Poniedziałek, 6 lipca 2015r.

Imieniny: Gotarda, Dominiki, Łucji

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Historia rodem z Ameryki

Uciekinier z aresztu żąda milionowego odszkodowania!

Takie historie zdecydowanie kojarzą się głównie z Ameryką, ale okazuje się, że możliwe są także w Polsce. 27-letni Adrian K., o którym głośno było za sprawą jego brawurowej ucieczki z lubańskiego aresztu domaga się milionowego odszkodowania. Jak twierdzi w czasie opuszczania aresztu mocno się pokaleczył przez co… może być już niezdolny do pracy.

czytaj więcej

Pomysł Ministerstwa Zdrowia

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w Lubaniu?

Ministerstwo Zdrowia planuje zakup kilku nowych śmigłowców dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W związku z tym zakupem powstaną również nowe bazy dla helikopterów. Jedna z nich zlokalizowana zostanie przy Łużyckim Centrum Medycznym w Lubaniu. 

czytaj więcej

Skandaliczny romans w magistracie (WIDEO)

Twarde dowody na potwierdzenie głosów, o których mówiło się od dawna, przedstawił nam nasz czytelnik, który nakrył i uwiecznił telefonem w trakcie miłosnego uniesienia, w samochodzie zaparkowanym pod miejskim urzędem, dwójkę wysoko postawionych samorządowców.  

czytaj więcej

Od przyszłego roku szkolnego

Będzie klasa o profilu straży miejskiej

Mamy już w Lubaniu klasy o profilu policyjnym i wojskowym. Zainteresowanie taką ścieżką kariery jest coraz większe, dlatego też od przyszłego roku szkolnego, nasza młodzież będzie mogła wybrać klasę o profilu straży miejskiej. 

czytaj więcej

Wichura szaleje

Wiatr coraz mocniej daje się we znaki, od paru godzin PSP z Lubania ma pełne ręce roboty. Prognozy mówią, że najsilniej w naszym regionie ma wiać około godziny 22. Mimo że apogeum wichury mamy przed sobą, wiatr w okolicy wyrządził już sporo szkód.

czytaj więcej

Olszyna

"Wisi nam to"

Po wczorajszym porywistym wietrze na naszą skrzynkę pocztową dotarły zdjęcia uszkodzonego dachu na targowisku miejskim w Olszynie. Jak się dziś dowiedzieliśmy tamtejszy magistrat o zagrożeniu wie od wczoraj. Niestety dziś w południe poobrywane blachy nadal zagrażały zdrowiu i życiu potencjalnych przechodniów, tym bardziej że wiatry nie ustają.

czytaj więcej

Powstanie rondo w centrum miasta

Są już pieniądze na rondo

Podczas czwartkowej (26.03) sesji radni podjęli uchwałę wprowadzającą kolejne zadania inwestycyjne. Jednym z nich jest budowa ronda łączącego drogę wojewódzką nr 357 (ul. Podwale) z ulicą Zgorzelecką i Ratuszową w Lubaniu. Do budżetu powiatu wpłynie 720 tysięcy złotych. Środki te pochodzą z budżetu województwa oraz miasta Lubań.

czytaj więcej

Dziś rano

Płonęło auto

Dziś rano w Lubaniu na ulicy Gajowej nieznany sprawca, na zaparkowanym aucie, rozbił płonący „koktajl Mołotowa”.

czytaj więcej

PCPR szuka chętnych

Rodzic zastępczy - moja misja - moja praca

Jeśli szu­kasz ży­cio­we­go celu i chcesz zro­bić coś do­bre­go?  - zo­stań ro­dzi­cem za­stęp­czym w powiecie lubańskim. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubaniu roz­po­czy­na kampanię in­for­ma­cyj­no - edukacyjną "Ro­dzic za­stęp­czy – moja misja – moja praca" skie­ro­wa­ną do mieszkańców powiatu lubańskiego, któ­rzy chcieliby zo­stać ro­dzi­ną za­stęp­czą i w swoim domu opie­ko­wać się dzieć­mi.

czytaj więcej

Włamywał się do piwnic

Złodziej w poszukiwaniu zdrowej żywności

Produkty dostępne w sklepach pełne są środków chemicznych, które mają zły wpływ na nasze zdrowie. Kto chce pożywić się prawdziwym, dobrym i zdrowym jedzeniem, zmuszony jest samodzielnie je przyrządzać. Niektórym ewidentnie brakuje umiejętności kulinarnych i aby zjeść produkty „własnej roboty” zmuszeni są skorzystać z pracy innych. Tak właśnie zrobił złodziej z Leśnej, którego zatrzymali policjanci. 

czytaj więcej

Görliwood – nasi filmowi sąsiedzi

Kto z dorosłych lubanian nigdy nie jeździł na zakupy do pobliskiego Görlitz? Gdy tylko otwarto granice, Polacy bardzo chętnie odwiedzali markowe sklepy na ulicy Berlińskiej i wpadali do pobliskiego Karstadtu – kilkupiętrowego domu handlowego. Mało kto wie, że ten budynek zagrał rolę tytułową w filmie i to filmie obsypanym Oscarami. Mowa o „Grand Budapest Hotel”, który złotą statuetkę otrzymał w czterech kategoriach, w tym między innymi właśnie za scenografię.

czytaj więcej

Nagroda dla lubańskiego teatru

,,Matki” z CHOCHOŁEM

,,Matki”, spektakl Teatru Dziewiątka  w reżyserii Anety Ćwieluch, zdobył I NAGRODĘ na XIII Dolnośląskich  Spotkaniach Teatrów Młodzieżowych „CHOCHOŁ 2015” we Wrocławiu. ,,Matki" to spektakl, który powstał na podstawie powieści Teodory Dimowej. Festiwal zdążył już na stałe wpisać się w kalendarz wydarzeń kierowanych do młodych miłośników teatru.

czytaj więcej

Koncerty, sport i DAR

Co na Lawie - oficjalnie!

Jak co roku w ostatni weekend czerwca będziemy świętować dni naszego miasta. W organizację Dni Lubania zaangażowane będą wszystkie instytucje zajmujące kulturą i sportem w mieście wspierane przez placówki oświatowe i organizacje pozarządowe.   Podobnie jak w roku ubiegłym program oparto o cztery główne wątki – gorące koncerty, żywą historię, sportowe emocje i rodzinną zabawę.

czytaj więcej

Egzamin szóstoklasisty

Już w środę szóstoklasiści przystąpią do egzaminu, po raz pierwszy w nowej formule. Egzamin ma sprawdzić wiedzę uczniów VI klas z matematyki i j. polskiego z wykorzystaniem umiejętności z zakresu nauk historycznych i przyrodniczych oraz z języka obcego. Tak naprawdę to pierwszy ważny egzamin w życiu ucznia i z pewnością wiąże się on ze stresem. Jak pomóc szóstoklasistom przejść egzaminacyjne trudy?

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia