Środa, 29 marca 2017r.

Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Błędy popełnione przy ocieplaniu budynku właśnie wychodzą na jaw

Marzniesz w domu?

Efektywne ocieplenie domu to nie bułka z masłem. Tymczasem wielu Polakom wydaje się, że znają się na wszystkim, i przystępują do montażu izolacji bez wymaganej wiedzy. A potem okazuje się, że ich praca to zwykła fuszerka, która wcale nie sprawia, że w domu jest ciepło. Jakich błędów należy unikać przede wszystkim?

czytaj więcej

Leśna

Okradał komórki gospodarcze

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Leśnej zatrzymali 24- letniego mieszkańca powiatu lubańskiego, który dokonał przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna przy pomocy młotka wyłamywał kłódki zabezpieczające wejście do komórek gospodarczych, zabierając z nich ; opał i narzędzia. Teraz za swoje czyny odpowie przed Sądem.

czytaj więcej

25 Finał WOŚP w Lubaniu

W najbliższą niedzielę po raz 25 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w latach ubiegłych finał odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu. Jurek Owsiak nagrał zaproszenie, w którym zachęca mieszkańców Lubania do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Opowiada też czego możemy spodziewać się podczas lubańskiego finału.

czytaj więcej

Karkonoski Park Narodowy

Zamknięta Droga Jubileuszowa na Śnieżkę

W Karkonoskim Parku Narodowym zamknięta została z powodu zagrożenia lawinowego i trudnych warunków Droga Jubileuszowa na Śnieżkę na odcinku od skrzyżowania ze szlakiem czerwonym przy Domu Śląskim do skrzyżowania z Drogą Jubileuszową szlaków prowadzących na szczyt Śnieżki od strony Czarnego Grzbietu. 

czytaj więcej

Leśna

Barwny Orszak Trzech Króli w Leśnej

Mędrcy Świata przewędrowali ulicami Leśnej prowadząc barwny korowód mieszkańców. Orszak Trzech Króli zorganizowany został przez Parafię pw. Świętego Jana Chrzciciela w Leśnej przy wsparciu Ośrodka Kultury i Sportu w Leśnej. Pierwszy raz w naszej miejscowości odbyła się ta społeczna inicjatywa, której celem jest promocja polskiej tradycji oraz uniwersalnych wartości, jak dobro, pokój i równość.

czytaj więcej

Lubań najlepszy w Polsce

Kolejna dostawa jabłek

Z inicjatywy lubańskiego stowarzyszenia Społeczny Komitet Ochrony Biednych SKOB w dniu 16.01.2017r. spod Grójca do Lubania przyjadą dwa pierwsze w 2017r. tiry jabłek. Jabłka jak zwykle, SKOB będzie rozdawać na terenie lubańskiego Kompleksu Edukacyjnego ul. Łokietka 2 około godz 11.00.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 6

Uwaga! Marznące opady

Dziś do godziny 16:00 spodziewane są marznące opady deszczu lub mżawki. Zjawisko to może spowodować gołoledź. Kierowcom jak i pieszym zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności. Pełna treść komunikatu poniżej.

czytaj więcej

Piłka nożna

Przygotowania w Łużycach

Seniorzy Łużyc Lubań powoli szykują się do rozpoczęcia przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek jeleniogórskiej klasy okręgowej. – Oficjalnie przygotowania zaczynamy turniejem halowym Izery Cup w Mirsku. Odbędzie się on 15 stycznia. Dzień wcześniej część zawodników gościnnie w różnych drużynach weźmie udział w turnieju halowym im. Zygmunta Duziaka w Lubaniu – informuje Rafał Wichowski, trener Łużyc.

czytaj więcej

Międzynarodowe Dni Messiaena w Görlitz-Zgorzelcu

"Kwartet na koniec czasu"

Dziesięć lat temu dr Albrecht Goetze założył stowarzyszenie MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN. Jego najważniejszym celem było przywrócenie do życia zapomnianego rozdziału historii Görlitz – historii byłego niemieckiego obozu jenieckiego Stalagu VIII A, a także wskrzeszenie pamięci o wyjątkowym dziele muzycznym.

czytaj więcej

W grupie siła - propozycja Muzeum Regionalnego w Lubaniu

Klub Regionalisty dla każdego

Pogranicze Dolnego Śląska i Górnych Łużyc to wyjątkowe miejsce z ogromnym i wykorzystanym tylko w niewielkim stopniu potencjałem. Jednakże o tym, czy owe atuty naszej małej ojczyzny będą przekuwane na sukcesy, zależy tylko od nas.

czytaj więcej

Aktualizacja - Pies odnaleziony!

Zaginął pies

W sobotę 07.01.2017 r. w Lubaniu przy ulicy Różanej zaginął pies rasy mieszanej o imieniu ATOS.

czytaj więcej

Aktualizacja - komunikat KPP Lubań

Mężczyzna rzucił się pod pociąg

Dokładnie o godzinie 13:29, 54 – letni mieszkaniec powiatu lubańskiego położył się na torach tuż przed nadjeżdżającym pociągiem relacji Lubań – Wrocław. Ten sam mężczyzna, kilka dni wcześniej w miejscowości Mściszów ugodził nożem swoją byłą partnerkę.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia