Sobota, 25 lutego 2017r.

Imieniny: Wiktora, Cezarego

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Już jutro

RMF FM w Gryfowie Śląskim

Reporterzy, w ramach cotygodniowej akcji Twoje Miasto w Faktach RMF FM, odwiedzają miasta, do których zostali zaproszeni przez słuchaczy stacji. Już jutro odkrywać będą tajemnice Gryfowa Śląskiego.

czytaj więcej

Podsumowanie akcji ZNICZ 2016 w powiecie lubańskim

142 mandaty i dwa odebrane prawa jazdy

Dolnośląscy policjanci w okresie od 28 października do godzin porannych w dniu 2 listopada br. prowadzili wzmożone działania pn. „ZNICZ 2016”, których nadrzędnym celem było zapewnienie użytkownikom dróg bezpiecznej podróży oraz utrzymanie płynności ruchu.

czytaj więcej

W związku ze spadkiem temperatur nie bądźmy obojętni na los potrzebujących

Coraz częściej temperatura powietrza za oknem spada. Ważne jest abyśmy nie zapomnieli i zwrócili szczególną uwagę na problemy osób narażonych na takie warunki pogodowe w okresie jesienno-zimowym. Dlatego dolnośląscy policjanci wzorem lat ubiegłych już przygotowują się do działań mających na celu przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych i bezradnych. Pamiętajmy, że takie osoby mogą potrzebować naszego wsparcia i to od naszego zaangażowania oraz pomocy może zależeć czyjeś życie

czytaj więcej

Trwają prace nad wiekowym cisem

Cis henrykowski to skarb natury- najstarsze drzewo w Polsce i najprawdopodobniej w Europie Środkowej. Podjęte czynności wynikają z troski o drzewo, które jest znane na terenie całego kraju i mają na celu poprawę jego stanu zdrowotnego. Jest to zadanie pionierskie, podobne prace nie były jeszcze wykonywane, rozpatrując zagadnienie w skali krajowej.

czytaj więcej

SKOB zmienia nazwę?

Lubański Społeczny Komitet Obrony Bezrobotnych, mimo zmieniającej się sytuacji na rynku pracy, nie zamierza zaprzestać swojej działalności. Ostatnio Lesław Hardziej użył innej niż zwykle nazwy organizacji. Jak się dowiedzieliśmy jest ona jeszcze nieoficjalna, jednak już zaczyna być wprowadzana do medialnego przekazu. Zwolenników i przeciwników Komitetu uspokajamy, aby uniknąć zamieszania zmianie nie ulegnie tak rozpoznawalny skrót - SKOB Lubań.

czytaj więcej

Kolizja z udziałem karetki pogotowia ratunkowego

Do groźnie wyglądającej kolizji z udziałem ambulansu pogotowia ratunkowego doszło dziś tuż po godzinie 16. na skrzyżowaniu ulicy Jeleniogórskiej i Głównej w Lubaniu. W wyniku zderzenia jadąca do poszkodowanego w Olszynie karetka wypadła z drogi i zatrzymała się na brzozie w głębokim rowie.

czytaj więcej

Groźny gangster wyszedł na wolność

Jak podają dziennikarze Gazety Wrocławskiej 20 października 2016r. na wolność wyszedł Jacek B. ps. „Lelek”. Gangster odsiedział niemal cały piętnastoletni wyrok. Pod koniec lat 90-tych Jacek B. swoją grupą kierował min. z Lubania.

czytaj więcej

Kierowco noga z gazu

Pierwszy śnieg w tym roku

Sprawdziły się zapowiedzi synoptyków i w miejscowościach położonych w wyższych partiach pogórza izerskiego wczoraj spadł śnieg.

czytaj więcej

Pomagamy Kamilowi!

Bal charytatywny na rzecz Kamila Nowosielskiego

Już 12 listopada w Restauracji Tęczowa w Lubaniu odbędzie się bal charytatywny na rzecz Kamila Nowosielskiego. Zespół MERITUM z Lwówka Śląskiego będzie nas bawił od godziny 20.00. Świetna zabawa wśród wspaniałych ludzi!!! A wszystko dla Kamila, który bardzo potrzebuje naszej pomocy. Podczas balu odbędą się aukcje dobroczynne, będzie można wylicytować naprawdę nieziemskie "perełki".

czytaj więcej

Powstanie platforma prezentująca dolnośląskie zakłady rzemieślnicze

Rusza program wsparcia dolnośląskiego rzemiosła

Wspólna platforma prezentująca dolnośląskie zakłady rzemieślnicze oraz współpraca ze studentami zajmującymi się sztuką i designem – to pomysł Samorządu Województwa na promocję rzemiosła oraz zawodów ginących. Ruszył nowy, pilotażowy program wsparcia dla dolnośląskich rzemieślników. Jeszcze w tym roku organizacje pozarządowe otrzymają mikrogranty na promocję rzemiosła i zanikających profesji. O szczegółach nowego programu poinformował podczas konferencji prasowej Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Iwona Krawczyk, Wicemarszałek Województwa.

czytaj więcej

XXVII Sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Apel „antysmogowy”, dodatkowe pieniądze na ochronę zabytków i rozwój Jamrozowej Polany oraz ustanowienie roku 2017 Rokiem Reformacji to główne tematy ostatniej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Radni podjęli również decyzje o wyznaczeniu jedenastu kolejnych aglomeracji na Dolnym Śląsku oraz przyznaniu honorowych odznaczeń dolnośląskich.

czytaj więcej

Policjanci z Gryfowa użyli najnowszego urządzenia FBI

Czterech mężczyzn zatrzymanych przez policjantów z Gryfowa za kradzież pieniędzy z konta oraz posiadanie i udzielanie narkotyków. Policjanci przy pomocy funkcjonariuszy izby celnej użyli najnowszego urządzenia do wykrywania narkotyków używanego min. przez FBI.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia