Czwartek, 28 lipca 2016r.

Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Arkusz pytań wraz z odpowiedziami

Sprawdź czy jesteś mądrzejszy od szóstoklasisty

Wczoraj szóstoklasiści stanęli przed pierwszym dużym egzaminem w ich życiu. Był to sprawdzian wiedzy z języka polskiego, matematyki i jednego z języków obcych. Swoim zakresem obejmował wiedzę z całej dotychczasowej edukacji szóstoklasistów. Na stronach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dostępne już są arkusze z pytaniami. Możecie sprawdzić jak Wy poradzilibyście sobie z tym egzaminem.

czytaj więcej

Tłumaczył prokuratorowi, iż musiał ją zabić, bo była diabłem

Mieszkańcy Wlenia boją się zabójcy własnej matki

Choć był groźny dla otoczenia, całe życie cieszył się wolnością. W szale obciął sobie dłoń, znęcał się nad matką i zastraszał sąsiadów. Prokuratura nie doprowadziła ani do skazania, ani do zamknięcia w szpitalu psychiatrycznym mężczyzny z dolnośląskiego Wlenia, którego bało się całe miasteczko – czytamy na strachach internetowych tvn24.pl

czytaj więcej

Lubański wyścig MTB i Karkonosze Tour

Rowerowa sobota w Lubaniu

Lubański wyścig MTB, wyścig rowerowy dla dzieci ulicami miasta i meta IV etapu wyścigu Bałtyk – Karkonosze Tour to atrakcje jakie czekają nas 21 maja, w sobotę w centrum miasta. Będzie to naprawdę duża rowerowa impreza. Od rana wyścigi MTB, a po południu dwa okrążenia ulicami miasta kolarzy wyścigu Bałtyk - Karkonosze zakończone metą pod Wieża Bracką.

czytaj więcej

Bezpłatne konsultacje psychologiczne

Bycie rodzicem małego dziecka to ogromna radość. Jednocześnie stanowi ono ogromną zmianę i wyzwanie dla młodych rodziców. Chcesz zadać pytania dotyczące rozwoju Twojego dziecka? Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu zaprasza rodziców do korzystania z bezpłatnych konsultacji psychologicznych.

czytaj więcej

Szóstoklasiści sprawdzali swoją wiedzę

5 kwietnia br., prawie 340 tysięcy szóstoklasistów z niemal 12 tysięcy polskich szkół podstawowych przystąpiło do testu podsumowującego zdobytą przez nich wiedzę. W Lubaniu nad sprawdzianem trudziło się 162 uczniów.

czytaj więcej

Ziemi rolnej już tak łatwo nie kupisz… ani nie sprzedasz

Ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego ma w założeniu ograniczyć nabywanie polskiej ziemi rolnej przez cudzoziemców. Okazuje się jednak, że daleko idące reglamentacje będą obowiązywać też Polaków. Zasadniczo oprócz rolników indywidualnych ziemię rolną będą mogły nabywać tylko Kościoły i związki wyznaniowe. Wiele wskazuje na to, że obrót nieruchomościami rolnymi zostanie w znacznym stopniu zahamowany.

czytaj więcej

Koniec z komunistycznymi nazwami ulic

Żegnaj Żymierski

Ulica Żymierskiego w Lubaniu czy Świerczewskiego w Leśnej i Pieńsku wkrótce będą musiały zmienić swoje nazwy. 1 kwietnia Sejm jednogłośnie przyjął uchwalę dającą samorządom rok na usunięcie z przestrzeni publicznej nazw upamiętniających daty, osoby bądź wydarzenia symbolizujące komunizm.

czytaj więcej

Okradł automat do gry

Przy pomocy miotły i mopa włamał się do maszyny

Lubańscy policjanci z pionu kryminalnego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie i kradzież pieniędzy. Ponadto sprawca zniszczył także automat do gier znajdujący się w jednym z salonów na terenie miasta. Zatrzymany przyznał się do zarzucanego mu czynu. Teraz może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

czytaj więcej

Poznaj rozkład tanich lotów

Bilet lotniczy tańszy o 30%? Tak, ale tylko w listopadzie. To najlepszy czas, by odwiedzić np. Wielką Brytanię, Hiszpanię, Grecję i Portugalię. Z kolei do Stanów Zjednoczonych najtaniej możemy polecieć w lutym, a do Tajlandii – w maju. Ekspertka podpowiada, na kiedy zaplanować lot, by nie zrujnował naszego portfela.

czytaj więcej

Koszt remontu przedszkola wzrósł blisko 100%

Super przedszkole

Zapowiadany już w ubiegłym roku remont miejskiego przedszkola nr 5 na Osiedlu Piastów w Lubaniu wyceniono na kwotę 2,5 mln. Jakież było zdziwienie miejskich radnych, kiedy w marcu poproszono ich o zwiększenie tej kwoty o 2 mln zł! Komisje zajmujące się sprawą poprosiły burmistrza o wyjaśnienie z czego wynika tak duży wzrost planowanych kosztów inwestycji. 

czytaj więcej

Loteria paragonowa

Wygraj Insignię za paragon od mechanika

Konserwacja i naprawa samochodów osobowych, sprzedaż detaliczna części i akcesoriów do pojazdów samochodowych – to trzecia w kolejności dodatkowo premiowana branża w Narodowej Loterii Paragonowej. Paragony fiskalne zarejestrowane od 1 kwietnia do 30 czerwca 2016 r. na stronie loterii wezmą udział w losowaniu nagrody specjalnej, czyli samochodu Opel Insignia. Losowanie odbędzie się 18 lipca. 

czytaj więcej

III Mistrzostwa we Fryzjerstwie

Fryzjeriada

30 marca 2016 r. uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej kształcące się w zawodzie fryzjer, Kamila Koćma z klasy 3a i Martyna Biskup z klasy 2a, wzięły udział we Fryzjeriadzie, tj. III Mistrzostwach we Fryzjerstwie, które odbyły się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy.

czytaj więcej

Zatrzymany ze sprzętem do pokonywania zabezpieczeń samochodowych

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie m.in. łamaki samochodowe. Już następnego dnia stanął przed sądem. Został skazany na karę grzywny oraz stracił urządzenia do pokonywania zabezpieczeń samochodowych.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia