Czwartek, 27 kwietnia 2017r.

Imieniny: Zyty, Teofila, Felicji

Foto

Fotogaleria

O tym jak jajko pisanką zostało

Dziś 37 dzieci z oddziału przedszkolnego w Radostowie Średnim brało udział w przedstawieniu pod wdzięcznym tytułem : „O tym jak jajko pisanką zostało”.

zobacz galerię

Leśna - Fotogaleria

ZIMO PRECZ!!

Zgodnie z tradycją, dzieci w barwnych pochodach i przy dźwiękach "przeszkadzajek" pożegnały dziś symbol zimy - Marzannę. Nie inaczej było w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku. Barwny pochód przeszedł po ulicach Leśnej skandując okrzyki ZIMO PRECZ!!

zobacz galerię

Fotogaleria

Kolędowanie Gimnazjum nr 3

Gimnazjum nr 3 im. Euroregionu Nysa w Lubaniu po raz kolejny ze swoimi działaniami wychodzi poza teren szkoły. Tym razem szkolna społeczność przygotowała szopkę bożonarodzeniową, która stanęła tuż obok kościoła św. Trójcy w Lubaniu.

zobacz galerię

Fotogaleria

Jubileusz 70 - lecia ZSP im KZL na zdjęciach

„ Jeśli nie znalazłeś sposobu na zatrzymanie czasu pozwól minionym chwilom powrócić we wspomnieniach”. Jubileusz 70 – lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej obchodzony w ubiegłą sobotę był doskonałą okazją, aby wrócić do miejsc i osób z czasów młodości. Zapraszamy też do fotogalerii, w której przy odrobinie szczęscia zobaczyć będzie można przyjaciół ze szkolnej ławy.

zobacz galerię

Video i fotorelacja

Ostatni dzień Lawy 2016

Dzień Aktywnej Rodziny. Podobnie jak w latach ubiegłych pod tym hasłem odbywał się ostatni dzień Lawy. DAR to impreza przygotowana przez działające na terenie Lubania i nie tylko organizacje pozarządowe. Wieczorem zebrani na lubańskim rynku goście usłyszeli zespół Leszcze z Kacprem Kuszewskim jako frontmanem.

zobacz galerię

Video i fotogaleria

Dni Lubania 2016 - dzień drugi

Drugi dzień obchodów dni Lubania to Lawa, w tym roku królowały kabarety i muzyka. Zapraszamy do fotogalerii. Sporo osób odnajdzie się na zdjęciach.

zobacz galerię

Fotorelacja

Żegnaj szkoło!

Od jutra młodzież w Polsce rozpoczyna wakacyjny wypoczynek. Dzisiejszego dnia ze szkołą, w której spędzili 3 lata, pożegnali się uczniowie trzecich klas Gimnazjum im. Euroregiony Nysa w Lubaniu.

zobacz galerię

Szkolna strefa kibica

Dziś o godzinie 21. rozpocznie się spotkanie Polska - Niemcy podczas odbywających się we Francji Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu już od godzin rannych kibicują naszej reprezentacji.

zobacz galerię

Szkoła Podstawowa nr 4

Witaj wiosno!

Wiosnę na ulicach miasta witali dziś również uczniowie SP nr4  im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu. Około godziny 11. barwny korowód przemaszerował ulicami miasta. Pod ratuszem przy dźwiękach gitary młodzież zaśpiewała kilka zwrotek piosenki „Wiosna” nagranej przez zespół Skaldowie. Zapraszamy do fotogalerii.

zobacz galerię

Festiwal Kolorów

Holi wiosna z Gim 3

Pierwszy dzień wiosny to największa radość dla młodzieży szkolnej. Tego dnia pedagodzy dwoją się i troją, aby zatrzymać młodzież w szkołach. Gimnazjum nr 3 z Lubania zorganizowało "Holi wiosnę" czyli lubański festiwal kolorów. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

zobacz galerię

Foto i video relacja

Relacja z Tanecznej Wywiadówki

Dzisiejsza "Taneczna Wywiadówka", zorganizowana przez Klub Tańca Towarzyskiego „Ametyst” przy MDK w Lubaniu, zgromadziła tłumy widzów. Na parkiecie tańczyło ponad 100 tancerzy a gwiazdami wieczoru byli Jan Kliment i Lenka Tvrzova, uczestnicy programu Taniec z gwiazdami.

Zapraszamy do obejrzenia foto i wideo relacji z tego wydarzenia.

zobacz galerię

Fotogaleria

Izerski Jarmark Rękodzieła i Sztuk Wszelakich

Zakończył się pierwszy dzień Izerskiego Jarmarku Rękodzieła i Sztuk Wszelakich. Impreza po raz pierwszy odbywa się w Hali Spacerowej Domu Zdrojowego w Świeradowie-Zdroju, a w to urokliwe miejsce zjechało ponad 50 wystawców z całego Dolnego Śląska.

zobacz galerię

Ida święta :)

Lubań udekorowany

Dziś na ulicach Lubania stanęła trzecia z zapowiadanych choinek. Zapraszamy do galerii abyście sami ocenili, która jest ładniejsza. 

zobacz galerię

FOTORELACJA

Orlęta Lwowskie - najdzielniejsze dzieci świata

W wojnie z Ukraińcami o Lwów z lat 1918-19 co czwarty polski obrońca nie miał więcej niż siedemnaście lat. Bohaterstwo Orląt Lwowskich nie może zostać zapomniane, dlatego uczniowie lubańskiego Gimnazjum nr 3 im. Euroregionu Nysa przypomnieli mieszkańcom ich historię happeningiem w centrum Lubania. 

zobacz galerię

4F Świeradów Run (FOTORELACJA)

Biegiem na szczyt

500 osób zdecydowało się spróbować swoich sił w biegu 4F RUN Świeradów Zdrój. Najszybsi, na szczyt Stogu Izerskiego, wbiegli w niecałą godzinę. 

zobacz galerię

(FOTO)

Więcej zdjęć z FotoCon’u we Wleniu

FotoCon jest to pierwsza na świecie międzynarodowa darmowa impreza dla fotografów i cosplayerów. Głównym celem FotoConu jest umożliwienie fotografom i cosplayerom dzielenia się swoim doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami. No i oczywiście, świetnymi zdjęciami! Tegoroczna edycja odbyła się 14-16 sierpnia w niedalekim Wleniu. Prezentujemy najlepsze fotografie z tegorocznej edycji, które podbijają internet. 

zobacz galerię

Powiatowe ćwiczenia

Czocha w ogniu

Dzisiejszego poranka dyżurny PSP w Lubaniu otrzymały zgłoszenie, że płoną pomieszczenia nad częścią hotelową Zamku Czocha w Leśnej. Kiedy pierwsze jednostki dotarły na miejsce ewakuowano już większość hotelowych gości. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń powiatowych, które przeprowadzane są raz do roku. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

zobacz galerię

Fotorelacja

Noc Kupały

Już po raz drugi uczniowie Gimnazjum nr 3 w Lubaniu przypomnieli, że tak zwana Noc Świętojańska swój początek miała w czasach pierwszych Słowian, kiedy letnie przesilenie nazywano Nocą Kupały. 

zobacz galerię

FOTOGALERIA

Noble Jump na poligonach w Świętoszowie

Dziś na poligonach w okolicach Żagania i Świętoszowa kończą się ćwiczenia szpicy NATO pod nazwą Noble Jump. Ćwiczenia te rozgrywały się w dniach 9-19 czerwca, a scenariusz szkolenia obejmuje reagowanie na zagrożenia hybrydowe. Bierze w nich udział ok. 2,1 tys. żołnierzy z 9 krajów, m.in. z Polski, Belgii, Czech, Niemiec, Holandii, Norwegii, Litwy, Węgier i USA. Jest to jedno z przedsięwzięć organizowanych w czerwcu przez Sojusz pod wspólnym kryptonimem Allied Shield (Sojusznicza Tarcza). Żołnierze szkolą się także podczas manewrów „Saber Strike-15” oraz „Baltops”.

zobacz galerię

(FOTOGALERIA)

Dla babć i dziadków!

Sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury rzadko wypełnia się po same brzegi. Tak właśnie było wczoraj, w trakcie jasełek dla babć i dziadków, w których wystąpili podopieczni Przedszkola Niepublicznego nr 1. Były śpiewy, tańce, wiersze i życzenia dla wszystkich, którzy na co dzień rozpieszczają najmłodszych członków rodziny. 

zobacz galerię

(FOTORELACJA)

IV Jarmark Bożonarodzeniowy w Lubaniu

Na Rynku w Lubaniu wystawcy świątecznych stoisk i kramów oferowali: ozdoby bożonarodzeniowe i rękodzieło, biżuterię i odzież, zabawki, autorskie lokalne tomiki poezji, wyroby z wosku pszczelego, tradycyjne potrawy, wypieki świąteczne, pierniki, słodycze, swojskie wędzone kiełbasy, szynki, wędliny, przyprawy miody z własnej pasieki, skarpetki z imieniem i wiele innych. 

zobacz galerię

(FOTOGALERIA)

Świąteczny Lubań

Święta tuż, tuż. Kończymy już przygotowanie listy świątecznych potraw, prezenty powinny już być wybrane, a i w naszym mieście widać zbliżające się Boże Narodzenie. Dziś świetlne iluminacje dopełniła choinka, która stanęła pod Basztą Bracką. Zobaczcie jak była budowana i jak prezentuje się Lubań w świątecznej scenerii.  

zobacz galerię

Fotorelacja

Lubańskie Mikołajki

Odwiedziliśmy dziś z aparatem dwie imprezy mikołajkowe zorganizowane  w Lubaniu. „Sportowe Mikołajki” na hali sportowej organizował Lubański MOSiR, z kolei „Spotkanie z Mikołajem” zorganizowane zostało przez MOPS i MDK. Zapraszamy do galerii.

zobacz galerię

FOTORELACJA

Witaj Wiosno!

20 marca przypada początek astronomicznej - a 21 marca początek kalendarzowej - wiosny. O ile z tą pierwszą datą wszyscy musimy się powoli oswoić (a astronomiczna wiosna będzie się zaczynała 20 marca aż do 2102 roku), o tyle druga data jest zakorzeniona w tradycji jako dzień wagarowicza. Na wesołe "wagary" - jak się okazało wypełnione po brzegi zajęciami - wybraliśmy się z przedszkolakami z Lubania. Przedstawiamy poniżej galerię ponad 100 zdjęć z wiosennego marszu Przedszkola Miejskiego nr 1, szturmowania fontanny przez Przedszkole Miejskie nr 3, inwazji Kamiennej Góry, której dokonało Przedszkole Niepubliczne nr 1 oraz bardzo smakowitej wizyty w kolorowej "Restauracji pod Marzanną", w którą za sprawą małych rączek zmieniło się Przedszkole Miejskie nr 5.

zobacz galerię

FOTORELACJA

Dzień Babci i Dziadka w PN1

Za nami dni, w których wszyscy staraliśmy się uhonorować babcie i dziadków. Zobaczcie jak zrobili to podopieczni Przedszkola Niepublicznego nr 1.

zobacz galerię

FOTOGALERIA

Szopki Bożonarodzeniowe

Miejski Dom Kultury wraz ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich przy parafii pw. Św. Trójcy jak co roku ogłosił konkurs, w ramach którego poszukiwana jest najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa. Chętni uczniowie swoje stajenki betlejemskie już zgłosili, a wszystkie przygotowane prace oglądać można w lubańskim MDK. Jury zwycięzcę wybierze już 30 grudnia, a my na łamach naszego portalu prezentujemy wszystkie makiety.

zobacz galerię

Fotogaleria

Trofea lubańskich żabkarzy

Piękne radosne i wzruszające chwile dla lubańskiego pływania.Reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy Orka Lubań Robert Kusto wygrał z w stolicy Dolnego Śląska prestiżowy główny finałowy wyścig Memoriałowy na dystansie 100 metrów stylem klasycznym (1:05,55) ,w tym roku szczególny wyścig  upamiętniający sześćdziesiątą rocznicę rekordu świata Marka na tym dystansie.

zobacz galerię

 | 1 | 2 |  Następna Ostatnia