Sobota, 27 maja 2017r.

Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

Strona główna / Komunikacja

Komunikacja

W wyniku zderzenia paraliż komunikacyjny

Kolizja na Osiedlu Piastów

W wyniku kolizji dwóch aut osobowych po raz kolejny mamy do czynienia z częściowym paraliżem komunikacyjnym Osiedla Piastów w Lubaniu. Około 14.50 na skrzyżowaniu ulic Worcella, Wojska Polskiego, Kazimierza Wielkiego i Esperantystów doszło do zderzenia aut w wyniku, którego zablokowana została całkowicie ulica Wojska Polskiego.

czytaj więcej

Kobieta nie miała szans na ratunek

Pijany kierowca zabił na chodniku

W miejscowości Kościelnik pod Lubaniem zginęła kobieta przejechana przez pijanego kierowcę. Ten, jadąc w zakręcie ze zbyt dużą prędkością złapał pobocze i stracił panowanie nad samochodem. Do zdarzenia doszło dziś o godzinie 12.40.

czytaj więcej

Kolizja na pl. 3 Maja

Tuż po godzinie 20. na placu 3 Maja doszło do niegroźnej stłuczki. Przy działającej sygnalizacji świetlnej, kierujący BMW wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym kierowcy Peugeota.

czytaj więcej

Nie zatrzymali się do policyjnej kontroli bo wracali z "jumy"?

Dachowanie z ciężarną kobietą w aucie

Skrajna głupota i nieodpowiedzialność to słowa, które cisną się na usta po ustaleniu faktów jakie towarzyszyły zdarzeniu drogowemu, do którego doszło w sobotnią noc na drodze K30 w miejscowości Olszyna.

czytaj więcej

Wideo czytelnika

O włos od wypadku

Jeden z naszych czytelników przesłał film ilustrujący sytuację do jakiej doszło kilka dni temu na skrzyżowaniu drogi K30 z ulicą Podwale w Lubaniu. Na filmie widać jak tylko dzięki przytomności kierowcy Mitsubishi nie doszło do kolizji.

czytaj więcej

Pisarzowice

Kolizja na K30

Tuż przed godziną 11. na drodze krajowej nr 30, na wysokości miejscowości Pisarzowice doszło do groźnego wypadku. Szczęśliwie nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

czytaj więcej

Wpadł w poślizg na autostradzie

Wczorajsze popołudniowe utrudnienia w ruchu na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia to efekt poślizgu w jaki wpadł kierowca Skody. Osobówka uderzyła w bariery energochłonne, poważnie je demolując.

czytaj więcej

Aktualizacja

Uwaga! Utrudnienia na K30 w Lubaniu

Osoby zamierzające poruszać się samochodami w obrębie Lubania powinny liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Wszystko z powodu rozlanej substancji ropopochodnej. Plama ciągnie się od ulicy Torowej, Lwówecką następnie drogą K30 w kierunku Kauflandu.

czytaj więcej

Pomyliła pedał hamulca z pedałem gazu?

Szalona jazda po chodniku

Tuż po godzinie 17. na ulicy Łąkowej w Lubaniu doszło do nietypowego zdarzenia drogowego. Prowadząca Opla Corsę kobieta straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo wyrywając je z korzeniami.

czytaj więcej

Groźne zdarzenie drogowe na K30

Zatrzymał się na szopie z drewnem

Nadmierna prędkość, wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu i mokra nawierzchnia były przyczyną niezwykle groźnie wyglądającego zdarzenia. Doszło do niego dziś przed godziną 13. na krajowej 30 w miejscowości Pisarzowice.

czytaj więcej

Straż Miejska Lubań

Znak drogowy o którym wielu kierowców zapomina

Mijając znak drogowy D-40 oznaczający wjazd do strefy zamieszkania, kierujący pojazdami nierzadko zachodzą w głowę, co wolno a czego nie wolno oraz wobec jakich przepisów należy się w jej obrębie bezwzględnie stosować.

czytaj więcej

Dachowanie busem

Dziś około godziny 14. na drodze 296 w miejscowości Pisarzowice doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch Volkswagenów: busa LT i osobowego Passata.

czytaj więcej

Działoszyn

Śmiertelne potrącenie

Dziś około godziny 11. na drodze wojewódzkiej 352 w miejscowości Działoszyn doszło do tragedii, w wyniku której zginęła kobieta.

czytaj więcej

Lubań

Wkrótce nowy parking

Wszyscy użytkownicy czterech kółek w Lubaniu spotkali się z problemem parkowania w pobliżu centrum. Trzeba mieć szczęście bądź wiedzę, gdzie mamy szansę znaleźć wolne miejsce parkingowe. Najgorzej jest w godzinach szczytu, dni targowe bądź jak teraz, w okresie przedświątecznym. Jawi się jednak realna szansa na poprawę tej sytuacji jeszcze w tym roku.

czytaj więcej

Ul. Główna niczym krajobraz po bitwie

Dziury, dziury i jeszcze raz dziury

Od tygodnia na redakcyjną pocztę otrzymujemy sygnały o dramatycznym stanie ulicy Głównej w Lubaniu oraz pilnej potrzebie jej remontu. Czytelnicy nadsyłają zdjęcia po obejrzeniu, których bijemy się z myślami czy możemy to porównać z krajobrazem po bitwie czy raczej powierzchnią Księżyca. Użytkownicy drogi nie kryją oburzenia w związku z jej stanem.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Bronisław Duliński

  żył 67 lat

  Zm. 25.05.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 30.05.2017 o godz. 14:00

  W Kościele Jana Chrzciciela w Leśnej

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań

 • Jadwiga Dylewska

  żyła 89 lat

  Zm. 26.05.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 29.05.2017 o godz. 13:00

  W kościele Jana Chrzciciela w leśnej

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań