Wtorek, 30 maja 2017r.

Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Lubań

Marihuana w mieszkaniu

Policjanci z Lubania zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków odurzających. W jego mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili marihuanę w ilości ponad 720 porcji. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast jeżeli sprawca zajmuje się ich handlem, kara ta może wynieść nawet do 10 lat.

czytaj więcej

Piłka nożna

Porażka na inaugurację wiosny

Łużyce Lubań uległy Pogoni Świerzawa na otwarcie rundy wiosennej w rozgrywkach klasy okręgowej. O losach meczu zdecydował rzut karny w doliczonym czasie gry.

czytaj więcej

Aktualizacja - Obywatelskie zatrzymanie! Brawo Wy!

Szukamy skradzionych rowerów

Prosimy o pomoc w odnalezieniu dwóch nowych rowerów marki GHOST. Skradziono je dziś w nocy z klatki schodowej przy ulicy Robotniczej 11a w Lubaniu. Za pomoc w odzyskaniu jednośladów oferujemy 500 zł. - tej treści informację otrzymaliśmy dziś na redakcyjną pocztę.

czytaj więcej

Mirosław Hermaszewski w Lubaniu

Wszystko się bierze z marzeń

Piątek był kosmicznym dniem dla społeczności szkolnej ZSP im. Stefana Drzewieckiego w Lubaniu. Wszystko to za sprawą niezwykłego gościa. Wybitnej postaci, pierwszego Polaka, który odbył lot w kosmos - generała Mirosława Hermaszewskiego.

czytaj więcej

Powiat Lubań

IMGW pomoże przy budowie sieci wodowskazów!

W tym tygodniu podpisane zostało porozumienie w sprawie współpracy Powiatu Lubańskiego oraz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Współpraca ta dotyczy fachowego wsparcia przy projektowaniu i budowie tzw. sieci obserwacji hydrologicznej na najbardziej niebezpiecznych ciekach wodnych na obszarze naszego powiatu.

czytaj więcej

Policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego

Śmiertelnie postrzelił kota z wiatrówki

Kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat grozić może mieszkańcowi Jeleniej Góry, który z wiatrówki śmiertelnie postrzelił kota. Podejrzanego namierzyli i zatrzymali jeleniogórscy policjanci. Mężczyzna twierdził, że strzelał do tarczy i puszek. Przeprowadzona sekcja zwłok potwierdziła, że przyczyną śmierci zwierzęcia było postrzelenie z wiatrówki.

czytaj więcej

Krzyż Wolności i Solidarności

Marian Witczak odznaczony przez Prezydenta

13 lutego w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, wręczono Krzyże Wolności i Solidarności 40 zasłużonym działaczom opozycji wobec dyktatury komunistycznej.Wśród nich znalazł się mieszkaniec Lubania Marian Witczak.

czytaj więcej

Bolesławiec

W mieszkaniu ujawniono zwłoki dwóch kobiet

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu w dniu dzisiejszym wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania w marcu 2017 roku w Bolesławcu śmierci dwóch kobiet – matki i córki, tj. o czyn z art. 155 k.k.

czytaj więcej

Tenis stołowy

Finał Dolnośląskiej Licealiady

Brzeg Dolny po raz kolejny był organizatorem Finału Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży w Tenisie Stołowym chłopców i dziewcząt. Zawody odbyły się 15 marca 2017 w Hali Kompleksu Hotelowo-Sportowego ROKITA. Zawodnicy zagrali wspaniałe zawody.

czytaj więcej

To co dzieje się na tych przejściach to jakaś tragedia

Poczekasz na światłach

„Przechodząc na zielonym dajesz przykład dzieciom” - trudno się nie zgodzić z tym hasłem. Niestety są przejścia w Lubaniu, gdzie pieszym kończy się cierpliwość i nie dbając o dobry przykład wszyscy idą na czerwonym. Na redakcyjną skrzynkę otrzymaliśmy list od „pieszej mieszkanki Lubania”, która opisuje sytuację na przejściach przy skrzyżowaniu ulic 7 Dywizji i Dworcowej.

czytaj więcej

Orka Lubań

Liga Pływacka 2017 O uśmiech dziecka

W zeszłą sobotę (11 marca) pływacy lubańskiej Orki rozegrali pierwszą edycję Ligi Pływackiej „O uśmiech dziecka” 2017. Trener Krzysztof Wajcfelt jest zadowolony z wyników, ale przed jego wychowankami jeszcze dwie edycje Ligi.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia