Niedziela, 28 sierpnia 2016r.

Imieniny: Patrycji, Wyszomira, Augustyna

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Przygotowanie do przywrócenia kontroli granicznej

Ćwiczenia na autostradzie A4

26 kwietnia 2016 r. na autostradzie A4 w okolicy Jędrzychowic Straż Graniczna i służby współdziałające przeprowadziły ćwiczenia związane z przygotowaniem do planowanego na lipiec tego roku przywrócenia kontroli granicznej. W ćwiczeniach uczestniczyło około 100 osób.

czytaj więcej

Fotogaleria

II Armia WP na lubańskim rynku

Kiedy 24 kwietnia o godz. 14:00 pojawili się na lubańskim rynku, niektórzy z mieszkańców miasta wręczali im kwiaty, inni zaś klaskali i wesoło pokrzykiwali. Przez moment wydawało się, że prawdziwi żołnierze II Armii Wojska Polskiego przyjechali do naszego miasta.

czytaj więcej

Majówka 2016

Sprawdź, gdzie się wybrać!

Przed nami długi majowy weekend i sporo czasu na aktywny wypoczynek. Łużyckie Centrum Rozwoju w Lubaniu przedstawia, ich zdaniem, najciekawsze atrakcje z regionu.

czytaj więcej

Zaproszenie na demonstrację KOD

KOD Jelenia Góra i lubańscy współorganizatorzy mają  zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców Lubania i powiatu lubańskiego na pikietę w obronie wartości, które gwarantuje nam Konstytucja.

czytaj więcej

Dziś głosowanie!

Black Street Noise z Olszyny w Muzycznej Bitwie

Tylko do 8 rano jutrzejszego poranka można oddać głos na muzyków z Olszyny, a zapewniamy że warto. Jedenasta edycja Muzycznej Bitwy Radia Wrocław to konkurs, promujący dolnośląskie zespoły, które w pojedynkach rywalizują o wasze głosy przesyłane drogą sms-ową.

czytaj więcej

Ruszają programy budowy tras rowerowych

Złote czasy turystyki rowerowej?

Dolnośląski samorząd zapowiedział budowę 150 km funkcjonalnej sieci ścieżek rowerowych. Ścieżki połączą polsko – czeskie i polsko – niemieckie pogranicze oraz wytyczą szlak wzdłuż Odry. W tym samym czasie Powiat Lubański z Krajem Libereckim przygotowuje się do realizacji własnego projektu - budowy 224 km ścieżek rowerowych wokół Gór Izerskich. 

czytaj więcej

SOSW w Lubaniu niestraszne podatki

Włączanie uczniów do czynnego, świadomego życia w społeczeństwie jest jednym z celów edukacyjnych pracy z osobami niepełnosprawnymi. Nauka posługiwania się pieniędzmi podczas codziennych zakupów, wiedza dotycząca gospodarowania finansami jest często utrwalana na zajęciach w Specjalnym Osrodku Szkolno Wychowawczum w Lubaniu, Okazją do kolejnej lekcji jest możliwość zaprezentowania ważnych informacji podatkowych przez wykwalifikowaną, kompetentną osobę z Urzędu Skarbowego. 

czytaj więcej

„Przyszłość na talerzu”

Szkoła w Olszynie jedną z najbardziej aktywnych w Polsce

Ponad tysiąc uczniów z Dolnego Śląska wzięło udział w 13. edycji programu Tesco dla Szkół. Uczniowie zdobyli wiedzę m. in. z zakresu zdrowego odżywiania, przechowywania żywności, gotowania, czytania etykiet. Zaangażowanie dolnośląskich dzieci zostało wyróżnione aż 7 nagrodami, które już wkrótce trafią do ich szkół.  

czytaj więcej

28-29 kwietnia 2016 r. urzędy skarbowe będą pracować dłużej

Ostatnie dni na złożenie PIT

Aby ułatwić podatnikom rozliczenie z fiskusem w czwartek i piątek urzędy skarbowe będą pracować dłużej, uruchomiony zostanie też specjalny dyżur telefoniczny, można także zadawać pytania on line. Ministerstwo finansów namawia do rozliczeń przez internet.

czytaj więcej

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG na misjach zagranicznych

Minister spraw wewnętrznych w Lubaniu

W chwili obecnej w OSS SG w Lubaniu 30 funkcjonariuszy Straży Granicznej przechodzi szkolenie przed wyjazdem na granicę macedońsko-grecką aby wspierać miejscowe służby. W związku z tym Lubań odwiedzi minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak. Wizyta zaplanowana na dzisiejszy dzień została przesunięta i odbędzie się jutro.

czytaj więcej

Tłumaczył, że „śpieszy się do pracy”

W centrum miasta pędził z prędkością 181 km/h

Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali młodego kierowcę, który w mieście pędził autem aż 181 km/h, tłumacząc się, że „śpieszy się do pracy". Nieodpowiedzialny mężczyzna już stracił prawo jazdy na trzy miesiące, ponadto kierowca otrzymał mandat oraz punkty karne.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia