Poniedziałek, 20 lutego 2017r.

Imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Powiat Lubań

Kwalifikacja wojskowa w powiecie

W dniach od 6 lutego do 17 lutego 2017 roku na terenie powiatu lubańskiego zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa, która ma na celu weryfikację młodych ludzi pod kątem ich predyspozycji i stanu zdrowia psychofizycznego dla potrzeb czynnej służby wojskowej.

czytaj więcej

Drogi pełne dziur

Piękna i mroźna zima, za którą tęskniliśmy okazuje się mieć oblicze, o którym niemal już zapomnieliśmy. Po silnych mrozach nastała odwilż, a po niej kolejne mrozy i tak na zmianę przez kilka dni. W efekcie drogi, gdzie nawierzchnia była w nie najlepszym stanie dziś miejscami przypominają szwajcarski ser.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Wizyta RPO w powiecie lubańskim

Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich spotkał się ze starostą lubańskim Walerym Czarneckim oraz jego współpracownikami. Tematem rozmowy były m.in. kwestie dotyczące zawodu koronera - kto i na jakich zasadach powinien go powoływać, z jakich pieniędzy powinien być opłacany.

czytaj więcej

Fotogaleria

Ratownictwo lodowe

Korzystając ze sprzyjających warunków pogodowych strażacy z Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu na zamarzniętym Jeziorze Leśniańskim przeprowadzili ćwiczenia z wykorzystaniem desek lodowych. Scenariusz ćwiczeń przewidywał wyciąganie poszkodowanego z wody przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

czytaj więcej

Polana Jakuszycka

To będzie rekordowy 41 Bieg Piastów!

Już 25 lutego na Polanie Jakuszyckiej rozpocznie się kolejna 41 edycja Biegu Piastów. Największe święto dla miłośników narciarstwa biegowego w Polsce co roku przyciąga do Szklarskiej Poręby tysiące zawodników i zawodniczek z blisko 30 krajów z całego świata. Więcej w materiale filmowym.

czytaj więcej

Bądź bezpieczny na drodze

Zimowe ABC kierowcy

Okres zimowy często ujawnia błędy związane z niewłaściwym wyposażeniem oraz przygotowaniem samochodu do podróży, a także weryfikuje naszą technikę jazdy. Śliska nawierzchnia drogi, możliwość wystąpienia niekontrolowanego poślizgu, pośniegowe błoto, zmienne warunki atmosferyczne obfitujące w mgły czy opady śniegu lub marznącego deszczu, to najgorsze, co może nas spotkać w czasie jazdy zimą. Dlatego warto pamiętać o kilku zasadach, których przestrzeganie oraz zdrowy rozsądek znacznie poprawi nasze bezpieczeństwo na drodze.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Kontraktowanie lubańskiego szpitala

Jednym z ważniejszych punktów ostatniej Sesji Rady Powiatu Lubańskiego była informacja dotycząca kontraktowania lubańskiego szpitala. Z informacji Krzysztofa Konopki, prezesa Łużyckiego Centrum Medycznego w Lubaniu wynikało, że możemy być spokojni o dalsze kontraktowanie.

czytaj więcej

Pod parkiem na Kamiennej Górze planowano wydrążenie niemal 1000m chodników

Lubań. Kolejne eksploracje zasypanych sztolni

Lubań przeznaczy środki na eksplorację odkrytych w 2011 roku sztolni. Związane jest to z planami zagospodarowania parku na Kamiennej Górze na tereny rekreacyjno-turystyczne. Z taką informacją oficjalnie wyszedł przed kilku dniami burmistrz miasta Arkadiusz Słowiński.

czytaj więcej

Zaproszenie

“3 DNI – 3 KRAJE – 3 WĘDRÓWKI”

Oddział Łużycki PTSM w Lubaniu już dziś zaprasza do udziału w XVII Międzynarodowym Rajdzie Pieszym “ŁUŻYCKIE WĘDRÓWKI 2017” z cyklu imprez“ “3 DNI – 3 KRAJE – 3 WĘDRÓWKI”.

czytaj więcej

Zadymienie w mieszkaniu na ul. Mikołaja

Strażacy wyważyli drzwi a on spał

Około godziny 19. na ulicę Mikołaja w Lubaniu zjechały na sygnałach wozy strażackie, pogotowie i policja. Jedna z mieszkanek po powrocie do domu wyczuła w mieszkaniu intensywną woń dymu.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 23

Uwaga! Oblodzenie

Regionalne biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed spadkami temperatur a w związku z tym zamarzaniem mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura w nocy może spaść do - 4°C.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia