Czwartek, 23 listopada 2017r.

Imieniny: Adelii, Klemensa, Felicyty

Strona główna / Kultura

Kultura

Nasz patronat

Dawid Podsiadło w Zgorzelcu

Ten jeden z najbardziej utalentowanych polskich wokalistów ostatnich lat zaśpiewa już wkrótce w Zgorzelcu. W Dniu Młodzieży, który organizowany jest w ramach tegorocznych Dni Miasta, Dawid Podsiadło wystąpi w zgorzeleckim amfiteatrze!

czytaj więcej

„Jeruzalem kompendium błądzących”

Przewodnik po Ziemi Świętej

Dnia 10 czerwca 2014 r. w Lubaniu gościł pan Andrzej Kulbida, autor książki „Jeruzalem kompendium błądzących” wydanej w maju 2014 r. Pan Andrzej jest podróżnikiem, który odwiedził wszystkie kontynenty świata poznając kulturę, historię a także religię w odwiedzanych miejscach. Jest także pilotem wycieczek zagranicznych i przewodnikiem po ziemiach biblijnych. 

czytaj więcej

Malarstwo i rysunek

Wystawa prac Ireneusza Mielca

Po wernisażu, który odbył się w gryfowskiej galerii, wystawa obrazów i grafik mieszkańca Lubania Ireneusza Mielca trafi na tydzień do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubaniu. Pojawienie się obrazów naszego krajana w gryfowskiej galerii wzbudziło wśród mieszkańców naszego miasta ożywioną dyskusję. Dlaczego tam a nie tu?

czytaj więcej

9.06 - 16.06

Nowy tydzień w MDK

Buch jak gorąco! Uch jak gorąco! Puff jak gorąco! Uff jak gorąco! A my jak Tuwimowa lokomotywa będziemy się rozkręcać do społu z nowym tygodniem. 

czytaj więcej

MDK Lubań

Zaproszenie na Piknik Rodzinny

Miejski Dom Kultury w Lubaniu serdecznie zaprasza dzieci wraz z rodzicami na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 8 czerwca, na boisku asfaltowym Osiedla Piast.

czytaj więcej

(FOTO)

Koziołek Matołek odwiedził bibliotekę

Co oznaczają słowa „A ja koza hindu teli”? Kogo Matołek spotkał na Księżycu i jak dostał się do Chin? Na te pytania śpiewająco potrafią odpowiedzieć przedszkolaki, które gościły dziś w lubańskiej bibliotece.

czytaj więcej

Nasz patronat

Dni Zgorzelca 2014!

Szykuje się cały czerwiec dobrej zabawy w Zgorzelcu przy okazji obchodów dni miasta. Warto wybrać się do naszego sąsiada, bo czeka tam na wszystkich spora dawka dobrej muzyki i wspaniałego humoru.

czytaj więcej

Co czeka nas na „Kwisonaliach”?

W pierwszy czerwcowy weekend w rozpoczną się „Kwisonalia”. W programie przewidziano m.in. występy zespołów: Dubska, Manchester, Kobranocka, Koncert Moniki Urlik – finalistki “The Voice of Poland” oraz występ kabaretu Marcina Dańca.

czytaj więcej

Zapraszamy!

Noc Muzeów już JUTRO

Wydarzenie jest wyjątkowym spotkaniem ze sztuką i historią w magicznej atmosferze. Wszystkich zapraszamy do nocnego zwiedzania. W Lubaniu imprezami towarzyszącymi będzie inscenizacja wjazdu Jana Kapistrana - Wieża Bracka godz. 20:00, przedstawienie teatralne w lubańskim Ratuszu oraz zwiedzanie Izby Pamięci w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu w godz. 20:00-24:00.

czytaj więcej

VII Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów

Seniorzy dali czadu

Wczoraj wszyscy zebrani w Miejskim Domu Kultury mogli zobaczyć, że okoliczni seniorzy trzymają niezłą formę i mają do pokazania wiele talentów. Zaprezentowali je w ramach „VII Przeglądu Dorobku Artystycznego Seniorów”.

czytaj więcej

Zapraszamy!

Spotkanie z Janem Kapistranem

17 maja o godzinie 20:00 w sercu miasta będziemy mogli uczestniczyć w nietypowym spotkaniu. Do Lubania zawita bowiem Jan Kapistran - wędrowny kaznodzieja, franciszkanin, wysłany przez papieża w celu ewangelizacji Niemiec.

czytaj więcej

Ostatnie przygotowania trwają

Byliśmy w schronie!

Udało nam się dziś zajrzeć do przygotowywanej na sobotę wystawy „Schron”.  Podziemne muzeum ma być obok Baszty kolejną atrakcją turystyczną w centrum miasta.

czytaj więcej

Tydzień Bibliotek w Lubaniu!

Co będzie się działo w lubańskiej bibliotece?

W najbliższych dniach w bibliotekach w całej Polsce, w tym także w Lubaniu obchodzony będzie Dzień Bibliotekarza i Dzień Bibliotek przypadający na dzień 8 maja. Oto co czeka, nie tylko na miłośników dobrej książki w lubańskiej bibliotece.

czytaj więcej

05.05 - 12.05

Nowy tydzień w MDK Zgorzelec

Zabieliły się kasztany, maturzyści główkują... Znaczy maj! W tym pierwszym, pełnym, majowym tygodniu sporo się u nas będzie działo. Będą rzeczy oficjalne i kulturalne, i takie tam... mieszane.

czytaj więcej

Nowy tydzień w MDK (28.04-5.05)

Świat stanął na głowie

Odwróciły się proporcje. Świat stanął na głowie. Prawie. Normalnie wszak tydzień roboczy trwa pięć dni, a weekend dwa. Tym razem mamy tydzień z tzw. długim weekendem, co oznacza, że jeśli ktoś zdecyduje się wziąć wolne od pracy w piątek, to świętować może już od środowego popołudnia.  I na początek tego majowego leniuchowania mamy dla wszystkich propozycję. 1 maja zapraszamy na wielki, darmowy tort z okazji 10 lat wejścia Polski do UE, zapraszamy na paradę i zapraszamy na pierwszomajowy piknik. 

czytaj więcej

Zapraszamy!

Kabaret K2 w Lubaniu

W piątek (25.04) wszystkich amatorów dobrego żartu zapraszamy do Restauracji Słoneczna w Lubaniu na występ Kabaretu K2 – zwycięzcę festiwalu PAKA 2013. Start o godzinie 19. Wstęp: 10 zł.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 Następna Ostatnia