Niedziela, 22 stycznia 2017r.

Imieniny: Anastazego, Wincentego

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Siekierczyn

Będzie nowy samochód dla OSP

Bardzo pozytywnie dla Gminy Siekierczyn zakończyło się rozstrzygnięcie konkursu organizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, dotyczącego zakupu sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii, w wyniku którego gmina otrzyma dofinansowanie do zakupu nowego samochodu strażackiego typu lekkiego pod potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej w Siekierczynie.

czytaj więcej

W sobotę startują w pięciu województwach

Harmonogram ferii zimowych 2017

W pięciu województwach w sobotę zaczynają się ferie zimowe. W pozostałych rozpoczną się one za tydzień, dwa tygodnie lub za cztery. Dwutygodniowa przerwa w zajęciach, w zależności od województwa, nastąpi między 14 stycznia a 26 lutego.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Podnosimy kwalifikacje zawodowe

W ramach wojewódzkiego projektu „Zawodowy Dolny Śląsk” opiewającego na kwotę 4,2 mln zł, Powiatowi Lubańskiemu przeznaczono środki finansowe w kwocie ok. 200 tys. zł na dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy.

czytaj więcej

Policja i SOK skontrolowali punkty skupu złomu

Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei prowadzili działania ukierunkowane na przeciwdziałanie przestępczości na dworcach PKP i liniach kolejowych, ze szczególnym uwzględnieniem kradzieży infrastruktury kolejowej. 

czytaj więcej

NIE DLA ZAKAZU! wędrówki z psem po Karkonoskim Parku Narodowym

Uprzejmie informujemy, że Dyrekcja Karkonoskiego Parku Narodowego przygotowała nowy plan ochrony przewidujący zamknięcie dla turystów z psami większości szlaków. Dla czworonogów będzie dostępny tylko szlak graniczny (dostępny z założenia, ponieważ Czesi nie mają w/w zakazu) oraz cztery szlaki łącznikowe (jeden ze Szklarskiej Poręby, jeden z Michałowic, dwa z Karpacza). Będzie dostępnych także kilka innych dróg, ale ich trasa jest zupełnie nieprzemyślana i absurdalna (urywają się nagle, wymagają wjazdu z psem wyciągiem krzesełkowym itp). Te dostępne dla psów szlaki, są także poprowadzone z taki sposób, że mogą być niebezpieczne dla zdrowia psów oraz ludzi (np. trzeba przejść ok. 40 km), szczególnie w lato. Zachęcamy do zapoznania się szerzej z tym problemem.

czytaj więcej

Raport drogowy czytelnika, dołączcie i Wy

Drogi w powiecie około godziny 19

W trakcie śnieżnej zawieruchy, która nawiedziła powiat lubański około godziny 19. jeden z naszych czytelników przemieszczał się z południa na północ powiatu. Po drodze uwieczniał stan dróg, którymi się podróżował.

czytaj więcej

W co zainwestuje gmina w 2017 roku

Budżet Gminy Lubań

Głównym punktem ostatniej sesji odbytej w dniu 30 grudnia 2016 roku było uchwalenie budżetu na 2017 rok. Budżet zawiera realizację szeregu zadań inwestycyjnych oraz tzw. stałe, takich jak utrzymanie szkół, administracji itp. I tak w 2017 roku przewidziane są do realizacji m.in. następujące zadania inwestycyjne:

czytaj więcej

Okradł kobietę, której wcześniej pomógł wnieść torby z zakupami.

„Pomocny” złodziej

Lubańscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież mienia. Jak ustalili funkcjonariusze 24- latek pomógł pewnej kobiecie zanieść zakupy do budynku mieszkalnego i przy okazji z torby zabrał jej portfel z portmonetką wraz z dokumentami, pieniędzmi oraz kartami bankomatowymi.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 8

Trudne warunki drogowe! Zawieje i zamiecie śnieżne

Synoptycy ostrzegają przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Na drogach, szczególnie w wyżej położonych miejscowościach silny wiatr stwarza spore utrudnienia w ruchu. W jednych miejscach tworzą się zaspy, w innych porywisty wiatr "szlifuje" jezdnie, która pokrywa się lodem.

czytaj więcej

Tenis stołowy

Mistrzynie z Pisarzowic

9 stycznia br. w sali gimnastycznej Gimnazjum w Pisarzowicach odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym dziewcząt.

czytaj więcej

Loteria Paragonowa

Tankuj, rejestruj paragony i wygrywaj

Akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów 1 stycznia 2017 r. zawitała na stacje benzynowe w całym kraju. Dlaczego? Sprzedaż detaliczna paliw płynnych do pojazdów silnikowych to nowa, a zarazem ostatnia branża premiowana w loterii. Akcję wspierają partnerzy branżowi: Polska Izba Paliw Płynnych oraz Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego, a wraz z nią najpopularniejsze sieci dystrybucji paliw w Polsce, w tym BP, Orlen, Shell i Statoil.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia