Sobota, 27 maja 2017r.

Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Ile płacisz za pracę urzędów?

Koszt administracji

Ile każdego z nas kosztuje funkcjonowanie naszej, lokalnej administracji? Na to pytanie odpowiada ranking tworzony przez Gazetę „Wspólnota”. Jak wypada w nim nasz powiat, miasto i gmina? Zapraszamy do lektury.

czytaj więcej

Bogatynia

Policjanci odzyskali samochód o wartości ponad 120 tysięcy złotych

Zgorzeleccy i bogatyńscy policjanci zatrzymali 26 - letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu osobowego. Mężczyzna na widok policyjnego radiowozu rozpoczął ucieczkę. Funkcjonariusze, aby zatrzymać podejrzanego ustawili blokadę, która zmusiła kierującego do zatrzymania pojazdu. Policjanci odzyskali skradziony luksusowy samochód o wartości ponad 120 tysięcy złotych. 

czytaj więcej

Kara bez winy

Mandaty za nic!

Starszy sierżant z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu stanie przed sądem za podrabianie mandatów.

czytaj więcej

Droga nr 296

Do autostrady nieprędko

Nieoficjalnie płyną do nas informacje potwierdzające naszą wiadomość o problemach z mostem, które podawaliśmy w tekście „Kiedy dojazd do autostrady A4?”.

czytaj więcej

Informacje o dotacjach

Konsultacje na temat Funduszy Europejskich

3 października 2013 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lubaniu zostanie zorganizowany Mobilny Punkt Informacji. Podczas dyżuru konsultanta będzie można dowiedzieć się o aktualnych możliwościach pozyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich.

czytaj więcej

Good Luck and Good Fuck

Ponownie w kinie

Nie dało się inaczej, ten film muszą zobaczyć wszyscy. Już 28 września w lubańskim kinie Wawel odbędą się kolejne dwa seanse filmu "Good Luck and Good Fuck" wyreżyserowanego przez Bartosza Mereszkę. Bilety dostępne od wtorku 24.09.

czytaj więcej

Ekologia kontra Przemysł

Plany wobec Liściastej Góry

W Urzędzie Gminy Platerówka, od 3 października 2013r, będzie można zapoznać się z planem  zagospodarowania przestrzennego obszaru „Liściasta Góra”, który ulokowany jest na terenie Wielkiego Lasu Lubańskiego.

czytaj więcej

Konsultacje społeczne

Napiszmy razem program

Burmistrz Miasta Lubania zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2010r. Nr 234, poz. 1536 z późn.zm.) do udziału w konsultacjach projektu rocznego programu współpracy na 2014 rok. Termin konsultacji ustala się od dnia 25 września 2013 roku do dnia 09 października 2013 roku.

czytaj więcej

Mistrzostwa Polski w sprincie i zjeździe

Kajakowe widowisko w centrum Leśnej

To nie koniec kajakowych zmagań na torze w Leśnej. Po Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w slalomie, już w przyszłym tygodniu (28-29. 09. 2013r.) odbędą się, organizowane tu pierwszy raz od 18 lat,  Mistrzostwa Polski  Juniorów i Seniorów  w zjeździe i sprincie. Ciekawostką imprezy będzie fakt, że meta zjazdu i sam sprint zorganizowane zostaną w centrum Leśnej tuż przy moście. 

czytaj więcej

Łużyce Lubań

Remis z Victorią Ruszów

12.09. 2013r. odbyło się spotkanie  Łużyce Lubań – Victoria Ruszów 1:1 (0:0). Mecz stał  na dobrym poziomie. Spotkanie obfitowało w dużą ilość strzałów i sytuacji podbramkowych oraz... upomnień udzielonych zawodnikom przez sędziego.

czytaj więcej

Led Zeppelin - "Celebration Day"

Dyskusyjny Klub Muzyczny

DKM to stała propozycja Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu. Na następnym spotkaniu zobaczyć będzie można koncert legendarnej grupy Led Zeppelin.

czytaj więcej

UKS Skorpiony zapraszają na

„Dzień Piłkarza”

W niedzielę, 29 września 2013r., na stadionie MOSIR-u w Lubaniu rozegrane zostaną mecze z udziałem uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów. Dodatkową atrakcją dnia będzie festyn sportowo-rekreacyjny.

czytaj więcej

Zabytkowa lokomotywa BR52

Przejazd składu retro przez Lubań

Właśnie dostaliśmy informację, że jutro rano (w sobotę 21.09) przez Lubań przejedzie jedna z widocznych na zdjęciach lokomotyw BR52, ciągnąc z Niemiec, skład retro na Galę Parowozów w Jaworzynie Śląskiej. Pora nieco wczesna jednak taka gratka nie zdarza się co dzień.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 |  Następna Ostatnia