Poniedziałek, 20 lutego 2017r.

Imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Grabiszyce Dolne

Pożar zabudowań mieszkalnych

„W Grabiszycach Dolnych płonie budynek mieszkalny” informację tej treści otrzymaliśmy dziś na redakcyjny telefon kontaktowy. Na miejscu okazało się, że niewiele brakowało, a spłonęłoby całe gospodarstwo.

czytaj więcej

Zapisy

Sekcje combatu i samoobrony dla dorosłych

Nie ważne w jakiej kategorii wiekowej jesteś - czy masz 18 lat, czy tez jesteś w wieku seniora… zajęcia przewidziane są dla każdej grupy wiekowej, zarówno dla kobiet, jak też i mężczyzn, dla służb mundurowych oraz dla cywili. Sposób prowadzenia zajęć oraz ich intensywność będzie uzależnione od danej grupy wiekowej, jej sprawności i możliwości motorycznych.

czytaj więcej

Lubań wczoraj i dziś

Lubańscy Żydzi

Wiek XX był okresem, w którym w Lubaniu istotną rolę odgrywali Żydzi. Można zaryzykować nawet stwierdzenie, że w XX w. miejscowa społeczność żydowska osiągnęła swoje największe znaczenie w dziejach miasta nad Kwisą.

czytaj więcej

Projekt pomagam.im

Wsparcie dla Ryśka - niepełnosprawnego kolarza

Rysiek to człowiek „dusza” – sam niewiele ma, ale zawsze chętnie dzielił się ze wszystkimi innymi. Może i Wy teraz podzielicie się cząstką siebie z nim – pisze jeden z kolegów. Rysiek to kolarz, który w wypadku stracił rękę i mimo niepełnosprawności nadal jest wyśmienitym zawodnikiem. Niepełnosprawność i wiek nie pozwalają mu podjąć dochodowych prac i co za tym idzie zapewnić sobie udziału w wyścigach – pomóc postanowili koledzy z klubu kolarskiego Kwisa Lubań. Poznajcie historię niepełnosprawnego kolarza.

czytaj więcej

Siekierczyn

Dwóch mężczyzn zatrzymanych kilka minut po włamaniu do sklepu

Policjanci z Lubania zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do sklepu na terenie gminy Siekierczyn. Do zdarzenia doszło w godzinach nocnych. Łupem sprawców padł m.in. alkohol, wyroby tytoniowe, słodycze oraz pieniądze o łącznej wartości ponad 2 tys. złotych. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd. Za tego typu przestępstwo może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Zacznij naukę zimą!

Przyjdź do ŻAKA i rozwijaj swoje pasje!

Chcesz mieć dobrze płatną pracę zgodną z własnymi zainteresowaniami? Masz niepowtarzalną okazję, by taką znaleźć. Trwa zimowa rekrutacja do ŻAKA – to bezpłatna, zaoczna szkoła dla dorosłych, w której kształcą się fachowcy dziewięćdziesięciu różnych specjalności. Możesz szybko zdobyć kwalifikacje w wymarzonym zawodzie, zrealizować swoje pasje i znaleźć zatrudnienie, które będzie przyjemnością.

czytaj więcej

Lubań

Co robić w czasie ferii?

Przed dziećmi i młodzieżą dwa tygodnie przerwy w nauce. Nie wszyscy wyjadą na zorganizowany wypoczynek. Co można robić w Lubaniu i okolicach, aby nie spędzić dwóch tygodni przed telewizorem bądź komputerem?

czytaj więcej

Policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę

Sukcesem zakończyły się kilkugodzinne poszukiwania 39-letniego jeleniogórzanina, którego zaginięcie zgłosiła wczoraj rodzina. Mężczyzna został zatrzymany w pociągu w Gdańsku, po długich i trudnych działaniach jeleniogórskich policjantów. Do jego zatrzymania przyczynił się również kierownik jednego z pociągów, który przekazał funkcjonariuszom cenne informacje. Mężczyzna po odnalezieniu trafił pod opiekę lekarzy.

czytaj więcej

Jakich zachowań Polacy nie akceptują?

Jazda na gapę nas nie razi

Wyrzucanie śmieci w lesie, ściąganie na egzaminie, kupowanie podróbek. GUS sprawdził, na jakie zachowania Polacy przymykają oczy, a których nie tolerują.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia