Poniedziałek, 20 lutego 2017r.

Imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Nie wiemy, co spożywamy

Krytyczny raport NIK o suplementach diety

Polscy konsumenci spożywają coraz więcej suplementów diety, traktując je nierzadko jako panaceum na różne dolegliwości. Nie wiadomo jednak dokładnie, co spożywamy, gdyż wprowadzanie do obrotu i sprzedaż są praktycznie poza skuteczną kontrolą.

czytaj więcej

Bezpłatny Ski Bus Lubań - Świeradów-Zdrój - rozkład jazdy

Z ciekawą propozycją na ferie wyszedł burmistrz Świeradowa-Zdroju, Roland Marcianiak. Zaproponował samorządowcom z Lubania oraz Kolei Gondolowej Ski&Sun utworzenie na ten okres bezpłatnego połączenia na trasie Świeradów-Zdrój – Lubań. Dzięki temu miłośnicy białego szaleństwa z Lubania będą mogli skorzystać z narciarskiego stoku, a mieszkańcy Świeradowa – Zdroju z atrakcji miasta Lubania.

czytaj więcej

Teatrzyk dla przedszkolaków w SP 4

W piątek, 3 stycznia Szkoła Podstawowa nr 4 gościła u siebie najstarsze grupy z lubańskich przedszkoli. Zaprosiliśmy ich na przedstawienie pt. „Czerwone Kapturki” przygotowane przez koło teatralne „Teatrzyk Marzeń” oraz uczniów kl. III a i III b.

czytaj więcej

Szaleńczą jazdę przerwali policjanci

Mimo padającego śniegu i śliskiej nawierzchni, na „60” gnał ponad 140 km/h

Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali pirata drogowego, który na ograniczeniu prędkości do 60 km/h gnał ponad 140 km. Kolejne pomiary wideorejestratora wskazywały, że kierowca nadal przyspieszał. Tego dnia warunki drogowe były trudne, gdyż padał śnieg i było ślisko. Za popełnione wykroczenie kierujący został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

czytaj więcej

Powiatowy Urząd Pracy

Zaproszenie do składania wniosków

Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu realizuje projekt „Aktywizacja osób bezrobotnych od 30 roku życia, które znajdują się w szczególnej sytuacji na rynku pracy w powiecie lubańskim (III)”

czytaj więcej

Video z gali bokserskiej "Pierwszy krok"

Takie produkcje chcemy oglądać

Materiał fotograficzny z Gali bokserskiej „Pierwszy krok” publikowaliśmy kilka dni temu. Do tematu wracamy, bowiem pasjonat video, Wojciech Podlecki z Lubania, opublikował dziś rewelacyjny film z tego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia.

czytaj więcej

Do trzech razy sztuka?

Auto Port Godzieszów

Według zapowiedzi ma być to największy na Dolnym Śląsku wielofunkcyjny kompleks przydrogowy zlokalizowany przy autostradzie A-4. Kantory, stacje paliw, strefa gastronomiczna, sklepy, dwie myjnie, mechanika pojazdowa, parking przystosowany dla ponad 500 samochodów. Jeżeli powstanie kompleks ten idealnie sprosta ogromnemu natężeniu ruchu, czyli około 40 000 pojazdów na dobę.

czytaj więcej

Polana Jakuszycka

Budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu

Nowoczesna baza sportowa przystosowana do uprawiania sportów zimowych, a także do aktywnego spędzania czasu przez cały rok powstanie na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. Właśnie została podpisana umowa pomiędzy Dolnośląskim Parkiem Innowacji i Nauki, spółką która nadzoruje inwestycję, a konsorcjum, które będzie pełnić rolę projektanta i inżyniera kontraktu. To oznacza, że jeśli wszystko pójdzie pomyślnie budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu ruszy już za rok!

czytaj więcej

OSP KSRG Lubomierz zaprasza

Charytatywne Nocne Zwiedzanie Kościoła

Już w najbliższą niedzielę, 12 lutego o godzinie 19:30 strażacy z OSP KRSG w Lubomierzu zapraszają wszystkich na Charytatywne Nocne Zwiedzanie Kościoła i Klasztoru w Lubomierzu, po którym druhowie OSP Lubomierz zapraszają na grilla i pyszną kiełbasę.

czytaj więcej

Policja ostrzega

Bezpieczne ferie 2017

Już 13 lutego br. rozpoczną się na Dolnym Śląsku ferie zimowe. Część dzieci i młodzieży wyjedzie na zorganizowane zimowiska, ale sporo z nich zostanie w domach. Dlatego ważne jest, by zadbać o ich bezpieczeństwo podczas zimowych ferii. Dolnośląscy policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku.

czytaj więcej

Powiatowa oświata

Czas na zmiany

Trwająca właśnie reforma oświaty to wyzwanie dla samorządów. Wiadomo już jakie działania w związku z planowanym wygaszeniem gimnazjów mają podjąć miasta i gminy w naszym powiecie. A jak do wdrażanych zmian, w tym m.in. do wydłużenia cyklu kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych i specjalnych przygotowuje się powiat?

czytaj więcej

Bal sołtysa w Gminie Leśna

W sobotę 4 lutego br. w Ośrodku Wypoczynkowym „Złoty Sen” w Złotnikach Lubańskich odbył się po raz piąty Bal Sołtysa w Gminie Leśna. Był on nie tylko okazją do wspaniałej zabawy, ale także do integracji wszystkich zaproszonych gości i mieszkańców sołectw.

czytaj więcej

Orka Lubań

30 medali dla Orki Lubań

Licząca 7 tysięcy mieszkańców Osiecznica w ubiegły weekend gościła zawodników z 26 najlepszych klubów pływackich Dolnego Śląska. Po raz czwarty organizowano tam okręgowe Zawody Pływackie o Puchar Wójta Gminy Osiecznica. W zawodach udział wzięła rekordowa liczba uczestników, na basenie rywalizowało niemal 350 zawodników w tym 21 z Lubania.

czytaj więcej

Lubańska jabłkomania

Kolejna dostawa jabłek już 10 lutego

Z inicjatywy przewodniczącego SKOB Lesława Hardzieja 10.02.2017r. przyjadą do Lubania kolejne dwa TIR-y jabłek. Jabłka wydawane będą na terenie kompleksu edukacyjnego przy ul. Łokietka 2 w Lubaniu od godziny 10.00. Warto uzbroić się w cierpliwość ostatnio kolejka liczyła ponad 100 m.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia