Środa, 21 lutego 2018r.

Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Po V Lubańskiej Gali Sportu

Lubań docenił swoich sportowców podczas gali. Najwyższym laurem za osiągnięcia sportowe nagrodzono Rafała Kustę z UKS Orka a plebiscyt popularności zwyciężyła Dominika Gacek z Bojan Boks. Wszyscy kandydaci wspominali najważniejsze chwile roku 2017.

czytaj więcej

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Zarzuty dla przedstawicieli spółki TeleOpieka24

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze prowadzi śledztwo dotyczące spółki TeleOpieka24 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Przedstawiciele tej spółki doprowadzili pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem z tytułu zawarcia umów świadczenia usług reklamowych. Przedsiębiorcy byli wprowadzani w błąd co do treści tych umów.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Kwalifikacja wojskowa w powiecie

W dniach od 15 lutego do 28 lutego 2018 roku na terenie powiatu lubańskiego zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa. W naszym powiecie obejmie około 350 osób – przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 1999 roku.

czytaj więcej

Fotogaleria

Pierwszy Krok Bokserski

W sobotę 03.02 w Lubaniu odbyła się kolejna edycja turnieju Pierwszy krok Bokserski. W trakcie imprezy stoczono 17 mocnych pojedynków. W turnieju wzięły udział kluby z Dzierżoniowa, Wałbrzycha, Żar, Ziębic, Lwówka Śląskiego, Legnicy oraz klub z Duchcov w Czechach.

czytaj więcej

PGE Turów

PGE Turów zagra dla Julity Dec!

10 lutego o godz. 18:00 koszykarze PGE Turowa Zgorzelec zagrają z Polskim Cukrem Toruń nie tylko o zwycięstwo, ale także o szybszy powrót do zdrowia Julity Dec! Podczas meczu w PGE Turów Arenie odbędzie się zbiórka pieniędzy, a dla kibiców przygotowano licytacje wyjątkowych atrakcji. - Będzie ciekawie nie tylko na boisku - zapowiada kapitan czarno-zielonych, Bartosz Bochno.

czytaj więcej

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Lubaniu

Trening przed Biegiem Piastów

Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Lubaniu rozpoczęli sezon narciarski. Chłopcy od czterech lat trenują narciarstwo biegowe w Jakuszycach. Cykliczne wyjazdy pozwalają na doskonalenie techniki jazdy na nartach. Dzięki nim uczniowie nabywają umiejętności bezpiecznego poruszania się po górskich szlakach turystycznych oraz aktywnie spędzają czas. Głównym celem naszych wycieczek jest przygotowanie do udziału w Biegu Piastów. W tym roku będzie to już trzeci start naszej reprezentacji w tych prestiżowych zawodach.

czytaj więcej

Co wykopano w lesie w Piechowicach?

Góra Sobiesz znajdująca się koło Piechowic w dalszym ciągu przykuwa uwagę poszukiwaczy skarbów, którzy wierzą, że na jej północno - zachodnim zboczu ukryta jest tzw. Bursztynowa Komnata. Dzisiaj (06.02.2018) odnaleziono kolejne miejsce wykopu, który przeprowadzono w ciągu kilku ostatnich dni.

czytaj więcej

Lubań

Nowa pracownia w „czwórce”

1 lutego w pierwszym tygodniu po feriach uczniowie klasy 7b rozpoczęli lekcję chemii w nowej, w pełni wyposażonej pracowni. Były menzurki, odczynniki, roztwory a nawet mały wybuch.

czytaj więcej

Do dwóch razy sztuka. Tym razem dom spłonął doszczętnie

Raptem cztery dni temu pisaliśmy o pożarze domu w miejscowości Ubocze koło Gryfowa Śląskiego. Wówczas błyskawiczna akcja strażaków pozwoliła na opanowanie pożaru, zanim ten wyrządził większe szkody. Ustaleniem przyczyn pożaru mieli zająć się biegli i policjanci. Raczej już tego nie zrobią, bo w nocy dom ponownie stanął w ogniu.

czytaj więcej

Zabójstwo 24-letniej Kamili

Wizja lokalna z udziałem sprawcy

Zgodnie z zapowiedzią wracamy do sprawy zabójstwa 24-letniej Kamili. Potwierdziły się przypuszczenia prokuratury - dziewczyna została uduszona w piątkową noc przez swojego partnera.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia