Wtorek, 17 stycznia 2017r.

Imieniny: Antoniego, Rościsława, Jana

Strona główna / Kultura

Kultura

Festiwal FolkAtr 2016 oraz Wakacyjny Festyn Rodzinny

Muzyczny weekend na lubańskim rynku

Festiwal FolkAtr 2016 oraz Wakacyjny Festyn Rodzinny to atrakcje przygotowane przez Miejski Dom Kultury na ostatni weekend lipca (30-31.07). FolkArt to 20 zespołów z Dolnego Śląska z kolei Wakacyjny Festyn Rodzinny to występy zespołów dla dzieci i gwiazdy Disco Polo Avangarde.

czytaj więcej

Video

Teledysk zespołu Cierpki z Gryfowa Śląskiego

Cierpki to duchowy spadkobierca znanego na przełomie lat 80/90 punkowego zespołu Acerbus Artifex. Pochodząca z Gryfowa Śląskiego (w składzie muzycy Amanita Muscaria, Zakon Żebrzących) formacja nagrała album "Obudź się". Jeden z utworów z płyty zagościł na antenie radiowej Trójki. Aktualnie światło dzienne ujrzał teledysk do otwierającego płytę utworu Konflikt. Jest on niezwykły z kilku względów. Wyróżnia go niecodzienna forma, odważne łączenie obrazów, a przede wszystkim to, że powstał całkowicie za darmo.

czytaj więcej

34 Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych

Teatry uliczne startują już dziś!

Ponad 34 lata temu, w znacznie odleglejszej wtedy Francji, ówczesna dyrektorka teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze, Pani Alina Obidniak usłyszała okrzyk: „Alina!!! Wszyscy do Ciebie przyjedziemy !!!” Była to odpowiedź zgromadzonych w wielkim namiocie artystów, którzy w ten sposób zareagowali na zaproszenie do Jeleniej Góry.

czytaj więcej

Izreska Gala w Mirsku

W Mirsku Cleo, Brathanki, Zeus i Kartky

To chyba jedna z lepszych propozycji muzycznych tego lata w naszej okolicy, skierowana do miłośników hip-hopu i ogólnie młodzieży. Przed nami Izerska Gala w Mirsku. Gwiazdami wieczoru będą Cleo i Brathanki. Niewiele gorzej wyglądają supporty Zeus, Kartky i Balck Street Nois z Olszyny.

czytaj więcej

Albrecht von Wallenstein w Lubaniu - relacja z wizyty

Lubań płaci kontrybucję

Kiedy na ratuszowej wieży wybiła godz. 14 w gardle Bramy Brackiej rozległ się dźwięk wojskowych bębnów, wymieszany z charakterystycznym szmerem wojskowego rynsztunku i stukotem końskich kopyt – to Albrecht von Wallenstein, naczelny dowódca armii cesarskiej wkraczał w mury Lubania.

czytaj więcej

Lawa 2016 już w najbliższy weekend

Lubańskie talenty na Dniach Lubania

Święto miasta to czas, w którym każdy daje od siebie wszystko, co ma najlepsze. Na scenie w rynku zaprezentuje się wiele lubańskich talentów. Niektórzy są już starymi wyjadaczami, inni to nieco stremowani debiutanci. Warto przyjąć ich serdecznie i bić im brawo!

czytaj więcej

Odsłonięcie obrazu w muzeum

10 czerwca 2016 r. w Muzeum Regionalnym odbyła się uroczystość odsłonięcia portretu Eugenii Wielgus, zasłużonej dla miasta Lubania, zorganizowana przez członków stowarzyszenia „Siódme Niebo” i chóru „Echo Bukowiny”.

czytaj więcej

Z cyklu "Zdarzyło się w Lubaniu"

Nocna zmiana warty

Muzeum Regionalne w Lubaniu w ostatnim czasie działa coraz prężniej. Przy okazji kręcenia filmów promujących niedawno wydany komiks, pracownicy tej instytucji poczuli się wyjątkowo dobrze w roli filmowców. Dziś zaprezentowano pierwszy odcinek cyklu "Zdarzyło się w Lubaniu".

czytaj więcej

Fotogaleria

Noc Bibliotek 2016 - relacja

3 czerwca 2016 r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprosiła mieszkańców Lubania i okolic do udziału w obchodach drugiej edycji ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek.

czytaj więcej

Siekierczyn

Pałacowe spotkania z historią

Przed nami szósta edycja pałacowych spotkań  z historią. Tegoroczna odsłona tego wydarzenia odbędzie się pod nazwą  "Kamieniołomy w gminie Siekierczyn – tajemnic i zagadek ciąg dalszy". Wszystkich zainteresowanych  zapraszamy już 12 czerwca. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Walery Czarnecki, starosta lubański.

czytaj więcej

Program

Czas na Noc Bibliotek

Po niedawnej Nocy Muzeów przyszedł czas na Noc Bibliotek. Już 3 czerwca Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubaniu zaprasza na nocne zajęcia w pomieszczeniach ratusza. 

czytaj więcej

Bezpłatny pokaz filmu i konkurs z nagrodami!

Zew Gdyni - daj się zaprosić na festiwal!

Wygraj 7-dniowy pobyt na Festiwalu Filmowym – poczuj Zew Gdyni! Wszystko w ramach wyjątkowej imprezy urodzinowej z okazji 90-lecia Gdyni. Jednocześnie w 90 kinach całej Polski odbędzie się seans specjalny, podczas którego wyświetlony zostanie niemy film „Zew morza”. W wydarzeniu udział bierze również lubańskie kino Wawel!

czytaj więcej

Noc ma moc

Za nami kolejna odsłona ogólnoświatowej akcji, która ma na celu zachęcić ludzi do odwiedzin w muzeach. W tym roku znów pełen sukces - we wszystkich udostępnionych w Lubaniu obiektach odnotowano ponad tysiąc odwiedzin.

czytaj więcej

Dni Lubania 2016

Początek wakacji z przytupem

Starcie dwóch pokoleń - Honorata Skarbek i „Trubadurzy”, „Leszcze” w nowej odsłonie, przezabawna „Formacja Chatelet”, zagubiony w czasie Albrecht Wallenstein i lubańskie Słowianki - nadchodzą Dni Lubania, nadpływa LAWA.

czytaj więcej

Zespół bierze udział w Muzycznej Bitwie Radia Wrocław

Rock i smaczki czyli muzyka z Olszyny rodem

Dla jednych muzyka może nie istnieć, dla innych jest miłym dodatkiem, są też tacy, dla których jest życiem i pasją. O takiej muzyce mam nadzieję napisać. Nie jestem krytykiem muzycznym ani znawcą, ale wiem co mi się podoba. To co dotychczas usłyszałem podoba mi się, mimo że nie gustuję w gitarowych brzmieniach. Będzie o zespole Black Street Noise z Olszyny, o którym miałem już okazję pisać w związku ćwierćfinałami Muzycznej Bitwy Radia Wrocław.

czytaj więcej

Lubań

Festyn Rodzinny

Z okazji Dnia Mamy i Dnia Dziecka, Miejski Dom Kultury w Lubaniu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu oraz Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu zapraszają na Festyn Rodzinny.  

czytaj więcej

Zaproszenie

Spektakl teatralny "W domku Baby Jagi"

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu zaprasza dzieci oraz rodziców na spektakl teatralny pod tytułem "W domku Baby Jagi". To zabawna i ciekawa opowieść o zdrowym stylu życia.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia