Środa, 20 września 2017r.

Imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Zatrzymany z tabletkami wykorzystywanymi do produkcji narkotyków

Zatrzymany 40 -letni obywatel Czech i zabezpieczone blisko 1.4 kilograma tabletek, które w swoim składzie zawierały pseudoefedrynę to efekt wspólnych działań funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Bogatyni i Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu. Sprawdzenia potwierdziły, że posiadane przez mężczyznę produkty wykorzystywane są do produkcji narkotyków. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozić mu może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Top 10 kierunków wakacyjnych Polaków w 2017 r.

Gdzie planujemy urlop

Wyszukiwarka Skyscanner sprawdziła najpopularniejsze wśród Polaków kierunki podróży tegorocznych wakacji i sprawdziła, jak się zmieniły upodobania na przestrzeni ostatniego roku.

czytaj więcej

Fotorelacja

Niezwykły jubileusz

10 lat po nadaniu imienia Jana Pawła II - Szkole Podstawowej w Smolniku odbyła się uroczystość jubileuszowa, której mottem przewodnim stało się hasło ,,Drogą Miłości idziemy tak jak chciałeś". Słowa Patrona stały się formą motywacji do wytrwałej, ciężkiej pracy wszystkich, którzy byli i są związani z tą placówką.

czytaj więcej

Fotorelacja

Noc Bibliotek 2017

3 czerwca 2017 roku ponad 1300 bibliotek wzięło udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „Czytanie porusza”. W tym gronie nie mogło zabraknąć naszej Biblioteki, która czekała na mieszkańców miasta i okolic z niebanalnymi pomysłami na wspólne spędzenie czasu.

czytaj więcej

Piłka nożna

Dzień Łużyc

Klub Sportowy Łużyce Lubań zaprasza na Dzień Łużyc, który odbędzie się 11 czerwca 2017 roku na Stadionie Miejskim MOSiR przy ul. Ludowej 2.

czytaj więcej

Srogie mandaty dla kierowców szalejących po lasach motocyklami i quadami

Jeleniogórscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Karkonoskiego Parku Narodowego, Straży Leśnej Nadleśnictwa Kowary, Szklarskiej Poręby, Jawora , Złotoryi, Lwówka Śląskiego, Kamiennej Góry systematycznie prowadzą działania skierowane przeciwko szalejącym quadami i motocyklami po lasach i górskich szlakach. Ujawnianie wykroczeń, a w konsekwencji wyeliminowanie tego zjawiska jest głównym celem zawiązanej współpracy.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Jednogłośne absolutorium dla Zarządu

Radni Powiatu Lubańskiego na majowej sesji udzielili jednogłośnie absolutorium zarządowi za 2016 rok. Pozytywnie wykonanie ubiegłorocznego budżetu oceniła również Regionalna Izba Obrachunkowa oraz komisja rewizyjna, doceniając realizowane w tym czasie działania.

czytaj więcej

XIV Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego w Sporcie Pożarniczym

Strażacy z Lubania w czołówce

Podczas XIV Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego w Sporcie Pożarniczym strażacy z KP PSP w Lubaniu w klasyfikacji generalnej, na 26 drużyn, zajęli 6 miejsce.

czytaj więcej

Trzeba uważać na każdym kroku

Kaucja sposobem na nieuczciwy zarobek

Jeden z naszych czytelników zwrócił uwagę na nieuczciwy proceder stosowany w niektórych sklepach spożywczych na terenie Lubania. Choć działanie w swej szkodliwości jest znikome, nie powinno w ogóle mieć miejsca. Chodzi mianowicie o kaucję za butelki, ciekawe dlaczego umowa kaucji działa tylko w jedną stronę?

czytaj więcej

Fotogaleria

Finał powiatowych konkursów

Zakończyła się 17. edycja Gali Laureatów Konkursów Powiatowych i Regionalnych przeprowadzonych w tym roku szkolnym. Uczestniczyło w niej 100 laureatów konkursów przedmiotowych, artystycznych i językowych, organizowanych przez Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lubaniu.

czytaj więcej

Bal charytatywny

Okaż serce Bartkowi

Wiadomość o chorobie zniszczyła mu dzieciństwo, a marzenia legły w gruzach. Pomimo tego jest silny i się nie poddaje - tak o swoim 11-letnim synu pisze Pani Ania. Choroba wycieńcza, a Bartek dzielnie walczy, dlatego pomagajmy! 

czytaj więcej

Kara w łącznej wysokości ponad 133 tys. zł.

UOKiK wykrył zmowę firm z naszego regionu

UOKiK wykrył zmowę przetargową trzech przedsiębiorców z naszego regionu. Jedna z firm swą siedzibę ma w Zarębie, dwie pozostałe w Zgorzelcu. Niedozwolone porozumienie dotyczyło zamówień publicznych na wykonywanie prac budowlano-remontowych. Poszkodowani to miasto i gmina Zgorzelec, ZDP w Lwówku Śląskim oraz tamtejszy powiat. Kary nałożone przez urząd na nieuczciwych przedsiębiorców wyniosły ponad 130 tys. złotych.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia