Czwartek, 21 września 2017r.

Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Gabinety polityczne przyczółkiem do tworzenia miejsc pracy

Czy asystent burmistrza straci pracę?

Nowelizacja ustawy o pracownikach samorządowych zakłada likwidację etatów dla asystentów i doradców burmistrzów. Przewiduje ona również zatrudnienie w jednostkach samorządu terytorialnego tylko na stanowiskach urzędniczych. Czy to oznacza, że asystent lubańskiego burmistrza straci pracę, czy tylko zmieni się nazwa jego etatu?

czytaj więcej

Ewakuowano 47 osób

Był pijany i nie wie, dlaczego to zrobił

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przekazanie służbom fałszywej informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego w jednym z budynków wielorodzinnych na terenie Jeleniej Góry. Łącznie z obiektu ewakuowano 47 osób, a po zakończeniu czynności, okazało się, że żadnego ładunku nie ma.

czytaj więcej

15. 09. 2017

Wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: 500 lat protestantyzmu, otwarcie boiska oraz spotkanie artystów.

czytaj więcej

Kropka do kropki się uśmiecha i stawia znaki, by była uciecha!

Dzień kropki

15 września grupa Żabek i Motyli obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzień traktowany jako święto dziecięcej kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

czytaj więcej

Podpisali u nas porozumienie

12 września w Sali Ślubów lubańskiego ratusza zawarto nietypowy związek. Nie było to kolejne w mieście małżeństwo, a umowa partnerska między dwiema szkołami – z Wrocławia i z Poczdamu, kształcącymi w rzemiośle.

czytaj więcej

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Lubaniu

500 lat protestantyzmu na Śląsku

Polsko-niemiecka wystawa, wykłady, prelekcje, akcje charytatywne, dużo historii, ale także dużo sportowych emocji – wszystko po to, aby upamiętnić odnowę Kościoła, jaka rozpoczęła się pięć wieków temu w zachodnim chrześcijaństwie. Parafia Ewangelicka w Lubaniu również obchodziła rocznicę reformacji.

czytaj więcej

Wideo

Zderzenie osobówki z busem

O godzinie 6.30 na drodze krajowej nr 30 w miejsowości Nowa Karczma doszło do groźnego wypadku. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z busem cztery osoby zostały przewiezione do szpitala.

czytaj więcej

Podsumowanie

Pracowały 22 zastępy

Połamane gałęzie, powalone drzewa, przygniecione samochody oraz zerwane linie energetyczne, to efekt silnych wiatrów, które wiały przez ostatnie dwa dni.

czytaj więcej

Sezon grzybowy w kuchni rozpoczęty

Prawdziwie leśna uczta

Jedni tęsknią za słońcem, inni długo wyczekują chłodniejszych dni i wilgotnego powietrza, które sprzyjają pojawianiu się grzybów. Te największe skarby lasów wczesnej jesieni możemy kosztować na wiele sposobów. Jakie rodzaje grzybów znajdziemy w polskich lasach, na co zwracać uwagę przy ich zbieraniu oraz z czym najlepiej je zestawiać w kuchni? Zdradzimy Wam kilka tajemnic i podpowiemy, jakie przepyszne dania przyrządzić z grzybów.

czytaj więcej

Czołówka w Białogórzu

Trzy osoby w szpitalu

Około godziny 8.30 na DK 30 w Białogórzu doszło do zdarzenia drogowego z udziałem busa i samochodu osobowego.

czytaj więcej

Ranił ochroniarza nożem

Areszt i zarzuty dla nożownika

W poniedziałek (11.09) młody mężczyzna ranił nożem ochroniarza w jednym ze sklepów w Lubaniu. Jak się okazuje to nie pierwsze przewinienie 20-latka. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Niewiele jeży rzeczywiście potrzebuje pomocy człowieka

Czy pomagać małym jeżom?

Dni robią się krótsze, a temperatury niższe. Dla jeży jest to czas przygotowania do nadchodzącej zimy. Oznacza to, że do czasu nadejścia przymrozków jeże muszą wcinać ile się da!! Zwierzęta te muszą zebrać zapas energii, z której będą mogły czerpać podczas zimowego snu. Dlatego w tym okresie są one bardziej aktywne niż zazwyczaj.

czytaj więcej

20 milionów zwolnień chorobowych w 2016 r.

L4 pod lupą?

Statystycznie co drugi Polak był w 2016 r. na zwolnieniu chorobowym. Czy naprawdę jesteśmy aż tak chorowitym społeczeństwem? Gdzieżby. Wielu z nas traktuje pójście na zwolnienie lekarskie jako sposób na unikanie pracy czy też przedłużenie urlopu. Dla ZUS absencje zdrowotne pracowników oznaczają straty sięgające miliardów złotych.

czytaj więcej

Uwaga na oszusta

Fałszywy kominiarz

Pomysłowość złodziei i oszustów nie zna granic. Na portalach społecznościowych, a także na redakcyjnej poczcie, znajdujemy ostrzeżenia o złodzieju krążącym po Osiedlu Piastów. Jest to kolejna odsłona tzw. kradzieży na „pracownika socjalnego” czy „Pana z energetyki”.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia