Środa, 23 kwietnia 2014r.

Imieniny: Jerzego, Wojciecha

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Policja ostrzega:

Nie dajmy się nabrać!

W okresie przedświątecznym mamy do czynienia z większą ilością publicznych zbiórek pieniędzy. W ostatnich dniach do Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu wpływają różne informacje dotyczące prowadzenia na terenie miasta takich zbiórek. Niestety okazuje się, że wystarczy podrobiony identyfikator, oklejona puszka i sięgamy do kieszeni, aby wrzucić chociaż kilka drobnych monet. Nie zawsze osoby zbierające datki robią to w szczytnym celu. Policjanci apelują, abyśmy nie byli zanadto ufni, bo każda zbiórka publiczna musi odbywać się zgodnie z prawem.

czytaj więcej

Co stworzyli uczestnicy pracowni plastycznej?

Wernisaż w MDK

W środę, 18 grudnia, w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu została oficjalnie otworzona wystawa prac stworzonych przez uczestników pracowni plastycznej przy tej jednostce. Tłumnie przybyli artyści, znajomi i rodzina oraz koneserzy sztuki.

czytaj więcej

Idą święta...

Zaświeciła choinka GIM 3

Dziś, w parku naprzeciwko Urzędu Miasta w Lubaniu, pojawiła się choinka przygotowana przez uczniów i nauczycieli lubańskiego Gimnazjum nr 3.

czytaj więcej

Warsztaty Terapii Zajęciowej wygrywają!

Lubań najlepszy w Polsce!

W konkursie „Prąd dla mojego miasta” nasza miejscowość pokonała 744 rywali z całej Polski. Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Lubaniu odebrały dziś główną nagrodę konkursu, w wysokości 12 000 zł.

czytaj więcej

Wydarzenia w mieście

Święta coraz bliżej

Z każdym dniem zbliżamy się do pięknego czasu, jakim są święta Bożego Narodzenia. Aby umilić czas oczekiwania na święta miasto przygotowało dla mieszkańców przedsięwzięcia, w których warto uczestniczyć.

czytaj więcej

ZDJĘCIA

Kolizja na skrzyżowaniu

Do kolizji drogowej doszło dziś, około 9:30, na skrzyżowaniu ulic Lwóweckiej i Torowej. Interweniowała Policja, Straż Pożarna oraz Pogotowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

czytaj więcej

"Gepard Biznesu" dla wszystkich!

Ile wart „gepard”?

O tym, że lubański Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych otrzymał nagrodę Geparda Biznesu za efektywny rozwój, wie już chyba każdy mieszkaniec naszego miasta. Teraz nagrody i laury z tym związane zataczają coraz szersze kręgi i trafiają również do samorządowców. Sprawdziliśmy jak to się stało, że nagroda przyznana została tak wielu osobom i ile rzeczywiście jest warta?

czytaj więcej

Kongres Wyborczy Solidarnej Polski

Ewa Gutek w zarządzie Solidarnej Polski

14 grudnia w Krakowie odbył się Kongres Wyborczy Solidarnej Polski, w którym wzięło udział 400 delegatów z całego kraju. Do tej pory partia miała swoich przedstawicieli w oparciu o powołanie. Jednak szybko rozwijające się struktury organizacji pozwoliły na doprowadzenie do pierwszych demokratycznych wyborów.

czytaj więcej

Teatr "Dziewiątka"

Aneta Ćwieluch wyróżniona

9 grudnia 2013 r. w Warszawie odbyła się ceremonia wręczenia Dorocznych Nagród Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Wyróżnienie zdobyła Aneta Ćwieluch.

czytaj więcej

Co z autobusami?

Dworzec PKS sprzedany

PKS Voyager w Lubaniu sprzedał teren dworca PKS położony pomiędzy ul. Lwówecką i Dworcową. Czy oznacza to, że „na autobus” będziemy musieli iść w inne miejsce?

czytaj więcej

Włamał się i ukradł 1 grosz?

"Rekordowy" łup

Lubańscy policjanci zatrzymali włamywacza. 35-letni mężczyzna włamał się do mieszkania swoich krewnych, miał przy sobie 1 grosz. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Szkoła Muzyczna zaprasza na...

Wieczór Kolęd

Uczniowie , grono pedagogiczne oraz dyrektor Szkoły Muzycznej I st. im.Oskara Kolberga w Lubaniu zapraszają na uroczysty wieczór kolęd do sali koncertowej szkoły przy al.Kombatantów 11 w Lubaniu.

czytaj więcej

Policja apeluje!

Uważajmy podczas przedświątecznych zakupów!

Do Świąt Bożego Narodzenia zostało już niewiele czasu. Przygotowania trwają, a w sklepach coraz więcej klientów, którzy chcą zdążyć z przedświątecznymi zakupami. Niestety nasz pośpiech i zabieganie mogą wykorzystać złodzieje, oszuści czy kieszonkowcy. Postarajmy się pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa, aby nie stać się ich ofiarą.

czytaj więcej

List do redakcji

Obietnice bez pokrycia... ciąg dalszy

Po publikacji artukułu "Obietnice bez pokrycia" w naszej skrzynce mailowej znalazł się kolejny głos od pracujących rodziców. Jak widać wszystkie niepubuliczne żłobki w naszym mieście borykają się z tym samym problemem. I nie chodzi tu o to - jak napisał w odpowiedzi do poprzedniego artykułu Burmistrz - że samorząd ma wspierać prywatną działalność gospodarczą, tylko o wsparcie pracujących rodziców, gdyż rodzin, które stać na opłacenie żłobka bez dotacji w naszym mieście jest bardzo niewiele. 

A oto treść otrzymanego listu

czytaj więcej

Zimowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w pływaniu Nowa Ruda 13-14.12.2013 r.

Rafał Kusto Ze Złotem i Nowym Rekordem Polski!

RAFAŁ KUSTO zdobył złoty medal w wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym podczas pływackich Mistrzostw Okręgu  Dolnego Śląska na krótkim basenie w Nowej Rudzie .

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia