Środa, 21 lutego 2018r.

Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Obchody w Lubaniu

70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia obchodzimy 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego - bohaterskiego zrywu Żołnierzy Armii Krajowej, którzy poświęcili swoje życie w obronie wolności i niepodległości Ojczyzny. W Lubaniu uroczystości zaplanowano na 3 sierpnia.

czytaj więcej

Uzgodnienia trwają

Będzie stacja paliw w Olszynie?

W Olszynie nie ma ani jednego miejsca, gdzie kierowcy mogliby zatankować swój samochód. Wkrótce może się to zmienić, bowiem trwają już rozmowy z przedsiębiorcami zainteresowanymi taką inwestycją.

czytaj więcej

Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu

Przedstawiciel Komisji Europejskiej w Straży Granicznej

W dniach 22 – 23 lipca br. w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej przebywał  z wizytą przedstawiciel Komisji Europejskiej - Pan Rad Olszewski - Policy Officer European Commission Counter – Terrorism Unit A 1 Directorate – General for HOME AFFAIRS.

czytaj więcej

Ruszy klaster edukacyjny

Edukacja w Strefie Ekonomicznej

Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości ma zamiar postawić na edukację. Dzięki takiemu kształceniu zawodowemu, uczniowie mają mieć w przyszłości zapewnioną pracę u lokalnych przedsiębiorców.

czytaj więcej

Problem błyskawicznie rozwiązany

Dziura już załatana

Wczorajszy happenig Lesława Hardzieja, który osobiście ukazał ogrom problemu dziury na ulicy Mikołaja już przyniósł efekty - wyrwa w jezdni zniknęła.

czytaj więcej

Efekty ustawy

Z urzędnikiem na migi

Po dwóch latach od wejścia w życie ustawy o języku migowym i innych środkach komunikowania Najwyższa Izba Kontroli postanowiła sprawdzić, czy prawo zapewnia wystarczający poziom wsparcia dla osób z niepełnosprawnością słuchu.

czytaj więcej

Nasz patronat

Zapraszamy na Jakuby do Zgorzelca

Podczas gdy niemieckie Görlitz bawi turystów i mieszkańców Festynem na Starym Mieście (Altstadfest), w sąsiednim Zgorzelcu w ostatni weekend sierpnia trwa każdego roku zabawa na Jakubach. Nie inaczej będzie i tym razem. Od 29 do 31 sierpnia na Przedmieściu Nyskim po polskiej stronie granicznej rzeki trwać będzie Święto Starego Miasta - Jakuby.

czytaj więcej

Nie będzie gołebi na zabytku

Prace porządkowe na Wieży Kramarskiej

Zabytkowa wieża usytuowana pośrodku lubańskiego rynku jest pozostałością po drugim z trzech lubańskich ratuszy. Właśnie zakończono prace porządkowe na Wieży Kramarskiej. Okna zabezpieczono specjalną siatką, tak by nasz zabytek nie był siedliskiem gołębi.

czytaj więcej

Wrocław i PO

Duża polityka z małej perspektywy

Według zapowiedzi rządzących, w najbliższym czasie miał zmienić się rozkład dofinansowań na Dolnym Śląsku.  Mniej dostać miał Wrocław, a więcej pozostała część województwa, w tym także Lubań. Czy ostatnie rozmowy na linii Tusk – Dutkiewicz zmieniają coś w tej sprawie?

czytaj więcej

List od czytelnika

Dziura na ulicy Mikołaja

"Od kilku dni na ulicy Mikołaja w centrum Lubania jest duża dziura, nie jest dostatecznie zabezpieczona, może tam dojść do tragedii." - napisał w liście do naszej redakcji jeden z czytelników.

czytaj więcej

Nowe wejście do szpitala

Projekty lubańskiego szpitala

Niewątpliwie najważniejszym zdarzeniem, które istotnie wpłynęło zarówno na prace wszystkich komórek organizacyjnych, jak również na obniżenie kosztów zużycia energii cieplnej, była przeprowadzona w 2010 roku termomodernizacja budynków Łużyckiego Centrum Medycznego w Lubaniu. Jeszcze w tym roku będziemy mogli korzystać z nowego, bardziej funkcjonalnego wejścia głównego do lubańskiego szpitala. Trwa bowiem jego przebudowa. Inwestycja ta ma służyć pacjentom i pracownikom szpitala. Stanowi ona dopełnienie wykonania elewacji szpitala, po przekraczającej kwotę 2 milionów złotych termomodernizacji.

czytaj więcej

Zmiany w przepisach

Nowe karty parkingowe dla niepełnosprawnych

Dotychczasowe karty ,,niebieskie z wózkiem inwalidzkim” uprawniające do parkowania na kopertach dla niepełnosprawnych są ważne tylko do 30 listopada 2014 roku i do tego dnia należy je wymienić. Nowe karty parkingowe wydawane będą najwyżej na 5 lat. Jeżeli kartę wykorzysta osoba nieuprawniona – zapłaci grzywnę w wysokości 2 tysięcy złotych.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 Następna Ostatnia