Sobota, 24 lutego 2018r.

Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

Strona główna / Kultura

Kultura

Już w najbliższy weekend Festiwal Folklorystyczny

FolkArt 2017

Kto chciałby posmakować ruskich pierogów z miętą, skosztować wyśmienitej malinowej chmurki bądź delektować się nalewką „Gorąca krew” zanurzony w klimatycznym folklorze zapraszamy na festiwal FolkArt 2017. Tradycyjnie w samym środku lata, w ostatni weekend lipca 29 od godz. 15.00 i 30 od godz. 16.00 (sobota, niedziela).

czytaj więcej

Już jutro w Mirsku

XIX Izerska Gala

Zapowiadają się dwa gorące dni. Już jutro rusza XIX Izerska Gala. Impreza odbędzie się na stadionie miejskim w Mirsku.

czytaj więcej

Uwaga - nabór na warsztaty z Hubertem Kowalskim

Wspólnie wykonają oratorium

Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza do udziału w warsztatach wokalnych i występie przygotowywanym w ramach obchodów ustanowienia patronatu Św. Marii Magdaleny nad Lubaniem.

czytaj więcej

Via Thea 2017

Teatry na ulicach

XXIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Ulicznego Via Thea Görlitz/Zgorzelec odbędzie się w tym roku w lipcu i potrwa od czwartku 6.07 do soboty 8.07. Znów, jak co roku, będzie można oglądać spektakle uliczne nie tylko w Görlitz, ale także w Zgorzelcu.

czytaj więcej

Zaproszenie na bezpłatne warsztaty

Wakacje na filmowo dla dzieci

Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza dzieci i młodzież w wieku 8-15 lat do udziału w wakacyjnych warsztatach filmowych.

czytaj więcej

Pieńsk

Alter Piknik, już w ten piątek!

Stowarzyszenie Promocji Kultury Ziemi Pieńskiej zaprasza na XV edycję Alter Pikniku w Pieńsku. Pierwsza oficjalna edycja Alter Pikniku miała miejsce w Dłużynie Górnej w 2003 roku, rok później festiwal muzyki alternatywnej odbył się w Żarkach nad Nysą i tak to się zaczęło.

czytaj więcej

30- lecie istnienia

Jubileusz Marysieniek

24 czerwca br. w Radostowie świętowano 30- lecie istnienia zespołu Marysieńki. Jubileusz był okazją do podkreślenia zasług zespołu, a przede wszystkim podziękowania za wieloletnią pracę społeczną i kulturową, za reprezentowanie gminy na licznych przeglądach i konkursach oraz dbanie, by dziedzictwo naszych przodków zostało ocalone od zapomnienia.

czytaj więcej

Drugi dzień imienin!

Zapraszamy na XII Ogólnopolskie Imieniny Henryka

JUż dziś rozpoczyna się jednej z największych imprez w naszym regionie. 8-9 lipca br. w Henrykowie Lubańskim obchodzimy już XII Ogólnopolskie Imieniny Henryka, Henryki i Henrykowa. Podczas dwudniowego świętowania nie zabraknie ciekawych wydarzeń muzycznych. Na uczestników imprezy, jak co roku czeka szereg atrakcji oraz dobra zabawa.

czytaj więcej

Lubań

Co, gdzie, kiedy na wakacje

Nadeszły upragnione wakacje. Na dzieci i młodzież czeka wiele atrakcji. Półkolonie, wakacje na sportowo, gry i zabawy, spacery i wycieczki. W trakcie letniego wypoczynku dzieci, które zostają w Lubaniu, mogą skorzystać z wielu atrakcji, które przygotowały dla nich miejskie instytucje.

czytaj więcej

23-25.06.2017

LAWA - 2017 zaktualizowany program imprezy

UWAGA, GORĄCE - właśnie to można powiedzieć o lubańskiej "LAWIE". Dwa dni świetnej muzyki i koncertów gwiazd i jeden megafestyn, a wszystko to w niepowtarzalnej scenerii Parku na Kamiennej Górze.

czytaj więcej

Skandaliczne zachowanie artystki

Margaret nie zagra na Lawie 2017

Na stronie Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu pojawiła się dziś informacja, że Margaret, która miała być gwiazdą tegorocznej Lawy nie zagra w Lubaniu.

czytaj więcej

Szkoła Muzyczna I st. im. Oskara Kolberga w Lubaniu

Koncert w Czechach

9 czerwca 2017 r. uczniowie lubańskiej szkoły muzycznej po raz kolejny koncertowali w czeskim Zaclerzu.

czytaj więcej

Fotorelacja

Noc Bibliotek 2017

3 czerwca 2017 roku ponad 1300 bibliotek wzięło udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „Czytanie porusza”. W tym gronie nie mogło zabraknąć naszej Biblioteki, która czekała na mieszkańców miasta i okolic z niebanalnymi pomysłami na wspólne spędzenie czasu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia