Sobota, 26 lipca 2014r.

Imieniny: Anny, Mirosławy, Grażyny

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Nowelizacja ustawy...

Fundusz sołecki szansą dla rozwoju wsi

W Polsce coraz częściej gminy angażują mieszkańców w planowanie lokalnych wydatków. Samorządowcy wsłuchują się w głosy swojej społeczności i wydzielają część budżetu na wykonanie przedsięwzięć służących poprawie warunków życia mieszkańców. Tak właśnie działa fundusz sołecki, który jest szansą dla rozwoju wsi. Ostatnia nowelizacja ustawy ułatwia procedury korzystania z funduszy sołeckich i zwiększa ich finansowe wspieranie z budżetu państwa.

czytaj więcej

Rozwiązanie problemu?

Parkowanie to trudna sztuka?

Wielu z nas narzeka, że policja czy straż miejska czepia się kierowców. Ale czy to czepianie się jest rzeczywiście bezpodstawne, a kierowcy są naprawdę wyśmienitymi driverami? Okazuje się że wielu z kierowców, albo zapomniało teorii,  albo po prostu źle parkują ze zwykłego lenistwa -bo bliżej.

czytaj więcej

Inwestycja trwa...

Lubańskie archiwum w Bolesławcu

Archiwum Państwowe dla powiatów boleslawieckiego, lubańskiego i zgorzeleckiego, które do tej pory mieściło się w Lubaniu zostanie przeniesione do Bolesławca.

czytaj więcej

Zatrzymany „niefortunny” włamywacz

Nie dał rady wynieść łupu

24-letni mieszkaniec Lubania włamał się do będącego w budowie budynku. Miał jeden cel – ukraść „coś” co nadaję się do sprzedaży. Niestety nie zdołał wynieść znalezionego na miejscu sprzętu. Teraz przed sądem odpowie za usiłowanie włamania.

czytaj więcej

Dwa nowe boiska

Plażowo w Lubaniu?

Lubań ciężko raczej uznać za wspaniały letni kurort. Brak u nas szerokich piaszczystych plaż i krystalicznie czystej wody zachęcającej do kąpieli, ale wkrótce będziemy mogli poczuć namiastkę dobrej zabawy na plaży.

czytaj więcej

Spotkanie z najmłodszymi

Lubańscy policjanci w przedszkolu

Realizując programy prewencyjne policjanci przeprowadzają spotkania z dziećmi i młodzieżą. Spotkania takie mają na celu zagwarantowanie ich bezpieczeństwa na terenie szkoły, przedszkola oraz w bezpośrednim otoczeniu.

czytaj więcej

Udało się!

Posprzątano na torach

Nie była to najszybsza reakcja w historii dziejów, ale udało się – uprzątnięto śmieci leżące przy torach prowadzących z Lubania w stronę Zgorzelca. Potrzeba było do tego około ośmiu miesięcy i dwóch artykułów na łamach naszego portalu.

czytaj więcej

Oficjalne potwierdzenie

Strefa ekonomiczna oficjalnie się powiększa

To już oficjalne. Rada Ministrów przyjęła wczoraj rozporządzenie w sprawie rozszerzenia kamiennogórskiej specjalnej strefy ekonomicznej. W efekcie jej powierzchnia zwiększy się o ponad 46 ha.

czytaj więcej

Możesz więcej niż myślisz...

Z wizytą u braci mniejszych

Songkhla to chyba idealna mieścina w tym niesamowitym i dziwnym kraju, do której mogłem trafić. Miasto, jak z resztą większość tajskich, jest nieco zaniedbane, pogrążone w tysiącach zapachów, które przeplatają się ze sobą, a dodając do tego tutejsze temperatury otrzymujemy mieszankę dla niektórych wybuchową. Pomimo tego uważam, że mogło być gorzej i po części czerpię radość z tego, że jestem tutaj, a nie np. w Bangkoku. I choć miasto to, podobnie jak tajska stolica nigdy nie zasypia, to jednak mam wrażenie, że życie tutaj płynie nieco wolniej.

czytaj więcej

Zapraszamy!

Weekend z lubańskim MDK

Na nadchodzący weekend Miejski Dom Kultury w Lubaniu przygotował ciekawe propozycje dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

czytaj więcej

"Zadbajmy razem o bezpieczeństwo na drogach"

Lustrujemy drogi powiatu

Policjanci z naszego powiatu organizują akcję "Zadbajmy razem o bezpieczeństwo na drogach" i w tym roku proszą także użytkowników dróg o opinię i spostrzeżenia.

czytaj więcej

Póki co zostają na miejscu!

Kolejne psy były dom obok

W dniu dzisiejszym wolontariusze z fundacji Mondo Cane z Jeleniej Góry w asyście funkcjonariuszy policji z Komisariatu Policji w Gryfowie weszli na teren jednej z posesji w Uboczu (obok zlikwidowanej ostatniej hodowli), gdzie według zgłoszenia miała być przetrzymywana reszta psów z niedawno zlikwidowanej pseudo hodowli.

czytaj więcej

Remont musi poczekać

Starolubańska nie w tym roku

Sporo zamieszania wśród czytelników wywołał przedstawiony na łamach naszego portalu harmonogram remontów ulic w naszym mieście. Największe zdziwienie wywołało wypadnięcie z niego remontu ulicy Starolubańskiej, mimo że na początku roku zapowiadano, że zostanie on wykonany.

czytaj więcej

1991-2013

Jak zmienił się Lubań?

Obserwując Lubań z dnia na dzień, ciężko nam zauważyć jak wiele zmieniło się w naszym mieście przez ostatnie lata. A zmieniło się sporo – mamy na to solidne dowody.

czytaj więcej

Uwaga!

Przedłużenie zbiórki odpadów wielkogabarytowych

Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński informuje, iż w odpowiedzi na wnioski mieszkańców dotyczące przedłużenia tzw. wystawki (zbiórki odpadów wielkogabarytowych), w ramach gminnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, na ul. Mostowej w Lubaniu, zostały ustawione kontenery, gdzie będzie możliwe gromadzenie odpadów typu:

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia