Poniedziałek, 19 lutego 2018r.

Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelego

Strona główna / Blogi / W końcu mogą się rozciągać!

W końcu mogą się rozciągać!

Winnym przeprowadzki 5 sępów do woliery za kulisami oraz nieplanowanej przebudowy ich woliery jest orkan Grzegorz. Pod koniec października 2017 silny wiatr powalił jedno z drzew, które spadło na wolierę sepów, uszkadzając ją dość poważnie. Na szczęście nie ucierpiał żaden z jej mieszkańców.

Dzięki licznym datkom finansowym oraz rzeczowym, a także intensywnej pracy pracowników zoo, w ostatnich 3 miesiącach udało się nie tylko usunąć powstałe szkody. Woliera została odbudowana, a także częściowo odnowiona: nowe masywne stalowe wsporniki zastąpiły dotychczasowe drewniane, założono nową siatkę, a całą wolierę podwyższono o 1,5m.

Podczas przebudowy pomyślano także o atrakcji dla gości - dotychczasowa jaskinia naukowca została powiększona. W przyszłości będzie można tu zdobyć ciekawe informacje na temat zagrożenia tych dostojnych ptaków. Wielką atrakcją będzie kamera przekazująca obraz z gniazda sępów. Dotychczas goście nie mieli świadomości, iż nasze sępy złożyły jaja i wysiadują je, bądź wychowują młode. Od teraz się to zmieni! Monitor w jaskini naukowca pozwoli zainteresowanym na obserwację prywatnego życia naszych dwóch par sępów. Od jaja do samodzielnego lotu...

 

 

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

Autor: Zoo Görlitz
comments powered by Disqus