Poniedziałek, 26 września 2016r.

Imieniny: Wawrzyńca, Kosmy, Damiana

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wojewódzki Konkurs Recytatorski

Uczniowie ze Smolnika tryumfują

Przygoda z poezją w ramach dolnośląskiego projektu WĘDRÓWKI SZLAKIEM WARTOŚCI w oparciu  o myśl przewodnią: „Przy­jaciele są jak ciche anioły, które pod­noszą nas, gdy nasze skrzydła za­pom­niały jak latać.”(Antoine de Saint-Exupéry) zaczęła się w SP w Smolniku, 19 kwietnia 2016r. Podczas szkolnego etapu konkursu recytatorskiego, w którym zaprezentowało się  26 artystów z klas IV- VI, wyłoniono do dalszego etapu, 6 prezentacji: po dwie z każdej konkursowej kategorii.

czytaj więcej

Zagrać w Mistrzostwach Polski

Szkoła podstawowa w Radogoszczy walczy o awanst do Mistrzostw Polski. Rozpoczął się cykl turniejów eliminacyjnych do Mistrzostw Polski w Rugby TAG Szkół Podstawowych. Aby wziąć udział w finale Szkoła musi rozegrać minimum dwa turnieje eliminacyjne plus turniej półfinałowy.

czytaj więcej

Kontrole autokarów już się rozpoczęły.

Rozpoczął się okres szkolnych wyjazdów na wycieczki i „Zielone szkoły”. Dla wielu uczniów to czas wyczekiwanych podróży, niejednokrotnie bardzo dalekich. Ruch na drogach wzrasta, szczególnie w miejscowościach chętnie odwiedzanych przez turystów. Niestety, pomimo wielokrotnie powtarzanych apeli, nie wszyscy przewoźnicy pamiętają o zasadach bezpieczeństwa.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Jednogłośne absolutorium dla Zarządu

Radni Powiatu Lubańskiego udzielili jednogłośnie absolutorium zarządowi za 2015 rok. Pozytywnie wykonanie ubiegłorocznego budżetu oceniła również Regionalna Izba Obrachunkowa oraz komisja rewizyjna, doceniając realizowane w tym czasie działania.

czytaj więcej

Goerlitz

Polak ranny w starciu z Syryjczykami

Krajowe media rozpisują się o zdarzeniu, które miało miejsce po południu, 17 maja, w Goerlitz. Doszło tam do bójki między 20-letnim Polakiem a dwoma Syryjczykami. Pierwsze informacje jakie podawały niemieckie media mówiły, że Polak w wyniku bójki miał na szyi otarcie od noszonej na rękach biżuterii. Jak się później okazało biżuterią był kastet ze specjalnie wyprofilowanym zadziorem, którym można nawet poderżnąć gardło.

czytaj więcej

Nocne lądowanie śmigłowca

Tuż po północy z piątku na sobotę, na lubańskich kartingach wylądował śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. O fakcie tym poinformowali nas czytelnicy.

czytaj więcej

International Hill Climb Cup

Serafinowicz jedzie po kolejne punkty IHCC

Lider grupy N Rafał Serafinowicz po dwóch rundach jakie rozegrane zostały w Załużu w miniony weekend już w dniach 21 i 22 maja po raz kolejny w tym sezonie stanie do rywalizacji z najlepszymi kierowcami cyklu International Hill Climb Cup.

czytaj więcej

Fotogaleria

Happening na lubańskim Rynku „BEZPIECZNY SENIOR”

W ramach policyjnego projektu profilaktycznego " Bezpieczny Senior" Gimnazjum nr 3 im. Euroregionu Nysa, Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu oraz Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu na lubańskim Rynku przygotowali happening adresowany do seniorów i ukierunkowany na bezpieczeństwo osób starszych.

czytaj więcej

UWAGA UTRUDNIENIA!

Jutro utrudnienia na drogach w Lubaniu i Leśnej!

Już jutro w ciągu dnia Lubań i Leśną czekają poważne utrudnienia w ruchu. Przez Lubań biegł będzie IV etapu Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Bałtyk-Karkonosze Tour. Przy okazji Klub Kolarski Kwisa Lubań organizuje w ciągu dnia wyścigi na rowerach MTB i wyścig dla najmłodszych. W Leśnej natomiast zmieniono organizację ruchu w związku z IV Pieszymi Wędrówkami Rodzinnymi.

czytaj więcej

Brzydzisz się sportem? To coś dla ciebie!

Tydzień sportu dla wszystkich

W roku 2016 po raz ósmy, trwać będzie Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich, w ramach którego rozegrany zostanie XXII Sportowy Turniej Miast i Gmin. Niezmiennie głównym celem imprezy jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby naszych mieszkańców, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie, nie prowadzą aktywnego trybu życia. 

czytaj więcej

Zapraszamy!

Już dziś! Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

To będzie jedno z największych wydarzeń kulturalnych w Lubaniu na przestrzeni ostatnich kilku lat. Na scenie Miejskiego Domu Kultury wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Wydarzenie to zawdzięczamy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Lubaniu, która zaprosiła zespół w związku z 10-leciem reaktywacji samodzielnej Parafii Ewangelickiej w Lubaniu, 635-leciem istnienia kościoła ewangelickiego Marii Panny w Lubaniu. Koncert wpisuje się również w 1050 rocznicę Chrztu Polski. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia