Czwartek, 30 czerwca 2016r.

Imieniny: Emilii, Lucyny

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Sport

Finał Dolnośląski w tenisie stołowym

W dniu 09 marca 2016 r. w Brzegu Dolnym odbył się Finał Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży w Tenisie Stołowym chłopców i dziewcząt. Z naszego powiatu w tych zawodach brali udział uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu, którzy zapewnili sobie awans wygrywając zawody strefowe.

czytaj więcej

Wpadł na gorącym uczynku

Kradł rury PCV

Świeradowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o kradzież elementów PCV z niezabezpieczonego budynku na terenie Świeradowa-Zdroju. Jak się okazało sprawca wcześniej pracował przy budowie tego obiektu. 39- latkowi za kradzież grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Orka Lubań - Dobry początek wekeendu

Trójka zawodników Orki w finałach A

Bardzo dobrze zaczyna się rywalizacja zawodników Orki Lubań w Zimowych Mistrzostwach Polski 17 i 18 latków w Lublinie oraz podczas Zimowych Mistrzostw Polski w Gliwicach 16 latków.  

czytaj więcej

Muzeum Regionalne w Lubaniu

Już jutro premiera komiksu o Lubaniu

Już jutro w ręce czytelników trafi komiks „Głupcy dzieci i bohaterowie” przygotowany przez Muzeum Regionalne w Lubaniu. Zapraszamy do muzeum na spotkanie promocyjne. Na uczestników czeka moc atrakcji, będzie inscenizacja historyczna, możliwość zejścia do podziemi lubańskiego ratusza i spotkanie z autorami komiksu.

czytaj więcej

Powiatowy konkurs recytatorski

Eliminacje do "PEGAZIKA"

Stało się już tradycją , że w marcu  każdego  roku Młodzieżowy Dom Kultury  w Lubaniu organizuje i przeprowadza  konkursy  recytatorskie  o zasięgu powiatowym.  Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych  rywalizowali   o udział w etapach o zasięgu regionalnym i wojewódzkim.

czytaj więcej

Przygotowania do 500+ w Lubaniu

Ostatnie działania przed przyjęciem programu „Rodzina 500 plus”, korekta „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Lubań” i zmiany w budżecie miasta - to zagadnienia poruszane na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Lubań.

czytaj więcej

Miejski Dom Kultury w Lubaniu

Rockowy koncert palmowy

19 marca zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu na koncert rockowy. Wystąpią zespoły Black Street Noise z Lubania oraz cHMURa z Głogowa. Wydarzenie to początkowo miało odbyć się w czasie ferii zimowych, jednak z powodu choroby jednego z wykonawców zostało przełożone na marzec.

czytaj więcej

Akademia Malucha

Dzień Kobiet w Przedszkolu

8 marca w Akademii Malucha wszystkie Panie i Dziewczynki obchodziły swoje święto. W tym dniu chłopcy stanęli na wysokości zadania i przez cały dzień poprzez swoje zachowanie i dobre uczynki sprawiali swoim koleżankom i Paniom radość. Nie zabrakło niespodzianek i upominków dla naszych wspaniałych kobiet.

czytaj więcej

"Jak one to znoszą"

Nie kupujcie jajek z numerem 3!

Blisko 90 proc. wszystkich jaj w Polsce pochodzi z chowu klatkowego, który nie zapewnia kurom odpowiednich warunków – wynika z szacunków Stowarzyszenia Otwarte Klatki. W środę w Katowicach jego członkowie zainaugurowali kolejną edycję ogólnopolskiej kampanii "Jak one to znoszą". 

czytaj więcej

Zaproszenie

Jarmark Wielkanocny w Lubaniu

Plenerowy jarmark na lubańskim rynku po raz wtóry będzie znakomitą okazją do promocji rodzinnych produktów i rękodzieła. Czekać będą na Was wypieki, wyroby garmażeryjne, dekoracje świąteczne, pisanki, palmy wielkanocne, miody, koszyczki i wiele innych atrybutów, które pozwolą poczuć magię Świąt. 

czytaj więcej

Ptaka trzeba jak najszybciej zlokalizować

Pomóżmy bielikowi!

W rejonie Pogórza Izerskiego zaobserwowano bielika, który ma na łapach splątany sznur. Był już atakowany przez kruki. Tymczasem jest to już okres, w którym bieliki mogą wysiadywać jaja. Żeby pomóc bielikowi trzeba go zlokalizować, bo zniknął przyrodnikom z oczu.

czytaj więcej

Lubań

Policjanci odzyskali skradzione koła

Lubańscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież czterech kół z pojazdu marki Mazda 6 zaparkowanego na terenie ŁCM w Lubaniu. Za swój czyn mężczyzna odpowie przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Spotkanie fanów Turowa

Dołącz do Fan Clubu Turowa

W piątek (11 marca) o godzinie 18:00 zapraszamy na spotkanie wszystkich fanów PGE Turowa Zgorzelec, którzy chcieliby zaangażować się w tworzenie niepowtarzalnej atmosfery na meczach w PGE Turów Arenie. Mile widziani są zarówno osoby zrzeszone w grupie Klubu Kibica "Tur", jak i fani spoza grupy. Gościem piątkowego spotkania będzie m.in. prezes klubu Jerzy Stachyra.

czytaj więcej

„Nagrody nie tylko dla szefa”.

Policjant z Lubania wyróżniony

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji doceniając zaangażowanie w służbie oraz wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, wyróżnił i nagrodził 24 policjantów garnizonu dolnośląskiego w tym z lubańskej komendy. Wyróżnieni funkcjonariusze gratulacje odebrali z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu – insp. Arkadiusza Golanowskiego.

czytaj więcej

Ptaki Polskie zapraszają!

Wyjdźcie z nami na Noc Sów

Marcowe noce pachną już wiosną i budzącym się życiem, a wieczorny spacer skrajem lasu może okazać się bardziej pasjonujący niż myślimy.  To najbardziej aktywny okres w roku dla większości naszych sów. Rozpoczynają swój okres godowy – i pohukują tak, że włos jeży się na głowie - albo pióra oczywiście.  Sowom z podniecenia – innym mieszkańcom lasów z przerażenia…

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia