Sobota, 7 marca 2015r.

Imieniny: Tomasza, Perpetuy, Felicyty

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Rozwiązanie nie jest idealne?

Sprzeciw budżetom obywatelskim

Na łamach naszego portalu wielokrotnie, dość pochlebnie pisaliśmy o budżetach obywatelskich – rozwiązaniu, które daje obywatelom prawo decydowania o tym na co przeznaczone zostaną samorządowe pieniądze. Coraz częściej w dyskusji pojawiają się także głosy przeciwne takim rozwiązaniom. 

czytaj więcej

Dzielnicowy Roku

Wyróżnienie dla policjanta z Posterunku Policji w Olszynie

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciech Ołdyński spotkał się z najlepszymi dzielnicowymi garnizonu dolnośląskiego. Spotkanie policjantów z szefem dolnośląskiej Policji było także okazją do wyróżnienia ich za wyniki, osiągnięte podczas Finału Wojewódzkiego Zawodów „Dzielnicowy Roku”. Wśród wyróżnionych znalazł się również policjant z Posterunku Policji w Olszynie – mł.asp. Waldemar Wróbel. 

czytaj więcej

Kampania na koszt podatnika?

Norma czy nadużycie?

Mamy już pierwszą stronę kandydata na burmistrza. Arkadiusz Słowiński wczoraj pochwalił się witryną aslowinski.pl. Witryna przygotowana profesjonalnie, wręcz powiedzieć by można bez zarzutu. Pojawia się jednak ale… i to nie małe. Bowiem za to „ale”, zdaniem ekspertów, grozić może do 3 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Kilka rzeczy, których możecie nie wiedzieć

Grzyby nie dla każdego

Grzyby mają tylko walory smakowe – brakuje im wartości odżywczych i są ciężkostrawne. Lekarze proponują ograniczyć ich spożycie do minimum, a niektórym osobom całkowicie odradzają jedzenie.

czytaj więcej

Pamięci Romka Kleckiego

Jesienny Rajd Rowerowy

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników  rajdów  i przejażdżek rowerowych do udziału w rajdzie rowerowym na zakończenie sezonu rowerowego. 

czytaj więcej

Pożar w Nawojowie Śl.

Dom płonął dwa razy w ciągu doby

O tym jak niewiele trzeba by stracić cały dorobek życia przekonała się wczoraj rodzina z Nawojowa Śląskiego, której dom płoną dwa razy w ciągu niespełna doby.  Na szczęście nikomu nic się nie stało, a wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy nie zostaną pozostawieni z tym problemem sami sobie.

czytaj więcej

Bracia Kusto nie zawodzą

Sześć medali dla Orki Lubań

Bracia Kusto po raz kolejny przywożą złoto! My po raz kolejny mamy powody do radości i szczerych gratulacji. W ubiegły weekend w Czechach odbyło się 30  GRAND PRIX TRUTNOWA, z którego do Lubania przyjechało aż sześć medali.

czytaj więcej

Drzewa wycięte. Gdzie trafi drewno?

Z  parku przy ulicy Podwale wycięto, w ostatnim czasie, sporo drzew. Wkrótce ściętych ma zostać kilka kolejnych. W sieci już pojawiły się dociekania – gdzie trafi drewno?  „Pewnie szychy będą palić w piecu całą zimę. Przetargu na sprzedaż jakoś nigdzie nie widziałem” – czytamy w internetowych komentarzach. 

czytaj więcej

Pierwsza debata przedwyborcza?

Dlaczego basenu nie ma i nie będzie?

Idą wybory. Temat basenu na Kamiennej Górze wraca więc do łask. Taki stan rzeczy umieścić trzeba będzie w niepisanej tradycji naszego grodu. Z rozpoczętej aktualnie dyskusji wynika jednak jasno, że obiekt nigdy nie odzyska swojego blasku z roku 1930. To nowość w publicznej debacie, bowiem do tej pory wszyscy mieszkańcy zapewniani byli, że odbudowa jest możliwa.

czytaj więcej

Nowy tydzień w MDK Zgorzec

Kabaret pod Wyrwigroszem

Zapraszamy pod zieloną kopułę! I od razu na początku wielkie brawa, bo tydzień, który właśnie się rozpoczął, będzie należał do seniorów. Zacznijmy jednak po bożemu, czyli od poniedziałku. To dzień, w którym warto się do nas wybrać choćby do kina. 

czytaj więcej

Bieg wspierał eLuban.pl

Ponad 400 osób pobiegło w 4F RUN Świeradów Zdrój!

Na starcie pierwszego biegu na Stóg Izerski 4F Run Świeradów Zdrój stanęło  ponad 400 osób. Blisko 100 zawodników wybrało krótszy, 2,5-kilometrowy  dystans, do pokonania po ulicach Świeradowa Zdroju. Pozostali uczestnicy  zdobyli Stóg Izerski finiszując przy pięknej pogodzie przy górnej stacji  kolei gondolowej SKI&SUN Świeradów Zdrój!

czytaj więcej

SKOB Lubań

Zbiórka żywności

W dniach 03-04.10.2014r. odbyła się ogólnopolska zbiórka żywności "Podziel się Posiłkiem". W powiecie Lubańskim zbiórkę tradycyjnie organizował Społeczny Komitet Obrony Bezrobotnych. W zbiórce uczestniczyli wolontariusze SKOB-u z trzech lubańskich szkół oraz ze szkoły w Leśnej, Olszynie,  Zarębie i Pisarzowicach. 

czytaj więcej

Nauczyciele wyróżnieni

Mianowani i dyplomowani

Na ostatniej sesji rady powiatu lubańskiego dominował temat oświaty. Radnym została przedstawiona informacja o przygotowaniu szkół do nowego roku szkolnego oraz analiza stanu bezpieczeństwa w szkołach i placówkach oświatowych powiatu lubańskiego, zostały także w budżecie wygospodarowane  dodatkowe pieniądze na cele oświatowe. Wyróżniono nauczycieli, którzy uzyskali kolejny stopień awansu zawodowego oraz wręczono akty nadania stopnia awansu zawodowego dwunastu nauczycielom.

czytaj więcej

(FOTO)

Pożar w Mroczkowicach

W poniedziałek, 6 października br. tuż przed godz. 21-szą Straż Pożarna dostała zgłoszenie o pożarze pustostanu w Mroczkowicach (gm. Mirsk). 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia