Czwartek, 30 marca 2017r.

Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Krzyż Wolności i Solidarności

Marian Witczak odznaczony przez Prezydenta

13 lutego w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, wręczono Krzyże Wolności i Solidarności 40 zasłużonym działaczom opozycji wobec dyktatury komunistycznej.Wśród nich znalazł się mieszkaniec Lubania Marian Witczak.

czytaj więcej

Bolesławiec

W mieszkaniu ujawniono zwłoki dwóch kobiet

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu w dniu dzisiejszym wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania w marcu 2017 roku w Bolesławcu śmierci dwóch kobiet – matki i córki, tj. o czyn z art. 155 k.k.

czytaj więcej

Tenis stołowy

Finał Dolnośląskiej Licealiady

Brzeg Dolny po raz kolejny był organizatorem Finału Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży w Tenisie Stołowym chłopców i dziewcząt. Zawody odbyły się 15 marca 2017 w Hali Kompleksu Hotelowo-Sportowego ROKITA. Zawodnicy zagrali wspaniałe zawody.

czytaj więcej

To co dzieje się na tych przejściach to jakaś tragedia

Poczekasz na światłach

„Przechodząc na zielonym dajesz przykład dzieciom” - trudno się nie zgodzić z tym hasłem. Niestety są przejścia w Lubaniu, gdzie pieszym kończy się cierpliwość i nie dbając o dobry przykład wszyscy idą na czerwonym. Na redakcyjną skrzynkę otrzymaliśmy list od „pieszej mieszkanki Lubania”, która opisuje sytuację na przejściach przy skrzyżowaniu ulic 7 Dywizji i Dworcowej.

czytaj więcej

Orka Lubań

Liga Pływacka 2017 O uśmiech dziecka

W zeszłą sobotę (11 marca) pływacy lubańskiej Orki rozegrali pierwszą edycję Ligi Pływackiej „O uśmiech dziecka” 2017. Trener Krzysztof Wajcfelt jest zadowolony z wyników, ale przed jego wychowankami jeszcze dwie edycje Ligi.

czytaj więcej

Aktualizacja - Apel o pomoc!

Trzy osoby lekko poparzone

W czwartek około 17. omal nie doszło do tragedii w jednym z pałacyków na terenie Olszyny. Strażacy ewakuowali pięć osób.

czytaj więcej

Lubań

Ku radości spacerowiczów

Zbliżająca się wiosna zachęca lubanian do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dla komfortu, a przede wszystkim bezpieczeństwa przechodniów, w ramach poprawy estetyki parku na Kamiennej Górze samorząd remontuje kolejne odcinki schodów, znajdujących się na terenie parku.

czytaj więcej

Porozbijane szkło w skateparku

Młodzież mówi o tym - patologia

Swego czasu lubańska młodzież, jeżdżąca na deskorolkach i rolkach, wystąpiła do włodarzy z prośbą o stworzenie miejsca, gdzie bezpiecznie mogliby trenować. Ci do prośby odnieśli się ze zrozumieniem i w ten sposób powstały podwaliny skateparku, który w ciągu lat rozrósł się o kolejne rampy i urządzenia. Sęk w tym, że ostatnimi czasy miejsce, gdzie można było bezpiecznie spędzać czas stało się dla użytkowników skateparku niebezpieczne. Do tego stopnia, że młodzież zaczęła się organizować i wyjeżdżać do skateparków w sąsiednich miastach.

czytaj więcej

Widzisz - dzwoń na policję

Kierujący crossami łamią przepisy

Widzisz kierującego crossem bez numerów rejestracyjnych po drodze publicznej lub lesie, dzwoń natychmiast na numer 112 – apelują policjanci.

czytaj więcej

Siła Kobiet

W ubiegłym tygodniu Lubań odwiedziła niezwykła kobieta – Miłka Raulin, pretendentka do miana najmłodszej Polki, która zdobyła Koronę Ziemi. Jej wizyta to zasługa innej kobiety, tym razem mieszkanki Lubania. Pretekstem był Dzień Kobiet i Konferencja Siła Kobiet.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia