Niedziela, 28 maja 2017r.

Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Mammobus w Lubaniu i Leśnej

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek. Bezpłatne badanie mammograficzne pozwala na wykrycie choroby w bardzo wczesnym stadium, tym samym istotnie zwiększając szanse wyleczenia. 5 i 6 czerwca Mammobus przyjedzie do Lubania i Leśnej.

czytaj więcej

Dolnośląski Bon na Innowacje

5,6 miliona dla przedsiębiorców

Każdego roku samorząd województwa przeznacza setki milionów złotych na programy wsparcia dla dolnośląskich firm. Takim przedsięwzięciem jest również uruchomiany właśnie „Dolnośląski Bon na Innowacje”. To ponad 5,6 milionów złotych dedykowanych przedsiębiorcom, którzy tworząc innowacyjne usługi i produkty będą mogli skorzystać z pomocy naukowców.

czytaj więcej

Schronisko w Przylasku

Zabieramy bezdomne psy na spacer!

Mówi się, że każdy powód jest dobry, aby wstać od telewizora i wyjść z domu. Mamy świetną propozycję dla osób lubiących zwierzęta i spacery. W Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Przylasku jest ponad 200 psów, które codziennie czekają na na spacer. Korzystając z propozycji dacie trochę miłości bezdomnym zwierzakom, bądź sprawdzicie czy wasze dziecko pragnące psa będzie gotowe się nim opiekować.

czytaj więcej

Drzwi otwarte 31 maja

Przystanek KaZeteL 2017

Serdecznie zapraszamy uczniów gimnazjów powiatu lubańskiego (i nie tylko) na Drzwi Otwarte w naszej szkole, które odbędą się w środę 31 maja od g.15.00. W ramach naszych przedsięwzięć zapraszamy na: PIKNIK MUZYCZNY„Przystanek KAZETEL”; „HIT! FIT! HURRA!” festyn rekreacyjny; PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA dla małych i dużych mieszkańców powiatu lubańskiego.

czytaj więcej

Robisz przelew? Uważaj ...

Cyberprzestępcy udoskonalają metody wyłudzania pieniędzy. Już nie udają banku i proszą nas o hasła i loginy. Teraz podmieniają numery rachunków, a nam pokazują na ekranie dane z przelewu, które zleciliśmy. Efekt? Nieświadomie możemy przelać oszustom własne pieniądze myśląc, że opłacamy np. rachunek.

czytaj więcej

Lubań

Kolejna adopcja w SP3

Samorząd Uczniowski informuje! Na środowym zebraniu wybraliśmy konia, klacz, którą chcemy wirtualnie adoptować i rozpoczęliśmy już procedurę adopcyjną. Przedstawiamy Wam Maximę. Zachęcamy do zapoznania się z jej historią. Maxima urodziła się 24.05.1998 roku, od 2003 przebywa w fundacji TARA - Schronisko dla Koni ,,Pora na niezwykłą historię Matki i Syna – koni wiezionych na rzeź.

czytaj więcej

Weź udział

Konkurs fotograficzny „W podróży"

Tematem przewodnim są „Miejsca wydarzeń”. Do 24 lipca można przesyłać online motywy z Euroregionu Nysa i południowej części Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 7 września.

czytaj więcej

„Postaw na rodzinę-Zachowaj trzeźwy umysł"

W sobotnie popołudnie (13.05) słoneczna pogoda zachęciła mieszkańców i turystów do odwiedzenia centrum Świeradowa-Zdroju, gdzie odbył się festyn pn „Postaw na rodzinę - Zachowaj trzeźwy umysł ".Wydarzenie promowało nie tylko bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, ale również pokazywało pracę przybyłych służb „od kuchni”.

czytaj więcej

Profil zaufany założymy w każdej placówce poczty

Przez pocztę do urzędu

Profil Zaufany (eGO) można już aktywować odwiedzając dowolną z 4 500 placówek pocztowych. To jeden z pierwszych, bardzo ważnych efektów porozumienia, jakie podpisała Poczta Polska i Poczta Polska Usługi Cyfrowe - Envelo z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministerstwem Cyfryzacji.

czytaj więcej

1,1 tys. kierujących jechało niezgodnie z przepisami, 30 osób straciło prawo jazdy

Policyjna akcja „Prędkość” na dolnośląskich drogach

W ostatnich dniach dolnośląscy funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji przeprowadzili na terenie województwa kolejne wzmożone działania kontrolne pn. „PRĘDKOŚĆ”, ukierunkowane na osoby łamiące w tym zakresie przepisy. Podczas tylko tych działań skontrolowano blisko 2,4 tys. pojazdów i ujawniono ponad 1,1 tys. kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkości, z czego 30 osób straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

czytaj więcej

Już dziś

Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów

Ośrodek Wsparcia Dziennego serdecznie zaprasza do udziału w X Przeglądzie Dorobku Artystycznego Seniorów, który odbędzie się 18 maja 2017r., w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia