Poniedziałek, 19 lutego 2018r.

Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelego

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Dożynki w Uniegoszczy

Wójtowi „dziękujemy”

To było wyjątkowe spotkanie. W niedzielę (15.09) w Uniegoszczy odbyło się miejsko-wiejskie święto plonów pod hasłem „Dożynki z Sercem - dla Kamila”. Jak to zwykle przy takich okazjach bywa tradycji stało się zadość  - był wieniec dożynkowy, zaproszeni goście i ogrom atrakcji. Nie zabrakło też drobnego zgrzytu na linii mieszkańcy Uniegoszczy - Wójt.

czytaj więcej

Koncert w hołdzie Annie German

Z Uzbekistanu do Lubania

Dziś w lubańskim kościele pw. Świętej Jadwigi Śląskiej miał miejsce nietypowy jak na świątynię koncert.

czytaj więcej

Problemy z remontem mostu!

Kiedy dojazd do autostrady A4?

Kiedy w czerwcu tego roku pojawiła się wiadomość, że droga prowadząca z Lubania do autostrady A4 zostanie wyremontowana, wszyscy optymistycznie reagowali na wieścć o tej  inwestycji. Okazuje się jednak, że ...aby  było lepiej, najpierw musi być gorzej i wszyscy cierpimy z powodu utrudnień w ruchu oraz kłopotliwych objazdów. Sprawdziliśmy, jak idą prace na tym strategicznym dla Lubania odcinku drogi.

czytaj więcej

Życie na kredyt

Matematyka jest tu jasna 2+2=4

Tak mniej więcej w środku tegorocznych upalnych wakacji miał miejsce fakt, który jakoś umknął uwadze tutejszej opinii publicznej, tymczasem może on znacząco determinować lubańską rzeczywistość na długie lata.

czytaj więcej

Lubański Wrzesień z Tenisem Ziemnym

IV Turniej Tenisa Ziemnego dla Dzieci do lat 16 im.Jerzego Szmajdzińskiego

Dzisiaj, w deszczową niedzielę, na korcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu  zostały rozegrane mecze finałowe czwartego już  turnieju tenisa ziemnego poświęconego  pamięci  Jerzego Szmajdzińskiego zmarłego tragicznie Posła RP ,ktory zginął w katastrofie lotniczej  w Smoleńsku.

czytaj więcej

PRO MUSICA SACRA

Festiwal Muzyki Sakralnej

Starosta Lubański Walery Czarnecki zaprasza na wrześniowe koncerty w ramach Festiwalu Muzyki Sakralnej ,,PRO MUSICA SACRA". Już 20 września w Kościele ewangelickim w Lubaniu solowy recital Tomasza Głuchowskiego. 

czytaj więcej

Testament Eleonory

Relacja z premiery

Tylko na naszym portalu możecie przeczytać i zobaczyć jak wyglądała szumnie zapowiadana premiera debiutanckiej  książki Artura Daniela Grabowskiego ,,Testament Eleonory".

czytaj więcej

Pobicie pod Mickiewiczem

Wiemy o co poszło!

Jeden z uczniów ZSP im. Adama Mickiewicza w Lubaniu został poważnie pobity! Aktualnie przebywa on w szpitalu.

czytaj więcej

Udany start

Wyrównaliśmy rekord!

Wczoraj na oficjalnej stronie miasta Lubań, pojawiało się podsumowanie roku istnienia tego przekaźnika informacji na Facebook’u (link). Przez cały okres funkcjonowania miastu udało się uzbierać ponad 270 ”lubiących to”. Nasze gratulacje.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 |  Następna Ostatnia