Środa, 21 lutego 2018r.

Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Gmina Wiejska Lubań

Kto na fotel Wójta i do rady?

Od kilku już dni znamy nazwiska osób kandydujących do fotela Wójta Gminy Wiejskiej Lubań oraz osób kandydujących do rady. Zapraszamy do zapoznania się z listami, aby świadomie podjąć decyzję na kogo oddać swój głos w nadchodzących wyborach.

czytaj więcej

Zapraszamy

Randka w ciemno w MDK

Samotni, dwie przyjaciółki i dwóch przyjaciół, szukają poważnego związku w swoim życiu. Poważnego partnera na dobre i na złe. Każde z nich, robi to na swój sposób i ma inne oczekiwania. A jak się do tego zabierają, to już inna rzecz. Randka w ciemno z ogłoszenia matrymonialnego doprowadza do wielu przezabawnych sytuacji. Czy im się uda znaleźć przyjazną duszę i towarzysza życia?

czytaj więcej

Sonda eLuban.pl

Likwidować Straż Miejską?

Straż Miejska to kolejny temat, o którego poruszenie prosiliście. Nasz czytelnik w liście do redakcji dość obszernie opisał swoje stanowisko w sprawie gminnych straży. Prosił także o zapytanie Was o tę sprawę. 

czytaj więcej

Jesteś niepełnosprawny?

Głosuj korespondencyjnie

Zaplanowane na 16 listopada wybory samorządowe są kolejną okazją do skorzystania  z ułatwień dla osób niepełnosprawnych. Na czym polegają wspomniane ułatwienia? Osoby posiadające znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, które wyrażają chęć aktywnego włączenia się w rozwój zamieszkałego regionu mają prawo oddać swój głos korespondencyjnie. 

czytaj więcej

Z redakcyjnej poczty

Za drzwiami urzędu pracy

Na naszą redakcyjną skrzynkę przyszedł niezwykły list. Czytelnik ze sporą dozą humoru, ale też i trzeźwego spojrzenia na świat, opisuje jak na jego życiowej drodze  stanął biurokratyczny świat absurdu, który dla „zwykłego śmiertelnika” jest rzeczywistością niczym z filmów Barei. - Chciałbym zwrócić uwagę na pewien istotny problem, który od dłuższego czasu nie zostaje przez nikogo podjęty, a jest uciążliwy dla wielu mieszkańców naszego powiatu. Mianowicie chodzi o rejestrację w naszym Urzędzie Pracy. 

czytaj więcej

Tylko na eLuban.pl

Debata kandydatów na burmistrza Lubania

Tym artykułem rozpoczynamy serię internetowych debat kandydatów na najważniejsze stanowisko w naszym mieście.  Będzie to miejsce, w którym wszyscy startujący, prowadzić będą spory dotyczące przyszłości naszego miasta.  Aby dyskusja toczyła się na tematy ważne dla nas wszystkich prosimy o nadsyłanie propozycji pytań kierowanych do kandydatów.

czytaj więcej

Zawody wędkarskie

Ale połapali!

W niedzielę nad stawem Uniegoszcz numer I zostały rozegrane ostatnie zawody, które w tym roku zorganizowało koło PZW Lubań Miasto. Zawody miały charakter otwarty, a wędkarze rywalizowali w dyscyplinie spławikowej. Zakończenie sezonu przebiegało w sympatycznej atmosferze. Duży wpływ na to miała zapewne piękna pogoda, a przede wszystkim fakt, że ryby brały chętnie. Triumfator złowił ponad 7 kilogramów ryb!

czytaj więcej

Nietrzeźwy zatrzymany

Obywatelskie ujęcie

Mieszkaniec Lubania ujął kierowcę, podejrzanego o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości (ponad 2 promile). Wezwani na miejsce policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali kierowcę, któremu grozić może teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Alchemia Motul Cup

Zawody jakich jeszcze nie było

18 października lubańskie boisko kartingowe w efekcie kilkunastogodzinnych prac przygotowawczych przeszło bezprecedensową w swojej historii metamorfozę – stało się torem wyścigowym dla sportowych quadów, czyli czterokołowych motocykli przystosowanych do szybkiej jazdy po niezbyt wymagającym terenie.

czytaj więcej

Zapraszamy

Goethe ponownie w Lubaniu

224 lata temu, a dokładnie wieczorem 23 września 1790 r., przybył do Lubania światowej sławy niemiecki poeta Johann Wolfgang von Goethe. Pod Lubaniem przekroczył on granicę na Kwisie pomiędzy Prusami a Saksonią, kończąc tym samym swoją drugą i ostatnią zarazem podróż po śląskiej ziemi.

czytaj więcej

Kajakarstwo górskie

Sukcesy kajakarzy z Leśnej

W dniach 27-28.09.2014 odbyły się Mistrzostwa Polski w zjeździe kajakowym w Szczawnicy. Kacper Sztuba wraz ze swoim bratem Igorem ( obaj AZS AWF Kraków) wychowankowie klubu LUKS Kwisa i synowie trenera Bogdana Sztuby zdobyli razem aż 5 medali; 2 złote, 2 srebrne, 1 brązowy. 

czytaj więcej

FOTORELACJA

Jesienny Rajd Rowerowy

W sobotę 19 października na lubański Rynek przybyło kilkudziesięciu rowerzystów, którzy wyruszyli w trasę prowadzącą przez Gminy Lubań, Olszyna , Leśna , Platerówka. Cały czas uczestnikom towarzyszyła słoneczna pogoda i piękna jesienna sceneria.

czytaj więcej

Kampania w pełni

Grzegorz Schetyna w Lubaniu

Pełny program wyborczy i wszystkich kandydatów do rady miasta i powiatu zaprezentowano dziś w czasie konwencji wyborczej komitetów: Konrada Rowińskiego i Platformy Obywatelskiej. Wziął w niej udział m.in. Minister Spraw Zagranicznych – Grzegorz Schetyna. 

czytaj więcej

Kiedy skończy się tułaczka pogorzelców z 3 Maja?!

Niedługo miną dwa lata od pożaru dachu kamienicy przy ulicy 3 Maja 8 w Lubaniu. Pomimo, że kilka razy sprawa była nagłaśniana nadal brak nie tylko dobrej woli do jej rozwiązania, ale z upływem czasu odnosi się wrażenie, że narasta jakiś dziwny upór wobec poszkodowanych.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 Następna Ostatnia