Piątek, 22 września 2017r.

Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

Strona główna / Kultura

Kultura

Halloween w Bibliotece

Zapraszamy dzieci w wieku 6 – 12 lat na Halloween w Bibliotece. Poznamy tajemniczych bohaterów regionalnych legend, wykonamy zabawnie straszne halloweenowe ozdoby.

czytaj więcej

Kiedy otwarcie Kina Wawel?

Pod koniec sierpnia ruszył remont lubańskiego Kina Wawel. Początkowo jego zakończenie planowano na drugą połowę października. Od kilku dni wiadomo, że z powodu dodatkowych prac, które wynikły w trakcie remontu, wykonawca nie zdoła dotrzymać terminu.

czytaj więcej

MiPBP w Lubaniu

Spotkanie autorskie z Joanną Lamparską

Lubański Ratusz odwiedziła Joanna Lamparska, z wykształcenia filolog klasyczny i archeolog sądowy, z zamiłowania podróżniczka, pisarka i dziennikarka. Współpracuje z magazynami „National Geographic”, „Focus”, „Traveller” oraz „Witaj w podróży”. Stworzyła również scenariusz do programu telewizyjnego „Skarby nieodkryte”. Joanna Lamparska wydała kilkanaście książek, m.in. serię „Magia dolnośląskich zamków”, „Dolny Śląsk jakiego nie znacie”, czy „Złoty pociąg – krótka historia szaleństwa”. 14.10.2016 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie poświęcone historii Dolnego Śląska z jego tajemnicami i ukrytymi skarbami.

czytaj więcej

Zaproszenie na film

Hannah. Nieznana historia buddyzmu

Idąc do kina studyjnego, możemy spodziewać się filmu o wysokich walorach artystycznych, filmu którego przekaz pozostanie z nami przez kilka dni, a czasem przez całe życie... Na pokaz dokumentu, który już dziś pozostał w sercach wielu osób zaprasza kino studyjne PoZa NoVa w Zgorzelcu. Będzie to niezwykła historia Hannah Nydahl – Dunki, laureatki nagrody UNESCO, która przeniosła buddyzm tybetański na Zachód. Film, który zawiera wiele polskich wątków, będzie można obejrzeć od 28.10.2016 r.

czytaj więcej

Święto Województwa Dolnośląskiego

Koncert Me, Myself & I

Święto Województwa to doskonała okazja, aby w radosnej atmosferze spotkać się z mieszkańcami Dolnego Śląska. W tym roku organizatorzy zapraszają Państwa w sobotę, 15 października, do Jeleniej Góry.

czytaj więcej

Fotorelacja

Spektakl charytatywny "Lalka - też człowiek"

„Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc Szymonowi”. Pod tym hasłem społeczność Gimnazjum Nr 3 w Lubaniu wystawiła spektakl charytatywny, podczas którego zbierano środki dla szkolnego kolegi, który od roku zmaga się z glejakiem rdzenia kręgowego. Sztukę „Lalka - też człowiek” zagrali absolwenci gimnazjum, którzy przez ostatnie trzy lata tworzyli szkolny teatr PRO-MOTOR.

czytaj więcej

Miejski Dom Kultury w Lubaniu

Muzyczna niedziela

W najbliższą niedzielę 16 października zapraszamy na nowy cykl "Muzyczna niedziela", w ramach którego raz w miesiącu odbywać się będą spotkania z muzyką na żywo.

czytaj więcej

Fotogaleria

Świat w minaturze

Siódma edycja konkursu zgromadziła w lubańskimm trecie 231 modeli wykonanych przez modelarzy z Czech i Polski. Prace zachwycały różnorodnością i precyzją wykonania. Konkurs kierowany był zarówno do seniorów jak juniorów, którzy rywalizowali ze sobą w kategorii PROFI, OPEN oraz OPEN JUNIOR.

czytaj więcej

Muzeum Regionalne w Lubaniu

Następny Danziger w lubańskim muzeum

14 września otrzymaliśmy w darze litografię Ludwika Danzigera, przedstawiającą lubański rynek, a 20 września Muzeum zakupiło kolejną pracę tego artysty. Podobnie jak w poprzednim wypadku jest to sztych z odręczną sygnaturą autora.

czytaj więcej

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubaniu

Wystawa zakazanych książek

Czy wiesz, że… … przyczyną cenzury może być nawet niewinna butelka wina w koszyku Czerwonego Kapturka...?

czytaj więcej

Grafika Ludwika Danzigera wróciła do Lubania po 71 latach

Na zaproszenie Arkadiusza Słowińskiego - Burmistrza Miasta Lubań, który podjął inicjatywę profesora, miasto odwiedził profesor dr hab. Klaus Ziemer. Uczony przywiózł ze sobą cenny prezent. Klaus Ziemer to były dyrektor Niemieckiego Instytutu Historycznego w Warszawie, profesor nauk politycznych na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. 

czytaj więcej

Narodowe czytanie"Quo Vadis"

Po raz piąty w pierwszy weekend września Polacy spotkali się, aby wspólnie czytać dzieła polskich pisarzy. W sobotę pod lubańskim ratuszem na wspólne czytanie przybyli zaproszeni goście oraz mieszkańcy miasta.

czytaj więcej

Muzeum Regionalne w Lubaniu

Lubań przeciwko wojnie!

Oglądając wiadomości napływające ze świata, można nabrać przekonania, że widmo wojny światowej staje się coraz wyraźniejsze, że upiory przeszłości powracają, zaczynają budzić lęk i przerażenie.

czytaj więcej

Miejski Dom Kultury w Lubaniu

Wernisaż wystawy "Wołyń czasu zagłady"

Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza na wystawę "Wołyń czasu zagłady". Wystawa przygotowana przez Muzeum Niepodległości w Warszawie pokazuje dzieje Wołynia w okresie przed i podczas II wojny światowej, tło społeczne i polityczne. Szczególny nacisk położono na tragiczne dzieje i zagładę ludności polskiej Ziemi Wołyńskiej w roku 1943. Wykorzystano unikatowe zdjęcia Wołynia i Krzemieńca znajdujące się w zbiorach Muzeum Niepodległości oraz zdjęcia ofiar mordów dokonywanych przez UPA.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia