Wtorek, 21 listopada 2017r.

Imieniny: Alberta, Janusza, Konrada

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Nieszczęśliwy wypadek czy morderstwo?

Wciąż bez odpowiedzi

W czwartek, 16 listopada odbyła się sekcja zwłok mężczyzny, którego zwłoki zostały odnalezione na jednej z budów w Lubaniu.

czytaj więcej

Niestety, to nie koniec utrudnień

Kładą asfalt na Księginkach

Trwa finalizacja chyba najdłużej wyczekiwanego remontu drogowego roku 2017 w Lubaniu. Niestety nic nie wskazuje na to, aby wykonawca miał zmieścić się w zapowiadanym kilka tygodni temu terminie.

czytaj więcej

Leśna

Odzyskali rower obywatela Czech

Policjanci z Komisariatu Policji w Leśnej zatrzymali młodego mężczyznę, który odpowiedzialny jest za kradzież roweru z terenu Republiki Czeskiej. Odzyskany rower zwrócono właścicielowi.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Niecodzienna wizyta

Gabinet starosty był już miejscem wielu spotkań, zarówno tych poważnych na wysokim szczeblu politycznym jak i również istotnych pod względem społecznym. Niemniej jednak takiego spotkania nie spodziewał się nikt.

czytaj więcej

Lubań

Zatrzymany wielokrotny sprawca kradzieży

Lubańscy policjanci zatrzymali 19-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie licznych kradzieży sklepowych na terenie Lubania. Młodemu mężczyźnie przedstawiono już zarzuty, a o jego losie zadecyduje Sąd.

czytaj więcej

AKTUALIZACJA 16.11.2017

Zaginęła Alicja Goś

Przed godziną 10. otrzymaliśmy informację, że 14-letnia Alicja została odnaleziona cała i zdrowa. Policja przekazała dziewczynę opiekunom. Wszystkim zaangażowanym w poszukiwania dziękujemy.

 

czytaj więcej

Rewitalizacja linii kolejowej

Pociągiem do Świeradowa

Wczoraj samorządowcy podpisali list intencyjny w sprawie odbudowy i uruchomienia pasażerskich przewozów kolejowych na trasie Gryfów Śl. - Mirsk - Świeradów-Zdrój. Inwestycja ma kosztować 30 milionów złotych, a przywrócenie tej linii kolejowej ma być szansą dla całego regionu.

czytaj więcej

Osiedle Piastów

Droga awaryjna

Ewentualny wypadek drogowy i idąca za tym blokada skrzyżowania na Osiedlu Piastów dotychczas uniemożliwiały mieszkańcom dotarcie do domu i wyjazd. Aby zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości, rozpoczęła się budowa dróg awaryjnych pomiędzy ulicą Jagiellońską - Esperantystów – Jesienną.

czytaj więcej

CEPiK 2.0

Problemy z rejestracją aut

Nowe zasady płatności i wykonywania przeglądów technicznych pojazdów obowiązują od poniedziałku (13.11). Media ogólnopolskie donoszą, że nowy system nie działa, bądź działa w wersji testowej. Okazuje się, że lubańskie stacje kontroli pojazdów i Starostwo Powiatowe również mają problemy z Centralną Ewidencją Pojazdów.

czytaj więcej

KPP Lubań

Policjanci odzyskali skradziony pojazd

Funkcjonariusze KPP Lubań zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież pojazdu Audi A5 z miejscowości Świeradów-Zdrój. Prócz zatrzymania udało się również odzyskać pojazd o wartości ponad 80 tys. złotych.

czytaj więcej

Lubań

Nieszczęśliwy wypadek czy morderstwo?

Wczoraj na terenie jednej z budów między ul. Fabryczna Osiedle a ul. Słowackiego w Lubaniu znaleziono zwłoki 34 – letniego mężczyzny. Pierwsze informacje jakie uzyskaliśmy mówiły o zgonie z przyczyn naturalnych. Co innego mówi rodzina mężczyzny.

czytaj więcej

Aktualizacja

Płonie budynek mieszkalny

Dziś około godziny 18.40 w jednym z budynków jednorodzinnych w Czerniawie - Zdroju wybuchł pożar. Budynek płonie i zagraża sąsiedniemu budynkowi wielorodzinnemu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia