Czwartek, 28 sierpnia 2014r.

Imieniny: Patrycji, Wyszomira, Augustyna

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

15 psów w straszym stanie

Zlikwidowano nielegalną hodowlę psów w Uboczu

W dniu dzisiejszym wolontariusze Fundacji „Mondo Cane” inspektorat w Jeleniej Górze w asyście funkcjonariuszy Policji z Gryfowa zlikwidowali pseudo hodowlę psów w Uboczu gm. Gryfów Śląski. Na miejscu były również obecne media oraz przedstawiciel straży miejskiej.

czytaj więcej

Drzewa w centrum miasta

Lipny rynek

Wprawieni w bojach obserwatorzy naszego otoczenia z pewnością zauważyli zmiany na lubańskim rynku. Tych mniej spostrzegawczych informujemy, że w ostatnim czasie w samym sercu naszego miasta posadzone zostały drzewa.

czytaj więcej

Gdzie i kiedy?

Przerwy w dostawie prądu

TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Jeleniej Górze informuje o planowanych przerwach w dostawie energii elektrycznej w najbliższym czasie:

czytaj więcej

Jednośladowy problem

Jak parkować i nie zwariować?

Wyobraźmy sobie następującą sytuację: podjeżdżamy motorem do strefy płatnego parkowania w Lubaniu i… nie wiemy gdzie zostawić „bilecik” z parkomatu. Nie możemy go przecież zostawić za szybą. Czy w tym momencie złamaliśmy przepisy i czy dostaniemy mandat?

czytaj więcej

Remonty rozpoczęte

Nowe drogi w budowie

Budżet Lubania na rok 2014 zakłada bardzo dużą inwestycję w miejskie drogi. Łącznie ma to kosztować prawie 4 miliony złotych. Jak twierdzi magistrat wybierając drogi do remontu brano pod uwagę oczywiście ich stan, a także opinię mieszkańców i radnych miejskich, a w szczególności wcześniejsze środki przeznaczane na ich remont.

czytaj więcej

Wiceminister Administracji i Cyfryzacji w Lubaniu

Ministerska wizyta

W poniedziałek 31 marca nasz powiat odwiedził Wiceminister Administracji i Cyfryzacji Stanisław Huskowski, który w towarzystwie Wojewody Dolnośląskiego Tomasza Smolarza oraz Senatora RP Jana Michalskiego wizytował tereny dotknięte w ostatnim czasie zdarzeniami o znamionach klęsk żywiołowych. Chodzi oczywiście o nawiedzające nas od kilku lat powodzie.

czytaj więcej

Przypadkowe "badanie"

Test uczciwości

W ubiegłym roku reporterzy „Reader’s Digest” przeprowadzili międzynarodowe badanie, w którym sprawdzili uczciwość mieszkańców wybranych miast z całego świata. „Zgubili” oni w nich 192 portfele i sprawdzali ile z nich zostanie zwrócone. Przypadkowo podobne „badanie” przeprowadził nasz czytelnik w Lubaniu. Jak z uczciwością w naszej miejscowości?

czytaj więcej

31.03-7.04

Nowy tydzień w MDK Zgorzelec

To będzie tydzień spotkań pod zieloną kopułą! Burmistrz będzie się u nas spotykał z mieszkańcami i młodzieżą, mieszkańcy prawobrzeżnej części miasta z tymi z części lewobrzeżnej, poza tym, spotykać się będą uczniowie polskich i niemieckich szkół, działkowcy, kinomaniacy, amatorzy książek i ich autorzy, miłośnicy zwierząt oraz studenci-seniorzy i młodzi naukowcy. Ale od początku...

czytaj więcej

Ile miał promili?

Pobił rekord?

Gryfowscy policjanci znaleźli na rynku 46-letniego, nietrzeźwego mężczyznę. Badania krwi wykazały, że mężczyzna miał w organizmie 6 promili alkoholu. Warto dodać, że pomiar został wykonany dopiero kilka godzin po znalezieniu mężczyzny.

czytaj więcej

Rajd pieszy

Turystyka łączy pokolenia

Pod takim hasłem w sobotę 29 marca br. Oddział Łużycki Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych zorganizował wędrówkę dookoła Lubania, na dystansie 18 kilometrów. Był to V Jubileuszowy Rajd Pieszy  „WIOSNA NA ŁUŻYCACH”.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia