Wtorek, 2 września 2014r.

Imieniny: Juliana, Stefana, Wilhelma

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Udało się!

Posprzątano na torach

Nie była to najszybsza reakcja w historii dziejów, ale udało się – uprzątnięto śmieci leżące przy torach prowadzących z Lubania w stronę Zgorzelca. Potrzeba było do tego około ośmiu miesięcy i dwóch artykułów na łamach naszego portalu.

czytaj więcej

Oficjalne potwierdzenie

Strefa ekonomiczna oficjalnie się powiększa

To już oficjalne. Rada Ministrów przyjęła wczoraj rozporządzenie w sprawie rozszerzenia kamiennogórskiej specjalnej strefy ekonomicznej. W efekcie jej powierzchnia zwiększy się o ponad 46 ha.

czytaj więcej

Możesz więcej niż myślisz...

Z wizytą u braci mniejszych

Songkhla to chyba idealna mieścina w tym niesamowitym i dziwnym kraju, do której mogłem trafić. Miasto, jak z resztą większość tajskich, jest nieco zaniedbane, pogrążone w tysiącach zapachów, które przeplatają się ze sobą, a dodając do tego tutejsze temperatury otrzymujemy mieszankę dla niektórych wybuchową. Pomimo tego uważam, że mogło być gorzej i po części czerpię radość z tego, że jestem tutaj, a nie np. w Bangkoku. I choć miasto to, podobnie jak tajska stolica nigdy nie zasypia, to jednak mam wrażenie, że życie tutaj płynie nieco wolniej.

czytaj więcej

Zapraszamy!

Weekend z lubańskim MDK

Na nadchodzący weekend Miejski Dom Kultury w Lubaniu przygotował ciekawe propozycje dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

czytaj więcej

"Zadbajmy razem o bezpieczeństwo na drogach"

Lustrujemy drogi powiatu

Policjanci z naszego powiatu organizują akcję "Zadbajmy razem o bezpieczeństwo na drogach" i w tym roku proszą także użytkowników dróg o opinię i spostrzeżenia.

czytaj więcej

Póki co zostają na miejscu!

Kolejne psy były dom obok

W dniu dzisiejszym wolontariusze z fundacji Mondo Cane z Jeleniej Góry w asyście funkcjonariuszy policji z Komisariatu Policji w Gryfowie weszli na teren jednej z posesji w Uboczu (obok zlikwidowanej ostatniej hodowli), gdzie według zgłoszenia miała być przetrzymywana reszta psów z niedawno zlikwidowanej pseudo hodowli.

czytaj więcej

Remont musi poczekać

Starolubańska nie w tym roku

Sporo zamieszania wśród czytelników wywołał przedstawiony na łamach naszego portalu harmonogram remontów ulic w naszym mieście. Największe zdziwienie wywołało wypadnięcie z niego remontu ulicy Starolubańskiej, mimo że na początku roku zapowiadano, że zostanie on wykonany.

czytaj więcej

1991-2013

Jak zmienił się Lubań?

Obserwując Lubań z dnia na dzień, ciężko nam zauważyć jak wiele zmieniło się w naszym mieście przez ostatnie lata. A zmieniło się sporo – mamy na to solidne dowody.

czytaj więcej

Uwaga!

Przedłużenie zbiórki odpadów wielkogabarytowych

Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński informuje, iż w odpowiedzi na wnioski mieszkańców dotyczące przedłużenia tzw. wystawki (zbiórki odpadów wielkogabarytowych), w ramach gminnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, na ul. Mostowej w Lubaniu, zostały ustawione kontenery, gdzie będzie możliwe gromadzenie odpadów typu:

czytaj więcej

Pieniądz nie do podrobienia

Od dziś w obiegu są nowe banknoty

Pas opalizujący, pole bieli i znaki wodne, to tylko część nowych zabezpieczeń, jakie pojawią się na polskich banknotach. Wszystko po to, by społeczeństwu było łatwiej odróżnić oryginał od falsyfikatu. I choć dziś do obiegu trafiają nowe banknoty, nie oznacza to wycofania obecnie używanych, które pozostaną bezterminowo prawnym środkiem płatniczym w Polsce.

czytaj więcej

Dolnośląskie Zawody Pływackie

"Orka" najlepsza!

Miniony weekend upłynął w Lubaniu pod znakiem pływania. Na lubańskim basenie mierzyli się najlepsi zawodnicy z naszego województwa. Zawody za udane mogą uznać zawodnicy naszego klubu – UKS „Orka” Lubań. To właśnie u nas zostało najwięcej medali.

czytaj więcej

Kontrolowali wędkarzy

W niedzielę 6 kwietnia strażnicy Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Lubańskiego wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej sprawdzali czy wędkarze łowią ryby zgodnie z ustawą o rybactwie śródlądowym oraz regulaminem amatorskiego połowu ryb. Strażnicy nad wodą pojawili się już o godzinie 7 rano.

czytaj więcej

Olimpia – Łużyce 3:0

Gra lepsza niż wynik

W sobotę Łużyce Lubań rozegrały kolejny mecz o punkty w klasie okręgowej. Mimo momentami dobrej grze zespół trenera Rafała Wichowskiego uległ gospodarzom 0:3.

czytaj więcej

Możesz więcej niż myślisz...

Fotograficzna dokumentacja ostatnich dni minionych

Jak już zdążyliście się zapewne dowiedzieć udało mi się wejść w posiadanie środka lokomocji przez co moja tajska, sielska egzystencja stała się jeszcze bardziej sielska. I cieszę się, że nie bardziej "tajska". W ostatnim zatem czasie przemierzam dosyć spore jak na wymieniony wcześniej środek lokomocji ilości kilometrów, niejako poznając okolicę i usytuowanie wszystkiego co w Songkhla ciekawe. I tak oto udało mi się wybrać na położoną niedaleko wyspę Ko Yo, na którą z obu stron można dostać się dzięki mostom Tinsulanonda

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia