Czwartek, 17 kwietnia 2014r.

Imieniny: Rudolfa, Roberta

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Cykl "od A do Z"

Czy to nasza bajka?

Nasz region wydał wielu znakomitych ludzi świata kultury, sportu, biznesu czy nauki, ale do tej pory nie doczekaliśmy - o ile pamięć nie zawodzi - jakiejś szerzej znanej osobowości politycznej. Jednak to może się zmienić za sprawą Roberta Winnickiego, który robi karierę na obrzeżach naszego życia politycznego.

czytaj więcej

Tego nie możesz przegapić!

Zapraszamy na "Talent Show"

Już dziś, 12 grudnia, uczniowie Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza zaprezentują swoje uzdolnienia w czasie corocznego Talent Show. Wszystkich chętnych zapraszamy!

czytaj więcej

Ranking wniosków, interpelacji i zapytań

Kto w Radzie Gminy jest najbardziej aktywny?

Na łamach naszego portalu prezentowaliśmy już ranking interpelacji, wniosków i zapytań radnych miejskich. Teraz czas, aby sprawdzić jak aktywni w trakcie obrad są radni gminni. Kto wypadł najlepiej, a kto najsłabiej?

czytaj więcej

Terminarz akcji poboru krwi - 2014

Krwiobus w Lubaniu

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu informuje, że od stycznia do czerwca 2014r. Punkt Poboru Krwi w KRWIOBUSIE w Lubaniu pod Basztą Bracką na ul. Brackiej 12 będzie czynny w godz. 9.00 – 13.00. Prezentujemy także dokładny terminarz przyjazdu krwiobusa.

czytaj więcej

Informacja otrzymana na kontakt@eluban.pl

Potrącił pieszego i uciekł!

„Witam. Otóż w piątek mniej więcej o 17.30 na osiedlu został potrącony człowiek na pasach. Na wysokości spółdzielni mieszkaniowej. Sęk w tym, że sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Wyglądało to dość makabrycznie, ale na szczęście ofiara przeżyła.” – tak rozpoczął swój email do naszej redakcji jeden z czytelników.

czytaj więcej

Zatrzymany za nielegalny tytoń i alkohol

Miał 3 kilo tytoniu i 14 litrów spirytusu... na własny użytek

Lubańscy policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę za posiadanie wyrobów akcyzowych o łącznej wartości rynkowej ponad 6000 zł. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za przestępstwo to grozi mu kara grzywny lub pozbawienia wolności do lat 3.

czytaj więcej

Łącznik z A4 już na finiszu

Koniec remontu

Droga wojewódzka nr 296 wiodąca z Lubania do autostrady A4, od miesięcy jest remontowana. Prace wciąż się przedłużają, a uciążliwy dla mieszkańców znak zakazu przejazdu na tym odcinku nie chce zniknąć. Jak jednak udało nam się dowiedzieć wszystko ma się zmienić już jutro.

czytaj więcej

Uwaga na oszustów!

Oszukali 91-latkę

Czym może grozić wpuszczenie do mieszkania obcych osób przekonała się 91 – letnia mieszkanka Zgorzelca. Kobieta padła ofiarą nieuczciwych sprzedawców, którym zapłaciła 500 złotych. Bądźmy czujni. Nie dajmy się oszustom. Szczególnie zadbajmy o swoich bliskich w podeszłym wieku.

czytaj więcej

Zbliżające się wydarzenia

Co w lubańskim MDK?

Zobaczcie co jeszcze przed świętami szykuje Miejski Dom Kultury w Lubaniu. Wydarzeń jest sporo, a na pierwsze zapraszamy już dziś! Podpowiadamy kiedy warto sobie zarezerwować czas w najbliższych tygodniach.

czytaj więcej

Maraton Pisania Listów Amnesty International

Napisali ponad 1100 listów

Dokładnie 1154 listy w obronie konkretnych osób napisali uczniowie i osoby chętne w czasie piątkowego Nocnego Maratonu Pisania Listów Amnesty International w Gimnazjum nr 3 im. Euroregionu Nysa w Lubaniu.

czytaj więcej

Nowa wystawa w Muzeum Regionalnym

„Skarb z Głogowa” już w Lubaniu

Od wczoraj w lubańskim Muzeum Regionalnym oglądać możemy nową wystawę. A jest na co popatrzeć, bo Skarb z Głogowa jest jednym z najwspanialszych skarbów monet z XI-XII-XIII wieku w Polsce i Europie.

czytaj więcej

Cena sławy

Narodziny gwiazdy

Lubańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zniszczył samochód, bo… chciał być popularny. Zniszczenia oszacowano na kwotę 500 zł. Sprawca trafił do policyjnego aresztu, teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Absurdy polskiej rzeczywistości

Bez RADNI w parkowaniu

- zobacz! Jest tylko jedno miejsce dla kalek takich jak ja. Zaparkuj obok. – mówi moja mama podczas pobytu w Jeleniej. Osoba bardzo schorowana z pierwszą grupa niepełnosprawności, wymagająca opieki, żyjąca z renty poniżej minimalnej krajowej.

czytaj więcej

Informacja otrzymana na kontakt

Prosimy zachować ostrożność

„Proszę zwrócić uwagę kierowców na przekrzywioną przez wiatr sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic  Wrocławskiej i Rybackiej/Jana Pawła II. Światła są przez wiatr tak potargane, że właściwie nie widać co w danej chwili sygnalizują. Kierowcy powinni uważać.” 

czytaj więcej

Przedszkole Niepubliczne Nr 1

Dziś Mikołajki

Dokładnie dziś, 6 grudnia, do wszystkich dzieci przybywa św. Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego nr 1 Mikołaja zaskoczyły... 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia