Poniedziałek, 27 lutego 2017r.

Imieniny: Gabriela, Anastazji

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Złodzieje kradną energooszczędne oprawy

Ciemność, widzę ciemność

Nie nacieszyli się zbyt długo nowym oświetleniem ulicznym mieszkańcy wsi Bożkowice w gminie Olszyna. W dwa miesiące po montażu nowoczesnego oświetlenia ulicznego, ledowe lampy na cel wzięli sobie złodzieje. Sytuacja jest o tyle dziwna, że kradzieży dokonano w terenie zabudowanym.

czytaj więcej

Bieg Piastów

Pierwszy Memoriał Stanisława Michonia

- Dla Staszka! - było wczoraj słychać wśród 220 uczestników biegu na 15 km klasykiem - pierwszego Memoriału Stanisława Michonia. W gronie startujących było wielu bardzo znajomych znajomych trzykrotnego zwycięzcy Biegu Piastów na głównym dystansie.

czytaj więcej

Straż Miejska w Lubaniu

Kampanie nie docierają do wszystkich

Zdawałoby się, że w dobie intensywnej kampanii medialnej mającej na celu zminimalizowanie stopnia ryzyka zanieczyszczenia powietrza – w tym powstawania smogu, świadomość obywatelska jest na tyle wysoka, że śmiało można by rzec: „nas to nie dotyczy”.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Sytuacja na rynku pracy w powiecie

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Lubańskiego przedstawiona została informacja na temat sytuacji na rynku pracy w naszym powiecie a także realizacja zadań za rok ubiegły w zakresie aktywizacji zawodowej. Sprawozdanie w zakresie sytuacji na rynku pracy zostało przedstawione przez Krystynę Muchę, dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy.

czytaj więcej

Pierwszy etap prac zakończony

Ambona w nowej odsłonie

W kościele parafialnym Narodzenia NMP w Uniegoszczy znajduje się piękna barokowa ambona, która ze względu na stan techniczny latami nie była używana do głoszenia kazań. W ubiegłym roku udało się pozyskać środki na renowację zabytkowego kosza ambony. Dziś jej część zachwyca swoim wyglądem. Niestety wciąż trwa poszukiwanie środków na II etap prac, który obejmie baldachim ambony.

czytaj więcej

Odwilż w Świeradowie - Zdroju

Nic nowego. Woda i fekalia na drodze

Dodatnia temperatura i intensywne opady deszczu spowodowały wzrost poziomu wody w naszych rzekach i strumieniach. W Świeradowie - Zdroju nadmiar wody wraz z fekaliami, tradycyjnie już, uchodzi studzienkami na jednej z główych ulic miasta.

czytaj więcej

41 Bieg Piastów

Od 3 do 5 marca 2017 na Polanie Jakuszyckiej odbędą się biegi w ramach 41 Biegu Piastów, a w ramach tej sportowej imprezy - 18 Policyjny Bieg Piastów. Jeleniogórska policja w tych dniach będzie realizować zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas tego wydarzenia. Funkcjonariusze zadbają m.in. o płynność w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwo uczestników, kibiców i turystów.

czytaj więcej

Ponad połowa mieszkańców na otwarciu INBAG

W dniu 23 lutego po raz pierwszy drzwi dla klientów otworzył INBAG w Lubaniu, w woj. dolnośląskim. To już ósmy projekt handlowo-usługowy zrealizowany przez INBAP Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, w tym trzeci pod autorska marką INBAG.

czytaj więcej

Edukacja poprzez zabawę

Festyn - "Bezpiecznie na stoku, w lesie i w mieście"

Lejący z nieba deszcz nie był w stanie zepsuć humoru uczestnikom festynu pn. " Bezpiecznie na stoku, w lesie i w mieście", który promował bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. W festynie wzięły udział dzieci i młodzież przebywająca na feriach zimowych na terenie miasta Świeradów-Zdrój.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 26

Dziś w nocy powieje

Według zapowiedzi synoptyków dziś w nocy możemy spodziewać się silnego wiatru osiągającego w porywach prędkość do 90 km/h.

 

czytaj więcej

Obyło się bez scen niczym w Chełmie

Ruszyła galeria Inbag

Osoby które spodziewały się takich scen jak na promocji cukru w Chełmie mogą czuć się zawiedzione. Otwarcie Galerii Inbag przebiegło spokojnie choć nie brakowało tłumów.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia