Niedziela, 28 maja 2017r.

Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Strażacy udzielili pomocy 2 - letniemu dziecku

Wybiegli z remizy na ratunek

W piątkowy wieczór przed remizą strażacką w Lubaniu miała miejsce nietypowa interwencja. Strażacy zobaczyli przez okna leżące na chodniku nieprzytomne dziecko. Natychmiast wybiegli udzielić pierwszej pomocy.

czytaj więcej

OSS SG w Lubaniu

Kurs doskonalący pt. „Wykorzystanie technik wysokościowych"

W dniach 15 - 19 maja br. funkcjonariusze Zakładu Zabezpieczenia Działań i Zakładu Ogólnozawodowego Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu przeprowadzili kurs doskonalący pt. „Wykorzystanie technik wysokościowych - poziom średniozaawansowany”.

czytaj więcej

Czerniawa-Zdrój – Nové Město

Zmieniono termin zamknięcia przejścia granicznego

Jak już informowaliśmy, w dniu 22 maja br. przejście graniczne Czerniawa-Zdrój – Nové Město pod Smrkem miało zostać zamknięte. Wszystko z powodu planowanego remontu drogi po czeskiej stronie. To tak popularne wśród mieszkańców naszego regionu przejście graniczne miało być nieczynne aż do końca wakacji.

czytaj więcej

Kolizja na pl. 3 Maja

Tuż po godzinie 20. na placu 3 Maja doszło do niegroźnej stłuczki. Przy działającej sygnalizacji świetlnej, kierujący BMW wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym kierowcy Peugeota.

czytaj więcej

Nie zatrzymali się do policyjnej kontroli bo wracali z "jumy"?

Dachowanie z ciężarną kobietą w aucie

Skrajna głupota i nieodpowiedzialność to słowa, które cisną się na usta po ustaleniu faktów jakie towarzyszyły zdarzeniu drogowemu, do którego doszło w sobotnią noc na drodze K30 w miejscowości Olszyna.

czytaj więcej

Przedszkole wita Nas

Ślubowania nadszedł czas!

19 maja w Akademii Malucha odbyła się wyjątkowa uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Radosne święto stanowiło oficjalne przyjęcie dzieci do grona społeczności przedszkolnej z nadaniem wszelkich praw i obowiązków prawdziwego Akademika.

czytaj więcej

Leśna

Rodzina Roku 2017

Ostatni weekend obfitował w wydarzenia, od piątku w całym regionie się działo. Leśna zaprosiła rodziny z całej gminy do rywalizacji o tytuł Rodziny Roku i na całodniowy festyn. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych zmagań.

czytaj więcej

Fotorelacja

Świat kolarstwa w Lubaniu

W sobotę 20 maja br. Lubaniem zawładnęły rowery. Tego dnia w centrum miasta miało miejsce zakończenie czwartego etapu 25. już Międzynarodowego Wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour. Nie była to jedyna rowerowa atrakcja, od godzin przedpołudniowych ulicami miasta ścigali się zawonicy z regionu w ramach największej dorocznej imprezy - II lubańskiego wyścigu MTB.

czytaj więcej

Fotogaleria

Powiatowe obchody Dnia Strażaka

Strażacy od wielu lat zajmują pierwsze miejsce w sercach Polaków, zaufaniem darzy ich 94 % społeczeństwa. 4 maja wszyscy strażacy obchodzili swoje święto. To świetna okazja do wyróżnień i ukłonu w stronę tych, którzy zawsze przyjdą z pomocą. W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu obchody Święta Dnia Strażaka odbyły się 19 maja br.

czytaj więcej

Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu

Robert Kusto zdobył brąz rywalizując z najlepszymi

W ubiegły weekend w Lublinie maiła miejsce najważniejsza pływacka impreza tego roku, w której udział brali najlepsi seniorzy i młodzieżowcy w kraju. Rywalizując z najlepszymi Robert Kusto zdobył brąz, a jego brat Rafał wywalczył kwalifikacje do Mistrzostw Europy Juniorów w Izraelu.

czytaj więcej

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Ciało Magdaleny Żuk już w Polsce

W dniu wczorajszym ciało Magdaleny Żuk zostało sprowadzone do Polski, po czym poddano je badaniu przy użyciu tomografu komputerowego w Zakładzie Medycyny Sądowej w Warszawie.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Powiat realizuje 11 projektów unijnych

Z każdym tygodniem rozkręca się tempo wydatkowania unijnych funduszy z perspektywy 2014-2020. Wartość wszystkich projektów realizowanych przez Powiat Lubański to kwota 15,6 mln zł. Ponad 12,9 mln zł funduszy unijnych wykorzysta nasz powiat na przebudowę dróg, modernizację sal edukacyjnych, doposażenie sal w placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz szkolnych pracowni.

czytaj więcej

Policjanci pomogli kobiecie w ciąży

"Na sygnałach" do szpitala

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu z powodu realnego zagrożenia życia i zdrowia zawieźli kobietę w zaawansowanej ciąży do szpitala.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia