Piątek, 30 stycznia 2015r.

Imieniny: Macieja, Martyny, Teofila

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Bracia Kusto nie zawodzą

Sześć medali dla Orki Lubań

Bracia Kusto po raz kolejny przywożą złoto! My po raz kolejny mamy powody do radości i szczerych gratulacji. W ubiegły weekend w Czechach odbyło się 30  GRAND PRIX TRUTNOWA, z którego do Lubania przyjechało aż sześć medali.

czytaj więcej

Drzewa wycięte. Gdzie trafi drewno?

Z  parku przy ulicy Podwale wycięto, w ostatnim czasie, sporo drzew. Wkrótce ściętych ma zostać kilka kolejnych. W sieci już pojawiły się dociekania – gdzie trafi drewno?  „Pewnie szychy będą palić w piecu całą zimę. Przetargu na sprzedaż jakoś nigdzie nie widziałem” – czytamy w internetowych komentarzach. 

czytaj więcej

Pierwsza debata przedwyborcza?

Dlaczego basenu nie ma i nie będzie?

Idą wybory. Temat basenu na Kamiennej Górze wraca więc do łask. Taki stan rzeczy umieścić trzeba będzie w niepisanej tradycji naszego grodu. Z rozpoczętej aktualnie dyskusji wynika jednak jasno, że obiekt nigdy nie odzyska swojego blasku z roku 1930. To nowość w publicznej debacie, bowiem do tej pory wszyscy mieszkańcy zapewniani byli, że odbudowa jest możliwa.

czytaj więcej

Nowy tydzień w MDK Zgorzec

Kabaret pod Wyrwigroszem

Zapraszamy pod zieloną kopułę! I od razu na początku wielkie brawa, bo tydzień, który właśnie się rozpoczął, będzie należał do seniorów. Zacznijmy jednak po bożemu, czyli od poniedziałku. To dzień, w którym warto się do nas wybrać choćby do kina. 

czytaj więcej

Bieg wspierał eLuban.pl

Ponad 400 osób pobiegło w 4F RUN Świeradów Zdrój!

Na starcie pierwszego biegu na Stóg Izerski 4F Run Świeradów Zdrój stanęło  ponad 400 osób. Blisko 100 zawodników wybrało krótszy, 2,5-kilometrowy  dystans, do pokonania po ulicach Świeradowa Zdroju. Pozostali uczestnicy  zdobyli Stóg Izerski finiszując przy pięknej pogodzie przy górnej stacji  kolei gondolowej SKI&SUN Świeradów Zdrój!

czytaj więcej

SKOB Lubań

Zbiórka żywności

W dniach 03-04.10.2014r. odbyła się ogólnopolska zbiórka żywności "Podziel się Posiłkiem". W powiecie Lubańskim zbiórkę tradycyjnie organizował Społeczny Komitet Obrony Bezrobotnych. W zbiórce uczestniczyli wolontariusze SKOB-u z trzech lubańskich szkół oraz ze szkoły w Leśnej, Olszynie,  Zarębie i Pisarzowicach. 

czytaj więcej

Nauczyciele wyróżnieni

Mianowani i dyplomowani

Na ostatniej sesji rady powiatu lubańskiego dominował temat oświaty. Radnym została przedstawiona informacja o przygotowaniu szkół do nowego roku szkolnego oraz analiza stanu bezpieczeństwa w szkołach i placówkach oświatowych powiatu lubańskiego, zostały także w budżecie wygospodarowane  dodatkowe pieniądze na cele oświatowe. Wyróżniono nauczycieli, którzy uzyskali kolejny stopień awansu zawodowego oraz wręczono akty nadania stopnia awansu zawodowego dwunastu nauczycielom.

czytaj więcej

(FOTO)

Pożar w Mroczkowicach

W poniedziałek, 6 października br. tuż przed godz. 21-szą Straż Pożarna dostała zgłoszenie o pożarze pustostanu w Mroczkowicach (gm. Mirsk). 

czytaj więcej

Czytelnik pyta

Co się stało na Księginkach?

Wczoraj napisał do nas jeden z czytelników, który na Księginkach zobaczył rozbity samochód i ewidentne ślady wypadku. "Co się stało?" - pyta. 

czytaj więcej

Kryptonim "BURZA"

Lubańscy strażacy przewidzieli powódź

W ubiegłym tygodniu na niebie powiatu lubańskiego pojawiły się deszczowe chmury zwiastujące powódź. Intensywnie pracowały jednostki powiatowej państwowej straży pożarnej z Lubania i Zgorzelca oraz specjalistyczna grupa wodno-nurkowa z komendy miejskiej w Legnicy. Nie zabrakło również reprezentantów z ochotniczych straży pożarnych z terenu naszego powiatu. 

czytaj więcej

Świeradów Zdrój

Debata dotycząca bezpieczeństwa

Komisariat Policji w Leśnej zaprasza wszystkich mieszkańców Świeradowa Zdroju do wspólnej debaty w sprawach bezpieczeństwa i porządku publicznego.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia