Czwartek, 21 września 2017r.

Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Niefortunna kolizja

Seicento niczym taran

Uszkodzone cztery auta i akcja ratunkowa niczym z filmów. To efekt groźnie wyglądającej kolizji do jakiej doszło dziś przed godziną 11.

czytaj więcej

Co z Różaną?

To jest masakra, codziennie ta sama walka, na górze slalom między dziurami, a na dole z przeszkodami. Maszyn nie widać, roboty jakby stanęły. Ile jeszcze to potrwa? - tak napisała do nas czytelniczka. Rzeczywiście jeszcze niedawno na ulicy Różanej prace szły pełną parą, czy remont został wstrzymany?

czytaj więcej

Od nowego roku

Złotówka za foliówkę

Od stycznia zapłacimy nawet złotówkę za zrywki w sklepie. Pieniądze ze sprzedaży foliowych toreb zasilą budżety kampanii ekologicznych.

czytaj więcej

PUP Lubań

Środki na kształcenie

Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu ogłasza ponowny nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy.

czytaj więcej

Fotogaleria

IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

W ostatnią sobotę (9.09), na stadionie sportowym w Olszynie odbyły się IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu lubańskiego. W zawodach wystartowało łącznie 13 drużyn reprezentujące poszczególne jednostki OSP oraz 2 drużyny młodzieżowe z jednostek OSP Radostów oraz OSP KSRG Siekierczyn. Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego OSP RP oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu. Gospodarzem zawodów był Urząd Miasta i Gminy Olszyna.

czytaj więcej

W Alior Banku zyskują duety

Kiedy brakuje funduszy na remont domu, wakacyjne podróże czy zakup sprzętu domowego, dobrym rozwiązaniem jest wzięcie pożyczki w banku. Najlepiej oczywiście, jeśli jest tania. Każdy pomysł – bez względu na to, czy jest to wakacyjna podróż, remont, czy zakupy- łatwiej, raźniej i przyjemniej jest realizować wspólnie, niż w pojedynkę i dlatego Alior Bank przygotował ofertę „Pożyczki Dwuosobowej” z oprocentowaniem niższym o połowę od standardowego.

czytaj więcej

Trwa remont

Nadciąga zielona fala?

Od dwóch tygodni trwają prace remontowe na skrzyżowaniu ulic: Podwale, Zgorzeleckiej i Ratuszowej. To jedno z trudniejszych skrzyżowań w mieście, szczególnie w dzień targowy.
Jak długo potrwa remont?

czytaj więcej

Porzucony Passat - wyjaśniamy

Pijany Ukrainiec za kółkiem

Od sobotniej nocy, w przydrożnym rowie przy ulicy Jeleniogórskiej w Lubaniu, stoi uszkodzony w wyniku kolizji VW Passat. Obalamy opinię jakoby sprawcy udało się zbiec z miejsca zdarzenia.

czytaj więcej

Mężczyzna jest znany z kradzieży

Ranił nożem ochroniarza

Mężczyzna miał już na swoim koncie atak na ochroniarza i złodziejskie ekscesy w dyskontach handlowych. Dziś około godziny 13. w jednym z nich ranił nożem pracownika ochrony, który zwrócił mu uwagę, że należy zapłacić za towar.

czytaj więcej

Kto, dlaczego i w jaki sposób odbiera sobie życie w Polsce

Portret samobójcy

W Polsce w 2016 r. śmiercią samobójczą zginęło więcej osób niż w wypadkach drogo-wych. Z danych GUS wynika, że na swoje życie najczęściej targają się żonaci mężczyźni w wieku 30-49 lat.

czytaj więcej

Zaproszenie na turniej piłki nożnej

Mini Ligi Mistrzów

Popularność zimowego turnieju piłki halowej im. Zbigniewa Duziaka spowodowała, że Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu wyszedł do amatorów piłki nożnej z nową turniejową ofertą. Zapraszamy miłośników piłki nożnej do rywalizacji na boiskach trawiastych w trakcie jesiennej Mini Ligi Mistrzów.

czytaj więcej

Dni Księstwa Czocha

Nowa władczyni Księstwa Czocha

Księstwo Czocha po raz szósty koronowało nowego księcia, dokładnie rzecz ujmując księżną. Przez najbliższy rok władać nim będzie - księżna ciętej riposty i perlistego śmiechu zwana Katarzyną II Roześmianą. Dni Księstwa Czocha są świętem Powiatu Lubańskiego, nie mogło więc zabraknąć koncertu i imprez towarzyszących.

czytaj więcej

Policyjna akcja "Gimbus"

Gimbusy pod kontrolą

Dla części młodzieży początek roku szkolnego to codzienne dojazdy do szkół specjalnie przygotowanymi do tego autobusami. Policjanci z Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu przeprowadzili działania „GIMBUS” ukierunkowane na eliminowanie nieprawidłowości występujących w przewozie dzieci.

czytaj więcej

9.09.2017

Lubański wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: bukowińskie i romskie spotkania w Lubaniu oraz narodowe czytanie " Wesela".

czytaj więcej

Apelujemy o ostrożność

Dachowanie w Radoniowie

Skończyła się słoneczna pogoda i feralny zakręt w Radoniowie znowu zbiera żniwo. W niedzielę, 10 września, kilka minut przed godziną 12. na łuku drogi krajowej nr 30 doszło do kolejnego dachowania. Jego przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujacych na drodze. Na szczęście tym razem w zdarzeniu nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Kierowca został zaopatrzony przez przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia