Piątek, 9 grudnia 2016r.

Imieniny: Wiesława Leokadii Joanny

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Zgorzelec

28 kg marihuany w chipsach

Ponad 28 kilogramów marihuany zabezpieczyli policjanci jeleniogórskiego CBŚP na Dolnym Śląsku w dostawczym aucie kierowanym przez 20-letniego Daniela L. Narkotyki przewożone były razem z paczkami chipsów. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego przewozu znacznej ilości środków odurzających i trafił do aresztu na 3 miesiące. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności nie mniejsza niż 3 lata.

czytaj więcej

Gryfowianin w niemieckim Supertalent

W najbliższą sobotę (17 września) będzie okazja, aby pokibicować jednemu z gryfowian w cenionym talent show. Łukasz Tonia pojawi się w niemieckim Supertalent, w którym zaprezentuje swoje umiejętności taneczne.

czytaj więcej

Przedłużamy Narodową Loterię Paragonową do marca 2017 r.

Loteria paragonowa - dotychczasowe efekty

Akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów, która zachęca do brania i wydawania paragonów fiskalnych została przedłużona o 6 miesięcy i potrwa do 31 marca 2017 r. – poinformował wiceminister finansów Leszek Skiba. To efekt dużego zainteresowania loterią i pozytywnych zmian w postawach Polaków, którzy coraz częściej pamiętają o znaczeniu paragonów podczas zakupu towarów i usług. Do końca sierpnia br. uczestnicy loterii zarejestrowali blisko 107 milionów paragonów. 12 września 2016 r. przekazaliśmy już dziesiątego Opla Astra, który pojedzie do pana Jacka z Mszany Dolnej. To jedna ze 131 nagród, które dotychczas wydaliśmy w loterii.

czytaj więcej

Karkonoski Park Narodowy

Przeglądy szlaków

W Karkonoskim Parku Narodowym trwają przygotowania do sezonu zimowego. Pracownicy parku kontrolują stan drzew przy szlakach turystycznych. Przegląd jest konieczny przed sezonem jesienno-zimowym, kiedy pojawią się silne wiatry i może pojawić się np. szadź.

czytaj więcej

Najpopularniejsze kierunki emigracji Polaków w 2015r.

Już nie chcemy do Irlandii

Na koniec 2015 r. poza granicami Polski przebywało czasowo około 2,4 mln mieszkańców naszego kraju, tj. o 77 tys. (3,3 proc.) więcej niż w 2014 r. - poinformował GUS.

czytaj więcej

Nie jest źle, choć nie jest też dobrze

NIK złożył zawiadomienie dotyczące UM w Lubaniu

NIK przeprowadziła kontrolę dotyczącą zlecania usług prawnych przez samorządy w województwie dolnośląskim. W efekcie do rzecznika dyscypliny finansów publicznych Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu wpłynęło zawiadomienie o nieprawidłowościach w Urzędzie Miasta Lubań. O komentarz poprosiliśmy Burmistrza Lubania Arkadiusza Słowińskiego.

czytaj więcej

Leśna

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie Gminy Leśna

Od 19 września na terenie Gminy Leśna rozpocznie się akcja wywozu zbędnych przedmiotóww ramach prac porządkowania posesji 2016. Skorzystajcie Państwo z szansy pozbycia się niepotrzebnych rzeczy i w podanych terminach wrzucajcie je do specjalnych kontenerów ustawionych w wyznaczonych miejscach. Odpady pozostawione po terminie nie będą odbierane!

czytaj więcej

Już 01 października 2016 r.

III Imakon Półmaraton „Z BIEGIEM KWISY”

Już po raz trzeci 1 października w Leśnej odbędzie się Imacon Półmaraton "Z BIEGIEM KWISY". Półmaraton jest stałym elementem w kalendarzach wielu biegaczy oraz sportową wizytówką naszego regionu.

czytaj więcej

Ujawnili nielegalne wyroby akcyzowe

Papierosy i krajankę tytoniu bez polskiej akcyzy ujawnili 12 września funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG z placówek w Zgorzelcu i Zielonej Górze – Babimoście. Łączna wartość zabezpieczonego towaru to 137 tys. zł.

czytaj więcej

Spotkanie z siostrą Agnieszką

Misjonarka z Senegalu

Uczniowie Gimnazjum w Leśnej mieli okazję poznać wyjątkową osobę. 9 września szkołę odwiedziła siostra Agnieszka Pięta ze zgromadzenia Urszulanek Unii Rzymskiej, która od 2013 roku pracuje na misjach w Senegalu.

czytaj więcej

Lekkoatletyka

Gimnazjada w Leśnej

Wraz z powrotem młodzieży z wakacyjnej przerwy ożywa, otwarty z końcem kwietnia, kompleks lekkoatletyczny w Leśnej. W dniach 8  - 9 września odbyła się tam GIMNAZJADA, zorganizowana przez miejscowe gimnazjum.

czytaj więcej

Brawo Wy!

Ogromna ilość krwi dla małej Zuzi

Jesteście wspaniali! Udowodniliście, że za udostępnieniami na profilach społecznościowych idą rzeczywiste działania! Zuzia, 9-latka chora na białaczkę limfoblastyczną otrzymała od Was niemal 20 litrów krwi! To o wiele więcej niż oczekiwała rodzina. Brawo Wy!

czytaj więcej

Uwaga na bociany ;)

Wrzesień to miesiąc, kiedy tak lubiane przez nas bociany opuszczają swoje tereny lęgowe. Dzisiejszego poranka na jednej z latarni przed wejściem do lubańskiego liceum, popularnie zwanego ”Adasiem” przysiadł bocian. Wokół ptaków tych narosło wiele legend, najsłynniejsza z nich mówi o tym, że ptak ten przynosi dzieci.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia