Czwartek, 21 września 2017r.

Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

50% rabatu na soczewki z antyrefleksem dla dzieci

Zadbaj o wzrok swojego dziecka

Dzieci, wiedzę na temat świata zdobywają wszystkimi zmysłami, jednak ponad 80% informacji na temat otoczenia dociera do nas za pomocą wzroku. To właśnie ten zmysł pełni bardzo ważna rolę w procesie poznawania, dlatego od najmłodszych lat należy regularnie kontrolować jego stan.

czytaj więcej

Komunikat KPP w Lubaniu

Nietrzeźwy kierujący w przydrożnym rowie

Lubańscy funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego, który stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię, a następnie zjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało 26-letni mężczyzna kierował mając 1,3 promila alkoholu w organizmie.

czytaj więcej

Areszt dla sprawcy rozboju

Próbował wymusić przelew bankowy

Policjanci zatrzymali podejrzanego o rozbój na starszym mężczyźnie. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za czyn, o który jest podejrzany grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Lubań

Inwestycje w realizacji

Prasa branżowa bije na alarm – rosną ceny usług budowlanych, gminy z braku chętnych wykonawców odwołują przetargi lub muszą mierzyć się z ceną nawet trzykrotnie wyższą niż przewidywana. Jak jest w Lubaniu? Odpowiada burmistrz Arkadiusz Słowiński.

czytaj więcej

Dolnośląsko – saksońska grupa „NYSA“

Odzyskali motocykle i zatrzymali pasera

Zgorzeleccy funkcjonariusze z polsko - niemieckiej policyjnej grupy NYSA, w wyniku prowadzonych działań, odzyskali dwa skradzione motocykle i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o paserstwo. Zatrzymany dodatkowo w mieszkaniu posiadał blisko 150 porcji metamfetaminy. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

czytaj więcej

Burmistrz informuje

Burmistrz Miasta Lubań informuje, że w dniu 15.09.2017r. upływa termin płatności : - III raty podatku od nieruchomości, łącznego zobowiązania pieniężnego osób fizycznych, podatku rolnego osób prawnych - II raty podatku od środków transportowych - podatku od nieruchomości, leśnego osób prawnych - opłaty za zagospodarowanie odpadów.

czytaj więcej

Wypadek w Lubomierzu

Kobieta uderzona ramieniem opryskiwacza

O wielkim szczęściu może mówić 35-letnia kobieta, która idąc chodnikiem została uderzona przez ramię opryskiwacza, które odczepiło się od jadącego ulicą ciągnika rolniczego.

czytaj więcej

Uwaga!

Wieje i będzie wiało jeszcze mocniej

Instytut meteorologii ostrzega dziś przed silnym wiatrem. Efekty silnych porywów już są widoczne. Strażacy od rana interweniowali już jedenaście razy. Wiatr powalił drzewa na auta i jezdnie.

czytaj więcej

Mistrzostwa Polski Młodzików

Trzy medale kajakarzy z Leśnej

W Wietrznicach nad Dunajcem odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w slalomie kajakowym. Na sztucznym torze do kajakarstwa rywalizowało 80 zawodników z 10 klubów z Polski. Podopieczni trenera Bogdana Sztuby z Leśnej wrócili z tarczą. 

czytaj więcej

Lubań

Opłać miejsce pod grób

ZGiUK przypomina osobom, których bliscy pochowani są na cmentarzach komunalnych w Lubaniu o konieczności wnoszenia opłat z tytułu użytkowania miejsca pod grób.

czytaj więcej

Żeby chorować trzeba mieć zdrowie

Wszyscy wiemy, że polska opieka zdrowotna jest, delikatnie mówiąc, niedoskonała. Wszyscy też wiemy, że rejestracja do lekarza rodzinnego wymaga nie lada sprytu, uporu i szczęścia. Naszej czytelniczce przyznajemy złoty medal za wytrwałość.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia