Wtorek, 4 sierpnia 2015r.

Imieniny: Dominika, Protazego, Jana

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

VI Międzynarodowy Rajd Pieszy Dookoła Lubania

W dniu 11 kwietnia 2015 r. (sobota) odbędzie się VI Międzynarodowy Rajd Pieszy Dookoła Lubania na trasie IVV 10 i 15 km pod nazwą: „WIOSNA NA ŁUŻYCACH” z cyklu imprez TURYSTYKA ŁĄCZY POKOLENIA. Rajd dofinansowano z środków  Powiatu Lubańskiego oraz Miasta Lubań.

czytaj więcej

Z Lubania i z powrotem

W 90 dni dookoła Polski

Spontanicznie, właściwie bez przygotowań, 23-letni Rafał Skop postanowił z Lubania wyruszyć w podróż dookoła Polski. Swoją wędrówkę rozpoczął 25 grudnia 2014r. Jak mówi, z domu wyszedł mając przy sobie 150 zł, torbę ciasta, które zapakowała mu na drogę babcia i wyruszył w nieznane. Udało się i dziś po przebyciu około 3,5 tysiąca kilometrów powrócił do naszej miejscowości. 

czytaj więcej

Zapraszamy na spektakl

"Teraz albo nigdy"

Już 27 marca o godzinie 17 nasi seniorzy zapraszają na spektakl we własnym wykonaniu pt. „Teraz albo nigdy” w reżyserii Grażyny Glodek.

czytaj więcej

Koncert charytatywny dla Olusia

W piątek 27 marca o godz. 17.00 w auli ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu odbędzie się koncert charytatywny dla Aleksandra Szymańskiego. W grudniu 2014 r. zdiagnozowano u Olusia złośliwy nowotwór lewej gałki ocznej (siatkówczak). Oluś jest podopiecznym Fundacji "Zdążyć z Pomocą".

czytaj więcej

Droga Św. Jakuba

Lubań na Europejskim Szlaku Kulturowym?

Europejskie Szlaki Kulturowe to tytuł przyznawany przez Radę Europy europejskim trasom i szlakom o szczególnym znaczeniu dla europejskiej tożsamości, kultury i wspólnego dziedzictwa oraz ukazujące różnorodność kulturową i współistnienie różnych kultur. Możliwe, że szlak, na którym znajduje się Lubań uzyska taki właśnie tytuł. 

czytaj więcej

Uwaga!

Pies znalazł prawie kilogram trotylu

Nietypowe znalezisko swoim właścicielom przyniósł pies, który w trakcie spaceru znalazł prawie kilogram trotylu. Taka sytuacja miała miejsce w miniony weekend w Pisarzowicach.

czytaj więcej

Lubański wątek w aferze SKOK-ów

Każdy kto śledzi aktualne wydarzenia polskiej sceny politycznej słyszał już o aferze SKOK-ów, która od kilku dni towarzyszy trwającej kampanii wyborczej. Okazuje się, że w sprawie znaleźć możemy także nasz lokalny wątek. Mieszkanka Lubania, która zarabiała około 1500 zł miesięcznie otrzymała  w jednej z Kas ponad milion złotych kredytu. 

czytaj więcej

Komunikat

Ruszyła akcja wywozu odpadów wielkogabarytowych

23 marca rozpoczęła się akcja wywozu zbędnych przedmiotów i sprzętu z gospodarstw domowych na terenie Lubania. Skorzystajcie Państwo z szansy pozbycia się niepotrzebnych rzeczy i w podanych terminach wrzucajcie je do specjalnych kontenerów ustawionych na placach, skwerach i ulicach miasta. Wywóz gabarytów odbędzie się wg następującego harmonogramu:

czytaj więcej

Światłowody wprost do domu!

Kolejna rewolucja w Lubaniu

Mało kto zdaje sobie sprawę, że w naszym mieście miały miejsce wydarzenia epokowe dla polskiej telewizji - to w Lubaniu już pod koniec 1989 roku rozpoczęły się prace nad stworzeniem lokalnej stacji, a od pomysłu do pierwszej emisji „Studia S” minęło jedynie 86 dni. To był prawdziwy kamień milowy w rozwoju lokalnych telewizji w całym kraju. Teraz, nieco ponad 25 lat od tamtych wydarzeń, do naszych domostw dociera technologia światłowodowa, która zmienia dotychczasowe spojrzenie na korzystanie z internetu i zapewnia dostęp do ultraszybkiego przesyłu danych. 

czytaj więcej

Z cyklu „od A do Z”

Lubański paradoks

Kiedy w ubiegłym roku większość podmiotów życia publicznego dokonywała różnych podsumowań związanych z 25-leciem odzyskania wolności przez nasz kraj, myśmy jako miasto nie zdobyli się na poważną debatę o naszych lokalnych osiągnięciach w tym okresie. Można jedynie domniemywać, że za tym faktem kryła się niechęć niektórych opcji politycznych do 4 czerwca, tj. rocznicy pierwszych i jeszcze nie w pełni demokratycznych wyborów parlamentarnych z 1989 roku, ale również niepośrednią rolę w tej kwestii odegrała – i to trzeba z przykrością stwierdzić – słabość intelektualna elit naszej społeczności. 

czytaj więcej

Absolwenci oburzeni

Żądają przeprosin od Burmistrza Leśnej

Kampania wyborcza w Leśnej przebiegała burzliwie. W przeddzień ciszy wyborczej sztab Mirosława Markiewicza rozprowadził broszurę zatytułowaną ,,Mirosława Markiewicza odpowiedzi i pytania, na które wyborcy chcieliby mieć swoje zdania,, myśli w niej zawarte oburzyły absolwentów szkoły dla dorosłych Athenum w Leśnej. 

czytaj więcej

8. Mazda Półmaraton Ślężańki

Bieganie w modzie

O tym, że bieganie staje się coraz popularniejsze w Polsce świadczy frekwencja na 8. Mazda Półmaratonie Ślężańskim, który odbył się w weekend w Sobótce. W maratonie pobiegło ponad 4000 biegaczy z Polski i nie tylko. Nie zabrakło na nim też biegaczy z Lubania.

 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia