Piątek, 28 lipca 2017r.

Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Zsieci korzysta coraz więcej osób i coraz częściej

Zakupy, poczta elektroniczna, muzyka

W Polsce osoby korzystające z internetu stanowią 77,7 proc. społeczeństwa. Najwięcej jest ich w grupie młodych - 16 - 34 lata. W sieci przebywają też seniorzy w wieku 65-74 lata - stanowią oni 31,8 proc.

czytaj więcej

Wyrządziłeś komuś szkodę? I OC nie pomoże, jeśli…

Zalanie sąsiada z dołu, spowodowanie wypadku na stoku narciarskim czy wybicie okna podczas gry w piłkę – to tylko przykłady sytuacji, w których wykupione OC uchroni nas od zapłaty odszkodowania. Wbrew ciągle częstemu mniemaniu ubezpieczenie to nie jest jedynie produktem dla kierowców. O czym pamiętać przy zakupie OC w życiu prywatnym?

czytaj więcej

Orłowice

Na ratunek psu

Pies utknął na skalnej półce w kamieniołomie. Od wyjścia w górę dzieliła go 9 metrowa ściana, a w dół kilkumetrowa. Zwierzę nie miało szans żeby się bezpiecznie wydostać.

czytaj więcej

Fotogaleria - III Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

Przedszkolaki pobiegły w "Maratonie"

Każdy może zostać maratończykiem, przekonały się dziś o tym dzieci i rodzice z Samorządowego Przedszkola w Radostowie Średnim. Dzięki ogólnopolskiej akcji ponad 20 000 przedszkolaków w całym kraju do 19 maja przebiegnie łącznie długość 124 maratonów!

czytaj więcej

System wczesnego ostrzegania przed powodzią

Milion euro na doposażenie jednostek straży pożarnych

W siedzibie Urzędu Miejskiego w Löbau, Walery Czarnecki, starosta lubański wraz z burmistrzem niemieckiego miasta Dietmarem Buchholz podpisali umowę na dofinansowanie unijnego projektu „Kom(m)ando Zur Hilfe! Na pomoc!” na kwotę ponad miliona euro.

czytaj więcej

Wideo czytelnika

O włos od wypadku

Jeden z naszych czytelników przesłał film ilustrujący sytuację do jakiej doszło kilka dni temu na skrzyżowaniu drogi K30 z ulicą Podwale w Lubaniu. Na filmie widać jak tylko dzięki przytomności kierowcy Mitsubishi nie doszło do kolizji.

czytaj więcej

Konferencja Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze

Obrażenia ciała Magdaleny Ż. charakterystyczne dla upadku z wysokości

Na dzień dzisiejszy istnieje kilka hipotez dotyczących śmierci Magdaleny Ż. Żadna z nich nie jest wiodąca. Obrażenia ciała denatki są charakterystyczne dla upadków z wysokości, nie widać na nim żadnych śladów przemocy. Zespół śledczy sprawdza czy Magdalena Ż. przed wylotem do Egiptu leczyła się psychiatrycznie. W ciągu kilku najbliższych dni ciało 27-latki zostanie przetransportowane do Polski, gdzie odbędzie się kolejna sekcja zwłok. Przesłuchani zostaną kolejni świadkowie oraz egipski rezydent - takie oświadczenia przedstawił zespół śledczy podczas dzisiejszej (16.05) konferencji prasowej w Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze. Poniżej publikujemy najważniejsze fragmenty.

czytaj więcej

"Szabrownicy" z Lubania

Okradli rozbite Audi

„Ludzie sumienia nie mają. Nie dość, że człowieka dotknęło nieszczęście to jeszcze okradną.” Dzisiejszej nocy ktoś okradł rozbite Audi, pozostawione po wczorajszym wypadku.

czytaj więcej

Lubańska Noc Muzeów 2017

Poznaj mroczne obyczaje mieszkańców

Najbliższy sobotni wieczór i noc możemy spędzić w nieco romantycznym, choć i demonicznym nastroju, wszystko to za sprawą Nocy Muzeów. Wieża Bracka czy Schron wyglądają zupełnie inaczej w świetle księżyca...

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia