Czwartek, 21 września 2017r.

Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Co z autobusami?

Dworzec PKS sprzedany

PKS Voyager w Lubaniu sprzedał teren dworca PKS położony pomiędzy ul. Lwówecką i Dworcową. Czy oznacza to, że „na autobus” będziemy musieli iść w inne miejsce?

czytaj więcej

Włamał się i ukradł 1 grosz?

"Rekordowy" łup

Lubańscy policjanci zatrzymali włamywacza. 35-letni mężczyzna włamał się do mieszkania swoich krewnych, miał przy sobie 1 grosz. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Szkoła Muzyczna zaprasza na...

Wieczór Kolęd

Uczniowie , grono pedagogiczne oraz dyrektor Szkoły Muzycznej I st. im.Oskara Kolberga w Lubaniu zapraszają na uroczysty wieczór kolęd do sali koncertowej szkoły przy al.Kombatantów 11 w Lubaniu.

czytaj więcej

Policja apeluje!

Uważajmy podczas przedświątecznych zakupów!

Do Świąt Bożego Narodzenia zostało już niewiele czasu. Przygotowania trwają, a w sklepach coraz więcej klientów, którzy chcą zdążyć z przedświątecznymi zakupami. Niestety nasz pośpiech i zabieganie mogą wykorzystać złodzieje, oszuści czy kieszonkowcy. Postarajmy się pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa, aby nie stać się ich ofiarą.

czytaj więcej

List do redakcji

Obietnice bez pokrycia... ciąg dalszy

Po publikacji artukułu "Obietnice bez pokrycia" w naszej skrzynce mailowej znalazł się kolejny głos od pracujących rodziców. Jak widać wszystkie niepubuliczne żłobki w naszym mieście borykają się z tym samym problemem. I nie chodzi tu o to - jak napisał w odpowiedzi do poprzedniego artykułu Burmistrz - że samorząd ma wspierać prywatną działalność gospodarczą, tylko o wsparcie pracujących rodziców, gdyż rodzin, które stać na opłacenie żłobka bez dotacji w naszym mieście jest bardzo niewiele. 

A oto treść otrzymanego listu

czytaj więcej

Zimowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w pływaniu Nowa Ruda 13-14.12.2013 r.

Rafał Kusto Ze Złotem i Nowym Rekordem Polski!

RAFAŁ KUSTO zdobył złoty medal w wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym podczas pływackich Mistrzostw Okręgu  Dolnego Śląska na krótkim basenie w Nowej Rudzie .

czytaj więcej

Piątek trzynastego

Wykolejony pociąg

Dziś rano na przejeździe kolejowym w Kościelniku Średnim wykoleił się pociąg towarowy. Wykolejeniu uległo pięć wagonów. Trwają ustalenia przyczyn zdarzenia. 

czytaj więcej

List do redakcji

Obietnice bez pokrycia

W Lubaniu od maja tego roku działa pierwszy niepubliczny żłobek. W naszej redakcyjnej skrzynce znaleźliśmy list od właścicieli i rodziców dzieci chodzących do Bąbelkowa, w którym opisują oni jak wygląda wsparcie od naszych lokalnych samorządów w kwestiach demografii i gospodarki. Sytuacja jest o tyle trudna, że nie wiadomo czy rodziców stać będzie na wysłanie dzieci do żłobka od nowego roku. 

czytaj więcej

Talent Show

Talenty "Mickiewicza"

W czwartkowy wieczór, zamiast spędzać czas przed telewizorem, warto było wybrać się do Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Lubaniu, aby zobaczyć „Talent Show”, który w niczym nie ustępował formatom znanym z małych ekranów.

czytaj więcej

Warsztaty "Zrozumieć media"

Radio Maryja i TV Trwam w „Mickiewiczu”

Wczoraj do Liceum Ogólnokształcącego w Lubaniu zawitali reprezentanci TV Trwam, Radia Maryja i Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, którzy pokazywali jak łatwo media mogą wpływać na nasze opinie i manipulować odbiorcami. Przy okazji uczniowie mogli podejrzeć jak wygląda od kuchni praca dziennikarza radiowego, telewizyjnego i prasowego.

czytaj więcej

Od 15 grudnia

Nowy rozkład jazdy pociągów

Przypominamy, że już od 15 grudnia w życie wchodzi nowy rozkład jazdy pociągów. Szykuje się trochę zmian. Warto, sprawdzić, aby nie być zaskoczonym.

czytaj więcej

„NYSA” uderza w przestępczość samochodową

Skradzione w Niemczech luksusowe samochody odnaleziono w Zgorzelcu

Zabezpieczone cztery luksusowe samochody osobowe o wartości kilkuset tysięcy złotych, 3 osoby zatrzymane to efekt działań zgorzeleckich funkcjonariuszy polsko – niemieckiej policyjnej grupy NYSA. Wszyscy mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

czytaj więcej

Cykl "od A do Z"

Czy to nasza bajka?

Nasz region wydał wielu znakomitych ludzi świata kultury, sportu, biznesu czy nauki, ale do tej pory nie doczekaliśmy - o ile pamięć nie zawodzi - jakiejś szerzej znanej osobowości politycznej. Jednak to może się zmienić za sprawą Roberta Winnickiego, który robi karierę na obrzeżach naszego życia politycznego.

czytaj więcej

Tego nie możesz przegapić!

Zapraszamy na "Talent Show"

Już dziś, 12 grudnia, uczniowie Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza zaprezentują swoje uzdolnienia w czasie corocznego Talent Show. Wszystkich chętnych zapraszamy!

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 Następna Ostatnia