Czwartek, 5 marca 2015r.

Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wojna na paszkwile - ruch wyprzedzający

Oświadczenie Ewy Gutek

W związku z informacją jaką otrzymałam od jednego z członków konkurującego komitetu wyborczego dotyczącą zamiaru kolportażu paszkwilu skierowanego bezpośrednio na moją osobę tuż przed ciszą wyborczą informuję, że już dziś znam źródło, z którego będzie prowadzona ta brudna i karalna próba dyskredytacji mojej osoby.

czytaj więcej

Kwiaty pod Kurchanem

Święto Niepodległości

Dziś w całym kraju organizowane są oficjalne obchody Święta Niepodległości. Dokładnie 96 lat temu Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową, powierzając mu tym samym, misję stworzenia rządu narodowego. Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość.

czytaj więcej

Brudna kampania w gminie wiejskiej Lubań

Pierwszy paszkwil

Co to za kampania bez brudnych chwytów? Zrywanie, niszczenie i zaklejanie plakatów kontrkandydatów to już standard w całym kraju. U nas oczywiście takich zagrywek nie brakowało, ale póki co kampania wyborcza przebiegała dość spokojnie. Kluczowe jest tutaj słowo przebiegała, bowiem wczoraj do mieszkańców całej gminy trafił wydruk, który zdyskredytować ma kandydata na wójta gminy Lubań – Zbigniewa Hercunia. 

czytaj więcej

Nabici w butelkę

Dziecko w szkole to niemały wydatek dla domowego budżetu, oczywiście najboleśniej odczuwamy początek roku szkolnego. Jednak zakup podręczników i przyborów szkolnych to nie koniec wydatków na edukację naszych pociech. Zajęcia dodatkowe to kolejna metoda naciągania rodziców przez firmy zewnętrzne, które swoją działalność opierają na systemie edukacji.

czytaj więcej

Wykład nt. społeczeństwa obywatelskiego

Gliński w Lubaniu

W sobotę do lubańskiego tretu przybył prof. Piotr Gliński, by w naszym mieście wygłosić wykład na temat społeczeństwa obywatelskiego.

czytaj więcej

Orka z sukcesami

Trzy medale Młodzińskiej w Giżycku

Znakomicie spisała się na zakończonych wczoraj w Giżycku zawodach pływackich o Puchar Burmistrza Miasta i Święta Niepodległości Wiktoria Młodzińska, która zdobyła aż trzy medale. 

czytaj więcej

Łużyce Lubań – Piast Dziwiszów 5:2

Świetna druga połowa Łużyc

W meczu 15. kolejki klasy okręgowej Łużyce Lubań pokonały Piast Dziwiszów 5:2. Klasycznym hat-trickiem popisał się Damian Bojdziński.

czytaj więcej

Sondaż wyborczy!

SONDA: Kto burmistrzem?

Kandydaci na burmistrzów odpowiedzieli już na ostatnie pytanie w naszej internetowej debacie. Czas na waszą ocenę ich propozycji. Na kogo oddacie głos w nadchodzących wyborach? Sprawdźcie kto ma największe szanse na najważniejszy urząd w mieście!

czytaj więcej

Debata kandydatów na stanowisko Burmistrza Miasta Lubania

SKOB organizuje debatę

W sobotę 8 listopada w  lubańskim Trecie, w sali konferencyjnej o godzinie 12.00, odbędzie się debata kandydatów na stanowisko Burmistrza Miasta Lubania. Zapraszamy mieszkańców i media na spotkanie z kandydatami- Konradem Rowińskim – Robertem Daszkiewiczem – Ewą Gutek – Wojciechem Zembikiem i Arkadiuszem Słowińskim. 

czytaj więcej

Ostatnie pytanie!

Debata: Jak zatrzymać młodych?

To już ostatnie pytanie w naszej internetowej debacie. Dziś chcemy się dowiedzieć jak kandydaci na burmistrza Lubania mają zamiar zatrzymać młodych w naszym mieście.

czytaj więcej

(FOTORELACJA)

Marszałek w Lubaniu

W Lubaniu już rozpoczęto świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziś do centrum miasta przybył Józef Piłsudski.

czytaj więcej

Świętowanie już rozpoczęte

Uroczyste obchody Święta Niepodległości

96. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości uczcili dziś, tj. 07 listopada 2014 r. funkcjonariusze i pracownicy Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. W sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbyła się  uroczystość, którą zapoczątkował występ laureatów I Miejskiego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznych, zorganizowanego przez Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu.

czytaj więcej

Wyleciał z drogi wprost do Olszówki

Amfibia w Olszynie

Terenowe możliwości swojego Land Rovera miał okazję sprawdzić mieszkaniec Karpacza, który wczoraj około godziny 6.30 wyleciał z drogi i zatrzymał się  na środku Olszówki, rzeczki płynącej przez Olszynę.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia