Poniedziałek, 20 lutego 2017r.

Imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu

Ogłoszenie o naborze wniosków

Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu ogłasza nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy. Nabór wniosków trwa od 01.02.2017r. do 16.02.2017r.

czytaj więcej

Wykroty

TBAI zmienia nazwę na Toyota Boshoku Poland

Podczas oficjalnej ceremonii w czwartek 19 stycznia spółka TBAI Poland ogłosiła zmianę swojej nazwy na Toyota Boshoku Poland Sp. z o.o. Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz lokalnych, samorządowych, Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a także pracownicy zakładu. Wśród gości specjalnych znaleźli się m.in reprezentant Ministerstwa Rozwoju, Tomasz Salomon oraz przedstawiciel Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Adam Małecki.

czytaj więcej

Gryfów Śląski

Sprzedawali koce, prosili o chleb, ukradli złoto i pieniądze

Z informacji od czytelnika portalu lwowecki.info wynikało, iż mogli to być obywatele narodowości romskiej, których tego samego dnia widziano jak oferowali do sprzedaży koce w centrum Mirska. Tam najprawdopodobniej nie udało im się zbić majątku, dlatego przenieśli się do Gryfowa Śl. gdzie w jednym z mieszkań natrafili na pełną życzliwości starszą kobietę.

czytaj więcej

Świeradów-Zdrój

Pożar w Pensjonacie w Świeradowie-Zdroju

"Pali się pensjonat w Świeradowie- Zdroju"- takie zgłoszenie otrzymali kilka minut po godzinie 9. w sobotę 4 lutego br. strażacy. Na miejsce natychmiast zadysponowano osiem zastępów straży pożarnej.

czytaj więcej

Najmniejszy ssak lądowy na świecie nowym mieszkańcem Naszego Zoo Görlitz-Zgorzelec

Doskonałość w formacie mini

Tylko nieliczne gatunki mogą się szczycić superlatywami jakimi został obdarzony ryjówek ertuski: jego waga to średnio 2-3 g, a długość jego ciała to maksymalnie 5 cm.

czytaj więcej

Firma poszukuje pracowników

Agromet ZEHS Lubań SA - oferty pracy

„AGROMET” ZEHS LUBAŃ SA – producent siłowników hydraulicznych – zakład z wieloletnią tradycją , nowoczesnym parkiem maszynowym, stosujący najnowsze technologie- poszukuje kandydatów na następujące stanowiska:

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 21

Uwaga! Opady marznące

Kolejny raz synoptycy ostrzegają o możliwości wystąpienia w naszym regionie słabych opadów marznącego deszczu. Podobnie jak wczoraj gołoledź może występować w nocy i rano.

czytaj więcej

Walka z gołoledzią trwała kilkadziesiąt godzin

Wczorajsza gołoledź w Lubaniu

Takiej gołoledzi nie było od dobrych kilku lat. Mieszkańcy wszystkich okolicznych miejscowości alarmowali o oblodzeniach. W Lubaniu najgorsza sytuacja panowała na chodnikach oraz drodze wyjazdowej z miasta w kierunku Przylasku. Niestety, według synoptyków sytuacja ta może powtórzyć się również dzisiejszej nocy.

czytaj więcej

Leśna - Policjant ratował życie młodemu mężczyźnie, który miał wypadek

Znaleźli mężczyznę w przydrożnym rowie

Wspólnie działania policjanta z powiatu lubańskiego i zatrzymujących się na miejscu zdarzenia kierowców, przyczyniły się do ratowania życia mężczyzny, który uległ wypadkowi. Poszkodowany prawdopodobnie doznał urazu głowy w wyniku upadku z roweru. Był zdezorientowały i kontakt z nim był bardzo utrudniony. Dzięki natychmiastowym działaniom mężczyzna szybko trafił pod opiekę lekarzy.

czytaj więcej

Powiat Lubań

12 nowych pracowni dydaktycznych

Powiat Lubański pozyskał ponad 342 tysiące złotych na stworzenie 12 pracowni edukacyjnych. Środki te przeznaczone zostaną na zakup wyposażenia oraz sprzętu dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych.

czytaj więcej

Gim­na­zjum nr 3 im. Euro­re­gionu Nysa w Luba­niu

Wielki świat w małym mieście

Co zro­bisz? Jak się zacho­wasz? Co powiesz, gdy odwie­dzą Cię goście z wiel­kich i odle­głych kra­jów np. z Chin, Male­zji, Bra­zy­lii?

czytaj więcej

Triumf Konrada

Koło wędkarskie PZW Lubań Miasto zorganizowało pierwsze w tym roku zawody. Rywalizacja toczyła się nad zamarzniętym stawem Uniegoszcz nr I.

czytaj więcej

Spotkanie noworoczne-video

Burmistrz podsumował rok 2016

Pierwsze tygodnie każdego rozpoczętego roku są dobrym okresem na podsumowania minionych dwunastu miesięcy. To również świetna okazja na poinformowanie o zamierzeniach na rok bieżący. W Lubaniu długoletnią tradycją stało się organizowanie tzw. spotkań noworocznych, które takim podsumowaniom służą.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia