Piątek, 28 lipca 2017r.

Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Bociany szykują się na południe

W bocianim przedszkolu wiele się dzieje

Sezon lęgowy 2017 dla wielu bocianich par był dość dramatyczny. Niezależnie od warunków atmosferycznych w gniazdach oraz ich okolicach miały miejsce różne, tragiczne sytuacje. Niektóre z ofiar przygotowywane są aktualnie w Naszym Zoo do wypuszczenia na wolność.

czytaj więcej

Już jutro w Mirsku

XIX Izerska Gala

Zapowiadają się dwa gorące dni. Już jutro rusza XIX Izerska Gala. Impreza odbędzie się na stadionie miejskim w Mirsku.

czytaj więcej

Lubań

Miasto przyjazne MŚP

19 lipca 2017 r. w siedzibie Urzędu Miasta Lubań zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy miastem Lubań a Dolnośląskim Funduszem Rozwoju. Porozumienie podpisali burmistrz Arkadiusz Słowiński i prezes Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju Marek Ignor.

czytaj więcej

Łańcuch Światła przed Sądem Rejonowym w Lubaniu

Protest również w Lubaniu

Chyba po raz pierwszy od wielu lat w Lubaniu odbył się spontaniczny protest. Około 21. mieszkańcy zaczęli się gromadzić przed lubańskim sądem. Był hymn, skandowanie haseł i świece. Przeciwnicy zmian w sądownictwie dołączyli do protestujących w wielu miastach Polski, także Bolesławca czy Jeleniej Góry.

czytaj więcej

Bogatynia

Producent piko zatrzymany

Na skutek działań CBŚP w Bogatyni zatrzymano producenta metaamfetaminy. Śledczy, w trakcie akcji, udaremnili przelew na kwotę 1 mln zł i zabezpieczyli majątek o wartości 2,5 mln zł. Prokuratura Krajowa wydała w tej sprawie oświadczenie, które publikujemy w całości.

czytaj więcej

Stacja Wolimierz

Festiwal Nasion

Stacja Wolimierz jak co roku zaprasza na festiwal. W tym roku będzie to Festiwal Nasion, który zwrócić ma Waszą uwagę na Nasiona, ogólnoświatowy trend ich patentowania i konieczności walki o dostęp do tradycyjnych Nasion. Drugie znaczenie tematu festiwalu to Dzieci i Młodzież, nasze Nasiona Przyszłości, na których skupimy liczne aktywności.

czytaj więcej

Powiat Lubań

W starostwie zapłacisz kartą lub telefonem

Starostwo Powiatowe w Lubaniu przystąpiło do Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej. Program realizowany jest przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A.

czytaj więcej

Nieodpłatna Pomoc Prawna w Powiecie Lubańskim

640 osób skorzystało z Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

Zapraszamy Państwa do korzystania z usług Nieodpłatnej Pomocy Prawnej. Na terenie powiatu lubańskiego funkcjonują dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej zlokalizowane w Starostwie Powiatowym w Lubaniu oraz w Urzędzie Miasta Świeradów – Zdrój.

czytaj więcej

PUP Lubań

Środki na kształcenie

Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu ogłasza ponowny nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy. Nabór wniosków prowadzony będzie w terminie od 24.07.2017r.do 04.08.2017r.

czytaj więcej

Lubań

Inwestycje na lato(a)

Choć wakacje kojarzą nam się z odpoczynkiem oraz przerwą od nauki i pracy, w samorządzie praca wre. Budowa boiska przy SP1, wykonanie nawierzchni i kanalizacji deszczowej na ulicy Moniuszki, oświetlenie Placu Strażackiego czy przebudowa ulicy Starolubańskiej będą miały swój finał już we wrześniu.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 65

Burze z gradem

Niech nie zwiedzie Was piękna pogoda. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem i opadami deszczu do 50 mm. Wydane ostrzeżenie jest drugiego stopnia w trzystopniowej skali. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz oceniono na 85%.

czytaj więcej

Dziś o 21.

Protest pod Sądem Rejonowym w Lubaniu

W całym kraju Polacy protestują przeciw zmianom w systemie sądownictwa. Mieszkańcy Lubania również przyłączają się do protestu. Nowoczesna Lubań zaprasza na protest dziś o 21. przed Sąd Rejonowy przy placu 3 Maja 12.

czytaj więcej

Bronili zamku przed Husytami

Turyści uszkodzili armatę na Zamku Czocha

Jak informuje TVP3 Wrocław turyści przebywający na Zamku Czocha podczas firmowej imprezy uszkodzili jedną z unikatowych armat stojących na dziedzińcu zamku. Sprawcy zniszczeń mają pokryć koszty naprawy.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia