Niedziela, 23 listopada 2014r.

Imieniny: Adelii, Klemensa, Felicyty

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Zapraszamy

Mistrz samurajskich mieczy w Lubaniu

Miejski Dom Kultury w Lubaniu odwiedzi gość niezwykły. Po raz pierwszy w Polsce - na Zamku Książ oraz w Lubaniu - odbędzie się spotkanie z Kiroshi Kojima - mistrzem płatnerstwa z Japonii.

czytaj więcej

Warto zaplanować zakupy

Wyprawka szkolna będzie sporo kosztować?

Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim kolejne wydatki. Zakup szkolnej wyprawki co roku przysparza rodzicom stresu – wysokie ceny, trudność w zakupie podręczników, konieczność znalezienia złotego środka pomiędzy wymarzonymi przyborami dziecka, a możliwościami domowego budżetu. Warto zająć się tym nieco wcześniej, aby uniknąć niepotrzebnego napięcia, a przy okazji  zaoszczędzić pieniądze.   

czytaj więcej

Ukradł akumulatory

Złodziej złapany

Lubańscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Posterunku Policji w Olszynie ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży akumulatorów o łącznej wartości 1600 zł. Podejrzanemu o kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Z ostatniej chwili

Wypadek na obwodnicy

Do niegroźnego w skutkach wypadku doszło po godzinie 22-ej na obwodnicy, w okolicach sklepów Biedronka i Netto.

czytaj więcej

"Był to najlepiej zrealizowany z budżetów Lubania"

Magistrat podsumowuje swoje finanse

- W ciągu ostatnich dziesięciu lat był to najlepiej zrealizowany z budżetów Lubaniatak ocenił budżet miasta za 2013 rok Skarbnik Miasta Lubań Marian Zwierzański, przedkładając rajcom sprawozdanie finansowe podczas sesji absolutoryjnej w czerwcu. Dlaczego?

czytaj więcej

Zapraszamy

Wystawa prac różnych autorów ze zbiorów Grzegorza Grabarczyka

Wystawa prac artystów nieprofesjonalnych jest rezultatem wieloletniej pasji mieszkańca Lubania – Grzegorza Grabarczyka. Lubański pejzażysta zafascynowany światem przyrody, również kolekcjoner dzieł sztuki, tworzył w wolnych chwilach, brał udział w konkursach plastycznych i organizował liczne plenery malarskie.

czytaj więcej

Możesz więcej niż myślisz...

Czasami wystarczy się tylko zastanowić.

Za każdym razem, gdy brak jest weny twórczej, wszelka kreatywność udała się najbardziej oddalone przestrzenie mojego umysłu, a wszelkie poniekąd interesujące tematy, które pozwoliłyby mi przelać kilka(tysięcy) liter na „Możesz więcej niż myślisz...” można by zmieścić na małej, żółtej samoprzylepnej karteczce „Post it” wyrażam głębokie zaniepokojenie nijakością i schematycznością mojego żywota. Dlatego za każdym razem, kiedy brakuje tematów do redagowania, a w życiu codziennym (nie wspominając o tym pracowniczym) zaczynam zastanawiać i poszukiwać co takiego ciekawego wydarzyło się ostatnio. I okazuje się, że wcale tak tragicznie i bezbarwnie nie jest. Tylko trzeba się nad tym zastanowić.

czytaj więcej

Nic im nie grozi...

Młodzi uciekają z ośrodków

W Smolniku od początku roku uciekło statystycznie...125 procent wychowanków. To smutna rzeczywistość ośrodków wychowawczych i socjoterapeutycznych.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia