Środa, 21 lutego 2018r.

Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Z redakcyjnej poczty

Wraca temat ul. Różanej

Remont ulicy Różanej trwał w nieskończoność. Teraz, trzy miesiące po zakończeniu inwestycji, zamiast spokojnie korzystać z komfortowej nawierzchni, kierowcy podnoszą alarm.

czytaj więcej

Nikt nie wierzył w takie rozstrzygnięcie Temidy

Psy wracają do właściciela pseudohodowli

Niemal rok temu pisaliśmy o hodowli owczarka belgijskiego Leśny Raj w Nowej Świdnicy, która z rajem nie miała nic wspólnego. Zwierzęta wraz z właścicielem mieszkały w ruderze, która kilka dni po odebraniu zwierząt częściowo się zawaliła. Z końcem stycznia Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze zdecydował, że psy wrócą do właściciela. Zanamy odpowiedź czym kierował się sąd wydając taką decyzję.

czytaj więcej

Wojna z minerałami w tle?

Sudecki Festiwal Minerałów vs. Lwóweckie Lato Agatowe

Z końcem ubiegłego tygodnia na profilu społecznościowym Lwóweckiego Lata Agatowego opublikowano tekst, w którym Arkadiusz Gutka, oskarża Lubań o wyjątkowo płytkie i amoralne działania. Mówi wprost, że Lwówek jest okradany, a Lubań ma na celu zniszczenie LLA. Natomiast Mariola Szczęsna, burmistrz Lwówka Śląskiego zapowiada pozew przeciwko lubańskiemu samorządowi.

czytaj więcej

Zalety parkingów przy lotnisku

Obawy co do pozostawienia samochodu na parkingu przy lotnisku są nieuzasadnione. Osoby, które pozostawią swoje cztery kółka w takim miejscu mogą spokojnie wsiąść do samolotu, gdyż ich auto będzie pod stałym monitoringiem. Oczywiście parking przy lotnisku nie jest darmowy, ale na pewno nie będzie zbyt dużym obciążeniem portfela.

czytaj więcej

Lubań

Głosujmy na SP 4

Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu zachęcają i proszą mieszkańców Lubania do włączenia się w głosowanie w akcji "Pomóżmy Polsce odetchnąć od smogu!”.

czytaj więcej

Rusza III. edycja Aktywnego Dolnego Śląska!

Urząd marszałkowski startuje z trzecią edycją budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. Po sukcesie dwóch edycji, w tym roku program został rozszerzony. Tegoroczny budżet obejmie nie tylko projekty sportowo-turystyczne, ale również kulturalne. Dolnoślązacy będą mieli łącznie do wykorzystania milion złotych!

czytaj więcej

Leśna

Obligacje na oświetlenie

W gminie Leśna jest jeszcze wiele „ciemnych miejsc”, o potrzebie wykonania oświetlenia całej gminy radni dyskutują już od dłuższego czasu. W 2018 roku na oświetlenie gmina przeznaczy ponad 4 mln zł, niemal 80% terenu gminy uzyska oświetlenie.

czytaj więcej

Zabójstwo w Lubaniu

W niedzielę w jednej z kamienic w Lubaniu ujawniono skrępowane zwłoki 24-letniej kobiety. Jak się dowiadujemy, przyczyną śmierci było uduszenie.

czytaj więcej

PGE Turów

PGE Turów postraszył Anwil

Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec walczyli twardo i sprawiali sporo problemów niepokonanemu we własnej hali Anwilowi Włocławek przez 26 minut gry. Od połowy trzeciej kwarty nie byli już jednak w stanie zatrzymać rozpędzających się gospodarzy.

czytaj więcej

Enej. Druga gwiazda Lawy

LAWA to przebojowa impreza. W tym roku do Lubania przyjedzie Patrycja Markowska. Drugą gwiazdą, która w lecie zabłyśnie na amfiteatrze w Parku na Kamiennej Górze będzie zespół Enej.

czytaj więcej

W końcu mogą się rozciągać!

Winnym przeprowadzki 5 sępów do woliery za kulisami oraz nieplanowanej przebudowy ich woliery jest orkan Grzegorz. Pod koniec października 2017 silny wiatr powalił jedno z drzew, które spadło na wolierę sepów, uszkadzając ją dość poważnie. Na szczęście nie ucierpiał żaden z jej mieszkańców.

czytaj więcej

Zgorzelec

Odzyskali skradziony ciągnik warty 120 tys.

Funkcjonariusze dolnośląsko – saksońskiej grupy „Nysa” ze Zgorzelca odzyskali skradziony w 2016 roku ciągnik rolniczy o wartości około 120 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o paserstwo. Za popełniony czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia