Piątek, 9 grudnia 2016r.

Imieniny: Wiesława Leokadii Joanny

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Kuriozalna sytuacja na placu zabaw

"Zakaz gry w piłkę"

Z jednej strony narzekamy na dzieci i młodzież, że przedkładają rozrywki w świecie wirtualnym nad zabawę na przysłowiowym trzepaku. Z drugiej zaś dochodzi do kuriozalnych sytuacji, kiedy zabrania się dzieciom grać w piłkę na osiedlowym placu zabaw. Do takiej sytuacji doszło na jednym z zarośniętych trawą placów zabaw przy ul. Kochanowskiego w Leśnej.

czytaj więcej

Śmiertelnie niebezpieczna przygoda na Kwisie

Omal nie utonęła szóstka kajakarzy

O tym, że Kwisa to górska rzeka, a woda to żywioł przekonała się dziś grupa kajakarzy, która bez instruktora postanowiła spłynąć rzeką z Leśnej do Lubania. Na wodospadzie przy moście na ul. Jeleniogórskiej dwójka kajakarzy postanowiła pokonać próg wodny, pozostałą czwórkę pociągnął silny nurt, wszyscy omal nie utonęli.

czytaj więcej

Po raz kolejny pijana kobieta sięga po nóż

Zadała cios nożem w brzuch

Można by rzec - czarny tydzień. Pijana kobieta, tym razem w Olszynie, sięgnęła po nóż i zadała cios, na szczęście rana nie była śmiertelna. Ranny mężczyzna przez niemal dobę leżał w łóżku bez pomocy lekarskiej.

czytaj więcej

Trzyletnie dziecko nie zdaje sobie sprawy, że ogromna kwota, którą trzeba zapłacić za leczenie jest przeszkodą.

#OcalićOkoOlka

Trzyletni Oluś, zwany przez rodzinę „Olo” lubi literkę O. Rozpoznaje ją nawet w szyldach sklepów – mówi wtedy „O, o, o”! To nie czytanka z elementarza, to prawdziwa historia, podobnie jak prawdziwy jest wstrętny robak w oku – złośliwy siatkówczak, na który choruje Oluś. Mama i Tato nie poddają się, wiedzą, że na Olka czeka terapia, która pozwoli mu być zdrowym. Teraz wszystko zależy od tego, czy uda się zgromadzić fundusze na jego leczenie.

czytaj więcej

Akademia Malucha

Dodatkowe nabory do nowo otwartych grup przedszkolnych

Dyrekcja Akademii Malucha Niepublicznego Przedszkola Językowego w Lubaniu ogłasza dodatkowy nabór dzieci wieku przedszkolnym na rok szkolny 2016/2017. Informujemy również, że utworzona zostanie dodatkowa grupa dla dzieci najmłodszych /od 2 lat/.

czytaj więcej

XIX Rajd Rowerowy "Zaręba - Siekierczyn - Frydlant".

Zaproszenie na rajd rowerowy

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Siekierczynie w dniach 27-28 sierpnia 2016 r. organizuje XIX Rajd Rowerowy "Zaręba - Siekierczyn - Frydlant". Wszystkich chętnych serdecznie Zapraszamy!

czytaj więcej

580 zł wydamy na tegoroczną wyprawkę szkolną

Kto otrzyma darmowe podręczniki?

Plecak, zeszyty i artykuły plastyczne to najdroższa część wyprawki szkolnej. Podobnie jak w ubiegłym roku w jej koszty nie są wliczane podręczniki, które w większości przypadków finansuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

czytaj więcej

Wakacje w mieście nie muszą być nudne!

Nieobozowa Akcja Letnia to namiastka harcerskiego obozu w sercu miasta. Lubański Hufiec ZHP po raz kolejny zaprasza dzieci z Lubania do uczestnictwa w tej formie wypoczynku. W ubiegłych latach akcja ta wśród uczestników zbierała lepsze recenzje niż obozy z dala od domu.

czytaj więcej

Video

Galopujący koń na ulicach kurortu

Wczoraj około godziny 20. mieszkańcy Świeradowa-Zdroju mogli zobaczyć biegającego po ulicach kurortu konia. Świeradów jest otwarty na turystów i zapewnia im przeróżne atrakcje. Jedną z nich są na przykład wypasane na nartostradzie owce. Jednak czym innym są owce na wypasie, a czym innym galopujący ulicami miasta koń.

czytaj więcej

Gmina Platerówka

Konkurs na najlepszy ogród

Pałac we Włosieniu, o którym pisaliśmy w kwietniu, stoi jeszcze w ruinie. Jego właściciele od początku bieżącego roku prowadzą intensywne prace nad renowacją terenów zielonych otaczających posiadłość. Wszystko po to by na pierwszych gości czekały bardzo dobrze zagospodarowane stawy, łąki i ogrody. Aby zrobić na przyjezdnych dobre wrażenie pięknie musi wyglądać cała gmina, dlatego też Pałac Włosień ogłosił konkurs na najpiękniejszy ogród w gminie Platerówka. Jest o co powalczyć, bowiem pula nagród to 6000 zł.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Modernizacja drogi z Lubania do Leśnej

Wczoraj rozpoczęła się przebudowana drogi wojewódzkiej nr 393. Prace będą prowadzone na blisko kilometrowym odcinku drogi stanowiącej wyjazd z Lubania w kierunku Leśnej (od przejazdu kolejowego do granicy miejscowości Kościelnik). Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

czytaj więcej

Złoty Potok

Pijany sprawca kolizji poniesie konsekwencje

W ubiegłym tygodniu użytkownicy jednego z portali społecznościowych informowali o kolizji dwóch pojazdów i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż sprawca kolizji był nietrzeźwy, a ponadto jak twierdzili czytelnicy jeden z lokalnych notabli miał wstawiać się za nim u policjantów, aby ci nie odbierali mu prawa jazdy.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia