Środa, 18 stycznia 2017r.

Imieniny: Piotra, Małgorzaty

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Oto fakty i mity

Jak zadbać o skórę w zimę?

Wiatr, mróz, suche powietrze, a jak by tego było mało to pomieszczenia, w których przebywamy, wysuszają naszą skórę. Zima to szczególna pora roku, w czasie której warto zadbać o odpowiednią pielęgnację. Jak to zrobić? I czy rzeczywiście nie należy stosować kremów nawilżających?

czytaj więcej

Szykuje się przewrót w samorządach

Kto straci stołek?

W ubiegłą niedzielę Jarosław Kaczyński zapowiedział, że chciałby aby wybory w 2018 roku odbyły się według nowych zasad. Chodzi m.in. o wprowadzenie dwukadencyjności wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz przezroczyste urny w lokalach wyborczych. O ile wymiana urn pozostanie bez wpływu na samorządy to dwukadencyjność spowoduje w nich spore zmiany. W powiecie lubańskim poza jednym burmistrzem wszyscy włodarze kwalifikują się do wymiany.

czytaj więcej

Dolny Śląsk

Umowa na superpociągi podpisana!

Samorząd Województwa Dolnośląskiego przeznaczy ponad 250 mln zł na zakup 11 nowoczesnych pociągów, które wzmocnią ofertę przewozową Kolei Dolnośląskich. 13 stycznia na Dworcu Głównym w obecności Marszałka Cezarego Przybylskiego i Jerzego Michalaka, Członka Zarządu Województwa została podpisana umowa pomiędzy Kolejami Dolnośląskimi, a spółką Newag na dostawę nowych pociągów.

czytaj więcej

Fotorelacja

Leśniańskie kolędowanie

Wczoraj w Kościele p.w. Chrystusa Króla odbył się wyjątkowy koncert w wykonaniu ,,Zespołu w Składzie". Muzycy zabrali licznie przybyłych mieszkańców w niezwykłą muzyczną podróż.

czytaj więcej

Paraliż na osiedlu

Rowerzysta uderzył w auto

Dziś przed 16. na jedynej drodze prowadzącej na Osiedle Piastów w Lubaniu miała miejsce groźnie wyglądająca kolizja z udziałem rowerzysty. W wyniku tego tworzyły się spore korki, a mieszkańcom osiedla powrót do domu zajął dziś o wiele więcej czasu niż zwykle.

czytaj więcej

Blue Monday!

Przygnębiający Poniedziałek

Każdy poniedziałek dla wielu z nas jest dniem ciężkim. Po weekendowym odpoczynku wracamy bowiem do naszych służbowych obowiązków. Dzisiejszy dzień, według naukowców, jest jeszcze gorszy – według wyliczeń jest on najbardziej depresyjnym dniem w całym roku. 

czytaj więcej

Fotogaleria

Lubań, Leśna, Świeradów-Zdrój - Rekordowy WOŚP 2017

Kolejny, 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Już o północy organizatorzy mówili o kolejnym pobitym rekordzie, na koncie fundacji było wówczas 62,4 mln zł w roku ubiegłym o tej samej porze była to kwota 43,4 mln zł. Na rekord ogólnopolski złożyły się też rekordowe zbiórki w Lubaniu, Świeradowie-Zdroju i Leśnej.

czytaj więcej

Zima!

Trudne warunki na drodze do Jeleniej Góry

Mamy piękną zimę. Niestety, to co cieszy dzieci i wszystkich spragnionych śniegu jest zmorą kierowców. Uwaga, na drogach panują bardzo trudne warunki. Na górce pomiędzy Olszyną a Biedrzychowicami utknęły dwa TIR-y, kolejny stoi na wyjeździe z Jeleniej Góry.

czytaj więcej

Stowarzyszenie Miłośników Górnych Łużyc

Kamienna Góra - Skalny skarb Lubania

Im więcej będziemy pokazywać czym była Kamienna Góra i park dla dawnych mieszkańców Lubania, tym bardziej zrozumiemy jak bardzo jest potrzebny nam także i dzisiaj w XXIw.

czytaj więcej

Lubań

Omal nie doszło do kolejnej tragedii

Dziś przed godziną 15. omal nie doszło do pożaru w domu, w którym przed dwoma tygodniami spłonęła część dachu. Ogień w mieszkaniu zauważyli sąsiedzi mieszkający naprzeciwko feralnego budynku.

czytaj więcej

Zaniedbania mogą być przyczyną odmowy wypłaty odszkodowania

Pożary sadzy - alarmujące statystyki

Im niższe temperatury i im dłużej trwa sezon grzewczy, tym więcej wezwań do pożarów sadzy w kominie notuje lubańska staż pożarna. W czasie ostatnich mrozów statystyki te rosły w alarmującym tempie.

czytaj więcej

Lubań

Właściciel poszukiwany

Dziś rano w Lubaniu, w okolicach ul. Wojska Polskiego znaleziono małego psa w typie jamnika. Pies ma obrożę, jest zadbany i szuka właściciela.

czytaj więcej

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej

Studenci z Indii, Ekwadoru i Chin odwiedzili KZL

Przez ostatni tydzień w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej gościła trójka wolontariuszy ze studenckiej organizacji AIESEC. Chandan Arora z Indii, Junathan Toledo z Ekwadoru i Sun Yucen z Chin. Studenci przez tydzień spotykali się z uczniami opowiadając im o sobie, krajach z których pochodzą oraz poznawali kulturę naszego kraju. 

czytaj więcej

Zorganizowali protest

Gryfowianie nie chcą Straży Miejskiej

Nastrój społecznej niechęci przybrał na sile po grudniowej sesji rady miasta, podczas której grupa radnych przegłosowała wniosek o przesunięcie wydatków w budżecie na 2017 rok – zabrano pieniądze z remontu cieknącego dachu OSP Gryfów Śląski i przeznaczenie je na zakup samochodu dla Straży Miejskiej.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia