Wtorek, 23 września 2014r.

Imieniny: Tekli, Bogusława, Linusa

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Prezes KSSEMP:

"Wielkich inwestycji w Lubaniu nie będzie"

Czy Lubań ma szansę pozyskać inwestycję z prawdziwego zdarzenia? Czy w strefie ekonomicznej otworzy się kolejny zakład? Jakie są perspektywy dla naszego miasta? To pytania, na które odpowiedzi usłyszeli radni na ostatnim spotkaniu w sali rajców lubańskiego ratusza.

czytaj więcej

Spowodował kolizję

10-latek za kierownicą

W jednej z podzgorzeleckich miejscowości kierujący samochodem osobowym wjechał w ogrodzenie posesji. Jak ustalili policjanci, kierującym okazał się... 10 – latek. Chłopiec wykorzystując nieuwagę opiekunów zabrał kluczyki i postanowił pojechać do szkoły samochodem. Jak tłumaczył, chciał zaimponować kolegom.

czytaj więcej

Sukcesy KZL-u

„Zdolni i sympatyczni” zdominowali podium

Ostatnie tygodnie przyniosły pasmo sukcesów uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. KZL w Lubaniu. W marcu odbyły się Konkursy Na Najlepszych Uczniów w Zawodzie. W zawodach startowały zespoły z całego regionu jeleniogórskiego, m.in. Bolesławca, Lwówka, Piechowic, Bogatyni, Zgorzelca, Jeleniej Góry i Lubania. Rozgrywki miały na celu umożliwić wymianę doświadczeń oraz stworzyć arenę do współzawodnictwa między uczniami z różnych szkół, kształcących się w tym samym zawodzie. Dzięki temu uczestnicy mieli również okazję podnieść swój poziom umiejętności zawodowych.

czytaj więcej

Tylko w Alior Banku

Kredyt hipoteczny?

O tym, dlaczego warto wybrać kredyt hipoteczny „Megahipoteka” w Alior Banku, rozmawiamy z doradcą klienta z placówki partnerskiej Alior Banku w Lubaniu.

czytaj więcej

Lubań

Karambol na K30

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło dziś, około godziny 16, w okolicy skrzyżowaniu obok Kauflandu, ul. Jana Pawła II i Kopernika. Na światłach przy przejściu dla pieszych zderzyły się cztery auta.

czytaj więcej

Majówka na łonie przyrody

Mały kleszcz – duże zagrożenie?

Weekend majowy to doskonała okazja, by spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu. Wyjazd za miasto czy mile spędzone popołudnie ze znajomymi w parku, to tylko dwie z wielu możliwości. Bez względu na to, jaką formę rekreacji wybierzemy, warto zachować ostrożność. Łagodna zima spowodowała, że w tym roku można spodziewać się plagi kleszczy.

czytaj więcej

Uwaga!

Burze, deszcze i grad

Na podstawie informacji Krajowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu informujemy mieszkańców Powiatu Lubańskiego o możliwości wystąpienia opadów deszczu i gradu z burzami.

czytaj więcej

List do redakcji

Parkowanie trudna sztuka cd.

Odgrzewając temat parkowania w Lubaniu przesyłam zdjęcia aut parkujących na boisku Szkoły Podstawowej nr 1. Temat jest na tyle trudny, że nie może doczekać się rozwiązania od lat kilku.

 

czytaj więcej

Możesz więcej niż myślisz...

Ciekawość czyli pierwsza poważna porażka

Ludzka ciekawość jest zawiła jak sieć niemieckich autostrad. Już od wczesnych lat dziecięcych, a w zasadzie od chwili, w której nasze oczy porazi światło dzienne człowiek zaczyna poznawać i delektować się, choć nie zawsze, tym co go otacza. A to jako mały brzdąc wsadzi sobie klocek Lego do gęby, żeby sprawdzić czy polietylen jest bezsmakowy (bo szkoła zaplanowała przekazanie takiej wiedzy dopiero w liceum), a to jako większy brzdąc wsadzi sobie papierową rurkę wypełnioną aktywnym filtrem węglowym z jednej strony, a suszem tytoniowym z drugiej, po to tylko, żeby spróbować czy dym ulatniający się z zapalonego papierosa jest rzeczywiście taki ohydny. Potem już wie, że jest ohydny, ale i tak spróbuje go drugi i piąty raz, bo ciekawość jest silniejsza. Przykład papierosa można zastąpić pierdyliardem innych rzeczy, których chęć spróbowania okazała się silniejsza od wiedzy, że dana rzecz smakuje jak nieprana skarpeta nigeryjskiego biegacza po udziale w maratonie. Swoją drogą – nie wiem jak smakuje taka skarpeta, ale spodziewam się jak może pachnieć więc śmiem insynuować, iż kawior z bieługi to to na pewno nie jest! Ale muszę przyznać – ciekawi mnie to. I tu jest problem... 

czytaj więcej

Łużyce Lubań - Nysa Zgorzelec 1:3

Bez niespodzianki w Zgorzelcu

W meczu 21. kolejki klasy okręgowej Łużyce Lubań przegrały w Zgorzelcu z tamtejszą Nysą 1:3. O losach meczu zdecydowała pierwsza połowa, którą gospodarze wygrali 2:0. Zespół z Lubania stracił nie tylko punkty, ale i dwóch piłkarzy.

czytaj więcej

Co w regionie

Rozpocznij weekend majowy w Lubaniu

Weekend majowy to czas krótkiego wypoczynku, jak co roku trochę lubanian wyjedzie a zamiast nich pojawią się przyjezdni. By łatwiej było go zaplanować, zebraliśmy dla Państwa informacje, co będzie działo się w bliższej i dalszej okolicy. Dobry pomysł to rozpoczęcie weekendu od wejścia na Wieżę Bracką i zwiedzenia Lubania i zakończenie majowej laby na lubańskim trzeciomajowym festynie.

czytaj więcej

Zarobki pod lupą

Kto zaciska pasa w kryzysie?

Kryzys to słowo wykorzystywane wyjątkowo często w ostatnich latach jako łatwe usprawiedliwienie. Nie możemy sobie pozwolić na wydatki, bo kryzys. Podnosimy podatki, bo kryzys. Czy to myślenie ma miejsce wszędzie? Jak w dobie tej wygodnej wymówki zmieniają się pensje najwyższych urzędników w naszej okolicy? Sprawdziliśmy to. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia