Środa, 21 lutego 2018r.

Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Powiat Lubań

Ośrodki wsparcia w naszym powiecie

Do nieprzewidzianych sytuacji należy się przygotować. Niebawem swoją działalność rozpoczną powiatowe ośrodki pomagające przez całą dobę ludziom po traumatycznych przejściach. Będzie to wspólne działanie pięciu powiatów.

czytaj więcej

Dom Solny

Milion na zabezpieczenie

Remont Domu Solnego już od blisko roku powraca jak bumerang. Zalecenia konserwatora zabytków, wydane już w trakcie robót, dziesięciokrotnie zwiększyły koszt inwestycji. Zgodnie z zapowiedziami, lubański magistrat wystąpił do ministerstwa kultury i uzyskał milion złotych na wykonanie prac zabezpieczających.

czytaj więcej

Zaproszenie na spotkanie

Medyczna marihuana, wprowadzenie do terapii

Fundacja Kuby Kotlińskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych leczeniem konopiami - legalnymi kannabinoidami, na spotkanie z Pania Pauliną Janowicz - ekspertem w dziedzinie terapii cannabis.

czytaj więcej

Przedstawienie „Królowa Śniegu"

W „ Czwórce” powiało chłodem

W piątek 9 lutego 2018 r. uczniowie klasy 1b, 1c i 3e pod opieką swoich wychowawców przygotowali dla społeczności uczniowskiej, a przede wszystkim dla specjalnych gości: babć, dziadków i rodziców przedstawienie pt. „Królowa Śniegu”.

czytaj więcej

KPP w Lubaniu

Od początku roku odebrano 5 praw jazdy

Od początku roku lubańska drogówka przeprowadzili 9 akcji na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Rekordziście odebrano prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 93 km/h.

czytaj więcej

Dziewczyna twierdzi, że to był uchodźca

Napad na 18 - letnią Polkę w Görlitz

Z pobliskiego Görlitz co jakiś czas docierają informacje o zdarzeniach z niechlubnym udziałem uchodźców. Tym razem sygnał przyszedł od 18-letniej Sandry ze Zgorzelca, która pewnego wieczora bez żadnych przyczyn została zaatakowana przez mężczyznę o śniadym kolorze skóry. Kiedy opisała sytuację w mediach społecznościowych jej konto zostało zablokowane pod zarzutem publikowania treści rasistowskich.

czytaj więcej

PGE Turów

Podwójna radość w Zgorzelcu!

PGE Turów nie mógł wymarzyć sobie piękniejszego sobotniego wieczoru! Czarno-zieloni po serii 4 porażek z rzędu pokonali wicemistrzów Polski z Torunia 97:88! Na trybunach hojnością podczas zbiórki pieniędzy i licytacji gadżetów na rzecz ciężko chorej Julity Dec popisali się kibice. W trakcie meczu pojawił się również lubański akcent.

czytaj więcej

Jechał do Świeradowa na narty?

Kompletnie pijany kierowca

Miejscowość Mroczkowice i droga przez nią biegnąca znana jest z częstych pomiarów prędkości, szczególnie na prostej, gdzie bardzo często dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Zwykle dotyczy to turystów jadących do Świeradowa-Zdroju, ale też mieszkańców, którzy notorycznie wyprzedzają i przekraczają prędkość na tym odcinku.

czytaj więcej

PGE Turów

Ponad 7 tysięcy dla Julity Dec!

Ponad 7 200 złotych zebrano wśród kibiców PGE Turowa Zgorzelec na dalsze leczenie i rehabilitację Julity Dec podczas wygranego przez czarno-zielonych meczu z Polskim Cukrem Toruń! - Kibice pokazali wielkie serca! Dziękujemy za ogromne wsparcie i niesamowite emocje! - mówi szczęśliwa Anna Dec, mama Julity.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia