Czwartek, 30 marca 2017r.

Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Już jest - Wiosna!

Punktualnie o godzinie 11:29 weszliśmy w astronomiczną wiosnę. Mimo że w kalendarzu pierwszy dzień wiosny wyznaczono na 21 marca już dziś możemy cieszyć się wiosenną równonocą. Powinniśmy się do tego przyzwyczaić, bowiem mało kto z czytających te słowa doczeka jej przyjścia 21 marca. Pierwsza wiosna przypadająca na ten dzień nastąpi dopiero w 2102 roku.

czytaj więcej

Ewa dziękuje za pomoc w odzyskaniu rowerów

Historia z happy endem. Jest moc!

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że jesteście wspaniali, a moc serwisów społecznościowych jest porażająca. W dwie godziny po opublikowaniu informacji o skradzionych rowerach, jednoślady wróciły do właścicieli. Stało się tak w wyniku obywatelskiego zatrzymania, którego dokonali mieszkańcy ulicy Fabrycznej Osiedle w Lubaniu.

czytaj więcej

Sonda. Czy uważasz się za człowieka szczęśliwego?

Dziś szczęście ma swój dzień!

Zdajemy sobie sprawę, że poniedziałek nie jest najlepszym dniem na pytanie, czy jesteście szczęśliwi, ale dziś właśnie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Szczęścia. Proponujemy wam sondę na temat poziomu waszej szczęśliwości – mamy nadzieję, że dziś łatwiej dojrzycie jasną stronę życia :)

czytaj więcej

Czytelnicy alarmują

Wycinka bez kontroli?

Kilkadziesiąt lat w Polsce trwała intensywna kampania nasadzania drzew, dlaczego więc dziś ścina się je do woli? Cztery hektary lasu wyciętego w Łebie, kilkaset drzew wyciętych w Liniewie to tylko niektóre przykłady masakry drzewostanu, która trwa w Polsce od kilku tygodni. Czy wycinka „do woli” nie omija Lubania? Czytelnicy donoszą o wycinkach na Osiedlu Piastów, w parku na Kamiennej Górze i okolicznych polach, czy o oznaczonych kilkunastu drzewach na ul. Różanej.

czytaj więcej

Lubań

Marihuana w mieszkaniu

Policjanci z Lubania zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków odurzających. W jego mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili marihuanę w ilości ponad 720 porcji. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast jeżeli sprawca zajmuje się ich handlem, kara ta może wynieść nawet do 10 lat.

czytaj więcej

Piłka nożna

Porażka na inaugurację wiosny

Łużyce Lubań uległy Pogoni Świerzawa na otwarcie rundy wiosennej w rozgrywkach klasy okręgowej. O losach meczu zdecydował rzut karny w doliczonym czasie gry.

czytaj więcej

Aktualizacja - Obywatelskie zatrzymanie! Brawo Wy!

Szukamy skradzionych rowerów

Prosimy o pomoc w odnalezieniu dwóch nowych rowerów marki GHOST. Skradziono je dziś w nocy z klatki schodowej przy ulicy Robotniczej 11a w Lubaniu. Za pomoc w odzyskaniu jednośladów oferujemy 500 zł. - tej treści informację otrzymaliśmy dziś na redakcyjną pocztę.

czytaj więcej

Restauracja Eat Me w Lubaniu

Praca na weekendy

Restauracja „Eat Me” w Lubaniu poszukuje osób chętnych do pracy na kuchni w weekendy.

czytaj więcej

Mirosław Hermaszewski w Lubaniu

Wszystko się bierze z marzeń

Piątek był kosmicznym dniem dla społeczności szkolnej ZSP im. Stefana Drzewieckiego w Lubaniu. Wszystko to za sprawą niezwykłego gościa. Wybitnej postaci, pierwszego Polaka, który odbył lot w kosmos - generała Mirosława Hermaszewskiego.

czytaj więcej

Powiat Lubań

IMGW pomoże przy budowie sieci wodowskazów!

W tym tygodniu podpisane zostało porozumienie w sprawie współpracy Powiatu Lubańskiego oraz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Współpraca ta dotyczy fachowego wsparcia przy projektowaniu i budowie tzw. sieci obserwacji hydrologicznej na najbardziej niebezpiecznych ciekach wodnych na obszarze naszego powiatu.

czytaj więcej

Policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego

Śmiertelnie postrzelił kota z wiatrówki

Kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat grozić może mieszkańcowi Jeleniej Góry, który z wiatrówki śmiertelnie postrzelił kota. Podejrzanego namierzyli i zatrzymali jeleniogórscy policjanci. Mężczyzna twierdził, że strzelał do tarczy i puszek. Przeprowadzona sekcja zwłok potwierdziła, że przyczyną śmierci zwierzęcia było postrzelenie z wiatrówki.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia