Sobota, 30 kwietnia 2016r.

Imieniny: Mariana, Donaty, Tamary

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Mniej wypadków zabitych i rannych w 2015 r.

Jest bezpieczniej na drogach

2269 wypadków mniej na polskich drogach, 298 mniej ofiar śmiertelnych i 3088 mniej rannych - to efekt pracy funkcjonariuszy policji, którzy każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem na polskich drogach. Bezpieczniej jest też na terenie Dolnego Śląska, gdzie liczba wypadków spadła o ponad 8%, zginęło w nich o blisko 24% mniej osób, a osób rannych zostało mniej o około 7% . Te optymistyczne dane potwierdzają, że policyjne działania są skuteczne i prowadzą do ograniczenia liczby zdarzeń drogowych, a co za tym idzie ich negatywnych następstw.

czytaj więcej

Gramy bo chcemy!

WOŚP w Zgorzelcu

Wbrew tym, którzy twierdzą, że nie warto. Wbrew tym, którzy nie wierzą, że to działa. Wbrew krytykantom, zazdrośnikom i złośnikom. Wbrew tym, którzy krzyczą „hucpa”. Gramy, bo chcemy i możemy, bo to wciąż przywilej naszej wolności i dobrej woli, i nikt nie może nam tego zakazać! Gramy, bo przez 23 lata działalności Fundacja WOŚP zakupiła sprzęt medyczny za blisko 650 mln zł! Dlatego gramy i namawiamy tych, którzy myślą podobnie - grajmy razem!

czytaj więcej

Złodziei ruszyło sumienie?

Zrabowane przedmioty wróciły do świątyni

Skradzione w październiku relikwie wróciły do kościoła św. Jadwigi w Lubaniu. Najwyraźniej złodziei ruszyło sumienie, 3 stycznia wychodzący z kościoła po ostatniej mszy św. księża zobaczyli stojący przed plebanią szary karton, a w nim niemal wszystkie skradzione w październikowym włamaniu przedmioty.

czytaj więcej

Uczysz dzieci finansów?

Sprawdź czy nie popełniasz 1 z 5 błędów

Nagradzanie dziecka za dobre oceny, płacenie za wykonywanie obowiązków domowych, kontrola nad wydatkami pociechy, czy nieregularne wypłacanie kieszonkowego – to jedne z wielu błędów, które nieświadomie popełniają rodzice przy edukacji finansowej swoich dzieci.

czytaj więcej

Uwaga!

Ślisko na drogach

Zima to wymagający okres, tak dla kierowców jak i dla służb odpowiedzialnych za utrzymanie dróg. Wczoraj, kilku kierowców przekonało się co znaczy śliska jezdnia. A Czytelnicy, w swoich mailach pytali – Gdzie są drogowcy?

czytaj więcej

Warszawiacy najmniej pobożni

Tylko 4 na 10 Polaków chodzi w niedzielę do kościoła

W 2014 roku odsetek wiernych uczestniczących w mszach św. wyniósł 39,1 proc. , a tych, którzy przystępowali do komunii - 16,3 proc. - wynika z badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego. Instytut od ponad 40 lat prowadzi badania statystyczne i społeczne dotyczące Kościoła oraz religijności.

czytaj więcej

Czy wiemy jakie prawa nam przysługują?

Znikome zainteresowanie kontaktem z radnymi

Co cztery lata w wyborach samorządowych wybieramy radnych. To oni mają reprezentować nasze interesy i nasze stanowisko na forum samorządowym. Jednak czy potrafimy korzystać z przywilejów, które nam przysługują? Chyba nie, bowiem w roku 2015 na cotygodniowych dyżurach radnych pojawiło się zaledwie pięciu interesantów!

czytaj więcej

Skąd się bierze czad i jak go uniknąć

UWAGA!! Czad cichy zabójca

W ubiegłym sezonie grzewczym z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, w Polsce zginęło około 60 osób. Bardzo często nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika z niewłaściwej eksploatacji budynku i znajdujących się w nim urządzeń i instalacji grzewczych. 

czytaj więcej

Gwiazdą wieczoru - Zielony Groszek

24. Finał WOŚP w Lubaniu

10 stycznia 2016 roku 120 tysięcy wolontariuszy wyjdzie na ulice całej Polski, aby zbierać pieniądze w ramach 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie inaczej będzie w Lubaniu.

czytaj więcej

Lubań

Od dziś Urząd Stanu Cywilnego na ul. Mickiewicza

Lubański magistrat szuka oszczędności i przy okazji ułatwia załatwienie spraw obywatelskich petentom. Od 4 stycznia wszystkie sprawy związane z wydaniem dowodu osobistego, aktem urodzenia, zgonu czy zawarciem związku małżeńskiego załatwimy w jednym miejscu. Dotychczas zajmowały się tym wydziały umiejscowione  w dwóch oddzielnych budynkach oddalonych od siebie o 850 metrów. Nierzadko zdarzało się, że załatwienie dokumentu wymagało niepotrzebnych spacerów.

czytaj więcej

Policjanci odzyskali auto skradzione na terenie Niemiec

Pościg na autostradzie

Wspólne działania pościgowe policjantów ze Zgorzelca, Bolesławca i Legnicy doprowadziły do zatrzymania młodego mężczyzny, który podejrzany jest o kradzież samochodu na terenie Niemiec. Kierowca uciekając przed interweniującymi funkcjonariuszami wielokrotnie przekraczał dopuszczalną prędkość, spychał inne pojazdy z drogi a także powodował duże zagrożenie w ruchu drogowym, doprowadzając do kolizji z kilkoma autami. Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca prowadził samochód prawdopodobnie pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany za czyny, o które jest podejrzany odpowie teraz przed sądem.

czytaj więcej

Umowy-zlecenia: co zmieniło się od tego roku

1 stycznia 2016 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące oskładkowania umów-zleceń. Zmiany budzą sporo kontrowersji. Co przewiduje nowelizacja i czy wprowadzone rozwiązania prawne są korzystne dla zleceniodawców i zleceniobiorców?

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia