Środa, 22 listopada 2017r.

Imieniny: Cecylii, Wszemily, Stefana

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Gdzie i kiedy?

Przerwy w dostawie prądu

TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Jeleniej Górze informuje o planowanych przerwach w dostawie energii elektrycznej w najbliższym czasie:

czytaj więcej

Jednośladowy problem

Jak parkować i nie zwariować?

Wyobraźmy sobie następującą sytuację: podjeżdżamy motorem do strefy płatnego parkowania w Lubaniu i… nie wiemy gdzie zostawić „bilecik” z parkomatu. Nie możemy go przecież zostawić za szybą. Czy w tym momencie złamaliśmy przepisy i czy dostaniemy mandat?

czytaj więcej

Remonty rozpoczęte

Nowe drogi w budowie

Budżet Lubania na rok 2014 zakłada bardzo dużą inwestycję w miejskie drogi. Łącznie ma to kosztować prawie 4 miliony złotych. Jak twierdzi magistrat wybierając drogi do remontu brano pod uwagę oczywiście ich stan, a także opinię mieszkańców i radnych miejskich, a w szczególności wcześniejsze środki przeznaczane na ich remont.

czytaj więcej

Wiceminister Administracji i Cyfryzacji w Lubaniu

Ministerska wizyta

W poniedziałek 31 marca nasz powiat odwiedził Wiceminister Administracji i Cyfryzacji Stanisław Huskowski, który w towarzystwie Wojewody Dolnośląskiego Tomasza Smolarza oraz Senatora RP Jana Michalskiego wizytował tereny dotknięte w ostatnim czasie zdarzeniami o znamionach klęsk żywiołowych. Chodzi oczywiście o nawiedzające nas od kilku lat powodzie.

czytaj więcej

Przypadkowe "badanie"

Test uczciwości

W ubiegłym roku reporterzy „Reader’s Digest” przeprowadzili międzynarodowe badanie, w którym sprawdzili uczciwość mieszkańców wybranych miast z całego świata. „Zgubili” oni w nich 192 portfele i sprawdzali ile z nich zostanie zwrócone. Przypadkowo podobne „badanie” przeprowadził nasz czytelnik w Lubaniu. Jak z uczciwością w naszej miejscowości?

czytaj więcej

31.03-7.04

Nowy tydzień w MDK Zgorzelec

To będzie tydzień spotkań pod zieloną kopułą! Burmistrz będzie się u nas spotykał z mieszkańcami i młodzieżą, mieszkańcy prawobrzeżnej części miasta z tymi z części lewobrzeżnej, poza tym, spotykać się będą uczniowie polskich i niemieckich szkół, działkowcy, kinomaniacy, amatorzy książek i ich autorzy, miłośnicy zwierząt oraz studenci-seniorzy i młodzi naukowcy. Ale od początku...

czytaj więcej

Ile miał promili?

Pobił rekord?

Gryfowscy policjanci znaleźli na rynku 46-letniego, nietrzeźwego mężczyznę. Badania krwi wykazały, że mężczyzna miał w organizmie 6 promili alkoholu. Warto dodać, że pomiar został wykonany dopiero kilka godzin po znalezieniu mężczyzny.

czytaj więcej

Rajd pieszy

Turystyka łączy pokolenia

Pod takim hasłem w sobotę 29 marca br. Oddział Łużycki Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych zorganizował wędrówkę dookoła Lubania, na dystansie 18 kilometrów. Był to V Jubileuszowy Rajd Pieszy  „WIOSNA NA ŁUŻYCACH”.

czytaj więcej

Nowa firma w strefie ekonomicznej?

Chińska ekspansja w Lubaniu?

Kolejne przedsiębiorstwo szykuje się do wejścia do lubańskiej strefy ekonomicznej. Tym razem będzie to chińska firma Opple Lighting.

czytaj więcej

Urząd Miasta

Nowe standardy

Jak informuje w komunikacie prasowym Burmistrz Miasta Arkadiusz Słowiński wskutek przeprowadzonej kontroli na miasto została nałożona kara finansowa.  Magistrat nauczony tym przykrym doświadczeniem, "wdrożył procedury mające zapobiec podobnym zdarzeniom". Bo jak pamiętamy nie zawsze w naszym mieście obowiązywały tak surowe zasady, choć władza wciąż ta sama.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 Następna Ostatnia