Poniedziałek, 22 stycznia 2018r.

Imieniny: Anastazego, Wincentego

Strona główna / Historia regionu

Historia regionu

Podziemne przejścia w Zawidowie

Podziemny Zawidów

Przed dwoma miesiącami Muzeum Regionalne w Lubaniu pozyskało wykonany odręcznie plan zabudowy okolic dawnego placu kościelnego w Zawidowie.

czytaj więcej

Stowarzyszenie Miłośników Górnych Łużyc

Prośba o wsparcie wystawy w schronie!

Stowarzyszenie Miłośników Górnych Łużyc wraz z Urzędem Miasta wspólnie przygotowują się do otwarcia wystawy w schronie pod parkiem miejskim w Lubaniu. Wystawa będzie poświęcona okresowi II wojny światowej i pancernej bitwie stoczonej o Lubań w lutym-marcu 1945 r.

czytaj więcej

Co znajduje się pod rynkiem?

Czy Gryfów kryje tajemnice?

Sobota 26 października 2013 roku godzina 10:00, przed ratuszem gryfowskim zebrała się grupa ludzi, wśród których widać burmistrza Miasta Gryfowa  Śląskiego. Grupa przenosi się do gabinetu pana burmistrza gdzie następuje odprawa do działań, jakie mają być przeprowadzone w dniu dzisiejszym na  rynku i w ratuszu.

czytaj więcej

Jesienne porządki

Historia cmentarza wojennego na Kamiennej Górze

Jak co roku, wraz ze zbliżaniem się Zaduszek, także na lubańskim cmentarzu wojennym na Kamiennej Górze prowadzone będą intensywne prace porządkowe i remontowe. Wielu młodszych mieszkańców naszego grodu nawet nie miało sposobności być na tej nekropolii, położonej na krańcu parku, a tym bardziej poznać jej historię.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9