Czwartek, 27 kwietnia 2017r.

Imieniny: Zyty, Teofila, Felicji

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Poznaj Lubań, jakiego nie znasz

Gdyby te miejsca mogły mówić, opowiedziałyby pasjonujące historie, lepsze od niejednej fabuły filmowej. Daj się porwać przewodnikom miejskim na spacer po Lubaniu, jakiego nie znasz. Bezpłatnie!

czytaj więcej

Gryfów Śląski

Płonące samochody zmorą gryfowian

Od kilku lat w Gryfowie Śląskim zmorą mieszkańców oprócz kradzieży i włamań są płonące samochody. Jak to się dzieje, że to właśnie w tym mieście auta tak często płoną? Hipotez na ten temat jest kilka, jednak niewiele z nich mówi o wadach pojazdów, a zdecydowana większość o tzw. „czynniku ludzkim”.

czytaj więcej

Leśna

Konkurs na najładniejszy ogródek

Zapraszamy mieszkańców Gminy Leśna do wzięcia udziału w dziewiątej edycji konkursu pn.: „Najładniejszy ogródek przydomowy, zagroda, gospodarstwo agroturystyczne Gminy Leśna”.

czytaj więcej

Pożar sadzy w Szyszkowej

Od kilku tygodni wydaje się, że sezon grzewczy ma się już ku końcowi, każdy właściciel pieca centralnego ogrzewania odlicza dni do momentu, kiedy wygasi piec do kolejnej jesieni. Okazuje się, że wyczekując ciepłych dni przeciągamy moment czyszczenia kominów z sadzy, mając nadzieję, że kolejny raz zrobimy to dopiero po wakacjach.

czytaj więcej

Wiele rzadkich okazów stanowi o wyjątkowości tej wystawy

Kosmiczna wystawa

Eksperci nie szczędzą komplementów, laicy zapewniają, że takich cudów natury jeszcze nie widzieli – to bilans otwarcia nowej wystawy Muzeum Regionalnego w Lubaniu.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Starostwo otwarte w sobotę

Sobota (06.05.2017 r.) będzie dniem pracującym w Starostwie Powiatowym w Lubaniu oraz Powiatowym Zespole do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności. W tym dniu obie instytucje będą czynne w godzinach 7.30 – 17.00.

czytaj więcej

Wpadł dealer z Rębiszowa

Dzielnicowy w trakcie obchodu miejscowości Rębiszów postanowił sprawdzić jedną z uzyskanych od mieszkańców informacji. Informacja okazała się trafiona w tzw. „dziesiątkę”.

czytaj więcej

Kwisonalia 2017 - program

Znamy już gwiazdy i szczegółowy program tegorocznych Kwisonaliów. Zapowiada się fantastyczna, trzydniowa zabawa. Historyczne polsko- niemieckie spotkania na pograniczu kultur 775 lat Gryfowa Śląskiego, czyli XVII Kwisonalia odbędą się w dniach 2 – 4 czerwca 2017 r.

czytaj więcej

Straż Miejska Lubań

Złodziej obszedł się smakiem

Nieostrożność nie popłaca – przekonał się o tym dostawca towaru do jednego z lubańskich sklepów spożywczych, który przez swą nieuwagę mógł stracić skrzynię pełną wyrobów masarskich.

czytaj więcej

Ćwiczenia w Galerii Inbag

Pożar w galerii

We wtorek, kiedy ostatni kupujący opuścili galerię Inbag w Lubaniu rozległ się dźwięk syren systemu przeciwpożarowego. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, których przeprowadzanie w takich obiektach należy do rutynowych działań jednostek ratowniczych.

czytaj więcej

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Staranował policyjne auto, usłyszał zarzuty

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze prowadzi śledztwo przeciwko 40 – letniemu mieszkańcowi Bogatyni Tomaszowi T., któremu w dniu 21 kwietnia 2017 roku prokurator przedstawił zarzut dokonania pięciu przestępstw, w tym zbrodni rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

czytaj więcej

Pościg zakończony w Pisarzowicach

Podejrzany z kontrabandą zatrzymany po pościgu

Funkcjonariusze ze zgorzeleckiej komendy Policji zatrzymali po pościgu mężczyznę, który przewoził kontrabandę. W prowadzonym przez niego samochodzie policjanci znaleźli blisko 400 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli auto i jego zawartość, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Gdyby ujawniony towar trafił do nielegalnego obrotu, Skarb Państwa straciłby ponad 300 tys. złotych tytułem nieodprowadzonego podatku.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia