Czwartek, 21 września 2017r.

Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Z redakcyjnej poczty

Okazuje się, że można

Dwadzieścia lat staraliśmy się o kawałek asfaltu, a oni zniszczyli wszystko w dwa miesiące – mówi jeden z mieszkańców ulicy Fortowej w Lubaniu.

czytaj więcej

Do 30 września czas na podjęcie decyzji

Na co pójdą fundusze sołeckie?

Fundusz sołecki to rodzaj tak popularnych ostatnimi laty budżetów obywatelskich. Mieszkańcy gmin, gdzie takie fundusze uchwalono, mają czas do 30 września na złożenie swoich propozycji rozdysponowania środków w roku 2018. Prezentujemy harmonogram spotkań, które odbędą się w najbliższym czasie w gminie Siekierczyn i gminie Lubań. Przypominamy też na co można przeznaczyć otrzymane środki.

czytaj więcej

Polscy ewangelicy przebiegną 500 km!

Bieg 500 lat Reformacji również w Lubaniu!

Bieg Reformacji ma upamiętnić odnowę Kościoła, jaka rozpoczęła się pięć wieków temu w zachodnim chrześcijaństwie. W Lubaniu przywitamy biegaczy przy Kościele Marii Panny przy al. Kombatantów 1 w niedzielę (10.09.) o godz. 12:00.

czytaj więcej

Kolejny włamywacz zatrzymany

Amator tanich błyskotek

Jeden z mieszkańców Lubania poczuł nieodpartą chęć posiadania biżuterii, wystawionej na jednej ze sklepowych witryn. Jak pomyślał tak zrobił. Niestety w związku z tym, że pora była późna postanowił nie czekać do rana. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Bądź zorientowany

Pozwól się ostrzec przed zagrożeniem

Zachęcamy do korzystania z bezpłatnej aplikacji Regionalny System Ostrzegania (RSO). Aplikacja na urządzenia mobilne to rozbudowany, ale jednocześnie prosty w obsłudze i intuicyjny program, którego celem jest informowanie społeczeństwa o zagrożeniach m.in. meteorologicznych, hydrologicznych czy zdarzeniach drogowych. Dowiemy się tam na przykład czy przejezdna jest autostrada A4.

czytaj więcej

Szutrowy skrót do Novego Mesta

Z dniem 4 września br. rozpoczął się remont drogi II/291 i w związku z tym zamknięty został dla ruchu odcinek drogi od Novego Mesta pod Smrkem do granicy CZ/PL.

czytaj więcej

10 września 2017

Księstwo już w niedziele

Nie masz planów na weekend? Serdecznie zapraszamy już w niedzielę 10 września br. na Zamek Czocha. Nie dość, że sam zamek powala swoją energią, to do tego jeszcze takie gwiazdy! Musicie tam być! Na koncerty i warsztaty wstęp WOLNY!!! 

czytaj więcej

Rajd rowerowy

"Zakończenie sezonu rowerowego 2017"

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Towarzystwo Cyklistów „Orzeł” w Siekierczynie zaprasza w dniu 30 września 2017 r. na Rajd Rowerowy „Zakończenie sezonu Rowerowego 2017”.

czytaj więcej

Przeciętne wynagrodzenie to bzdura?

Według Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) przeciętne wynagrodzenie w II kwartale 2017 r. wynosiło w Polsce 4220,69 zł. Jak się to ma do rzeczywistości? Nijak, a to dlatego, że dane GUS mocno zamazują obraz faktycznej sytuacji zarobkowej Polaków.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia