Czwartek, 23 listopada 2017r.

Imieniny: Adelii, Klemensa, Felicyty

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Droga nr 296

Do autostrady nieprędko

Nieoficjalnie płyną do nas informacje potwierdzające naszą wiadomość o problemach z mostem, które podawaliśmy w tekście „Kiedy dojazd do autostrady A4?”.

czytaj więcej

Informacje o dotacjach

Konsultacje na temat Funduszy Europejskich

3 października 2013 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lubaniu zostanie zorganizowany Mobilny Punkt Informacji. Podczas dyżuru konsultanta będzie można dowiedzieć się o aktualnych możliwościach pozyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich.

czytaj więcej

Good Luck and Good Fuck

Ponownie w kinie

Nie dało się inaczej, ten film muszą zobaczyć wszyscy. Już 28 września w lubańskim kinie Wawel odbędą się kolejne dwa seanse filmu "Good Luck and Good Fuck" wyreżyserowanego przez Bartosza Mereszkę. Bilety dostępne od wtorku 24.09.

czytaj więcej

Ekologia kontra Przemysł

Plany wobec Liściastej Góry

W Urzędzie Gminy Platerówka, od 3 października 2013r, będzie można zapoznać się z planem  zagospodarowania przestrzennego obszaru „Liściasta Góra”, który ulokowany jest na terenie Wielkiego Lasu Lubańskiego.

czytaj więcej

Konsultacje społeczne

Napiszmy razem program

Burmistrz Miasta Lubania zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2010r. Nr 234, poz. 1536 z późn.zm.) do udziału w konsultacjach projektu rocznego programu współpracy na 2014 rok. Termin konsultacji ustala się od dnia 25 września 2013 roku do dnia 09 października 2013 roku.

czytaj więcej

Mistrzostwa Polski w sprincie i zjeździe

Kajakowe widowisko w centrum Leśnej

To nie koniec kajakowych zmagań na torze w Leśnej. Po Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w slalomie, już w przyszłym tygodniu (28-29. 09. 2013r.) odbędą się, organizowane tu pierwszy raz od 18 lat,  Mistrzostwa Polski  Juniorów i Seniorów  w zjeździe i sprincie. Ciekawostką imprezy będzie fakt, że meta zjazdu i sam sprint zorganizowane zostaną w centrum Leśnej tuż przy moście. 

czytaj więcej

Łużyce Lubań

Remis z Victorią Ruszów

12.09. 2013r. odbyło się spotkanie  Łużyce Lubań – Victoria Ruszów 1:1 (0:0). Mecz stał  na dobrym poziomie. Spotkanie obfitowało w dużą ilość strzałów i sytuacji podbramkowych oraz... upomnień udzielonych zawodnikom przez sędziego.

czytaj więcej

Led Zeppelin - "Celebration Day"

Dyskusyjny Klub Muzyczny

DKM to stała propozycja Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu. Na następnym spotkaniu zobaczyć będzie można koncert legendarnej grupy Led Zeppelin.

czytaj więcej

UKS Skorpiony zapraszają na

„Dzień Piłkarza”

W niedzielę, 29 września 2013r., na stadionie MOSIR-u w Lubaniu rozegrane zostaną mecze z udziałem uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów. Dodatkową atrakcją dnia będzie festyn sportowo-rekreacyjny.

czytaj więcej

Zabytkowa lokomotywa BR52

Przejazd składu retro przez Lubań

Właśnie dostaliśmy informację, że jutro rano (w sobotę 21.09) przez Lubań przejedzie jedna z widocznych na zdjęciach lokomotyw BR52, ciągnąc z Niemiec, skład retro na Galę Parowozów w Jaworzynie Śląskiej. Pora nieco wczesna jednak taka gratka nie zdarza się co dzień.

czytaj więcej

Prace na drodze nr 357

Uciążliwy remont

To kolejna sprawa, którą zgłosiliście do nas na adres: [email protected] Na naszym pasku przeczytać mogliście, że ruch na drodze 357 odbywa się wahadłowo. Dochodzą nas jednak słuchy, że przejazd trasą prowadzącą przez Zarębę szczególnie rano, jest prawdziwą gehenną.

czytaj więcej

Nowy cennik opłaty targowej

Kłopotliwy parking

Na naszą skrzynkę e-mailową dostaliśmy wiele skarg na funkcjonowanie parkingu przy targowisku miejskim. Skarżyliście się, że sprzedawcy parkują na nim, przez co kupujący muszą parkować bardzo daleko i nosić swoje zakupy przez spory dystans. W Urzędzie Miasta dowiedzieliśmy się, że problem ten może być niedługo rozwiązany.

czytaj więcej

Super abonament!

Ufaj, ale sprawdzaj

Urząd Komunikacji Elektronicznej we współpracy z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów w Lubaniu oraz Łużyckim Centrum Rozwoju zaprasza na SEMINARIUM EDUKACYJNE organizowane w ramach kampanii informacyjnej „Ufaj, ale sprawdzaj”skierowanej do konsumentów 50+.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 |  Następna Ostatnia