Piątek, 28 lipca 2017r.

Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Lubań

Zaginął kot

Kolejny raz pomagamy odnaleźć zagubionego czworonożnego członka rodziny. Tym razem to czarny kot, który zaginął w nocy 22 lipca na Osiedlu Piastów w Lubaniu.

czytaj więcej

Pomagamy.pl

Eliasz walczy dla swojej rodziny

Pochodzący z Gryfowa Śląskiego Eliasz Dziarkowski potrzebuje pomocy! Z prośbą o nagłośnienie apelu zwróciła się do nas jego siostra Monika. Jeśli to możliwe chciałabym prosić o zamieszczenie apelu z prośbą o pomoc dla brata. Jego życie bardzo się skomplikowało. Gdy wraz z żoną spodziewali się upragnionego dziecka, padła diagnoza: chłoniak hodgkina.

czytaj więcej

Leśna

Mistrz Świata - Kacper Sztuba z Leśnej!

Złoto i brąz zdobyli młodzi slalomiści podczas Mistrzostw Świata Juniorów i U23 w Bratysławie na Słowacji. Najcenniejszy krążek wypływał junior Kacper Sztuba (18 l.) w kanadyjkowej jedynce. Klaudia Zwolińska (19 l.) w kategorii młodzieżowej wywalczyła brąz.

czytaj więcej

Nowogrodziec

Złodziej i paser zatrzymani

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom, ustalonym i zatrzymanym przez policjantów z Bolesławca, a podejrzanym o kradzież mienia i paserstwo. Funkcjonariusze odzyskali traktorek do koszenia trawy, zagęszczarkę oraz wiertnicę o wartości ponad 35 tys. złotych, a o dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 68

Intensywne opady deszczu

Jak ostrzegają synoptycy od godziny 18. możemy spodziewać się intensywnych opadów deszczu. Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanych zjawisk oceniono na 90%.

czytaj więcej

Kartki z kalendarza

W tym tygodniu kilka fajnych świąt

Każdy tydzień obfituje w mniej lub bardziej sztampowe święta. W tym tygodniu również znajdzie się kilka okazji, które świętować można na rozmaite sposoby. Dziś obchodzimy Dzień Policjanta i Dzień Wirtualnej Miłości. W tym tygodniu czekają nas jeszcze Dzień Kultu Masy Mięśniowej czy Dzień Samotnych.

czytaj więcej

Czy interesy klientów będą lepiej chronione?

Nowa ustawa o kredycie hipotecznym.

22 lipca weszła w życie znowelizowana ustawa o kredycie hipotecznym. Doprecyzowuje ona przepisy związane z udzielaniem kredytów hipotecznych, zapewnia klientom większe bezpieczeństwo i sprawia, że mogą podejmować swoje decyzje bardziej świadomie. Co konkretnie zmienia nowy akt prawny?

czytaj więcej

Prezydent zawetuje ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS

Prezydent podkreślił, że decyzja o zawetowaniu ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS była decyzją szybką, ponieważ "widać ogromne niepokoje i obawy" wśród społeczeństwa. Jak mówił, była demonstracja pod domem Jarosława Kaczyńskiego, a także pod domem Grzegorza Schetyny.

czytaj więcej

Odszedł Marian Kwolik

Po długiej i ciężkiej chorobie odszedł od nas Marian Kwolik, wieloletni Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubaniu, samorządowiec, radny Rady Miasta Lubań, działacz Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

czytaj więcej

Statystyki USC w Lubaniu

Zuzie i Szymony to najpopularniejsze imiona

Przyglądamy się statystykom Urzędu Stanu Cywilnego w Lubaniu podsumowującym I półrocze 2017 roku. Zestawienie zawiera m.in. ilość narodzin, zgonów, małżeństw czy też informację o najpopularniejszych imionach wybieranych dla dzieci.

czytaj więcej

Delegaci z Wietnamu

W dniach od 17 do 22 lipca 2017 r. w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu na zaproszenie Komendy Głównej Straży Granicznej przebywała delegacja funkcjonariuszy z Urzędu Kontroli Ruchu Granicznego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego Wietnamu.

czytaj więcej

Fotogaleria

Święto Policji 2017

Jutro mija 98 lat od powołania Policji Państwowej, kiedy to Sejm II RP uchwalił ustawę powołującą tę formację. Na pamiątkę tego wydarzenia Policja właśnie w tym dniu obchodzi swoje święto. Jak co roku jest to doskonała okazja do awansów, wyróżnień i podziękowań.

czytaj więcej

Planeta Uśmiechu

Opieka dzienna jak żłobek

W związku z ciągłym zapotrzebowaniem na żłobek w naszym mieście, od początku wakacji nowe przedszkole Planeta Uśmiechu uruchomiło tak zwaną opiekę dzienną nad dziećmi od 15 miesiąca życia do 2,5 lat. Wciąż też trwają zapisy do przedszkola, które rozpoczyna działalność już od 1 września.

czytaj więcej

Łańcuch Światła dla Sądów - Lubań

Kolejny dzień protestów przed sądem w Lubaniu

Lubański Sąd rejonowy będzie dziś po raz trzeci miejscem protestu obywateli przeciwko niespotykanemu dotąd łamaniu polskiej Konstytucji. W sobotę spotkanie zaplanowano na godzinę 21.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia