Środa, 22 listopada 2017r.

Imieniny: Cecylii, Wszemily, Stefana

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Materiał TV Łużyce

„Sami swoi" bawią już pół wieku

W Lubaniu odbył się Złoty Jubileusz filmu „Sami Swoi”. Tego dnia do Lubania zawitało wielu znakomitych gości związanych z tym kultowym filmem, między innymi reżyser Sylwester Chęciński czy Jerzy Janeczek, filmowy Wicia.

czytaj więcej

Raport Prokuratury Rejonowej w Lubaniu

Działania lubańskiej prokuratury w liczbach

Co roku, podczas jesiennych obrad, miejscy radni przyjmują raport o stanie bezpieczeństwa przygotowany przez Prokuraturę Rejonową w Lubaniu, Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Lubaniu, Komendę Powiatową Policji w Lubaniu oraz Straż Miejską w Lubaniu. Poniżej przedstawiamy pierwszy z czterech raportów przygotowany przez Prokuraturę Rejonową.

czytaj więcej

Fotogaleria

Lubańska Gala Samuraja w Karate

W dniu 04.11.2017 r. w Lubaniu odbyła się Lubańska Gala Samuraja w Karate, zorganizowana przez KS Samuraj Lubań przy współpracy Klubu Viktoria Lubań. W zawodach wzięło udział łącznie 47 zawodników z poszczególnych sekcji KS Samuraj Lubań z Pisarzowic, Lubania i Świeradowa-Zdroju wraz ze swoimi rodzicami, najbliższymi i przyjaciółmi.

czytaj więcej

Czy się sprawdzi?

Kolejny mechanizm przeciwdziałający wyłudzeniom podatku VAT

1 kwietnia 2018 r. powinien zacząć obowiązywać w Polsce mechanizm podzielonej płatności (split payment) przeciwdziałający wyłudzeniom podatku VAT. Rozwiązanie to będzie korzystne dla nabywców towarów i usług, a ponieważ to oni będą decydowali o jego zastosowaniu, ma ono szanse się szybko rozpowszechnić. Sprzedawcy będą mogli bronić się przed mechanizmem dzięki zawieraniu specjalnych klauzul umownych. Pytanie tylko, czy będą one skuteczne.

czytaj więcej

Ankieta dotycząca Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Siekierczyn

Obszar rewitalizacji to miejsce, gdzie będą podejmowane działania mające na celu wyprowadzanie ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych, które cechują się koncentracją różnych negatywnych zjawisk. Działania te mają służyć nie tylko mieszkańcom obszaru rewitalizacji, ale wszystkim mieszkańcom gminy. Ankieta jest w pełni anonimowa, a jej celem jest pozyskanie opinii na temat wyznaczonego obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie Gminy Siekierczyn.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Kongres Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy

W dniach 18 – 20 października w Strasbourgu odbyła się 33 Sesja Plenarna Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Europy (CLRAE). Kongres jest organem doradczym Komitetu Ministrów, reprezentującym władze lokalne i regionalne państw Rady Europy. W sesji uczestniczyło ponad 300 przedstawicieli władz lokalnych i regionalnych z 47 krajów członkowskich Rady Europy. Walery Czarnecki – Starosta Lubański reprezentował Polskę.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Sudety 2030 - szansą rozwoju regionu

27 października br. w Muzeum Tkactwa Dolnośląskiego w Kamiennej Górze odbyły się rozmowy na temat rozwoju i przyszłości południowej części Dolnego Śląska. Powiat Lubański reprezentował – Walery Czarnecki, Starosta Lubański.

czytaj więcej

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Sprzedali 10 kg piko

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze nadzoruje prowadzone przez Centralne Biuro Śledcze Policji Wydział w Jeleniej Górze śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się dystrybucją znacznych ilości substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy.

czytaj więcej

Burza wokół armat zabranych z Zamku Czocha

W ostatnich dniach w dolnośląskich mediach możemy usłyszeć, o wielkim skandalu i grabieniu zabytków Dolnego Śląska. Zdaniem miłośników zabytków armaty powinny wrócić do Zamku Czocha, gdzie jest ich miejsce i gdzie stanowią jedną z atrakcji turystycznych. Armaty z Czochy to prawdopodobnie jedyne takie zachowane w Polsce działa. Brały one udział m.in. w szturmie na Ławicę, wykorzystywane były przez Powstańców Wielkopolskich i uczestniczyły w wojnie polsko-bolszewickiej.

czytaj więcej

Testy nowej sygnalizacji

Dobiega końca ponaddwuipółmiesięczny okres prac przy skrzyżowaniu na ulicach Podwale, Ratuszowa i Zgorzelecka. Dziś testowo włączono sygnalizację świetlną na nowym skrzyżowaniu, uruchomiając tym samym pierwszą w mieście „zieloną falę”. Przeprogramowano również sygnalizację na przejściach dla pieszych.

czytaj więcej

Mistrzowie z KZL-u

III miejsce w XXIII Mistrzostwach Sportowo – Obronnych o Puchar Ministra Obrony Narodowej to nielada wyczyn. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu po raz kolejny wzięli udział w zawodach stowarzyszeń proobronnych.

czytaj więcej

VI KARKONOSKI PUCHAR SPRINTU - Jelenia Góra 2017

20 medali dla Orki

W ostatnią sobotę października zawodnicy Orki Lubań gościli na zawodach w Jeleniej Górze. Zawody zorganizował Klub Sportowy „Just Swim” na pływalni przy Szkole Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze. W imprezie wystąpiło 476 zawodników z 29 klubów!

czytaj więcej

Dom Solny

Dachówka jak bumerang

Temat dachówki z Domu Solnego w Lubaniu powraca jak bumerang. Prace zostały wstrzymane, budynek z częściowo zdjętym pokryciem oczekuje na decyzje konserwatora, a jesienna aura nie sprzyja dobrej kondycji budowli.

czytaj więcej

Henryków

Orientowali się w Henrykowie

W Henrykowie Lubańskim z bazą w Schronisku Młodzieżowym "Pod Cisem" odbyły się XIII Ogólnopolskie Zawody w Marszach na Orientację jako VIII edycja Pucharu Dolnego Śląska.

czytaj więcej

Zbiórka zniczy 2017

Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia

Tydzień przed uroczystością Wszystkich Świętych w S.P. z O.G. im. Jana Pawła II w Smolniku rozpoczęła się szósty już raz - zbiórka zniczy na cmentarze kresowe, organizowana w ramach akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia