Sobota, 25 lutego 2017r.

Imieniny: Wiktora, Cezarego

Strona główna / Kultura

Kultura

Akcja społeczno-edukacyjna "Żonkile"

73. rocznica powstania w getcie warszawskim

Z okazji 73. rocznicy powstania w getcie warszawskim Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”. Do akcji przyłączyła się również Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu.

czytaj więcej

Promocja książki

Skarby przyrody Ziemi Lubańskiej

Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej zaprasza na spotkanie promujące książkę "Skarby przyrody Ziemi Lubańskiej. Zachować dla siebie i innych". Na spotkaniu będzie można otrzymać nieodpłatnie egzemplarz książki.

czytaj więcej

Przedstawienie teatralne "Zdrówko"

Seniorzy!!! Zapraszamy na przedstawienie teatralne zatytułowane " ZDRÓWKO" w wykonaniu artystów agencji artystycznej Art Matanoia z Krakowa.  Przedstawienie odbędzie się w sali lustrzanej Miejskiego Domu Kultury ul. Kościuszki 4,  w dniu 04 kwietnia 2016r., o godzinie 10:45. Wstęp Wolny. 

czytaj więcej

Siekierczyn

Wizyta niemieckich rękodzielniczek

Działająca już drugi rok przy siekierczyńskim domu kultury Grupa Rękodzieła Ludowego, 15 marca br. gościła panie Elwirę Thomas i Margot Adler z niemieckiego Markersdorfu zajmujące się również rękodziełem ludowym. Wizyta miała charakter roboczy. 

czytaj więcej

Głupcy, dzieci i bohaterowie. Lubań 1945

Komiks o Lubaniu już w sprzedaży!

W sobotę (12.03) Muzeum Regionalne w Lubaniu zorganizowało premierę komiksu „Głupcy, dzieci i bohaterowie”. Prace nad komiksem, w którym miasto Lubań opowiada historię z 1945 roku trwały niemal rok. Sama premiera była świetnie przygotowanym przedsięwzięciem, podczas którego gra aktorska przeplatała się z przygotowanymi na potrzeby promocji komiksu filmami.

czytaj więcej

Muzeum Regionalne w Lubaniu

Już jutro premiera komiksu o Lubaniu

Już jutro w ręce czytelników trafi komiks „Głupcy dzieci i bohaterowie” przygotowany przez Muzeum Regionalne w Lubaniu. Zapraszamy do muzeum na spotkanie promocyjne. Na uczestników czeka moc atrakcji, będzie inscenizacja historyczna, możliwość zejścia do podziemi lubańskiego ratusza i spotkanie z autorami komiksu.

czytaj więcej

Powiatowy konkurs recytatorski

Eliminacje do "PEGAZIKA"

Stało się już tradycją , że w marcu  każdego  roku Młodzieżowy Dom Kultury  w Lubaniu organizuje i przeprowadza  konkursy  recytatorskie  o zasięgu powiatowym.  Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych  rywalizowali   o udział w etapach o zasięgu regionalnym i wojewódzkim.

czytaj więcej

Miejski Dom Kultury w Lubaniu

Rockowy koncert palmowy

19 marca zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu na koncert rockowy. Wystąpią zespoły Black Street Noise z Lubania oraz cHMURa z Głogowa. Wydarzenie to początkowo miało odbyć się w czasie ferii zimowych, jednak z powodu choroby jednego z wykonawców zostało przełożone na marzec.

czytaj więcej

Pieńsk - 19 marca

Koncert The Analogs

Już wkrótce do pieńskiego Qltur Kombinatu zawita prężnie działająca kapela sceny punk rockowej The Analogs. Koncert w Pieńsku promował będzie najnowszy krążek zespołu „Ostatnia Kołysanka”.  

czytaj więcej

Relacja Łużyckiego Centrum Rozwoju

Europejska Stolica Kultury lubi Lubań

Anna Jagiellonka bawiła rozmową, Jan Kapistran nawracał, August III Sas Wettin popuszczał pasa, a XVII-wieczny strażnik próbował ogarnąć całe towarzystwo. Na koniec wszystkich zalał nurt mówionej i śpiewanej poezji i okazało się, że jest mnóstwo powodów, by lubić Lubań.

czytaj więcej

Już dziś we Wrocławiu

Wtorek Regionalny: Lubię Lubań

Wtorek regionalny we wrocławskim BarBarze jest okazją do promocji Lubania pod hasłem „Szok kulturowy”.  Udział w nim biorą performerzy przebrani za postacie z Lubańskiej Alei Historycznych Gwiazd. W drugiej części, od 17.00 h, zapraszamy na wieczór autorski Dolnośląskiej Grupy Literackiej "Nurt" z udziałem zespołu „Bez Nazwy Lirycznie" pod hasłem „Lubań słowem mówionym i śpiewanym”

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia