Sobota, 25 października 2014r.

Imieniny: Darii, Wilhelminy, Bonifacego

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Propozycje z regionu

Jak spędzić Dzień Dziecka?

Już w niedzielę święto wszystkich milusińskich – Międzynarodowy Dzień Dziecka - niewątpliwie najradośniejsze, najbarwniejsze i najsympatyczniejsze święto spośród wszystkich świąt. Postanowiliśmy sprawdzić co dzieje się w naszej bliższej i dalszej okolicy. Zobaczcie jakie atrakcje przygotowały poszczególne miasta i gdzie warto wybrać się ze swoimi pociechami.

czytaj więcej

WIOŚ skontroluje przewóz

Koniec uciążliwego transportu kamienia w Leśnej?

Dla mieszkańców Leśnej od dłuższego czasu ciężarówki wywożące urobek z kopalni. W mieście ciągle słyszy się narzekania na hałas, kurz. Dla tych, którzy z tym problemem borykają się od kilku lat na horyzoncie pojawia się teraz nadzieja.

czytaj więcej

Sesja rady powiatu

Pływacy uhonorowani

W trakcie dzisiejszej sesji, radni powiatowi podziękowali za dotychczasowe osiągnięcia trenerowi i zawodnikom Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orka”.

czytaj więcej

Wyremontowano przedwojenny dom przedpogrzebowy

Podziemia kaplicy

Od ubiegłego tygodnia w Lubaniu można korzystać z usług Komunalnego Domu Przedpogrzebowego, który znajduje się w zmodernizowanych pomieszczeniach pod kaplicą na cmentarzu miejskim w Lubaniu. Dom przedpogrzebowy to kolejne przedsięwzięcie miejskiego Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych.

 

czytaj więcej

Nasz patronat

Dni Zgorzelca 2014!

Szykuje się cały czerwiec dobrej zabawy w Zgorzelcu przy okazji obchodów dni miasta. Warto wybrać się do naszego sąsiada, bo czeka tam na wszystkich spora dawka dobrej muzyki i wspaniałego humoru.

czytaj więcej

Pomnik będzie stracony?

Wilhelm zostanie ścięty?

„Wilhelm”, bo tak nazywa się blisko 300-letni dąb szypułkowy na Kamiennej Górze, w najbliższym czasie prawdopodobnie zostanie wycięty. Wczoraj decyzję o zniesieniu jego statusu pomnika przyrody podjęli radni miejscy.

czytaj więcej

Ujawnione militaria z okresu wojny

Na przejażdzce z karabinem

Policjanci podczas kontroli drogowej ujawnili skorodowaną rurę przeciwpancerną i karabin pochodzące z czasów II wojny światowej. Przedmioty te na terenie miejscowości Świecie znalazł 27-letni pasjonat starych militariów.

czytaj więcej

Posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Burze na Dolnym Śląsku - sytuacja w regionie

Na Dolnym Śląsku w dalszym ciągu synoptycy prognozują intensywne opady deszczu i burze z gradem. Na kolejnym posiedzeniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołanym przez wojewodę Tomasza Smolarza oceniono aktualną sytuację w regionie.

czytaj więcej

„Szkoła i przedszkole wolne od zagrożeń”

Przedszkolaki w lubańskiej komendzie

Policjanci z lubańskiej komendy gościli dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Kościelniku. Działania takie realizowane są w ramach programu prewencyjnego „Szkoła i przedszkole wolne od zagrożeń”.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia