Poniedziałek, 24 lipca 2017r.

Imieniny: Kingi, Krystyny

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Fotogaleria

Święto Policji 2017

Jutro mija 98 lat od powołania Policji Państwowej, kiedy to Sejm II RP uchwalił ustawę powołującą tę formację. Na pamiątkę tego wydarzenia Policja właśnie w tym dniu obchodzi swoje święto. Jak co roku jest to doskonała okazja do awansów, wyróżnień i podziękowań.

czytaj więcej

Łańcuch Światła dla Sądów - Lubań

Kolejny dzień protestów przed sądem w Lubaniu

Lubański Sąd rejonowy będzie dziś po raz trzeci miejscem protestu obywateli przeciwko niespotykanemu dotąd łamaniu polskiej Konstytucji. W sobotę spotkanie zaplanowano na godzinę 21.

czytaj więcej

Bociany szykują się na południe

W bocianim przedszkolu wiele się dzieje

Sezon lęgowy 2017 dla wielu bocianich par był dość dramatyczny. Niezależnie od warunków atmosferycznych w gniazdach oraz ich okolicach miały miejsce różne, tragiczne sytuacje. Niektóre z ofiar przygotowywane są aktualnie w Naszym Zoo do wypuszczenia na wolność.

czytaj więcej

Już jutro w Mirsku

XIX Izerska Gala

Zapowiadają się dwa gorące dni. Już jutro rusza XIX Izerska Gala. Impreza odbędzie się na stadionie miejskim w Mirsku.

czytaj więcej

Lubań

Miasto przyjazne MŚP

19 lipca 2017 r. w siedzibie Urzędu Miasta Lubań zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy miastem Lubań a Dolnośląskim Funduszem Rozwoju. Porozumienie podpisali burmistrz Arkadiusz Słowiński i prezes Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju Marek Ignor.

czytaj więcej

Wyścig GORM 24

Kolejne wielkie ściganie w Olszynie!

Już za tydzień 28-29 lipca na największym torze off-road w Europie OLSZYNA MOTOPARK po raz trzeci odbędzie się długodystansowy wyścig Off Road Masters Race 24. Podobnie jak w ubiegłych latach na trasie ścigać się będą gwiazdy światowego motosportu. Wystartują utytułowane zespoły: m.in.: POLARIS Niemcy, POLARIS Austria. Wśród zawodników tradycyjne zobaczymy Juttę Kleinschmidt niezwyciężoną królową Dakaru, która tym razem wystąpi w teamie z Lina Van de Mars niemiecką dziennikarką, kierowcą rajdowym i Czeszką Lenką Kalsovą. Andreas Wentner z Austrii da popis swoją 600 konną „bestią” Jimco Class.

czytaj więcej

Łańcuch Światła przed Sądem Rejonowym w Lubaniu

Protest również w Lubaniu

Chyba po raz pierwszy od wielu lat w Lubaniu odbył się spontaniczny protest. Około 21. mieszkańcy zaczęli się gromadzić przed lubańskim sądem. Był hymn, skandowanie haseł i świece. Przeciwnicy zmian w sądownictwie dołączyli do protestujących w wielu miastach Polski, także Bolesławca czy Jeleniej Góry.

czytaj więcej

Bogatynia

Producent piko zatrzymany

Na skutek działań CBŚP w Bogatyni zatrzymano producenta metaamfetaminy. Śledczy, w trakcie akcji, udaremnili przelew na kwotę 1 mln zł i zabezpieczyli majątek o wartości 2,5 mln zł. Prokuratura Krajowa wydała w tej sprawie oświadczenie, które publikujemy w całości.

czytaj więcej

Stacja Wolimierz

Festiwal Nasion

Stacja Wolimierz jak co roku zaprasza na festiwal. W tym roku będzie to Festiwal Nasion, który zwrócić ma Waszą uwagę na Nasiona, ogólnoświatowy trend ich patentowania i konieczności walki o dostęp do tradycyjnych Nasion. Drugie znaczenie tematu festiwalu to Dzieci i Młodzież, nasze Nasiona Przyszłości, na których skupimy liczne aktywności.

czytaj więcej

Powiat Lubań

W starostwie zapłacisz kartą lub telefonem

Starostwo Powiatowe w Lubaniu przystąpiło do Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej. Program realizowany jest przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A.

czytaj więcej

Nieodpłatna Pomoc Prawna w Powiecie Lubańskim

640 osób skorzystało z Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

Zapraszamy Państwa do korzystania z usług Nieodpłatnej Pomocy Prawnej. Na terenie powiatu lubańskiego funkcjonują dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej zlokalizowane w Starostwie Powiatowym w Lubaniu oraz w Urzędzie Miasta Świeradów – Zdrój.

czytaj więcej

PUP Lubań

Środki na kształcenie

Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu ogłasza ponowny nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy. Nabór wniosków prowadzony będzie w terminie od 24.07.2017r.do 04.08.2017r.

czytaj więcej

Lubań

Inwestycje na lato(a)

Choć wakacje kojarzą nam się z odpoczynkiem oraz przerwą od nauki i pracy, w samorządzie praca wre. Budowa boiska przy SP1, wykonanie nawierzchni i kanalizacji deszczowej na ulicy Moniuszki, oświetlenie Placu Strażackiego czy przebudowa ulicy Starolubańskiej będą miały swój finał już we wrześniu.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia