Czwartek, 30 marca 2017r.

Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Jak nas widzą?

Lubań - miasteczko jak ze snu

Mimo, że w Lubaniu często słyszymy narzekania na to co dzieje się wokół. Dziennikarze wrocławskiego oddziału TVP mimo to przedstawiają nasze miasto jako krainę mlekiem i miodem płynącą. Choć materiał ukazał się pod koniec 2012 roku wielu mieszkańców nie ma pojęcia w jakim fantastycznym, wyśnionym miejscu żyje. Postanowiliśmy o tym przypomnieć.

czytaj więcej

Pomagamy Kamilowi

Koncert dla Kamila

Zapraszamy serdecznie na koncert charytatywny dla Kamila, który odbędzie się 5 stycznia o godzinie 13:30 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Jakuba Apostoła (Osiedle Piastów) w Lubaniu.

czytaj więcej

Co w Powiecie Lubańskim?

Inwestycje w powiecie

Koniec roku to czas podsumowań. Na naszym portalu przeczytać mogliście jak mijający rok podsumowuje Wójt Gminy Lubań. Teraz prezentujemy inwestycyjne podsumowanie roku Starostwa Powiatowego. Zobaczcie czym może pochwalić się ta jednostka samorządowa w dziedzinach m.in.: infrastruktury, edukacji i ochrony zdrowia.

czytaj więcej

Szybka decyzja

Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta

W ostatni dzień roku na nadzwyczajnej sesji zebrali się radni miejscy, aby przegłosować zmianę budżecie mijającego roku. Przekazali do ZGiUKu ponad 180 tyś zł.

czytaj więcej

Drugie miejsce w turnieju

Świetny występ naszych Żaków!

Drużyna Żaków lubańskich Łużyc zajęła drugie miejsce w halowym turnieju piłki nożnej, który w niedzielę 29 grudnia został rozegrany w Gryfowie Śląskim.

czytaj więcej

Pisarzowice

Znaleziono młodego pieska

Jężeli ktoś z Państwa rozpoznaje na zdjeciu swojego psa, to znalazł on tymczasowy dom u dobrych ludzi w Pisarzowicach i tam też jest do odebrania.

czytaj więcej

Sesja Rady Powiatu

Budżet bez fajerwerków

Tuż przed sylwestrem, 30 grudnia, w Sali Narad spotkali się radni powiatu lubańskiego, aby przegłosować przyszłoroczny budżet. Co się w nim zawiera? Co czeka nas w roku wyborczym w naszej okolicy?

czytaj więcej

Podsumowanie Wójta

Inwestycje w gminie w roku 2013

Koniec roku skłania do wszelkiego rodzaju podsumowań, tak też uczynił Wójt Gminy Lubań. Na stronach urzędu przedstawia zestawienie, w którym opowiada jakie inwestycje poczyniono w poszczególnych sołectwach, w roku 2013. Zapraszamy do lektury.

czytaj więcej

Świeradów Zdrój

Zatrzymany złodziej przedświątecznych „zakupów”

Policjanci z Świeradowa-Zdroju zatrzymali sprawcę 3 kradzieży w jednym z dyskontów spożywczych. 26-letni mężczyzna ukradł artykuły spożywcze na łączną kwotę ponad 2.200,-zł. Sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

czytaj więcej

Jak zaplanować urlop

Dni świąteczne w 2014

Już jutro sylwester, a po nim nadejdzie nowy rok. My już czekamy kiedy będziemy mogli poleniuchować. 2014 zapowiada się nienajgorzej, bo czeka nas w nim aż 115 dni wolnych od pracy, w tym siedem przedłużonych weekendów. Kiedy będziemy mieli pierwsze wolne?

czytaj więcej

Miejski Dom Kultury zaprasza na...

Operowy Festiwal Noworoczny

Miejski Dom Kultury w Lubaniu ma dla Państwa wspaniałą propozycję na artystyczne rozpoczęcie Nowego Roku. 4 stycznia (sobota) o godz. 18.00 zapraszamy na koncert w ramach Operowego Festiwalu Noworocznego na Dolnym Śląsku.

czytaj więcej

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Porzucony rower

Jedna z naszych czytelniczek powiadomiła nas dziś telefonicznie o nietypowej sytuacji. Prawdopodobnie już od przedświątecznego weekendu na ulicy Lwóweckiej stoi porzucony rower wraz z zakupami. Nikt na ten łup się nie pokusił. Mieszkańcy martwią się o właściciela.

czytaj więcej

Ranking interpelacji, wniosków i zapytań w Powiecie

Kto pracuje, kto się leni!

Kontynuujemy nasz cykl przedstawiający zaangażowanie radnych w pracę podczas sesji, na podstawie złożonych wniosków, interpelacji i zapytań. Tym razem pochyliliśmy się nad radnymi sprawującymi swój mandat w Powiecie Lubańskim. Dotychczas przedstawialiśmy zestawienie odnośnie radnych miejskich, który można zobaczyć tu, oraz taki sam ranking w odniesieniu do radnych w gminie, który zobaczyć można tu.

Kto w Radzie Powiatu wypadł najlepiej a kto najsłabiej?

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 Następna Ostatnia