Piątek, 22 września 2017r.

Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

Strona główna / Kultura

Kultura

Weź udział

Konkurs fotograficzny „W podróży"

Tematem przewodnim są „Miejsca wydarzeń”. Do 24 lipca można przesyłać online motywy z Euroregionu Nysa i południowej części Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 7 września.

czytaj więcej

Już dziś

Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów

Ośrodek Wsparcia Dziennego serdecznie zaprasza do udziału w X Przeglądzie Dorobku Artystycznego Seniorów, który odbędzie się 18 maja 2017r., w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu.

czytaj więcej

Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia

Studenci Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Wrocławskiej zapraszają do wspólnego świętowania na Błoniach Jeleniogórskich. Tegorocznym hasłem przewodnim Juwenaliów jest: święto kolorów. Nie zabraknie także Juwenaliobusu czy wspólnego grillowania.

czytaj więcej

Aktualizacja

Dziś Chapeau Bas z Lubania walczy o miejsce w finale

Tak się składa, że rok rocznie w Muzycznej Bitwie Radia Wrocław biorą udział okoliczne zespoły, a my prosimy Was o ich wsparcie w plebiscycie. Podobnie jest i w tym roku. Dziś o finał walczy lubański zespół Chapeau Bas w składzie: Kasia Krawczyk-Ondycz, Radek Słabolepszy, Paweł Ondycz, Dawid Kycwak. Głosujemy!

czytaj więcej

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne

Czy wiecie, że dobrze oświetlone zdjęcie wg. badań przeprowadzonych w USA jest statystycznie o 350% częściej oglądane w sieci, od zdjęcia wykonanego w nieodpowiednim świetle*? Ostatni moment, aby zarejestrować się na warsztaty fotograficzne w Gryfowie Śląskim i poznać tajniki fotografii! Stowarzyszenie Awantura zaprasza w najbliższy weekend do udziału w kreatywnych zajęciach skierowanych do młodzieży. Celem jest zdobycie podstawowej wiedzy o wykonywaniu zdjęć.

czytaj więcej

Już jutro!

Pomagamy Kamilowi - Rajdowo

7 maja na stadionie kartingowym w Lubaniu odbędzie się akcja charytatywna na rzecz Kamila Nowosielskiego. Zbiórce pieniędzy towarzyszyć będzie pokaz samochodów rajdowych i quadów oraz przejazdy na fotelu pilota za wrzutkę do puszki. Zapraszamy.

czytaj więcej

Bitwa o Basztę 6

Freestyle dla Kamila

W piątkowe popołudnie 31 marca 19 MC z Lubania i okolic walczyło dla Kamila Nowosielskiego o powrót do zdrowia. Tego dnia scena Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu poczuła hip-hopowe wibracje.

czytaj więcej

Orkiestra Kameralna „Klassik Modern”

Gala Muzyki Filmowej

Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza na niezwykły koncert - Galę Muzyki Filmowej.

czytaj więcej

Freestylowa bitwa na słowa

Bitwa o Basztę 6

Freestylowa bitwa na słowa to styl, który znany jest głównie z hip hopu i dla miłośników gatunku nie jest niczym nowym. Już w najbliższy piątek na deskach Miejskiego Domu Kultury odbędzie się 6 edycja „Bitwy o Basztę”. Tradycyjnie impreza ma charakter charytatywny, a zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie Kamila Nowosielskiego.

czytaj więcej

Zaproszenie

Jarmark Wielkanocny

Tuż przed Niedzielą Palmową zapraszamy na Jarmark Wielkanocny. Plenerowa impreza to doskonała okazja do zrobienia przedświątecznych zakupów, a dla wystawców niecodzienna forma promocji lokalnych produktów i rękodzieła.

czytaj więcej

Dni Lubania

Lawa 2017- znamy głównych wykonawców!

Od 23 do 25 czerwca w Lubaniu odbywać się będzie najważniejsza impreza w kulturalnym kalendarzu miasta. Tradycyjnie zakończenie roku szkolnego i jednoczesne otwarcie wakacji w Lubaniu uczcimy koncertami i wspólną rodzinną zabawą.

czytaj więcej

Narodowe Czytanie 2017

Wybrano lekturę roku!

„Wesele” Stanisława Wyspiańskiego zostało lekturą na Narodowe Czytanie 2017 - ogłosił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

czytaj więcej

Z ostatniej chwili!

W piątek koncert zespołu ZBRUCZ z Tarnopola

W piątek 17 lutego w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu o godzinie 19.00 wystąpi zespół ZBRUCZ z Tarnopola na Ukrainie. W programie koncertu piosenki ukraińskie i polskie oraz pieśni i tańce folkloru ukraińskiego. W roku ubiegłym gościliśmy w Lubaniu zespół Zbrucz - były to grupy młodzieżowe i dziecięce, tym razem wystąpią przed nami dorośli. Zapraszamy - wstęp wolny.

czytaj więcej

Kino Poza Nova

Punk's not dead? Warto się przekonać

Kino Poza Nova w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu zaprasza na niezwykły wieczór filmowy. W niedzielę, 5 lutego, odbędzie się projekcja filmu "Jarocin, po co wolność", a po nim spotkanie z jego reżyserem Leszkiem Gnoińskim. W spotkaniu wezmą też udział znani zgorzeleccy załoganci Mirek "Maken" Dzięciołowski oraz Kazik "Kaz" Szulikowski.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia