Piątek, 22 września 2017r.

Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Szczotkowanie zębów

Lubańskie przedszkolaki pobiły rekord Guinnessa

Dziś przedszkolaki przystąpiły do próby pobicia Rekordu Guinnessa w liczbie osób jednocześnie szczotkujących zęby. My z aparatem podglądaliśmy podopiecznych Niepublicznego Przedszkola nr 1 w Lubaniu. To właśnie tam szkraby punktualnie o 12-tej zaczęły szorować zęby i… wiemy już, że udało się! Padł rekord!

czytaj więcej

Babski punkt widzenia

Dzień chłopaka

Wszyscy nasi Panowie, czy mali czy duzi, zasługują dziś na słów kilka. I choć czy Jaś już dorosły i dobiega 40, czy ledwo rozróżnia resoraki, to cech wspólnych –pozostających na całe życie- mają wiele.

czytaj więcej

Wybory nie tylko w miastach i gminach

Gra toczy się wyżej

Zaczęła się kampania samorządowa. Największą ekscytację budzą oczywiście stanowiska burmistrzów i wójtów w poszczególnych miastach i gminach. Może się jednak okazać, że nie jest to wcale najważniejsza decyzja, którą przyjdzie nam podjąć. 

czytaj więcej

Raport NIK

Biurokracja utrudniła „Wyprawkę szkolną”

Pieniędzy na rządowy program „Wyprawka szkolna” było wystarczająco. Połowy środków nie wykorzystano, bo… gminy i szkoły nieskutecznie informowały o możliwości uzyskania wsparcia oraz nadmiernie biurokratyzowały proces ubiegania się o pomoc. Tak wynika z ostatniego raportu Najwyższej Izby Kontroli.

czytaj więcej

IV Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta

Piłkarskie zmagania policjantów

W piątek o godz. 09:00 rozpoczął się IV Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Lubaniu. Do sportowej rywalizacji stanęło 11 drużyn piłkarskich reprezentujących Zakład Karny w Zarębie, Areszt Śledczy w Lubaniu, Powiatową Straż Pożarną z Lubania, Nadleśnictwo Świeradów Zdrój oraz drużyny policjantów z Bolesławca, Jeleniej Góry, Legnicy, Lubania, Polkowic, Wałbrzycha i Złotoryi.

czytaj więcej

Skradziono rower

Dziś rano z terenu Gimnazjum nr 3 w Lubaniu skradziono rower MTB marki YETI. Wszystko wskazuje na to, że złodziej zdawał sobie sprawę, iż jest nagrywany przez szkolny monitoring.

czytaj więcej

Z archiwów Janusza Kulczyckiego

Lubański ratusz

Lubański ratusz jest bez wątpienia najpiękniejszym zabytkiem w naszym mieście. Jego górującą nad Starym Miastem majestatyczną sylwetkę utrwalano często na licznych obrazach, rycinach i fotografiach. W moich zbiorach znajdują się grafiki starego ratusza wykonane m.in. przez L. Danzigera, Th. Blätterbauera, A. Brucka i R. Schindlera. Najwięcej jednak zachowało się do naszych czasów przedwojennych pocztówek z wizerunkiem tej szacownej budowli

czytaj więcej

Leśna

Zagospodarowali skwer w Pobiednej

Dążąc do osiągnięcia wewnętrznej harmonii, szybko zdajemy sobie sprawę, że jest ona ściśle związana z sytuacją ludzi wokół nas. Dlatego jednym z głównych celów naszego towarzystwa jest świadczenie pomocy potrzebującym - tak pokrótce o swojej zewnętrznej aktywności piszą członkowie Polskiego Towarzystwa Holozoficznego.

czytaj więcej

(FOTORELACJA)

„Operacja 44” opanowała miasto

Dokładnie dziś przypadają obchody 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Z tej właśnie okazji w Lubaniu zorganizowana została pierwsza w historii gra miejska. 

czytaj więcej

Wywiad z dyrektorem MDK Bartoszem Kuświkiem

Kulturalne plany na jesień

Dobiegł końca sezon letnich wydarzeń kulturalnych w mieście. Jak ten czas został wykorzystany przez Miejski Dom Kultury w Lubaniu, co udało się zorganizować dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców, zapytaliśmy dyrektora placówki Bartosza Kuświka. 

czytaj więcej

„Czym żył Lubań 20 lat temu?”

Lubański „Central Park”

Park w centrum Lubania dwadzieścia lat temu nie był oazą spokoju i zielonym fragmentem miasta. Jak donosiły media w miejscu tym „prysły zmysły – pozostała patologia”. 

czytaj więcej

Konkurs! Wejściówki na Nocne zwiedzanie Zamku Czocha

Już wkrótce Śląski Turniej Rycerski

Fakt posiadania w sąsiedztwie Zamku Czocha często nazywanego "Perłą Dolnego Śląska" wrósł w naszą świadomość do tego stopnia, że czasami zapominamy o jego istnieniu, bądź nawet nie myślimy o kolejnej wizycie w jego progach. Jak się okazuje to wielki błąd bowiem „zamek” co rusz stara się o sobie przypominać organizując przeróżne atrakcje.  Jeszcze nie przebrzmiał dźwięki koncertu Raz Dwa Trzy, a już szykuje się koleina nie lada atrakcja. 

czytaj więcej

Od A do Z

Ruchome stany ducha

Złożone dzieje Polski sprawiły, że jesteśmy narodem bardzo wrażliwym historycznie, który z wielką pieczołowitością kultywuje ważne wydarzenia z przeszłości i ich kolejne rocznice. Tak na ogół jest, choć ostatnio dało się zauważyć, że do tej sfery coraz bardziej wkrada się relatywizm i woluntaryzm. Co gorsza tak właśnie zaczyna się dziać i u nas. Niestety, mamy na to już dwa przykłady. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 Następna Ostatnia