Piątek, 28 lipca 2017r.

Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

KPP Lwówek

Zatrzymany z narkotykami

Czujna służba policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim zakończyła się zatrzymaniem 40 letniego mężczyzny. 

czytaj więcej

Konferencja przedstawicieli miasta Lubań i Towarzystwa Spirifer

SFM i nowy termin Lawy

To już pewne, Lubań w przyszłym roku będzie gospodarzem Sudeckiego Festiwalu Minerałów, imprezy której pierwowzór przez kilkanaście lat odbywał się w Lwówku Śląskim. W związku z tym obchody przyszłorocznych dni Lubania zmienią termin. A wartość zaplanowanej wystawy będzie tak duża, że strzec jej będą uzbrojeni strażnicy.

czytaj więcej

Ranking Wspólnoty

Szansa na rozwój?

Miesięcznik Wspólnota opublikował kolejny ranking, tym razem tematem zestawienia jest zamożność poszczególnych samorządów. I o ile nie dziwią sukcesy finansowe Wrocławia czy Świnoujścia, to w naszym powiecie też pojawiła się perełka.

czytaj więcej

Mistrzostwa Europy w wyścigach górskich

Dominacja Serafinowicza w rundzie Mistrzostw Europy

Najważniejsze zawody w kalendarzu wyścigów górskich w Polsce rozgrywane w ramach rundy Mistrzostw Europy padły łupem ubiegłorocznego Mistrza Polski gr.N Rafała Serafinowicza, który zdecydowanie wygrał walkę z wielokrotnym Mistrzem Europy, Czechem Tomasem Vevrincem oraz Jaromirem Malym, zostawiając go aż 4 sekundy za sobą na trasie ze Starej Wsi koło Limanowej do Przełęczy Pod Ostrą.

czytaj więcej

Trójca

Zawiniły sandały

Wczoraj na drodze K30, w miejscowości Trójca, doszło do spektakularnego wymuszenia pierwszeństwa przejazdu.

czytaj więcej

O sprawozdaniu z wykonania budżetu miasta Lubań za rok 2016 słów kilka

- Budżet miasta na 2016 rok był planowany po stronie dochodów w wysokości 61 977 338 zł, po stronie wydatków na poziomie 63 913 042 zł. Na skutek wielokrotnych zmian w uchwale budżetowej plan wyniósł ostatecznie po stronie dochodów 71 784 708 zł, a po stronie wydatków 73 447 040 zł - informował radnych w czasie sesji zastępca burmistrza Lubania, Mariusz Tomiczek

czytaj więcej

Poważny wypadek na autostradzie A4

Do bardzo groźnego wypadku doszło dziś na autostradzie A4 w okolicach węzła Pietrzykowice. Zderzyły się tam trzy ciężarówki. Jeden z kierowców został ciężko ranny. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Autostrada w stronę Wrocławia jest zablokowana.

czytaj więcej

Podejrzany o rozbój trafił do policyjnego aresztu

Ukradł telefon komórkowy

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, ustalonemu i zatrzymanemu przez policjantów z powiatu lwóweckiego, a podejrzanemu o napad rabunkowy. Podejrzany, który nie długo cieszył się skradzionym telefonem, trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali utracone mienie, które trafiło do właściciela.

czytaj więcej

Sudecki Festiwal Minerałów

Pierwsze przymiarki do SFM

Sudecki Festiwal Minerałów już za rok w Lubaniu. Z pierwszą roboczą wizytą do Lubania zawitało około 50 kolekcjonerów.

czytaj więcej

Krzewie Wielkie

Śmiertelna pułapka na crossowców

Ktoś w lesie zastawił śmiertelną pułapkę na jeżdżących tamtędy crossami. Na końcu wzniesienia wbitych zostało 10 sztuk zaostrzonych kołków brzozowych zakrytych gałęziami.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia