Sobota, 29 sierpnia 2015r.

Imieniny: Beaty, Jana, Sabiny, Racibora

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Nasi na zlocie Gwiaździstym w Częstochowie

Sezon motocyklowy rozpoczęty

W miniony weekend oficjalnie rozpoczął się sezon motocyklowy. Fani dwóch kółek z Lubania i okolic, również swoją pierwszą w tym roku wyprawę mają za sobą – dojechali do Częstochowy na Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. księdza ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego. 

czytaj więcej

Tego chcą parlamentrzyści

Pendolino do Węglińca?

Na taki pomysł wpadli nasi parlamentarzyści, którzy podkreślają, że Dolny Śląsk nie kończy się na Wrocławiu. Chcieliby oni, aby nasze najnowocześniejsze pociągi docierały także w głąb województwa. 

czytaj więcej

Konkurs

Zamek Czocha w militarnym klimacie

W stylu militarnym odbędzie się tegoroczna majówka na Zamku Czocha. Na przybyłych czekać będzie wiele atrakcji z czasów II wojny światowej, a po całodniowej zabawie zapraszamy na  nocne zwiedzanie zamku. Zapraszamy do udziału w naszym konkursie gdzie można wygrać dwa dwuosobowe vouchery na nocne zwiedzanie zamku w konwencji wojennej.

czytaj więcej

(FOTO)

Rajd pojazdów historycznych w Lubaniu

Od piątku do niedzieli po drogach polskiej i czeskiej części Łużyc przemieszczała się kawalkada pojazdów historycznych w ramach Rajdu Pojazdów Historycznych "Łużyce 1945", mającego upamiętnić 70 rocznicę forsowania Nysy Łużyckiej oraz zakończenia II wojny światowej. Wczoraj dotarła także do Lubania. 

czytaj więcej

Łużyce lepsze od Olimpii

Łużyce Lubań pokonały Olimpię Kamienna Góra 3:0. W barwach gospodarzy świetny mecz zaliczył Tomasz Grygo, który zdobył dwa gole i miał asystę.

czytaj więcej

Sezon Maratonów rozpoczęty !

Wielki sukces Kwisy Lubań na inauguracji sezonu Bike Maraton 2015!!!

Tak właśnie nadszedł ten dzień, wyczekiwany przez wielu kolarzy górskich - pierwszy start w Bike Maratonie, tradycyjnie już obok Wrocławia w pobliskiej Miękini. 

czytaj więcej

Rusza 30 edycja akcji Żółty Tydzień

Postaw na profilaktykę.

Już po raz 30. startuje akcja Żółty Tydzień, której celem jest uświadomienie społeczeństwu zagrożeń zdrowotnych związanych z wirusowymi zapaleniami wątroby oraz edukacja na temat profilaktyki tych chorób. Wirusy HAV i HBV, które powodują wirusowe zapalenie wątroby typu A lub B, przez wiele osób mogą być traktowane jako błahy, niegroźny problem zdrowotny, jednakże w rzeczywistości, choroba może mieć nieprzewidywalny przebieg, a w niektórych przypadkach WZW typu B, może ewoluować w poważne schorzenia wątroby, takie jak rak wątrobowokomórkowy. Podczas 30. edycji Żółtego Tygodnia (od 13. do 24. kwietnia 2015 r.), będzie można dowiedzieć się więcej na temat WZW typu A i WZW typu B i zadbać o ochronę swojej wątroby.

czytaj więcej

Seniorze, bądź bezpieczny!

W Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej odbyło się spotkanie seniorów z policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. Głównym celem spotkania było przekazanie osobom starszym wiedzy na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu, w tym związanych z oszustwami metodą „na wnuczka, krewnego, funkcjonariusza”. 

czytaj więcej

Wędkarstwo

Uwaga, kłusownik!

Wody będące pod opieką Polskiego Związku Wędkarskiego w powiecie lubańskim niestety nie są wolne od kłusownictwa. Dowodem na to jest odkrycie, którego w piątek 17 kwietnia, dokonali strażnicy Społecznej Straży Rybackiej powiatu lubańskiego.

czytaj więcej

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Smolnik na podium

Szkoła Podstawowa im. JP II w Smolniku ponownie potwierdziła w tunieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, że należy do czołówki najlepszych drużyn  Dolnego Śląska w piłce nożnej. W ubiegłym roku zdobyła 5 miejsce, a w tym roku reprezentacja szkoły zajęła wysokie 2 miejsce!

 

czytaj więcej

MiPBP w Lubaniu

Światowy Dzień Książki

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubaniu zaprasza do udziału w obchodach Światowego Dnia Książki. Święto dorocznie organizowane 23 kwietnia przez UNESCO, będzie celebrowane również w naszym mieście.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia