Niedziela, 18 lutego 2018r.

Imieniny: Szymona, Konstancji, Flawiana

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Łużyce Lubań - grupy młodzieżowe

Juniorzy młodsi z awansem!

Świetnie kończy się piłkarska jesień dla grup młodzieżowych Łużyc Lubań. Juniorzy młodsi w meczu barażowym o awans do II ligi wojewódzkiej pokonali Orła Mysłakowice 2:1.

czytaj więcej

Łużyce Lubań - juniorzy młodsi

Baraż o II ligę!

W sobotę 25 listopada br. o godzinie 12:00 w Gryfowie Śląskim dojdzie do barażu pomiędzy zwycięzcami grup w lidze okręgowej juniorów młodszych. Stawką meczu będzie awans do dolnośląskiej II ligi juniorów młodszych. Zagrają o niego Łużyce Lubań i Orzeł Mysłakowice.

czytaj więcej

KPP w Lubaniu

Zapraszamy do debaty

Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu zaprasza mieszkańców Lubania do wspólnej debaty "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ".

czytaj więcej

Dolnośląskie Potyczki Hotelarskie

Trzecie miejsce uczennicy KZL-u

16 i 17 listopada 2017 roku w Zagórzu Śląskim odbywała się 10 edycja "Dolnośląskich Potyczek Hotelarskich". Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Nr 7 im. KEN w Wałbrzychu w partnerstwie z Hotelem – Restauracją „Maria” w Wałbrzychu i adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa na Dolnym Śląsku.

czytaj więcej

Zaproszenie

Msza święta w intencji pracowników socjalnych

21 listopada obchodzono Dzień Pracownika Socjalnego, święto wszystkich pracowników służb społecznych. Z tej okazji mamy zaszczyt zaprosić Władze Powiatu Lubańskiego, Władze Miast i Gmin z terenu Powiatu Lubańskiego, mieszkańców powiatu oraz wszystkie osoby związane z pomocą drugiemu człowiekowi do wzięcia udziału we Mszy Świętej w intencji pracowników sektora pomocy społecznej.

czytaj więcej

Orka Lubań

XXVIII Memoriał Marka Petrusewicza

Z 5 medalami wrócili z XXVIII Memoriału Marka Petrusewicza zawodnicy Orki Lubań - 4 medale (2 złote i 2 srebrne) zdobył Radosław Puzio i 1 (brązowy) Aleksandra Przybysz. Pozostali zawodnicy ustanawiając swoje nowe rekordy życiowe, zajmowali wysokie miejsca w klasyfikacji.

czytaj więcej

Wypożyczka na Święta

Święta z Eurobankiem

Eurobank po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich obecnych jak i przyszłych klientów. W ofercie banku już dziś pojawiła się świąteczna oferta produktów na preferencyjnych warunkach.

czytaj więcej

Nowa koncepcja

Zamiast mini parku wodny plac zabaw

W połowie października burmistrz Lubania ogłosił zmianę koncepcji budowy wodnego mini parku rozrywki, który powstać miał w parku na Kamiennej Górze. Przedstawiona zmiana wydaje się ciekawym rozwiązaniem. Mieliśmy okazję poznać szczegóły najnowszej koncepcji.

czytaj więcej

Akademia Malucha

Moskiewska Rewia na Lodzie - "Królowa Śniegu"

Najstarsze grupy z Akademii Malucha wybrały się do Hali Stulecia we Wrocławiu na jedyne w swoim rodzaju baśniowe widowisko w wykonaniu Moskiewskiej Rewii na Lodzie, oparte na motywach baśni autorstwa H. Ch. Andersena "Królowa Śniegu".

zobacz galerię

Zimowa lista obowiązków

Choć w żartach zwykliśmy mówić, że co roku zaskakuje kierowców, to do przyjścia zimy często nieprzygotowani bywają również właściciele domów jednorodzinnych. Nierzadko nieświadomi swoich obowiązków zaniedbują kwestie bezpieczeństwa i nie zwracają uwagi na zalegający na dachu śnieg i zwisające z niego sople lodu. Taka opieszałość rodzi poważne zagrożenie zarówno dla budynku, jak i zamieszkujących go osób.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia