Wtorek, 30 maja 2017r.

Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Niecodzienne odkrycie w Radogoszczy

W czasie budowy odkopali szkielet

Policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą czynności w sprawie ujawnionych szczątków ludzkich. Szkielet wraz z drobnymi przedmiotami odkopano podczas prac budowlanych.

czytaj więcej

Wyrzuciła - zapłaciła

Temat zaśmiecania terenów nad wodami Powiatu Lubańskiego i nie tylko poruszany jest wielokrotnie. Tym razem jest mocny dowód na to, że warto dwa razy się zastanowić czy jest sens zostawić nad wodą to co się ze sobą przywiozło.

czytaj więcej

Sekcja bokserska Łużyce Lubań

Trzy medale

W miniony weekend Ziębice były bokserską stolicą Dolnego Śląska. To właśnie tam w ramach mistrzostw naszego województwa rękawice podjęli reprezentanci sekcji bokserskiej Łużyc Lubań.

czytaj więcej

(FOTO)

Jarmark Wielkanocny za nami

Znużeni nieśmiertelnymi zakupami w marketach, zwłaszcza w okresie przedświątecznym, gdy tak ważne są dla nas tradycje, poszukujemy czegoś oryginalnego, ciekawego, smacznego, wyrazistego. Nie dziwne, że tegoroczny lubański Jarmark Wielkanocny, gdzie można było to wszystko znaleźć, był bardzo udany. W przedświąteczną sobotę, tj. 12 kwietnia 2014 roku odbył się czwarty już Jarmark Wielkanocny.

czytaj więcej

Pada grad!

Ostrzeżenie meteo

Coraz obficiej sypie grad w Lubaniu. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej najgorsza fala opadów jeszcze przed nami.

czytaj więcej

Przemarsz uczniów Gimnazjum nr 3

Nietypowy wóz w centrum miasta

Uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 3 przyzwyczaili nas już do tego, że regularnie starają się upiększać miasto i wprowadzać do miejskiej rzeczywistości trochę kolorytu. Teraz zorganizowali świątecznych pochód, a w centrum postawili nietypowy wóz.

czytaj więcej

Konkursy w szkole muzycznej

Muzyczna uczta

W dniach 11-12.04 2014 r. odbył się w lubańskiej szkole muzycznej XII Międzyszkolny Konkurs na Miniaturę dla uczniów szkół muzycznych I stopnia województwa dolnośląskiego.

czytaj więcej

Relacja czytelnika

Zainaugurowano Sezon Maratonów MTB na Dolnym Śląsku

13 Kwietnia 2014 w Miękini koło Wrocławia rozpoczął się cykl zawodów Bike Maraton. Na stracie stanęło ponad 2000 uczestników i jest to rekord zawodników biorących udział w tej imprezie.

czytaj więcej

Zawody wędkarskie

Spławikowe rozpoczęcie sezonu

Za nami drugie w bieżącym roku zawody wędkarskie. Po rywalizacji na lodzie o tytuł "Pogromcy Jazgarza" tym razem zawodnicy walczyli w konkurencji spławikowej. Zawody oficjalnie otworzył sezon 2014. Wśród seniorów najlepszy okazał się Mieczysław Zając, który zdeklasował resztę konkurencji. Wśród młodzieży równych nie miał natomiast Konrad Janczak.

czytaj więcej

KPP Lubań

Akcja "Powiat"

W dniu 10 kwietnia w godzinach 08:00 – 16:00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu wspólnie z policjantami ze Zgorzelca, Bolesławca, Lwówka Śląskiego i Kamiennej Góry przeprowadzili akcję pod nazwą „POWIAT”, która była przeprowadzona na drogach naszego powiatu. 

czytaj więcej

Kolarstwo

Z Lubania na Olimpiadę

Edytę Jasińską, kolarkę EMDEK Budopol Bydgoszcz i członkinię polskiej kadry śmiało można nazwać kolekcjonerką medali. W kolarstwie torowym kilkakrotnie była mistrzynią Polski,  a drużynowo wicemistrzynią Europy. Na mistrzostwach świata w Cali zajęła drużynowo 4 miejsce. Obecnie szykuje się do olimpiady. A wszystko zaczęło się w Lubaniu, skąd pochodzi Edyta.

czytaj więcej

Czytelnicy zdjęcia ślą

Parkowanie trudna sztuka cd.

Okazuje się, że pomysł robienia zdjęć źle zaparkowanym autom przypadł do gustu naszym czytelnikom. Dopóki rodzima straż miejska nie stworzy, podobnego do rzymskiego, profilu na FB, czytelnicy nadsyłają na naszą skrzynkę pocztową zdjęcia, które my z chęcią publikujemy wraz z autorskimi komentarzami.

czytaj więcej

Prezydencka wizyta

Bronisław Komorowski w Leśnej

W dniu 16 kwietnia (środa) Prezydent RP Bronisław Komorowski odwiedzi m.in. Leśną, gdzie na Zamku Czocha spotka się z z przedstawicielami powiatów lubańskiego i lwóweckiego.


czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 Następna Ostatnia