Środa, 21 lutego 2018r.

Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

UKS Trójka Lubań ogłasza nabór

Zostań szczypiornistą

Wszyscy chłopcy z rocznika 2003 i młodsi, chętni spróbować swoich sił w piłce ręcznej mają teraz wyśmienitą okazje. Klub UKS Trójka Lubań ogłasza nabór do sekcji młodzieżowej.

czytaj więcej

Pierwszy Przegląd Zespołów Muzycznych

Miało być super, wyszło jak zwykle (Foto)

Wczoraj w Lubańskim MDK odbył się Pierwszy Przegląd Zespołów Muzycznych „Jak co Rock`u”. Biorąc pod uwagę poziom prezentujących się zespołów było to bardzo ciekawe wydarzenie. Jednak jak to w Lubaniu już bywało na salę koncertową pofatygowało się zaledwie kilkanaście osób, które nie były związane z występującymi na scenie. 

czytaj więcej

Wypadek na K30

Tragiczny wypadek

Dziś około godziny dziewiętnastej na wyjeździe z Lubania w stronę Zgorzelca (droga K30) na wysokości Pisarzowic doszło do tragedii. Jadący w stronę Lubania kierowca potrącił idącą drogą kobietę. Niestety kobieta zginęła na miejscu. W tym samym czasie również w Pisarzowicach doszło do kolizji.

czytaj więcej

W jagiellońskim orszaku

Inscenizacja historyczna w centrum

Pod koniec minionego roku Muzeum Regionalne w Lubaniu otrzymało informację od Euroregionu Nysa, że przygotowany przez jego pracowników przy współpracy z ŁCR projekt pt. "W jagiellońskim orszaku" (złożony w ramach Funduszu Mikroprojektów Nisa-Nysa POWT), został zatwierdzony bez uwag. Oznacza to, że w dniach 27-28 czerwca 2014 r. na lubańskiej starówce, w wyjątkowej atmosferze, będziemy mogli obcować z historią naszego miasta.

czytaj więcej

KPP w Lubniu

Zatrzymany sprawca dwóch włamań

Świerdowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie na terenie Świeradowa Zdroju dwóch włamań. Mężczyzna usłyszał zarzuty, teraz odpowie przed sądem. Kodeks karny przewiduje za kradzież z włamaniem, karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. 

czytaj więcej

Pierwszy Przegląd Zespołów Muzycznych

"Jak co Rock`u"

Już w najbliższą niedzielę 2 lutego o godz.14:00 w sali widowiskowej MDK w Lubaniu rozpocznie się I Przegląd Zespołów Muzycznych "Jak Co Rock`u".

czytaj więcej

Po co nam to było?

Co z tą kriokomorą?

Wszyscy mają w pamięci szumne otwarcie komory do „leczenia zimnem” w lubańskim szpitalu. Co się stało, że już nie możemy z niej korzystać?

czytaj więcej

Hardziej przeprasza Burmistrza

Sprawa trafiła do prokuratury

Pamiętacie oświadczenie Lesława Hardzieja o którym pisaliśmy na naszej stronie? Sprawa właśnie trafiła do prokuratury. Sam zainteresowany już ma swoich podejrzanych…

czytaj więcej

Wypadek w Wykrotach

5 osób rannych

Dziś około godziny 5:30 doszło na drodze krajowej nr 94 w Wykrotach (zjazd do strefy ekonomicznej). Zderzyły się dwa auta.

czytaj więcej

Humoreska

Gender w „Mickiewiczu”

Wideo ze studniówki w Ostrzeszowie, robi furorę w mediach. Chłopcy tańczący w białych koszulkach, rajstopach i różowych spódniczkach z bibuły okrzyknięte zostały „brutalnym atakiem gender” i podchwycone przez wszystkie media. Okazuje się, że w Lubaniu takie „brutalne ataki” też miały miejsce…

czytaj więcej

Burmistrz Nowogrodźca ogłasza...

Konkurs na hejnał Nowogrodźca

Zapraszamy zatem wszystkich kompozytorów, jak i młodych muzyków, do wzięcia udziału w konkursie na hejnał Nowogrodźca.

czytaj więcej

Szok i niedowierzanie!

Najtrudniejsza decyzja Rady Miasta

Wczoraj w Sali Rajców toczyła się debata, którą rozstrzygnąć miała „sprawę stulecia”. Jedna uchwała mogła na zawsze zmienić losy naszego miasta, a po podjęciu decyzji już nic nie byłoby takie samo…

czytaj więcej

Miedziano - Biało - Zielone

Lubańscy Fanatycy

Tak nazywa się nieoficjalny fanklub zrzeszający kibiców Zagłębia Lubin. Jak widać po ich fanpage’u na Facebook’u kibiców tej drużyny w naszym mieście nie brakuje.

czytaj więcej

Już niedługo!

Zakaz postoju na Kopernika

Jeszcze nie obowiązuje, ale jak dowiedział się nasz portal niedługo na tej ulicy pojawi się znak informujący o nowych przepisach. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 Następna Ostatnia