Środa, 22 listopada 2017r.

Imieniny: Cecylii, Wszemily, Stefana

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Nagrody starosty rozdane

Wypromowali nasz powiat

W dniu 17 czerwca br. w auli Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Lubaniu, odbyła się kolejna edycja gali pn. ,,Nagrody Starosty Lubańskiego za promowanie Powiatu”.

czytaj więcej

Spotkanie z autorem

"Smak Szarlotki"

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu serdecznie zaprasza na promocję nowej powieści Kazimierza Kiljana pt. "Smak Szarlotki".J uż za trzy dni ukaże się najnowsza powieść, która znajdzie się na półkach księgarskich na terenie całego kraju jak i za granicą.

czytaj więcej

FOTORELACJA

Noc Świętojańska w Lubaniu

Noc z 23. na 24. czerwca to najkrótsza noc w roku, zwana sobótką, nocą świętojańską albo palinocką. Była to według wierzeń noc wyjątkowa, pełna czarów, tajemnych mocy i miłości. Z pewnością wyjątkowy, za sprawą Gimnazjum nr 3 oraz Łużyckiego Centrum Rozwoju, był ten wieczór w naszym mieście.

czytaj więcej

29.06 - poznajmy się!

Dzień Aktywnej Rodziny

Są pełni życia, są ciągle w ruchu. Robiąc wiele dla innych, sami wiele zyskują. Aktywni lubanianie działający w organizacjach pozarządowych zapraszają na Dzień Aktywnej Rodziny, 29 czerwca 2014 r w niedzielę na lubański rynek. Wyrośnie tam gęsty las bezpłatnych atrakcji.

czytaj więcej

Pod Lwówkiem Śląskim

Dziupla trafiona

Policjanci szukali kradzionego auta. Oprócz auta znaleźli narkotyki i amunicję.

czytaj więcej

Prezydent Świnoujścia dziękuje Damianowi

Bohater uhonorowany

Jakiś czas temu na naszym portalu przeczytać mogliście historię 18-letniego Damiana, który będąc w Świnoujściu wskoczył do kanału i pomógł ratować topiącego się, pijanego mężczyznę. Naszego mieszkańca zdecydował się uhonorować prezydent nadmorskiego kurortu.

czytaj więcej

Brazylisjkie emocje pod Lubaniem

Mini Mundial w Radogoszczy

W samo południe, w sobotę 21 czerwca na boisku Orlik w Radogoszczy rozpoczęto Turniej Piłki Nożnej drużyn młodzieżowych.

czytaj więcej

Lubań

Błąd na naszym ratuszu?

Mało kto dokładnie przygląda się zegarowi wiszącemu na naszym ratuszu. Ci wnikliwsi zauważyli, że zamiast tradycyjnej rzymskiej czwórki, widnieją w tym miejscu cztery kreski.

czytaj więcej

Obozy pod namiotami Mrzeżyno-Rogów

Sprawdzony sposób na wypoczynek

Komenda Hufca ZHP Lubań zaprasza na wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Obóz pod namiotami nad morzem w Mrzeżyno – Rogowo (woj.zachodniopomorskie).

czytaj więcej

Spotkania policjantów z dziećmi i młodzieżą

BEZPIECZNE WAKACJE

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu w trosce o bezpieczeństwo dzieci młodzieży w czasie wakacji prowadzą działania profilaktyczne. Uczniowie lubańskich szkół chętnie uczestniczą w takich zajęciach. 

czytaj więcej

Trochę poniżej średniej wojewódzkiej

Wyniki testów gimnazjalnych

W środę 18 czerwca Okręgowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu podała wyniki egzaminu gimnazjalnego 2014r. Jak wypadli gimnazjaliści z powiatu lubańskiego? 

czytaj więcej

Rozmowy trwają

Trzy ronda w Lubaniu

W dniu dzisiejszym z inicjatywy starosty lubańskiego Walerego Czarneckiego, odbyło się spotkanie z dyrektorem Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad Robertem Radoniem oraz dyrektorem dróg wojewódzkich Leszkiem Loch. W spotkaniu uczestniczyli również burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński oraz dyrektor dróg powiatowych Włodzimierz Stefański. Spotkanie poświęcone było wspólnym przedsięwzięciom - trzem rodom w Lubaniu

czytaj więcej

Film promujący LAWĘ`14

Nadciąga LAWA

Ruszyła kampania promująca tegoroczną LAWĘ. Łużyckie Centrum Rozwoju zaprezentowało film reklamujący to wydarzenie. 

czytaj więcej

Śmiertelny wypadek na autostradzie

Korek na A4 w kierunku Wrocławia

Jak informuje nasz czytelnik zakorkowana jest autostrada A4 w kierunku Wrocławia. Na 136 km autostrady koło Kątów Wrocławskich doszło do wypadku, w którym zginął obywatel Niemiec. Drugi karambol miał miejsce 25 km wcześniej, około godziny 13.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 Następna Ostatnia