Wtorek, 31 marca 2015r.

Imieniny: Beniamina, Dobromierza, Leonarda

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Akademia Malucha

Maluchy z wizytą u Starosty

30 października 2014r. Mali Akademicy w ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Z Akademii Malucha wyruszamy – urzędy, instytucje, zakłady pracy zwiedzamy” odwiedzili Starostwo Powiatowe w Lubaniu.

czytaj więcej

Lubań

Pijany sprawcą wypadku

Dziś tuż przed godziną 15 na ul. Zawidowskiej w Lubaniu rozbił się Ford Escort, jak się później okazało kierowca miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i był pod wpływem alkoholu.

czytaj więcej

Świeradów Zdrój

Czy doszło do potrącenia?

Wczoraj około godziny 14. policjanci ze Świeradowa Zdroju otrzymali zgłoszenie, że kilkaset metrów od cmentarza leży mężczyzna, który został najprawdopodobniej potrącony. Mężczyzna miał obrażenia głowy.

czytaj więcej

Za zasługi w Rozwoju Wędkarstwa

Burmistrz Leśnej odznaczony medalem

W dniu 28 października 2014 r. podczas ostatniej w tej kadencji sesji Rady Miejskiej w Leśnej Burmistrz Leśnej Jan Surowiec został odznaczony medalem „Za zasługi w Rozwoju Wędkarstwa” nadanym przez Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego.

czytaj więcej

Satanizm i chrześcijaństwo?

Halloween kontra Wszyscy Święci

Dziś niezbyt tradycyjnie obchodzimy Halloween, czyli święto zapożyczone głównie z amerykańskiej popkultury. Zdaniem wielu niesie ono za sobą sporo zagrożeń – głównie dla najmłodszych. Pojawiła się nawet chrześcijańska alternatywa. Podział na przeciwników i zwolenników maskarad widać m.in. w lubańskich szkołach. 

czytaj więcej

Darmowa komunikacja miejska

Na cmentarz za darmo

Jak co roku w Lubaniu 1-ego listopada za darmo można poruszać się komunikacją miejską. Zobaczcie obowiązujący w tym dniu rozkład jazdy.

czytaj więcej

Odmowa dwóch kandydatów

W Leśnej debaty nie będzie

Niestety nie zadamy waszych pytań kandydatom na fotel burmistrza w Leśnej. Spośród trzech osób ubiegających się o ten urząd jedynie Pan Krzysztof Rozenbajger wyraził gotowość do wzięcia udziału w debacie. 

czytaj więcej

Pamiętajcie

Kominiarz nie tylko na szczęście

Rozpoczął się sezon grzewczy i powracają zagrożenia z nim związane, takie jak np. ryzyko pożaru czy zatrucia czadem. Aby zwiększyć bezpieczeństwo w swoich domach, pamiętajmy o sprawdzeniu i wyczyszczeniu kominów.

czytaj więcej

Rozśpiewana sesja

5 lat Teatru „Dziewiątka”

Ostatnia robocza sesja Rady Powiatu Lubańskiego była niezwykła, bowiem rzadko w trakcie obrad usłyszeć można śpiew. Tak było tym razem za sprawą lubańskiego teatru „Dziewiątka”. 

czytaj więcej

Dzień Wszystkich Świętych

Zmiana w organizacji ruchu, Olszyna i Leśna

Wczoraj przypominaliśmy o zmianie organizacji ruchu wokół cmentarza w Lubaniu. Dziś podajemy jak na czas Wszystkich Świętych przeorganizowano ruch wokół cmentarzy w Olszynie i Leśnej.

czytaj więcej

Spadające dachówki

O włos od tragedii tak można powiedzieć o sytuacji jaka miała dziś miejsce około godziny 16.00 na ul. Mikołaja w Lubaniu. Spadające dachówki uszkodziły auto i omal nie poraniły przechodzącej obok kobiety z dzieckiem.

czytaj więcej

Policyjna akcja „Znicz” w Lubaniu

Uwaga! Zmiany w organizacji ruchu!

Wzmożony ruch samochodów przy lubańskich cmentarzach może powodować niebezpieczeństwa. Dziś na ul. Cmentarnej doszło już do pierwszej kolizji. Policja apeluje o zdrowy rozsądek i dostosowanie się do przepisów. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia