Sobota, 24 lutego 2018r.

Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

Strona główna / Kultura

Kultura

Fotorelacja - Noc Muzeów 2017

Nie spać - zwiedzać!

Nie da się ukryć, że Lubań polubił Noc Muzeów. Impreza odbyła się po raz piąty, według rachunków muzeum brało w niej udział ponad 1000 osób. Gromady zwiedzających krążyły od Ratusza do Wieży i Schronu, aż po izby pamięci w OSS SG i ZSP im. KZL.

czytaj więcej

Plenerowa impreza kulturalna

"Odkrywamy tajemnice Rudzicy"

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Siekierczynie zaprasza na plenerową imprezę kulturalną Pałacowe spotkania z historią "ODKRYWAMY TAJEMNICE RUDZICY (PFAFFENDORF)", która odbędzie się w dniu 11 czerwca 2017 r. w Zespole Pałacowo-Parkowym w Zarębie.

czytaj więcej

Zaplanuj czerwiec z Lubaniem

Kalendarz imprez, koncertów, wydarzeń artystycznych, sportowych i rozrywkowych w Lubaniu. Bądź na bieżąco. Sprawdź, co będzie się działo w czerwcu.

czytaj więcej

Dziś na antenie Radia Wrocław o Muzycznym Campingu

Latem 79 roku na lubańskim amfiteatrze odbył się festiwal, który dziś uważany jest za najważniejsze wydarzenie muzyczne tamtych czasów. Reportaż, w którym uczestnicy tamtych wydarzeń wspominają Muzyczny Camping w Lubaniu usłyszymy dziś o godzinie 21. na antenie Radia Wrocław.

czytaj więcej

Lubań

Historyczni strażnicy ruszają w miasto

Lubańska Historyczna Straż Miejska rusza w miasto. Od maja do października w ostatnią sobotę miesiąca można zobaczyć lubańskich strażników w akcji. Start 27 maja o godzinie 12-tej przy Wieży Brackiej.

czytaj więcej

Weź udział

Konkurs fotograficzny „W podróży"

Tematem przewodnim są „Miejsca wydarzeń”. Do 24 lipca można przesyłać online motywy z Euroregionu Nysa i południowej części Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 7 września.

czytaj więcej

Już dziś

Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów

Ośrodek Wsparcia Dziennego serdecznie zaprasza do udziału w X Przeglądzie Dorobku Artystycznego Seniorów, który odbędzie się 18 maja 2017r., w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu.

czytaj więcej

Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia

Studenci Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Wrocławskiej zapraszają do wspólnego świętowania na Błoniach Jeleniogórskich. Tegorocznym hasłem przewodnim Juwenaliów jest: święto kolorów. Nie zabraknie także Juwenaliobusu czy wspólnego grillowania.

czytaj więcej

Aktualizacja

Dziś Chapeau Bas z Lubania walczy o miejsce w finale

Tak się składa, że rok rocznie w Muzycznej Bitwie Radia Wrocław biorą udział okoliczne zespoły, a my prosimy Was o ich wsparcie w plebiscycie. Podobnie jest i w tym roku. Dziś o finał walczy lubański zespół Chapeau Bas w składzie: Kasia Krawczyk-Ondycz, Radek Słabolepszy, Paweł Ondycz, Dawid Kycwak. Głosujemy!

czytaj więcej

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne

Czy wiecie, że dobrze oświetlone zdjęcie wg. badań przeprowadzonych w USA jest statystycznie o 350% częściej oglądane w sieci, od zdjęcia wykonanego w nieodpowiednim świetle*? Ostatni moment, aby zarejestrować się na warsztaty fotograficzne w Gryfowie Śląskim i poznać tajniki fotografii! Stowarzyszenie Awantura zaprasza w najbliższy weekend do udziału w kreatywnych zajęciach skierowanych do młodzieży. Celem jest zdobycie podstawowej wiedzy o wykonywaniu zdjęć.

czytaj więcej

Już jutro!

Pomagamy Kamilowi - Rajdowo

7 maja na stadionie kartingowym w Lubaniu odbędzie się akcja charytatywna na rzecz Kamila Nowosielskiego. Zbiórce pieniędzy towarzyszyć będzie pokaz samochodów rajdowych i quadów oraz przejazdy na fotelu pilota za wrzutkę do puszki. Zapraszamy.

czytaj więcej

Bitwa o Basztę 6

Freestyle dla Kamila

W piątkowe popołudnie 31 marca 19 MC z Lubania i okolic walczyło dla Kamila Nowosielskiego o powrót do zdrowia. Tego dnia scena Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu poczuła hip-hopowe wibracje.

czytaj więcej

Orkiestra Kameralna „Klassik Modern”

Gala Muzyki Filmowej

Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza na niezwykły koncert - Galę Muzyki Filmowej.

czytaj więcej

Freestylowa bitwa na słowa

Bitwa o Basztę 6

Freestylowa bitwa na słowa to styl, który znany jest głównie z hip hopu i dla miłośników gatunku nie jest niczym nowym. Już w najbliższy piątek na deskach Miejskiego Domu Kultury odbędzie się 6 edycja „Bitwy o Basztę”. Tradycyjnie impreza ma charakter charytatywny, a zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie Kamila Nowosielskiego.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia