Czwartek, 21 września 2017r.

Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

MoTyF

Dziewiątka w Tychach

W dniach 20-22.03.2014' w Tychach odbył się VII Tyski Festiwal Monodramów 'MoTyF' 2014. Dwoje aktorów Teatru Dziewiątka - Piotr Fujarewicz i Robert Czerwiński już w lutym zostali zakwalifikowani do udziału w tym festiwalu. Na mocy werdyktu, który zapadł wieczorem 22.03, WYRÓŻNIENIE otrzymał Robetr Czerwiński za monodram "Pewnego razu".

czytaj więcej

Czy ma to sens?

Godzina dla ziemi?

Co roku miliony ludzi na całym świecie o jednej porze gasi światło w symbolicznym geście dla Ziemi, by w ten sposób włączyć się do ekologicznych zmian. W tym roku pojawiają się także pytania o sens takiej akcji. Czy warto wyłączyć światło o 20.30?

czytaj więcej

To już dziś!

Wernisaż malarski - "Dawne Widoki Lubania"

Muzeum Regionalne w Lubaniu zaprasza na wernisaż malarski Janusza Kulczyckiego pt. "Dawne Widoki Lubania", który odbędzie się w piątek 28.03.2014 r. o godzinie 18:00 w sali wystawienniczej Muzeum Regionalnego (Rynek - Ratusz).

czytaj więcej

Co ze schroniskiem?

W polityce susza

We wtorek informowaliśmy Was o oficjalnym stanowisku Burmistrza Lubania Arkadiusza Słowińskiego w sprawie schroniska dla zwierząt, które ma powstać pod Lubaniem. Znalazło się w nim sporo wątpliwości do projektu i zarzutów wobec Związku Gmin „Kwisa”. Wczoraj owo stanowisko miało być przekazane Zarządowi Związku.

czytaj więcej

List do redakcji

"Weź tu się zbadaj"

Swoją wizytą w lubańskim szpitalu podzielił się jeden z naszych czytelników w liście do naszej redakcji. A jakie doświadczenia macie Wy?

czytaj więcej

„Znaleźli” bramę

W dniu wczorajszym do Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zgłosił się mężczyzna informując, że widział jak dwóch mężczyzn dokonało kradzieży stalowej bramy wjazdowej z terenu jego posesji położonej w Uniegoszczy i prawdopodobnie właśnie przewożą tę bramę wózkiem w stronę Lubania…

czytaj więcej

Sesja w Powiecie

Radni podjęli decyzję

Najważniejszą uchwałą głosowaną na dzisiejszej sesji Rady Powiatu Lubańskiego była zdecydowanie ta w sprawie emisji obligacji na 3 miliony złotych.

czytaj więcej

Co jeszcze się działo?

Sesja Rady Miasta

Tematy schroniska i ulg dla przedsiębiorców to nie jedyne wydarzenia z wczorajszej Sesji Rady Miasta Lubań.

czytaj więcej

Przebadałaś się już? Zachęć przyjaciółkę!

Mammobus w Lubaniu

Połowa Kobiet uprawnionych do bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi wciąż nie skorzystała z możliwości zyskania spokoju o swoje zdrowie. Jeśli jesteś w grupie, która już się przebadała, bądź ambasadorem profilaktyki, zachęć swoje przyjaciółki do zgłoszenia się na badanie! Jeśli jeszcze się nie badałaś – przyjdźcie na badanie razem!

czytaj więcej

Schronisko – co dalej?

Więcej pytań niż odpowiedzi?

Nie maleje ilość pytań związanych z tworzeniem schroniska pod Lubaniem przez Związek Gmin Kwisa. Dziś oficjalne stanowisko w tej sprawie przedstawił radnym Burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński.

czytaj więcej

Ulgi podatkowe dla przedsiębiorców

Krok w dobrą stronę

O tym jak ważne są nowe inwestycje nie trzeba nikogo przekonywać. Nowe firmy to bowiem nie tylko dodatkowe dochody z podatków, ale również miejsca pracy dla mieszkańców. Dziś, w czasie sesji rady miasta, podjęto uchwałę, która dodatkowo może zachęcić do ulokowania swojego zakładu w naszym mieście.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 Następna Ostatnia