Sobota, 22 lipca 2017r.

Imieniny: Marii, Magdaleny

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Co będzie się działo?

Pół miliona dla mieszkańców Śródmieścia

Lubań w przyszłym roku będzie miał do wydania dokładnie 499,650 zł ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Kwota ta zostanie wykorzystana na „społeczną rewitalizację śródmieścia” czyli, mówiąc prościej, na poprawę jakości życia i odtworzenie więzi społecznych w centrum naszego miasta. Na co dokładnie mogą liczyć mieszkańcy?

czytaj więcej

Betlejemskie Światło Pokoju

Wyjdź z cienia- pokaż dobro!

W tym roku akcja BETLEJEMSKIEGO ŚWIATŁA POKOJU przebiega pod hasłem: „WYJDŹ  Z CIENIA – pokaż dobro!”. Cień to miejsce, gdzie nie dochodzi światło. W cieniu można się ukryć,  a będąc niewidocznym można ulec pokusie czynienia zła.

czytaj więcej

W nowym roku

Będą przyjęcia do Policji

Komendant Wojewódzki Policji ogłosił nabór do wybranych jednostek na terenie naszego województwa. W sumie pracę może znaleźć w przyszłym roku ponad 350 osób. Chętni mogą znaleźć zatrudnienie również w lubańskiej jednostce.

czytaj więcej

Zdjęcia otrzymane na [email protected]

Kobieta potrącona na ul. Kopernika

Dziś, około godziny 17, doszło do niebezpiecznego wypadku. Na przejściu dla pieszych na ul. Kopernika potrącona została kobieta. W tej chwili przebywa w szpitalu, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

czytaj więcej

Co z ul. Mickiewicza?

Drzewa zostają, znaki będą zmienione

Ciekawostek na temat prac prowadzonych przez Powiatowy Zarząd Dróg na ul. Mickiewicza ciągle przybywa. Znaki postawione tam na czas remontu wywołały wiele kontrowersji, a teraz dodatkowo sprzeciw mieszkańców wzbudził pomysł wycinki drzew na tym odcinku. Będą zmiany.

czytaj więcej

Sesja Rady Miasta

„Mamy taki budżet, na jaki nas stać”

Tymi słowami przewodniczącego Rady Miasta Mariana Kwolika można by podsumować dzisiejszą debatę budżetową, odbywającą się przy okazji sesji Rady Miasta Lubań. Po dzisiejszym zebraniu wiemy już na co zostaną przeznaczone pieniądze w roku wyborczym.

czytaj więcej

Policja ostrzega:

Nie dajmy się nabrać!

W okresie przedświątecznym mamy do czynienia z większą ilością publicznych zbiórek pieniędzy. W ostatnich dniach do Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu wpływają różne informacje dotyczące prowadzenia na terenie miasta takich zbiórek. Niestety okazuje się, że wystarczy podrobiony identyfikator, oklejona puszka i sięgamy do kieszeni, aby wrzucić chociaż kilka drobnych monet. Nie zawsze osoby zbierające datki robią to w szczytnym celu. Policjanci apelują, abyśmy nie byli zanadto ufni, bo każda zbiórka publiczna musi odbywać się zgodnie z prawem.

czytaj więcej

Co stworzyli uczestnicy pracowni plastycznej?

Wernisaż w MDK

W środę, 18 grudnia, w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu została oficjalnie otworzona wystawa prac stworzonych przez uczestników pracowni plastycznej przy tej jednostce. Tłumnie przybyli artyści, znajomi i rodzina oraz koneserzy sztuki.

czytaj więcej

Idą święta...

Zaświeciła choinka GIM 3

Dziś, w parku naprzeciwko Urzędu Miasta w Lubaniu, pojawiła się choinka przygotowana przez uczniów i nauczycieli lubańskiego Gimnazjum nr 3.

czytaj więcej

Warsztaty Terapii Zajęciowej wygrywają!

Lubań najlepszy w Polsce!

W konkursie „Prąd dla mojego miasta” nasza miejscowość pokonała 744 rywali z całej Polski. Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Lubaniu odebrały dziś główną nagrodę konkursu, w wysokości 12 000 zł.

czytaj więcej

Wydarzenia w mieście

Święta coraz bliżej

Z każdym dniem zbliżamy się do pięknego czasu, jakim są święta Bożego Narodzenia. Aby umilić czas oczekiwania na święta miasto przygotowało dla mieszkańców przedsięwzięcia, w których warto uczestniczyć.

czytaj więcej

ZDJĘCIA

Kolizja na skrzyżowaniu

Do kolizji drogowej doszło dziś, około 9:30, na skrzyżowaniu ulic Lwóweckiej i Torowej. Interweniowała Policja, Straż Pożarna oraz Pogotowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

czytaj więcej

"Gepard Biznesu" dla wszystkich!

Ile wart „gepard”?

O tym, że lubański Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych otrzymał nagrodę Geparda Biznesu za efektywny rozwój, wie już chyba każdy mieszkaniec naszego miasta. Teraz nagrody i laury z tym związane zataczają coraz szersze kręgi i trafiają również do samorządowców. Sprawdziliśmy jak to się stało, że nagroda przyznana została tak wielu osobom i ile rzeczywiście jest warta?

czytaj więcej

Kongres Wyborczy Solidarnej Polski

Ewa Gutek w zarządzie Solidarnej Polski

14 grudnia w Krakowie odbył się Kongres Wyborczy Solidarnej Polski, w którym wzięło udział 400 delegatów z całego kraju. Do tej pory partia miała swoich przedstawicieli w oparciu o powołanie. Jednak szybko rozwijające się struktury organizacji pozwoliły na doprowadzenie do pierwszych demokratycznych wyborów.

czytaj więcej

Teatr "Dziewiątka"

Aneta Ćwieluch wyróżniona

9 grudnia 2013 r. w Warszawie odbyła się ceremonia wręczenia Dorocznych Nagród Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Wyróżnienie zdobyła Aneta Ćwieluch.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 Następna Ostatnia