Sobota, 23 maja 2015r.

Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Stanie przed sądem

Poznawał dziewczynki przez internet i próbował je uwieść

Prokuratura Rejonowa w Złotoryi oskarżyła 26-latka z Lubania, który celowo spotykał się z poznanymi przez Internet małoletnimi poniżej 15 lat i namawiał je do podjęcia współżycia i wykonania innych czynności seksualnych. 3 dziewczynki doprowadził do poddania się takim czynnościom. Jego ofiarami padły w sumie 4 małoletnie w wieku od 11 do 13 lat.

czytaj więcej

Straż Graniczna zmienia mundury

Funkcjonariusze Straży Granicznej pełnią już służbę w nowych mundurach. Kolejne placówki zmieniają umundurowanie służbowe. Mimo, że okres przejściowy trwać będzie cztery lata, już teraz patrole Straży Granicznej występują w nowych mundurach.

czytaj więcej

Akademia Malucha

Kultura i wychowanie na pierwszym planie

W tym roku w Akademii Malucha, Dzień Babci i Dziadka i związane z nim uroczystości włączone zostały do realizowanego w przedszkolu projektu „Kultura i wychowanie w Akademii Malucha na pierwszym planie”. 

czytaj więcej

Lubański Poligon Kabaretowy

Kabaret K2 w MDK Lubań

Już 22 lutego czyli w najbliższą niedzielę zapraszamy Państwa na kolejny „Poligon Kabaretowy”. Ze swoimi nieogranymi jeszcze skeczami, zawita do nas znany i lubiany kabaret K2 z Zielonej Góry.

czytaj więcej

Z dzisiejszego dnia

Kolizje na drogach Lubania

Piękna pogoda ma najwyraźniej zły wpływ na koncentrację kierowców, tylko dziś czytelnicy poinformowali nas o dwóch kolizjach, do których doszło na drogach Lubania.

czytaj więcej

Plany i zapewnienia

Łatwiej do Czech

Jest szansa, że jeszcze w tym roku rozpoczną się inwestycje na drogach wojewódzkich w gminach Lubań, Leśna oraz w Platerówce. Właśnie w tej sprawie Walery Czarnecki spotkał się z Dyrektorem Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, Leszkiem Loch.

czytaj więcej

Nagrody za rozwój szkolnictwa zawodowego

Specjalista na wagę złota

W dniu 9 lutego 2015 roku w Bolesławcu odbyła się konferencja, podczas której doceniono przedsiębiorców oraz szkoły zawodowe, które w znaczny sposób przyczyniły się do promocji oraz realizacji zadań związanych ze szkolnictwem zawodowym. Wśród nagrodzonych znalazły się dwie szkoły z naszego powiatu – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Lubaniu.

czytaj więcej

Świeradów Zdrój

Pożar na ulicy Kopernika

W niedziele 15 lutego około godz.00:25 na ulicy Kopernika w Świeradowie Zdrój doszło do pożaru budynku. Pierwsze informacje jakie dotarły do dyżurnego straży pożarnej mówiły o pożarze stodoły, jednak kiedy na miejsce dotarła jednostka OSP okazało się, że płonie już budynek mieszkalny.

czytaj więcej

AKTUALIZACJA

Tragiczny wypadek

Po godzinie 23-iej do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Lubaniu na drodze krajowej numer 30. Jedna osoba nie żyje. 

czytaj więcej

Od czytelnika

Dziś o 4:15 rano policja w Lubaniu odebrała zgłoszenie o aucie, które zjechało na przeciwny pas jezdni i uderzyło w drzewo.

czytaj więcej

Rozwiązanie (nie)idealne

Dłużnicy gminy do pracy?

Nieterminowe opłaty lub ich brak to problem wielu polskich gmin. Dlatego coraz więcej gmin umożliwia dłużnikom odpracowanie przynajmniej części długów czynszowych – informuje „Gazeta Wyborcza”. Czy Lubań także wprowadzi takie rozwiązanie? 

czytaj więcej

Od A do Z

Metropolią nie będziemy

Mamy sporo różnych problemów, a jednym z nich jest bezsprzecznie demografia Lubania. Raz wzrasta, raz maleje, a ostatnio mamy do czynienia tylko z tym ostatnim procesem.

czytaj więcej

Czy mamy w Lubaniu problem?

Szkoła do zamknięcia?

Ostatnio w rozmaitych mediach coraz częściej słyszymy o likwidacji przez gminy szkół im podległych. Ze strony mieszkańców Lubania pojawiają się obawy, że także nasze miasto szykuje się do zamknięcia jednej z placówek oświatowych. Postanowiliśmy sprawdzić jak rzeczywiście wygląda sytuacja. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia