Środa, 22 listopada 2017r.

Imieniny: Cecylii, Wszemily, Stefana

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Zmiany w zasadach przyznawania legitymacji osoby niepełnosprawnej

Z dniem 1 sierpnia 2017 r. na mocy przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, zmianie uległy zasady przyjmowania i wydawania legitymacji osoby niepełnosprawnej, która uprawnia m. in. Do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego, ale też w przypadkach wielu jednostek organizacyjnych stanowi podstawę do korzystania z ulg i zniżek w dostępie do świadczonych przez nie usług.

czytaj więcej

Trzy auta wjechały w watahę dzików

Uwaga, zwierzyna na drogach

W ostatnim czasie coraz częściej słyszmy o przypadkach spotkań z dzikami. Szczególnie groźne są sytuacje, gdy dochodzi do kolizji ich z udziałem. Uważajmy! Apelują leśnicy. To my wtargnęliśmy na ich tereny, a nie one na nasze.

czytaj więcej

Bolesławiec

Dożywocie dla Dominika?

Kilka tygodni temu, całą Polską wstrząsnęła historia morderstwa w Bolesławcu. 19-letni Dominik poważnie zranił matkę i zabił jej konkubenta. Kulisy ich życia rodzinnego wskazują, że chłopak po prostu nie wytrzymał, a czytelnicy z całej Polski deklarują chęć pomocy Dominikowi.

czytaj więcej

Czytelnicy alarmują

Czasowa zmiana bez zmian

Jak co roku przed 1 listopada na ulicy Cmentarnej w Lubaniu wprowadzono czasową zmianę organizacji ruchu. Mimo że zmiana obowiązywać miała do 3 listopada, do dziś nic się nie zmieniło - informują czytelnicy.

czytaj więcej

Park na Kamiennej Górze w Lubaniu

To dopiero początek

Orkan Grzegorz wyrządził spore szkody w drzewostanie lubańskiego parku na Kamiennej Górze. Docierają do nas sygnały od zaniepokojonych mieszkańców, że do tej pory niewiele się tam robi. Sprawdziliśmy. Prace trwają i jest to początek sporych zmian na w parku.

czytaj więcej

W Alior Banku zyskują duety

Kiedy brakuje funduszy na remont domu, wakacyjne podróże czy zakup sprzętu domowego, dobrym rozwiązaniem jest wzięcie pożyczki w banku. Najlepiej oczywiście, jeśli jest tania. Każdy pomysł – bez względu na to, czy jest to wakacyjna podróż, remont, czy zakupy- łatwiej, raźniej i przyjemniej jest realizować wspólnie, niż w pojedynkę i dlatego Alior Bank przygotował ofertę „Pożyczki Dwuosobowej” z oprocentowaniem niższym o połowę od standardowego.

czytaj więcej

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stefana Drzewieckiego

Lasery i grafen – technologie przyszłości

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stefana Drzewieckiego uczniowie kształceni są głównie w kierunkach technicznych. Dlatego szkoła współpracuje z Politechniką Wrocławską, co umożliwia uczniom udział w warsztatach, seminariach, wykładach i praktykach wakacyjnych na Wydziale Elektroniki. Dzięki tym zajęciom naukowym młodzież poznaje nowe, zaawansowane technologie w dziedzinie elektroniki i mechaniki, także dotyczące budowy urządzeń wysyłanych w kosmos (np. minisatelita ESO).

czytaj więcej

Leśna

Jacek Sztuba wśród nagrodzonych przez ministra sportu

W siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyła się uroczystość wręczenia orderów i odznaczeń państwowych, nadanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej oraz odznak ,,Za Zasługi dla Sportu” osobom zasłużonym za działalność na rzecz sportu.

czytaj więcej

Ile pieniędzy wydamy na tegoroczne święta Bożego Narodzenia

Skromnie czy wystawnie?

Średnio 720 zł przeznaczą w tym roku Polacy na zorganizowanie świąt Bożego Narodzenia. Co czwarty z nas wyda na ten cel do 400 zł, a co dziewiąty – ponad 1000 zł. Co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta?

czytaj więcej

Łużyce Lubań - seniorzy

Z BKS bez bramek

W meczu 13. kolejki klasy okręgowej Łużyce Lubań bezbramkowo zremisowały z BKS Bolesławiec. W Pisarzowicach poległy natomiast B-klasowe rezerwy.

czytaj więcej

Łużyce Lubań - grupy młodzieżowe

Juniorzy młodsi mistrzami!

Prowadzeni przez Konrada Murawskiego juniorzy młodsi Łużyc Lubań pokonali na wyjeździe Eskadrę Bolesławiec i zapewnili sobie triumf w grupie II.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia