Piątek, 24 listopada 2017r.

Imieniny: Flory, Emmy, Chryzogona

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Droga Siekierczyn – Nowa Karczma

Pierwszy etap prac w Siekierczynie

Rozpoczął się pierwszy etap prac na drodze relacji Siekierczyn – Nowa Karczma, który obejmie ponad 2 kilometrowy odcinek. Środki na ten cel pozyskano w ramach programu pn. „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

czytaj więcej

Mały Jarocin na Stacji Wolimierz 25-26 sierpnia 2017 r.

Izerbejdżan Punk Eko Festival - Program

Starzy załoganci i miłośnicy punk rocka już dziś mówią o tej imprezie mały Jarocin. Wkrótce do Wolimierza u podnóża Gór Izerskich zjadą kapele, które tworzyły tą scenę już w latach 80-tych. IZERBEJDŻAN PUNK EKO Festival to propozycja na zakończenie lata w muzycznym klimacie i pięknej scenerii Pogórza Izerskiego.

czytaj więcej

Jak nie wiadomo o co chodzi...

Opór urzędniczej materii

Nasza czytelniczka spotkała się wczoraj z czymś co nazwać można „oporem urzędniczej materii”. Wszystko to za sprawą ludzkiego odruchu, którym kierowała się kobieta. Na jednej z dróg biegnących przez miasto zobaczyła przejechanego kota i postanowiła interweniować.

czytaj więcej

PUP Lubań

Środki na kształcenie

Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu ogłasza ponowny nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy. Nabór wniosków prowadzony będzie w terminie od 17.08.2017r.do 31.08.2017r.

czytaj więcej

DWUP

Wakacyjne oferty pracy last minute

Ponad 100 ofert pracy wakacyjnej za granicą niemal od ręki mają do dyspozycji Dolnoślązacy. – To trochę jak z wyjazdem wakacyjnym, obecnie są to oferty last minute – tłumaczą doradcy EURES Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Zarobki to nawet 40 zł za godzinę.

czytaj więcej

Zatrzymany po pościgu

Policjanci w Gryfowie Śląskim prowadząc działania kontrolne związane z kradzieżami samochodów około godz. 23:30 na ul. Lubańskiej dali wyraźny sygnał do zatrzymania kierującemu pojazdem marki Seat. Pomimo użycia sygnałów kierujący postanowił uciekać w kierunku Mirska. Policjanci podjęli za uciekającym pościg.

czytaj więcej

Sprawa śmierci Magdy Żuk

Oświadczenie rodziny

"Jedynym celem służącym stronie egipskiej jest wykazanie, że Magda była chora psychicznie". Czy wiadomo, co wydarzyło się w Egipcie?

czytaj więcej

Place zabaw, siłownie i wiaty w Zarębie, Grabiszycach, Kościelniku i Jałowcu

Marszałek przyznał kolejne promesy na Odnowę Dolnośląskiej Wsi

90 gmin z Dolnego Śląska otrzyma pomoc finansową na przyjazne mieszkańcom zagospodarowanie terenu. Do Urzędu Marszałkowskiego w ramach regionalnego konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” wpłynęło ponad 100 wniosków na łączną kwotę ok. 3 mln zł. 10 sierpnia w siedzibie Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Jeleniej Górze Marszałek Cezary Przybylski wręczył promesy dla gmin z okręgu jeleniogórskiego.

czytaj więcej

Uniegoszcz

Nieszczęśliwy skok do wody

Około godziny 20. na stadionie przy ul. Działkowej w Lubaniu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak się okazało przyleciał po mężczyznę, który skoczył na główkę do zbyt płytkiej wody.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia