Środa, 22 listopada 2017r.

Imieniny: Cecylii, Wszemily, Stefana

Strona główna / Kultura

Kultura

W grupie siła - propozycja Muzeum Regionalnego w Lubaniu

Klub Regionalisty dla każdego

Pogranicze Dolnego Śląska i Górnych Łużyc to wyjątkowe miejsce z ogromnym i wykorzystanym tylko w niewielkim stopniu potencjałem. Jednakże o tym, czy owe atuty naszej małej ojczyzny będą przekuwane na sukcesy, zależy tylko od nas.

czytaj więcej

Orszak 2017 - Fotogaleria

Największe na świecie uliczne jasełka

Orszak Trzech Króli 2017! Po raz pierwszy w 9-letniej historii tych największych na świecie ulicznych jasełek, liczba miejsc w Polsce, w których odbył się Orszak, przekroczyła pół tysiąca. Tym razem Orszak odbywał się pod hasłem Pokój i Dobro.

czytaj więcej

Lubań

FolkArt laureatem plebiscytu

Festiwal Folklorystyczny FolkArt organizowany przez Miejski Dom Kultury w Lubaniu został laureatem plebiscytu „Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska 2016” w kategorii najciekawsze wydarzenie roku 2016.

czytaj więcej

Kolęda 2016

Jak co roku burmistrz śpiewa kolędę

Można powiedzieć, że to już tradycja. Od 2013 roku burmistrz Arkadiusz Słowiński do wspólnego kolędowania przed świętami Bożego Narodzenia zaprasza różnych gości. W roku 2016 na „tapetę” wzięto pracowników miejskich instytucji życia publicznego. Efekt? Co roku lepszy! Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia kolędy „Przybieżeli do Betlejem”.

czytaj więcej

Lubań

Jarmark Bożonarodzeniowy w nowej odsłonie

Serdecznie zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy. 16 grudnia lubański rynek w świątecznej scenerii będzie najlepszym miejscem na popołudniowy spacer czy zakupy. Jarmark wzbogacą występy muzyczne lubanian i koncert Magdaleny Steczkowskiej.

czytaj więcej

Zaproszenie

WleńKon - impreza dla każdego

WleńKon to nazwa trzeciej edycji imprezy organizowanej tym razem przez Fundację Nasz Wleń, która odbędzie się 10 grudnia we Wleniu, przy ulicy Dworcowej 10 (hala sportowa). „Najpierw było to spotkanie przyjaciół, potem niewielka impreza dla entuzjastów fantastyki z okolicy, a teraz będzie to wielkie familijne wydarzenie dla mieszkańców tego rejonu".

czytaj więcej

Już jutro

Zaproszenie na spotkanie autorskie

Już jutro, gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej będzie Katarzyna Bonda. Polska pisarka i dokumentalistka, dziennikarka oraz scenarzystka zajmująca się tematyką kryminalną. Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie.

czytaj więcej

Mikołajki w MOSiR

MOSiR w Lubaniu zaprasza na festyn rodzinny, który odbędzie się 3 grudnia o godz. 16:00 w hali MOSiR w Lubaniu.

czytaj więcej

Miejski Dom Kultury w Lubaniu

Spotkanie z Mikołajem

Ze sprawdzonych źródeł wiemy, że 3 grudnia Miejski Dom Kultury w Lubaniu odwiedzi Święty Mikołaj w towarzystwie Tulinek. Na to niezwykłe spotkanie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami o godzinie 14.00.

czytaj więcej

Kolejny obraz Hermana Effenberga w zbiorach muzeum

Nowy nabytek muzeum

Lubańskie muzeum wzbogaciło się o kolejny obraz  Hermanna Effenbergera, pochodzącego z Lubania artysty, którego obrazy w chwili obecnej są dziełami aukcyjnymi. Płótno zatytułowane jest „Mała włoska sprzedawczyni kwiatów” i powstało w 1883 roku.

czytaj więcej

WleńKon - czyli atrakcja dla wszystkich

WleńKon to nazwa trzeciej edycji darmowej imprezy organizowanej przez Fundację Nasz Wleń, która odbędzie się już 10 grudnia w budynku Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Śląskiej. I jak sami organizatorzy o tym mówią: "Najpierw było to spotkanie przyjaciół, potem niewielka impreza dla entuzjastów fantastyki z okolicy, a teraz będzie to wielkie familijne wydarzenie dla mieszkańców tego rejonu."

czytaj więcej

Halloween w Bibliotece

Zapraszamy dzieci w wieku 6 – 12 lat na Halloween w Bibliotece. Poznamy tajemniczych bohaterów regionalnych legend, wykonamy zabawnie straszne halloweenowe ozdoby.

czytaj więcej

Kiedy otwarcie Kina Wawel?

Pod koniec sierpnia ruszył remont lubańskiego Kina Wawel. Początkowo jego zakończenie planowano na drugą połowę października. Od kilku dni wiadomo, że z powodu dodatkowych prac, które wynikły w trakcie remontu, wykonawca nie zdoła dotrzymać terminu.

czytaj więcej

MiPBP w Lubaniu

Spotkanie autorskie z Joanną Lamparską

Lubański Ratusz odwiedziła Joanna Lamparska, z wykształcenia filolog klasyczny i archeolog sądowy, z zamiłowania podróżniczka, pisarka i dziennikarka. Współpracuje z magazynami „National Geographic”, „Focus”, „Traveller” oraz „Witaj w podróży”. Stworzyła również scenariusz do programu telewizyjnego „Skarby nieodkryte”. Joanna Lamparska wydała kilkanaście książek, m.in. serię „Magia dolnośląskich zamków”, „Dolny Śląsk jakiego nie znacie”, czy „Złoty pociąg – krótka historia szaleństwa”. 14.10.2016 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie poświęcone historii Dolnego Śląska z jego tajemnicami i ukrytymi skarbami.

czytaj więcej

Zaproszenie na film

Hannah. Nieznana historia buddyzmu

Idąc do kina studyjnego, możemy spodziewać się filmu o wysokich walorach artystycznych, filmu którego przekaz pozostanie z nami przez kilka dni, a czasem przez całe życie... Na pokaz dokumentu, który już dziś pozostał w sercach wielu osób zaprasza kino studyjne PoZa NoVa w Zgorzelcu. Będzie to niezwykła historia Hannah Nydahl – Dunki, laureatki nagrody UNESCO, która przeniosła buddyzm tybetański na Zachód. Film, który zawiera wiele polskich wątków, będzie można obejrzeć od 28.10.2016 r.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia