Niedziela, 22 stycznia 2017r.

Imieniny: Anastazego, Wincentego

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Muzycy zespołów Luxtorpeda, Arka Noego, Deus Meus, Armia, 2TM2,3 czy Happysad wystąpią w Leśnej

Nietypowy koncert kolęd

Już w poniedziałek o godzinie 17.45 w Kościele p.w. Chrystusa Króla odbędzie się koncert  w wykonaniu ,,Zespołu w Składzie”.  Muzycy znani z takich grup jak Luxtorpeda, Arka Noego, Deus Meus, Armia, 2TM2,3 czy Happysad wystąpią w Leśnej z wyjątkowym koncertem kolęd.

czytaj więcej

Leśna

Desperat skoczył z dachu

Dość dramatycznie zareagował dziś na widok policji 46 – letni mieszkaniec Leśnej. Kiedy funkcjonariusze zapukali do jego drzwi uciekł na dach domu grożąc, że skoczy. Ostatecznie mężczyzna jak zagroził tak zrobił.

czytaj więcej

Mirsk

Szaleniec odkręcił gaz i chciał wysadzić budynek

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w dniu wczorajszym, tj. poniedziałek 9 stycznia 2017 roku na Osiedlu Słonecznym w Mirsku. 34-letni mężczyzna zabarykadował się w mieszkaniu, odkręcił gaz i chciał wysadzić budynek. Scenariusz zdarzeń był niemal identyczny jak kilka dni temu, jednak tym razem był to inny desperat.

czytaj więcej

Leśna

Koncert Ani Karwan

18 stycznia zapraszamy na koncert Ani Karwan, który odbędzie się o godzinie 18:00 w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej. Koncert Ani Karwan jest inauguracją akcji "Bajkowa Klasa" realizowanej przez klasę 4C Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku. Nie zwlekajmy do ostatniej chwili - liczba miejsc ograniczona.

czytaj więcej

Pomoc osobom zagrożonym wychłodzeniem

W związku z falą mrozów Policja apeluje o wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone. Przez całą dobę czynne są numery alarmowe 112 i 997. Informacja szybko przekazana służbom może komuś uratować życie. Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu.

czytaj więcej

WOŚP W Leśnej

Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej zaprasza na 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. W programie występy dzieci, młodzieży i dorosłych oraz ciekawe licytacje. O godzinie 20. ukoronowanie finału, Światełko do nieba.

czytaj więcej

Błędy popełnione przy ocieplaniu budynku właśnie wychodzą na jaw

Marzniesz w domu?

Efektywne ocieplenie domu to nie bułka z masłem. Tymczasem wielu Polakom wydaje się, że znają się na wszystkim, i przystępują do montażu izolacji bez wymaganej wiedzy. A potem okazuje się, że ich praca to zwykła fuszerka, która wcale nie sprawia, że w domu jest ciepło. Jakich błędów należy unikać przede wszystkim?

czytaj więcej

Leśna

Okradał komórki gospodarcze

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Leśnej zatrzymali 24- letniego mieszkańca powiatu lubańskiego, który dokonał przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna przy pomocy młotka wyłamywał kłódki zabezpieczające wejście do komórek gospodarczych, zabierając z nich ; opał i narzędzia. Teraz za swoje czyny odpowie przed Sądem.

czytaj więcej

25 Finał WOŚP w Lubaniu

W najbliższą niedzielę po raz 25 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w latach ubiegłych finał odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu. Jurek Owsiak nagrał zaproszenie, w którym zachęca mieszkańców Lubania do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Opowiada też czego możemy spodziewać się podczas lubańskiego finału.

czytaj więcej

Karkonoski Park Narodowy

Zamknięta Droga Jubileuszowa na Śnieżkę

W Karkonoskim Parku Narodowym zamknięta została z powodu zagrożenia lawinowego i trudnych warunków Droga Jubileuszowa na Śnieżkę na odcinku od skrzyżowania ze szlakiem czerwonym przy Domu Śląskim do skrzyżowania z Drogą Jubileuszową szlaków prowadzących na szczyt Śnieżki od strony Czarnego Grzbietu. 

czytaj więcej

Leśna

Barwny Orszak Trzech Króli w Leśnej

Mędrcy Świata przewędrowali ulicami Leśnej prowadząc barwny korowód mieszkańców. Orszak Trzech Króli zorganizowany został przez Parafię pw. Świętego Jana Chrzciciela w Leśnej przy wsparciu Ośrodka Kultury i Sportu w Leśnej. Pierwszy raz w naszej miejscowości odbyła się ta społeczna inicjatywa, której celem jest promocja polskiej tradycji oraz uniwersalnych wartości, jak dobro, pokój i równość.

czytaj więcej

Lubań najlepszy w Polsce

Kolejna dostawa jabłek

Z inicjatywy lubańskiego stowarzyszenia Społeczny Komitet Ochrony Biednych SKOB w dniu 16.01.2017r. spod Grójca do Lubania przyjadą dwa pierwsze w 2017r. tiry jabłek. Jabłka jak zwykle, SKOB będzie rozdawać na terenie lubańskiego Kompleksu Edukacyjnego ul. Łokietka 2 około godz 11.00.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 6

Uwaga! Marznące opady

Dziś do godziny 16:00 spodziewane są marznące opady deszczu lub mżawki. Zjawisko to może spowodować gołoledź. Kierowcom jak i pieszym zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności. Pełna treść komunikatu poniżej.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia