Piątek, 20 października 2017r.

Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana

Strona główna / Gospodarka

Gospodarka

Nowy dyskont non-food

Holendrzy w Lubaniu

Kolejna sieć dyskontowa z produktami niespożywczymi planuje otwarcie swojej placówki w Lubaniu.

czytaj więcej

Nowe obowiązki podatkowe od 2018 roku

JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców

Podatnicy VAT, którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, od 1 stycznia 2018 r. będą mieć obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT. Swój rejestr sprzedaży i zakupów VAT będą przesyłać do resortu finansów jako Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT).

czytaj więcej

Firmy zaoszczędzą miliardy na tych uproszczeniach

Wartość pracy małżonka będzie można wliczyć w koszt uzyskania przychodu, natomiast status „małego podatnika CIT" uzyskają firmy o dochodach do 2 mln euro rocznie, obecnie jest to 1,2 mln euro - takie m.in. mają być skutki ustawy, której projekt MR skierowało do konsultacji i uzgodnień.

czytaj więcej

Brakuje danych płacowych z setek firm

Tysiące osób może mieć niższą emeryturę

System przechowywania dokumentacji osobowej i płacowej sprzed 1999 r. jest nieskuteczny; wielu obywateli ma problemy z udokumentowaniem zarobków, a od tego zależy wysokość emerytury - wskazano w raporcie Najwyższej Izby Kontroli.

czytaj więcej

Kolejny krok do uszczelnienia VAT

Wpłaty tylko na zarejestrowane konto

Firma, która zapłaci kontrahentowi na konto niezarejestrowane przez fiskusa nie będzie mogła zaliczyć takiego wydatku do kosztów uzyskania przychodów - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o VAT, który we wtorek ma opublikować Ministerstwo Finansów.

czytaj więcej

Niskie ceny paliw w Polsce, ale jak długo?

Polscy kierowcy mają powody do zadowolenia. Paliwo na stacjach benzynowych jest obecnie stosunkowo tanie, znacznie tańsze niż jeszcze na początku roku. To dobra wiadomość m.in. dla tych, którzy wybierają się samochodem na wakacje. Po drugie nie będzie podwyżki cen związanej z wprowadzeniem Funduszu Dróg Samorządowych. Czy w drugiej połowie roku korzystna sytuacja na stacjach się utrzyma?

czytaj więcej

Czy interesy klientów będą lepiej chronione?

Nowa ustawa o kredycie hipotecznym.

22 lipca weszła w życie znowelizowana ustawa o kredycie hipotecznym. Doprecyzowuje ona przepisy związane z udzielaniem kredytów hipotecznych, zapewnia klientom większe bezpieczeństwo i sprawia, że mogą podejmować swoje decyzje bardziej świadomie. Co konkretnie zmienia nowy akt prawny?

czytaj więcej

Lubań

Miasto przyjazne MŚP

19 lipca 2017 r. w siedzibie Urzędu Miasta Lubań zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy miastem Lubań a Dolnośląskim Funduszem Rozwoju. Porozumienie podpisali burmistrz Arkadiusz Słowiński i prezes Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju Marek Ignor.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia