Wtorek, 13 października 2015r.

Imieniny: Geralda, Edwarda, Honorata

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Rondo z ozdobą?

W Bolesławcu ceramika a w Lubaniu wulkan?

Dziś miejscy radni przyjęli nowy plan zagospodarowania przestrzeni w okolicy skrzyżowania ulic Kopernika i Jana Pawła II. Krok ten teoretycznie zbliżyć ma nasze miasto do utworzenia w tym miejscu wyczekiwanego przez wielu mieszkańców ronda. Przy okazji tego kroku pojawiła się koncepcja, aby „okrągłe skrzyżowanie” nie tylko było praktyczne, ale i ładne. Pojawił się pomysł wykorzystania jego środka do promocji podobnej do tej znanej np. z Bolesławca. 

czytaj więcej

Koniec planów? Już tylko ratunek?

Dom Solny się wali?

Od wielu lat mamy wielkie problemy z jedynym z najbardziej znanych i cennych lubańskich zabytków – Domem Solnym. Żadnej ekipie samorządowej nie udało się znaleźć dla obiektu zarówno właściwego przeznaczenia, jak i niemałych środków na jego generalny remont. Dziś widać na nim poważne spękania, a jedna ze ścian wygląda jakby miała się zawalić. 

czytaj więcej

Dni Lubania - pełny program

Wiemy co będzie działo się na Lawie

Niespełna miesiąc dzieli nas od największego wydarzenia w miejskim kalendarzu kulturalnym – Dni Lubania. W tym roku święto miasta odbędzie się w pierwszy weekend wakacji - od 26 do 28 czerwca br. Miejski Dom Kultury w Lubaniu, tak jak w latach ubiegłych, jest organizatorem muzycznej części święta miasta – Lawy. Koncerty w amfiteatrze na Kamiennej Górze zaplanowano na 26 i 27 czerwca. 

czytaj więcej

Zawinił pies

Dachowanie Tico

Jadący dzisiejszego poranka drogą z Lubania do Nowogrodźca mogli zobaczyć w podlubańskiej Radogoszczy leżącego na dachu Deawoo Tico. Jak się dowiadujemy kierowca prowadzący auto wyszedł z opresji bez większych obrażeń.

czytaj więcej

Bojan Boks

Trzy zwycięskie pojedynki

Zawodnicy z lubańskiej sekcja bkoserskiej w ubiegłą sobotę 23 maja uczestniczyli w turnieju, który odbył sie w Witoszowie Dolnym pod Świdnicą. Trójka naszych reprezentantów, którą dopuszczono do walki nie zawiodła pokładanych w nich nadziei.

czytaj więcej

Akademia Malucha

IV Święto Rodziny

22 maja 2015 roku w Akademii Malucha już po raz czwarty odbył się Festyn Rodzinny. W tym dniu rodzice, dziadkowie i krewni  naszych Małych  Akademików uczestniczyli we wspólnej zabawie. Stworzona  atmosfera przyjaźni i ciepła sprawiła, że ponownie  poczuliśmy się  jak JEDNA WIELKA  RODZINA.

czytaj więcej

XXIV rocznica powołania Straży Granicznej

XXIV rocznicę powołania Straży Granicznej 22 maja 2015 r. uczciła kadra i pracownicy Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Uroczystości rocznicowe zainaugurowała msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa  i św. Jakuba, której przewodniczyli kapelani – ksiądz ppłk SG rez. Mieczysław Jackowiak oraz ksiądz por. SG Jarosław Nowak. W południe w Komendzie Ośrodka odbyła się uroczysta akademia. W obecności wielu znamienitych gości funkcjonariusze i pracownicy Ośrodka otrzymali medale, odznaczenia, wyróżnienia i awanse na kolejne stopnie służbowe.

czytaj więcej

Kajakiem po Kwisie? Tak, ale nie u nas!

Kajak to prosty i atrakcyjny sposób na spędzenie czasu nad wodą. Kwisa, jak podkreślają eksperci, to bardzo dobra rzeka do organizowania spływów. Piaszczyste dno ułatwiające podniesienie się po wywrotce, spokojny nurt i piękne krajobrazy to atuty, które postanowiono wykorzystać. Niestety nie w Lubaniu.

czytaj więcej

Rodzinny turniej

Wygraj rodzinny nocleg w domku na drzewie

Jeśli chcecie wygrać rodzinny nocleg w domku na drzewie w Parku Rozrywki Kulturinsel już dziś zgłoście się do rodzinnego turnieju organizowanego 31 maja (niedziela) z okazji Dnia Dziecka w CHR Zgorzelec Plaza! Pobyt w hotelu obejmuje: śniadanie, parking i Przygodę o Północy. Rezerwacji będzie można dokonać w dowolnym terminie w okresie wrzesień-październik. Wszystkie pozostałe drużyny biorące udział w turnieju otrzymają rodzinny bilet do Kulturinsel.

czytaj więcej

Lubańskie sukiennice wczoraj i dziś cz. 1

Dom Kupiecki

Lokacja Lubania, podobnie jak i innych miast regionu, była przede wszystkim związana z rozwojem gospodarczym danego obszaru i koniecznością sprzedaży nadwyżek produkowanej żywności i wyrobów, a także organizacją miejsca handlu i sprowadzania niezbędnych towarów.

czytaj więcej

Kuba wraca do zdrowia

Stałego mieszkańca stawu numer I w Uniegoszczy spotkało wielkie nieszczęście. Mowa o głowie łabędziej rodziny. Kuba w niewyjaśnionych okolicznościach doznał otwartego złamania skrzydła. Działacze Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Lubań Miasto oraz strażnicy Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Lubańskiego podjęli szybką interwencję.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia