Środa, 10 lutego 2016r.

Imieniny: Elwiry, Jacka, Scholastyki

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Szkoła Podstawowa nr 2

Pomagamy zwierzętom - idźcie w nasze ślady!

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu podjęli stałą współpracę ze schroniskiem dla zwierząt ,,Psi lasek”. W ramach wolontariatu, w każdy piątek, wraz z opiekunem Panią Małgorzatą Kalińską, przybywamy do schroniska,  aby zabrać pieski na spacery.

czytaj więcej

Nawet wśród lodowców można być jak w domu - o tym Jacek Jurak

Arktyka? Absolutnie fantastyczna!

Niestety, życie to nie bajka i nie wszystkie marzenia spełniają się na życzenie, na niektóre trzeba ciężko zapracować i czekać latami, podobnie było w moim przypadku. Tak relacjonuje swoją drogę na Spitsbergen Jacek Jurak, członek tegorocznej XXXVIII wyprawy polarnej Polskiej Akademii Nauk. 

czytaj więcej

Z ostatniej chwili!

Potężny meteoryt na niebie

Dziś około godziny 19.05 na północnym niebie widziany był potężny meteoryt. Zjawisko to szeroko komentują mieszkańcy Lubania, poniżej niektóre komentarze.

czytaj więcej

Olszyński PUK działa niezgodnie z prawem

Cena za wieczny spoczynek

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Olszynie nielegalnie pobiera opłaty na cmentarzach, którymi zarządza. Sprawa może dotyczyć kilkudziesięciu osób. 

czytaj więcej

Kontrowersje wokół szkolnych inicjatyw

Gender i kanapki

Gender, którym w ubiegłym roku straszyły wszystkie prawicowe media nie przestraszyło Polaków. W szkole podstawowej nr 2 w Lubaniu też się nie przestraszono i 30 października postanowiono świętować Światowy Dzień Spódnicy, świętować mają  wszyscy chłopcy i dziewczynki! Z tą decyzją nie do końca zgadzają się niektórzy rodzice,zresztą to nie jedyna szkolna inicjatywa, która budzi wśród nich wątpliwości.

czytaj więcej

Smaki PRL-u

Kolejny sukces uczniów ZSP im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej

Wszechobecne kolejki, zakupy w Pewexach, puste półki w sklepach  – czasy Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej każdemu mogą kojarzyć się z czymś innym. Jednak wspomnienia  te wyzwalają zawsze sentyment i uśmiech na twarzy. Wspaniały smak sałatki jarzynowej, galarety i jajek z sosem tatarskim serwowanych na uroczystościach powoduje reakcje brzucha.

czytaj więcej

PGE Turów Zgorzelec

Torey wraca do Zgorzelca!

W najbliższą sobotę koszykarze PGE Turowa Zgorzelec rozegrają piąty mecz w ramach rozgrywek Tauron Basket Ligi. Tym razem podopieczni trenera Piotra Ignatowicza zmierzą się z Rosą Radom, której barw bronić będą m.in. dobrze znani kibicom "Czarno-zielonych" Torey Thomas i Robert Witka. Początek spotkania w PGE Turów Arenie o godzinie 20:00. Bilety do nabycia na ebilet.eu, w biurze klubu, a także w kasach hali na półtora godziny przed meczem.

czytaj więcej

Lubań odkrywa tajemnice

Lubań powoli odkrywa kolejne tajemnice. Na styku ulic Mikołaja i Granicznej, w trakcie budowy, odkryto świetnie zachowaną XV-wieczną piwnicę i jest szansa, że pod nią znajdą się charakterystyczne dla Lubania ofiary zakładzinowe.

czytaj więcej

Gmina Wiejska Lubań

Kolejne siłownie pod chmurką czekają

Aktywność fizyczna w dzisiejszych czasach stała się nieodzownym elementem dnia codziennego. Jednak dzisiejsza rzeczywistość ma swoje prawa. Na co dzień trzeba walczyć o chwilę na rekreację i aktywność fizyczną, która jest niezbędna dla naszego zdrowia. Aby nasi mieszkańcy mieli możliwość choć na chwalę poczuć sportowego ducha na terenie Gminy Lubań montowane są urządzenia tworzące siłownie zewnętrzne, które cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego - ćwiczenia na tych urządzeniach są łatwe, a dodatkową korzyścią jest przebywanie na świeżym powietrzu.

czytaj więcej

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im Marii Konopnickiej w Lubaniu

Projekt fantasy

Od listopada Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubaniu rozpoczyna nowy projekt skierowany do miłośników szeroko rozumianego gatunku fantasy.  Szeroko, bowiem w spotkaniach udział brać będą młodzi twórcy jak i miłośnicy gier fabularnych. Najnowszy projekt skierowany do miłośników fantasy to jedna z wielu akcji jakie mają ostatnimi czasy miejsce w murach biblioteki.

czytaj więcej

Lubań

Zmiana organizacji ruchu w okolicach cmentarza

W dniach 31.10.2015 r. - 2.11.2015 r. na odcinku drogi gminnej nr 109016 D – ul. Cmentarnej oraz na odcinku drogi wojewódzkiej nr 357 – ul. Wrocławskiej w Lubaniu, na wysokości cmentarza komunalnego, wprowadzone zostaną oznakowania pionowe:

czytaj więcej

"Bezpieczeństwo osób starszych”

Opowieści z życia wzięte

Dzisiaj w Lubaniu w sali konferencyjnej Łużyckiego Centrum Rozwoju odbyła się debata społeczna „Jestem rozsądny, nie dam się oszukać! – Bezpieczeństwo osób starszych” zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Lubaniu. W debacie społecznej wzięli udział nie tylko lubańscy seniorzy. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Ośrodków Pomocy Społecznej, funkcjonariusze Straży Miejskiej w Lubaniu oraz młodzież z klas o profilu policyjnym.

czytaj więcej

PGE Turów Zgorzelec

Zwycięstwo w szalonym meczu

Takiego meczu PGE Turów Arena jeszcze nie gościła. "Czarno-zieloni" źle rozpoczęli spotkanie, a później mieli problemy z kontrolowaniem gry na boisku. Po kolejnym czasie dla trenera Piotra Ignatowicza zdobyli 18 punktów z rzędu, nie tracąc ani jednego! To pozwoliło im na wygranie pierwszego meczu w tegorocznych rozgrywkach FIBA Europe Cup przeciwko Pieno Zveigzdas 90:80. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia