

czytaj więcej

Fantastyczna lekcja ekologii

Zbieraj z klasą

Dzisiaj, dzięki realizacji projektu ,,Zbieraj z klasą”, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku byli świadkami niecodziennego spektaklu. Do Leśnej zawitali ambasadorzy ogólnopolskiego, edukacyjno-ekologicznego projektu „Zbieraj z klasą”.

czytaj więcej

Noga z gazu

EDWARD na drogach Europy

Kierowco noga z gazu... i to w całej Europie. O północy ruszyła akcja „Wizja zero” czyli zero ofiar śmiertelnych wypadków drogowych. Policjanci z 22 europejskich krajów przez 24 godziny będą prowadzili wzmożone kontrole ruchu drogowego.

czytaj więcej

PGE Turów

Bochno i Ayers kapitanami!

Decyzją sztabu szkoleniowego PGE Turowa Zgorzelec kapitanem zespołu na sezon 2017/2018 został Bartosz Bochno. Pomagać mu w tej roli będzie Cameron Ayers.

czytaj więcej

Bankowość w innym wydaniu

Lubań jest małym miastem, jednak na naszych ulicach jest wiele banków i instytucji finansowych. Prześcigają się w pomysłach jak zdobyć klientów i zaproponować najlepszą ofertę. Wiele z nich niestety, nie bacząc na potrzeby klienta, sprzedaje produkty ze stałą, wysoką prowizją, z góry narzucając ubezpieczenie czy też dodatkowe produkty w pakiecie. Nie musi tak być. Jak znaleźć optymalny dla nas bank? - na to pytanie odpowiada Daniel Mączka, lider oddziału Eurobanku w Lubaniu.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia