Czwartek, 25 maja 2017r.

Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Miliony na walkę z rakiem

Samorząd Dolnego Śląska konsekwentnie inwestuje w nowoczesne i skuteczne leczenie onkologiczne. Zarząd województwa zdecydował o przekazaniu kolejnych środków na sprzęt medyczny i infrastrukturę służącą leczeniu osób z chorobami nowotworowymi. Dolnośląskie szpitale otrzymają na ten cel prawie 156 mln zł.

czytaj więcej

Psi dramat

Skazana na śmierć z odwodnienia

Jak wynika z ustaleń i działań Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt, znana w lokalnym środowisku miłośniczka psów, pozostawiła sukę na pewną śmierć z odwodnienia. Pies od kilku miesięcy pozostawał zamknięty w kojcu, sporadycznie karmiony i pojony.

czytaj więcej

Próbował wyłudzić 100 000

Wczoraj odnotowano intensywne działania osób wyłudzających pieniądze metodą "na policjanta". Próby takie podjęto między innymi na terenie Lwówka Śląskiego. Dzięki czujności pracowników jednego z lwóweckich banków udaremniono oszustwo na kwotę prawie 100 000 zł.

czytaj więcej

Lubań

Historyczni strażnicy ruszają w miasto

Lubańska Historyczna Straż Miejska rusza w miasto. Od maja do października w ostatnią sobotę miesiąca można zobaczyć lubańskich strażników w akcji. Start 27 maja o godzinie 12-tej przy Wieży Brackiej.

czytaj więcej

Motocykliści w Siekierczynie

W ubiegłą sobotę do Siekierczyna zjechali motocykliści z całego powiatu lubańskiego, lwóweckiego, zgorzeleckiego, a nawet wolsztyńskiego w woj. wielkopolskim. Przybyli również zmotoryzowani goście z Niemiec i Czech. W sumie organizatorzy doliczyli się ponad 70 motocykli i ok. 150 osób. To druga edycja Pikniku Motocyklowego.

czytaj więcej

Patronat medialny eLuban.pl

„Grabiszyce – nasza wieś, nasza historia”

Od pierwszych przesiedleń na południowo - zachodnie rubieże Polski minęło już 7 dekad, siłą rzeczy coraz mniej jest żyjących świadków tamtych wydarzeń. Niejednokrotnie niesamowite historie przesiedleńców wraz z nimi odeszły już w zapomnienie. Fundacja Dziki Zachód z Grabiszyc postanowiła zebrać wspomnienia żyjących jeszcze osadników. Co ciekawe robi to korzystając z pomocy dzieci, których zadaniem będzie nauczenie się opowiadania poznanych historii.

czytaj więcej

ZSP im. KZL W Lubaniu

Bezpłatne LO dla dorosłych

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu ogłasza rozpoczęcie rekrutacji do bezpłatnego Liceum Ogólnokształcącego dla dorosłych.

czytaj więcej

Nadinsp. Tomasz Trawiński nowym Komendantem Wojewódzkim Policji we Wrocławiu

W siedzibie dolnośląskiej Policji odbyła się uroczystość wprowadzenia nowego Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasza Trawińskiego, powołanego na to stanowisko przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka. W uroczystości udział również wzięli Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzej Szymczyk, a także kadra kierownicza dolnośląskiej Policji.

czytaj więcej

"Turystyka Łączy Pokolenia”

Zaproszenie na rajd „Lato nad Kwisą”

Żyjąc na co dzień na Pogórzu Izerskim nie dostrzegamy jego uroków. By to zmienić Łużycki Oddział PTSM w Lubaniu zaprasza do wzięcia udziału w IV Rajdzie Pieszym Dookoła Lubania - „Lato nad Kwisą”, który odbędzie się 10 czerwca.

czytaj więcej

Powiatowe podsumowanie konkursu

Profesjonalni, sprawni, pomocni

Aż 61 prac wpłynęło na eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży w Powiecie Lubańskim. Odważny funkcjonariusz, pełny poświęcenia ratownik, dzielny bohater – taki obraz strażaka zaprezentowały w swych pracach dzieci i młodzież z naszego powiatu.

czytaj więcej

Rozwój e-usług w Lubaniu

Samorząd utworzy portal dla interesanta?

17 maja br. w Urzędzie Miasta Lubań odbyły się nadzwyczajne obrady Rady Miasta Lubań. Debatowano nad przyłączeniem się Gminy Miejskiej Lubań do projektu partnerskiego zakładającego dalszy rozwój e-usług w urzędzie.

czytaj więcej

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Lubań Sp. z o.o.

Zakończenie sezonu grzewczego

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Lubań Sp. z o.o. zawiadamia wszystkich odbiorców ciepła systemowego na terenie Lubania o zakończeniu sezonu grzewczego 2016/17 r. z dniem 22 maja 2017 r.

czytaj więcej

Przedszkolaki z wizytą na Policji

"Kręci mnie bezpieczeństwo"

Najmłodsze dzieci z Przedszkola Niepublicznego nr 1 w Lubaniu oraz przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola w Radostowie Średnim w ostatnim czasie gościły w Komendzie Powiatowej Policji w Lubaniu. Podczas wizyty poruszane były zaganiania dotyczące bezpieczeństwa w życiu codziennym. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

czytaj więcej

Strażacy udzielili pomocy 2 - letniemu dziecku

Wybiegli z remizy na ratunek

W piątkowy wieczór przed remizą strażacką w Lubaniu miała miejsce nietypowa interwencja. Strażacy zobaczyli przez okna leżące na chodniku nieprzytomne dziecko. Natychmiast wybiegli udzielić pierwszej pomocy.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia