Piątek, 4 września 2015r.

Imieniny: Idy, Julianny, Rozalii, Rózy

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Lubańskie sukiennice wczoraj i dziś cz. 1

Dom Kupiecki

Lokacja Lubania, podobnie jak i innych miast regionu, była przede wszystkim związana z rozwojem gospodarczym danego obszaru i koniecznością sprzedaży nadwyżek produkowanej żywności i wyrobów, a także organizacją miejsca handlu i sprowadzania niezbędnych towarów.

czytaj więcej

Kuba wraca do zdrowia

Stałego mieszkańca stawu numer I w Uniegoszczy spotkało wielkie nieszczęście. Mowa o głowie łabędziej rodziny. Kuba w niewyjaśnionych okolicznościach doznał otwartego złamania skrzydła. Działacze Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Lubań Miasto oraz strażnicy Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Lubańskiego podjęli szybką interwencję.

czytaj więcej

Leśna

Wędrówki Polsko - Czeskie

Impreza odbyła się 16 maja 2015 roku na terenie Rynku w Leśnej oraz w dolinie rzeki Kwisy. Dzięki organizacji wędrówek rodzinnych wszyscy uczestnicy (tj. rodziny z Polski i z Czech) mieli okazję poznać dawno zapomnianą trasę „perłowego szlaku” wzdłuż rzeki Kwisy z licznymi historycznymi atrakcjami do zwiedzenia. 

czytaj więcej

Wkrótce ruszają prace

Wyspowa do remontu

W ubiegłym roku mieszkańcy ulicy Wyspowej w Lubaniu doczekali się remontu kanalizacji. Niestety w ubiegłorocznym budżecie zabrakło już pieniędzy na wykonanie chodników i nowej nawierzchni drogi. Jak mówi burmistrz Arkadiusz Słowiński – rozstrzygnięto już przetarg na wykonanie, niebawem rozpoczną się tam prace remontowe.

czytaj więcej

Wniosek złożony

Biedrzychówka do remontu?

Jest szansa na dokończenie inwestycji polegającej na odbudowie rowów melioracyjnych na odcinku Olszyna-Biedrzychowice, zwanego również Biedrzychówką. Z informacji Walerego Czarneckiego, starosty lubańskiego wynika, że powiat złożył wniosek do władz województwa, a te do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, na kontynuację odbudowy urządzeń wodnych i koryt rzek na przedmiotowym odcinku. Kwota, o którą wnioskował starosta to 1 milion 900 tysięcy złotych.

czytaj więcej

Ruszył remont

Droga przez lasek na Przylasek

Powiat rozpoczął prace remontowe biegnące przez jeden z największych kompleksów leśnych powiatu, Wielki Lubański Las. Mowa tu o 8 kilometrowym odcinku drogi z Lubania do Przylasku. Jest to droga, która ma kapitalne znaczenie, zarówno dla gospodarki leśnej jak i samach mieszkańców naszego powiatu.

czytaj więcej

Już wkrótce

Przemarsz XVII-wiecznych strażników

Pierwszy tegoroczny przemarsz XVII-wiecznych strażników już niebawem. W sobotę 30 maja w samo południe będziemy mieli okazję zobaczyć historyczną straż miejską. Ucharakteryzowani strażnicy wyruszą spod Wieży Brackiej i przejdą w kierunku Ratusza, by tam zaprezentować musztrę. Nie zabraknie również salw z muszkietów.

czytaj więcej

Dancehall dla Kamila Nowosielskiego

Specjalnie dla Was rusza już druga edycja warsztatów dancehallowych na rzecz Kamila Nowosielskiego! Gwarantujemy trzy godziny wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń, a także wylanych litrów potu!

czytaj więcej

Dzień Dziecka

Festyn rodzinny

Przed nami pierwszy czerwca - dzień długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Lubań zaplanował atrakcje w przeddzień  święta, tj. niedzielę 31 maja br., aby móc rodzinnie i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Na dzieci czeka mnóstwo atrakcji.

czytaj więcej

Lubański akcent w maturalnych testach

Gimnazjum nr 3 w arkuszu maturalnym

Maj to czas szczególnie ważny dla maturzystów, ponieważ mierzą się z najważniejszym egzaminem w życiu. Do testów podchodzą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, ale swój akcent w tegorocznych testach mieli także lubańscy gimnazjaliści. Ich zdjęcie zilustrowało jedno z pytań. 

czytaj więcej

Sprawa trafi do sądu?

Wierszyk boli wicestarostę

Politycy, także na scenie lokalnej, muszą liczyć się z krytyką – ze strony mediów, wyborców, ale i konkurentów. Czasami jednak denerwują się o sprawy, które wydają się być nieco absurdalne. Wicestarosta Wojeciech Zembik reprezentujący w Lubaniu barwy Prawa i Sprawiedliwości poszedł do prokuratury, bo... Ewa Gutek z Solidarnej Polski na Facebook'u umieściła wiersz. 

czytaj więcej

Przestępca zatrzymany

Ukradł auto bo chciał pojeździć po lasach

Jeleniogórscy Policjanci zatrzymali kierowcę, który tydzień temu uciekając przed policyjną obławą staranował auto lubańskiej Straży Miejskiej. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego, który z popełnionego czynu tlumaczył się tym, że chciał pojeździć terenówką po lasach, a później ją sprzedać.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia