Sobota, 25 lutego 2017r.

Imieniny: Wiktora, Cezarego

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Mikołajki w MOSiR

MOSiR w Lubaniu zaprasza na festyn rodzinny, który odbędzie się 3 grudnia o godz. 16:00 w hali MOSiR w Lubaniu.

czytaj więcej

Miejski Dom Kultury w Lubaniu

Spotkanie z Mikołajem

Ze sprawdzonych źródeł wiemy, że 3 grudnia Miejski Dom Kultury w Lubaniu odwiedzi Święty Mikołaj w towarzystwie Tulinek. Na to niezwykłe spotkanie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami o godzinie 14.00.

czytaj więcej

Jesienne porządki

Wkrótce mieszkańcy ulicy Starej zobaczą nowy boks na śmieci, zaś na ulicy Zgorzeleckiej z krajobrazu znikną brzydkie komórki.

czytaj więcej

Pomóż Mikołajowi dotrzeć z prezentem na czas

Liczba przesyłek, które firmy kurierskie muszą dostarczyć do adresatów, w okresie przedświątecznym wzrasta o 20–30%. Chcesz mieć pewność, że twoje prezenty dotrą na czas? Przede wszystkim nie zwlekaj z ich wysłaniem. O czym jeszcze warto pamiętać?

czytaj więcej

Ostrzeżenie Nr 100

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Regionalne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie opatrzone numerem 100. Dotyczy ono silnego wiatru w porywach osiągającego do 90 km/h. W chwili obecnej jest to drugie obowiązujące ostrzeżenie, nakłada się ono na wczorajsze, dotyczące możliwości występowania intensywnych opadów śniegu.

czytaj więcej

Autostrada w kierunku Zgorzelca zablokowana

Śmiertelny wypadek w pobliżu węzła Godzieszów

Do śmiertelnego wypadku doszło dziś około godz. 6 rano na autostradzie A4. Droga od Godzieszowa w stronę Zgorzelca jest zablokowana. Utrudnienia potrwają do ok. godz. 12. Policja wyznaczyła objazd drogą krajową 94.

czytaj więcej

Karawana zwierząt w Naszym Zoo Goerlitz-Zgorzelec

Obdaruj zwierzaki pokarmem

W okresie świątecznym każdy pragnie sprawić radość swoim bliskim – zarówno ludziom jak i zwierzętom, które wzbogacają nasze życie. 4 grudnia po Naszym Zoo przejdzie karawana, a goście będą mogli obdarowywać zwierzęta przyniesionym dla nich pokarmem. Od godz. 14:00 do 15:00 nasi goście będą mogli przejechać na grzbiecie wielbłąda, własnoręcznie wykonać kartkę świąteczną, a małe i duże zmarzluchy napić się ponczu lub grzanego wina.

czytaj więcej

Ostrzeżenie Nr 99

Uwaga! Intensywne opady śniegu

Od godzin popołudniowych sypie śnieg i nic nie wskazuje na to, aby stan ten miał się zmienić w przeciągu najbliższych kilku godzin. W związku z tym ostrzeżenie wydało regionalne biuro prognoz meteorologicznych. Według synoptyków w ciągu najbliższych dwóch dni może napadać od 15 do 25 cm śniegu.

czytaj więcej

Walczą o wypracowanie rozwiązań przeciwdziałających suszy

Problem suszy nadal aktualny

Choć letnie upały już dawno za nami to z pewnością wszyscy, których dotknęła zeszłoroczna susza są żywo zainteresowani działaniami władz, skierowanymi na przygotowanie się na ewentualne kolejne problemy z wodą.

czytaj więcej

Nocny Maraton Pisania Listów Amnesty International

LENIWIEC w Gimnazjum nr 3

Jak co roku Gimnazjum Nr 3 w Lubaniu zaprasza wszystkich chętnych na IX Nocny Maraton Pisania Listów Amnesty International, który odbędzie się 2 grudnia 2016r.  o godzinie 17 w budynku GIM 3 przy ul. Rybackiej 16. Imprezie towarzyszyć będzie koncert, tym razem gimnazjaliści zaprosili pochodzącą z Jeleniej Góry punkową grupę Leniwiec.

czytaj więcej

Pierwszaki z wizytą w lubańskiej komendzie

Policjanci z Lubania już dawno nie mieli tak miłych odwiedzin. Przed tygodniem Komendę Powiatową Policji w Lubaniu odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu. Radość, zaciekawienie i bardzo dużo pytań – to efekt przeprowadzonych przez policjantkę zajęć z uczniami.

czytaj więcej

Mikołajkowa promocja

Cały asortyment 30%taniej

Jak co roku  salon optyczny Optyk No1 Modzelewska zaprasza wszystkich klientów do skorzystania z oferty zniżkowej w postaci 30% na cały asortyment.

czytaj więcej

12 osób w 6-miejscowym busie

Na autostradzie A4 w okolicy Zgorzelca polsko – niemiecki patrol zatrzymał do kontroli mercedesa sprintera, którym podróżowało 12 obywateli Rumunii. Zgodnie z dokumentami pojazdu, bus mógł przewozić 6 osób.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia