Sobota, 24 lutego 2018r.

Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

Strona główna / Kultura

Kultura

Parafia Ewangelicko-Augsburska

Koncert Chóru Puzonistów Rudolstadt

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Lubaniu zaprasza na koncert Chóru Puzonistów Rudolstadt z okazji Roku Reformacji, który odbędzie się 19 października 2017 roku o godz. 16:30 w kościele ewangelickim Marii Panny w Lubaniu przy Alei Kombatantów 1.

czytaj więcej

Przed nami poetycki weekend

Gala finałowa konkursu poetyckiego

W najbliższą sobotę zapraszamy na galę finałową Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "O czym szepczą bazaltowe skały" O Złote Lubańskie Pióro.

czytaj więcej

XIII Festiwal opowiadania

Lubań w kręgu wybitnej literatury

5 października br. lubanianie udali się z Krzysztofem Vargą do Budapesztu i z Davidem Zábranským do Afryki. Pisarze przybyli do miasta w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania.

czytaj więcej

„TOP5 dolnośląskich bibliotek”

Biblioteka w Lubaniu potrzebuje głosów!

Jeżeli podoba się Wam praca lubańskiej biblioteki, bądź jesteście patriotami gotowymi głosami wspierać lokalne instytucje, zapraszamy do zabawy. Radio Wrocław przygotowało 2. edycję plebiscytu „TOP5 dolnośląskich bibliotek”. Miejska i powiatowa książnica po raz pierwszy bierze w niej udział i nie idzie jej najlepiej, dlatego potrzebne jest nasze zaangażowanie.

czytaj więcej

Zaproszenie na spotkanie

Festiwal opowiadania

Zapraszamy na spotkanie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, wielowymiarowego święta krótkiej prozy. Gośćmi będą: Krzysztof Varga (Polska), David Zábranský (Czechy).

czytaj więcej

MDK Lubań

Zajęcia popołudniowe w MDK

Zapraszamy na zajęcia popołudniowe do Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu. W tym roku szkolnym nasi instruktorzy prowadzić będą zajęcia: tańca nowoczesnego, wokalne, teatralne, tańca towarzyskiego oraz hip hop first step.

czytaj więcej

10 września 2017

Księstwo już w niedziele

Nie masz planów na weekend? Serdecznie zapraszamy już w niedzielę 10 września br. na Zamek Czocha. Nie dość, że sam zamek powala swoją energią, to do tego jeszcze takie gwiazdy! Musicie tam być! Na koncerty i warsztaty wstęp WOLNY!!! 

czytaj więcej

Zaplanuj wrzesień z Lubaniem

Kalendarz imprez, koncertów, wydarzeń artystycznych, sportowych i rozrywkowych w Lubaniu. Bądź na bieżąco. Sprawdź, co będzie się działo we wrześniu.

czytaj więcej

MDK Lubań

Orkiestrowy transfer

Jak mówią słowa piosenki śpiewanej przez Halinę Kunicką "jest w orkiestrach dętych jakaś siła", ta właśnie "muzyczna siła" zasiliła szeregi Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu.

czytaj więcej

Izerbejdżan Punk Eko Fest

Punk's not dead

Punk nie umarł... co więcej ma się całkiem dobrze. Udowodnił to Izerbejdżan Punk Eko Fest, który odbył się w ten weekend na Stacji Wolimierz. Przybyli z całej Polski goście, jeszcze w trakcie prosili o kolejne edycje i zachwalali panującą atmosferę.

czytaj więcej

Mały Jarocin na Stacji Wolimierz 25-26 sierpnia 2017 r.

Izerbejdżan Punk Eko Festival - Program

Starzy załoganci i miłośnicy punk rocka już dziś mówią o tej imprezie mały Jarocin. Wkrótce do Wolimierza u podnóża Gór Izerskich zjadą kapele, które tworzyły tą scenę już w latach 80-tych. IZERBEJDŻAN PUNK EKO Festival to propozycja na zakończenie lata w muzycznym klimacie i pięknej scenerii Pogórza Izerskiego.

czytaj więcej

Rusza XXI OFFK Lubomierz 2017. Sprawdź program

Już od jutra, podczas XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu będziemy mogli spotkać się m.in. z bohaterami Rancza w Wilkowyjach. Do Lubomierza przyjadą: Jacek Kawalec, grający rolę polonisty Tomasza Witebskiego, Wojciech Wysocki czyli doktor Mieczysław Wezół, Bogdan Kulas - Hadziuk czy Sylwester Maciejewski – Solejuk ...

czytaj więcej

Weekend z Folk-Artem

Dwa dni zabawy w ludowych rytmach i kalejdoskop smaków i aromatów – tak podsumować można czternastą edycję Lubańskiego Festiwalu Folklorystycznego Folk-Art.

czytaj więcej

Nowogrodziec 5 - 6 sierpnia

V Jarmark Garncarski

Już w najbliższy weekend Nowogrodziec zaprasza na V Jarmark Garncarski. Dla gości przygotowano dużo ciekawych atrakcji oraz koncerty gwiazd, między innymi Łąki Łan i Kasi Kowalskiej !!!

czytaj więcej

Zgorzelec

Jakuby! Jeszcze chwileczka, jeszcze momencik

Zawsze w ostatni weekend sierpnia, zawsze z bogatym programem artystycznym i zawsze z nawiazaniem do historii miasta. Zgorzelec zaprasza na "Jakuby - Święto starego miasta" początek imprezy w piątek, 25 sierpnia o godzinie 14.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia