Wtorek, 17 stycznia 2017r.

Imieniny: Antoniego, Rościsława, Jana

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

"Zielony rower"

Leśnicy w lubańskiej Jedynce

13 września w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubaniu odbyła się kolejna edycja programu edukacyjno-warsztatowego pod hasłem „Zielony Rower” zorganizowanego przez Nadleśnictwo Świeradów.

czytaj więcej

Uwaga!

Ostrzegamy - wyłudzenia danych osobowych od przedsiębiorców

Dyrektor Izby Skarbowej we Wrocławiu oraz Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych GIODO ostrzegają przed fałszywymi e-mailami, w których autor wiadomości informuje o odpowiedzialności grożącej za niedopełnienie obowiązku zgłoszenia zbiorów danych do rejestracji.

czytaj więcej

Rowerowy Bieg Piastów

Około pół tysiąca cyklistów z całej Polski i Czech weźmie udział w Rowerowym Biegu Piastów, który rozegrany zostanie w sobotę, 24 września, w Górach Izerskich ze startem i metą na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

czytaj więcej

"Podziel się Posiłkiem" w Intermarché

23 i 24 września sieć supermarketów spożywczych Intermarché weźmie udział w ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności „Podziel się Posiłkiem”. W ramach współpracy Grupy Muszkieterów z Federacją Polskich Banków Żywności w 61 wybranych sklepach Intermarché wolontariusze kampanii będą przyjmowali produkty żywnościowe na posiłki dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej.

czytaj więcej

Aktualizacja: Zderzenie na wąskiej drodze

Sprawca wypadku uciekł ze szpitala

Jak się okazało, sprawca porannego wypadku na ul. Legnickiej w Olszynie, wcale nie był w takim ciężkim stanie jak wydawało się świadkom zdarzenia. Kiedy my jeszcze byliśmy na miejscu zdarzenia, sprawca kolizji już zdążył zbiec z lubańskiego szpitala. W ucieczce przeszkodził mu patrol straży miejskiej, który był zmuszony użyć paralizatora.

czytaj więcej

Szkoła z przyszłością

W szkołach powstaną Uczniowskie Agencje Turystyczne

W roku szkolnym 2016/2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im.  Mickiewicza w Lubaniu przystąpił do nowego projektu unijnego ''RegionalMenagement. Kompetencje i perspektywy zawodowe w polsko-saksońskim regionie przygranicznym.''

czytaj więcej

Olszyna

Zderzenie na wąskiej drodze

Noga z gazu! Zaczął się sezon na wypadki - usłyszeliśmy dziś na miejscu kolejnego wypadku od strażaków. Tym razem do zderzenia dwóch aut doszło na wąskiej drodze prowadzącej z Olszyny do Ubocza.

czytaj więcej

Muzeum Regionalne w Lubaniu

Następny Danziger w lubańskim muzeum

14 września otrzymaliśmy w darze litografię Ludwika Danzigera, przedstawiającą lubański rynek, a 20 września Muzeum zakupiło kolejną pracę tego artysty. Podobnie jak w poprzednim wypadku jest to sztych z odręczną sygnaturą autora.

czytaj więcej

Wypadek na DK 30

To był ciąg zdarzeń, które miały dramatyczny finał. Wczorajszego wieczora na drodze krajowej nr 30 pomiędzy Białogórzem a Wyrębą doszło do wypadku z udziałem trzech aut.

czytaj więcej

Video

Przyłapani na łataniu dziury

Jeden z mieszkańców zdołał dziś uwiecznić moment zalepiania dziury na ul. Robotniczej w Lubaniu, drodze będącej własnością gminy miejskiej. W samym zalepianiu dziur nie ma nic dziwnego, jednak technologia jaką zastosowano wywołuje uśmiech politowania.

czytaj więcej

Dziś żegnamy lato

W roku 2016 ostatni dzień lata przypada właśnie na 21 września. Jutro o godzinie 16.21 formalnie wchodzimy w astronomiczną jesień.

czytaj więcej

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubaniu

Wystawa zakazanych książek

Czy wiesz, że… … przyczyną cenzury może być nawet niewinna butelka wina w koszyku Czerwonego Kapturka...?

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia