Czwartek, 2 kwietnia 2015r.

Imieniny: Władysława, Franciszka, Teodozji

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Uwaga!

Orkan Aleksandra jutro dotrze do Lubania!

W piątek rano na teren naszego powiatu dotrze orkan Aleksandra. Silny wiatr według prognoz zerwie się około godziny 10-tej i potrwa aż do soboty. Specjalne ostrzeżenie w tej sprawie wydało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

czytaj więcej

Konferencja

„ZIEMIA LUBAŃSKA JEDNYM ZE „SCHRONÓW” III RZESZY”

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” i Łużyckie Centrum Rozwoju w Lubaniu serdecznie zapraszają mieszkańców Lubania, powiatu lubańskiego i regionu na konferencję pt. ZIEMIA LUBAŃSKA JEDNYM  ZE „SCHRONÓW” III RZESZY, która odbędzie się w sali konferencyjnej Łużyckiego Centrum Rozwoju w Lubaniu (TRET, Rynek-Sukiennice 38) we wtorek 16 grudnia 2014 r.  o godzinie 17.30.

czytaj więcej

Muzyczna Bitwa Radia Wrocław

Pinokio Alternative ląduje w półfinale

Dziś rano zakończyło się głosowanie w kolejnym pojedynku Muzycznej Bitwy Radia Wrocław. W szrankach stanęli tym razem lubański zespół Pinokio Alternative oraz reprezentanci Świdnicy – duet Huncwot.

czytaj więcej

Wybór wicestarosty!

Kto rządzi w powiecie?

Wnikliwi obserwatorzy lokalnej sceny politycznej zauważyli, że po listopadowych wyborach w Radzie Powiatu Lubańskiego dość ciekawie podzieliły się mandaty poszczególnych frakcji. Po ostatnim, jednogłośnym wyborze Walerego Czarneckiego na stanowisko starosty wciąż pewne nie było jak dokładnie rozłożą się siły w powiecie. Dziś mamy już klarowniejszy obraz sytuacji. 

czytaj więcej

Już dziś:

Pojedynek Pinokia w Muzycznej Bitwie

Zacięte i wyrównane pojedynki są znakiem rozpoznawczym tej edycji Muzycznej Bitwy. Dziś o miejsce w półfinale powalczy zespół Pinokio Alternative z Lubania. Pomóc w walce o wygraną lubańskiemu zespołowi możecie wysyłając smsy. 

czytaj więcej

Podgórzyn

Pedofil osądzony

W Listopadzie ubiegłego roku pisaliśmy o radnym z Podgórzyna aresztowanym w związku z podejrzeniem molestowania uczennic ze szkoły podstawowej. Wczoraj w jeleniogórskim sądzie zapadł wyrok w tej sprawie.

czytaj więcej

Od 2016 roku

Zmiany w umowach-zleceniach

Obecnie to jedna z najpopularniejszych form zatrudnienia. Dzięki sposobie jej oskładkowania pracodawca oszczędza, a zleceniobiorca więcej zarabia. Od 1 stycznia 2016 r. odprowadzanie składek ulegnie zmianie.

czytaj więcej

Bądźmy uważni

Apel Burmistrza Miasta Lubań

Szanowni Państwo
W związku z trwającym okresem jesienno-zimowym apeluję do mieszkańców Lubania o zwracanie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, starsze, niepełnosprawne, samotne i ubogie, które pozostają w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu. 

czytaj więcej

Harmonogram

Kiedy oddać krew

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu informuje, że od stycznia do czerwca 2015 r. Punkt Poboru Krwi w KRWIOBUSIE w Lubaniu przy ul. Brackiej 12 będzie czynny w godz. 9.00-13.00 - harmonogram w tekście.

czytaj więcej

Jacek Jaworski sportowcem roku?

Głosujemy na sportowca roku!

Trwa 62. Plebiscyt Gazety Wrocławskiej na najlepszego sportowca Dolnego Śląska 2014. Tradycyjnie w plebiscycie głosowanie odbywa się za pomocą sms-ów i kuponów drukowanych w periodyku. Po raz drugi głos mają także internauci. To właśnie w tym głosowaniu możecie pomóc, bowiem dobry wynik utrzymuje reprezentant klubu Samuraj – Jacek Jaworski. Pomóżmy mu w wygranej!

czytaj więcej

Akademia Malucha

Barbórka w Akademii Malucha

Tradycyjnie 04.12 górnicy obchodzą swoje święto tzw. „Barbórkę”. W tym uroczystym dniu małych akademików odwiedził tato naszego kolegi Karola. Stary strzecha Tadeusz Jęczmionek były prezes Łużyckich Kopalni Bazaltu w Lubaniu. 

czytaj więcej

Zawody Krajów Europy Środkowej

Reprezentanci Orki na światowym poziomie

W weekend w czeskiej Pradze w czasie Zawodów Krajów Europy Środkowej wystartowała dwudziestka najzdolniejszych młodych pływaków z naszego kraju. Wystąpił w nich także Robert Kusto z klubu Orka Lubań.

czytaj więcej

Padłeś? Powstań!

Łupie w kręgosłupie

Poniedziałek: Po „intensywnym weekendzie” (i nie mówię tu o aktywności fizycznej, której Ci brak) wstajesz rano do pracy, ciężko się podnieść bo coś doskwiera Twoim plecom, ale spokojnie zaraz to rozchodzisz. Idziesz do łazienki myjesz się. Na śniadanie szybka kawa na czczo, bo już do pracy czas lecieć - dzień jak co dzień. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia