Niedziela, 22 stycznia 2017r.

Imieniny: Anastazego, Wincentego

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Piłka nożna

Przygotowania w Łużycach

Seniorzy Łużyc Lubań powoli szykują się do rozpoczęcia przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek jeleniogórskiej klasy okręgowej. – Oficjalnie przygotowania zaczynamy turniejem halowym Izery Cup w Mirsku. Odbędzie się on 15 stycznia. Dzień wcześniej część zawodników gościnnie w różnych drużynach weźmie udział w turnieju halowym im. Zygmunta Duziaka w Lubaniu – informuje Rafał Wichowski, trener Łużyc.

czytaj więcej

Międzynarodowe Dni Messiaena w Görlitz-Zgorzelcu

"Kwartet na koniec czasu"

Dziesięć lat temu dr Albrecht Goetze założył stowarzyszenie MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN. Jego najważniejszym celem było przywrócenie do życia zapomnianego rozdziału historii Görlitz – historii byłego niemieckiego obozu jenieckiego Stalagu VIII A, a także wskrzeszenie pamięci o wyjątkowym dziele muzycznym.

czytaj więcej

W grupie siła - propozycja Muzeum Regionalnego w Lubaniu

Klub Regionalisty dla każdego

Pogranicze Dolnego Śląska i Górnych Łużyc to wyjątkowe miejsce z ogromnym i wykorzystanym tylko w niewielkim stopniu potencjałem. Jednakże o tym, czy owe atuty naszej małej ojczyzny będą przekuwane na sukcesy, zależy tylko od nas.

czytaj więcej

Aktualizacja - Pies odnaleziony!

Zaginął pies

W sobotę 07.01.2017 r. w Lubaniu przy ulicy Różanej zaginął pies rasy mieszanej o imieniu ATOS.

czytaj więcej

Aktualizacja - komunikat KPP Lubań

Mężczyzna rzucił się pod pociąg

Dokładnie o godzinie 13:29, 54 – letni mieszkaniec powiatu lubańskiego położył się na torach tuż przed nadjeżdżającym pociągiem relacji Lubań – Wrocław. Ten sam mężczyzna, kilka dni wcześniej w miejscowości Mściszów ugodził nożem swoją byłą partnerkę.

czytaj więcej

Z archiwów Janusza Kulczyckiego

Karnawał w dawnym Lubaniu

Mieszkańcy Lubania chętnie balowali podczas karnawału. Był to okres zabaw, tańców i swawoli. Samo pojęcie karnawał pochodzi od włoskiego „carnavale”, co mniej więcej oznacza „odrzucenie mięsa”, czyli post.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Powiat z pomysłem na rozwój

Ostatnie lata to dla powiatu lubańskiego czas rozwoju i inwestycji, w tym także inwestycji komunikacyjnych. – Dobra infrastruktura komunikacyjna jest dla każdego samorządu tym, czym krwioobieg dla żywego organizmu. Dbamy, by w naszym powiecie była bezpieczna i nowoczesna – mówi starosta lubański Walery Czarnecki.

czytaj więcej

Zimowe obowiązki

Kto odśnieża chodnik?

Zima w pełni, z nieba sypie śnieg, pięknie i miło, cieszą się dzieci, jednym słowem sielanka. Niestety nie dla wszystkich, w związku z opadami białego puchu na właścicielach i zarządcach budynków spoczywa szereg obowiązków. Muszą dbać o odśnieżanie chodnika, strącanie sopli i usuwanie zalegającego na dachach śniegu. Uchylanie się przed tym obowiązkiem może mieć przykre konsekwencje.

czytaj więcej

Orszak 2017 - Fotogaleria

Największe na świecie uliczne jasełka

Orszak Trzech Króli 2017! Po raz pierwszy w 9-letniej historii tych największych na świecie ulicznych jasełek, liczba miejsc w Polsce, w których odbył się Orszak, przekroczyła pół tysiąca. Tym razem Orszak odbywał się pod hasłem Pokój i Dobro.

czytaj więcej

Pomiędzy „szusującymi” zobaczyć można policjantów

Śnieżny patrol policji

Sezon narciarski trwa, dlatego policjanci powiatu lubańskiego pełnią służbę na stoku w Świeradowie-Zdroju. Służby pełnione będą w weekendy, w okresie świątecznym oraz w trakcie ferii zimowych, kiedy jest największe natężenie turystów. Patrole narciarskie pełnią policjanci posiadający doświadczenie, a do ich zadań należy przede wszystkim czuwanie nad bezpieczeństwem narciarzy oraz porządkiem publicznym.

czytaj więcej

PIP może ukarać pracodawcę, gdy w biurze jest za zimno

Marzniesz w pracy?

Temperatura w biurach nie powinna być niższa niż 18 stopni Celsjusza. PIP może wydać nakaz wstrzymania pracy na stanowisku, gdzie jest zbyt zimno.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 5

Nadciągają siarczyste mrozy

Według synoptyków z Instytutu Meteorologi i Gospodarki Wodnej, dzisiejszej nocy w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim temperatura spaść może nawet do -16°C.

czytaj więcej

W Karkonoszach II stopień zagrożenia lawinowego

KPN zamyka szlaki!

W Karkonoszach wzrosło zagrożenie lawinowe. Obecnie obowiązuje drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego. W ciągu 24 godzin spadło około 20 centymetrów śniegu i nadal ma go przybywać. Świeży śnieg jest luźno związany ze zmrożonym, twardym śniegiem z poprzednich opadów.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia