Niedziela, 22 października 2017r.

Imieniny: Halki, Filipa, Salomei

Strona główna / Kultura

Kultura

XI Młodzieżowe Zatargi z Teatrem

"Dziewiątka" znów wygrywa

Dnia 28 marca w Teatrze Starym odbyły się XI Młodzieżowe Zatargi z Teatrem. W przeglądzie wzięło udział 7 grup teatralnych. Jury: Anna Bajdzienko, Arkadiusz Cyran i Wojciech Chylewski nagrodzili następujące zespoły i osoby:

czytaj więcej

MoTyF

Dziewiątka w Tychach

W dniach 20-22.03.2014' w Tychach odbył się VII Tyski Festiwal Monodramów 'MoTyF' 2014. Dwoje aktorów Teatru Dziewiątka - Piotr Fujarewicz i Robert Czerwiński już w lutym zostali zakwalifikowani do udziału w tym festiwalu. Na mocy werdyktu, który zapadł wieczorem 22.03, WYRÓŻNIENIE otrzymał Robetr Czerwiński za monodram "Pewnego razu".

czytaj więcej

To już dziś!

Wernisaż malarski - "Dawne Widoki Lubania"

Muzeum Regionalne w Lubaniu zaprasza na wernisaż malarski Janusza Kulczyckiego pt. "Dawne Widoki Lubania", który odbędzie się w piątek 28.03.2014 r. o godzinie 18:00 w sali wystawienniczej Muzeum Regionalnego (Rynek - Ratusz).

czytaj więcej

Brzydkie kaczątko

Dla małych i dużych

Kolejna propozycja Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu i Zdrojowego Teatru Animacji z Jeleniej Góry dla dzieci i rodziców. 30 marca pod zieloną kopułą przy ul. Parkowej 1 będzie można zobaczyć spektakl pt. „Brzydkie Kaczątko". To jedna z najpopularniejszych i najpiękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena, która uczy nas dostrzegać prawdziwe, choć często ukryte wartości: piękno, prawdę. Mówi nam o tym, że nie wolno nie doceniać samego siebie i wątpić we własne możliwości.

czytaj więcej

MDK zaprasza...

Spektakle teatralne w MDK

W miesiącu marcu i kwietniu Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza na spektakle teatralne: "Separacja?", "Entliczek Pentliczek" oraz "Czy jest na sali lekarz?".

czytaj więcej

Zapraszamy na koncert!

25 lat zgorzeleckich mandolin!

To niesamowite, ale od momentu kiedy usiedli razem w sali prób i zaczęli grać, mija właśnie ćwierć wieku. Swój srebrny jubileusz Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów uczci - a jakże - koncertem! 23 marca o godz. 17.30 w hali Centrum Sportowo-Rekreacyjnego przy ul. Maratońskiej zgorzeleckie mandoliny organizują urodziny, na które każdy jest zaproszony. Jubileuszowy koncert uświetnią gwiazdy Anna Faber oraz Waldemar Malicki.

czytaj więcej

MDK zaprasza

"Separacja?"

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru - 27 marca 2014r. o godz.19:00 zapraszamy do Sali Widowiskowej MDK w Lubaniu na spektakl teatralny "Separacja?" - błyskotliwą komedię omyłek, pełną nieporozumień oraz zabawnych intryg. Przedstawienie jest opowieścią o nauczycielskim małżeństwie, które przeżywszy ze sobą ćwierć wieku wkracza w fazę nieuchronnego kryzysu.

czytaj więcej

FOTORELACJA

Krystyny dały czadu

Wczoraj Krystyny w całym kraju hucznie świętowały swoje imieniny. W Lubaniu zebrały się w restauracji Tęczowa, aby dobrze się bawić, a przy okazji pomóc Kamilowi Nowosielskiemu.

czytaj więcej

Paranienormalni w MDK

"Żarty się skończyły"

"Żarty się skończyły" to tytuł najnowszego programu kabaretu "Paranienormalni", który można było zobaczyć w sali widowiskowej lubańskiego MDK. Ponad dwugodzinne spotkanie z Igorem Kwiatkowskim, Robertem Motyką i Michałem Paszczykiem wprawiło publiczność w doskonały humor. W programie pojawiły się dobrze znane postacie takie jak: Jacek Balcerzak, Mariolka czy Kryspin.

czytaj więcej

"Obciach 2014"

"Dziewiątka" znów wygrywa

Teatr „Dziewiątka” po miesiącach ciężkiej pracy ruszył do akcji. W piątek podbił wrocławską scenę i zjednał sobie jury, a jego reprezentanci zdobyli pierwsze i drugie miejsce.

czytaj więcej

O kobietach i dla kobiet

Dla Ciebie, Ewo...

Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza 6 marca (czwartek) o godz. 18:00 na wieczorek muzyczno-satyryczny "Dla Ciebie Ewo.. o kobietach i dla kobiet".

czytaj więcej

Zbiórka na rzecz Kamila Nowosielskiego

"Krystynki" dla Kamila

Nasze lubańskie imieniny Krystyn, Kryś, Krystynek, Krysieniek, Krysiek i Krych, na które zapraszamy wszystkich przyjaciół, znajomych i nieznajomych (zawsze można się poznać).

czytaj więcej

Koncert

Ela Dębska w Tęczowej

W Restauracji Tęczowa odbył się koncert Eli Dębskiej - aktorki, kompozytorki a przede wszystkim wyjątkowej polskiej piosenkarki.

czytaj więcej

Relacja z koncertu

Stare Dobre Małżeństwo w MDK

W sali widowiskowej lubańskiego MDK w niesamowitej atmosferze, przy komplecie publiczności, a przede wszystkim przy dźwiękach doprawionych poezją, odbył się koncert Starego Dobre Małżeństwa w składzie: Krzysztof Myszkowski – śpiew, gitara, Bolo Pietraszkiewicz – gitary i Roman Ziobro – gitara basowa, kontrabas.

czytaj więcej

Zaproszenie na przedstawienie dla dzieci

"Jaś i Małgosia"

Ośrodek Wsparcia dziennego zaprasza dzieci na przedstawienie teatralne pt. "Jaś i Małgosia" organizowane w ramach inicjatyw lokalnych. 

czytaj więcej

Informacja otrzymana na kontakt

Taneczna wywiadówka

W środę w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza odbyła się „Taneczna Wywiadówka” klubu tańca towarzyskiego Ametyst.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |  Następna Ostatnia