Sobota, 23 sierpnia 2014r.

Imieniny: Apolinarego, Filipa

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

List od Ewy Gutek kandydatki do PE

Jak Lubań 10 lat temu wchodził do UE

Mija 10 rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej. 1 maja 2004 roku staliśmy się państwem członkowskim wspólnoty europejskiej. Od rana w całej Polsce trwają uroczystości związane z tą rocznicą. Mi osobiście ta data kojarzy się z innymi wydarzeniami, które w tamtym czasie przyćmiły w Lubaniu nasze partnerstwo w Europie. 

czytaj więcej

,,Świętuj z nami 10 lat w Unii Europejskiej”

30 metrowe flagi na Wieży Brackiej

Mieszkańcy miasta od wczoraj podziwiać mogą Wieżę Bracką jakiej jeszcze nie widzieli. Jest to zasługa uczniów Gimnazjum nr 3 w Lubaniu, którzy w ramach spotkań z nowoczesnym patriotyzmem  przygotowali hepening ,,Świętuj z nami 10 lat w Unii Europejskiej”.

czytaj więcej

10 lat w Unii Europejskiej

Polak- reprezentant społeczeństwa informacyjnego?

Spot promujący 10 lat Polski w Unii Europejskiej widzieli już chyba wszyscy. Wszem i wobec mówi się o przypadającej dziś, okrągłej rocznicy integracji naszego kraju ze Wspólnotą Europejską. Warto przy tej okazji prześledzić, jak Polska dzisiaj prezentuje się na tle państw unijnych w kwestii dostępu do Internetu i aktywności w sieci? Czy naprawdę możemy określić nasze społeczeństwo mianem informacyjnego?

czytaj więcej

Leśna

Puchar Polski w kajak-polo

Leśniański klub kajakowy zaprasza 10 i 11 maja na międzynarodowy turniej w kajak polo. Jest to niezwykle widowiskowa dyscyplina, w której gracze pływają na krótkich kajakach starając się umieścić piłkę w bramce przeciwnika. Turniej odbedzie się pod patronatem Burmistrza Miasta Leśna i będzie to zarazem VI Międzynarodowy Turniej o Puchar Kwisy jak i I edycja Pucharu Polski 2014.

czytaj więcej

Olszyna

Nawigacja prowadzi... do rzeki

Wczoraj w godzinach wieczornych mieszkaniec Śląska ślepo zawierzył wskazówkom nawigacji, w wyniku czego wylądował prosto w płynącej przez Olszynę Olszówce.

czytaj więcej

Olszyna

Festiwal Orkiestr Dętych

W najbliższą niedzielę na stadionie sportowym w Olszynie odbędzie się 8 już edycja Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych pod tytułem „Jest w orkiestrach dętych jakaś siła”.

czytaj więcej

Kolarstwo Górskie

Akademickie Mistrzostwa Polski

W dniach 16-18 maja w Jeleniej Górze reprezentanci 49 wyższych uczelni walczyć będą o medale Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim

czytaj więcej

Nowy tydzień w MDK (28.04-5.05)

Świat stanął na głowie

Odwróciły się proporcje. Świat stanął na głowie. Prawie. Normalnie wszak tydzień roboczy trwa pięć dni, a weekend dwa. Tym razem mamy tydzień z tzw. długim weekendem, co oznacza, że jeśli ktoś zdecyduje się wziąć wolne od pracy w piątek, to świętować może już od środowego popołudnia.  I na początek tego majowego leniuchowania mamy dla wszystkich propozycję. 1 maja zapraszamy na wielki, darmowy tort z okazji 10 lat wejścia Polski do UE, zapraszamy na paradę i zapraszamy na pierwszomajowy piknik. 

czytaj więcej

Prezes KSSEMP:

"Wielkich inwestycji w Lubaniu nie będzie"

Czy Lubań ma szansę pozyskać inwestycję z prawdziwego zdarzenia? Czy w strefie ekonomicznej otworzy się kolejny zakład? Jakie są perspektywy dla naszego miasta? To pytania, na które odpowiedzi usłyszeli radni na ostatnim spotkaniu w sali rajców lubańskiego ratusza.

czytaj więcej

Spowodował kolizję

10-latek za kierownicą

W jednej z podzgorzeleckich miejscowości kierujący samochodem osobowym wjechał w ogrodzenie posesji. Jak ustalili policjanci, kierującym okazał się... 10 – latek. Chłopiec wykorzystując nieuwagę opiekunów zabrał kluczyki i postanowił pojechać do szkoły samochodem. Jak tłumaczył, chciał zaimponować kolegom.

czytaj więcej

Sukcesy KZL-u

„Zdolni i sympatyczni” zdominowali podium

Ostatnie tygodnie przyniosły pasmo sukcesów uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. KZL w Lubaniu. W marcu odbyły się Konkursy Na Najlepszych Uczniów w Zawodzie. W zawodach startowały zespoły z całego regionu jeleniogórskiego, m.in. Bolesławca, Lwówka, Piechowic, Bogatyni, Zgorzelca, Jeleniej Góry i Lubania. Rozgrywki miały na celu umożliwić wymianę doświadczeń oraz stworzyć arenę do współzawodnictwa między uczniami z różnych szkół, kształcących się w tym samym zawodzie. Dzięki temu uczestnicy mieli również okazję podnieść swój poziom umiejętności zawodowych.

czytaj więcej

Tylko w Alior Banku

Kredyt hipoteczny?

O tym, dlaczego warto wybrać kredyt hipoteczny „Megahipoteka” w Alior Banku, rozmawiamy z doradcą klienta z placówki partnerskiej Alior Banku w Lubaniu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia