Środa, 6 maja 2015r.

Imieniny: Judyty, Jakuba, Filipa

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Na Orliku w Pisarzowicach

Mamy jednego z najlepszych animatorów w kraju

22 animatorów orlików odebrało z rąk Ministra Sportu i Turystyki Andrzeja Biernata, nagrody i dyplomy dla Animatorów Roku, przyznane im w konkursie organizowanym, drugi rok z rzędu, przez Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej. Uroczysta gala odbyła się 10 grudnia 2014 r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Wśród wyłonionych zwycięzców z całej Polski znalazła się również animatorka z Pisarzowic – Emilia Łamasz. 

czytaj więcej

(FOTOGALERIA)

Świąteczny Lubań

Święta tuż, tuż. Kończymy już przygotowanie listy świątecznych potraw, prezenty powinny już być wybrane, a i w naszym mieście widać zbliżające się Boże Narodzenie. Dziś świetlne iluminacje dopełniła choinka, która stanęła pod Basztą Bracką. Zobaczcie jak była budowana i jak prezentuje się Lubań w świątecznej scenerii.  

zobacz galerię

Cezary Przybylski ponownie wybrany

W końcu znamy marszałka województwa

Minął blisko miesiąc od wyborów samorządowych i dopiero ukonstytuowały się władze samorządowe województwa dolnośląskiego. Spore zamieszanie i wewnętrze tarcia w rządzącej koalicji zakończyły się dopiero wczoraj. 

czytaj więcej

Prośba o pomoc

Husky bez właścicieli

Od wczoraj w okolicach sklepu Mrówka w Lubaniu wałęsa się pies rasy husky. Wszystkich, którzy wiedzą coś o jego właścicielach prosimy o kontakt. 

czytaj więcej

Padłeś? Powstań!

Pogromcy górskich stoków

Sezon  deskowo-narciarski już otwarty. Wielu z nas czekało przez cały rok, aby poszaleć na białych stokach. W związku ze świetnie rozwijającymi się kurortami i dostosowaniem stoków do białego szaleństw rośnie liczba ich uczestników. Większość z nich to amatorzy, którzy tylko zjeżdżają (Ja) inni jeżdżą, reszta to tak zwani specjaliści w tej dziedzinie ;), ale to nie ważne przede wszystkim niech to będzie bezpieczna i przemyślana zabawa.

czytaj więcej

(FOTO)

Finał Szlachetnej Paczki w Lubaniu

Finał XIV edycji Szlachetnej Paczki to prawdziwy weekend cudów, który jest ukoronowaniem całego projektu. Dzięki akcji w Lubaniu i najbliższej okolicy do potrzebujących rodzin trafiły 1602 kartony, o łącznej wartości 92 768 zł.    

czytaj więcej

PZW Lubań Miasto

Posprzątali pomnik przyrody

Korzystając z ładnej pogody w poniedziałek nad stawem w Nawojowie z inicjatywy koła PZW Lubań Miasto odbyły się prace porządkowe. Niestety wędkarze i inne osoby goszczące nad akwenem i jego okolicy wciąż nie potrafią docenić walorów tego pięknego terenu. 

czytaj więcej

Warto się przygotować!

Wkrótce wybory sołtysów

W przyszłym miesiącu w gminie Lubań rozpoczną się wybory sołtysów. Jednak do startu na to stanowisko trzeba przygotowywać się już teraz, bowiem tylko do końca miesiąca można zgłosić swoją kandydaturę. 

czytaj więcej

Ciężko pobił swoją matkę

Trzy miesiące aresztu za usiłowanie zabójstwa

Zatrzymany przez lubańskich policjantów 52-letni mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu. Mężczyzna ten podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa swojej matki. Za ten czyn grozi mi do nawet do 25 lat pozbawienia wolności

czytaj więcej

Akademia Malucha

Z wizytą u Strażaków

W ramach projektu „Z Akademii Malucha wyruszamy – urzędy, instytucje, zakłady pracy zwiedzamy” maluchy wyruszyły w kolejne ciekawe miejsce w Lubaniu, a mianowicie do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, aby poznać zawód strażaka.

czytaj więcej

Więcej informacji na opakowaniach produktów spożywczych

Etykiety muszą być cztelniejsze

Skąd pochodzi produkt? Czy zawiera substancje alergenne? A może był głęboko mrożony? 13 grudnia 2014 r. weszło w życie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego dotyczące zasad etykietowania żywności. Konsument będzie mógł teraz wyczytać z etykiet artykułów spożywczych więcej niż dotychczas.

czytaj więcej

IPN na rocznicę stanu wojennego

Zapalmy Światło Wolności

IPN apeluje do wszystkich o udział w kampanii społecznej Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności w 33. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przez władze PRL.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia