Czwartek, 21 września 2017r.

Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Zgorzelec

Zatrzymany po 20-tu latach

Policjanci ze  Zgorzelca prowadzili poszukiwania za obywatelem Ukrainy. Mężczyzna blisko 20 lat temu dokonał napadu rabunkowego. Funkcjonariusze prowadząc czynności poszukiwawcze ustalili, że człowiek ten zmienił nazwisko oraz przebywa na terenie Portugalii. Dzięki współpracy ze Strażą Graniczną, przestępca poszukiwany listem gończym, został zatrzymany na granicy polsko-ukraińskiej. 

czytaj więcej

Dolnośląska Akademia Siatkówki

Wspieramy utalentowanych siatkarzy na Dolnym Śląsku!

Warsztaty z udziałem gwiazd siatkówki, nowoczesne rozwiązania treningowe z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, szkolenia trenerów oraz nabór uzdolnionej młodzieży do reprezentacji Dolnego Śląska. Dolnośląska Akademia Siatkówki to pierwszy w Polsce tak kompleksowy projekt wspierający szkolenie młodych siatkarzy. Samorząd Województwa przeznaczył na ten program 200 tys. zł.

czytaj więcej

PGE Turów

Rozpoczęły się treningi dla dzieci i młodzieży!

W treningu wybranej przez siebie grupy młodzieżowej może wziąć udział każdy, kto czuje zapał do koszykówki i chce rozwijać swoje umiejętności pod okiem trenerów PGE Turowa Zgorzelec. W nadchodzącym sezonie zarówno początkujący, jak i starsi adepci basketu znajdą coś dla siebie.

czytaj więcej

DK 30

Dachowanie na mokrej jezdni

Tuż po godzinie 12. na DK 30 między Nową Karczmą a Pisarzowicami właściciel BMW stracił samochód. Szczęśliwie nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

czytaj więcej

Zaplanuj wrzesień z Lubaniem

Kalendarz imprez, koncertów, wydarzeń artystycznych, sportowych i rozrywkowych w Lubaniu. Bądź na bieżąco. Sprawdź, co będzie się działo we wrześniu.

czytaj więcej

5 tys. złotych na wsparcie lokalnej inicjatywy obywatelskiej

„Dolnośląskie Małe Granty”

Urząd Marszałkowski przeznaczy ćwierć miliona złotych do końca tego roku na wsparcie inicjatyw Dolnoślązaków. Dziś marszałek Cezary Przybylski wraz z członkiem zarządu województwa Jerzym Michalakiem zapowiedzieli, że już w październiku wystartuje pilotażowy projekt „Dolnośląskie Małe Granty”. Do tej pory na finansowanie przez samorząd społecznych inicjatyw mogli liczyć tylko mieszkańcy największych dolnośląskich miast, a programy były realizowane z budżetów gminnych. Nowy projekt „Dolnośląskie Małe Granty” będzie skierowany do wszystkich lokalnych społeczności.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Przejście graniczne zamknięte

Wczoraj (04.09) zamknięte zostało polsko-czeskie przejście graniczne Czerniawa-Zdrój – Nove Mesto. Przejście będzie zamknięte przez około dwa miesiące, a utrudnienia spowodowane są pracami drogowymi. 

czytaj więcej

Lubań, Leśna

Podstawówki gotowe?

Rozpoczął się nowy rok szkolny, co oznacza powrót 8-letnich podstawówek? Jak samorząd poradził sobie z remontami, przebudową struktury szkół i czy miejski budżet to wytrzymał?

czytaj więcej

Fotorelacja

XX Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajak Polo 2017

W dniach 2-3.09.2017 na basenie w Leśnej grało w sumie trzynaście drużyn, które rywalizowały o tytuł Mistrza Polski. Niespodzianek nie było, tytuły Mistrza Polski obronili seniorzy z Choszczna i seniorki z Kaniowa. Gospodarze byli gościnni i oddali medale dla przyjezdnych gości z Polski - na zakończenie podkresliła wiceburmistrz Leśnej, Gabriela Pijanowska.

czytaj więcej

Bezpieczna droga do szkoły

Dziś uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny. Również dla policjantów oznacza to wzmożone działania, funkcjonariusze dopilnują, aby dzieci i młodzież bezpiecznie dotarły do szkoły.

czytaj więcej

Rejestrowane imprezy

Inwestycja niedawno otwartego i udostępnionego dla najmłodszych placu zabaw przy ulicy Łącznej w Lubaniu okazała się strzałem w dziesiątkę. Jest jednak pewien szkopuł, bowiem obiekt ten cieszy się wysokim zainteresowaniem nie tylko wśród rodziców chcących spędzić czas ze swymi pociechami na świeżym powietrzu, ale również...amatorów wyskokowych napojów, którzy nieświadomi bycia w centrum uwagi jednej z kamer monitoringu miejskiego - popełniają wykroczenie za wykroczeniem.

czytaj więcej

Konkurs National Geographic

Nowy cud Polski

Karkonoskie Tajemnice zajęły I miejsce w konkursie National Geographic i zostały uznane za nowy cud Polski.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia