Niedziela, 17 grudnia 2017r.

Imieniny: Olimpii, Lazarza, Floriana

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Czwarta przegrana

W Kamiennej Górze bez punktów

W środę piłkarze Łużyc Lubań nie sprostali na wyjeździe kamiennogórskiej Olimpii i ulegli 0:3 (0:1). To czwarta przegrana drużyny trenera Rafała Wichowskiego w bieżącym sezonie.

czytaj więcej

Policyjna blokada w centrum miasta

"Groźni przestępcy zatrzymani"

We wtorek niemal w centrum miasta doszło do spektakularnej akcji Policji. Na ul. 7 Dywizji tuż obok parku policjanci w kamizelkach kuloodpornych i kominiarkach zatrzymali Fiata na lubańskich rejestracjach, którego pasażerowie wcześniej wysadzili bankomat w Bogatyni i zrabowali pieniądze.

czytaj więcej

Czasówka Single Track

Zawody rowerowe Up & Down 2

Ośrodek SKI&SUN Świeradów Zdrój oraz Stowarzyszenie Kolej na Świeradów Zdrój zapraszają na 2 edycję zawodów rowerowych UP&DOWN na trasie Single Track „Zajęcznik ” w Świeradowie Zdroju. Do pokonania będzie 6 kilometrowy odcinek trasy od początku Zajęcznika do kładki w Orłowicach. 

czytaj więcej

Od 15 września

Inauguracja zajęć w MDK

Zapraszamy od 15 września dzieci, młodzież oraz dorosłych na popołudniowe zajęcia w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu. 

czytaj więcej

Starosta zapowiada zmiany

Będzie kardiolog w Lubaniu?

Jak informowaliśmy jakiś czas temu mamy w powiecie lubańskim spory problem -  przodujemy w statystykach umieralności kardiologicznej. Mimo sporych „problemów sercowych” mieszkańców w całym powiecie nie ma poradni kardiologicznej, świadczącej bezpłatne usługi. Według zapowiedzi ma to się wkrótce zmienić.

czytaj więcej

Kto idzie do wyborów?

Wybory samorządowe już 16 listopada. Od wczoraj znamy już wszystkie komitety, które staną w szranki. Zobaczcie kto wystartuje z Lubania i okolicy. 

czytaj więcej

Sami wykonajcie test wzroku swoich dzieci

Rodzicu, zadbaj o wzrok swojego dziecka

Objazdowe, bezpłatne lub za przysłowiową złotówkę badania wzroku, to praktyka stosowana przez wiele firm podających się za "optyczne". Zazwyczaj przyjeżdżają do przedszkoli i szkół. Dzieci otrzymują ulotki, które mają zachęcić rodziców do skorzystania z ich usług, a w szczególności wykonania okularów na ich podstawie. Warto jednak uczulić rodziców i dyrekcje placówek przed takimi praktykami. 

czytaj więcej

Mściszów 2014

Zapraszamy na Dożynki Gminne

Wójt Gminy Lubań, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Mieszkańcy Sołectwa Mściszów mają zaszczyt zaprosić mieszkańców Gminy Lubań na Uroczystości Dożynkowe, które rozpoczną się Mszą Św. w kościele p.w. Zesłania Ducha Świętego w Mściszowie, 14 września 2014 r. o godz. 13.00. 

czytaj więcej

Podsumowanie ostatnich występów

Jak idzie leśniańskim kajakarzom?

Końcówka sierpnia była niezwykle intensywnym czasem dla reprezentantów klubu LUKS Kwisa Leśna. Sprawdźcie jak na zawodach spisywali się nasi kajakarze.

czytaj więcej

Akcja Narodowe Czytanie

Wołodyjowski do góry nogami

W piątek między innymi pod Wieżą Bracką, a w sobotę pod ratuszem mieszkańcy miasta, nauczyciele i włodarze, czytali fragmenty trylogii Henryka Sienkiewicza w ramach akcji Narodowe Czytanie. 

czytaj więcej

Wyrok nieprawomocny

20 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata za pedofilie

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w 2010 roku w Henrykowie Lubańskim, gdzie posługę kapłana pełnił ksiądz Jan M. Sprawa wyszła na światło dzienne dopiero w 2012 roku, kiedy to jedna z gimnazjalistek opowiedziała o swoich przeżyciach pracownikom Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lubaniu. Ci bez wahania zgłosili sprawę do prokuratury.

czytaj więcej

KS Łużyce Lubań

Słaba gra i kolejna porażka Łużyc

Po przegranej z Włókniarzem Leśna tym razem Łużyce Lubań okazały się słabsze od Gryfa Gryfów Śląski. To trzecia porażka lubanian w bieżącym sezonie klasy okręgowej.

czytaj więcej

Ratusz wybudowano już w roku 1228

Lubański Tret

Centrum handlowe na lubańskim Rynku zostało pieczołowicie odtworzone po zniszczeniach, jakie nastąpiły tu już po zakończeniu wojny. W jej trakcie, kamienice okalające Wieżę Kramarską, nie poniosły większych strat. Totalnemu zniszczeniu uległa jedynie północno-zachodnia pierzeja Rynku, ratusz, oraz stojący obok niego hotel ,,Pod Jeleniem”. Sterczące kikuty pięknych kamieniczek rozebrano, stawiając na ich miejscu proste bloki mieszkalne. W latach pięćdziesiątych bezmyślnie zburzono również zabudowę śródrynkową, co spowodowało, że centrum miasta zatraciło swój staromiejski charakter. Dobrze, że chociaż zabezpieczono przed zawaleniem, a następnie odbudowano - ostrzelany pociskami artyleryjskimi miejski ratusz.

czytaj więcej

Możesz więcej niż myślisz...

Niełatwy koreański żywot

Pewien znajomy, kiedy opuszczałem tajlandzkie rewiry powiedział, że w Korei czeka mnie bardzo dużo kłopotów i srogo się rozczaruję choćby ilość mojego optymizmu na temat Korei w fazie początkowej po przyjeździe dorównywała ilości ryżu czy też kimchi w tejże. I wiecie, są takie momenty, że nawet najważniejsze informacje, które dostajesz wlatują Ci jednym uchem, wylatują dowolnym otworem ciała. Którym? Sami wybierzcie. Jeżeli traktujecie rozmówcę z szacunkiem, wyleci drugim uchem, jeśli macie go w przysłowiowej dupie – wyleci dupą. Ponieważ niewielu ludzi, których udaje mi się bliżej poznać mam w głębokim poważaniu, wiadomość uleciała swobodnie drugim uchem.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 Następna Ostatnia
Uwaga! Oblodzenie- możliwe śliskie drogi. Prośimy zachować ostrożność!