Niedziela, 26 marca 2017r.

Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Serwis biznes.gov.pl pomaga przedsiębiorcom

Zadaniem portalu jest wsparcie i pomoc dla przedsiębiorców przy rejestracji i prowadzeniu własnej firmy. Serwis w sposób prosty i przystępny prezentuje informacje z zakresu zakładania i prowadzenia własnej firmy, jak również umożliwia załatwienie wielu spraw urzędowych w sposób elektroniczny.

czytaj więcej

Muzyczna Niedziela

Pieśni wielkopostne i pasyjne

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Muzyczna Niedziela". Z racji Wielkiego Postu niedzielne spotkanie wypełnią pieśnie wielkopostne w wykonaniu gości chóru Maksymilianki z Księginek oraz gospodarzy zespołu Echo Bukowiny.

czytaj więcej

Video

Nowy wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: nowe miejsca parkingowe, MDK w Dniu Kobiet oraz dobroczynne Krystynki. 

czytaj więcej

Wspólna akcja policjantów Ruchu Drogowego na lubańskich drogach

"Razem na powiaty"

Policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu wspólnie z funkcjonariuszami Ruchu Drogowego z Bolesławca,Zgorzelca, Lwówka Śląskiego, Kamiennej Góry oraz Jeleniej Góry dziś od wczesnych godzin prowadzili na drogach powiatu lubańskiego działania własne pn."Razem na powiaty". Funkcjonariusze ruchu drogowego w tym dniu sprawdzali, czy kierujący stosują się do przestrzegania zasad ruchu drogowego.

czytaj więcej

Transgraniczny pościg

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego wraz funkcjonariuszami z Czech zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu o wartości 107 tysięcy złotych. Dodatkowo w pojeździe znajdował się skradziony rower i motocykl. Cała historia zaczęła się od niezatrzymania do kontroli drogowej policjantom na terenie Czech. Następnie funkcjonariusze czescy podjęli pościg. Mężczyzna przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku granicy z Polską. Został zatrzymany przez policjantów po przejechaniu ponad 15 kilometrów, w Bogatyni. Na wniosek policji i prokuratury został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

czytaj więcej

Fejk, który stał się prawdą?

Makabryczna gra

Rosyjskie media już od roku donoszą o tragicznych skutkach „Niebieskiego Wieloryba”. W Rosji, na Ukrainie, Łotwie i Kirgistanie w wyniku gry, samobójstwo popełniło blisko 200 dzieci. To bardzo niebezpieczna część cyberprzestrzeni i pierwsze ofiary podobno zbiera już w Polsce.

czytaj więcej

Leśna - Fotogaleria

ZIMO PRECZ!!

Zgodnie z tradycją, dzieci w barwnych pochodach i przy dźwiękach "przeszkadzajek" pożegnały dziś symbol zimy - Marzannę. Nie inaczej było w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku. Barwny pochód przeszedł po ulicach Leśnej skandując okrzyki ZIMO PRECZ!!

zobacz galerię

MOSiR

Fitweekend 2017

MOSiR w Lubaniu ponownie stał się miejscem wielorakiej aktywności fizycznej promującej zdrowy styl życia i poprzez zaproszenie do udziału w Fitweekendzie 2017 propagatorem spędzenia wolnego czasu na wybranych zajęciach sportowo-rekreacyjnych prowadzonych przez naszych instruktorów.

czytaj więcej

Otwarcie sezonu

Pogoda była łaskawa

19 marca br. wędkarze z koła PZW Lubań Miasto oficjalnie rozpoczęli sezon. Do rywalizacji w zawodach, które odbyły się nad stawem Uniegoszcz I stanęło 30 wędkarzy. Uczestników ucieszył fakt, że po gwałtownych wichurach i obfitych opadach deszczu aura się uspokoiła. Parasole mogły zatem spokojnie leżeć w bagażnikach.

czytaj więcej

Warsztaty rękodzieła

Warsztaty z mistrzynią

Sztuka zdobienia to hobby, które wielu osobom pozwala realizować się artystycznie. Przeżywać radość, kiedy w zwykłym przedmiocie dostrzegają potencjał i za sprawą kilku technik powstanie małe dzieło sztuki. Aby osiągnąć efekt potrzebny jest pomysł, jednak to dopiero połowa sukcesu. Aby „zaczarować” zwykły kuferek w przedmiot z ubiegłej epoki potrzebne są umiejętności, a te zdobywa się poprzez praktykę, praktykę z najlepszymi! Taką okazję miały uczestniczki Warsztatów Rękodzieła, które zorganizowała Marta Bednarczyk, właścicielka sklepu hobbystyczno- papierniczego.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Powiat na półmetku

Ponad 10 mln zł wydatkowanych na inwestycje drogowe za które wyremontowano blisko 22 kilometrów dróg w powiecie oraz 6 mostów. 11 mln zł z unii na realizację projektów z zakresu oświaty, poprawy bezpieczeństwa, realizacji staży zagranicznych młodzieży, rozwinięcia e-usług oraz modernizacji dróg powiatowych.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia