Piątek, 12 lutego 2016r.

Imieniny: Eulalii, Radoslawa, Modesta

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Jak wypadli zawodnicy z Lubania?

Rowerowy Bieg Piastów - 359 na mecie!

Zimno, pochmurno, ale zawodnicy nie zawiedli! Prawie czterysta osób wzięło udział w Rowerowym Biegu Piastów na dystansach 20 i 40 kilometrów. Wśród nich byli także zawodnicy Kwisy Lubań w składzie: Krzysztof Dubieniecki, Agnieszka Dubieniecka, Filip Jasiński, Szymon Pietrasiewicz, Krzysztof Wołoszyn i Bartosz Stankiewicz.

czytaj więcej

Wyciek oleju z radiowozu

W piątek, 25 września w późnych godzinach wieczornych policjanci patrolujący Świeradów-Zdrój na jednej z ulic dostrzegli plamę rozlanego oleju napędowego. Natychmiast powiadomili dyżurnego PSK w Lubaniu, który do zabezpieczenia miejsca i usunięcia z jezdni oleju zadysponował OSP Świeradów-Zdrój. Niebezpieczna dla ruchu drogowego substancja pokrywała jezdnię na odcinku około półtora kilometra. 

czytaj więcej

(FOTORELACJA)

250 osób na starcie

Ponad 250 osób zdecydowało się wyruszyć z rynku w Leśnej i zmierzyć się w drugiej edycji półmaratonu "Z Biegiem Kwisy". To prawie dwa razy więcej niż w roku ubiegłym. Impreza szybko rośnie w siłę, bo miejsce dla siebie znajdzie każdy – zarówno ci, którzy biegają tylko rekreacyjnie jaki i ci, dla których liczy się rywalizacja.

czytaj więcej

Wywiad z Piotrem Ignatowiczem

„Nie przestaniemy walczyć”

PGE Turów zajął 2. miejsce w turnieju o Puchar Prezesa PGE Polskiej Grupy Energetycznej, odnosząc jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Porozmawialiśmy z trenerem Piotrem Ignatowiczem o ocenie zespołu po turnieju, jakie elementy gry już cieszą, a które wymagają poprawy.

czytaj więcej

Już jutro...

II IMAKON Półmaraton z „Biegiem Kwisy”

Bieganie oraz wydarzenia związane z aktywnym spędzaniem wolnego czasu cieszą się coraz większą popularnością. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na tego rodzaju aktywny wypoczynek – starosta lubański Walery Czarnecki wraz z Stowarzyszeniem Zabiegani z Leśnej zapraszają wszystkich zainteresowanych na II IMAKON Półmaraton z „Biegiem Kwisy”, który odbędzie się już w tą sobotę.

czytaj więcej

Jest odpowiedź ITD

Fotoradaru nie będzie

Zaczęło się od spontanicznej inicjatywy obywatelskiej. Mieszkańcy ul. Jeleniogórskiej w Lubaniu zebrali blisko 700 podpisów pod wnioskiem o ustawienie na zakręcie wyjazdowym z Lubania w kierunku Olszyny fotoradaru. Jak sami przyznają mają dość ciągłych wypadków pod swoimi oknami.

czytaj więcej

Sondaż Gazety Wrocławskiej

Dolny Śląsk jednym z ostatnich bastionów PO

Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Gazetę Wrocławską i 17 innych największych dzienników regionalnych wchodzących w skład Polska Press Grupy we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Badania Opinii Publicznej Dobra Opinia.

czytaj więcej

Pełne listy

Wszyscy kandydaci do sejmu i senatu

Już 25 października 2015 roku wybierzemy nowych parlamentarzystów. Teren powiatu lubańskiego znajduje się w okręgu wyborczym nr 1. Do Sejmu RP zarejestrowanych zostało osiem list, na których znalazło się łącznie 180 kandydatów na posłów, w tym 102 mężczyzn i 78 kobiet. Natomiast o mandat Senatora z naszego okręgu ubiegać się będzie 4 mężczyzn i 1 kobieta. 

czytaj więcej

Odpowiadają wojewodzie

Dolnośląskie gminy nie chcą uchodźców

Wrocławski Urząd Wojewódzki poprosił gminy i instytucje publiczne o zadeklarowanie możliwości przyjęcia uchodźców. Większość odpowiedziała negatywnie – tak wynika z informacji podawanych przez Radio Wrocław. 

czytaj więcej

Dillon: "Musimy się ze sobą zgrać"

Za nami są już pierwsze mecze sezonu 2015/16 w PGE Turów Arenie. Podopieczni trenera Piotra Ignatowicza zakończyli turniej o Puchar Prezesa PGE Polskiej Grupy Energetycznej na drugim miejscu, przegrywając z Mistrzem Czech, zespołem CEZ Nymburk. MVP turnieju został wybrany skrzydłowy PGE Turowa - Filip Dylewicz.

czytaj więcej

Czytelnicy pytają

Tajemniczy śmigłowiec nad głowami mieszkańców

Nieduży śmigłowiec latał tuż nad domami w okolicach Lubania. Wiele osób skontaktowało się z naszą redakcją z prośbą o wyjaśnienie, dlaczego biało-niebieski śmigłowiec lata w tą i z powrotem i to bardzo nisko nad ziemią. Sytuacja ta ma miejsce już od wczoraj. 

czytaj więcej

PTSM Lubań

Zaproszenie w Karkonosze

Łużycki Oddział Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych zaprasza na XVII Międzynarodowy Rajd Pieszy Euroregionu NYSA. Rajd odbędzie się w dniach od 7 do 11 października br. z bazą imprezy w Szklarskiej Porębie.

czytaj więcej

"Poczuj się bezpieczna"

Bezpłatne zajęcia z samoobrony

Nie ważne w jakiej kategorii wiekowej jesteś - czy masz 18 lat, czy tez jesteś w wieku seniora… zajęcia przewidziane są dla każdej grupy wiekowej, zarówno dla kobiet, jak też i mężczyzn.

czytaj więcej

Będzie remont miejskiego szaletu

Za potrzebą…

„Okrąglak”, czyli lubański szalet trudno nazwać wizytówką miasta. Obiekt liczy sobie kilkadziesiąt lat i mimo, że co jakiś czas „odświeżany” to nigdy nie doczekał się prawdziwego remontu. Jest zniszczony, a zapach się w nim roztaczający trudno nazwać fiołkowym, a za potrzebą gdzieś pójść trzeba. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia