Czwartek, 30 marca 2017r.

Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Lubań

Zakaz przejścia na kładce przez Kwisę

Kładka usytuowana na rzece Kwisie w Lubaniu na wprost salonu samochodowego od lat pełni rolę skrótu dla mieszkańców oraz osób pracujących w firmach po wschodniej części miasta. Niestety przed kilku dniami tuż obok niej stanął znak informujący o zakazie ruchu pieszych.

czytaj więcej

Wielki brat patrzy

Dodatkowe kamery miejskiego monitoringu

W ostatnim czasie system miejskiego monitoringu wizyjnego przeszedł częściową modernizację. W związku z tym powiększył się obserwowany obszar i znacznej poprawie uległa jakość przekazywanego obrazu.

czytaj więcej

Godzina dla Ziemi 2017

Godzina dla Wisły

Co roku miliony ludzi na całym świecie o jednej porze gaszą światło w symbolicznym geście dla Ziemi. W Polsce światło zgaśnie dla królowej polskich rzek.

czytaj więcej

Bolesławiec

Prowadził uprawę marihuany w domowym zaciszu

Bolesławieccy policjanci zlikwidowali domową plantację konopi indyjskich. W jednym z mieszkań znaleźli i zabezpieczyli kilka sadzonek marihuany oraz sprzęt służący do uprawy. W lokalu zatrzymano młodego mężczyznę. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Straty Skarbu Państwa oszacowano na 1800 zł

Papierosy i alkohol bez akcyzy

Lubańscy policjanci w wyniku prowadzonych działań wspólnie z wrocławskimi celnikami, w jednym z mieszkań na terenie powiatu lubańskiego, zabezpieczyli 780 sztuk papierosów oraz kilkadziesiąt butelek z zawartością alkoholu nie posiadającego wymaganych znaków akcyzowych. Policjanci w tej sprawie przesłuchali 66- letniego mężczyznę.

czytaj więcej

Dni Lubania

Lawa 2017- znamy głównych wykonawców!

Od 23 do 25 czerwca w Lubaniu odbywać się będzie najważniejsza impreza w kulturalnym kalendarzu miasta. Tradycyjnie zakończenie roku szkolnego i jednoczesne otwarcie wakacji w Lubaniu uczcimy koncertami i wspólną rodzinną zabawą.

czytaj więcej

Gościszów

Kup sobie ruiny zamku

Ta jedna z najpiękniejszych renesansowych rezydencji czeka na kogoś, kto mógłby przywrócić jej dawny blask.

czytaj więcej

Ruszają konsultacje dotyczące uchwały antysmogowej

Zakaz opalania paliwami stałymi dla Świeradowa i Czerniawy?

Wczoraj przedstawiono projekt uchwały antysmogowej dla województwa dolnośląskiego. Przewiduje on zakaz stosowania paliw stałych dla Wrocławia i miejscowości uzdrowiskowych w tym Czerniawy -Zdroju i Świeradowa- Zdroju. Dla pozostałej części województwa przewiduje się stopniową wymianę kotłów grzewczych na te V klasy emisji. Według projektu założenia mają zostać wprowadzone w życie do 2024 roku.

czytaj więcej

Śladami kupców i rycerzy

Nowy szlak rowerowy

Z ciekawym projektem dla rowerzystów ma zamiar wyjść Gmina Leśna. Wraz z czeskimi partnerami wdraża projekt „Śladami kupców i rycerzy – rowerem po pograniczu polsko-czeskim”. Jednym z elementów promujących projekt będzie gra planszowa nawiązująca do miejsc i wydarzeń związanych ze Szlakiem.

czytaj więcej

ZSP im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej

Kinol. Witamy w naszej bajce

Zgodnie z uczniowską tradycją, pierwszy dzień wiosny należy spędzić na wagarach. Szkoły dwoją się i troją, aby zachęcić tego dnia młodzież do przyjścia w mury szkoły. W lubańskim KZL-u od kilkunastu lat organizuje się tego dnia Festiwal Piosenki Obcojęzycznej Kinol, który wśród młodzieży cieszy się niemałym zainteresowaniem.

czytaj więcej

Zmiana czasu na letni

Od 26 marca pośpimy o godzinę krócej

W 2017 roku do czasu zimowego wrócimy 29 października. Mówi o tym obowiązująca bezterminowo dyrektywa UE ze stycznia 2001 r.: "Począwszy od 2002 r. okres czasu letniego kończy się w każdym państwie członkowskim o godz. 1 czasu uniwersalnego (GMT) w ostatnią niedzielę października".

czytaj więcej

Złodzieje nie śpią

Kradzież kolejnych rowerów

Ostatni apel małej Ewy o pomoc w odszukaniu skradzionych rowerów, bardzo szybko przyniósł efekt. Już po dwóch godzinach jednoślady wróciły do właścicieli. Tym razem, Pani Aleksandra prosi o pomoc, jej rowery zniknęły z tarasu dziś w nocy.

czytaj więcej

Dodatkowe środki na inwestycje

Droga z osiedla, nowe parkingi i inne...

Blisko 3,7 miliony tegorocznej nadwyżki budżetowej chcą przeznaczyć samorządowcy na potrzebne remonty i wydatki. Burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński opowiada o planach inwestycyjnych, przedstawionych już radnym podczas posiedzeń komisji.

czytaj więcej

#StopPozaromTraw

STOP pożarom traw!

Wypalanie traw jest niebezpieczne nie tylko dla środowiska, ale także dla ludzi! W 2016 roku w wyniku pożarów traw zginęło 6 osób, a 81 zostało rannych, odnotowano w kraju 36 442 pożary traw o łącznej powierzchni 12 035,68 ha.

czytaj więcej

Serwis biznes.gov.pl pomaga przedsiębiorcom

Zadaniem portalu jest wsparcie i pomoc dla przedsiębiorców przy rejestracji i prowadzeniu własnej firmy. Serwis w sposób prosty i przystępny prezentuje informacje z zakresu zakładania i prowadzenia własnej firmy, jak również umożliwia załatwienie wielu spraw urzędowych w sposób elektroniczny.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia