Sobota, 20 września 2014r.

Imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

„Szkoła i przedszkole wolne od zagrożeń”

Przedszkolaki w lubańskiej komendzie

Policjanci z lubańskiej komendy gościli dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Kościelniku. Działania takie realizowane są w ramach programu prewencyjnego „Szkoła i przedszkole wolne od zagrożeń”.

czytaj więcej

Wzmocniła nas straż z kujawsko-pomorskiego

Strażacy mobilizują siły na wypadek powodzi

W związku z prognozowanymi przez IMGW intensywnymi opadami deszczu nasz powiat został wzmocniony oddziałami straży pożarnej z województwa kujawsko-pomorskiego. 27.05 br. Starosta Lubański, Walery Czarnecki spotkał się z dowódcami jednostki Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

czytaj więcej

Sytuacja pod kontrolą?

Obrady Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W związku z ostrzeżeniami synoptyków i hydrologów mówiących o możliwych wezbraniach w rzekach i zbiornikach powiatu lubańskiego, gdzie ulewne deszcze mogą spowodować lokalne podtopienia i wezbrania w rzekach i potokach, Starosta Lubański, Walery Czarnecki zwołał posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. – Sytuacja w powiecie jest potencjalnie niebezpieczna. Pamiętajmy, że prognozowana wysokość opadów w tym czasie może wynieść od 30 do 55 mm a miejscami do 135 mm – powiedział podczas obrad starosta lubański Walery Czarnecki.

czytaj więcej

Paweł Lenar w Lubaniu

Biznesmen czy pracz mózgu?

Wczoraj z inicjatywy Przewodniczącego Pawła Majewicza i na zaproszenie Rady Gospodarczej Miasta Lubania oraz Burmistrza Miasta w Lubaniu pojawił się Paweł Lenar. Było to już kolejne spotkanie ze znanym przedsiębiorcą. Różniło się od poprzednich wyjątkowo kontrowersyjną tematyką – Marketingiem Sieciowym, inaczej zwanym MLM.

czytaj więcej

Relacja czytelnika

III Edycja Bike Maraton’u - Wałbrzych

Bike Maraton powrócił na Dolny Śląsk do przepięknego miasta jakim jest Wałbrzych niestety pogoda nie dopisała tym razem i zawodnicy musieli zmagać się z ogromną ilością błota, mimo wszystko po dotarciu do mety pojawiał się uśmiech i radość z ukończenia pierwszego górskiego maratonu. Organizator jak zawsze przygotował do wyboru 3 dystanse MINI 21km, MEGA 54km, GIGA 75km.

czytaj więcej

Zrzut wody ze zbiornika w Leśnej

Uwaga! Burze i deszcze

Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Lubaniu – Tadeusz Sumara informuje, iż 26 maja 2014 r. od godz. 14:30 rozpocznie się wyprzedzający zrzut wody ze zbiornika w Leśnej wielkości 14 m3/s . Podjęte działania wynikają z wydanych ostrzeżeń Nr 45 oraz O:7, które przewidują intensywne opady deszczu oraz burze – co może skutkować gwałtownymi wzrostami stanów wód w lokalnych rzekach i potokach. 

czytaj więcej

Z ostatniej chwili!

BMW wjechało w przystanek

W Pisarzowicach, około godziny 20, samochód marki BMW wjechał w przystanek autobusowy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

czytaj więcej

Areszt dla trzech sprawców

Rozbój w Świeradowie

Policjanci zatrzymali trzech sprawców rozboju na dwóch przedstawicielach handlowych telewizji satelitarnej. Sprawcy przy użyciu siły i gróźb dokonali kradzieży samochodu osobowego, sprzętu komputerowego, telefonu i pieniędzy. Wszystkie skradzione przedmioty odzyskano. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec sprawców rozboju tymczasowego aresztowania.

czytaj więcej

Awantura rodzinna

Ugodził żonę nożem

Dramatyczny przebieg kłótni małżeńskiej miał miejsce w Gryfowie Śląskim. 36 letni mężczyzna który już niejednokrotnie znęcał się nad swoja żoną ugodził ją tym razem kuchennym nożem w brzuch. Po ucieczce został zatrzymany przez gryfowskich policjantów.

czytaj więcej

Jak głosowaliśmy?

Wybory do PE w Lubaniu

Jeszcze nie opadły emocje po wczorajszych głosowaniach w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Znamy już wyniki z 91% komisji wyborczych. W Lubaniu głosy rozłożyły się inaczej niż w skali kraju.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia