Środa, 22 listopada 2017r.

Imieniny: Cecylii, Wszemily, Stefana

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

AKTUALIZACJA 16.11.2017

Zaginęła Alicja Goś

Przed godziną 10. otrzymaliśmy informację, że 14-letnia Alicja została odnaleziona cała i zdrowa. Policja przekazała dziewczynę opiekunom. Wszystkim zaangażowanym w poszukiwania dziękujemy.

 

czytaj więcej

Rewitalizacja linii kolejowej

Pociągiem do Świeradowa

Wczoraj samorządowcy podpisali list intencyjny w sprawie odbudowy i uruchomienia pasażerskich przewozów kolejowych na trasie Gryfów Śl. - Mirsk - Świeradów-Zdrój. Inwestycja ma kosztować 30 milionów złotych, a przywrócenie tej linii kolejowej ma być szansą dla całego regionu.

czytaj więcej

Osiedle Piastów

Droga awaryjna

Ewentualny wypadek drogowy i idąca za tym blokada skrzyżowania na Osiedlu Piastów dotychczas uniemożliwiały mieszkańcom dotarcie do domu i wyjazd. Aby zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości, rozpoczęła się budowa dróg awaryjnych pomiędzy ulicą Jagiellońską - Esperantystów – Jesienną.

czytaj więcej

CEPiK 2.0

Problemy z rejestracją aut

Nowe zasady płatności i wykonywania przeglądów technicznych pojazdów obowiązują od poniedziałku (13.11). Media ogólnopolskie donoszą, że nowy system nie działa, bądź działa w wersji testowej. Okazuje się, że lubańskie stacje kontroli pojazdów i Starostwo Powiatowe również mają problemy z Centralną Ewidencją Pojazdów.

czytaj więcej

KPP Lubań

Policjanci odzyskali skradziony pojazd

Funkcjonariusze KPP Lubań zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież pojazdu Audi A5 z miejscowości Świeradów-Zdrój. Prócz zatrzymania udało się również odzyskać pojazd o wartości ponad 80 tys. złotych.

czytaj więcej

Lubań

Nieszczęśliwy wypadek czy morderstwo?

Wczoraj na terenie jednej z budów między ul. Fabryczna Osiedle a ul. Słowackiego w Lubaniu znaleziono zwłoki 34 – letniego mężczyzny. Pierwsze informacje jakie uzyskaliśmy mówiły o zgonie z przyczyn naturalnych. Co innego mówi rodzina mężczyzny.

czytaj więcej

Aktualizacja

Płonie budynek mieszkalny

Dziś około godziny 18.40 w jednym z budynków jednorodzinnych w Czerniawie - Zdroju wybuchł pożar. Budynek płonie i zagraża sąsiedniemu budynkowi wielorodzinnemu.

czytaj więcej

Skażona woda w Zalipiu?

Mieszkańcy Gminy Platerówka od 10 listopada nie mogą używać wody z gminnego wodociągu do celów spożywczych. Mimo że woda jest zdatna do picia już od kilku dni, zakaz nadal obowiązuje.

czytaj więcej

Mecz charytatywny

PGE TURÓW vs "Adaś"

Już jutro o 15. drużyna PGE Turowa zmierzy się z reprezentacją lubańskiego "Adasia". Dopingiem wspieramy zawodników, a kupując bilet pomagamy Mikołajkowi w walce z chorobą. 

czytaj więcej

Lubańskie Morsy świętują 11 listopada

Kąpiel Niepodległości

Jak co roku, Polacy na różne sposoby świętowali 99. rocznicę odzyskania niepodległości. W najciekawszy sposób w naszym regionie zrobiły to chyba lubańskie Morsy.

czytaj więcej

Wieczornica "Pieśni patriotycznej"

Uczniowie Szkoły Podstawowej z O.G im. Jana Pawła II w Smolniku zostali zaproszeni do uczestnictwa w "Koncercie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej", który został zainicjowany i zorganizowany przez S.P. im. Orła Białego w Kościelniku , w gminie Lubań.

czytaj więcej

Działania Straży Miejskiej w Lubaniu

Miasto monitorowane

Działalność Straży Miejskiej od zawsze wzbudza dyskusje. Przeciwnicy tej formacji uważają jej działalność za niepotrzebną i kosztowną. Zwolennicy podnoszą, że kto jak nie Straż Miejska zadba o porządek. Jak jest w rzeczywistości?

czytaj więcej

Senator PiS wyjaśnia

Proponowane zmiany w ordynacji wyborczej

Dwukadencyjność i likwidacja JOW-ów, czyli jednookręgowych mandatów wyborczych - to najważniejsze zmiany w najbliższej ordynacji wyborczej. Jak z założenia będą wyglądać najbliższe wybory i z jakimi zmianami społeczeństwo musi się liczyć, o tym właśnie mówił w poniedziałek 13.11.2017 podczas konferencji prasowej Senator RP Krzysztof Mróz.

czytaj więcej

Akademia z okazji Święta Niepodległości

Polska to my a my to Polska!

W przeddzień 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w kulturalnym sercu naszej Małej Ojczyzny miały miejsce wyjątkowe i wzruszające chwile. W Miejskim Domu Kultury odbyła się uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości, którą zakończył poruszający serca występ dzieci.

czytaj więcej

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Pobił i groził śmiercią - ciąg dalszy

Jest dalszy ciag sprawy, o której w swoim komunikacie prasowym niedawno informowała jeleniogórska prokuratura. Sąd Rejonowy w Lubaniu zastosował wobec mężczyzny, który pod groźbą śmierci usiłował wymusić oddanie 40 000 zł, areszt na trzy miesiące z możliwością zamiany na poręczenie majątkowe. Nie zgodziła się z tym Prokuratura Rejonowa w Lubaniu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia