Wtorek, 30 maja 2017r.

Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Na miejsce wysłano trzy zastępy strażaków

Fałszywy alarm w galerii

Dziś około południa system monitoringu p.poż  wysłał sygnał alarmowy w budynku galerii INBAG. W takich sytuacjach trzeba reagować natychmiast. Na miejsce wysłano trzy zastępy strażaków. Alarm okazał się fałszywy, ktoś testował urządzenia alarmowe. Problem w tym, że takie działania powinny być wcześniej zgłaszane.

czytaj więcej

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Zaginął mieszkaniec gminy Gryfów Śląski

Rodzina zaginionego 30- letniego Gabriela Michalczuka zwraca się z prośbą o pomoc. Mężczyzna ma około 188 cm wzrostu, waży 75 kg, ma ciemne oczy, ciemne włosy zaczesane na jeża, znacząco odstające uszy, zarost na całej twarzy. W dniu zaginięcia ubrany był w zimową kurtkę z kapturem, w pomarańczowym kolorze, jasnobrązowe buty zimowe, nie wiem jakie mógł mieć na sobie spodnie

czytaj więcej

Ferie w bibliotece

Trwają ferie, a pogoda nie zachęca do spacerów. Wszystkie dzieci, które lubią świat książek, gry planszowe i film zaprasza Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu.

 

 

czytaj więcej

Synoptycy ostrzegają przed roztopami

Rośnie poziom wody w rzekach

Jeszcze kilka dni temu za oknem mieliśmy śnieg, dzisiaj już tylko jego resztki. Synoptycy IMGW ostrzegają przed rosnącymi stanami wody w rzekach i lokalnych potokach w tym, górnym biegu Kwisy.

czytaj więcej

Gryfów Śląski

Przypadkowo wpadł z narkotykami

Policjanci z Gryfowa otrzymali zgłoszenie interwencji na stacji paliw w Mirsku, po przybyciu na miejsce okazało się, że zgłaszającej na miejscu nie ma, a informacje dotyczące interwencji były przekazywane przez osoby trzecie.

czytaj więcej

Ranking samorządów

Czy jesteśmy samodzielni finansowo?

Większość gmin w Polsce swoje budżety opiera w połowie na dotacjach i subwencjach z budżetu państwa. Do sprawnego planowania inwestycji wskaźnik ten powinien wynosić około 70%. Poszukaliśmy odpowiedzi jak w rankingu wypadają miasta naszego regionu i sam Lubań.

czytaj więcej

Wędkarstwo

Nowy zarząd w Lubań Miasto

19 lutego w sali konferencyjnej Łużyckiego Centrum Rozwoju odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze koła PZW Lubań Miasto. W zgromadzeniu wzięło udział 46 członków, w tym m.in. Józef Goszczycki - były dyrektor Zarządu Okręgu w Jeleniej Górze. Gościem z ramienia okręgu był Kazimierz Kwitowski.

czytaj więcej

Wizualizacje galerii Inbag i oficjalny komunikat

INBAG w Lubaniu na chwilę przed otwarciem

Już w czwartek 23 lutego, o godz. 09.00 odbędzie się uroczyste otwarcie nowego projektu INBAG w Lubaniu. Na ten dzień inwestor zaplanował szereg atrakcji - pokazy kulinarne z Charlesem Daigneault, uczestnikiem programu Master Chef, inteligentne ścianki wspinaczkowe, maskotki pneumatyczne, kolorowe animacje, występy taneczne oraz liczne konkursy i słodkie niespodzianki. Wieczór uatrakcyjni koncert Mateusza Guzowskiego z programu The Voice The Poland oraz pokaz sztucznych ogni.

czytaj więcej

Galeria Inbag

Wielkie Otwarcie NEONET w Lubaniu

Bony zakupowe dla pierwszych stu osób, licytacja paragonów, w której co godzinę można wygrać atrakcyjne nagrody, promocje i obniżki cen na cały asortyment – to wszystko czeka na Klientów, którzy 23 lutego przybędą na Wielkie Otwarcie NEONET w Lubaniu. Start imprezy w Centrum Handlowym Inbag o godzinie 9.00.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Ptasia grypa na Dolnym Śląsku

W gospodarstwie rolnym w Tylicach w powiecie zgorzeleckim wykryto ognisko grypy ptaków (HPAI) podtypu H5N8, nazywanej potocznie ptasią grypą. Starosta Lubański zwołał w tej sprawie zespół zarządzania kryzysowego.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia