Piątek, 28 lipca 2017r.

Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Komunikat KPP w Lubaniu

Najwięcej kradzieży w Lubaniu

Blisko setkę kradzieży i kradzieży z włamaniem odnotowali policjanci na terenie powiatu lubańskiego w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Ze statystyk jasno wynika, że najwięcej tego typu zdarzeń ma miejsce na terenie objętym działaniami KPP w Lubaniu.

czytaj więcej

Nieruchomość zabezpieczy twoją przyszłość lepiej niż emerytura

Nawet 5% może wynieść zwrot kapitału zainwestowanego w nieruchomości. To więcej niż oprocentowanie lokat. Nic dziwnego, że Polacy coraz częściej kupują mieszkania, a następnie wynajmują je najemcom. Sprzyjają temu historycznie niskie stopy procentowe, jak również to, że banki chętnie oferują kredyty. Dodatkowa nieruchomość to jednak nie tylko źródło pieniędzy, lecz także dobre zabezpieczenie na przyszłość, czy to dla siebie, czy to dla swoich dzieci.

czytaj więcej

Wrocław

Wielkie otwarcie The World Games 2017!

Ceremonia otwarcia odbędzie się 20 lipca o godzinie 19:00. Na trzech scenach zbudowanych na stadionie wystąpi ponad 400 artystów, w tym orkiestra symfoniczna pod batutą Radzimira „Jimka” Dębskiego, grupy taneczne oraz popularni piosenkarze, tacy jak Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski czy zespół LemON. Wybór twórców nie jest przypadkowy. Celem organizatorów było wyjście naprzeciw oczekiwaniom widzów, niezależnie od ich wieku czy muzycznych upodobań.

czytaj więcej

Alior Bank finansuje potrzeby małych firm - nawet te wielkie

Właścicielom małych firm, takich jak osiedlowe sklepy, salony fryzjerskie czy gabinety stomatologiczne, szczególnie zależy na jak najlepszych relacjach z klientami i na ich zadowoleniu. Ci przedsiębiorcy, aby sprostać oczekiwaniom klientów stale inwestują w rozwój swoich biznesów, korzystając przy tym także z pomocy banków. O szczegółach pakietu kredytowego w Alior Banku – oferty, która łączy najlepsze cechy kredytów dla małych firm dostępnych obecnie na rynku – mówi Magdalena Dowgiałowicz, doradca klienta z placówki Alior Banku w Lubaniu przy ul. Rynek 16/1.

czytaj więcej

Siekierczyn

Przerwa w dostawie wody

W dniu 17 lipca 2017 r. (poniedziałek) w godzinach od 8.00 do 14.00 w miejscowościach Siekierczyn od numeru 200 do numeru 416 oraz Zaręba mogą wystąpić przerwy w dostawie wody z powodu niezbędnych prac modernizacyjnych na sieci wodociągowej.

czytaj więcej

Pieńsk

Uciekał, bo przewoził narkotyki

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego po pościgu zatrzymali 47-letniego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Uciekając samochodem łamał on liczne przepisy ruchu drogowego. Został zatrzymany na blokadzie drogi ustawionej przez funkcjonariuszy, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Grozić mu może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

Cztery gminy z regionu otrzymały wsparcie

Wojewoda Dolnośląski, Paweł Hreniak przekazał promesy na realizację zadań mających na celu zapobieganie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych wydane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Cztery gminy z naszego regionu na przebudowę dróg otrzymały ponad 1,4 mln zł.

czytaj więcej

Strategia Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2030

Konsultacje społeczne projektu

Konsultacjami społecznymi na Zamku Piastowskim w Legnicy, w sercu Dolnego Śląska rozpoczęliśmy dyskusję o Strategii Rozwoju Województwa do roku 2030. Konsultacje poprowadził marszałek Cezary Przybylski razem wicemarszałek Iwoną Krawczyk, która nadzoruje prace Departamentu Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim.

czytaj więcej

Radostów

OSP odzyskało sprzęt

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o złodziejach, którzy okradli remizę OSP w Radostowie, pozbawiając tym samym mieszkańców wsi podstawowej ochrony. Jak informują nas tamtejsi strażacy skradzione sprzęty udało się odzyskać.

czytaj więcej

Skontrolowano 25 pojazdów

Wyniki kontroli ITD

Policjanci z Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu wraz z inspektorami ITD przeprowadzili wspólne działania. Policjanci ruchu drogowego kierowali pojazdy na teren targowiska miejskiego w Lubaniu. Na miejscu inspektorzy Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego przy wykorzystaniu mobilnej jednostki diagnostycznej przeprowadzili szczegółowe kontrole pojazdów.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia