Niedziela, 23 października 2016r.

Imieniny: Marleny, Seweryna, Igi

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Siedem zdarzeń na łaczniku

- To co tu się dzieje to jakaś magia - usłyszeliśmy od pracowników służb pracujących przy jednej z kolizji do jakich doszło dziś na drodze łączącej Lubań z autostradą A4. Tylko w przeciągu dwóch deszczowych dni zakręty oznaczone sierżantami przed i za miejscowością Henryków były areną przynajmniej siedmiu zdarzeń drogowych.

czytaj więcej

34 Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych

Teatry uliczne startują już dziś!

Ponad 34 lata temu, w znacznie odleglejszej wtedy Francji, ówczesna dyrektorka teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze, Pani Alina Obidniak usłyszała okrzyk: „Alina!!! Wszyscy do Ciebie przyjedziemy !!!” Była to odpowiedź zgromadzonych w wielkim namiocie artystów, którzy w ten sposób zareagowali na zaproszenie do Jeleniej Góry.

czytaj więcej

Świeradów-Zdrój

Izerskie wulkany, czyli Świeradów w deszczu

Pomału przyzwyczajamy się do problemów, z jakimi przy każdych większych opadach deszczu borykają się mieszkańcy Świeradowa-Zdroju, aczkolwiek nie jest to łatwe. Wybijające studzienki i płynące ulicami fekalia, dla mieszkańców uzdrowiska to już niemal normalka.

czytaj więcej

Odnowionych zostanie blisko 2 tys m2 symboli oznakowania poziomego

Uwaga zebry!

W ciągu ostatnich dni kierowcy w Lubaniu ze zdziwienia przecierają oczy. Dzieje się tak ponieważ na miejskich traktach ukazują się świeżo odmalowane przejścia dla pieszych i miejsca parkingowe. Zdziwienie stąd, że pojawiają się w miejscach, o których mało kto pamięta, że kiedykolwiek były tam oznaczenia poziome. Wkrótce zdziwienie będzie jeszcze większe, bowiem na jednym z głównych miejskich skrzyżowań będziemy mieli do czynienia z reorganizacją ruchu.

czytaj więcej

Na szczęście nie było tak źle

Bilans wczorajszych ulew i wiatrów

Nad Polską wczorajszego dnia przeszły ulewne deszcze i silne wiatry, w całym kraju Państwowa Straż Pożarna zanotowała ponad 4000 interwencji z czego 35% dotyczyło województw dolnośląskiego i wielkopolskiego. Tylko na wczorajszy dzień Regionalne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało 5 ostrzeżeń dotyczących naszego regionu, w tym trzy o trzecim stopniu zagrożenia. Sądząc po tym znaleźliśmy się w niezłych opałach. Na szczęście nie było tak źle jak w całej Polsce – mówi nam rzecznik PSP w Lubaniu.

czytaj więcej

Dr. Schumacher

Nowe oferty pracy - aktualizacja

Firma Dr. Schumacher w Lubaniu poszukuje pracowników Dr. Schumacher Sp. z o.o. jest jednym z wiodących w Europie producentów chusteczek nawilżanych stosowanych w pielęgnacji, higienie, dezynfekcji a także w kosmetyce i w gospodarstwie domowym. Firma produkuje z sukcesami od 15 lat produkty dla znanych światowych i europejskich marek. Stale się rozwijając stała się uznanym międzynarodowym specjalistą w produkcji ściereczek nawilżanych. W związku z dynamicznym rozwojem naszej działalności poszukujemy:

czytaj więcej

Kolejne ostrzeżenia IMGiW

Obecny stan wód nie stanowi zagrożenia powodziowego

Regionalne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydaje ostrzeżenie za ostrzeżeniem. W chwili obecnej obowiązują aż cztery ostrzeżenia w tym trzy o trzecim, najwyższym stopniu zagrożenia. Dowiedzieliśmy się też jaka jest sytuacja na zbiornikach retencyjnych na rzece Kwisie.

czytaj więcej

6 - latek z Zielonej Góry odnaleziony

Spacer z psem mógł skończyć się tragedią

6-letni Szymon wraz z mamą przyjechał do dziadków mieszkających na ul. Wrocławskiej w Lubaniu, na wakacje. Wczoraj w południe wyszedł z psem na spacer i zaginął. W jego poszukiwania zaangażowanych było kilkudziesięciu policjantów z KPP w Lubaniu.

czytaj więcej

Fotogaleria

Rock, Blues & Motocykle

Mimo deszczowego lata sezon motocyklowy mamy w pełni. Od 7 do 10 lipca w Łagowie Lubuskim odbywał się największy w Polsce Zlot Motocyklowy, organizowany przez NINETY SIX (96) MC. Oczywiście na zlocie nie mogło zabraknąć grupy motocyklistów z Lubania.

czytaj więcej

Pamiętaj latem o swoim zdrowiu!

Mammobus w Lubaniu

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

czytaj więcej

XVIII Międzynarodowy Rajd Górski Euroregionu„Nysa”

Zaproszenie na rajd

Łużycki oddział PTSM w Lubaniu serdecznie zaprasza na XVIII Międzynarodowy Rajd Górski Euroregionu NYSA “KARKONOSZE 2016”. Rajd odbędzie się w dniach od 5 do 9 października 2016 roku z bazą w Karpaczu.

czytaj więcej

Wpadł w poślizg jeszcze przed zakrętem

Uwaga. Ślisko jak na lodzie

Jadąc autem o tej porze roku z tyłu głowy mamy świadomość, że to lato i opony mają o wiele lepszą przyczepność niż ma to miejsce zimą. Niestety są miejsca, gdzie nawet lekkie opady deszczu powodują, że nawierzchnia staje się śliska niczym w środku zimy. Przekonał się dziś o tym kierowca Patrolu Drogowego, który wpadł w poślizg na mokrej nawierzchni.

czytaj więcej

2016 ICF JUNIOR & U23 CANOE SLALOM WORLD CHAMPIONSHIPS

Kajakarz z Leśnej broni tytułu wicemistrza świata

O klasie klubu i sportowców świadczy w jakiej rangi zawodach biorą udział. Kajakarze z „Kwisy” Leśna po raz kolejny udowadniają, że zaczynając treningi na leśniańskim torze można zajść naprawdę wysoko. Podczas Mistrzostw Świata Juniorów i U23 w slalomie, które odbywają się w Krakowie tytułu wicemistrza świata broni jeden z wychowanków klubu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia