Wtorek, 29 lipca 2014r.

Imieniny: Olafa, Marty, Ludmily

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Przemarsz uczniów Gimnazjum nr 3

Nietypowy wóz w centrum miasta

Uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 3 przyzwyczaili nas już do tego, że regularnie starają się upiększać miasto i wprowadzać do miejskiej rzeczywistości trochę kolorytu. Teraz zorganizowali świątecznych pochód, a w centrum postawili nietypowy wóz.

czytaj więcej

Konkursy w szkole muzycznej

Muzyczna uczta

W dniach 11-12.04 2014 r. odbył się w lubańskiej szkole muzycznej XII Międzyszkolny Konkurs na Miniaturę dla uczniów szkół muzycznych I stopnia województwa dolnośląskiego.

czytaj więcej

Zawody wędkarskie

Spławikowe rozpoczęcie sezonu

Za nami drugie w bieżącym roku zawody wędkarskie. Po rywalizacji na lodzie o tytuł "Pogromcy Jazgarza" tym razem zawodnicy walczyli w konkurencji spławikowej. Zawody oficjalnie otworzył sezon 2014. Wśród seniorów najlepszy okazał się Mieczysław Zając, który zdeklasował resztę konkurencji. Wśród młodzieży równych nie miał natomiast Konrad Janczak.

czytaj więcej

KPP Lubań

Akcja "Powiat"

W dniu 10 kwietnia w godzinach 08:00 – 16:00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu wspólnie z policjantami ze Zgorzelca, Bolesławca, Lwówka Śląskiego i Kamiennej Góry przeprowadzili akcję pod nazwą „POWIAT”, która była przeprowadzona na drogach naszego powiatu. 

czytaj więcej

Kolarstwo

Z Lubania na Olimpiadę

Edytę Jasińską, kolarkę EMDEK Budopol Bydgoszcz i członkinię polskiej kadry śmiało można nazwać kolekcjonerką medali. W kolarstwie torowym kilkakrotnie była mistrzynią Polski,  a drużynowo wicemistrzynią Europy. Na mistrzostwach świata w Cali zajęła drużynowo 4 miejsce. Obecnie szykuje się do olimpiady. A wszystko zaczęło się w Lubaniu, skąd pochodzi Edyta.

czytaj więcej

Czytelnicy zdjęcia ślą

Parkowanie trudna sztuka cd.

Okazuje się, że pomysł robienia zdjęć źle zaparkowanym autom przypadł do gustu naszym czytelnikom. Dopóki rodzima straż miejska nie stworzy, podobnego do rzymskiego, profilu na FB, czytelnicy nadsyłają na naszą skrzynkę pocztową zdjęcia, które my z chęcią publikujemy wraz z autorskimi komentarzami.

czytaj więcej

Prezydencka wizyta

Bronisław Komorowski w Leśnej

W dniu 16 kwietnia (środa) Prezydent RP Bronisław Komorowski odwiedzi m.in. Leśną, gdzie na Zamku Czocha spotka się z z przedstawicielami powiatów lubańskiego i lwóweckiego.


czytaj więcej

Wywiad z Jakubem Kołtunem

Gdzie kończy się wolność słowa w internecie?

Niedawno na naszym portalu zmieniliśmy system komentowania naszych artykułów. Wiemy, że możliwość pisania pod pseudonimem często jest powodem „hejtów”, czyli tak zwanej mowy nienawiści. O tym gdzie znajdują się granice wolności słowa oraz o odpowiedzialności za takie postępowanie spytaliśmy radcę prawnego Jakuba Kołtuna.

czytaj więcej

Życie pokazało

Polska to dziwny kraj!

Polska to dziwny kraj! Z tym stwierdzeniem zgodzi się większość z nas. Co więcej każdy z czytelników znajdzie swoje własne argumenty potwierdzające tę tezę. W tekście tym postaram się przytoczyć moje spostrzeżenia w tej kwestii.

czytaj więcej

Nowelizacja ustawy...

Fundusz sołecki szansą dla rozwoju wsi

W Polsce coraz częściej gminy angażują mieszkańców w planowanie lokalnych wydatków. Samorządowcy wsłuchują się w głosy swojej społeczności i wydzielają część budżetu na wykonanie przedsięwzięć służących poprawie warunków życia mieszkańców. Tak właśnie działa fundusz sołecki, który jest szansą dla rozwoju wsi. Ostatnia nowelizacja ustawy ułatwia procedury korzystania z funduszy sołeckich i zwiększa ich finansowe wspieranie z budżetu państwa.

czytaj więcej

Rozwiązanie problemu?

Parkowanie to trudna sztuka?

Wielu z nas narzeka, że policja czy straż miejska czepia się kierowców. Ale czy to czepianie się jest rzeczywiście bezpodstawne, a kierowcy są naprawdę wyśmienitymi driverami? Okazuje się że wielu z kierowców, albo zapomniało teorii,  albo po prostu źle parkują ze zwykłego lenistwa -bo bliżej.

czytaj więcej

Inwestycja trwa...

Lubańskie archiwum w Bolesławcu

Archiwum Państwowe dla powiatów boleslawieckiego, lubańskiego i zgorzeleckiego, które do tej pory mieściło się w Lubaniu zostanie przeniesione do Bolesławca.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia