Poniedziałek, 30 maja 2016r.

Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Złoto dla Gimnazjum nr 3

23 lutego 2016 r. w Biedrzychowicach odbył się finał powiatowy w piłce ręcznej dziewcząt. Drużyna z Gimnazjum nr 3 w Lubaniu kolejny raz udowodniła, że jest najlepsza w powiecie. 

czytaj więcej

Wizyta Poseł Ewy Szymańskiej w lubańskim ZGiUK

W dniu 04 marca 2016 r. ZGiUK Sp. z o.o. Lubań odwiedziła Poseł RP z naszego regionu – Pani Ewa Szymańska. Pani Poseł rozpoczęła wizytę od spotkania z żeńską kadrą pracowniczą ZGiUK Sp. z o.o. na uroczystym obiedzie zorganizowanym z okazji Dnia Kobiet. 

czytaj więcej

Gmina Lubań zaprasza na bieżnię

Lekkoatletyka dla każdego!

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników zajęć ruchowych - dzieci, młodzież i dorosłych oraz osoby niepełnosprawne do udziału w zajęciach na nowo powstałym boisku lekkoatletycznym w Pisarzowicach, wybudowanym dzięki funduszom Województwa Dolnośląskiego w ramach projektu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” oraz środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej. 

czytaj więcej

40. Bieg Piastów

Pobiegło 5500

Niedziela, 6 marca - ostatni dzień Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie: dwa biegi, ponad tysiąc zawodników na mecie, fantastyczna atmosfera. Na 9 km klasykiem najlepsi Dan Slechta i Silke Escher, na 25 km techniką dowolną Radek Sretr i Iwona Piekarz. Przez dziewięć dni w 15 konkurencjach 40. Biegu Piastów wystartowało około 5500 osób z 27 krajów.

czytaj więcej

Pieńsk - 19 marca

Koncert The Analogs

Już wkrótce do pieńskiego Qltur Kombinatu zawita prężnie działająca kapela sceny punk rockowej The Analogs. Koncert w Pieńsku promował będzie najnowszy krążek zespołu „Ostatnia Kołysanka”.  

czytaj więcej

Rok szkolny 2016/2017

Zapisy do Szkoły Muzycznej w Lubaniu

Szkoła Muzyczna I st. im. Oskara Kolberga w Lubaniu ogłasza zapisy na rok szkolny 2016/2017 do nauki gry na następujących instrumentach: flet, klarnet, trąbka, waltornia, akordeon, skrzypce, fortepian i gitara. Zapisy trwają od 1 marca 2016 r. Przesłuchania kwalifikacyjne kandydatów odbędą się w dniach 24 i 25 maja 2016 roku od godz. 15:30 w Budynku Szkoły Muzycznej w Lubaniu.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne!

Opady śniegu w regionie

Regionalne Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu informuje, że jutro od godz. 02.00 do godz. 22.00 (08.03) spodziewane są w naszym regionie opady śniegu. 

czytaj więcej

Bracia z Leśnej walczą o wyjazd na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro

Kajakarstwo górskie w Leśnej stoi na światowym poziomie co potwierdzają Kacper i Igor Sztuba, synowie trenera z LUKS "Kwisa" Bogdana Sztuba. Wielu jego wychowanków to Mistrzowie Polski, którzy startowali na Mistrzostwach Świata i Europy, gdzie zdobywali medale. Wszystko wskazuje na to, że pochodzący z Leśnej zawodnicy mają bardzo duże szanse na wyjazd do Brazylii.

czytaj więcej

Przedszkole nr 3 w Lubaniu

Poznajemy zawody

Wybór zawodu jest trudnym zadaniem dla młodego człowieka, jednak pasje rozwijają się już od dzieciństwa, jeśli tylko są ku temu warunki.

czytaj więcej

M-GLKS Kwisa Lubań

Dobry początek sezonu

W dniach 05-06 marca br. w Jeleniej Górze odbyły się pierwsze w tym roku dwudniowe zawody kolarskie „Mistrzostwa Dolnego Śląska w kolarstwie przełajowym o Puchar  Piastów  Śląskich” w których zawodnicy Kwisy pokazali dobrą formę .  

czytaj więcej

Bieg Piastów

Słoneczna pięćdziesiątka

Do biegaczy w Jakuszycach w sobotę znowu uśmiechnęło się słońce. Bieg na 50 km – główna konkurencja Biegu Piastów, rozegrana została w bardzo dobrych warunkach. Zwyciężyli Toni Livers ze Szwajcarii i Adela Boudikova z Czech. Najlepsi Polacy: Daniel Iwanowski z Białegostoku i Kamila Boczkowska z Jeleniej Góry.

czytaj więcej

Mirsk

Przysnął za kierownicą

O sporym szczęściu może mówić 20-latek, który wczoraj około godziny 14:40 na wyjeździe z Mirska w kierunku Świeradowa - Zdroju przysnął za kierownicą.

 

czytaj więcej

Bieg Piastów

Prawie dwa tysiące osób na mecie!

W doskonałych warunkach rozegrano dziś dwie konkurencje głównej części 40. Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. Na dystansach 12 oraz 25 km techniką klasyczną rywalizowało prawie dwa tysiące osób. Towarzyszyła im piękna, słoneczna pogoda – najlepsza od wielu dni w Jakuszycach. Zwyciężyli Jiri Rocarek i Katarzyna Witek (25 km) oraz Jacek Staroń i Marcelina Wojtyła (12 km).

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia