Niedziela, 18 lutego 2018r.

Imieniny: Szymona, Konstancji, Flawiana

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Kolizja na łączniku

Dziś przed godziną 16. na łączniku do autostrady, między Pisarzowicami a Henrykowem Lubańskim, doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych.

czytaj więcej

Propozycje BCC dla resortu pracy

Lista 24 deficytowych zawodów

Na prośbę Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Business Centre Club przekazał listę zawodów, w których należałoby wprowadzić ułatwienia w dostępie do rynku pracy. Obecnie brakuje rąk do pracy w niemal wszystkich branżach, a braki kadrowe w szczególności widoczne są wśród pracowników wykonujących dorywcze prace proste. Dlatego BCC pozytywnie ocenia ideę stworzenia listy zawodów szczególnie pożądanych.

czytaj więcej

Zmiana organizacji ruchu do 3.11.17

Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta Lubań informuje o zmianie organizacji ruchu w okolicach cmentarza, obowiązujących w okresie od 30.10 do 3.11.2017.

czytaj więcej

Gryfów Śląski

Kręcił bączki na środku skrzyżowania

Lwóweccy policjanci w serwisie społecznościowym umieścili szokujące nagranie. W trakcie wichury, gdy wszystkie służby apelowały o ostrożność i walczyły z jej skutkami, kierowca auta na filmie urządził sobie zabawę stwarzając bardzo poważne zagrożenie.

czytaj więcej

Dekada Złotych Nutek

Od 10 lat tworzą oprawę muzyczną miejskich wydarzeń. Nieobca im również krajowa, ale też międzynarodowa scena. Mają na swoim koncie wiele sukcesów, choć nie o nagrody im chodzi. Z radością śpiewają, sprawiając radość innym. W tym roku Lubańskie Złote Nutki świętują swoje dziesięciolecie.

czytaj więcej

Fotogaleria

Ring wolny – boks!

22 zacięte walki bokserskie (turniejowe oraz sparingowe) stoczyli zawodnicy z 12 klubów bokserskich na IV Turnieju Bokserskim o Puchar Burmistrza Miasta Lubań. Co ciekawe, na ringu oprócz bokserów pojawił się pasjonat piłki nożnej.

czytaj więcej

Fotorelacja

Bilans strat po nawałnicy

Orkan Grzegorz przeszedł nad powiatem lubańskim, szacowanie strat trwa, najważniejsze że nie było ofiar w ludziach. Strażacy interweniowali 120 razy, uszkodzeniu uległo 14 budynków, 6 aut i 16 linii energetycznych.

czytaj więcej

Komunikacja miejska

We Wszystkich Świętych za darmo

Uwaga Mieszkańcy! W okresie Wszystkich Świętych warto skorzystać z komunikacji miejskiej.
1 listopada odbędą się 4 bezpłatne przejazdy, natomiast w dniach 30, 31 października i 2 listopada przejazdy na cmentarz płatne 50%. Rozkład jazdy autobusów poniżej.

czytaj więcej

Łużyce Lubań

Przełamanie seniorów

W meczu 12. kolejki klasy okręgowej Łużyce Lubań wreszcie odniosły upragnione zwycięstwo. Zespół trenera Rafała Wichowskiego pokonał TS Parzyce 1:0.

czytaj więcej

Łużyce Lubań

Trampkarze w II lidze!

Kolejne mecze rozegrały grupy młodzieżowe Łużyc. Powodów do zadowolenia nie mieli młodzicy. Juniorzy młodsi rozgromili natomiast Piast Zawidów, a trampkarze po triumfie w Kamiennej Górze wywalczyli awans do II ligi wojewódzkiej.

czytaj więcej

Orkan Grzegorz

Bezpiecznie na cmentarzu?

Po niedzielnej nawałnicy w wielu polskich miastach zarządcy cmentarzy zdecydowali się na ich zamknięcie ze względu na połamane drzewa, które zagrażają życiu i zdrowiu ludzkiemu. To spore utrudnienie w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych, kiedy tłumnie odwiedzamy groby bliskich. Sprawdziliśmy sytuację w Lubaniu i okolicznych miejscowościach.

czytaj więcej

Orkan Grzegorz szaleje

Krajobraz po wichurze

Wiało całą noc, jednak straty Orkan Grzegorz zaczął przynosić dopiero od godziny 6. W ciągu 7 godzin strażacy wzywani byli 93 razy. Lubań, Siekierczyn, Zaręba, Henryków, pozostawały bez prądu do godziny 13.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia