Środa, 22 listopada 2017r.

Imieniny: Cecylii, Wszemily, Stefana

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Gryfów Śląski

Jeden lokal - wiele przestępstw

Dyżurny Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim otrzymał informację o włamaniu i kradzieży w jednym z lokali na terenie miasta. W trakcie wykonywania zadań służbowych gryfowscy policjanci ujawnili, iż w lokalu tym istnieje możliwość gier hazardowych na automatach.

czytaj więcej

Łużyce Lubań

Komplet seniorów

Przedostatnia kolejka piłkarskiej jesieni była korzystna dla Łużyc Lubań. Wygrała zarówno pierwsza drużyna jak i rezerwy. Te drugie miały furę szczęścia.

czytaj więcej

Kierowca z Lubania oddalił się z miejsca zdarzenia

Dachowanie na feralnym zakręcie

Cieszący się złą sławą zakręt drogi krajowej nr 30 w miejscowości Radoniów znów był świadkiem groźnych wydarzeń.

czytaj więcej

Mieszkanie Plus

Zamieszkaj w Zgorzelcu!

Szukasz mieszkania? Chcesz się usamodzielnić? Myślisz o przeprowadzce? Masz pracę przy granicy? Mamy na to odpowiedź!

czytaj więcej

Oferta pracy

"CHROMEX" Spółka z o.o. z siedzibą w Lubaniu poszukuje osób chętnych do pracy w dziale sprzątania.

czytaj więcej

Łużyce Lubań - grupy młodzieżowe

Doczekali się wygranej!

Występujący w I lidze wojewódzkiej młodzicy Łużyc Lubań do ostatniej kolejki piłkarskiej jesieni musieli czekać na wygraną. Młodzi piłkarze trenera Sławomira Salacha na zakończenie rozgrywek pokonali AP Chojnik Jelenia Góra 4:2.

czytaj więcej

Kampania społeczna

Szacunek dla Flagi i Hymnu RP

- Przypadające 11 listopada Święto Niepodległości to dobry moment, by przypomnieć wszystkim o zasadach prezentowania barw narodowych i poprawnego wykonywania Hymnu RP – powiedział Mariusz Błaszczak minister spraw wewnętrznych i administracji.

czytaj więcej

Organizator przyjmuje zgłoszenia

Lubański Jarmark Bożonarodzeniowy

Coraz bliżej święta! Promocja jarmarków ruszyła pełną parą. Wystawcy już w gotowości z kalendarzami w dłoniach planują swój udział. Zapraszamy zatem do Lubania!

czytaj więcej

Akademia Malucha

W Święto 11 Listopada

W przeddzień uroczystości związanych z obchodami Święta Niepodległości najstarsze grupy z Akademii Malucha wybrały się pod lubański Obelisk, aby złożyć kwiaty i zapalić znicz ku pamięci bohaterów walczących o wolną Polskę.

czytaj więcej

Gmina Lubań

Sprawozdanie z obrad Rady Gminy

Z końcem października radni Gminy Lubań spotkali się na sesji, by podjąć kilka istotnych dla funkcjonowania gminy uchwał. Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z sesji, przygotowanym przez Radę.

czytaj więcej

Dwa dni po odbiorze

Awaria pod nową drogą

Mieszkańcy nie zdążyli się nacieszyć nową nawierzchnią ulicy Różanej. Dzisiejszej nocy pod świeżo położoną drogą doszło do awarii wodociągu.

czytaj więcej

Marcina nie będzie

Po ostatnim orkanie Grzegorzu, na samą myśl o porywistym wietrze czujemy się nieswojo. Media i portale społecznościowe donoszą, że w ten weekend nad Polskę nadciągnie kolejny orkan – tym razem Marcin. Okazuje się, że nie ma się czego obawiać, bo ani orkanu, ani Marcina nie będzie.

czytaj więcej

Nowy samiec pandy czerwonej

Bonjour Metok!

W trakcie „Panda-Welcome Day“- uroczystego przywitania samca pandy czerwonej, goście Naszego Zoo często pytali, czy nie będzie barier językowych. Przyczyną pytań jest kraj, z którego pochodzi pandzi gentleman.

czytaj więcej

Gmina Lubań

Platforma zakupowa

Gmina Lubań uruchomiła Platformę Zakupową. Będzie to podstawowe narzędzie komunikacji z dostawcami. Elektroniczny proces zakupowy dla Gminy ma uprościć i przyśpieszyć procedury, a przedsiębiorcy muszą posiadać jedynie dostęp do internetu. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia