Czwartek, 17 sierpnia 2017r.

Imieniny: Zanny, Mirona, Jacka

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Kolejna inwestycja w mieście

Automatec inwestuje w Lubaniu

Do końca roku firma Automatec wybuduje w Lubaniu swoją nową siedzibę, której wizualizację możecie zobaczyć powyżej. Koszt inwestycji to około 10 milionów złotych. Docelowo w firmie zatrudnienie ma znaleźć dodatkowo około 60 osób.

czytaj więcej

MDK zaprasza

"Separacja?"

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru - 27 marca 2014r. o godz.19:00 zapraszamy do Sali Widowiskowej MDK w Lubaniu na spektakl teatralny "Separacja?" - błyskotliwą komedię omyłek, pełną nieporozumień oraz zabawnych intryg. Przedstawienie jest opowieścią o nauczycielskim małżeństwie, które przeżywszy ze sobą ćwierć wieku wkracza w fazę nieuchronnego kryzysu.

czytaj więcej

Najlepsi z Lubania

Nagrodzeni za Bieg Piastów

Dziś burmistrz Arkadiusz Słowiński wręczył pamiątkowe statuetki mieszkańcom Lubania, którzy startując w XXXVIII Biegu Piastów uzyskali najlepsze wyniki w swoich kategoriach.

czytaj więcej

Imka będzie w strefie

Strefa ekonomiczna rośnie

Komitet Rady Ministrów przyjął 13 marca projekt rozporządzenia w sprawie rozszerzenia kamiennogórskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Zakłada on włączenie do niej 84 ha i wyłączenie 37 ha. W efekcie jej powierzchnia zwiększy się o ponad 46 ha. Terenu i miejsc pracy ma przybyć także w mieście i gminie Lubań.

czytaj więcej

Zapadł wyrok

„Szeryf internetu” skazany

Na 3,5 roku więzienia i zadośćuczynienie w wysokości 138 tys. zł skazał Marka O., znanego jako "szeryf internetu", Sąd Rejonowy z Lubaniu.

czytaj więcej

Możesz więcej niż myślisz...

Sorry, taki mamy klimat

Wyruszając w podróż do Tajlandii jednym z największych pytań jakie siedziało w mojej głowie było pytanie o klimat, pogodę, wiatry, tsunami "and shit". Wiadomo przecież, że kiedy zabierasz się za podróż musisz się spakować, a tutaj od razu rodzą się setki pytań - co zabrać? Ciepłe ciuchy? A jak będzie padać? A jeśli przyjdzie ochłodzenie? Ile zabrać majtów, skarpet? Jakie buty?

czytaj więcej

Cykl "od A do Z"

Na odsiecz zdrowiu

Dużo dobrego dzieje się w powiecie lubańskim, czasami odnosi on sukcesy na poziomie ogólnopolskim, ale ma też swoje bolesne problemy.

czytaj więcej

Wybory do Europarlamentu

Kto do Europarlamentu?

Do wyborów europejskich pozostały nieco ponad dwa miesiące. Na swoich przedstawicieli do europarlamentu głosować będziemy 26 maja. Przy jakich nazwiskach będziemy mogli postawić swój krzyżyk?

czytaj więcej

Nieodpowiedzialni rodzice

Nietrzeźwi opiekunowie, małe dziecko i…

Pijani rodzice i kilkunastomiesięczne dziecko, taką sytuację zastali funkcjonariusze lubańskiej policji po przyjeździe na interwencję związaną ze zgłoszeniem o awanturze domowej, pochodzącym od zaniepokojonych lokatorów. Okazało się, że nietrzeźwi opiekunowie, to nie jedyne zagrożenie, jakie czyhało na 16 – miesięczną dziewczynkę w domu.

czytaj więcej

FOTORELACJA

Krystyny dały czadu

Wczoraj Krystyny w całym kraju hucznie świętowały swoje imieniny. W Lubaniu zebrały się w restauracji Tęczowa, aby dobrze się bawić, a przy okazji pomóc Kamilowi Nowosielskiemu.

czytaj więcej

Stowarzyszenie Miłośników Górnych Łużyc

Prośba o wsparcie wystawy w schronie!

Stowarzyszenie Miłośników Górnych Łużyc wraz z Urzędem Miasta wspólnie przygotowują się do otwarcia wystawy w schronie pod parkiem miejskim w Lubaniu. Wystawa będzie poświęcona okresowi II wojny światowej i pancernej bitwie stoczonej o Lubań w lutym-marcu 1945 r.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 Następna Ostatnia