Sobota, 25 października 2014r.

Imieniny: Darii, Wilhelminy, Bonifacego

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Spotkanie z Jakubem Poradą

"Porada da radę"

Jakub Porada - podróżnik, pisarz, dziennikarz i prezenter telewizyjny, związany z telewizją TVN24, TTV, TVN spotka się z mieszkańcami Lubania.  

czytaj więcej

Remont trwa...

Co dzieje się na dworcu PKP

Mimo coraz nowocześniejszych pociągów, które obsługują dworzec kolejowy w Lubaniu, budynek stacji z roku na rok bardziej podupada. Aktualnie trwają prace remontowe, które ten stan rzeczy, w nieznacznym zresztą stopniu, mają zmienić.  

czytaj więcej

Nowe urządzenia już wkrótce

Skatepark będzie większy

Już wkrótce na lubańskich kartingach pojawi się kilka nowych urządzeń dla amatorów jazdy na desce, rolkach i BMX’ach. 

czytaj więcej

Trwa śledztwo

11 mln zdefraudowano w Lubaniu?

Około 63 mln zł w wyniku trzech transakcji stracił Ponar Wadowice, o co oskarżono siedem osób, w tym czworo menedżerów firmy. Grozi im do 10 lat więzienia. Prokuratura skierowała w środę do krakowskiego sądu akt oskarżenia w tej sprawie. W sprawie pojawia się także wątek naszej miejscowości.

czytaj więcej

Decyzja do końca miesiąca

ZUS czy OFE?

Do końca lipca możemy zdecydować, czy na swoją przyszłą emeryturę oszczędzamy tylko w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych czy również w Otwartych Funduszach Emerytalnych. Póki co chętnych na pozostanie w OFE jest niewielu.

czytaj więcej

Konferencja historyczna

Mijające krajobrazy Lubania 2014

W sobotę 28 czerwca 2014 roku miała miejsce impreza zorganizowana w ramach cyklu ogólnopolskich seminariów krajoznawczych „Mijające krajobrazy”. Tym razem były to „Mijające krajobrazy Lubania 2014”.

czytaj więcej

Oto jest pytanie:

Robić rondo czy nie?

Co zrobić z dosyć kolizyjnym skrzyżowaniem? Stawiać rondo, czy nie? To jest pytanie, na które odpowiedzi szukają wszyscy. Ciekawie problem ten postanowiono rozwiązać w Karpaczu.

czytaj więcej

„ZABAWA JEST TAKA, ŻE TRZEBA PRZEJECHAĆ SINGLTRACKA…”

Zawody rowerowe Up&Down

Ryzyko jest takie, że poziom adrenaliny przekroczy wszystkie dopuszczalne normy. To ostrzeżenie dla tych, którzy jeszcze nie próbowali jazdy SINGLTREKAMI, a chcieliby wystartować w zawodach rowerowych UP&DOWN.

czytaj więcej

Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Lubaniu

Podsumowanie roku szkolnego

Nie wiadomo kiedy nagle nadeszły wakacje.  Jednak koniec roku szkolnego to zawsze czas podsumowań i wniosków do dalszej pracy. Za nami dziesięć miesięcy nauki i ciężkiej pracy. A jakie są jej efekty?

czytaj więcej

Które wybrać?

Kierunek: studia

Informatyka, zarządzanie i budownictwo - to obecnie najpopularniejsze kierunki studiów. Według części ekspertów po ich ukończeniu najłatwiej będzie znaleźć zatrudnienie. Czy jednak w wyborze dalszej drogi edukacyjnej absolwent musi kierować się przyszłościową pracą? A może powinien wziąć pod uwagę swoje zainteresowania?

czytaj więcej

Dziś jest Dzień Psa

Pies w Straży Granicznej

1 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Psa.  Obecnie w Straży Granicznej pracują 221 psy, z czego niemal 70% stanowią owczarki niemieckie. Pozostałe rasy to: labradory retrievery, owczarki belgijskie, foxterriery, jagdteriery, teriery walijskie, cocker spaniele, golden retrievery, flat coated retrievery i sznaucery.

czytaj więcej

Leśna

Dzień Strażaka

W dniu 28 czerwca 2014 roku o godz. 10.00  na leśniańskim Rynku rozpoczęły się uroczystości związane z Dniem Strażaka. W uroczystości udział wzięły jednostki OSP z Leśnej, Pobiednej, Grabiszyc, Szyszkowej, Świecia, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP w Pobiednej, oraz zaprzyjaźnione jednostki z Czech: OSP z Novego Mesta i Jindrichovic.

czytaj więcej

Trzymamy kciuki!

Mateusz Guzowski wystąpi w „Mam Talent”

Mateusz Guzowski to 18-letni mieszkaniec Pisarzowic, który swoim występem w programie X-Factor zachwycił nie tylko okolicznych mieszkańców. Teraz walczy i stara się zdobyć przychylność jurorów „Mam Talent” oraz słuchaczy radia RMF FM.

czytaj więcej

Matury w powiecie

Jak poszło naszym maturzystom?

We wszystkich mediach pojawiła się już informacja o słabych wynikach tegorocznych matur. W kraju zdało 71% procent maturzystów. A jak sytuacja wygląda w naszym powiecie?

czytaj więcej

Kradziono "co popadnie"

Seria włamań w Gryfowie

Policjanci z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim zatrzymali trzech mężczyzn, którzy mają na swoim koncie wiele włamań i kradzieży na terenie tej miejscowości.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia