Środa, 29 marca 2017r.

Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Rozmowa z zastępcą burmistrza Lubania, Mariuszem Tomiczkiem

Po co Lubaniowi patronka?

Trwają coraz bardziej zaawansowane przygotowania do obchodów nadania Lubaniowi patronatu św. Marii Magdaleny. O tym, czego możemy się spodziewać i do czego Lubaniowi ten patronat rozmawialiśmy z zastępcą burmistrza Lubania, M. Tomiczkiem.

czytaj więcej

Kolizja trzech aut

Tuż po godzinie 16. na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z Pastelową w Lubaniu, na skutek wymuszenia pierwszeństwa przejazdu, doszło do kolizji trzech aut.

czytaj więcej

Napad na ekspedientkę w sklepie

Policjanci z Nowogrodźca zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o dokonanie rozboju w sklepie. Jeden ze sprawców zaatakował ekspedientkę, a drugi zabrał kasetkę z gotówką. Sąd wobec zatrzymanych zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Zatrzymanym może grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Po raz ostatni Koleją Doliny Bobru

"Ostatni leniwiec"

"Ostatni Leniwiec", tak nazwano pociąg, który w niedzielę trzy minuty przed godz. 10 wyruszył z jeleniogórskiego dworca w podróż malowniczym szlakiem Doliny Bobru w kierunku Lwówka Śląskiego. Wyruszył po raz ostatni.

czytaj więcej

Wykopał sztabkę złota na angielskiej plaży

Wczoraj pochodzący z Lubania Robert Swerczyk na plaży w w angielskim Folkestone znalazł 20- gramową sztabkę złota. Znaleziska tego dokonał przy użyciu detektora do wykrywania metali. Co ciekawe znalezisko nie było przypadkowe, gdyż podobnych sztabek na tamtejszej plaży może być jeszcze sporo.

czytaj więcej

Ochłodzenie nawet do -13°C Ostrzeżenie Nr 101

Uwaga! Oblodzenie

Według Regionalnego Biura Prognoz Meteorologicznych dzisiejszego popołudnia możemy spodziewać się gwałtownego spadku temperatury, a co za tym idzie zamarzania mokrych nawierzchni dróg i chodników.

czytaj więcej

Uwaga naciągacze z CEDGiF

W ostatnich dniach do przedsiębiorców z województwa dolnośląskiego masowo przychodzą wezwania do uregulowania opłaty rejestracyjnej w wysokości 295 zł. Nie dajcie się nabrać to znana od lat forma oszustwa, która co jakiś czas przybiera nowe formy.

czytaj więcej

10 Brygada Kawalerii Pancernej

Cel: SERE

Od 5 grudnia 2016 roku trwa w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej (10BKPanc) szkolenie z technik przetrwania w sytuacjach kryzysowych tzw. SERE.

czytaj więcej

MissPassion 2017

Lubanianka w konkursie piękności

Po raz kolejny Lubań ma swoją reprezentację w internetowym konkursie piękności organizowanym przez portal MissPassion.pl. Do II etapu konkursu dostała się pochodząca z Lubania Kornelia Czafurska i potrzebuje waszej pomocy.

czytaj więcej

„Porozmawiaj z babcią, zapytaj dziadka”

Karolina Mastyka z Olszyny w gronie 20 najlepszych

Wszyscy jesteśmy potomkami przesiedleńców, wiemy o tym i żyjemy z tą świadomością od lat. W miarę upływu czasu pamięć się zaciera a osób, które mogą opowiedzieć o życiu na wschodzie i samych przesiedleniach jest coraz mniej. Dlatego aby pobudzić świadomości na temat dolnośląskich migracji Gazeta Wrocławska oraz Ośro­dek Kul­tury i Sztuki we Wro­cła­wiu zorganizowali konkurs „Porozmawiaj z babcią, zapytaj dziadka”. W gronie 20 laureatów II etapu konkursu znalazła się uczennica Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu Karolina Mastyka. Opisała historię swojej 88-letniej babci, którą publikujemy w całości.

czytaj więcej

Muzeum Broni i Militariów w Lubaniu

Dotknąć historii

Prywatne muzeum to termin, który wciąż brzmi dziwnie, mimo że w Polsce działa już kilkaset tego typu placówek. Dziś do tego grona dołączyło Muzeum Broni i Militariów w Lubaniu umiejscowione w piwnicach dworca kolejowego. Od tradycyjnych obiektów tego typu rożni się tym, że wszystkich eksponatów można dotknąć.

czytaj więcej

Nowe wielozadaniowe samochody dla dolnośląskich policjantów i innych garnizonów

Policjanci otrzymali kolejne oznakowane pojazdy służbowe typu kombi-van, których zakup został sfinansowany w połowie ze środków budżetowych Policji, a w połowie ze środków przekazanych przez samorządy lokalne województwa. Zakup tych nowych pojazdów wielozadaniowych, to kontynuacja autorskiego projektu specjalistycznej konfiguracji, nad którą prace już w 2014 roku rozpoczęli policjanci z KWP we Wrocławiu. Dzisiaj tego typu pojazdy, użytkowane są już w wielu innych regionach kraju. Według opinii funkcjonariuszy doskonale sprawdzają się one w codziennej służbie. Kolejne tego typu nowe radiowozy w najbliższych dniach pojawią się na ulicach województwa.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia