Środa, 22 października 2014r.

Imieniny: Halki, Filipa, Salomei

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Matury w powiecie

Jak poszło naszym maturzystom?

We wszystkich mediach pojawiła się już informacja o słabych wynikach tegorocznych matur. W kraju zdało 71% procent maturzystów. A jak sytuacja wygląda w naszym powiecie?

czytaj więcej

Kradziono "co popadnie"

Seria włamań w Gryfowie

Policjanci z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim zatrzymali trzech mężczyzn, którzy mają na swoim koncie wiele włamań i kradzieży na terenie tej miejscowości.

czytaj więcej

Włamanie i kradzież

Niezatapialny dowód przestępstwa

Policjanci z powiatu lubańskiego zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o włamanie do pomieszczenia piwnicznego w budynku wielorodzinnym. Sprawca podczas ucieczki przed funkcjonariuszami wrzucił pakunek do rzeki, a w nim skradziony sprzęt budowlany. Za swój czyn odpowie przed sądem.

czytaj więcej

KPP w Lubaniu

Błyskawiczna reakcja Policji na telefon

Zdecydowane działanie lubańskich policjantów i służb ratowniczych doprowadziły do udzielenia natychmiastowej pomocy starszej kobiecie. Obecnie znajduje się ona pod opieką lekarzy.

czytaj więcej

Droga Leśna - Lubań

Znaki „STOP” pozostaną

Każdy kierujący pojazdem wie, że na 12-kilometrowym odcinku drogi wojewódzkiej nr 393 między Leśną a Lubaniem znajduje się 7 przejazdów kolejowych niestrzeżonych. Przed każdym z nich w obu kierunkach ustawione są znaki STOP.

czytaj więcej

Gmina Lubań

Imieniny Henryka w Henrykowie

Gorączka sobotniej nocy! Szalone lata 70 - te już wkrótce w Henrykowie Lubańskim! Wszystkich miłośników dobrej zabawy i niezapomnianych rytmów disco zapraszamy na plac rekreacyjny – w sobotę 12 lipca 2014 r.

czytaj więcej

Lubań

Zakończenie roku szkolnego w klasach policyjnych.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Lubaniu odbyło się zakończenie roku szkolnego między innymi uczniów klas o profilu policyjnym. W trakcie uroczystości dyrektor szkoły i nauczyciele wyróżnili dyplomami i książkami uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce bądź wyróżnili się w trakcie roku szkolnego na niwie sportowej. 

czytaj więcej

Dzień Aktywnej Rodziny

Trzeci dzień Lawy

Trzeci dzień Lawy upłynął pod hasłem Dzień Aktywnej Rodziny i wszystko byłoby pięknie gdyby nie pogoda, która spłatała figla i punktualnie o godzinie 15.00 zafundowała uporczywy kapuśniak, który wszystkich dręczył niemal do 19.00.

czytaj więcej

Pierwsza od lat

Gala Bokserska w Lubaniu

W niedzielne południe po raz pierwszy od ponad ćwierć wieku odbyła się w Lubaniu prawdziwa gala bokserska zorganizowana przez sekcję bokserską Klubu Sportowego Łużyce Lubań pod wodzą Wiesława Bojanowskiego.

czytaj więcej

Wędkarskie Dni Lubania

Konrad pogodził faworytów

Konrad Jańczak w fenomenalnym stylu wygrał zawody o tytuł Mistrza Lubania, które odbyły się z okazji obchodów Dni Lubania 2014. Młody wędkarz w pobitym polu pozostawił faworytów, a także resztę stawki. Zawody przy wsparciu Urzędu Miasta Lubań z Burmistrzem Arkadiuszem Słowińskim na czele zorganizowały Koła PZW Lubań Miasto oraz Wiarus Lubań.

czytaj więcej

Cykl "od A do Z"

Przemilczane tematy

Nasze lokalne bezrobocie to temat jakby trochę ostatnio zapomniany, tymczasem wciąż jest dla społeczności Lubania i powiatu wielkim problemem. Może nie jest astronomicznych rozmiarów, tak jak to miało miejsce na początku transformacji ustrojowej, kiedy sięgało ponad 32% ogółu zatrudnionych, ale i tak jest bardzo wysokie oscylujące na poziomie ponad 20 % i za nic nie chce spaść.

czytaj więcej

Maszynki do zarabiania pieniędzy

Ukryty fotoradar

Od wczoraj tylko żółte fotoradary mogą fotografować kierowców łamiących przepisy. Postanowiliśmy zrobić przegląd lokalnych fotoradarów i to co zobaczyliśmy, nasuwa pewne wątpliwości co do intencji, którymi kierowali się stawiający przynajmniej jeden z masztów w naszej okolicy.

czytaj więcej

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Skradziono rower

Do naszej redakcji z prośbą o pomoc zwrócił się młody człowiek. Tuż przed wakacjami skradziono mu rower, na którym  Łukasz trenuje w skateparku, a w dodatku rower do tanich nie należał.

czytaj więcej

Lawa-fotorelacja

Drugi dzień Lawy

Drugi dzień Lawy 2014 przeszedł już do historii i właśnie spotkaniom z historią poświęcona była sobota. Przed nami ostatni dzień święta naszego miasta - Dzień Aktywnej Rodziny, a w nim m.in. pierwsza od wielu lat Gala Bokserska.

czytaj więcej

Czwarte miejsce w tabeli

Łużyce podsumowały rozgrywki

Łużyce Lubań oficjalnie zakończyły sezon. Frekwencja podczas ostatniego spotkania wyniosła 100 procent, co najlepiej oddaje jaka atmosfera panuje w drużynie.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia