Sobota, 25 lutego 2017r.

Imieniny: Wiktora, Cezarego

Strona główna / Kultura

Kultura

Promocja zbioru poezji: Tomiczki

Autorzy rodzinnego zbioru wierszy pt. TOMICZKI - Mariusz Tomiczek, Anna Tomiczek i Beata Tomiczek zapraszają 4 marca 2016 r. o godz. 18:00 do Motelu Łużyckiego w Lubaniu na spotkanie autorskie połączone z promocją książki, która ukazała się drukiem w KryWaj w styczniu bieżącego roku. 

czytaj więcej

MiPBP w Lubaniu

Spotkanie z poetką Mirką Szychowiak

Z okazji Światowego Dnia Poezji zapraszamy na spotkanie z poetka Mirką Szychowiak, które odbędzie sie 14 marca 2016 r. (poniedziałek) o godz. 16.30 w Galeria nad Schodami (Biblioteka - Ratusz).

czytaj więcej

Lubań w Europejskiej Stolicy Kultury

Spotkaj Lubań we Wrocławiu

1 marca Lubań zaprezentuje się w Europejskiej Stolicy Kultury. W Barbarze – wizytówce ESK pojawią się twórcy z Dolnośląskiej Grupy Literackiej Nurt i zespołu Bez Nazwy Lirycznie. To będzie finał, wcześniej przez cały dzień do poznania i polubienia Lubania zapraszać będą historyczne gwiazdy.

czytaj więcej

MDK Lubań

Zimowy Koncert ROCK - owy ODWOŁANY!

ZIMOWY KONCERT ROCKOWY ODWOŁANY !!! Informujemy, że z powodu choroby wykonawców Zimowy Koncert ROCKowy został odwołany. O nowym terminie występu zespołów Black Street Noise oraz cHMURa poinformujemy wkrótce.

czytaj więcej

Lubań - miasto w ogniu cz. 2

Miasta nie umierają tak łatwo

Muzeum Regionalne w Lubaniu opublikowało kolejną część filmu promującą mający wkrótce ukazać się komiks. Komiks opowiadał będzie historię bitwy o Lubań, która rozegrała się wiosną 1945 roku. 

czytaj więcej

MDK Lubań

Bal Karnawałowy dla dzieci

Przed nami ostatni weekend karnawału, czas dokonałej zabawy i tanecznego szaleństwa. Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza wszystkie dzieci na Wielki Bal Karanwałowy, w trakcie którego nie zabraknie muzyki przygotowanej specjalnie dla dzieci, animatorzy zadbają o karnawałową atmosferę w postacu konkursów, gier i niespodzianek.

czytaj więcej

Film promujący komiks

Lubań - Miasto w ogniu wojny

Muzeum Regionalne w Lubaniu opublikowało pierwszą część filmu pt. Lubań - Miasto w ogniu wojny. Jest to początek kampanii promującej komiks, mający ukazać się już w marcu.

czytaj więcej

„Z kart historii Lubania”

Lubańska Biblioteka Cyfrowa

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubaniu podpisała porozumienie z Jeleniogórskim Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska, którego intencją jest aktywna współpraca w zakresie zachowania dziedzictwa kulturowego Dolnego Śląska poprzez digitalizację wybranych przez MiPBP zbiorów regionalnych  i upowszechnianie ich na platformie Cyfrowy Dolny Śląsk, w kolekcji „Lubańska Biblioteka Cyfrowa”.

czytaj więcej

Komiksowa historia bitwy o Lubań

Komiks o Lubaniu, wkrótce w sprzedaży

Nawet jeżeli nie lubicie komiksów to ten przeczytacie z pewnością. Już wkrótce na rynek trafi wydawnictwo opowiadające historię Bitwy o Lubań. Bitwy, która była ostatnim zwycięstwem wojsk pancernych III Rzeszy. Na pomysł przybliżenia tych wydarzeń w rysunkowej formie wpadł Łukasz Tekiela, dyrektor lubańskiego muzeum. 

czytaj więcej

Już dziś!

Wywiadówka taneczna z gwiazdami

Dla wszystkich miłośników tańca towarzyskiego Miejski Dom Kultury w Lubaniu wraz z Klubem Tańca Towarzyskiego "Ametyst" w Lubaniu przygotował karnawałową niespodziankę. Tak, jak co roku zapraszamy na "Wywiadówkę taneczną", jednak tym razem w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu, z gościnnym udziałem gwiazd tańca towarzyskiego Jana Klimenta i Lenki Tvrzovej. 

czytaj więcej

Harcerski koncert poezji śpiewanej

Uczyli się organizacji eventów

Przy pomocy dźwięków przenieść słuchaczy do letniego lasu Rudaw Janowickich? W dodatku w środku mroźnej zimy? Ta sztuka udała się podczas koncertu poezji śpiewanej zorganizowanego przez lubański Hufiec ZHP. Gwiazdą wieczoru był zespół reprezentacyjny chorągwi dolnośląskiej ZHP LIMINIS z Kamiennej Góry. Koncert był zwieńczeniem warsztatów organizowanych przez lubański Hufiec ZHP.

czytaj więcej

"Gdy Powiesz: Tak"

Kabaret Hrabi w Lubaniu

Gdy powiesz: „Nie” – ominie Cię widok potarganego i zwleczonego faceta na twojej kanapie, ominie Cię jej wieczne narzekanie i zajęta w strategicznych chwilach łazienka. Przemyśl to! Jeszcze możesz rzucić welonem, krawatem... czym tam chcesz i gnać przed siebie ile sił. Ku wolności, ku pustce. Ale, gdy powiesz: „Tak” – otworzy się przed Tobą nowa przestrzeń. Ogromna i pełna przygód. Przecież tam jest fajnie, miło, ciepło… 

czytaj więcej

Ferie w Lubaniu 2016

Znajdź coś dla siebie

Od 1 lutego uczniowie z województwa dolnośląskiego rozpoczynają ferie zimowe. Dwa tygodnie to sporo czasu i warto sprawdzić co w tym czasie zaplanowały miejskie jednostki odpowiedzialne za szeroko rozumianą rozrywkę.

czytaj więcej

Zespół reprezentacyjny Chorągwi Dolnośląskiej ZHP w Lubaniu

Koncert poezji śpiewanej

Harcerze zapraszają mieszkańców Lubania i okolic na wieczór poezji śpiewanej w wykonaniu zespołu reprezentacyjnego Chorągwi Dolnośląskiej ZHP HGA LIMINIS z Kamiennej Góry. Koncert odbędzie się 23 stycznia w szkole muzycznej w Lubaniu. 

czytaj więcej

Kino Wawel zaprasza

Słaba płeć?

Kino Wawel w Lubaniu zaprasza na film „Słaba płeć?” seansom towarzyszyć będzie promocja kosmetyków firmy Lirene. Każda z Pań, która zakupi bilet otrzyma zestaw do demakijażu lub cellulitu. Promocja ograniczona ilościowo.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia