Sobota, 10 października 2015r.

Imieniny: Pauliny, Danieli, Leona

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Spotkanie w KZL-u

Aktorskie warsztaty teatralne w KZL-u

Młodzież KZL-u uczestniczyła w zorganizowanych w szkole warsztatach teatralnych. Zajęcia dla uczniów poprowadzili doświadczeni aktorzy: Stanisław Górka, profesor Akademii Teatralnej w Warszawie, lider Towarzystwa Teatralnego Pod Górką oraz Aurelia Sobczak, aktorka, reżyser, trener szkolenia „Sztuka mówienia” w Polskim Radiu.

czytaj więcej

Złożono doniesie do prokuratury

Lubańska afera zegarkowa?

Do naszej redakcji trafił anonimowy list. W kopercie znaleźliśmy zawiadomienie, które wysłane zostało także do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. Doniesienie o  popełnieniu przestępstwa dotyczy radych PiS zasiadających i pełniących funkcję w Radzie Powiatu Lubańskiego – Wojciecha Zembika i Stanisława Śnieżyka, którzy zdaniem anonimowych „zawiadamiających” popełnili przestępstwo i w swoich oświadczeniach majątkowych zeznali nieprawdę. Czy rzeczywiście radni próbują zataić prawdę o swoich dochodach, czy ktoś po prostu chce zrobić im na złość?

czytaj więcej

Propozycja dla niewyjeżdżających

Wakacje w mieście

Zbliżają się wakacje. Jednak nie wszyscy młodzi lubanianie wyjadą na wypoczynek poza miasto. Specjalnie dla nich lubańskie instytucje samorządowe przygotowały bezpłatne zajęcia kulturalne i sportowe. Zobaczcie gdzie i co można robić, aby się nie nudzić.

czytaj więcej

Uratowany łabędź

Strażnicy Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Lubańskiego wielokrotnie apelują do wędkarzy, aby zabierali znad wody nieczystości. Niestety mimo próśb i wyraźnej gołym okiem poprawy sytuacji w dalszym ciągu zdarzają się incydenty. Wśród pozostawianych śmieci znajdują się m.in. żyłki, które są niezwykle groźne dla zwierząt. Przykład jaką mogą wyrządzić szkodę można było zaobserwować we wtorkowy wieczór nad stawem Uniegoszcz I. W żyłkę zaplątał się jeden z czwórki młodych łabędzi. 

czytaj więcej

Łużyce Lubań - boks

Ring dla Sekcji

Po niemal roku starań Sekcja Bokserska Łużyce Lubań doczekała się własnego ringu. Dziś podczas treningu  miało miejsce oficjalne przekazanie ringu, który w dużej mierze zakupiony został z środków Urzędu Miasta Lubań. A już w najbliższą niedzielę mieszkańcy Lubania po raz kolejny będą mogli uczestniczyć w Gali Bokserskiej, organizowanej przez lubański klub.

czytaj więcej

Od lipca 3D w kinie „Wawel”

Lubańskie kino Wawel wciąż doskonale pamięta miniony ustrój. Od lat okoliczni mieszkańcy marzą o kinie z prawdziwego zdarzenia. Pierwszą jaskółkę zwiastującą zmiany w naszym rodzimym „dużym ekranie” zobaczymy już w przyszłym miesiącu. Do kina trafił nowy, większy ekran,  projektor oraz procesor dźwiękowy za ponad ćwierć miliona złotych. 

czytaj więcej

Będzie strefa ekonomiczna?

Gmina powalczy o inwestorów

W okolicach Pisarzowic i Henrykowa powstać ma w sumie 80 ha przestrzeni dla inwestorów. Tereny w gminie Lubań włączone mają zostać do strefy ekonomicznej i mogą być łakomym kąskiem dla przedsiębiorców. Jak mówi wójt Zbigniew Hercuń, pierwsi chętni już wyrazili swoje zainteresowanie. 

czytaj więcej

Próbowali oszukać więcej osób

Oszukana „na wnuczka” kobieta straciła 30 tysięcy złotych

Oszustwa „na wnuczka” to szeroko opisywany we wszelkich możliwych mediach sposób na wyłudzenie pieniędzy od osób starszych. Mimo wielu artykułów, kampanii społecznych, rozmów prowadzonych przez policjantów wciąż są osoby, które po telefonie od „wnuczka”, „syna” czy „policjanta” przekazują oszustom spore kwoty. Tak stało się w Lubaniu, gdzie 75-latka straciła 30 tysięcy złotych, które planowała przekazać dzieciom jako prezent ślubny. 

czytaj więcej

Zaproszenie

Włókniarz świętuje 70-lecie

Miejsko-Gminny Klub Sportowy Włókniarz Leśna w tym roku obchodzi swoje 70-lecie. Główna impreza odbędzie się 27 czerwca br. na Stadionie Miejskim w Leśnej. - Podczas tego wydarzenia gościć będziemy zawodników, działaczy, ludzi związanych z klubem od lat 40-tych do dnia dzisiejszego, a także wszystkich tych, którym nasz klub nie jest obojętny - powiedział Łukasz Kopka, prezes Włókniarza.

czytaj więcej

Uniegoszcz

Przeszłość ukryta na dawnej fotografii

Pomysł na organizację tego wydarzenia zrodził się z czarno-białych  fotografii dostarczonych przez mieszkańców Uniegoszczy oraz archiwalnych dokumentów wyszperanych na strychu plebanii. Pozornie martwe przedmioty nagle ożyły. Z fotografii wyłoniły się wydarzenia oraz ludzie ze swoimi emocjami i przeżyciami, zaś dokumenty raz jeszcze opowiedziały już nieco zapomniane fakty i zdarzenia.

czytaj więcej

Piłka nożna

Przegrana Łużyc na koniec sezonu

Na zakończenie rozgrywek klasy okręgowej Łużyce Lubań przegrały w Dziwiszowie z tamtejszym Piastem 2:3. Zespół trenera Rafała Wichowskiego zakończył sezon na siódmym miejscu w tabeli.

czytaj więcej

O planach Lubania

Super gmina nie powstanie?

Łączenie gmin to pomysł, który ostatnio zyskuje wielu sympatyków. Takie rozwiązanie ma ograniczać biurokrację i umacniać rozrastające się miasta. Takie plany są także w Lubaniu. Miejscy samorządowcy chcieliby aby do 2020 roku do Lubania przyłączona została także gmina wiejska. - To głupota – odpowiada krótko wójt gminy Lubań Zbigniew Hercuń i ma przy tym rozsądne argumenty. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia