Środa, 18 października 2017r.

Imieniny: Juliana, Lukasza

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Bogatynia

Bieg Twardzieli

14 czerwca na torze motocrossowym w Bogatyni odbyła się druga edycja Biegu Twardziela, na starcie stanęło ponad 60 zawodników. Organizatorzy urozmaicili trasę jak tylko się dało, po stracie krótki sprint, aby następnie wykonać slalom wokół ogrodzenia.

czytaj więcej

Kolarstwo

Kwisa Lubań na podium

W sobotę, 7 czerwca Zawodnicy klubu „KWISA” Lubań po raz kolejny zaprezentowali perfekcyjną formę. Młodzi kolarze mogą pochwalić się licznymi zwycięstwami, a w tym tygodniu kolejne medale dołączyły do ich kolekcji. Szymon Liczner i Konrad Gut zagościli na najwyższym podium.

czytaj więcej

Gmina Leśna

Droga na Zielone

Nie tak dawno Urząd Miejski w Leśnej użyczył Polskiemu Związkowi Wędkarskiemu wyrobisko Zielone w Smolniku, jednak teren wokól niego i sam dojazd wymagały sporo pracy.

czytaj więcej

Uruchomienie instalacji do kompostowania (foto)

"Full Eco" w Lubaniu

Wczoraj, dokładnie o symbolicznej godzinie 11:14, rozpoczęła się uroczystość podczas, której 14 przedstawicieli samorządów podpisało akt uruchomienia instalacji do kompostowania – ostatniego urządzenia niezbędnego do utworzenia Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Lubaniu.

czytaj więcej

Będzie rondo w Lubaniu?

Nowe remonty dróg – plany i zapewnienia

Na początku tego miesiąca starosta lubański Walery Czarnecki spotkał się z Dyrektorem Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, Leszkiem Loch. W trakcie spotkania Leszek Loch przedstawił planowane remonty dróg w naszym powiecie, które zrealizowane zostaną przez najbliższe dwa lata.

czytaj więcej

Grozi mu do 12 lat więzienia

Zatrzymany mężczyzna podejrzany o pedofilię

Lubańscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o pedofilię. 28-latek podejrzany jest o przestępstwa seksualne z osobą nieletnią. Za popełnienie przestępstwa z artykułu 200 kodeksu karnego, co zarzuca się zatrzymanemu, można trafić do więzienia nawet na 12 lat.

czytaj więcej

Artykuł sponsorowany

Kredyt hipoteczny? Tylko w Alior Banku!

O tym, dlaczego warto wybrać kredyt hipoteczny „Megahipoteka” w Alior Banku, rozmawiamy z doradcą klienta – Dorotą Semeniuk z placówki partnerskiej Alior Banku w Lubaniu.

czytaj więcej

Przewidziana nagroda!

Zaginął kot

Uwaga! Dnia 11 czerwca w okolicy: stacji paliw Watis, leśniczówki, Imki zaginął duży kot w typie norweskiego.

czytaj więcej

„Jeruzalem kompendium błądzących”

Przewodnik po Ziemi Świętej

Dnia 10 czerwca 2014 r. w Lubaniu gościł pan Andrzej Kulbida, autor książki „Jeruzalem kompendium błądzących” wydanej w maju 2014 r. Pan Andrzej jest podróżnikiem, który odwiedził wszystkie kontynenty świata poznając kulturę, historię a także religię w odwiedzanych miejscach. Jest także pilotem wycieczek zagranicznych i przewodnikiem po ziemiach biblijnych. 

czytaj więcej

8 interwencji straży w powiecie

Żniwa wczorajszych burz

Wczoraj przez Zgorzelec przeszło gradobicie, które pozostawiło grono kierowców z uszkodzonymi pojazdami, a niektóre elewacje podziurawiło niczym szwajcarski ser. Największe zagrożenie ominęło nasz powiat, ale nie oznacza to, że wszędzie było zupełnie spokojnie.

czytaj więcej

Leśna

Przewozili ponad 60 gramów marihuany

Policjanci z Komisariatu Policji w Leśnej podczas kontroli drogowej pojazdu ujawnili narkotyki. Wobec 4 zatrzymanych osób sąd zastosował środki zapobiegawcze, w tym tymczasowe aresztowanie. Aresztowany 19-latek podejrzany jest o przewóz z terenu Czech, handel i posiadanie narkotyków. Za przestępstwa te grozi kara co najmniej 3 lat.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 Następna Ostatnia