Poniedziałek, 20 lutego 2017r.

Imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wstęga przecięta

„Trójka” oficjalnie otwarta

W minionym miesiącu dobiegł końca remont budynku Przedszkola Miejskiego nr 3 w Lubaniu. Z tej okazji, 23 października przy lśniącym nowością budynku zebrali się wszyscy ci, którzy dołożyli do tego przedsięwzięcia przysłowiową „cegiełkę” - mowa o samorządowcach, wykonawcach, sponsorach, pracownikach oświaty oraz przedstawicielach instytucji i formacji, bez wsparcia których ta inwestycja nie doszłaby do skutku.

czytaj więcej

Klasy hotelarsko-gastronomiczne

Praktyki w Austrii dla najlepszych

Po wielkim sukcesie jakim okazały się praktyki zawodowe realizowane w okresie od 26.01 do 08.03.2013 r. przez wychowanków klas gastronomiczno-hotelarskich Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej u austriackich pracodawców czas na kolejne działania.

czytaj więcej

Przerwa technologiczna

Basen będzie zamknięty

Jak informuje na swojej stronie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu, pływalnia "Laguna" w dniach: od 30.10 do 01.11 br. będzie nieczynna.

czytaj więcej

Policja apeluje

Przygotowujmy się bezpiecznie do Dnia Wszystkich Świętych

Za kilka dni obchodzić będziemy Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Już teraz przygotowujemy się do tych uroczystości. Odwiedzamy groby swoich bliskich, porządkujemy ich miejsca spoczynku. Niestety nie wszyscy jednak uszanują ten czas spokoju i zadumy, a nasze roztargnienie mogą wykorzystać, jako okazję do kradzieży.

czytaj więcej

Areszt dla podejrzanego o znęcanie się nad 6-latką

25 października Sąd Rejonowy w Lubaniu zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące wobec sprawcy znęcania się nad sześcioletnią dziewczynką. 24-letni mężczyzna został zatrzymany przez lubańskich policjantów w związku z podejrzeniem pobicia dziecka konkubiny. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

czytaj więcej

Kradli drewno z lasu

Zatrzymani na gorącym uczynku

Policjanci z Nowogrodźca zatrzymali na gorącym uczynku dwóch sprawców kradzieży drewna z lasu. Zatrzymanym grozi do pięciu lat pozbawiena wolności.

czytaj więcej

Mont Blanc 4807m

Alpejskich wspomnień czar

Pod koniec sierpnia 2010r. pognało nas w Alpy. Naszym celem był najwyższy szczyt Europy, Mont Blanc 4807m. Motorem napędowym przedsięwzięcia byłem ja, uczestnicy to Jacek z Przemyśla, Mariusz z Bogatyni i Elżunia ze Zgorzelca (moja żona). Mieliśmy tylko pięć dni...

czytaj więcej

Ogłoszenie płatne

Adam Lipiński w Lubańskim Klubie Gazety Polskiej

W niedzielę 27 października o godzinie 15.00 Klub Gazety Polskiej w Lubaniu zaprasza na projekcję krótkometrażowego filmu o Jarosławie Kaczyńskim „Lider”. Film zaprezentuje Poseł na Sejm RP, wiceprezes PiS, Adam Lipiński .

czytaj więcej

Wypadek w Wykrotach

Pracownicy boją się o zdrowie

Tragiczny wypadek, w którym 19-letni pracownik stracił rękę, miał miejsce w nocy z 14 na 15 października w firmie Custo Pol S.A. w Wykrotach. Sprawa nie pozostaje bez echa, bowiem jak możemy przeczytać w liście do redakcji tvn24 pozostali pracownicy również obawiają się o swoje zdrowie.

czytaj więcej

SOS SEA

Największe mobilne akwarium w Lubaniu

Już w poniedziałek 28 października zawita do Lubania nie lada atrakcja. Przez trzy dni pod Miejskim Ratuszem stało będzie największe w Europie mobilne akwarium z rekinami, o pojemności 15 000 litrów.

czytaj więcej

4 miejsce Lubańskiej Drużyny Frisbee na Mistrzostwach Wrocławia

Ultimate Frisbee w Lubaniu

Lubańska Drużyna Flying Rockers  wzięła udział, dnia 22.09.2013 oraz 19.10.2013, w IV iV kolejce turnieju o nazwie Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Ultimate Frisbee. Ekipa zdobyła tam kolejno IV oraz VI miejsce.W turnieju wzięło uczestniczyło 9 drużyn, które przybyły do Wrocławia m.in. z Zielonej Góry, Poznania czy Kamieńca Wrocławskiego. Warto zaznaczyć, że pierwsze 3 miejsca zajęły skady trenujące tę dyscyplinę od kilku lat. 

czytaj więcej

List Otwarty do Burmistrza Miasta Lubań

BURMISTRZ MIASTA LUBAŃ LIST OTWARTY

W imieniu firm gastronomicznych, jak i mieszkańców miasta Lubań zwracam się z prośbą do pana Burmistrza Miasta Lubań jako organu zarządzającego Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lubaniu, o dokonanie kontroli i wyjaśnienia, jak interpretować na przyszłość zapisy pojawiający się w ogłoszeniach przetargowych powyższej instytucji.

czytaj więcej

Don Kichot w Olszynie?

Zniszczono fotoradar

Nieznani sprawcy zniszczyli fotoradar stojący przy krajowej 30-tce w miejscowości Olszyna w powiecie lubańskim. Radar ten już pięć lat pracowicie zarabiał pieniądze dla gminy Olszyna.

czytaj więcej

Leśna

Bała się, mówiła, że spadła z krzesła

W środę 21 października, pielęgniarka  leśniańskiego przedszkola, podczas przygotowywania dzieci do zajęć gimnastycznych odkryła, że jedna z 6-sico latek ma poważne posiniaczenia od połowy pleców w dół ciała. 

czytaj więcej

NIK sprawdza farmy wiatrowe

Wiatraki zostaną skontrolowane

Farmy wiatrowe w naszej okolicy zawsze były gorącym tematem,  wywołały wiele długich dyskusji. Teraz to czy wszystkie przepisy przy ich powstawaniu były przestrzegane sprawdzi Najwyższa Izba Kontroli.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 Następna Ostatnia