Niedziela, 28 maja 2017r.

Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Pięknym jest czyniący piękno

Szczery entuzjazm. Nieukrywana radość. Niesłabnąca energia. Pozytywnych emocji i radości z życia możemy uczyć się od osób ze szkół specjalnych, ośrodków szkolno-wychowawczych, które uczestniczyły w piątek (12 maja) w 27 Regionalnym Przeglądzie ,,Nieprzetartego Szlaku” i Zespołów Artystycznych Szkół Specjalnych.

czytaj więcej

Przejście graniczne Czerniawa – Nove Mesto będzie zamknięte

Mamy złą wiadomość dla osób korzystających z przejścia granicznego Czerniawa-Zdrój – Nove Mesto. Otóż, już od przyszłego tygodnia ma ono zostać zamknięte. Przyczyną są prowadzone po czeskiej stronie roboty drogowe, które mają potrwać aż do września.

czytaj więcej

Konkurs, do zgarnięcia wejściówki

Koncert zespołu Weekend

Już w najbliższy piątek (19.05) w zgorzeleckim klubie Kosmos wystąpi zespół WEEKEND. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowe wejściówki na koncert gwiazdy DISCO POLO.

czytaj więcej

XXV Międzynarodowy Wyścig Kolarski Bałtyk-Karkonosze Tour

Bałtyk-Karkonosze Tour ponownie w Lubaniu

Duża dawka sportowych emocji czeka nas 20 maja. Ulice Lubania zapełnią się kolarzami z kilku kontynentów. Po południu przy Wieży Brackiej zakończy się czwarty etap XXV Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Bałtyk-Karkonosze Tour. Od rana ulice wypełnione będą zawodnikami z klubu kolarskiego Kwisa Lubań, którzy wystartują w wyścigu MTB. Będziemy mogli również dopingować najmłodszym pędzących na dwóch kółkach przez starówkę.

czytaj więcej

Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu

Środki na szkolenia

Chcesz podnieść kwalifikacje Twoje i Twoich Pracowników?
Skorzystaj ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego!

czytaj więcej

Do 19 maja potrwają targi on-line

Rekordy na Transgranicznych Targach Pracy w Zgorzelcu

Blisko 2.000 odwiedzających, ponad 1.000 ofert pracy, 72 stoiska wystawiennicze. To rekordy Polsko-czesko-niemieckich Transgranicznych Targów Pracy, które już po raz 11. Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy zorganizował w Zgorzelcu.

czytaj więcej

Pisarzowice

Kolizja na K30

Tuż przed godziną 11. na drodze krajowej nr 30, na wysokości miejscowości Pisarzowice doszło do groźnego wypadku. Szczęśliwie nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

czytaj więcej

Siłownie w Leśnej i Pobiednej

Wygrajmy siłownię pod chmurką

Wyłącznie od nas zależy czy w gminie Leśna powstaną „siłownie pod chmurką”, które ufunduje firma Nestle. Głosować można do 30 czerwca, konkurencja jest duża więc głosowanie czas zacząć!

czytaj więcej

Nowym wozem strażackim do rowu...

Silne ulewy do jakich dochodziło w miniony weekend były przyczyną wielu podtopień w regionie. Strażacy mieli pełne ręce roboty i pracowali w wielkim pospiechu, żeby nadążyć za naglącymi wezwaniami. Niestety nie wszyscy kierowcy wykazują się zrozumieniem na drogach widząc pędzący w okolicy wóz strażacki.

czytaj więcej

Wpadł w poślizg na autostradzie

Wczorajsze popołudniowe utrudnienia w ruchu na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia to efekt poślizgu w jaki wpadł kierowca Skody. Osobówka uderzyła w bariery energochłonne, poważnie je demolując.

czytaj więcej

Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia

Studenci Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Wrocławskiej zapraszają do wspólnego świętowania na Błoniach Jeleniogórskich. Tegorocznym hasłem przewodnim Juwenaliów jest: święto kolorów. Nie zabraknie także Juwenaliobusu czy wspólnego grillowania.

czytaj więcej

Co należy o tym wiedzieć

Zmiana nazw ulic w Olszynie

26 października 2016 r. Rada Miejska w Olszynie, w związku z wejściem w życie tzw. ustawy dekomunizacyjnej, podjęła uchwałę o zmianie nazw ulic w Olszynie. Nowe nazewnictwo ulic obowiązywać będzie od 1 czerwca 2017 r.

czytaj więcej

Porwali na spacer

Za nami dzień promocyjny lubańskich przewodników. Mimo deszczu znawcy miejskich ciekawostek bezpłatnie oprowadzili kilka grup i dali się poznać z jak najlepszej strony. Przyświecało im hasło "Lubań, jakiego nie znasz".

czytaj więcej

Poszukujemy właściciela roweru

Na terenie Lubania znaleziono rower koloru czarnego z lampami na kierownicy koloru zielonego i pomarańczowego. Właściciel roweru proszony o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Lubaniu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia