Sobota, 1 listopada 2014r.

Imieniny: Seweryna, Wiktoryny

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

KS Łużyce Lubań

Kolejny skalp Łużyc

Zespół z Lubania imponuje formą. W ostatnich trzech meczach z solidnymi zespołami zespół trenera Rafała Wichowskiego nie stracił ani punktu, ani bramki. Tym razem Łużyce pokonały na wyjeździe Czarnych Lwówek Śląski 2:0.

czytaj więcej

Śmiertelny wypadek

Nie żyje Marcin Bykowski

W Wykrotach, za rondem w kierunku Zgorzelca samochód osobowy Volkswagen Sharan  zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym marki Man. W wyniki wypadku śmierć na miejscu poniósł Marcin Bykowski, były dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu.

czytaj więcej

Jałowiec - Kościelnik

Remont kładki

Po raz drugi rozpisywany jest w Gminie wiejskiej Lubań przetarg na remont kładki dla pieszych, która łączy Kościelnik i Jałowiec. Kładka ta wymaga natychmiastowego remontu  bowiem jak twierdzi Wójt w każdej chwili może dojść do katastrofy budowlanej.

czytaj więcej

Przedszkolaki na rybach

W piątek przed południem nad stawem Uniegoszcz numer 1 przedstawiciele zarządu koła PZW Lubań Miasto mieli niecodziennych gości. Mowa o pokaźnej grupie dzieci z Akademii Malucha - pierwszego prywatnego przedszkola językowego w Lubaniu.

czytaj więcej

Sport.Pływanie

Brąz dla Orki

Wczoraj w Olsztynie rozpoczęły  się 4-dniowe  Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu.

 

czytaj więcej

Starosta przekazał kluczyki do nowej karetki

Nowy ambulans

Zakupiono nowy ambulans, który zagwarantuje mieszkańcom powiatu lubańskiego szybki i bezpieczny transport do innych szpitali, dowóz na badania specjalistyczne czy powrót do domu po zakończonym leczeniu - powiadział starosta Walery Czarnecki.

czytaj więcej

KS Łużyce Lubań

Szaliki klubowe

Miło jest nam poinformować, że są już do nabycia klubowe szaliki! Tak na swoim fanpagu informuje Klub Spotrowy Łużyce Lubań.

czytaj więcej

Olszyna

Obywatelskie ujęcie

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który wcześniej został ujęty przez mieszkańca Olszyny. "Kierowca" miał 2,8 promila alkoholu w organizmie. Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. 

czytaj więcej

"Bachus" w remoncie

Świetlica w Kościelniku

Po latach, słynny swego czasu, lokal Bachus w Kościelniku wrócił w gminne ręce. Obecnie trwa tam remont i już w październiku tego roku mieszkańcy gminy cieszyć się będą z nowiuteńkiej świetlicy, którą będzie można wynajmować także na prywatne imprezy okolicznościowe.

czytaj więcej

Fundusze Unijne

Nowe rozdanie

Na samą myśl o biurokratycznym gąszczu jaki czeka chętnych na fundusze unijne, każda firma, czy mała czy duża ma obawy. Może warto sprawdzić działalność Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze. Usługi PIFE są bezpłatne, a nowy konkurs wniosków już w lipcu. 

czytaj więcej

Uwaga!

Szykują się zmiany w Urzędzie Miasta!

Trwa właśnie reorganizacja w lubańskim urzędzie miasta. Możliwe, że w najbliższych dniach będziemy musieli zmienić niektóre dotychczasowe przyzwyczajenia. Przeniesiona zostanie m.in. siedziba Straży Miejskiej.

czytaj więcej

Gmina Lubań

Dzień Chłopa

Gmina Lubań serdecznie zaprasza mieszkańców Gminy i miasta Lubań na festyn rodzinny, który odbędzie się 8 czerwca bieżącego roku na terenach rekreacyjnych tuż obok kościoła w Henrykowie Lubańskim.  

czytaj więcej

Lubań

Poszukiwany właściciel

W dniu dzisiejszym do siedziby Straży Miejskiej został przywieziony pies, który bez opieki przemieszczał się ulicą Mostową. Z wyglądu psa wynika, że posiada właściciela.

czytaj więcej

Kolarstwo

Niedzielne ściganie zawodników z Lubania

1 czerwca obfitował w imprezy MTB w Polsce jedna  z grup Mariola Posmyk, Arek Posmyk i Sebastian Dycha wybrali się do Zielonej Góry na Maraton Kaczmarek Electric organizator przygotował dwie trasy Mini 29km oraz Mega 58km, cała trójka wybrała ten pierwszy dystans.

czytaj więcej

MDK Lubań

Zaproszenie na Piknik Rodzinny

Miejski Dom Kultury w Lubaniu serdecznie zaprasza dzieci wraz z rodzicami na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 8 czerwca, na boisku asfaltowym Osiedla Piast.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia