Środa, 22 listopada 2017r.

Imieniny: Cecylii, Wszemily, Stefana

Strona główna / Kultura

Kultura

Drugi dzień imienin!

Zapraszamy na XII Ogólnopolskie Imieniny Henryka

JUż dziś rozpoczyna się jednej z największych imprez w naszym regionie. 8-9 lipca br. w Henrykowie Lubańskim obchodzimy już XII Ogólnopolskie Imieniny Henryka, Henryki i Henrykowa. Podczas dwudniowego świętowania nie zabraknie ciekawych wydarzeń muzycznych. Na uczestników imprezy, jak co roku czeka szereg atrakcji oraz dobra zabawa.

czytaj więcej

Lubań

Co, gdzie, kiedy na wakacje

Nadeszły upragnione wakacje. Na dzieci i młodzież czeka wiele atrakcji. Półkolonie, wakacje na sportowo, gry i zabawy, spacery i wycieczki. W trakcie letniego wypoczynku dzieci, które zostają w Lubaniu, mogą skorzystać z wielu atrakcji, które przygotowały dla nich miejskie instytucje.

czytaj więcej

23-25.06.2017

LAWA - 2017 zaktualizowany program imprezy

UWAGA, GORĄCE - właśnie to można powiedzieć o lubańskiej "LAWIE". Dwa dni świetnej muzyki i koncertów gwiazd i jeden megafestyn, a wszystko to w niepowtarzalnej scenerii Parku na Kamiennej Górze.

czytaj więcej

Skandaliczne zachowanie artystki

Margaret nie zagra na Lawie 2017

Na stronie Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu pojawiła się dziś informacja, że Margaret, która miała być gwiazdą tegorocznej Lawy nie zagra w Lubaniu.

czytaj więcej

Szkoła Muzyczna I st. im. Oskara Kolberga w Lubaniu

Koncert w Czechach

9 czerwca 2017 r. uczniowie lubańskiej szkoły muzycznej po raz kolejny koncertowali w czeskim Zaclerzu.

czytaj więcej

Fotorelacja

Noc Bibliotek 2017

3 czerwca 2017 roku ponad 1300 bibliotek wzięło udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „Czytanie porusza”. W tym gronie nie mogło zabraknąć naszej Biblioteki, która czekała na mieszkańców miasta i okolic z niebanalnymi pomysłami na wspólne spędzenie czasu.

czytaj więcej

Fotorelacja - Noc Muzeów 2017

Nie spać - zwiedzać!

Nie da się ukryć, że Lubań polubił Noc Muzeów. Impreza odbyła się po raz piąty, według rachunków muzeum brało w niej udział ponad 1000 osób. Gromady zwiedzających krążyły od Ratusza do Wieży i Schronu, aż po izby pamięci w OSS SG i ZSP im. KZL.

czytaj więcej

Plenerowa impreza kulturalna

"Odkrywamy tajemnice Rudzicy"

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Siekierczynie zaprasza na plenerową imprezę kulturalną Pałacowe spotkania z historią "ODKRYWAMY TAJEMNICE RUDZICY (PFAFFENDORF)", która odbędzie się w dniu 11 czerwca 2017 r. w Zespole Pałacowo-Parkowym w Zarębie.

czytaj więcej

Zaplanuj czerwiec z Lubaniem

Kalendarz imprez, koncertów, wydarzeń artystycznych, sportowych i rozrywkowych w Lubaniu. Bądź na bieżąco. Sprawdź, co będzie się działo w czerwcu.

czytaj więcej

Dziś na antenie Radia Wrocław o Muzycznym Campingu

Latem 79 roku na lubańskim amfiteatrze odbył się festiwal, który dziś uważany jest za najważniejsze wydarzenie muzyczne tamtych czasów. Reportaż, w którym uczestnicy tamtych wydarzeń wspominają Muzyczny Camping w Lubaniu usłyszymy dziś o godzinie 21. na antenie Radia Wrocław.

czytaj więcej

Lubań

Historyczni strażnicy ruszają w miasto

Lubańska Historyczna Straż Miejska rusza w miasto. Od maja do października w ostatnią sobotę miesiąca można zobaczyć lubańskich strażników w akcji. Start 27 maja o godzinie 12-tej przy Wieży Brackiej.

czytaj więcej

Weź udział

Konkurs fotograficzny „W podróży"

Tematem przewodnim są „Miejsca wydarzeń”. Do 24 lipca można przesyłać online motywy z Euroregionu Nysa i południowej części Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 7 września.

czytaj więcej

Już dziś

Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów

Ośrodek Wsparcia Dziennego serdecznie zaprasza do udziału w X Przeglądzie Dorobku Artystycznego Seniorów, który odbędzie się 18 maja 2017r., w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu.

czytaj więcej

Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia

Studenci Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Wrocławskiej zapraszają do wspólnego świętowania na Błoniach Jeleniogórskich. Tegorocznym hasłem przewodnim Juwenaliów jest: święto kolorów. Nie zabraknie także Juwenaliobusu czy wspólnego grillowania.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia