Niedziela, 17 grudnia 2017r.

Imieniny: Olimpii, Lazarza, Floriana

Strona główna / Gospodarka

Gospodarka

To mogą być najdroższe święta od lat

W grudniu ceny żywności w Polsce będą o 4,5 proc. wyższe niż przed rokiem. Tempo wzrostu cen tych produktów będzie zatem najszybsze od 2011 r., kiedy to w grudniu ceny żywności były o 4,7 proc. wyższe niż rok wcześniej – prognozują analitycy Departamentu Analiz Ekonomicznych, Sektorowych i Rynków Rolnych Banku BGŻ BNP Paribas.

czytaj więcej

Dajesz świąteczne prezenty pracownikom?

Zobacz, jak uniknąć podatku

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż i wielu pracodawców myśli o obdarowaniu swoich pracowników prezentami. Należy przy tym pamiętać, że stanowią one świadczenie rzeczowe i podlegają opodatkowaniu na takich samych zasadach jak wynagrodzenie. Oczywiście są pewne wyjątki…

czytaj więcej

"Wtorki z JPK"

Urząd Skarbowy bezpłatnie szkoli mikroprzedsiębiorców

Urząd Skarbowy w Lubaniu realizuje akcję szkoleniową "Wtorki z JPK". W każdy pracujący wtorek grudnia urząd skarbowy będzie szkolić mikroprzedsiębiorców z tworzenia i przesyłania plików JPK_VAT. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

czytaj więcej

Czy się sprawdzi?

Kolejny mechanizm przeciwdziałający wyłudzeniom podatku VAT

1 kwietnia 2018 r. powinien zacząć obowiązywać w Polsce mechanizm podzielonej płatności (split payment) przeciwdziałający wyłudzeniom podatku VAT. Rozwiązanie to będzie korzystne dla nabywców towarów i usług, a ponieważ to oni będą decydowali o jego zastosowaniu, ma ono szanse się szybko rozpowszechnić. Sprzedawcy będą mogli bronić się przed mechanizmem dzięki zawieraniu specjalnych klauzul umownych. Pytanie tylko, czy będą one skuteczne.

czytaj więcej

Najwyższy wzrost dotyczy przedsiębiorców

Podatki w górę

Podczas październikowej sesji Rady Miasta Lubań, radni niemal jednogłośnie przyjęli uchwałę o podniesieniu stawek podatku od nieruchomości na rok 2018. W efekcie wysokość podatków w Lubaniu to maksymalne stawki dopuszczone w roku 2018 przez Ministra Rozwoju i Finansów.

czytaj więcej

Samorządowy ranking dochodów

Kto zarabia najwięcej

Na dochody samorządów składa się wiele czynników, jednak tymi które najlepiej świadczą o zamożności gminy są dochody z podatków i opłat. Sprawdziliśmy, które z samorządów w regionie radzą sobie najlepiej.

czytaj więcej

Wtorki z JPK_VAT

Szkolenia dla mikroprzedsiębiorców

Z nowym rokiem wobec mikroprzedsiębiorców wchodzi w życie obowiązek przekazywania organom kontroli skarbowej szczegółowych danych podatkowych w formie Jednolitych Plików Kontrolnych. W związku z tym Naczelnik Urzędu Skarbowego w Lubaniu zaprasza na szkolenia dotyczące tematyki JPK.

czytaj więcej

Nowy dyskont non-food

Holendrzy w Lubaniu

Kolejna sieć dyskontowa z produktami niespożywczymi planuje otwarcie swojej placówki w Lubaniu.

czytaj więcej

Nowe obowiązki podatkowe od 2018 roku

JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców

Podatnicy VAT, którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, od 1 stycznia 2018 r. będą mieć obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT. Swój rejestr sprzedaży i zakupów VAT będą przesyłać do resortu finansów jako Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT).

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia
Uwaga! Oblodzenie- możliwe śliskie drogi. Prośimy zachować ostrożność!