Czwartek, 23 października 2014r.

Imieniny: Marleny, Seweryna, Igi

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Sesja rady powiatu

Pływacy uhonorowani

W trakcie dzisiejszej sesji, radni powiatowi podziękowali za dotychczasowe osiągnięcia trenerowi i zawodnikom Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orka”.

czytaj więcej

Wyremontowano przedwojenny dom przedpogrzebowy

Podziemia kaplicy

Od ubiegłego tygodnia w Lubaniu można korzystać z usług Komunalnego Domu Przedpogrzebowego, który znajduje się w zmodernizowanych pomieszczeniach pod kaplicą na cmentarzu miejskim w Lubaniu. Dom przedpogrzebowy to kolejne przedsięwzięcie miejskiego Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych.

 

czytaj więcej

Nasz patronat

Dni Zgorzelca 2014!

Szykuje się cały czerwiec dobrej zabawy w Zgorzelcu przy okazji obchodów dni miasta. Warto wybrać się do naszego sąsiada, bo czeka tam na wszystkich spora dawka dobrej muzyki i wspaniałego humoru.

czytaj więcej

Pomnik będzie stracony?

Wilhelm zostanie ścięty?

„Wilhelm”, bo tak nazywa się blisko 300-letni dąb szypułkowy na Kamiennej Górze, w najbliższym czasie prawdopodobnie zostanie wycięty. Wczoraj decyzję o zniesieniu jego statusu pomnika przyrody podjęli radni miejscy.

czytaj więcej

Ujawnione militaria z okresu wojny

Na przejażdzce z karabinem

Policjanci podczas kontroli drogowej ujawnili skorodowaną rurę przeciwpancerną i karabin pochodzące z czasów II wojny światowej. Przedmioty te na terenie miejscowości Świecie znalazł 27-letni pasjonat starych militariów.

czytaj więcej

Posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Burze na Dolnym Śląsku - sytuacja w regionie

Na Dolnym Śląsku w dalszym ciągu synoptycy prognozują intensywne opady deszczu i burze z gradem. Na kolejnym posiedzeniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołanym przez wojewodę Tomasza Smolarza oceniono aktualną sytuację w regionie.

czytaj więcej

„Szkoła i przedszkole wolne od zagrożeń”

Przedszkolaki w lubańskiej komendzie

Policjanci z lubańskiej komendy gościli dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Kościelniku. Działania takie realizowane są w ramach programu prewencyjnego „Szkoła i przedszkole wolne od zagrożeń”.

czytaj więcej

Wzmocniła nas straż z kujawsko-pomorskiego

Strażacy mobilizują siły na wypadek powodzi

W związku z prognozowanymi przez IMGW intensywnymi opadami deszczu nasz powiat został wzmocniony oddziałami straży pożarnej z województwa kujawsko-pomorskiego. 27.05 br. Starosta Lubański, Walery Czarnecki spotkał się z dowódcami jednostki Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

czytaj więcej

Sytuacja pod kontrolą?

Obrady Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W związku z ostrzeżeniami synoptyków i hydrologów mówiących o możliwych wezbraniach w rzekach i zbiornikach powiatu lubańskiego, gdzie ulewne deszcze mogą spowodować lokalne podtopienia i wezbrania w rzekach i potokach, Starosta Lubański, Walery Czarnecki zwołał posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. – Sytuacja w powiecie jest potencjalnie niebezpieczna. Pamiętajmy, że prognozowana wysokość opadów w tym czasie może wynieść od 30 do 55 mm a miejscami do 135 mm – powiedział podczas obrad starosta lubański Walery Czarnecki.

czytaj więcej

Paweł Lenar w Lubaniu

Biznesmen czy pracz mózgu?

Wczoraj z inicjatywy Przewodniczącego Pawła Majewicza i na zaproszenie Rady Gospodarczej Miasta Lubania oraz Burmistrza Miasta w Lubaniu pojawił się Paweł Lenar. Było to już kolejne spotkanie ze znanym przedsiębiorcą. Różniło się od poprzednich wyjątkowo kontrowersyjną tematyką – Marketingiem Sieciowym, inaczej zwanym MLM.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia