Sobota, 20 grudnia 2014r.

Imieniny: Bogumiły, Dominika

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wykorzystaj go mądrze

Urlop to czas relaksu nie pracy

Polak przebywa na wakacyjnym urlopie zazwyczaj 10 dni roboczych. Jak efektywnie wykorzystać ten czas i czy pracodawca ma prawo go skrócić?

czytaj więcej

Remonty na drogach

Rosną trzy nowe mosty i kolejne kilometry dróg

Trwa przebudowa trzech mostów, dwóch przepustów oraz modernizacja zniszczonych przez powódź odcinków drogi na długości 3 kilometrów w Stankowicach koło Leśnej. - W ramach tej inwestycji wykonane zostanie również odwodnienie drogi. W chwili obecnej trwają pracę przy trzech przeprawach mostowych, wylane zostały tzw. ,,ławy betonowe” pod te przeprawy. Zakończenie tej inwestycji planowane jest w granicach września – mówi Walery Czarnecki, starosta lubański.

czytaj więcej

Obchody w Lubaniu

70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia obchodzimy 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego - bohaterskiego zrywu Żołnierzy Armii Krajowej, którzy poświęcili swoje życie w obronie wolności i niepodległości Ojczyzny. W Lubaniu uroczystości zaplanowano na 3 sierpnia.

czytaj więcej

Uzgodnienia trwają

Będzie stacja paliw w Olszynie?

W Olszynie nie ma ani jednego miejsca, gdzie kierowcy mogliby zatankować swój samochód. Wkrótce może się to zmienić, bowiem trwają już rozmowy z przedsiębiorcami zainteresowanymi taką inwestycją.

czytaj więcej

Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu

Przedstawiciel Komisji Europejskiej w Straży Granicznej

W dniach 22 – 23 lipca br. w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej przebywał  z wizytą przedstawiciel Komisji Europejskiej - Pan Rad Olszewski - Policy Officer European Commission Counter – Terrorism Unit A 1 Directorate – General for HOME AFFAIRS.

czytaj więcej

Ruszy klaster edukacyjny

Edukacja w Strefie Ekonomicznej

Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości ma zamiar postawić na edukację. Dzięki takiemu kształceniu zawodowemu, uczniowie mają mieć w przyszłości zapewnioną pracę u lokalnych przedsiębiorców.

czytaj więcej

Problem błyskawicznie rozwiązany

Dziura już załatana

Wczorajszy happenig Lesława Hardzieja, który osobiście ukazał ogrom problemu dziury na ulicy Mikołaja już przyniósł efekty - wyrwa w jezdni zniknęła.

czytaj więcej

Efekty ustawy

Z urzędnikiem na migi

Po dwóch latach od wejścia w życie ustawy o języku migowym i innych środkach komunikowania Najwyższa Izba Kontroli postanowiła sprawdzić, czy prawo zapewnia wystarczający poziom wsparcia dla osób z niepełnosprawnością słuchu.

czytaj więcej

Nasz patronat

Zapraszamy na Jakuby do Zgorzelca

Podczas gdy niemieckie Görlitz bawi turystów i mieszkańców Festynem na Starym Mieście (Altstadfest), w sąsiednim Zgorzelcu w ostatni weekend sierpnia trwa każdego roku zabawa na Jakubach. Nie inaczej będzie i tym razem. Od 29 do 31 sierpnia na Przedmieściu Nyskim po polskiej stronie granicznej rzeki trwać będzie Święto Starego Miasta - Jakuby.

czytaj więcej

Nie będzie gołebi na zabytku

Prace porządkowe na Wieży Kramarskiej

Zabytkowa wieża usytuowana pośrodku lubańskiego rynku jest pozostałością po drugim z trzech lubańskich ratuszy. Właśnie zakończono prace porządkowe na Wieży Kramarskiej. Okna zabezpieczono specjalną siatką, tak by nasz zabytek nie był siedliskiem gołębi.

czytaj więcej

Wrocław i PO

Duża polityka z małej perspektywy

Według zapowiedzi rządzących, w najbliższym czasie miał zmienić się rozkład dofinansowań na Dolnym Śląsku.  Mniej dostać miał Wrocław, a więcej pozostała część województwa, w tym także Lubań. Czy ostatnie rozmowy na linii Tusk – Dutkiewicz zmieniają coś w tej sprawie?

czytaj więcej

List od czytelnika

Dziura na ulicy Mikołaja

"Od kilku dni na ulicy Mikołaja w centrum Lubania jest duża dziura, nie jest dostatecznie zabezpieczona, może tam dojść do tragedii." - napisał w liście do naszej redakcji jeden z czytelników.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia