Niedziela, 23 października 2016r.

Imieniny: Marleny, Seweryna, Igi

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Fotogaleria

Kamieniołomy w gminie Siekierczyn - Tajemnic i zagadek ciąg dalszy

Już po raz szósty, 12 czerwca br. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Siekierczynie zaprosił na plenerową imprezę historyczną z cyklu "Pałacowe spotkania z historią". W tym roku impreza odbyła się pod hasłem "Kamieniołomy w gminie Siekierczyn – tajemnic i zagadek ciąg dalszy" i była poświęcona ich pracownikom, którzy przez lata tworzyli ten przemysł i w pocie czoła pracowali przy wydobyciu bazaltu, często w bardzo trudnych warunkach. Dlatego przygotowana przez nas wystawa była zatytułowana "Ludzie zarębiańskich kamieniołomów".

czytaj więcej

Rozbój w Mirsku

Policja strzelała do bandytów

Do zdarzenia doszło na terenie Mirska. Tam dwóch mężczyzn przy użyciu gazu łzawiącego i siły zaatakowali pracownika salonu gier zmuszając go do wydania pieniędzy. Zabrali około 2000 zł i uciekli odjeżdżając autem.

czytaj więcej

Uwaga! Drastyczne zdjęcia

Przywiązał psu betonowy słupek do szyi i wrzucił do wody

W piątek wieczorem na jednym z portali społecznościowych pojawiły się zdjęcia okrutnie zamordowanego bernardyna. Znalazła go trójka spacerowiczów w zalanym wyrobisku bazaltu w Jałowcu, koło Lubania. W sieci zawrzało, w ciągu kilkunastu godzin, post udostępniono ponad 6 tysięcy razy.

czytaj więcej

Obywatel pomoże

Konkurs na hasło dla polskiej policji

Komendant Główny Policji ogłosił we wtorek konkurs na hasło (motto, dewizę), które będzie umieszczone na radiowozach polskiej policji. Specjaliści od marketingu twierdzą, że idea i owszem świetna, ale jej realizacja w otwartym konkursie to ryzykowny pomysł.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Sezon remontowy na drogach

Zaczyna się czas remontów i wzmożonych prac na drogach. Kilka dni temu rozpoczęto przebudowę drogi powiatowej w Rudzicy. Zakres prac będzie obejmował odcinek o długości 4,3 kilometra.

czytaj więcej

Wystawa EKSPERYMENTUJ

Wystawa Centrum Nauki Kopernik w Lubaniu

Okazuje się, że nie trzeba jechać do Warszawy, aby zobaczyć Centrum Nauki Kopernik. Przy odrobinie zaradności i cierpliwości małą jej część zobaczyć można również w Lubaniu. Dziś od samego rana uczniowie lubańskich szkół odwiedzają halę sportową MOSiR, gdzie rozłożyła się objazdowa wystawa Kopernika EKSPERYMENTUJ!

czytaj więcej

Zespoł Szkolno-Przedszkolny w Radostowie Średnim

Pierwsza Szkolna Gala Talentów

Pomysł zrodził się w mojej głowie, kiedy zorientowałam się jak wiele talentów, zainteresowań, pasji i uzdolnień jest w naszych dzieciach, a jak niewiele z nich jest docenianych w procesie edukacji. Podstawa programowa nie mówi nic o Angry Birds, dinozaurach, klockach LEGO, a nasze dzieci tym żyją – tymi słowy zainaugurowała pierwszy szkolny festiwal talentów dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radostowie Średnim.

czytaj więcej

Stany wód w rzekach

Jak na tę porę roku jest w normie

Ulewny deszcz, który spadł w nocy spowodował znaczne podniesienie stanu wody w korytach rzek. Jaką mamy sytuację na rzekach i czy jest czego się obawiać? - zapytaliśmy rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Lubaniu Artura Boguszyńskiego.

czytaj więcej

Pożar w Świeradowie-Zdroju

Uderzenie pioruna przyczyną pożaru.

Najprawdopodobniej uderzenie pioruna było przyczyną pożaru budynku mieszkalnego, do jakiego doszło wczoraj w Świeradowie-Zdroju. Jak relacjonował jeden ze strażaków, kiedy rozpoczynali akcję padał ulewny deszcz, a pioruny biły dookoła.

czytaj więcej

Od wczoraj pracujemy na siebie

Dzień Wolności Podatkowej

Od wczoraj Polacy zarabiają na siebie. Według szacunków Centrum Adama Smitha właśnie na 15 czerwca 2016 roku przypadł Dzień Wolności Podatkowej. To dzień w roku obrazujący wysokość rzeczywistych podatków w danym państwie. Sprawdziliśmy jak nasz kraj wypada w porównaniu do innych państw.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne!

Uwaga! II stopień zagrożenia

Ostrzeżenia meteorologiczne wydawane przez Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej zaczynają być przedmiotem waszych żartów. Jednak to ostrzeżenie wygląda na poważne, bowiem oznaczone jest drugim stopniem, co dawno się nie zdarzało. Treść komunikatu potwierdza również obraz z dostępnych w internecie radarów pogodowych.

czytaj więcej

Szkolna strefa kibica

Dziś o godzinie 21. rozpocznie się spotkanie Polska - Niemcy podczas odbywających się we Francji Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu już od godzin rannych kibicują naszej reprezentacji.

zobacz galerię

Komenda Wojewódzka Policji dementuje

Z dniem 10 czerwca 2016 roku mł. insp. Artur Ciupa, pełniący przez ostatnie cztery lata funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Lubaniu, przeszedł na emeryturę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyż Artur Ciupa wypracował lata uprawniające do przejścia na emeryturę. Jednak milczenie jakim ten fakt został owiany zaczęło budzić pewne spekulacje. Brak odpowiedzi na zadawane pytania spowodował, że o komentarz zwróciliśmy się do rzecznika KWP we Wrocławiu, Pawła Petrykowskiego.

czytaj więcej

Videorelacja

Zobacz film z Biegu Gryfitów

Reaktywowany po kilku latach Bieg Gryfitów w trakcie 7. edycji urósł do miana wydarzenia międzynarodowego. Poza Polakami startowali w nim także reprezentanci Czech, Białorusi i Ukrainy. W wydarzeniu uczestniczyli utytułowani mistrzowie- pojawił się Mistrz Polski w Maratonie Paweł Ochal – późniejszy zwycięzca dystansu na 21 km oraz Anna Zagórska-Rostkowska – reprezentantka Polski na IO w Pekinie – późniejsza zwyciężczyni klasyfikacji kobiet.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia