Czwartek, 22 czerwca 2017r.

Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

UKS Orka Lubań

Stypendium dla Rafała Kusto

Ruszył rządowy program team 100, którego celem jest wspieranie młodych sportowców. Wśród stu sportowych talentów objętych stypendium znalazł się zawodnik Orki Lubań, Rafał Kusto.

czytaj więcej

Jelenia Góra

Zarzutu za wyłudzanie stupendiów

Jeleniogórscy policjanci ustalili i przedstawili zarzuty 11 osobom podejrzanym o to, że na podstawie fałszywych dokumentów wyłudziły tzw. stypendia szkolne. Zarzuty usłyszała również osoba, która wystawiała sfałszowane dokumenty. Straty w tej sprawie oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 8 tysięcy złotych.

czytaj więcej

Pieńsk

Zatrzymali kierowcę pod wpływem narkotyków

Policjanci ze zgorzeleckiej drogówki zatrzymali 27-letniego kierowcę, który ruszył w drogę będąc pod wpływem środków odurzających. O dalszym losie mężczyzn decydować będzie sąd. Kierowcy grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Sejm za medyczną marihuaną

Sejm uchwalił w czwartek ustawę, która ma umożliwić chorym dostęp do preparatów z konopi - będą mogły być wytwarzane w aptekach na podstawie recepty od lekarza; surowiec ma być sprowadzany z zagranicy.

czytaj więcej

Otwarcie placu zabaw odwołane

Wszystkiemu winne gołębie

Od tygodnia czytelnicy alarmują o postępującej dewastacji nowego placu zabaw. Co więcej, jutro plac zabaw miał zostać uroczyście otwarty, ale...

czytaj więcej

Czy wiesz jak postępować podczas burz i nawałnic?

IMGW ostrzega przed silnymi burzami z gradem

Prognozuje się silne burze z opadami deszczu od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 35 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad. Najwcześniej zjawiska są przewidywane na zachodzie województwa, później będą się przemieszczać na wschód.

czytaj więcej

Świeradów - Zdrój

Koparką uszkodzili linię gazową

Dziś około godziny 11.30, w trakcie prac ziemnych na jednej z ulic Świeradowa-Zdroju, rozszczelnieniu uległa rura gazowa. Świadkowie mówią o głośnym świście, i wydostającym się z ziemi strumieniu gazu.

czytaj więcej

Fotogaleria

Lubańska Noc Kupały

Wczoraj po raz czwarty mieszkańcy Lubania świętowali Noc Kupały. To słowiańskie święto miłości, dzięki zaangażowaniu społeczności Gimnazjum Nr3, cieszy się w mieście coraz większą popularnością.

czytaj więcej

Siekierczyn

„Bieg po Siekierkę”

24 czerwca 2017 r. od godz. 9:15 w okolicach terenu rekreacyjnego w Siekierczynie zostanie zorganizowany powiatowo-gminny cykl biegów pod nazwą „Bieg po Siekierkę”.

czytaj więcej

KPP w Lubaniu

Tym razem "na policjanta"

Na terenie Lubania miało miejsce oszustwo metodą na tzw. policjanta. Jednakże dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zdołano odzyskać przekazaną kwotę pieniędzy i zwrócić pokrzywdzonej. Coraz częściej oszuści, aby wzbudzić wiarygodność podszywają się np. pod funkcjonariuszy policji bądź pracowników administracji. Jednakże pamiętać należy, że policjanci nie proszą o przekazanie pieniędzy obcym osobom.

czytaj więcej

Lubań

Ulga w upalne dni

Według synoptyków wysokie temperatury mają utrzymać się do końca miesiąca. Wychodząc naprzeciw mieszkańcom LPWiK w Lubaniu ustawiło na terenie miasta dwie kurtyny wodne, które pomogą schłodzić rozgrzane słońcem ciała.

czytaj więcej

KPP w Lubaniu

Podsumowanie długiego weekendu

Czerwcowy długi weekend już za nami. Dla mieszkańców powiatu lubańskiego oraz osób przyjezdnych był to czas odpoczynku, natomiast dla lubańskich policjantów okres intensywnej pracy na rzecz bezpieczeństwa. W trakcie czterech minionych dni funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu przeprowadzili 281 kontroli drogowych, podczas których zatrzymali 1 nietrzeźwego kierującego oraz 1 kierującego po spożyciu alkoholu.

czytaj więcej

Wyburzenia na basenie

Jak donoszą nasi czytelnicy od kilku dni na Kamiennej Górze trwają prace rozbiórkowe na basenie. Czy to pierwszy krok do przywrócenia świetności obiektu?

czytaj więcej

Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu

Środki na kształcenie

Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu ogłasza ponowny nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy.
Nabór wniosków prowadzony będzie w terminie od 26.06.2017r. do 11.07.2017r.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia