Niedziela, 31 lipca 2016r.

Imieniny: Ignacego, Lubomira, Heleny

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Bilans weekendu majowego w powiecie lubańskim

Od 29 kwietnia do 03 maja br. roku lubańscy policjanci prowadzili działania prewencyjne pn. ”Majowy Weekend” mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu oraz turystom, którzy w tych dniach odwiedzili powiat lubański.

czytaj więcej

Podsumowanie pięciu dni majowego weekendu na Dolnym Śląsku

Długi weekend majowy już za nami. Dla mieszkańców był to czas wypoczynku, a dla dolnośląskich policjantów okres bardzo intensywnej pracy. Podczas pięciu minionych dni weekendu funkcjonariusze przeprowadzili ponad 6 tys. różnego rodzaju interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 289 osób oraz zatrzymali 100 osób poszukiwanych. Policjanci czuwali też nad bezpieczeństwem podróżujących. Od piątku do wtorku funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali 118 nietrzeźwych kierujących.

czytaj więcej

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie!

2000 zł za wskazanie złodziei!

Minął majowy weekend i jak widać po mailach, które otrzymujemy, złodzieje nie pozwolili mieszkańcom na beztroski wypoczynek. Tym razem o pomoc w odzyskaniu skradzionych rzeczy proszą okradzeni mieszkańcy Kościelnika.

czytaj więcej

Dziś pisemny egzamin z języka polskiego

Ruszyły matury

Ponad 280 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników przystąpiło w tym roku do egzaminów maturalnych. Sesja egzaminacyjna zakończy się 27 maja. Wyniki zostaną ogłoszone 5 lipca. W ubiegłym roku maturę zdało 82 proc. uczniów. W powiecie lubańskim do matury po raz pierwszy przystąpiły 335 osoby.

czytaj więcej

3 Dni – 3 Kraje – 3 Wędrówki

Spotkanie z prezydentem

W piątek 28 kwietnia br. w reprezentacyjnej sali ratusza w Zittau miało miejsce spotkanie delegacji organizatorów XVI Międzynarodowego Rajdu Pieszego „3 DNI – 3 KRAJE – 3 WĘDRÓWKI” z Prezydentem Republiki Federalnej Niemiec Joachimem Gauckiem. 

czytaj więcej

Wideo relacja - bez komentarza

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Od lat uroczystości związane z uchwaleniem Konstytucji 3 maja mają w Lubnaiu dość skromny charakter. Podobnie było i w tym roku. Wyjątek od  reguły stanowiła obecność podczas mszy świętej posłanki na Sejm Ewy Szymańskiej z PiS.

czytaj więcej

Nowogrodziec

Skradziono Renault Captur

Ginie kolejne auto i po raz kolejny czytelnicy proszą o pomoc. Tym razem do kradzieży doszło w Nowogrodźcu, w nocy z 1 na 2 maja nieznani sprawcy skradli Renault Captur.

czytaj więcej

Uwaga na tracące ważność dowody osobiste!

Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Lubaniu przypomina o 10-letnim okresie ważności dowodów osobistych wydanych osobom między 18 a 65 rokiem życia. W 2016 roku tracą ważność dowody osobiste wydane w 2006 r. oraz dowody osobiste wydane osobom małoletnim w 2011 roku.

czytaj więcej

Majówka na łonie przyrody

Mały kleszcz – duże zagrożenie?

Weekend majowy to doskonała okazja, by spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu. Wyjazd za miasto czy mile spędzone popołudnie ze znajomymi w parku, to tylko dwie z wielu możliwości. Bez względu na to, jaką formę rekreacji wybierzemy, warto zachować ostrożność. Łagodna zima spowodowała, że w tym roku można spodziewać się plagi kleszczy.

czytaj więcej

Powiatowy konkurs ortograficzny dla najmłodszych

Tegoroczny finał XV Powiatowego Konkursu Ortograficznego odbywał się na Zamku Czocha. W poniedziałkowe popołudnie 18 kwietnia 2016 roku zjechali do zamku laureaci szkolnych konkursów ortograficznych, aby wziąć udział w XV Powiatowym Konkursie Ortograficznym i wyłonić Mistrza Ortografii Powiatu Lubańskiego.

czytaj więcej

Elektrycy w Berlinie

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Lubaniu, z III klasy technikum wyjechali doskonalić swoje umiejętności w Berlinie.  Wszystko to za sprawą realizowanego przez lubańskie starostwo programu Erasmus+.  Program ten daje to możliwość uczestniczenia w zagranicznych praktykach uczniom szkół zawodowych.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia