Piątek, 24 listopada 2017r.

Imieniny: Flory, Emmy, Chryzogona

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Mężczyzna jest znany z kradzieży

Ranił nożem ochroniarza

Mężczyzna miał już na swoim koncie atak na ochroniarza i złodziejskie ekscesy w dyskontach handlowych. Dziś około godziny 13. w jednym z nich ranił nożem pracownika ochrony, który zwrócił mu uwagę, że należy zapłacić za towar.

czytaj więcej

Kto, dlaczego i w jaki sposób odbiera sobie życie w Polsce

Portret samobójcy

W Polsce w 2016 r. śmiercią samobójczą zginęło więcej osób niż w wypadkach drogo-wych. Z danych GUS wynika, że na swoje życie najczęściej targają się żonaci mężczyźni w wieku 30-49 lat.

czytaj więcej

Zaproszenie na turniej piłki nożnej

Mini Ligi Mistrzów

Popularność zimowego turnieju piłki halowej im. Zbigniewa Duziaka spowodowała, że Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu wyszedł do amatorów piłki nożnej z nową turniejową ofertą. Zapraszamy miłośników piłki nożnej do rywalizacji na boiskach trawiastych w trakcie jesiennej Mini Ligi Mistrzów.

czytaj więcej

Dni Księstwa Czocha

Nowa władczyni Księstwa Czocha

Księstwo Czocha po raz szósty koronowało nowego księcia, dokładnie rzecz ujmując księżną. Przez najbliższy rok władać nim będzie - księżna ciętej riposty i perlistego śmiechu zwana Katarzyną II Roześmianą. Dni Księstwa Czocha są świętem Powiatu Lubańskiego, nie mogło więc zabraknąć koncertu i imprez towarzyszących.

czytaj więcej

Policyjna akcja "Gimbus"

Gimbusy pod kontrolą

Dla części młodzieży początek roku szkolnego to codzienne dojazdy do szkół specjalnie przygotowanymi do tego autobusami. Policjanci z Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu przeprowadzili działania „GIMBUS” ukierunkowane na eliminowanie nieprawidłowości występujących w przewozie dzieci.

czytaj więcej

9.09.2017

Lubański wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: bukowińskie i romskie spotkania w Lubaniu oraz narodowe czytanie " Wesela".

czytaj więcej

Apelujemy o ostrożność

Dachowanie w Radoniowie

Skończyła się słoneczna pogoda i feralny zakręt w Radoniowie znowu zbiera żniwo. W niedzielę, 10 września, kilka minut przed godziną 12. na łuku drogi krajowej nr 30 doszło do kolejnego dachowania. Jego przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujacych na drodze. Na szczęście tym razem w zdarzeniu nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Kierowca został zaopatrzony przez przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego.

czytaj więcej

Z redakcyjnej poczty

Okazuje się, że można

Dwadzieścia lat staraliśmy się o kawałek asfaltu, a oni zniszczyli wszystko w dwa miesiące – mówi jeden z mieszkańców ulicy Fortowej w Lubaniu.

czytaj więcej

Do 30 września czas na podjęcie decyzji

Na co pójdą fundusze sołeckie?

Fundusz sołecki to rodzaj tak popularnych ostatnimi laty budżetów obywatelskich. Mieszkańcy gmin, gdzie takie fundusze uchwalono, mają czas do 30 września na złożenie swoich propozycji rozdysponowania środków w roku 2018. Prezentujemy harmonogram spotkań, które odbędą się w najbliższym czasie w gminie Siekierczyn i gminie Lubań. Przypominamy też na co można przeznaczyć otrzymane środki.

czytaj więcej

Polscy ewangelicy przebiegną 500 km!

Bieg 500 lat Reformacji również w Lubaniu!

Bieg Reformacji ma upamiętnić odnowę Kościoła, jaka rozpoczęła się pięć wieków temu w zachodnim chrześcijaństwie. W Lubaniu przywitamy biegaczy przy Kościele Marii Panny przy al. Kombatantów 1 w niedzielę (10.09.) o godz. 12:00.

czytaj więcej

Kolejny włamywacz zatrzymany

Amator tanich błyskotek

Jeden z mieszkańców Lubania poczuł nieodpartą chęć posiadania biżuterii, wystawionej na jednej ze sklepowych witryn. Jak pomyślał tak zrobił. Niestety w związku z tym, że pora była późna postanowił nie czekać do rana. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia