Poniedziałek, 26 września 2016r.

Imieniny: Wawrzyńca, Kosmy, Damiana

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Uwaga na stalowe linki i kolce w lasach

Nadleśnictwo Lwówek Śląski informuje, iż na terenach leśnych będących w zarządzie nadleśnictwa, nieznani sprawcy zakładają pułapki przeznaczone prawdopodobnie na miłośników quadów i motorów crossowych (stalowe linki rozciągnięte między drzewami, metalowe kolce ukryte w trawie).

czytaj więcej

Lubań

Mistrz Polski Juniorów Scooter Battle Poland!

W Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Scooter Battle Poland. Uczeń Gimnazjum nr 3 im. Euroregionu Nysa w Lubaniu- Patryk Łuczko - zdobył Mistrzostwo Polski w kategorii Junior w jeździe wyczynowej na hulajnodze.

czytaj więcej

SKOB rozdaje jabłka

We wtorek, 21 czerwca do Lubania przyjedzie kolejny tir jabłek. Będzie to już 196 ton owoców jakie przyjechały do Lubania dzięki Społecznemu Komitetowi Obrony Bezrobotnych z Lubania. Problem w tym, że SKOB po eksmisji z lokalu należącego do Urzędu Miasta, nie ma gdzie przywiezionych jabłek złożyć.

czytaj więcej

W "piątce" remont na całego !!!

W Przedszkolu Miejskim nr 5 rozpoczął się długo wyczekiwany remont. Trwają prace przygotowujące placówkę do wymiany okien i nowej elewacji, która odmieni zewnętrzny wizerunek przedszkola.

czytaj więcej

Wildlife Photographer of the Year 2015

Zaproszenie na niezwykłą wystawę fotografii

Wystawę tworzą prace z dorocznego konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year 2015. Zdjęcia z wystawy są nie tylko obrazowymi ambasadorami świata krajobrazu, flory i fauny, w środowisku dzikim i cywilizowanym. Ukazują też artystyczną perfekcję, techniczne zaawansowanie fotografii i naturalne piękno przyrody, uchwycone przez fotografów w momencie jej wspaniałości.

czytaj więcej

PGE Turów

Wakacje z PGE Turowem

Od 4 lipca rusza kolejna edycja 'Wakacji z PGE Turowem Zgorzelec'. Dzieci w wieku od 7 do 14 lat zapraszamy do zapisania się na zajęcia. Od 21 czerwca w siedzibie klubu rozpoczniemy zbieranie zapisów na 'Wakacje z PGE Turowem Zgorzelec'.

czytaj więcej

Zaproszenie na szkolenie

„Nowe technologie w terapii autyzmu”

Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Lubaniu realizując zadania z zakresu wspomagania Szkół i Placówek Oświatowych serdecznie zaprasza pedagogów, psychologów oraz nauczycieli pracujących z dziećmi z autyzmem na bezpłatne szkolenie pt. „Nowe technologie w terapii autyzmu” w dniu 22.06.2016 r. godz. 10:00 – 13:00.

czytaj więcej

Co wynika ze złożonych deklaracji podatkowych?

Pięciu milionerów w powiecie lubańskim

Wiele ciekawych rzeczy możemy dowiedzieć się analizując statystyki Urzędu Skarbowego w Lubaniu za rok 2015. Wiemy między innymi, że w powiecie lubańskim 5 podmiotów, po uwzględnieniu podatku, wykazało dochód przekraczający milion złotych, to o dwa mniej niż w ubiegłym roku.

czytaj więcej

Pogadanka w Zespole Szkół w Zarębie

Bezpieczny wakacyjny wypoczynek

Policjanci z powiatu lubańskiego prowadzą działania prewencyjne pn. „Bezpieczne Wakacje 2016”. Celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas wakacji. Funkcjonariusze spotykają się z najmłodszymi i rozmawiają z nimi o zasadach bezpiecznego wypoczynku.

czytaj więcej

Pomogła w ujawnieniu marihuany

16 czerwca br. funkcjonariusze SG z Jeleniej Góry ujawnili ponad pół kilograma marihuany. Narkotyki przewoził 43-letni Polak; został zatrzymany.

czytaj więcej

Fotogaleria

Kamieniołomy w gminie Siekierczyn - Tajemnic i zagadek ciąg dalszy

Już po raz szósty, 12 czerwca br. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Siekierczynie zaprosił na plenerową imprezę historyczną z cyklu "Pałacowe spotkania z historią". W tym roku impreza odbyła się pod hasłem "Kamieniołomy w gminie Siekierczyn – tajemnic i zagadek ciąg dalszy" i była poświęcona ich pracownikom, którzy przez lata tworzyli ten przemysł i w pocie czoła pracowali przy wydobyciu bazaltu, często w bardzo trudnych warunkach. Dlatego przygotowana przez nas wystawa była zatytułowana "Ludzie zarębiańskich kamieniołomów".

czytaj więcej

Rozbój w Mirsku

Policja strzelała do bandytów

Do zdarzenia doszło na terenie Mirska. Tam dwóch mężczyzn przy użyciu gazu łzawiącego i siły zaatakowali pracownika salonu gier zmuszając go do wydania pieniędzy. Zabrali około 2000 zł i uciekli odjeżdżając autem.

czytaj więcej

Uwaga! Drastyczne zdjęcia

Przywiązał psu betonowy słupek do szyi i wrzucił do wody

W piątek wieczorem na jednym z portali społecznościowych pojawiły się zdjęcia okrutnie zamordowanego bernardyna. Znalazła go trójka spacerowiczów w zalanym wyrobisku bazaltu w Jałowcu, koło Lubania. W sieci zawrzało, w ciągu kilkunastu godzin, post udostępniono ponad 6 tysięcy razy.

czytaj więcej

Obywatel pomoże

Konkurs na hasło dla polskiej policji

Komendant Główny Policji ogłosił we wtorek konkurs na hasło (motto, dewizę), które będzie umieszczone na radiowozach polskiej policji. Specjaliści od marketingu twierdzą, że idea i owszem świetna, ale jej realizacja w otwartym konkursie to ryzykowny pomysł.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia