Jeśli zależy Ci na zoptymalizowaniu pracy w swoim warsztacie, garażu czy magazynie, regał warsztatowy to rozwiązanie dla Ciebie.
Zalety regałów warsztatowych
Stawianie rzeczy na ziemi to wysoce nieefektywny sposób na ich składowanie. Zajmują one znacznie więcej przestrzeni niż powinny, utrudniają poruszanie się w przestrzeni magazynowej oraz utrudniają znalezienie czegokolwiek.
Chowanie rzeczy do szaf, pudeł czy kładzenie ich na blacie również jest chaosem, w którym trudno się odnaleźć. Z tych względów warto postawić na regały warsztatowe.
Umożliwią one łatwą segregację towarów, narzędzi itp., dzięki czemu łatwo będzie można znaleźć to, czego się szuka. Zwiększą ładowność Twojego magazynu. Cechuje je wysoka uniwersalność - dzięki możliwości regulacji wysokości półek każdy przedmiot dostanie tyle miejsca, ile potrzebuje. Z łatwością zmieścisz zatem większe przedmioty. Te małe zaś nie będą zajmować więcej miejsca, niż jest to wymagane.
Niektóre modele regałów warsztatowych posiadają kółka, dzięki którym reorganizacja przestrzeni staje się błahostką. Inne posiadają plastikowe szuflady, które idealnie nadają się do przechowywania drobnych przedmiotów bez ryzyka ich zgubienia.
Regały warsztatowe mają półki wykonane z różnych materiałów. Różnią się one zatem udźwigiem. Dzięki temu na pewno znajdziesz regał odpowiedni do Twoich potrzeb. Np. pełne, metalowe półki, których panele mają szerokość 30 cm, utrzymają nawet 500 kilogramów - pół tony!
Jeśli nie zależy Ci na tak wielkim udźwigu, możesz postawić na półki siatkowe, które poprawią przepływ powietrza i przejrzystość, ograniczą zbieranie się kurzu i ułatwią dostęp do przechowywanych towarów.
Zastosowanie regałów warsztatowych
Regały warsztatowe cieszą się olbrzymią popularnością - i nie bez przyczyny - w wielu branżach, m.in. motoryzacyjnej czy budowlanej, ale również w przemyśle i elektronice. Ich popularność może wynikać z ich uniwersalności oraz dostępności różnych modeli, odpowiadających na różne zapotrzebowania.
Do najpopularniejszych rodzajów regałów magazynowych zaliczają się:
- regały półkowe - dzięki możliwości regulacji rozstawienia półek ułatwiają składowanie towarów i narzędzi o najróżniejszych gabarytach,
- regały na opony - stworzone z myślą o uporządkowanym, bezpiecznym składowaniu opon; doskonale sprawdzają się w warsztatach samochodowych czy wulkanizacji, ale sprawdzą się w każdym garażu, nawet domowym,
- regały wspornikowe - przeznaczone do przechowywania ciężkich przedmiotów, np. materiałów budowlanych.
Do powyższych doliczyć można inne warianty, takie jak regały na kółkach czy regały z plastikowymi pojemnikami. Jak myślisz, który najlepiej spełniłby Twoje potrzeby? Przekonaj się!