Poniedziałek, 18 grudnia 2017r.

Imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji

Strona główna / Gmina wiejska Lubań

Gmina wiejska Lubań

Jeszcze w tym roku

Remont drogi w Kościelniku

Jeszcze w tym roku Gmina Lubań wykona przebudowę dwustumetrowego odcinka drogi w Kościelniku, zniszczonego podczas powodzi w 2013 roku.

czytaj więcej

Gmina Lubań

Sprawozdanie z obrad Rady Gminy

Z końcem października radni Gminy Lubań spotkali się na sesji, by podjąć kilka istotnych dla funkcjonowania gminy uchwał. Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z sesji, przygotowanym przez Radę.

czytaj więcej

Gmina Lubań

Platforma zakupowa

Gmina Lubań uruchomiła Platformę Zakupową. Będzie to podstawowe narzędzie komunikacji z dostawcami. Elektroniczny proces zakupowy dla Gminy ma uprościć i przyśpieszyć procedury, a przedsiębiorcy muszą posiadać jedynie dostęp do internetu. 

czytaj więcej

Gmina Lubań

I stanie się światłość

Po latach oczekiwania Radogoszcz, ostatnia „ciemna” wioska na terenie Gminy Lubań, doczeka się nowoczesnego oświetlenia. Jeżeli w terminie zostanie wyłoniony wykonawca, do połowy 2018 roku nowe lampy pojawią się we wszystkich sołectwach gminy.

czytaj więcej

Fotogaleria

Dożynki trzech wiosek

W sobotę (09.09.) odbyły się Dożynki Wiejskie Nawojowa Łużyckiego, Nawojowa Śląskiego i Radogoszczy - czas podziękowań za zbiory oraz ciężką pracę rolników, ale również czas odpoczynku i dobrej zabawy.

czytaj więcej

Gmina Lubań

Przebudowa drogi w Pisarzowicach

Gmina Lubań zakończyła realizację inwestycji pn.: "Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Pisarzowicach". W ramach umowy podpisanej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, Gmina Lubań dokonała przebudowy drogi gruntowej na odcinku 549 m.

czytaj więcej

Radostów

Szkolna Gala Talentów

Z końcem roku szkolnego dzieci z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Radostowie Średnim zajmowały się poszukiwaniem talentów oraz wyjaśnieniem czym tak naprawdę jest talent. Swoje dociekania zarejestrowały na nagraniu wideo. Drugim etapem było zaprezentowanie odkrytych talentów szerszej publiczności. Zapraszamy do obejrzenia wideo oraz fotorelacji z powyższych wydarzeń.

czytaj więcej

Gmina Lubań

E-usługi publiczne w Gminie Lubań

Gmina Lubań złożyła pod koniec maja br. wniosek o dofinansowanie projektu pn. „E-usługi publiczne w Gminie Lubań” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 2. Technologie informacyjno-komunikacyjne dla działania 2.1 E-usługi publiczne.

czytaj więcej

Gmina Lubań

Będzie nowe oświetlenie?

Na drogach gminy Lubań wkrótce pojawić może się nowoczesne oświetlenie. Gminni włodarze właśnie złożyli wniosek na dofinansowanie wykonania 272 sztuk opraw oświetleniowych ze źródłem LED.

czytaj więcej

XXVI Sesja Rady Gminy Lubań - podjęte uchwały

Absolutorium dla wójta

W sali konferencyjnej Urzędu Gminy Lubań 2 czerwca br. odbyła się XXVI Sesja Rady Gminy Lubań poświęcona wykonaniu budżetu za rok 2016 oraz absolutorium dla Wójta Zbigniewa Hercunia.

czytaj więcej

Pisarzowice – droga dojazdowa do gruntów rolnych

Zarząd Województwa Dolnośląskiego rozdysponował środki dla samorządów na zadania związane z modernizacją dróg dojazdowych do gruntów rolnych w województwie dolnośląskim. Dotacja ze środków budżetu województwa, objęła również Gminę Lubań, która otrzymała dofinansowanie na zadanie pn. „Pisarzowice – droga dojazdowa do gruntów rolnych”.

czytaj więcej

Ważne dla prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą

Informacja dla ubezpieczonych w KRUS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego uprzejmie przypomina o zbliżającym się terminie na złożenie w Kasie zaświadczenia albo oświadczenia dotyczącego rocznej kwoty należnego podatku dochodowego za poprzedni rok podatkowy od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia