Sobota, 1 listopada 2014r.

Imieniny: Seweryna, Wiktoryny

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Ostrzeżenie meteo!

Uwaga: Grad i burze!

Za oknem widzimy piękną pogodę – słońce, 25 stopni i zero chmur. W ciągu kilku godzin aura ma się jednak zmienić o 180 stopni. 

czytaj więcej

Amerykański sen o rondzie

Wszystko się kręci

Lubań wciąż zastanawia się nad budową pierwszego ronda. Liczymy koszty, kalkulujemy plusy i minusy i zastanawiamy się, gdzie takie rozwiązanie jest najbardziej potrzebne. Tymczasem Ameryka oszalała na punkcie ruchu okrężnego, a wszystko za sprawą jednej małej miejscowości w samym środku kraju…

czytaj więcej

Ranking "Wspólnoty"

Kto biedny a kto bogaty?

Ukazał się właśnie ranking najbogatszych samorządów publikowany przez gazetę „Wspólnota”. Sprawdziliśmy jak wypadło miasto, gmina oraz powiat. Jak bogaci byliśmy w ubiegłym roku?

czytaj więcej

2much4you

Jak długo można jeździć na rowerze?

Gdzie znajduje się granica ludzkiej wytrzymałości na ból i wysiłek, nie tylko fizyczny? Jak długo można jeździć na rowerze? Co skłoniło tych ludzi do wystartowania w 2much4you czyli 24 godzinnym maratonie MTB organizowanym na terenie Niemiec, który zyskał miano najtrudniejszego maratonu w tym kraju?

czytaj więcej

Spektakl "Piraci"

Przedstawienie dla najmłodszych

Ośrodek Wsparcia Dziennego zaprasza najmłodszych mieszkańców Lubania na spektakl teatralny pt. "Piraci" 18 lipca o godz. 11:45 w sali lustrzanej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu.

czytaj więcej

1 osoba ranna

24 interwencje strażaków

Wczoraj nad powiatem lubańskim przeszły gwałtowne burze. Jak podkreślają strażacy rzadko zdarza się, aby pioruny uderzały tak celnie. Jeden z nich trafił i zapalił dach domu w Pisarzowicach. W wyniku nawałnicy ranna została jedna kobieta.

czytaj więcej

Jak tanio latać?

Każdy może podróżować

„My Polacy tak mamy. Lubimy niskie ceny.” głosi reklama popularnego dyskontu. O tym jak realizować narodowe upodobania nie w markecie, a podróżując po całym świecie opowiadał wczoraj w Lubaniu, Jakub Porada.

czytaj więcej

Sukces siatkarek

Lubańskie siatkarki dostrzeżone

Do kadry województwa dolnośląskiego młodziczek, rocznika 2001 powoływane są dwie zawodniczki reprezentujące dotychczas barwy UKS Lubań Ewa Matela i Katarzyna Grala.

czytaj więcej

(FOTORELACJA)

Burze dają się we znaki

Są pierwsze efekty dzisiejszych intensywnych opadów. Burze dają się we znaki w całej okolicy i sprawiają rozmaite problemy. Nasza skrzynka mailowa zapełniła się zdjęciami, które pokazują zniszczenia wyrządzone dzisiejszą pogodą.

czytaj więcej

Może spaść grad

Uwaga na pogodę!

Burze z gradem, w dniu dzisiejszym, zapowiadają specjaliści z wrocławskiego oddziału Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

czytaj więcej

Jeszcze 150 tysięcy na komputery dla urzędników

Lubań będzie na podium?

150 tysięcy złotych z miejskiego budżetu zostanie dodatkowo zainwestowane w komputery, które trafią do lubańskiego magistratu. W sumie w tym roku na ten cel przeznaczone zostanie 650 tysięcy złotych.

czytaj więcej

Konkurs

Przyłapani na czytaniu

„Przyłapani na czytaniu” to polska edycja programu „Get Caught Reading”- kampanii prowadzonej w wielu krajach Unii Europejskiej. Jej zadaniem jest promowanie książek i czytelnictwa poprzez ogólnie dostępne media.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia