Środa, 20 września 2017r.

Imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Zaręba

O włos od tragedii

Kierowca Golfa, jadąc z duża prędkością, stracił panowanie nad samochodem i o mały włos nie doprowadził do tragedii.

czytaj więcej

Finansowanie ŁCM zapewnione do 2021 r.

Lubański szpital w sieci

Rząd PiS wprowadza „dobrą zmianę” w wielu dziedzinach życia społecznego, po rewolucji w oświacie, przyszedł czas na służbę zdrowia. Właśnie tworzona sieć szpitali ma zapewnić lepsze i płynniejsze finansowanie placówek oraz całościowo zadbać o pacjenta. Lubański szpital został włączony do Publicznej Służby Zdrowia, jako szpital II stopnia. Co to oznacza dla pacjenta?

czytaj więcej

Pieńsk

Alter Piknik, już w ten piątek!

Stowarzyszenie Promocji Kultury Ziemi Pieńskiej zaprasza na XV edycję Alter Pikniku w Pieńsku. Pierwsza oficjalna edycja Alter Pikniku miała miejsce w Dłużynie Górnej w 2003 roku, rok później festiwal muzyki alternatywnej odbył się w Żarkach nad Nysą i tak to się zaczęło.

czytaj więcej

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Oskarżenie dla sprawcy śmiertelnego wypadku w sylwestra

Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu obywatelowi Ukrainy Vladyslavowi K., oskarżając go o spowodowanie w stanie nietrzeźwości w dniu 31 grudnia 2016 roku w Jeleniej Górze wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniosły małoletnie w wieku 14 i 16 lat, a kolejna pokrzywdzona odniosła obrażenia ciała, tj. o przestępstwo z art. 177 § 2 kk i art. 177 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk w zw. z art. 178 § 1 kk, a także o inne przestępstwa.

czytaj więcej

Zawidów

Posiadał broń i amunicję w samochodzie

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, podejrzanemu o nielegalne posiadanie broni i amunicji. W jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli broń palną oraz kilka sztuk amunicji, na które nie miał on zezwolenia.

czytaj więcej

Historia, znak firmowy Lubania

Rajca i mnich

Jeszcze w tym roku w przestrzeni miejskiej stanąć mają nowe ozdoby, przypominające o przeszłości grodu nad Kwisą. Nie będzie to sztuczna choinka ani plastikowe jajo. Według artysty wykonującego dzieło, niewielu pozostało ludzi sprawnie operujących tą techniką.

czytaj więcej

Leśna

Most w Leśnej do remontu

Decyzja zapadła. Mimo problemów, most na drodze wojewódzkiej 393 w Leśnej zostanie wyremontowany. - Przetarg na to zadanie został rozstrzygnięty. Koszt całego zadania przekroczy 2,8 mln złotych – informuje Walery Czarnecki, starosta lubański.

czytaj więcej

30- lecie istnienia

Jubileusz Marysieniek

24 czerwca br. w Radostowie świętowano 30- lecie istnienia zespołu Marysieńki. Jubileusz był okazją do podkreślenia zasług zespołu, a przede wszystkim podziękowania za wieloletnią pracę społeczną i kulturową, za reprezentowanie gminy na licznych przeglądach i konkursach oraz dbanie, by dziedzictwo naszych przodków zostało ocalone od zapomnienia.

czytaj więcej

"Bieg po siekierkę" za nami

W ostatnią sobotę (24.06) mieszkańcy powiatu lubańskiego „pobiegli po siekierkę”. Aura sprzyjała dużej frekwencji, więc impreza wspaniale zaingurowała wakacje.

czytaj więcej

Fotorelacja

Ćwiczenia na wypadek powodzi

Dziś około godziny 13. z Lubania w stronę Leśnej przemieszczała się potężna kolumna wozów Państwowej Straży Pożarnej. W związku z tym pojawiło się wiele pytań. Uspokajamy, był to wyjazd ćwiczebny. Wspólne działanie na wypadek powodzi trenowali strażacy z Lubania, Zgorzelca i Wrocławia.

czytaj więcej

Dziś rozstrzygnięto konkurs

Nowa dyrektor w "Adasiu"

Niecałe dwa miesiące temu konflikty w lubańskim Mickiewiczu były głównym tematem społecznej dyskusji. Na forach społecznościowych i naszej stronie, swój głos w tej sprawie zabierali nie tylko uczniowie, rodzice i absolwenci. Temat wywołał ogromne emocje, bo dobro szkoły leży na sercu wszystkim mieszkańcom. Zgodnie z obietnicą wracamy do tematu, gdyż od dziś ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu ma nową dyrektor.

czytaj więcej

Nowogrodziec

Złapany na gorącym uczynku

Dzielnicowy z Nowogrodźca zatrzymał na gorącym uczynku sprawcę włamania. Policjanci ustalili, że mężczyzna dostał się do jednej ze świetlic wiejskich, bo chciał coś ukraść.

czytaj więcej

Gmina Lubań

E-usługi publiczne w Gminie Lubań

Gmina Lubań złożyła pod koniec maja br. wniosek o dofinansowanie projektu pn. „E-usługi publiczne w Gminie Lubań” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 2. Technologie informacyjno-komunikacyjne dla działania 2.1 E-usługi publiczne.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia