Czwartek, 23 listopada 2017r.

Imieniny: Adelii, Klemensa, Felicyty

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Zabił 10-letnią dziewczynkę

Nie wyjdzie wcześniej niż za 35 lat

W dniu 22 listopada 2017 roku Sąd Najwyższy oddalił w całości, jako oczywiście bezzasadną, kasację obrońcy skazanego Samuela N. od wyroku Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu w sprawie zabójstwa 10-letniej dziewczynki w Kamiennej Górze w sierpniu 2015 roku.

czytaj więcej

Nie dajmy się oszukać

Kolejni seniorzy sprytniejsi od oszustów

Przestępcy działający metodą "na wnuczka” czy „na policjanta" wciąż oszukują, głównie starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni, reagujmy i ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Można uniknąć tego typu oszustw. O tym, że ostrożność, wiedza, pomoc osobom starszym przynoszą efekty, pokazują tylko ostatnie próby oszustw we Wrocławiu. W każdym z wymienionych poniżej przypadków przestępcy obeszli się smakiem.

czytaj więcej

Budżet miasta Lubań na rok 2018

Pierwsze czytanie budżetu zdjęte z obrad

Dziś w trakcie posiedzenia jednej z miejskich komisji, poznać mieliśmy pierwsze założenia do projektu budżetu na rok 2018 dla Miasta Lubań. W kontekście przyszłorocznych wyborów samorządowych dokument ten miał być bardzo ciekawą lekturą. Niestety punkt dotyczący wydatków w roku wyborczym szybko został zdjęty z porządku obrad.

czytaj więcej

Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego to święto wszystkich osób, które działają w obszarze pomocy społecznej. Z tej okazji odbyło się spotkanie okolicznościowe z pracownikami służb społecznych z terenu powiatu, które zorganizowano w sali narad lubańskiego starostwa oraz w siedzibie zespołu placówek wychowawczych w Świeradowie-Zdroju.

czytaj więcej

SP4 w Lubaniu

Dzień z Technologią

Po raz trzeci społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu wzięła udział w konkursie na zorganizowanie Dnia z Technologią. Podczas poprzednich edycji szkoła była laureatem konkursu, zajmując odpowiednio miejsce- III w 2015 r. i II w 2016 r.

czytaj więcej

Narkotyki warte 2,7 miliona złotych

Przechwycili transport MDMA

Prawie 44 kilogramy MDMA nie trafi na polski rynek dzięki działaniom CBŚP przeprowadzonym wspólnie z funkcjonariuszami KWP we Wrocławiu, Straży Granicznej i KAS-u. Substancja, z której można by wytworzyć 215 tysięcy tabletek ekstazy, została przemycona do Polski z Holandii. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn. Śledztwo prowadzą policjanci CBŚP pod nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej.

czytaj więcej

Lubański wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: - turniej bokserski; - złoty jubileusz Samych Swoich; - Zaduszki poetyckie pamięci Henryka Gila; - lubańskie obchody patriotyczne oraz mecz charytatywny dla małego Mikołaja.

czytaj więcej

Kolejny sprawca kradzieży z włamaniem zatrzymany

Złapany na gorącym uczynku

Sprawca kilku włamań na terenie miasta Lubania został zatrzymany na gorącym uczynku. Ujęcie sprawcy było możliwe dzięki pomocy mieszkańców.

czytaj więcej

Bazylia zaprasza

Nowa restauracja w Lubaniu

Bazylia Pizza & Pasta to nowa kulinarna propozycja dla miłośników smacznej pizzy w Lubaniu. Z końcem października w pasażu Czerwona Torebka otwarto filię restauracji, którą mieszkańcy Lubania odwiedzali aż w Zgorzelcu.

czytaj więcej

Trzy tygodnie po przejściu Orkanu Grzegorz

Czy ktoś to w końcu posprząta?

Od pamiętnego dnia, gdy w Lubań uderzył Orkan Grzegorz minęły ponad trzy tygodnie. Niestety nie wszędzie skutki wichury zostały usunięte.

czytaj więcej

Idą Święta!

Ruszył montaż świątecznych ozdób

Jak na całym świecie i do Lubania dociera przedświąteczny szał. Z roku na rok pierwsze oznaki Bożego Narodzenia przychodzą coraz szybciej, już dziś w mieście pojawiły się pierwsze świąteczne ozdoby.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia