Sobota, 24 lutego 2018r.

Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

Strona główna / Kultura

Kultura

Zaproszenie

Jarmark Wielkanocny

Tuż przed Niedzielą Palmową zapraszamy na Jarmark Wielkanocny. Plenerowa impreza to doskonała okazja do zrobienia przedświątecznych zakupów, a dla wystawców niecodzienna forma promocji lokalnych produktów i rękodzieła.

czytaj więcej

Dni Lubania

Lawa 2017- znamy głównych wykonawców!

Od 23 do 25 czerwca w Lubaniu odbywać się będzie najważniejsza impreza w kulturalnym kalendarzu miasta. Tradycyjnie zakończenie roku szkolnego i jednoczesne otwarcie wakacji w Lubaniu uczcimy koncertami i wspólną rodzinną zabawą.

czytaj więcej

Narodowe Czytanie 2017

Wybrano lekturę roku!

„Wesele” Stanisława Wyspiańskiego zostało lekturą na Narodowe Czytanie 2017 - ogłosił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

czytaj więcej

Z ostatniej chwili!

W piątek koncert zespołu ZBRUCZ z Tarnopola

W piątek 17 lutego w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu o godzinie 19.00 wystąpi zespół ZBRUCZ z Tarnopola na Ukrainie. W programie koncertu piosenki ukraińskie i polskie oraz pieśni i tańce folkloru ukraińskiego. W roku ubiegłym gościliśmy w Lubaniu zespół Zbrucz - były to grupy młodzieżowe i dziecięce, tym razem wystąpią przed nami dorośli. Zapraszamy - wstęp wolny.

czytaj więcej

Kino Poza Nova

Punk's not dead? Warto się przekonać

Kino Poza Nova w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu zaprasza na niezwykły wieczór filmowy. W niedzielę, 5 lutego, odbędzie się projekcja filmu "Jarocin, po co wolność", a po nim spotkanie z jego reżyserem Leszkiem Gnoińskim. W spotkaniu wezmą też udział znani zgorzeleccy załoganci Mirek "Maken" Dzięciołowski oraz Kazik "Kaz" Szulikowski.

czytaj więcej

Klub Tańca Towarzyskiego "Ametyst"

Wywiadówka Taneczna

Klub Tańca Towarzyskiego "Ametyst" działający przy Miejskim Domu Kultury w Lubaniu zaprasza na doroczną Wywiadówkę Taneczną, która odbędzie się 3 lutego o godz. 17.00 w Auli Kompleksu Edukacyjnego w Lubaniu.

czytaj więcej

Lubań

Kolędowanie u Bukowińczyków

Czternaście zespołów z całego regionu, ponad stu wykonawców i kilkadziesiąt kolęd i pastorałek to wydarzenie warte zapamiętania. Kolędowanie u Bukowińczyków to doroczna impreza organizowana przez Fundację Bukowińska „Bratnia Pomoc”, chór Echo Bukowiny oraz Miejski Dom Kultury.

czytaj więcej

Kolędowanie u Bukowińczyków

Tradycyjnie w połowie stycznia zapraszamy na KOLĘDOWANIE U BUKOWIŃCZYKÓW. W tym roku spotkanie zaplanowano na 21 stycznia na godz.13.00. W kolędowaniu weźmie udział 13 zespołów z terenu województwa dolnośląskiego i lubuskiego.

czytaj więcej

Już wkrótce rusza XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy - porady

Jak co roku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach wszystkich województw pojawi się większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

czytaj więcej

Muzycy zespołów Luxtorpeda, Arka Noego, Deus Meus, Armia, 2TM2,3 czy Happysad wystąpią w Leśnej

Nietypowy koncert kolęd

Już w poniedziałek o godzinie 17.45 w Kościele p.w. Chrystusa Króla odbędzie się koncert  w wykonaniu ,,Zespołu w Składzie”.  Muzycy znani z takich grup jak Luxtorpeda, Arka Noego, Deus Meus, Armia, 2TM2,3 czy Happysad wystąpią w Leśnej z wyjątkowym koncertem kolęd.

czytaj więcej

Międzynarodowe Dni Messiaena w Görlitz-Zgorzelcu

"Kwartet na koniec czasu"

Dziesięć lat temu dr Albrecht Goetze założył stowarzyszenie MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN. Jego najważniejszym celem było przywrócenie do życia zapomnianego rozdziału historii Görlitz – historii byłego niemieckiego obozu jenieckiego Stalagu VIII A, a także wskrzeszenie pamięci o wyjątkowym dziele muzycznym.

czytaj więcej

W grupie siła - propozycja Muzeum Regionalnego w Lubaniu

Klub Regionalisty dla każdego

Pogranicze Dolnego Śląska i Górnych Łużyc to wyjątkowe miejsce z ogromnym i wykorzystanym tylko w niewielkim stopniu potencjałem. Jednakże o tym, czy owe atuty naszej małej ojczyzny będą przekuwane na sukcesy, zależy tylko od nas.

czytaj więcej

Orszak 2017 - Fotogaleria

Największe na świecie uliczne jasełka

Orszak Trzech Króli 2017! Po raz pierwszy w 9-letniej historii tych największych na świecie ulicznych jasełek, liczba miejsc w Polsce, w których odbył się Orszak, przekroczyła pół tysiąca. Tym razem Orszak odbywał się pod hasłem Pokój i Dobro.

czytaj więcej

Lubań

FolkArt laureatem plebiscytu

Festiwal Folklorystyczny FolkArt organizowany przez Miejski Dom Kultury w Lubaniu został laureatem plebiscytu „Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska 2016” w kategorii najciekawsze wydarzenie roku 2016.

czytaj więcej

Kolęda 2016

Jak co roku burmistrz śpiewa kolędę

Można powiedzieć, że to już tradycja. Od 2013 roku burmistrz Arkadiusz Słowiński do wspólnego kolędowania przed świętami Bożego Narodzenia zaprasza różnych gości. W roku 2016 na „tapetę” wzięto pracowników miejskich instytucji życia publicznego. Efekt? Co roku lepszy! Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia kolędy „Przybieżeli do Betlejem”.

czytaj więcej

Lubań

Jarmark Bożonarodzeniowy w nowej odsłonie

Serdecznie zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy. 16 grudnia lubański rynek w świątecznej scenerii będzie najlepszym miejscem na popołudniowy spacer czy zakupy. Jarmark wzbogacą występy muzyczne lubanian i koncert Magdaleny Steczkowskiej.

czytaj więcej

Zaproszenie

WleńKon - impreza dla każdego

WleńKon to nazwa trzeciej edycji imprezy organizowanej tym razem przez Fundację Nasz Wleń, która odbędzie się 10 grudnia we Wleniu, przy ulicy Dworcowej 10 (hala sportowa). „Najpierw było to spotkanie przyjaciół, potem niewielka impreza dla entuzjastów fantastyki z okolicy, a teraz będzie to wielkie familijne wydarzenie dla mieszkańców tego rejonu".

czytaj więcej

Już jutro

Zaproszenie na spotkanie autorskie

Już jutro, gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej będzie Katarzyna Bonda. Polska pisarka i dokumentalistka, dziennikarka oraz scenarzystka zajmująca się tematyką kryminalną. Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia