Wtorek, 31 maja 2016r.

Imieniny: Anieli, Petroneli

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wpadł złodziej porcelany

Ukradł porcelanę i zegary

Lubańscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do zabytkowego pałacyku w gminie Leśna. Łupem mężczyzny stała się porcelana oraz zegary wartości 3600 złotych. Policjanci planują dalsze zatrzymania w tej sprawie.

czytaj więcej

Tauron Basket Liga

Bezpośrednia walka o play-off

W sobotę do PGE Turów Areny przyjedzie drużyna BM Slamu Stali Ostrów Wielkopolski. Spotkanie to będzie niezwykle ważne dla obu drużyn, które wciąż walczą o awans do fazy play-off. Początek meczu o 18:00. Bilety do nabycia na ebilety.eu, w biurze klubu i w kasach hali od godziny 16:30.

czytaj więcej

12 zł za godzinę – czy jest się z czego cieszyć?

Rząd planuje wprowadzić minimalną stawkę godzinową dla osób pracujących na umowie-zleceniu. Jest to dobra wiadomość między innymi dla pracowników firm gastronomicznych, ochroniarskich czy sprzątających, w których często zarabia się zaledwie 6 zł na godzinę. Zmiana może wiązać się jednak także ze zwolnieniami i zatrudnianiem na czarno.

czytaj więcej

OSS SG Lubań

Warsztaty "OSWOIĆ BLISKI WSCHÓD"

W dniach 8 - 9 lutego b.r. w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu odbyły się warsztaty pn. „Oswoić Bliski Wschód”, zrealizowane przez Fundację MultiOcalenie w ramach projektu SALAM! współfinansowanego ze środków Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

czytaj więcej

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Czystki w ARiMR

Na chwilę obecną odwołanych zostało 230 kierowników Biur Powiatowych ARiMR. 74 – na skutek usprawiedliwionej nieobecności – otrzyma decyzje drogą pocztową. Odwołanie zostało wysłane także do Kierownika Biura Powiatowego ARiMR w Uboczu.

czytaj więcej

Najniższy wskaźnik bezrobocia od 12 lat

Więcej lubanian pracuje, osiągają wyższe dochody, małe i średnie przedsiębiorstwa mają większą stabilność. Lubański samorząd odnotował poprawę podstawowych wskaźników świadczących o gospodarczej sytuacji miasta.

czytaj więcej

Co z odpowiedzialnością?

Ktoś wyrzucił świnki morskie

Nie rozumiemy dlaczego wciąż zdarzają się takie przypadki. Dziś na jednej z ulic Lubania ktoś pozostawił dwie świnki morskie wraz z całym wyposażeniem. 

czytaj więcej

Lubań - miasto w ogniu cz. 2

Miasta nie umierają tak łatwo

Muzeum Regionalne w Lubaniu opublikowało kolejną część filmu promującą mający wkrótce ukazać się komiks. Komiks opowiadał będzie historię bitwy o Lubań, która rozegrała się wiosną 1945 roku. 

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne!

Uwaga silny wiatr

Mieszkańcy Powiatu Lubańskiego mogą się spodziewać silnych wiatrów w porywach do 90 km/h, które nadciągną od południa – informuje Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Lubaniu. Poniżej znajdziecie Państwo wszytkie szczegóły dotyczące tego zjawiska.

czytaj więcej

Zdarzenie w Świeradowie-Zdroju.

Dachowała i wyszła o własnych siłach

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło wczoraj w Świeradowie - Zdroju, po godzinie 18-tej. Samochód osobowy wpadł do rowu i dachował. Kobieta prowadząca pojazd marki Peugeot, najprawdopodobniej straciła panowanie nad kierownicą. 

czytaj więcej

PIT

Im więcej dzieci, tym większa ulga

Blisko 7 tys. zł mogą odliczyć w zeznaniu podatkowym za rok 2015 rodzice wychowujący czwórkę dzieci. Co ważne, z ulgi na dziecko skorzystają w pełni nawet rodziny płacące podatki niższe od jej wysokości.

czytaj więcej

Promocje w PKS Voyager

Za 80 zł miesięczny z Lubania do Wroclawia? Nowa oferta PKS Voyager to korzystne rozwiazania dla uczniów i studentow, a także sezonowe oferty dla wszystkich pasażerów. Poznaj ofertę PKS Voyager.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia