Niedziela, 18 lutego 2018r.

Imieniny: Szymona, Konstancji, Flawiana

Strona główna / Artykuły sponsorowane / Spotkanie z Januszem Korwinem - Mikke w Lubaniu

Czego możemy się spodziewać?

Spotkanie z Januszem Korwinem - Mikke w Lubaniu

W najbliższą sobotę, Lubań odwiedzi polityk tyleż barwny co kontrowersyjny - prezes partii Wolność, która do soboty funkcjonowała pod nazwą KORWiN - Janusz Korwin-Mikke. Czego możemy się spodziewać po prelekcji zapytaliśmy Bogusława Strzeleckiego - osobę, która stoi za zaproszeniem polityka do Lubania.

Bogusław Strzelecki: Konkretnego tematu spotkania nie ma. Z doświadczenia wiem, że Prezes jest gotów do rozmów na każdy temat i odpowie na wszystkie pytania. Podejrzewam, że jednego tematu na pewno nie ominie. W związku z niedzielnym marszem, który organizowała partia Wolność, na pewno będzie mowa o upadku cywilizacji europejskiej. Naszym zdaniem cywilizacja europejska upada poprzez brak zasad, brak jakiejkolwiek moralności i niestety w coraz większym stopniu wykorzystuje to islam. Zapraszam wszystkich do rozmowy. Nie taki diabeł straszny jak go malują. Warto porozmawiać i warto wyrobić sobie własne zdanie na podstawie rozmowy.

eLuban.pl: Korwin - Mikke to kontrowersyjny polityk i zapewne na spotkaniu nie obędzie się bez kontrowersji.

Bogusław Strzelecki: Mogę tylko powiedzieć, że Prezes jest zawsze szczery. Uważam, że warto zainteresować się tym co nas otacza i to nie tylko na podstawie przekazów medialnych. Tym bardziej, że jego słowa są często wyrwane z kontekstu.

eLuban.pl: Partia KORWiN i zwycięzca ostatnich wyborów PiS są postrzegane jako prawicowe. Czym różniłby się sejm, gdyby KORWiN przekroczył próg wyborczy?

Bogusław Strzelecki: Przede wszystkim nie mogę się zgodzić, że PiS jest partią prawicową. Ktoś kiedyś stwierdził, że w Polsce nie ma partii prawicowych jest tylko lewica pobożna i bezbożna. Tak naprawdę jedynie stosunkiem do kościoła różni się PO od PiS. Jeżeli chodzi o pomysły gospodarcze i socjalne obecnie rządzący są bardziej lewicowi niż PO. Wielu przeciwników partii KORWiN powinno ubolewać, że ta nie przekroczyła progu wyborczego, bo teraz sejm wyglądałby zupełnie inaczej. PiS nie miałby większości i byłoby o wiele łatwiej, przyjemniej i mogę zagwarantować, o wiele ciekawiej. Bo wielu ludzi z partii Korwin jest naprawdę świetnych, a ich wypowiedzi byłyby hitami internetu. Internetu, bowiem telewizja dopóki jest rządowa będzie pokazywała to co chce pokazywać.

eLuban.pl: Jak Pan w takim razie ocenia rok rządów Prawa i Sprawiedliwości?

Bogusław Strzelecki: PiS zrobił jedną prostą rzecz, przekupił ludzi ich własnymi pieniędzmi. Ludzie niestety nie zdają sobie sprawy z tego, że rząd nie ma własnych pieniędzy. Rząd wszystko co daje musi najpierw komuś zabrać, a po drodze muszą być jeszcze koszty tego wszystkiego, przecież rzesza urzędników za darmo pracować nie będzie. Żeby dać 500 zł trzeba zabrać więcej. Dzięki temu w sondażach twardo stoi jako lider. Tutaj ciekawostka, à propos tego od czego zaczęliśmy, czyli zaproszenia na spotkanie z Januszem Korwinem – Mikke i tego co powiedziałem, że ludzie powinni zacząć się interesować tym co ich otacza. Z sondażu przeprowadzonego przed kilku dniami przez TNS Polska wynika, że 9% Polaków uważa PiS za największą partię opozycyjną! Świadczy to o tym, że 9% Polaków kompletnie nie wie o tym co się w kraju dzieje. Gotów jestem się założyć, że co najmniej połowa z nich brała udział w wyborach. To jest przerażające.

eLuban.pl: O czym jeszcze będzie można porozmawiać na spotkaniu? Aborcja, francuskie śmigłowce, Trybunał, ujednolicenie podatków?

Bogusław Strzelecki: Tu chciałbym zaznaczyć, jako prawdziwa prawica jesteśmy za ochroną życia i nie wyobrażamy sobie, aby można było zabić dziecko tylko dlatego, że jest komuś niepotrzebne. Niestety temat aborcji poruszany jest jedynie wtedy, gdy trzeba przykryć inne działania rządu. Teraz pracuje się nad międzynarodowymi umowami handlowymi TIPA i CETA. Ostatnio potwierdzono, że podniesiony pięć lat temu na dwa lata VAT zostaje utrzymany. O tym nikt nie mówił bo wszyscy byli zajęci tematem aborcji, a to są tak naprawdę ważne rzeczy. Społeczeństwo łatwiej zająć tematami światopoglądowymi, bo społeczeństwo na gospodarce się nie zna i nie wie co z czego wynika.

eLuban.pl: Na tym zakończymy. Na te i inne tematy z pewnością będzie można podyskutować podczas sobotniego spotkania.

Bogusław Strzelecki: Jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich do rozmowy, nie taki diabeł straszny jak go malują. Warto rozmawiać, warto wyrobić sobie własne zdanie i warto wiedzieć co nas otacza.

eLuban.pl: Dziękujemy za rozmowę.

Spotkanie z Prezesem partii Wolność (KORWiN), europosłem Januszem Korwin-Mikke rozpocznie się od wykładu, następnie cześć z pytaniami, na końcu możliwość zrobienia zdjęć z Prezesem i krótkiej wymiany zdań.

Sobota 15 października 2016 roku, godzina 15.30 – 17.00. Łużyckie Centrum Rozwoju, Rynek-Sukiennice 38, Lubań.

Autor: Artykuł sponsorowany
comments powered by Disqus