Niedziela, 26 kwietnia 2015r.

Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Śmierdzący problem uzdrowiska

„Źródełko” w Świeradowie

Wody mineralne i radonowe przyciągają do Świeradowa Zdroju tłumy turystów i kuracjuszy, którzy chcą skorzystać z ich wyjątkowych właściwości leczniczych. Jak zauważają mieszkańcy kurortu, na ulicach widać także inny obraz świeradowskich wód, które pojawiają się na ulicach każdorazowo przy większych opadach deszczu. Wówczas to deszczówka wpadająca do studzienek łączy się prawdopodobnie z kanalizacją ściekową, a przez trakty przelewa się fala niosąca z sobą fekalia.

czytaj więcej

23 Finał WOŚP

Lubańskie podsumowanie

Po raz 23 wolontariusze w całym kraju zbierali pieniądze w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę o 8 rano na ulice Lubania wyruszyło 45 wolontariuszy. Kwota jaką zebrano w Lubaniu to grubo ponad 17 tyś.

czytaj więcej

Groźna pogoda w weekend

Bilans weekendu w powiecie

Silny wiatr dał się przez weekend we znaki wszystkim mieszkańcom naszego regionu. Wielu kierowców podróżowało po drogach z duszą na ramieniu, a niektórzy mieszkańcy byli zmuszeni do radzenia sobie bez prądu. 

czytaj więcej

WOŚP w Lubaniu i okolicy

Co i gdzie gra dla WOŚP

Dziś wielki23 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W okolicznych miastach organizowane są wszelkiej maści koncerty, występy i licytacje. Postanowiliśmy poszperać i sprawdzić co dzieje się w najbliższej okolicy.

czytaj więcej

Powiat Lubański

Lider wśród liderów

Powiat Lubański już po raz trzeci znalazł się w gronie zwycięzców Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2014. W kategorii powiatów do 60 tys. mieszkańców nasz powiat zdobył 3 miejsce. W rankingu najaktywniejszych samorządów, przeprowadzonym przez Związek Powiatów Polskich, Powiat Lubański od trzech lat utrzymuje się w ścisłej czołówce. W 2013 roku naszemu powiatowi również przypadło 3 miejsce. 

czytaj więcej

Sprawdź czy ją masz - Depresja

Chwilowy dołek czy poważna choroba?

„Polacy są tak agresywni, a to dlatego, że nie ma słońca  nieomal przez siedem miesięcy w roku, a lato nie jest gorące  tylko zimno i pada, zimno i pada na to miejsce w środku Europy…” – tak swego czasu śpiewał Kazik. Co robić, gdy brakuje słońca, światła, dobrego humoru? „Na Nowy Rok przybywa dnia na barani skok” – przecież przysłowia są mądrością narodów, więc jest nadzieja, że wkrótce będzie jaśniej i weselej. Ale póki co, wciąż aktualne jest pytanie: jak przetrwać tę zimową hibernację? Jak odróżnić "chandrę" czy też "dołek" od depresji jako poważnej choroby?

czytaj więcej

Przygotowania trwają...

Policja będzie czuwać nad bezpieczeństwem podczas WOŚP

W najbliższą niedzielę nad bezpieczeństwem uczestników Finału XXIII edycji WOŚP na terenie powiatu lubańskiego czuwać będzie większa liczba policjantów pionu prewencyjnego, ruchu drogowego oraz kryminalnego. W trosce o bezpieczeństwo wolontariuszy policjanci przeprowadzają również spotkania z młodzieżą i przypominają o zasadach bezpieczeństwa w trakcie kwestowania. 

czytaj więcej

Wybuch w centrum Lubania

Dziś około godziny 13 w jednym z mieszkań w centrum Lubania doszło do wybuchu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wybuchł piec węglowy.

czytaj więcej

Zmiany w ulgach na dzieci

Od 2015 r. obowiązują nowe zasady odliczania ulg na dzieci. Zmianie uległa wysokość limitów, jak również zasada odliczania ulgi przez osoby płacące podatki niższe od jej wysokości.

czytaj więcej

Kolejny finał tuż, tuż…

SONDA: Czy wesprzesz WOŚP?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 23. już 11 stycznia. W Lubaniu będzie to finał wyjątkowy, bowiem rozegra się w centrum miasta. Od jakiegoś czasu jednak pojawiają się głosy namawiające do niewrzucania pieniędzy do puszek wolontariusz orkiestry. Dlaczego i co Wy sądzicie na ten temat? 

czytaj więcej

Zapraszamy

Propozycja na dziś: Kabaret w MDK

Jeżeli jeszcze nie macie planów na dzisiejszy wieczór to zamiast spędzać czas przed telewizorem, warto wybrać się do lubańskiego domu kultury, gdzie w ramach kabaretów poligonowych zaprezentują się reprezentanci Kielc – Kabaret Czwarta Fala. 

czytaj więcej

Świeradw Zdrój - Ponoć to był kataklizm

Atak zimy opanowany?

Po poniedziałkowych opadach śniegu w Świeradowie Zdroju przez Facebookowy profil naszego korespondenta przetoczyła się fala krytyki pod adresem tamtejszego urzędu miasta za nienależyte odśnieżenie dróg i chodników.  Na pytanie skąd to zamieszanie usłyszeliśmy odpowiedź, że problemu nie ma i nie było.

czytaj więcej

Pomagamy Kamilowi

Baw się i pomagaj!

Kamil Nowosielski cały czas zmaga się z chorobą nowotworową w klinice w Stanach Zjednoczonych. W najbliższym czasie wszyscy będziemy mogli wspomóc go w walce i przy okazji dobrze się bawić. Wszystko to za sprawą dwóch akcji charytatywnych, w trakcie których chętni będą mogli nauczyć się tańczyć dancehall i zasłuchać się w brzmieniach pięknej muzyki. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia