Sobota, 28 listopada 2015r.

Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Drugie życie psa

Pozostawiony w lesie na pewną śmierć

Piękna pogoda, niedzielne  przedpołudnie, wycieczka rowerem przez las. Wszystko pięknie, do czasu aż do uszu dochodzi ujadanie... niewielkie czarne ślepia wlepiają się w rowerzystę – kat czy wybawiciel? To nie urywek z broszury Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt, a relacja jednego z naszych czytelników, który w odruchu serca, uratował od pewnej śmierci psa przywiązanego do drzewa. Teraz pozostaje tylko odnaleźć i pociągnąć do odpowiedzialności  właściciela czworonoga.

czytaj więcej

„Zwracam się z prośbą...”

Interpelacja od czytelnika

Interpelacje, wnioski i zapytania w czasie każdej sesji składają miejscy radni w Lubaniu. Poruszają w niej wiele spraw, ich zdaniem, dla mieszkańców ważnych. Swoistą interpelację przesłał także na naszą skrzynkę mailową kontatk@eluban.pl jeden z mieszkańców Lubania.

czytaj więcej

Przypominamy! Dalej można stracić prawo jazdy!

Zanotował 26 punktów karnych - „trochę się spieszył”

Kiedy w maju weszły w życie nowe przepisy dotyczące kierowców na drogach momentalnie zauważyć mogliśmy, że wszyscy wiedzą, że za zbyt szybką jazdę można utracić prawo jazdy. Nagle ruch stał się jakby spokojniejszy. Od tego czasu upłynęło trochę wody w Kwisie i część z nas o surowych karach zdało się zapomnieć. W ubiegłym tygodniu dwóch lubanian straciło możliwość poruszania się autem na trzy miesiące. 

czytaj więcej

KS Łużyce Lubań

Dobry początek

Łużyce Lubań udanie rozpoczęły zmagania w klasie okręgowej. Zespół trenera Rafała Wichowskiego wygrał na wyjeździe z Olimpią Kamienna Góra 3:1.

czytaj więcej

Koło Naukowe Prawa Karnego „Temida”

Warsztaty Kryminalistyczne

W dniach 11 – 14.08.2015 r. na terenie Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu zostały zorganizowane XIII Letnie Warsztaty Kryminalistyczne dla tegorocznych absolwentów prawa oraz studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, będących członkami Koła Naukowego Prawa Karnego „Temida”.

 

czytaj więcej

Lubań

Druga kurtyna wodna

Kurtyna wodna, która stanęła na pl. Okrzei cieszy się tak dużą popularnością, że władze miasta postanowiły postawić takie samo urządzenie na Osiedlu Piastów. Teraz mieszkańcy osiedla podczas upałów będą mogli zaznać ochłody w parku przy ul. Kazimierza Wielkiego.

czytaj więcej

Deptak Zdrojowy – „sukces tego lata”

Początek funkcjonowania deptaka przy ulicy Zdrojowej nie zapowiadał się obiecująco. Teraz gdy po remoncie funkcjonuje on przez kilka miesięcy burmistrz Świeradowa-Zdroju mówi wprost - „lato na deptaku możemy zaliczyć do udanych”. Teraz trzeba czekać czy równie owocnie będzie zimą. Nie można też spoczywać na laurach, bo wciąż wiele jest do zrobienia.  

czytaj więcej

Kolej Gór Izerskich za cztery lata?

Cały czas trwają rozmowy w sprawie utworzenia połączeń kolejowych prowadzących z Gryfowa Śląskiego, przez Mirsk do Świeradowa-Zdroju. Urząd Marszałkowski jest zainteresowany przywróceniem ruchu kolejowego na tym odcinku. To ważne, bo bez wsparcia tej instytucji samorządów nie będzie na to stać. 

czytaj więcej

Wyniki kontroli ITD w Lubaniu

Tak jak zapowiadaliśmy wczorajszego dnia policjanci z KPP w Lubaniu wraz z inspektorami ITD przeprowadzali na terenie Lubania kontrole pojazdów ciężarowych. W wyniku kontroli 21 pojazdów odebrano 20 dowodów rejestracyjnych i wypisano 25 mandatów karnych.

czytaj więcej

Sieciarz jaskiniowy znaleziony w Lubaniu

Najbardziej jadowity pająk w kraju?

Jeden z naszych czytelników przesłał do redakcji zdjęcie nietypowego pająka, którego znalazł w domu, przy ulicy Słonecznej w Lubaniu. Osobliwy pajęczak nie jest okazem, który uciekł z terrarium, a gatunkiem występującym w naszym kraju. 

czytaj więcej

Czyli dlaczego latarnie świecą w ciągu dnia

Jasno, jaśniej, najjaśniej...

Rozbrzmiały telefony w naszej redakcji. Wiele osób zapytało dlaczego latarnie w kilku miejscach w mieście świecą dziś – w środku dnia? Pytanie zasadne, a odpowiedź nieco nieoczywista. Uspokajamy - nie jest to niegospodarność ze strony miejskiego samorządu.

czytaj więcej

Jest jeszcze czas by się wdrapać

Niezwykły ruch na wieży

Mamy półmetek wakacji, a zarazem półmetek tegorocznego zwiedzania Wieży Brackiej. Już teraz możemy powiedzieć o udanym sezonie turystycznym. Lubańską wieżę widokową w ciągu trzech miesięcy zwiedziło prawie 1300 osób - tyle samo co podczas całego zeszłorocznego sezonu! Na liście odwiedzających pojawiają się wpisy z całego świata.

czytaj więcej

Droga będzie zrobiona do końca

Przylasek do remontu

Rozstrzygnięto przetarg na kontynuację remontu drogi z Lubania przez Przylasek do Zalipia. Koszt inwestycji całej inwestycji to kwota 2 milionów 490 tysięcy złotych.  Środki te pozwolą na przebudowę kolejnego, ponad 5,6 kilometrowego odcinka drogi.

czytaj więcej

(FOTO)

Nowe eksponaty w lubańskim muzeum

Niedawno zbiory Muzeum Regionalnego w Lubaniu powiększyły się o cztery wyjątkowe prace przedstawiające okolice Świeradowa-Zdroju i zabudowania uzdrowiska, dawnego oraz obecnego. 

czytaj więcej

Ruszyły dolnośląskie badania

Oceń lub doceń swój urząd pracy

Ankieterzy działający na zlecenie Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy odwiedzą wszystkie urzędy pracy i ich filie w regionie. Wszystko to za sprawą specjalnych badań, które mają sprawdzić satysfakcję klientów. A te właśnie ruszyły i potrwają do października 2015 r.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia