Piątek, 23 lutego 2018r.

Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa

Strona główna / Kultura

Kultura

Teatr Zamku Czocha "Wrota"

Spektakl Zofia

Zapraszamy na spektakl teatralny, który jest opowieścią o wyborach, wyborach dokonanych w nieludzkich warunkach. Tytułowa Zofia to kobieta, która przeżyła obóz koncentracyjny i wydawałoby się miała dużo szczęścia, ale potwory przeszłości nie dają jej o sobie zapomnieć.

czytaj więcej

Już w najbliższą sobotę

Koncert duetu CZARNY NOSAL czyli Darek Czarny & Rafał Nosal

CZARNY NOSAL - pod tą przekorną nazwą kryje się naprawdę niezwykły duet. Oryginalny głos i przepiękne piosenki Rafała Nosala połączone z eksperymentującą (elektryzującą wręcz!) gitarą Darka Czarnego, tworzą niepowtarzalną całość.

czytaj więcej

Enej. Druga gwiazda Lawy

LAWA to przebojowa impreza. W tym roku do Lubania przyjedzie Patrycja Markowska. Drugą gwiazdą, która w lecie zabłyśnie na amfiteatrze w Parku na Kamiennej Górze będzie zespół Enej.

czytaj więcej

Chory na sukces - spektakl kabaretowy

22 lutego na deskach Miejskiego Domu Kultury zobaczyć będziemy mogli spektakl "Chory na sukces". To kabaretowa satyra na powszechną wokół tandetę, bufonadę i nieprofesjonalność, które to cechy dotyczą nie tylko niektórych artystów ale także innych, ważnych dla naszego życia środowisk.

czytaj więcej

"Znajdę Cię wszędzie"

Spotkanie autorskie z Kazimierzem Kiljanem

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu zaprasza na spotkanie autorskie z Kazimierzem Kiljanem oraz promocje książki pt. "Znajdę Cię wszędzie", które odbędzie się 02.02.2018 r. o godz. 17:00 w "Galerii nad Schodami" (Biblioteka-Ratusz).

czytaj więcej

Znamy gwiazdy LLA

Niedawno dowiedzieliśmy się, że gwiazdą Lawy 2018 będzie Patrycja Markowska, dziś poznaliśmy gwiazdy Lwóweckiego Lata Agatowego. W tym roku lubańska Lawa i LLA odbędą się w tym samym terminie, dlatego mieszkańcy regionu staną przed trudnym wyborem.

czytaj więcej

Już w sobotę 27 stycznia

Kolędowanie przy ognisku

Stało się już tradycją, że każdego roku z końcem stycznia proboszcz parafii w Uniegoszczy i tamtejsza rada sołecka zapraszają wszystkich chętnych na wspólne kolędowanie przy ognisku.

czytaj więcej

Katalogi kartkowe zastąpione katalogami komputerowymi

Duże zmiany w Bibliotece

Rok 2018 jest przełomowy dla działalności lubańskiej Biblioteki. Po kilku latach przygotowań udało się przenieść udostępnianie zbiorów, i obsługę Czytelnika na zupełnie inny poziom. Papierowe karty Czytelników zostały zastąpione przez elektroniczne karty biblioteczne z własnym numerem ID w postaci kodu kreskowego. Wszystkie informacje o Czytelniku dotychczas zapisywane na papierze trafiają na kartę z kodem kreskowym.

czytaj więcej

Materiał TV Łużyce

„Sami swoi" bawią już pół wieku

W Lubaniu odbył się Złoty Jubileusz filmu „Sami Swoi”. Tego dnia do Lubania zawitało wielu znakomitych gości związanych z tym kultowym filmem, między innymi reżyser Sylwester Chęciński czy Jerzy Janeczek, filmowy Wicia.

czytaj więcej

Miejski Dom Kultury w Lubaniu

Koncert Genesis Calssic

Ray Wilson Genesis Calssic - 16 listopada o godz.19.00 w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu.

czytaj więcej

Miejski Dom Kultury w Lubaniu

Złoty jubileusz "Samych swoich"

Zapraszamy na niecodzinne wydarzenie - Złoty Jubileusz "Samych Swoich" z udziałem twórców filmu – Sylwestra Chęcińskiego i Jerzego Janeczka

czytaj więcej

Dekada Złotych Nutek

Od 10 lat tworzą oprawę muzyczną miejskich wydarzeń. Nieobca im również krajowa, ale też międzynarodowa scena. Mają na swoim koncie wiele sukcesów, choć nie o nagrody im chodzi. Z radością śpiewają, sprawiając radość innym. W tym roku Lubańskie Złote Nutki świętują swoje dziesięciolecie.

czytaj więcej

Leśna - Agata Hylińska

Jeszcze o niej usłyszymy

Agata Hylińska z Leśnej, która wzięła udział w ogólnopolskim programie The Voice of Poland, znów zachwyciła swoim występem, tym razem w tak zwanych „bitwach”. Mimo świetnego wykonania, jej udział w programie zakończył się na tym etapie. Artystka była u nas w studio i mówiła o swoich odczuciach związanych z udziałem w tym telewizyjnym show.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia