Sobota, 25 lutego 2017r.

Imieniny: Wiktora, Cezarego

Strona główna / Kultura

Kultura

MDK w Lubaniu zaprasza

Naucz się nagrywać filmy

Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby indywidualne na warsztaty kręcenia filmów aparatami cyfrowymi, które odbędą się 26 października br. w kawiarence MDK w godz. 10:00-18:00. Oprócz tego 4 listopada nastąpi spotkanie robocze. Prowadzącym będzie Amadeusz Andrzejewski, który współpracuje m.in. z TVP oraz National Geographic.

czytaj więcej

Akcja Gimnazjum nr 3

Dyniowisko 2013

Gimnazjum nr 3 w Lubaniu przyzwyczaiło już nas do realizacji różnorodnych form mających na celu upiększenie naszego miasta. Tym razem zorganizowali oni instalację pod nazwą „Dyniowisko 2013”.

czytaj więcej

Dolnośląscy Seniorzy na lubańskim Złazie Kręgów ZHP

Seniorzy i Starszyzna Harcerska w Lubaniu

Zgodnie z tradycją, siódmy raz, Seniorzy i Starszyzna Harcerska spotkali się na Złazie Kręgów Chorągwi Dolnośląskiej. Szeroko otworzył przed nimi gościnne podwoje Lubań, stolica Polskich Łużyc Górnych.

czytaj więcej

Spotkanie z dziennikarzem

Grzegorz Miecugow w Bolesławcu

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z dziennikarzem radiowym i telewizyjnym, publicystą, pisarzem – Grzegorzem Miecugowem - Galeria „Format" – 8 października (wtorek) – początek godz. 17:00.

czytaj więcej

>>wy!>>GRA<<my!<<

Koncert dla Kamila Nowosielskiego

12 października o godzinie 18:00 zapraszamy wszystkich fanów dobrej muzyki do wzięcia udziału w charytatywnym koncercie w zgorzeleckim MDK. Usłyszeć będzie można zespoły: KoRdon - punk-rock, Brainwaste – punk, Jabbadub – dub, Paihivo – reggae.

czytaj więcej

Led Zeppelin - "Celebration Day"

Dyskusyjny Klub Muzyczny

DKM to stała propozycja Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu. Na następnym spotkaniu zobaczyć będzie można koncert legendarnej grupy Led Zeppelin.

czytaj więcej

Koncert w hołdzie Annie German

Z Uzbekistanu do Lubania

Dziś w lubańskim kościele pw. Świętej Jadwigi Śląskiej miał miejsce nietypowy jak na świątynię koncert.

czytaj więcej

PRO MUSICA SACRA

Festiwal Muzyki Sakralnej

Starosta Lubański Walery Czarnecki zaprasza na wrześniowe koncerty w ramach Festiwalu Muzyki Sakralnej ,,PRO MUSICA SACRA". Już 20 września w Kościele ewangelickim w Lubaniu solowy recital Tomasza Głuchowskiego. 

czytaj więcej

Testament Eleonory

Relacja z premiery

Tylko na naszym portalu możecie przeczytać i zobaczyć jak wyglądała szumnie zapowiadana premiera debiutanckiej  książki Artura Daniela Grabowskiego ,,Testament Eleonory".

czytaj więcej

W hołdzie Annie German

Muzycy z Uzbekistanu w lubańskim kościele

W najbliższy poniedziałek, 16 września, w kościele pw. Świętej Jadwigi Śląskiej w Lubaniu po mszy św. o godzinie 18 posłuchać będzie można koncertu grupy „Jurgania” z Uzbekistanu poświęconemu  twórczości Anny German.

czytaj więcej

MDK zaprasza

Zwariowany Komisariat

Zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury na spektakl „Zwariowany Komisariat”. Zobaczyć go będzie można 12 października o godzinie 19.00. Wiemy już kto z obsady przyjedzie do naszego miasta.

czytaj więcej

Lubań w skrócie

Witamy na eLuban.pl

Serdecznie witamy i z przyjemnością oddajemy do Waszej dyspozycji nowy portal informacyjny eLuban.pl. Mimo, że zaczynamy w piątek trzynastego, jesteśmy przekonani o powodzeniu naszego najnowszego projektu. Niejednokrotnie "13" była sprzyjającą nam liczbą - więc zaczynamy.

czytaj więcej

Premiera razy dwa

,,Good Luck and Good Fuck"

 Już w  sobotę, 14.09.2013r. o godzinie 18:30, w lubańskim kinie „Wawel”, odbędzie się premiera filmu ,, Good Luck and Good Fuck".  eLubań jest patronem medialnym wydarzenia.

czytaj więcej

Kolejna akcja charytatywna

"Dożynki z sercem" dla Kamila

W najbliższą niedzielę w Uniegoszczy odbędą się dożynki wiejsko-miejskie. Będziemy świętować i cieszyć się z plonów, ale to przede wszystkim impreza z sercem, z której cały dochód przeznaczony będzie dla Kamila Nowosielskiego.

czytaj więcej

Drugi seans wyprzedany

Good Luck and Good Fuck

Już w  sobotę, 14.09.2013r. o godzinie 18:30, w lubańskim kinie „Wawel”, odbędzie się premiera filmu ,, Good Luck and Good Fuck".  eLubań jest portalem, który ma wyłączność na informowanie was o szczegółach tego wydarzenia.

czytaj więcej

Nieudana fuzja

Lubańskie Centrum Kultury. Co dalej?

Na początku tego roku Urząd Miasta Lubań  przedstawił projekt, który miał zrewolucjonizować dotychczasową działalność instytucji kulturalnych w naszym mieście. Planowano stworzyć jedną  placówkę o nazwie  Lubańskie Centrum Kultury, która miała połączyć: Miejski Dom Kultury, Muzeum Regionalne oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną. Co jednak dalej z projektem, który już teraz powinien wchodzić w życie?

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18