Niedziela, 22 stycznia 2017r.

Imieniny: Anastazego, Wincentego

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Fotogaleria

Lubań, Leśna, Świeradów-Zdrój - Rekordowy WOŚP 2017

Kolejny, 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Już o północy organizatorzy mówili o kolejnym pobitym rekordzie, na koncie fundacji było wówczas 62,4 mln zł w roku ubiegłym o tej samej porze była to kwota 43,4 mln zł. Na rekord ogólnopolski złożyły się też rekordowe zbiórki w Lubaniu, Świeradowie-Zdroju i Leśnej.

czytaj więcej

Zima!

Trudne warunki na drodze do Jeleniej Góry

Mamy piękną zimę. Niestety, to co cieszy dzieci i wszystkich spragnionych śniegu jest zmorą kierowców. Uwaga, na drogach panują bardzo trudne warunki. Na górce pomiędzy Olszyną a Biedrzychowicami utknęły dwa TIR-y, kolejny stoi na wyjeździe z Jeleniej Góry.

czytaj więcej

Stowarzyszenie Miłośników Górnych Łużyc

Kamienna Góra - Skalny skarb Lubania

Im więcej będziemy pokazywać czym była Kamienna Góra i park dla dawnych mieszkańców Lubania, tym bardziej zrozumiemy jak bardzo jest potrzebny nam także i dzisiaj w XXIw.

czytaj więcej

Lubań

Omal nie doszło do kolejnej tragedii

Dziś przed godziną 15. omal nie doszło do pożaru w domu, w którym przed dwoma tygodniami spłonęła część dachu. Ogień w mieszkaniu zauważyli sąsiedzi mieszkający naprzeciwko feralnego budynku.

czytaj więcej

Zaniedbania mogą być przyczyną odmowy wypłaty odszkodowania

Pożary sadzy - alarmujące statystyki

Im niższe temperatury i im dłużej trwa sezon grzewczy, tym więcej wezwań do pożarów sadzy w kominie notuje lubańska staż pożarna. W czasie ostatnich mrozów statystyki te rosły w alarmującym tempie.

czytaj więcej

Lubań

Właściciel poszukiwany

Dziś rano w Lubaniu, w okolicach ul. Wojska Polskiego znaleziono małego psa w typie jamnika. Pies ma obrożę, jest zadbany i szuka właściciela.

czytaj więcej

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej

Studenci z Indii, Ekwadoru i Chin odwiedzili KZL

Przez ostatni tydzień w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej gościła trójka wolontariuszy ze studenckiej organizacji AIESEC. Chandan Arora z Indii, Junathan Toledo z Ekwadoru i Sun Yucen z Chin. Studenci przez tydzień spotykali się z uczniami opowiadając im o sobie, krajach z których pochodzą oraz poznawali kulturę naszego kraju. 

czytaj więcej

Zorganizowali protest

Gryfowianie nie chcą Straży Miejskiej

Nastrój społecznej niechęci przybrał na sile po grudniowej sesji rady miasta, podczas której grupa radnych przegłosowała wniosek o przesunięcie wydatków w budżecie na 2017 rok – zabrano pieniądze z remontu cieknącego dachu OSP Gryfów Śląski i przeznaczenie je na zakup samochodu dla Straży Miejskiej.

czytaj więcej

Fotogaleria

Amerykańscy żołnierze w Polsce

W czwartek, 12 stycznia br. miało miejsce symboliczne powitanie żołnierzy amerykańskiej Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej (ABCT - Armored Brigade Combat Team) przez dowódcę Czarnej Dywizji, generała dywizji Jarosława Mikę.

czytaj więcej

Policyjni sportowcy wyróżnieni wśród nich podkom. Jacek Jaworski

W czwartek 5 stycznia br. w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się uroczystość uhonorowania policyjnych sportowców, którzy w ubiegłym roku odnieśli znaczące sukcesy na arenach polskich i międzynarodowych. Wśród kilkudziesięciu wyróżnionych funkcjonariuszy z całego kraju znalazł się policjant Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu podkom. Jacek Jaworski.

czytaj więcej

Już wkrótce rusza XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy - porady

Jak co roku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach wszystkich województw pojawi się większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 9

Silny wiatr i zamiecie śnieżne

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali kolejny komunikat. Ostrzega on przed silnym wiatrem i mogącymi występować miejscowo zamieciami śnieżnymi. Pełna treść komunikatu w treści artykułu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia