Wtorek, 26 maja 2015r.

Imieniny: Filipa, Pauliny

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Podsumowanie Mariusza Tomiczka

Rok w miejskiej oświacie

Rodzice mają wywiadówki, podczas których dowiadują się o osiągnięciach dzieci, radni miejscy zaś co roku sesję z raportem o stanie oświaty. Jak zawsze, zastępca burmistrza Mariusz Tomiczek podsumowuje dla naszych czytelników najważniejsze liczby i dane zawarte w przedstawionym na sesji raporcie.

czytaj więcej

Pink Bowling & Club w Zgorzelcu już otwarty!

KONKURS!

W ubiegłym tygodniu odbyło się wielkie otwarcie Pink Bowling & Club w CHR Zgorzelec Plaza. Pink Bowling & Club to największa strefa rozrywki w okolicy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. To jedyny tego typu obiekt usługowo-rozrywkowy w Zgorzelcu oraz największa kręgielnia w powiecie. 

czytaj więcej

Łużyce szykują się do wiosny

Piłka nożna w Lubaniu przeżywa trudne chwile. Po rundzie jesiennej Łużyce zajmują 13 miejsce z dorobkiem 17 punktów. To wynik daleki od oczekiwań miejscowych kibiców.

czytaj więcej

Rzut oka na demografię

Będzie nas jeszcze mniej?

Początek roku to dobra okazja, żeby przyjrzeć się naszej lokalnej demografii. Okazuje się, że nie ma tutaj zbyt wielu pozytywów i optymistycznych akcentów. 

czytaj więcej

MDK zaprasza...

Spotkanie ze Zbigniewem Bogaczykiem

20 stycznia w kawiarence Miejskiego Domu Kultury o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie z legendą przewodników sudeckich i ratowników Grupy Karkonoskiej GOPR Zbigniewem „Zbychełko” Bogaczykiem.

czytaj więcej

Promocja gminy w… kościele?

Po wyborze nowego burmistrza w Leśnej nie tylko on zabrał się do pracy, nie próżnuje też opozycja, która za cel postawiła sobie punktowanie go przy każdej sposobności. Nie musieliśmy długo czekać  według opozycji już tydzień po zaprzysiężeniu burmistrz Mirosław Markiewicz mógł złamać prawo. Rada Parafialna Parafii w Kościelniku zgłosiła się do burmistrza Leśnej z prośbą o dofinansowanie remontu kościoła. Pieniędzy na ten cel nie otrzymała, ale kilka dni później konto kościoła zasiliło 8 tysięcy złotych, za które kościół promować ma gminę.

czytaj więcej

Miejskie propozycje

Jak spędzić ferie w Lubaniu?

Synoptycy nie dają uczniom nadziei na ferie pełne śniegu. Wiosenna pogoda, która towarzyszyć ma zimowej przerwie w nauce oznacza, że zapomnieć możemy o białym szaleństwie, ale nie oznacza wcale, że muszą to być nudne dwa tygodnie. Oto propozycje na spędzenie ferii w Lubaniu. 

czytaj więcej

Śmierdzący problem uzdrowiska

„Źródełko” w Świeradowie

Wody mineralne i radonowe przyciągają do Świeradowa Zdroju tłumy turystów i kuracjuszy, którzy chcą skorzystać z ich wyjątkowych właściwości leczniczych. Jak zauważają mieszkańcy kurortu, na ulicach widać także inny obraz świeradowskich wód, które pojawiają się na ulicach każdorazowo przy większych opadach deszczu. Wówczas to deszczówka wpadająca do studzienek łączy się prawdopodobnie z kanalizacją ściekową, a przez trakty przelewa się fala niosąca z sobą fekalia.

czytaj więcej

23 Finał WOŚP

Lubańskie podsumowanie

Po raz 23 wolontariusze w całym kraju zbierali pieniądze w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę o 8 rano na ulice Lubania wyruszyło 45 wolontariuszy. Kwota jaką zebrano w Lubaniu to grubo ponad 17 tyś.

czytaj więcej

Groźna pogoda w weekend

Bilans weekendu w powiecie

Silny wiatr dał się przez weekend we znaki wszystkim mieszkańcom naszego regionu. Wielu kierowców podróżowało po drogach z duszą na ramieniu, a niektórzy mieszkańcy byli zmuszeni do radzenia sobie bez prądu. 

czytaj więcej

WOŚP w Lubaniu i okolicy

Co i gdzie gra dla WOŚP

Dziś wielki23 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W okolicznych miastach organizowane są wszelkiej maści koncerty, występy i licytacje. Postanowiliśmy poszperać i sprawdzić co dzieje się w najbliższej okolicy.

czytaj więcej

Powiat Lubański

Lider wśród liderów

Powiat Lubański już po raz trzeci znalazł się w gronie zwycięzców Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2014. W kategorii powiatów do 60 tys. mieszkańców nasz powiat zdobył 3 miejsce. W rankingu najaktywniejszych samorządów, przeprowadzonym przez Związek Powiatów Polskich, Powiat Lubański od trzech lat utrzymuje się w ścisłej czołówce. W 2013 roku naszemu powiatowi również przypadło 3 miejsce. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia