Piątek, 28 lipca 2017r.

Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Prawo jazdy i dowód rejestracyjny za darmo

Realizacja ustawy dekomunizacyjnej wymusza na mieszkańcach wymianę dokumentów - proceder kłopotliwy i zazwyczaj kosztowny. Mieszkańcy ul. E.Orzeszkowej - do niedawna Świerczewskiego w Leśnej wymienią prawo jazdy i dowód rejestracyjny za darmo.

czytaj więcej

Narkotyki warte około 1,5 miliona złotych

Zlikwidowana plantacja konopi

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów, który podejrzany jest o posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz przygotowanie i uprawę konopi.

czytaj więcej

III Turniej o puchar Starosty Lubańskiego

Podsumowanie turnieju

III bokserski Turniej o Puchar Starosty Lubańskiego odbył się 22 kwietnia. W sportowej rywalizacji wzięło udział 70 pięściarzy reprezentujących 18 klubów z całego Dolnego Śląska. Tego dnia walka o laury nie była jednak najważniejsza. Celem numer jeden była zbiórka jak największej kwoty na leczenie Jasia Barana, który urodził się z wadą serca.

czytaj więcej

Leśna

Puchar Polski w Kajak Polo

5 -7 maja w Leśnej odbędzie się Puchar Polski w Kajak Polo. Jest to niezwykle widowiskowa dyscyplina, w której gracze pływają na krótkich kajakach starając się umieścić piłkę w bramce przeciwnika. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Leśnej.

czytaj więcej

Budynki mieszkalne i jednorodzinne

Informacja dotycząca wynajmowania pokoi

W związku z licznymi zapytaniami oraz wątpliwościami dotyczącymi wynajmowania pokoi w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych zarówno położonych w miastach jak i na wsi (agroturystyka) Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego informuje, że:

czytaj więcej

Otwarcie wystawy "Minerały Zachodnich Sudetów"

Kosmiczna wystawa

Jutro z pompą zostanie otwarta lubańska wystawa minerałów. Sprawdziliśmy – są tam prawdziwe skarby.

czytaj więcej

122 miasta otrzymają 2,5 mld zł

Dysfunkcyjny Lubań

Ministerstwo Rozwoju przygotowało plan wsparcia 122 miast w Polsce, które utraciły swoje funkcje społeczno-gospodarcze. Wsparcie dla dysfunkcyjnych miast w wysokości 2,5 miliarda złotych to dobra wiadomość, gorzej że dotyczy również Lubania.

czytaj więcej

Przedsiębiorco pamiętaj!

W dniu 31 maja 2017 roku upływa termin: opłacenia drugiej raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów zawierających alkohol w 2017 roku.

czytaj więcej

Z życia Rady Gminy

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań

W dniu 30 marca 2017 roku w sali posiedzeń Urzędu Gminy Lubań odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań. Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem przygotowanym przez pracowników Rady Gminy.

czytaj więcej

CEPIK 2.0

Będzie można sprawdzać swoje punkty karne

Od 24 kwietnia kierowcy w całym kraju będą mogli bez wychodzenia z domu sprawdzić, ile punktów karnych zebrali za wykroczenia drogowe - informuje Ministerstwo Cyfryzacji. E-usługa będzie dostępna za darmo na portalu Obywatel.gov.pl. Aby z niej skorzystać potrzebny jest Profil Zaufany (eGO).

czytaj więcej

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Tymczasowy areszt dla zabójcy siostry

Prokuratura Rejonowa w Lubaniu prowadzi śledztwo przeciwko 43 – letniemu mieszkańcowi Wiednia Danielowi L., któremu prokurator w dniu 16 kwietnia 2017 roku przedstawił zarzut zabójstwa siostry - Doroty T. Do zdarzenia doszło w dniu 15 kwietnia 2017 roku w Biedrzychowicach w domu pokrzywdzonej.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia