Piątek, 30 stycznia 2015r.

Imieniny: Macieja, Martyny, Teofila

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Od A do Z

Specjalne strefy ekonomiczne – zwyczajne oczekiwania

Specjalne strefy ekonomiczne były przez lata i są także dzisiaj nieustającym obiektem pożądania. Tak jest również z nami i naszym odniesieniem do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości  w Kamiennej Górze oraz jej podstref w Wykrotach i w Lubaniu.

czytaj więcej

Nowa ordynacja wyborcza

Pierwszy zostaje radnym

W listopadzie po raz pierwszy w niemal całej Polsce radni gminni będą wybierani w jednomandatowych okręgach wyborczych. Warto o tym wiedzieć, bo nowa ordynacja zmienia dotychczasowe „reguły gry”.

czytaj więcej

Polaków problemy i radości

Co nam leży na sercu?

Nie będzie to tekst o problemach kardiologicznych mieszkańców naszego powiatu, a o nowym badania Głównego Urzędu Statystycznego, który tym razem postanowił zapytać Polaków o ocenę swojej jakości życia. Z czego jesteśmy zadowoleni, a co nas trapi? Przekonajcie się.

czytaj więcej

Wypadek obok Netto

Dziś przed godziną dziewiętnastą na skrzyżowaniu ulic Rybackiej i Lwóweckiej doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. 

czytaj więcej

Gratulujemy!

Mateusz Guzowski w finale RMF FM

Jakiś czas temu zachęcaliśmy Was do głosowania na pochodzącego z Pisarzowic Mateusza Guzowskiego w konkursie radia RMF FM. Miło nam poinformować, że udało się! Wokalista znalazł się w finale konkursu radia RMF FM - "Ja cię kręcę". Teraz wszystko w rękach jurorów.

czytaj więcej

Relacja czytelnika (zdjęcia)

Oblężenie klasztoru - Lubiąż 2014

W ostatni weekend sierpnia na zaproszenie Burmistrza Miasta Wołowa i społeczności motocyklowej Moto Silesia, grupa motocyklistów z Lubania wzięła udział w zlocie motocyklowym połączonym z dużą imprezą „Oblężenie Klasztoru w Lubiążu 2014”.

czytaj więcej

Fotogaleria

Najładniejsze ogrody

Z początkiem sierpnia wyłoniono zwycięzców ogłoszonego przez Burmistrza Leśnej konkursu na „Najładniejszy ogródek przydomowy, zagrodę, gospodarstwo agroturystyczne”. Natomiast na ostatniej sesji Rady Miasta Leśna na ręce zwycięzców złożono dyplomy kwiaty i przewidziane w konkursie nagrody.

czytaj więcej

Kierowca z Powiatu Lubańskiego

Doprowadził do karambolu

64-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego wjechał pod prąd na estakadę w Jeleniej Górze. Doprowadził do zderzenia pięciu samochodów.

czytaj więcej

Rekrutacja!

Zagraj w Łużycach!

Chciałbyś zagrać w piłkarskiej drużynie? Teraz to nie problem! Wystarczy skorzystać z oferty Klubu Sportowego Łużyce Lubań. Poniżej prezentujemy szczegółowe informacje dotyczące naborów do poszczególnych grup wiekowych.

czytaj więcej

Złodziej złapany

Napadł na starszą kobietę

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w środku dnia napadł na starszą kobietę na cmentarzu, wyrwał jej torebkę i uciekł. Obecnie jest zatrzymany i czeka na sprawę w Sądzie. Za rozbój grozi mu do 12 lat więzienia.

czytaj więcej

Nasz patronat

Raz, Dwa, Trzy oraz Jan Pietrzak… w powiecie

20 września br. na dziedzińcu Zamku Czocha odbędzie się trzecia edycja wydarzenia pn. ,,Księstwo Czocha”. Podczas uroczystości poznamy nowego władcę fikcyjnej jednostki terytorialnej położonej w granicach powiatu lubańskiego. Do tej pory tytuł książęcy przez rok niepodzielnie dzierżył Jan Pietrzak – „człowiek z kabaretu”. 

czytaj więcej

Ruszają zajęcia w szkołach

Zmiany w roku szkolnym 2014/15

1 września rozpoczął się nowy rok szkolny, dla niektórych uczniów to trudny dzień, dla innych wyczekiwany moment po wakacyjnej labie. Polskie szkoły w roku 2014/2015 czeka kilka zmian. Maturzyści zmierzą się z nową Maturą 2015, przedszkolaki rozpoczną naukę języków obcych, a etyka w szkole będzie dostępna dla każdego ucznia.

czytaj więcej

Czujni obywatele

Obywatelskie zatrzymanie policjanta

W nocy z piątku na sobotę w Zarębie koło Lubania doszło do obywatelskiego zatrzymania kierowcy, który wjechał do przydrożnego rowu. Jak twierdzą świadkowie mężczyzna był pijany.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia