Poniedziałek, 24 kwietnia 2017r.

Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Sprawę prowadziła prokuratura w Lubaniu

Policyjne tortury w Osiecznicy

Rzecznik Praw Obywatelskich opisał przypadki policyjnych tortur. Jeden z nich dotyczył mieszkańców powiatu bolesławieckiego i lwóweckiego. Sprawę prowadziła prokuratura w Lubaniu.

czytaj więcej

Ranni policjanci

Uciekając taranował radiowozy

Sprawca rozboju na plebani pod Bogatynią uciekał przed policją. W Maciejowej pod Jelenią Górą próbował przedrzeć się przez policyjną blokadę taranując dwa radiowozy. Został zatrzymany. Dwóch policjantów i uciekinier trafili do szptala. Droga krajowa nr 3 w Maciejowej była całkowicie zablokowana.

czytaj więcej

Dewastacje na amfiteatrze

Lubański magistrat powoli rozpoczął przygotowywać miejski amfiteatr do zbliżających się obchodów dni miasta. Jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi posprzątano liście i naprawiono rynny przy szatniach za sceną. Niestety w trakcie świąt wandale zniszczyli całą wykonaną pracę.

czytaj więcej

Gmina Lubań

Przed nami XII Ogólnopolskie Imieniny Henryka, Henryki i Henrykowa

Przed nami XII już Ogólnopolskie Imieniny Henryka, Henryki i Henrykowa - cykliczna impreza organizowana w Henrykowie Lubańskim. Każdego roku na scenie plenerowej prezentujemy szereg atrakcji. W tym roku również ich nie zabraknie. Kto zatem będzie bawił publiczność podczas Imienin Henryka 2017?

czytaj więcej

Banki utrudniają klientom założenie konta przez internet?

Założenie konta osobistego przez internet kojarzy nam się z wygodą i oszczędnością czasu. Nie musimy przecież iść do placówki bankowej i czekać w kolejce, aż zostaniemy obsłużeni. Czy otwarcie zdalnie rachunku rzeczywiście zawsze jest jednak takie proste, jak się wydaje? Praktyka pokazuje, że bywa z tym różnie. Z jakimi utrudnieniami mogą się spotkać klienci i w których bankach są one najmniejsze?

czytaj więcej

CBŚP

Trzy laboratoria metamfetaminy zlikwidowane przez CBŚP

Trzy laboratoria metamfetaminy zlikwidowali policjanci jeleniogórskiego CBŚP we współpracy w KPP Bolesławiec w trzech miejscowościach Dolnego Śląska. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt kilogramów odczynników chemicznych służących do wytworzenia tego narkotyku i zatrzymali 6 osób, w tym „chemika”. Już wiadomo, że gotowy środek trafiał do Czech i Niemiec. Wszyscy zatrzymani usłyszeli w prokuraturze zarzuty dotyczące produkcji i obrotu narkotykami. 4 osoby zostały tymczasowo aresztowane.

czytaj więcej

Pożegnanie Eugeniusza Konata

14 kwietnia 2017 r. odszedł zasłużony mieszkaniec naszego miasta - Eugeniusz Konat. Uroczystości żałobne odbędą się 20 kwietnia br. o godz. 13.00 na Cmentarzu Komunalnym w Lubaniu.

czytaj więcej

Budowa ruszy za rok

Nowa Polana Jakuszycka za 100 milionów

Podczas wczorajszej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta w Szklarskiej Porębie została zaprezentowana docelowa koncepcja architektoniczno - przestrzenna dotycząca budowy Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej. Zgodnie z harmonogramem już we wrześniu możemy spodziewać się pozwolenia na budowę. Połowę środków na zrealizowanie inwestycji jako stategicznej dla rozwoju polskiego sportu zapewnia Ministerstwo Sportu i Turystyki.

czytaj więcej

PCPR Lubań

Turniej Wielkanocny

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprosiło dzieci pozostające w rodzinnej pieczy zastępczej na Turniej Wielkanocny. Po rozgywkach w kręgle dzieci spotkały Wielkanocnego Zajączka z prezentami.

czytaj więcej

Już w najbliższą sobotę!

Gala Boksu dla Jasia

Klub sportowy Bojan Boks po raz kolejny zaprasza na wielkie sportowe wydarzenie, tym razem okazją będzie III Turniej Bokserski o Puchar Starosty Lubańskiego. Turniej ten to również okazja do finansowego wsparcia małego Jasia Barana, który urodził się z wadą serca.

czytaj więcej

KONKURS - do zgarnięcia wejściówki!

Już w sobotę MAREK PIEKARCZYK akustycznie

Zapraszamy na pierwszą wiosenna propozycję koncertową Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu MAREK PIEKARCZYK - akustycznie. Sprzedaż biletów przed jutrzejszym koncertem rozpoczyna się o godzinie 16.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 34

W nocy przymrozki

Jak zapowiadają meteorolodzy, dzisiejszej nocy na Przedgórzu Sudeckim możemy spodziewać się przymrozków. Temperatura przy gruncie spadnie nawet do - 6 °C.

czytaj więcej

Działoszyn

Śmiertelne potrącenie

Dziś około godziny 11. na drodze wojewódzkiej 352 w miejscowości Działoszyn doszło do tragedii, w wyniku której zginęła kobieta.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia