Sobota, 16 grudnia 2017r.

Imieniny: Albiny, Zdzisławy, Alicji

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Prace na drodze nr 357

Uciążliwy remont

To kolejna sprawa, którą zgłosiliście do nas na adres: [email protected] Na naszym pasku przeczytać mogliście, że ruch na drodze 357 odbywa się wahadłowo. Dochodzą nas jednak słuchy, że przejazd trasą prowadzącą przez Zarębę szczególnie rano, jest prawdziwą gehenną.

czytaj więcej

Nowy cennik opłaty targowej

Kłopotliwy parking

Na naszą skrzynkę e-mailową dostaliśmy wiele skarg na funkcjonowanie parkingu przy targowisku miejskim. Skarżyliście się, że sprzedawcy parkują na nim, przez co kupujący muszą parkować bardzo daleko i nosić swoje zakupy przez spory dystans. W Urzędzie Miasta dowiedzieliśmy się, że problem ten może być niedługo rozwiązany.

czytaj więcej

Super abonament!

Ufaj, ale sprawdzaj

Urząd Komunikacji Elektronicznej we współpracy z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów w Lubaniu oraz Łużyckim Centrum Rozwoju zaprasza na SEMINARIUM EDUKACYJNE organizowane w ramach kampanii informacyjnej „Ufaj, ale sprawdzaj”skierowanej do konsumentów 50+.

czytaj więcej

Turniej Trzech Narodów - Karpacz

Mieszkanka Lubania w turnieju

Już  dziś rozpocznie się Turniej Trzech Narodów. Do Karpacza przyjadą znakomite siatkarki z Polski, Czech i Niemiec. Towarzyski turniej będzie ostatnią okazją do sprawdzenia formy przed rozpoczynającym się niebawem nowym sezonem klubowym. Wszystkie biorące udział w turnieju drużyny czekają  nie tylko rozgrywki krajowe, ale także mecze w siatkarskiej Lidze Mistrzyń.

czytaj więcej

Lubań z nutką ironii

"Piękną mamy fontannę pod ratuszem"

Facebook’owa moda dociera wszędzie, każde duże miasto ma na tym portalu konto o podobnej nazwie: „Zdania, których mieszkańcy danej miejscowości nie wypowiadają”. Również Lubań posiada takową.

czytaj więcej

Łużyckie Centrum Rozwoju

Spin doktorzy Lubania?

ŁCR to dla wielu lubanian  bardzo enigmatyczny skrót. Większość mieszkańców ma problem nawet z jego rozwinięciem. Postanowiliśmy sprawdzić czym zajmuje się ta instytucja.

czytaj więcej

Via ferraty – żelazne drogi

Gdzie prowadzi Vodni Brana ?

Wejście rozpoczęliśmy około 9:30 w siąpiącym deszczu. Krople wody spadające na kask wywoływały dreszcze i obawy by nie wpadły za koszulę. W takich warunkach rozpoczęliśmy wspin. Brunatny nurt Jizery widoczny z góry sprawiał, że serce biło szybciej... 

czytaj więcej

Oddali hołd...

74 rocznica napaści Sowietów na Polskę i Dzień Sybiraka

17 września 1939 roku Związek Radziecki zaatakował Polskę. Od 2004 roku, rocznica agresji ZSRR na Polskę obchodzona jest jako Światowy Dzień Sybiraka. Także w naszym mieście w dniu dzisiejszym miały miejsce uroczystości upamiętniające wszystkie ofiary zsyłek.

czytaj więcej

Rail uszkodzony

Drobna usterka w nowym Skateparku

Młodzież w Lubaniu od początku września może korzystać z nowej atrakcji na lubańskich kartingach – skateparku. Niestety wczoraj  została zamknięta  jedna z poręczy do akrobacji.

czytaj więcej

Dożynki w Uniegoszczy

Wójtowi „dziękujemy”

To było wyjątkowe spotkanie. W niedzielę (15.09) w Uniegoszczy odbyło się miejsko-wiejskie święto plonów pod hasłem „Dożynki z Sercem - dla Kamila”. Jak to zwykle przy takich okazjach bywa tradycji stało się zadość  - był wieniec dożynkowy, zaproszeni goście i ogrom atrakcji. Nie zabrakło też drobnego zgrzytu na linii mieszkańcy Uniegoszczy - Wójt.

czytaj więcej

Koncert w hołdzie Annie German

Z Uzbekistanu do Lubania

Dziś w lubańskim kościele pw. Świętej Jadwigi Śląskiej miał miejsce nietypowy jak na świątynię koncert.

czytaj więcej

Problemy z remontem mostu!

Kiedy dojazd do autostrady A4?

Kiedy w czerwcu tego roku pojawiła się wiadomość, że droga prowadząca z Lubania do autostrady A4 zostanie wyremontowana, wszyscy optymistycznie reagowali na wieścć o tej  inwestycji. Okazuje się jednak, że ...aby  było lepiej, najpierw musi być gorzej i wszyscy cierpimy z powodu utrudnień w ruchu oraz kłopotliwych objazdów. Sprawdziliśmy, jak idą prace na tym strategicznym dla Lubania odcinku drogi.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 |  Następna Ostatnia
Uwaga! Oblodzenie- możliwe śliskie drogi. Prośimy zachować ostrożność!