Piątek, 15 grudnia 2017r.

Imieniny: Niny, Celiny, Waleriana

Strona główna / Kultura

Kultura

05.05 - 12.05

Nowy tydzień w MDK Zgorzelec

Zabieliły się kasztany, maturzyści główkują... Znaczy maj! W tym pierwszym, pełnym, majowym tygodniu sporo się u nas będzie działo. Będą rzeczy oficjalne i kulturalne, i takie tam... mieszane.

czytaj więcej

Nowy tydzień w MDK (28.04-5.05)

Świat stanął na głowie

Odwróciły się proporcje. Świat stanął na głowie. Prawie. Normalnie wszak tydzień roboczy trwa pięć dni, a weekend dwa. Tym razem mamy tydzień z tzw. długim weekendem, co oznacza, że jeśli ktoś zdecyduje się wziąć wolne od pracy w piątek, to świętować może już od środowego popołudnia.  I na początek tego majowego leniuchowania mamy dla wszystkich propozycję. 1 maja zapraszamy na wielki, darmowy tort z okazji 10 lat wejścia Polski do UE, zapraszamy na paradę i zapraszamy na pierwszomajowy piknik. 

czytaj więcej

Zapraszamy!

Kabaret K2 w Lubaniu

W piątek (25.04) wszystkich amatorów dobrego żartu zapraszamy do Restauracji Słoneczna w Lubaniu na występ Kabaretu K2 – zwycięzcę festiwalu PAKA 2013. Start o godzinie 19. Wstęp: 10 zł.

czytaj więcej

Wiosna ekologiczna rozpoczęta

„Dzień Ziemi” w Lubaniu

Dziś Miejski Dom Kultury w Lubaniu za sprawą koncertu „Dnia Ziemi” zapełnił się uczniami z całego powiatu lubańskiego.

czytaj więcej

MDK Zgorzelec zaprasza!

Nowy tydzień w MDK Zgorzelec

Jak co roku po świętach wielkanocnych tydzień jest krótszy. Nie oznacza to jednak, że jakiś gorszy ;) Ten nasz będzie, ups pardon, jest (!) naszpikowany wydarzeniami, na które warto zwrócić uwagę.

czytaj więcej

MDK Zgorzelec zaprasza...

Wieczór muzyki poważnej z okazji kanonizacji JPII

Niedawny koncert Tytusa Wojnowicza i Jana Bokszczanina był magiczny, bajeczny. Organy i obój zabrzmiały w holu naszego domu kultury subtelnie i mocno zarazem. Publiczność była zauroczona i długo oklaskiwała artystów. Wtedy stało się dla wszystkich jasne - takich koncertów w Zgorzelcu powinno być więcej. I będzie.

czytaj więcej

MDK Zgorzelec zaprasza...

10 filmów na 10 lat

Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu oraz miejska spółka Kultur.Service z Görlitz, przy wsparciu Urzędu Miasta Zgorzelec, Muzeum Łużyckiego w Zgorzelcu i Urzędu Miasta Görlitz, realizują wspólnie projekt pod nazwą „10 lat Unii Europejskiej w Europa Mieście Zgorzelec Görlitz”.

czytaj więcej

Konkursy w szkole muzycznej

Muzyczna uczta

W dniach 11-12.04 2014 r. odbył się w lubańskiej szkole muzycznej XII Międzyszkolny Konkurs na Miniaturę dla uczniów szkół muzycznych I stopnia województwa dolnośląskiego.

czytaj więcej

Zapraszamy!

Weekend z lubańskim MDK

Na nadchodzący weekend Miejski Dom Kultury w Lubaniu przygotował ciekawe propozycje dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

czytaj więcej

31.03-7.04

Nowy tydzień w MDK Zgorzelec

To będzie tydzień spotkań pod zieloną kopułą! Burmistrz będzie się u nas spotykał z mieszkańcami i młodzieżą, mieszkańcy prawobrzeżnej części miasta z tymi z części lewobrzeżnej, poza tym, spotykać się będą uczniowie polskich i niemieckich szkół, działkowcy, kinomaniacy, amatorzy książek i ich autorzy, miłośnicy zwierząt oraz studenci-seniorzy i młodzi naukowcy. Ale od początku...

czytaj więcej

XI Młodzieżowe Zatargi z Teatrem

"Dziewiątka" znów wygrywa

Dnia 28 marca w Teatrze Starym odbyły się XI Młodzieżowe Zatargi z Teatrem. W przeglądzie wzięło udział 7 grup teatralnych. Jury: Anna Bajdzienko, Arkadiusz Cyran i Wojciech Chylewski nagrodzili następujące zespoły i osoby:

czytaj więcej

MoTyF

Dziewiątka w Tychach

W dniach 20-22.03.2014' w Tychach odbył się VII Tyski Festiwal Monodramów 'MoTyF' 2014. Dwoje aktorów Teatru Dziewiątka - Piotr Fujarewicz i Robert Czerwiński już w lutym zostali zakwalifikowani do udziału w tym festiwalu. Na mocy werdyktu, który zapadł wieczorem 22.03, WYRÓŻNIENIE otrzymał Robetr Czerwiński za monodram "Pewnego razu".

czytaj więcej

To już dziś!

Wernisaż malarski - "Dawne Widoki Lubania"

Muzeum Regionalne w Lubaniu zaprasza na wernisaż malarski Janusza Kulczyckiego pt. "Dawne Widoki Lubania", który odbędzie się w piątek 28.03.2014 r. o godzinie 18:00 w sali wystawienniczej Muzeum Regionalnego (Rynek - Ratusz).

czytaj więcej

Brzydkie kaczątko

Dla małych i dużych

Kolejna propozycja Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu i Zdrojowego Teatru Animacji z Jeleniej Góry dla dzieci i rodziców. 30 marca pod zieloną kopułą przy ul. Parkowej 1 będzie można zobaczyć spektakl pt. „Brzydkie Kaczątko". To jedna z najpopularniejszych i najpiękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena, która uczy nas dostrzegać prawdziwe, choć często ukryte wartości: piękno, prawdę. Mówi nam o tym, że nie wolno nie doceniać samego siebie i wątpić we własne możliwości.

czytaj więcej

MDK zaprasza...

Spektakle teatralne w MDK

W miesiącu marcu i kwietniu Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza na spektakle teatralne: "Separacja?", "Entliczek Pentliczek" oraz "Czy jest na sali lekarz?".

czytaj więcej

Zapraszamy na koncert!

25 lat zgorzeleckich mandolin!

To niesamowite, ale od momentu kiedy usiedli razem w sali prób i zaczęli grać, mija właśnie ćwierć wieku. Swój srebrny jubileusz Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów uczci - a jakże - koncertem! 23 marca o godz. 17.30 w hali Centrum Sportowo-Rekreacyjnego przy ul. Maratońskiej zgorzeleckie mandoliny organizują urodziny, na które każdy jest zaproszony. Jubileuszowy koncert uświetnią gwiazdy Anna Faber oraz Waldemar Malicki.

czytaj więcej

MDK zaprasza

"Separacja?"

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru - 27 marca 2014r. o godz.19:00 zapraszamy do Sali Widowiskowej MDK w Lubaniu na spektakl teatralny "Separacja?" - błyskotliwą komedię omyłek, pełną nieporozumień oraz zabawnych intryg. Przedstawienie jest opowieścią o nauczycielskim małżeństwie, które przeżywszy ze sobą ćwierć wieku wkracza w fazę nieuchronnego kryzysu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |  Następna Ostatnia