Środa, 22 listopada 2017r.

Imieniny: Cecylii, Wszemily, Stefana

Strona główna / Kultura

Kultura

Izerbejdżan Punk Eko Fest

Punk's not dead

Punk nie umarł... co więcej ma się całkiem dobrze. Udowodnił to Izerbejdżan Punk Eko Fest, który odbył się w ten weekend na Stacji Wolimierz. Przybyli z całej Polski goście, jeszcze w trakcie prosili o kolejne edycje i zachwalali panującą atmosferę.

czytaj więcej

Mały Jarocin na Stacji Wolimierz 25-26 sierpnia 2017 r.

Izerbejdżan Punk Eko Festival - Program

Starzy załoganci i miłośnicy punk rocka już dziś mówią o tej imprezie mały Jarocin. Wkrótce do Wolimierza u podnóża Gór Izerskich zjadą kapele, które tworzyły tą scenę już w latach 80-tych. IZERBEJDŻAN PUNK EKO Festival to propozycja na zakończenie lata w muzycznym klimacie i pięknej scenerii Pogórza Izerskiego.

czytaj więcej

Rusza XXI OFFK Lubomierz 2017. Sprawdź program

Już od jutra, podczas XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu będziemy mogli spotkać się m.in. z bohaterami Rancza w Wilkowyjach. Do Lubomierza przyjadą: Jacek Kawalec, grający rolę polonisty Tomasza Witebskiego, Wojciech Wysocki czyli doktor Mieczysław Wezół, Bogdan Kulas - Hadziuk czy Sylwester Maciejewski – Solejuk ...

czytaj więcej

Weekend z Folk-Artem

Dwa dni zabawy w ludowych rytmach i kalejdoskop smaków i aromatów – tak podsumować można czternastą edycję Lubańskiego Festiwalu Folklorystycznego Folk-Art.

czytaj więcej

Nowogrodziec 5 - 6 sierpnia

V Jarmark Garncarski

Już w najbliższy weekend Nowogrodziec zaprasza na V Jarmark Garncarski. Dla gości przygotowano dużo ciekawych atrakcji oraz koncerty gwiazd, między innymi Łąki Łan i Kasi Kowalskiej !!!

czytaj więcej

Zgorzelec

Jakuby! Jeszcze chwileczka, jeszcze momencik

Zawsze w ostatni weekend sierpnia, zawsze z bogatym programem artystycznym i zawsze z nawiazaniem do historii miasta. Zgorzelec zaprasza na "Jakuby - Święto starego miasta" początek imprezy w piątek, 25 sierpnia o godzinie 14.

czytaj więcej

Już w najbliższy weekend Festiwal Folklorystyczny

FolkArt 2017

Kto chciałby posmakować ruskich pierogów z miętą, skosztować wyśmienitej malinowej chmurki bądź delektować się nalewką „Gorąca krew” zanurzony w klimatycznym folklorze zapraszamy na festiwal FolkArt 2017. Tradycyjnie w samym środku lata, w ostatni weekend lipca 29 od godz. 15.00 i 30 od godz. 16.00 (sobota, niedziela).

czytaj więcej

Już jutro w Mirsku

XIX Izerska Gala

Zapowiadają się dwa gorące dni. Już jutro rusza XIX Izerska Gala. Impreza odbędzie się na stadionie miejskim w Mirsku.

czytaj więcej

Uwaga - nabór na warsztaty z Hubertem Kowalskim

Wspólnie wykonają oratorium

Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza do udziału w warsztatach wokalnych i występie przygotowywanym w ramach obchodów ustanowienia patronatu Św. Marii Magdaleny nad Lubaniem.

czytaj więcej

Via Thea 2017

Teatry na ulicach

XXIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Ulicznego Via Thea Görlitz/Zgorzelec odbędzie się w tym roku w lipcu i potrwa od czwartku 6.07 do soboty 8.07. Znów, jak co roku, będzie można oglądać spektakle uliczne nie tylko w Görlitz, ale także w Zgorzelcu.

czytaj więcej

Zaproszenie na bezpłatne warsztaty

Wakacje na filmowo dla dzieci

Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza dzieci i młodzież w wieku 8-15 lat do udziału w wakacyjnych warsztatach filmowych.

czytaj więcej

Pieńsk

Alter Piknik, już w ten piątek!

Stowarzyszenie Promocji Kultury Ziemi Pieńskiej zaprasza na XV edycję Alter Pikniku w Pieńsku. Pierwsza oficjalna edycja Alter Pikniku miała miejsce w Dłużynie Górnej w 2003 roku, rok później festiwal muzyki alternatywnej odbył się w Żarkach nad Nysą i tak to się zaczęło.

czytaj więcej

30- lecie istnienia

Jubileusz Marysieniek

24 czerwca br. w Radostowie świętowano 30- lecie istnienia zespołu Marysieńki. Jubileusz był okazją do podkreślenia zasług zespołu, a przede wszystkim podziękowania za wieloletnią pracę społeczną i kulturową, za reprezentowanie gminy na licznych przeglądach i konkursach oraz dbanie, by dziedzictwo naszych przodków zostało ocalone od zapomnienia.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia