Niedziela, 2 sierpnia 2015r.

Imieniny: Kariny, Gustawa, Euzebiusza

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

W przyszłym tygodniu

Autobus energetyczny zajedzie do Lubania

Autobus energetyczny przyjedzie do Lubania 29 kwietnia (środa) godz. 9:00-17:00 i zatrzyma się przy Wieży Brackiej.  Eksperci jeżdżący autobusem tworzą grupę doradczą, która oferuje nieodpłatną, niezależną i najbardziej aktualną wiedzę na tematy związane ze zmianami klimatu i efektywnością energetyczną. 

czytaj więcej

Niechlubny występ

Lubań w Panoramie TVP2

Nasze miasto miało swoje 5 minut w ogólnopolskich wiadomościach. Nie mamy jednak powodów do zadowolenia. W TVP przypomniano o wybryku jednego z naszych radnych, który próbował Lesławowi Hardziejowi uniemożliwić nagrywanie obrad. 

czytaj więcej

Pieszemu chodnik, kierowcy droga

Nowa droga, nowy kłopot

Tuż przed ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi, niemałym kosztem, wyremontowany został odcinek ul. Jagielońskiej w Lubaniu. Wydawać by się mogło, że wraz z dziurami zniknęły też problemy. Nic bardziej mylnego.

czytaj więcej

Od 1 maja

Taniej za śmieci w gminie

Od przyszłego miesiąca wszyscy mieszkańcy gminy wiejskiej Lubań za wywóz śmieci zapłacą mniej. Warunek jest jeden – odpady muszą być zbierane selektywnie, czyli wstępnie sortowane w domu. Taką decyzję podjeli radni w trakcie ostatniej sesji. 

czytaj więcej

Zapraszamy!

Kabaret Zachodni w MDK

W ramach Lubańskiego Poligonu Kabaretowego 28 kwietnia w Miejskim Domu Kultury wystąpi Kabaret Zachodni z Zielonej Góry.

czytaj więcej

Oferta z regionu

Co robić na majówkę?

Weekend majowy to czas krótkiego wypoczynku. Często wtedy planujemy wyjazdy, na przykład kilkudniowe eskapady w jakiś miły i przyjazny zakątek. Jak co roku trochę lubanian wyjedzie, a zamiast nich pojawią się przyjezdni. Lubań i jego okolice to bardzo dobra baza wypadowa do aktywnego i kulturalnego wypoczynku. By łatwiej było go zaplanować, zebraliśmy dla Państwa informacje, co będzie działo się w bliższej i dalszej okolicy. 

czytaj więcej

Dziś matematyczno-przyrodnicze

Trwają egzaminy gimnazjalne!

Wczoraj punktualnie o godzinie 9:00, 244 lubańskich gimnazjalistów przystąpiło do ogólnokrajowego egzaminu gimnazjalnego. Ogółem w Polsce, w egzaminie weźmie udział około 360 tys. uczniów klas III.

czytaj więcej

Potrącenie wędkarza

Dziś około godziny 19 na drodze K30 między Biedrzychowicami a Gryfowem, kierowca Peugeota 307 potrącił jadącego rowerem wędkarza.

czytaj więcej

Pożar lasu w Henrykowie

Jeszcze dobrze nie zakończył się sezon wypalania łąk, a dziś w Henrykowie mieliśmy już do czynienia z pożarem lasu. Około godziny 17 jeden z mieszkańców Henrykowa powiadomił służby o płonącej w pobliżu jego domu leśnej ściółce.

czytaj więcej

Konkurs!

Koncert Julii Vikman

Już w najbliższy piątek, 24 kwietnia o godzinie 19-stej w Sali małych form LOK we Lwówku Śląskim, przy ul. Przyjaciół Żołnierza 5 odbędzie się koncert Julii Vikman. Dla naszych czytelników mamy konkurs, w którym do zgarnięcia są dwie dwuosobowe wejściówki na to wydarzenie. 

czytaj więcej

Siatkarki z Lubania Mistrzyniami Dolnego Śląska

W dniu 18 kwietnia 2015 r. w Miliczu siatkarki UKS Lubań zdobyły tytuł MISTRZYŃ DOLNEGO ŚLĄSKA w siatkówce trójkami. Ten sukces dał automatycznie awans do Finałów Mistrzostw Polski, które odbędą się w Krakowie w dniach 2-5 lipca 2015 roku.

czytaj więcej

Pomyłki się zdarzają

Jesteś pewny gdzie mieszkasz?

Okolicznych mieszkańców podróżujących do Lubania od strony Jeleniej Góry zadziwić może jeden z mijanych po drodze znaków. I nie chodzi tu o jakiś absurdalny zakaz, bądź nakaz, a o pomyloną nazwę podlubańskiej miejscowości. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia