Sobota, 22 lipca 2017r.

Imieniny: Marii, Magdaleny

Strona główna / Komunikacja

Komunikacja

Trójca

Zawiniły sandały

Wczoraj na drodze K30, w miejscowości Trójca, doszło do spektakularnego wymuszenia pierwszeństwa przejazdu.

czytaj więcej

Poważny wypadek na autostradzie A4

Do bardzo groźnego wypadku doszło dziś na autostradzie A4 w okolicach węzła Pietrzykowice. Zderzyły się tam trzy ciężarówki. Jeden z kierowców został ciężko ranny. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Autostrada w stronę Wrocławia jest zablokowana.

czytaj więcej

Szosowy Klasyk w niedzielę

Utrudnienia w ruchu na terenie trzech powiatów

Szosowy Klasyk w ramach Festiwalu Rowerowego Bike Week w Szklarskiej Porębie wystartuje już 9 lipca 2017r. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 53 i 74 km. Start wyścigu zaplanowano spod Ski Areny Szrenica w Szklarskiej Porębie o godz. 11.00, start ostry - w Piechowicach Piastowie. W związku z rozgrywanymi zawodami szosowymi wystąpią utrudnienia w ruchu na trasie wyścigu. Trasa prowadzi przez powiaty jeleniogórski, lwówecki i lubański

czytaj więcej

Dachowanie w Radoniowie

W niedziele 2 lipca 2017 r. o godzinie 7:22 strażacy z OSP Lubomierz zostali zadysponowani do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 30 w Radoniowie.

czytaj więcej

Zaręba

O włos od tragedii

Kierowca Golfa, jadąc z duża prędkością, stracił panowanie nad samochodem i o mały włos nie doprowadził do tragedii.

czytaj więcej

Olszyna

Motocyklista i pieszy nie żyją

W piątek około godziny 22. na drodze krajowej nr 30 w miejscowości Olszyna doszło do tragicznego wypadku. W wyniku zderzenia na miejscu zginęli motocyklista i pieszy.

czytaj więcej

Tragedia pod Proszówką

Wyprzedzanie ze skutkiem śmiertelnym

Wczoraj około godziny 21. na drodze 361 między Mirskiem a Krzewiem Wielkim doszło do tragicznego wypadku - na miejscu zginął kierowca oraz podróżujący z nim pasażer.

czytaj więcej

Jedna osoba poszkodowana

Wypadek przed Biedrzychowicami

Dziś tuż przed 17. doszło go groźnego wypadku drogowego na drodze K30. Dyżurny PSP w Lubaniu otrzymał zgłoszenie o dachującym Mitsubishi. Ma miejscu okazało się, że samochód nie wypadł z drogi bez przyczyny.

czytaj więcej

To efekt bezmyślnej jazdy i nieprzestrzegania przepisów

Kolejne zwężenie na lubańskiej dwupasmówce

Biegnący przez Lubań dwujezdniowy odcinek drogi K30 najeżony jest różnej maści zwężeniami, zjazdami i sygnalizacją świetlną. Wszystko to dla bezpieczeństwa, bowiem skrzyżowania i przejścia były miejscem wielu tragicznych wypadków. Wkrótce kierowców korzystających z tak zwanej obwodnicy miasta czeka kolejna korekta w organizacji ruchu.

czytaj więcej

Honda uderzyła w barierkę i dachowała

Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia

Wczoraj w godzinach wieczornych (31.05) doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Na drodze wojewódzkiej nr 361 w miejscowości Świeradów-Zdrój, samochód na zakręcie uderzył w barierkę, wypadł z drogi i dachował.

czytaj więcej

W wyniku zderzenia paraliż komunikacyjny

Kolizja na Osiedlu Piastów

W wyniku kolizji dwóch aut osobowych po raz kolejny mamy do czynienia z częściowym paraliżem komunikacyjnym Osiedla Piastów w Lubaniu. Około 14.50 na skrzyżowaniu ulic Worcella, Wojska Polskiego, Kazimierza Wielkiego i Esperantystów doszło do zderzenia aut w wyniku, którego zablokowana została całkowicie ulica Wojska Polskiego.

czytaj więcej

Kobieta nie miała szans na ratunek

Pijany kierowca zabił na chodniku

W miejscowości Kościelnik pod Lubaniem zginęła kobieta przejechana przez pijanego kierowcę. Ten, jadąc w zakręcie ze zbyt dużą prędkością złapał pobocze i stracił panowanie nad samochodem. Do zdarzenia doszło dziś o godzinie 12.40.

czytaj więcej

Kolizja na pl. 3 Maja

Tuż po godzinie 20. na placu 3 Maja doszło do niegroźnej stłuczki. Przy działającej sygnalizacji świetlnej, kierujący BMW wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym kierowcy Peugeota.

czytaj więcej

Nie zatrzymali się do policyjnej kontroli bo wracali z "jumy"?

Dachowanie z ciężarną kobietą w aucie

Skrajna głupota i nieodpowiedzialność to słowa, które cisną się na usta po ustaleniu faktów jakie towarzyszyły zdarzeniu drogowemu, do którego doszło w sobotnią noc na drodze K30 w miejscowości Olszyna.

czytaj więcej

Wideo czytelnika

O włos od wypadku

Jeden z naszych czytelników przesłał film ilustrujący sytuację do jakiej doszło kilka dni temu na skrzyżowaniu drogi K30 z ulicą Podwale w Lubaniu. Na filmie widać jak tylko dzięki przytomności kierowcy Mitsubishi nie doszło do kolizji.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Wiktor Gaj

  żył 82 lat

  Zm. 20.07.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 22.07.2017 o godz. 13:00

  W Kościele Jana Chrzciciela w Leśnej

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań