Sobota, 4 lipca 2015r.

Imieniny: Odona, Malwiny, Elzbiety

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

WIDEO i FOTOGALERIA

Dzień Żołnierzy Wyklętych w Lubaniu

Dziś po raz piąty w powojennej historii Polski obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto to upamiętnia antykomunistyczny ruch partyzancki, stawiający opór sowietyzacji Polski i toczący walkę ze służbami bezpieczeństwa podporządkowanymi ZSRR.

czytaj więcej

GOKiS

Spotkanie z Magdaleną Witkiewicz

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z bestsellerową pisarką Magdaleną Witkiewicz, które odbędzie się 27 marca br. o godz. 18.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Radostowie.

czytaj więcej

Choroba dotarła do naszego województwa

Rośnie ryzyko związane z zakaźną Odrą

Kilkuletnia dziewczynka cierpiąca na odrę - bardzo groźną chorobę zakaźną - jest od trzech dni leczona w klinice pediatrycznej we Wrocławiu. Dziecko chorobę przywiozło najprawdopodobniej z Berlina. To właśnie tam w ostatnim czasie zmarło na tę chorobę nieszczepione dziecko. To pierwszy przypadek odry we Wrocławiu od blisko trzech lat. 

czytaj więcej

Miejska sztuka

Kolorowanie szarej rzeczywistości

Od trzech dni na ścianie jednego z garaży przy ul. Granicznej w Lubaniu powstaje graffiti, można by rzec mural. Może nie jest on monumentalny, jak to murale mają w zwyczaju, jednak co ważne tworzony jest z inicjatywy i środków artysty.

czytaj więcej

Czym żył Lubań 20 lat temu?

Nie lubię Lubania!

Te słowa wypowiedziane przez mieszkającą na stałe we Wrocławiu Jolantę K. zbulwersowały piszących w lokalnej prasie redaktorów. Wszak od dawna wiadomo, że nie ważne co myślimy o sobie, a ważne jest co sądzą o nas inni. 

czytaj więcej

Zagadki lubańskiej Kamiennej Góry cz. 1

Lubański złoty sen

Wiele miejscowości na Śląsku oraz Łużycach miało w swojej historii epizody związane z poszukiwaniem rzadkich minerałów i metali. Również i nasze miasto w XVI i XVIII wieku dotknęła „gorączka złota”, a jej miejscem była nasza Kamienna Góra. I bynajmniej nie chodziło o „czarne złoto”, jakim był dla miasta wydobywany tam od średniowiecza bazalt, lecz o poszukiwanie metali szlachetnych i kolorowych. Czy lubańscy mieszczanie odnaleźli poszukiwane rudy metali? Czy mieli szansę na ich znalezienie? Jaki był wynik tych poszukiwań? 

czytaj więcej

Pamięć o "Żołnierzach Wyklętych"

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe obchodzone 1 marca, poświęcone pamięci  żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. 

czytaj więcej

ŁCR

Ku integracji

Lepszy dostęp do edukacji, pomoc w zdobywaniu zawodu, poprawa warunków bytowych – to cele działającego od lat rządowego programu, mającego za cel integrację społeczności romskiej w Polsce. Jeśli chodzi o Lubań, złożono tu aż trzy wnioski, które będą poddane ocenie konkursowej.

czytaj więcej

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Spotkanie informacyjne dla rolników

Płatności bezpośrednie przyznawane są co roku tym, którzy prowadzą działalność rolniczą co najmniej na 1 ha użytków rolnych i utrzymują go w dobrej kulturze rolnej. Co roku o przyznanie płatności obszarowych ubiega się w Polsce około 1,4 miliona rolników. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe w Lubaniu serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne dla rolników.

czytaj więcej

Od kwietnia

Drożej za wodę i ścieki

Zapłacimy więcej za wodę i ścieki. Radni przyjęli, przedstawioną przez prezesa LPWIK-u nową taryfę. Sprawdź, ile wyniesie podwyżka.

czytaj więcej

Godło w miejskim ratuszu

Jaki znak twój?

Mamy nową kadencję, nowych radnych i nowe spostrzeżenia. Debiutujący w rolach radnych samorządowcy zauważyli coś co do tej pory umykało miejskim rajcom, a mianowicie  brak godła w lubańskiej Sali Rajców. 

czytaj więcej

Akcja "PRĘDKOŚĆ"

Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu prowadzili w dniu 23 lutego br. w godzinach 07:00 – 22:00 działania pn. „PRĘDKOŚĆ”. Akcja ta ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach poprzez zwiększone kontrole prędkości i sprawdzenie przestrzegania przez kierowców przepisów ruchu drogowego. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia