Poniedziałek, 19 lutego 2018r.

Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelego

Strona główna / Kultura

Kultura

Konkurs

Przyłapani na czytaniu

„Przyłapani na czytaniu” to polska edycja programu „Get Caught Reading”- kampanii prowadzonej w wielu krajach Unii Europejskiej. Jej zadaniem jest promowanie książek i czytelnictwa poprzez ogólnie dostępne media.

czytaj więcej

Spotkanie ze sztuką

Premiera

Zasiadając na spotkaniu ze sztuką w jednym z ostatnich rzędów, można było spodziewać się wszystkiego...

 

 

czytaj więcej

Spotkanie z Jakubem Poradą

"Porada da radę"

Jakub Porada - podróżnik, pisarz, dziennikarz i prezenter telewizyjny, związany z telewizją TVN24, TTV, TVN spotka się z mieszkańcami Lubania.  

czytaj więcej

Kolejna premiera Teatru Okular

To już dziś!

Zespół teatralny "Okular" działający przy MDK Lubań zaprasza na przedstawienie pod tytułem "Karuzela", będące adaptacją utworu Juliana Tuwima "Bal w Operze". 

czytaj więcej

Gmina Lubań

Imieniny Henryka w Henrykowie

Gorączka sobotniej nocy! Szalone lata 70 - te już wkrótce w Henrykowie Lubańskim! Wszystkich miłośników dobrej zabawy i niezapomnianych rytmów disco zapraszamy na plac rekreacyjny – w sobotę 12 lipca 2014 r.

czytaj więcej

Dzień Aktywnej Rodziny

Trzeci dzień Lawy

Trzeci dzień Lawy upłynął pod hasłem Dzień Aktywnej Rodziny i wszystko byłoby pięknie gdyby nie pogoda, która spłatała figla i punktualnie o godzinie 15.00 zafundowała uporczywy kapuśniak, który wszystkich dręczył niemal do 19.00.

czytaj więcej

Lawa-fotorelacja

Drugi dzień Lawy

Drugi dzień Lawy 2014 przeszedł już do historii i właśnie spotkaniom z historią poświęcona była sobota. Przed nami ostatni dzień święta naszego miasta - Dzień Aktywnej Rodziny, a w nim m.in. pierwsza od wielu lat Gala Bokserska.

czytaj więcej

Lawa-fotorelacja

Pierwszy dzień za nami!

Za nami pierwszy dzień święta naszego miasta. Przed nami jeszcze dwa dni atrakcji, ale już jest co wspominać. Kamil Bednarek – gwiazda dzisiejszego dnia do lubańskiego amfiteatru przyciągnęła tłumy fanów. Dawno na widowni nie było tak ciasno.

czytaj więcej

Spotkanie z autorem

"Smak Szarlotki"

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu serdecznie zaprasza na promocję nowej powieści Kazimierza Kiljana pt. "Smak Szarlotki".J uż za trzy dni ukaże się najnowsza powieść, która znajdzie się na półkach księgarskich na terenie całego kraju jak i za granicą.

czytaj więcej

FOTORELACJA

Noc Świętojańska w Lubaniu

Noc z 23. na 24. czerwca to najkrótsza noc w roku, zwana sobótką, nocą świętojańską albo palinocką. Była to według wierzeń noc wyjątkowa, pełna czarów, tajemnych mocy i miłości. Z pewnością wyjątkowy, za sprawą Gimnazjum nr 3 oraz Łużyckiego Centrum Rozwoju, był ten wieczór w naszym mieście.

czytaj więcej

29.06 - poznajmy się!

Dzień Aktywnej Rodziny

Są pełni życia, są ciągle w ruchu. Robiąc wiele dla innych, sami wiele zyskują. Aktywni lubanianie działający w organizacjach pozarządowych zapraszają na Dzień Aktywnej Rodziny, 29 czerwca 2014 r w niedzielę na lubański rynek. Wyrośnie tam gęsty las bezpłatnych atrakcji.

czytaj więcej

Nasz patronat

Dawid Podsiadło w Zgorzelcu

Ten jeden z najbardziej utalentowanych polskich wokalistów ostatnich lat zaśpiewa już wkrótce w Zgorzelcu. W Dniu Młodzieży, który organizowany jest w ramach tegorocznych Dni Miasta, Dawid Podsiadło wystąpi w zgorzeleckim amfiteatrze!

czytaj więcej

„Jeruzalem kompendium błądzących”

Przewodnik po Ziemi Świętej

Dnia 10 czerwca 2014 r. w Lubaniu gościł pan Andrzej Kulbida, autor książki „Jeruzalem kompendium błądzących” wydanej w maju 2014 r. Pan Andrzej jest podróżnikiem, który odwiedził wszystkie kontynenty świata poznając kulturę, historię a także religię w odwiedzanych miejscach. Jest także pilotem wycieczek zagranicznych i przewodnikiem po ziemiach biblijnych. 

czytaj więcej

Malarstwo i rysunek

Wystawa prac Ireneusza Mielca

Po wernisażu, który odbył się w gryfowskiej galerii, wystawa obrazów i grafik mieszkańca Lubania Ireneusza Mielca trafi na tydzień do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubaniu. Pojawienie się obrazów naszego krajana w gryfowskiej galerii wzbudziło wśród mieszkańców naszego miasta ożywioną dyskusję. Dlaczego tam a nie tu?

czytaj więcej

9.06 - 16.06

Nowy tydzień w MDK

Buch jak gorąco! Uch jak gorąco! Puff jak gorąco! Uff jak gorąco! A my jak Tuwimowa lokomotywa będziemy się rozkręcać do społu z nowym tygodniem. 

czytaj więcej

MDK Lubań

Zaproszenie na Piknik Rodzinny

Miejski Dom Kultury w Lubaniu serdecznie zaprasza dzieci wraz z rodzicami na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 8 czerwca, na boisku asfaltowym Osiedla Piast.

czytaj więcej

(FOTO)

Koziołek Matołek odwiedził bibliotekę

Co oznaczają słowa „A ja koza hindu teli”? Kogo Matołek spotkał na Księżycu i jak dostał się do Chin? Na te pytania śpiewająco potrafią odpowiedzieć przedszkolaki, które gościły dziś w lubańskiej bibliotece.

czytaj więcej

Nasz patronat

Dni Zgorzelca 2014!

Szykuje się cały czerwiec dobrej zabawy w Zgorzelcu przy okazji obchodów dni miasta. Warto wybrać się do naszego sąsiada, bo czeka tam na wszystkich spora dawka dobrej muzyki i wspaniałego humoru.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 Następna Ostatnia