Wtorek, 17 stycznia 2017r.

Imieniny: Antoniego, Rościsława, Jana

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Halloween w Bibliotece

Zapraszamy dzieci w wieku 6 – 12 lat na Halloween w Bibliotece. Poznamy tajemniczych bohaterów regionalnych legend, wykonamy zabawnie straszne halloweenowe ozdoby.

czytaj więcej

Dodatkowo w dwóch butelkach znaleziono śladowe ilości tego samego środka

Już wiadomo czym poparzył się mieszkaniec Bolesławca

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu w toku śledztwa prowadzonego w sprawie narażenia Macieja Z. na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez umieszczenie w butelce o pojemności 0,5 litra mieszaniny substancji chemicznych, które po jej spożyciu, spowodowały u pokrzywdzonego wystąpienie obrażeń ciała w postaci poparzenia jamy ustnej i przełyku, tj. o czyn z art. 160 § 1 k.k. uzyskała opinię Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie z przeprowadzonych badań chemiczno- toksykologicznych.

czytaj więcej

Ostrzeżenie konsumenckie

Nieuczciwa firma telekomunikacyjna

Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Lubaniu – Agnieszka Cichoń ponownie ostrzega mieszkańców naszego powiatu przed nieuczciwym działaniem niektórych przedstawicieli firm telekomunikacyjnych. O dwóch poszkodowanych osobach informowała nas czytelniczka.

czytaj więcej

Zasłabł za kierownicą

Kierowca volkswagena zasłabł za kierownicą i wypadł z drogi. Aby wydobyć z pojazdu ważącego blisko 200 kg mężczyznę potrzeba było 9 strażaków. Do zdarzenia doszło w Rybnicy.

czytaj więcej

Lubań

Pracuj jako doradca klienta biznesowego

Poszukujemy osób na stanowisko telefonicznego doradcy klienta biznesowego do projektu telekomunikacyjnego dla sieci Play. Dawa modele wynagrodzenia: 11,46 zł lub 16,56 zł za godzinę plus prowizja od sprzedaży.

czytaj więcej

Aktualizacja godzina 12.20

Tragiczny wypadek. Zderzenie busa z ciężarówką

W sobotę około godziny 6 rano na drodze wojewódzkiej 296 łączącej Lubań ze zjazdem na autostradę A4, doszło do zderzenia ciężarówki z VW Transporterem. W Wyniku kolizji kierowca busa poniósł śmierć na miejscu.

czytaj więcej

Rozpoczął się sezon na pożary sadzy w kominach

Wciąż wiele domów i mieszkań ogrzewanych jest piecami. Użytkując je musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach, aby ustrzec się niebezpieczeństwa pożaru sadzy w kominie. Niestety zagrożenie to bagatelizowane jest przez wiele osób. Tylko w tym roku na terenie powiatu lubańskiego doszło już do 49 takich zdarzeń.

czytaj więcej

Szkolenie podstawowe OSP

Podczas akcji ratowniczych zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej są nieocenionym wsparciem dla zawodowych strażaków. Często to ratownicy z OSP jako pierwsi docierają na miejsce pożaru i to oni muszą w pełni profesjonalnie rozpocząć akcję ratunkową. Dlatego, aby robić to sprawnie i aby niosących pomoc nie stać się ofiarami, przechodzą specjalne szkolenia.

czytaj więcej

Wysyp grzybów w lasach, trzeba jednak uważać

Grzybobranie z niespodzianką

Po suchym początku jesieni, padające od kilku tygodni deszcze przyczyniły się do wysypu grzybów. Tablice portali społecznościowych co rusz przetykane są koszami pełnymi podgrzybkow i prawdziwków. Wiadomo, Polak lubi ten sport, bo wyprawa w lasy to też relaks. O wysypie grzybów przekonała się Pani Joanna mieszkanka Gryfowa Śląskiego, oraz Pan Lesław mieszkaniec Lubania, który zamiast się zrelaksować poważnie się zestresował.

czytaj więcej

Kiedy otwarcie Kina Wawel?

Pod koniec sierpnia ruszył remont lubańskiego Kina Wawel. Początkowo jego zakończenie planowano na drugą połowę października. Od kilku dni wiadomo, że z powodu dodatkowych prac, które wynikły w trakcie remontu, wykonawca nie zdoła dotrzymać terminu.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Dzień Edukacji Narodowej

21 pracowników powiatowych szkół i placówek oświatowych – nauczycieli, dyrektorów, wychowawców i instruktorów – otrzymało z rąk starosty lubańskiego Walerego Czarneckiego nagrody za wyjątkowe osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze.

czytaj więcej

Wobec mężczyzny formułowane są kolejne zarzuty

Psy ze Starolubańskej odebrane

Wczoraj opublikowaliśmy tekst Horror przed własnym domem, w którym opisaliśmy historię mieszkanki ulicy Starolubańskiej, która w sobotę przed własnym domem została zaatakowana przez psy sąsiada, a jej ośmioletnia suczka została rozszarpana na jej oczach. Mimo że od publikacji tekstu minęło niewiele czasu sporo w tej sprawie się wydarzyło. Pani Agacie zdewastowano auto, a sąsiad został zatrzymany za naruszenie nietykalności cielesnej.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia