Środa, 22 listopada 2017r.

Imieniny: Cecylii, Wszemily, Stefana

Strona główna / Kultura

Kultura

Święto Województwa Dolnośląskiego

Koncert Me, Myself & I

Święto Województwa to doskonała okazja, aby w radosnej atmosferze spotkać się z mieszkańcami Dolnego Śląska. W tym roku organizatorzy zapraszają Państwa w sobotę, 15 października, do Jeleniej Góry.

czytaj więcej

Fotorelacja

Spektakl charytatywny "Lalka - też człowiek"

„Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc Szymonowi”. Pod tym hasłem społeczność Gimnazjum Nr 3 w Lubaniu wystawiła spektakl charytatywny, podczas którego zbierano środki dla szkolnego kolegi, który od roku zmaga się z glejakiem rdzenia kręgowego. Sztukę „Lalka - też człowiek” zagrali absolwenci gimnazjum, którzy przez ostatnie trzy lata tworzyli szkolny teatr PRO-MOTOR.

czytaj więcej

Miejski Dom Kultury w Lubaniu

Muzyczna niedziela

W najbliższą niedzielę 16 października zapraszamy na nowy cykl "Muzyczna niedziela", w ramach którego raz w miesiącu odbywać się będą spotkania z muzyką na żywo.

czytaj więcej

Fotogaleria

Świat w minaturze

Siódma edycja konkursu zgromadziła w lubańskimm trecie 231 modeli wykonanych przez modelarzy z Czech i Polski. Prace zachwycały różnorodnością i precyzją wykonania. Konkurs kierowany był zarówno do seniorów jak juniorów, którzy rywalizowali ze sobą w kategorii PROFI, OPEN oraz OPEN JUNIOR.

czytaj więcej

Muzeum Regionalne w Lubaniu

Następny Danziger w lubańskim muzeum

14 września otrzymaliśmy w darze litografię Ludwika Danzigera, przedstawiającą lubański rynek, a 20 września Muzeum zakupiło kolejną pracę tego artysty. Podobnie jak w poprzednim wypadku jest to sztych z odręczną sygnaturą autora.

czytaj więcej

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubaniu

Wystawa zakazanych książek

Czy wiesz, że… … przyczyną cenzury może być nawet niewinna butelka wina w koszyku Czerwonego Kapturka...?

czytaj więcej

Grafika Ludwika Danzigera wróciła do Lubania po 71 latach

Na zaproszenie Arkadiusza Słowińskiego - Burmistrza Miasta Lubań, który podjął inicjatywę profesora, miasto odwiedził profesor dr hab. Klaus Ziemer. Uczony przywiózł ze sobą cenny prezent. Klaus Ziemer to były dyrektor Niemieckiego Instytutu Historycznego w Warszawie, profesor nauk politycznych na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. 

czytaj więcej

Narodowe czytanie"Quo Vadis"

Po raz piąty w pierwszy weekend września Polacy spotkali się, aby wspólnie czytać dzieła polskich pisarzy. W sobotę pod lubańskim ratuszem na wspólne czytanie przybyli zaproszeni goście oraz mieszkańcy miasta.

czytaj więcej

Muzeum Regionalne w Lubaniu

Lubań przeciwko wojnie!

Oglądając wiadomości napływające ze świata, można nabrać przekonania, że widmo wojny światowej staje się coraz wyraźniejsze, że upiory przeszłości powracają, zaczynają budzić lęk i przerażenie.

czytaj więcej

Miejski Dom Kultury w Lubaniu

Wernisaż wystawy "Wołyń czasu zagłady"

Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza na wystawę "Wołyń czasu zagłady". Wystawa przygotowana przez Muzeum Niepodległości w Warszawie pokazuje dzieje Wołynia w okresie przed i podczas II wojny światowej, tło społeczne i polityczne. Szczególny nacisk położono na tragiczne dzieje i zagładę ludności polskiej Ziemi Wołyńskiej w roku 1943. Wykorzystano unikatowe zdjęcia Wołynia i Krzemieńca znajdujące się w zbiorach Muzeum Niepodległości oraz zdjęcia ofiar mordów dokonywanych przez UPA.

czytaj więcej

Henryków Lubański

Dzień Placka i Dożynki

Już w najbliższą niedzielę Stowarzyszenie Rozwoju Henrykowa Lubańskiego zaprasza na Dożynki oraz degustację różnego rodzaju placków. Dodatkowo w trakcie imprezy odbędzie się Jarmark Henrykowski.

czytaj więcej

Narodowe Czytanie 2016

W tym roku czytamy "Quo vadis"

Tegoroczna piąta edycja akcji Narodowe Czytanie zorganizowana przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lubaniu odbędzie się w sobotę 3 września 2016 r. na malowniczym placu przed Ratuszem.

czytaj więcej

Video i fotogaleria

FolkArt 2016 za nami

Po raz 13.  lubański rynek opanowały zespoły folklorystyczne z Pogórza Izerskiego, z Kotliny Jeleniogórskiej i Legnickiego Zagłębia Miedziowego. W części konkursowej zespoły prezentowały folklor, potrawy, ciasta i nalewki przywiezione przed laty z Kresów. Nie obyło się też bez przykrego incydentu, który kładzie się cieniem na mieszkańców Lubania.

czytaj więcej

Festiwal FolkAtr 2016 oraz Wakacyjny Festyn Rodzinny

Muzyczny weekend na lubańskim rynku

Festiwal FolkAtr 2016 oraz Wakacyjny Festyn Rodzinny to atrakcje przygotowane przez Miejski Dom Kultury na ostatni weekend lipca (30-31.07). FolkArt to 20 zespołów z Dolnego Śląska z kolei Wakacyjny Festyn Rodzinny to występy zespołów dla dzieci i gwiazdy Disco Polo Avangarde.

czytaj więcej

Video

Teledysk zespołu Cierpki z Gryfowa Śląskiego

Cierpki to duchowy spadkobierca znanego na przełomie lat 80/90 punkowego zespołu Acerbus Artifex. Pochodząca z Gryfowa Śląskiego (w składzie muzycy Amanita Muscaria, Zakon Żebrzących) formacja nagrała album "Obudź się". Jeden z utworów z płyty zagościł na antenie radiowej Trójki. Aktualnie światło dzienne ujrzał teledysk do otwierającego płytę utworu Konflikt. Jest on niezwykły z kilku względów. Wyróżnia go niecodzienna forma, odważne łączenie obrazów, a przede wszystkim to, że powstał całkowicie za darmo.

czytaj więcej

34 Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych

Teatry uliczne startują już dziś!

Ponad 34 lata temu, w znacznie odleglejszej wtedy Francji, ówczesna dyrektorka teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze, Pani Alina Obidniak usłyszała okrzyk: „Alina!!! Wszyscy do Ciebie przyjedziemy !!!” Była to odpowiedź zgromadzonych w wielkim namiocie artystów, którzy w ten sposób zareagowali na zaproszenie do Jeleniej Góry.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia