Niedziela, 28 maja 2017r.

Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

Strona główna / Kultura

Kultura

Rajd Pojazdów Historycznych Łużyce 1945

W piątek, 22 kwietnia br. w Jagodzinie rozpocznie się Rajd Pojazdów Historycznych Łużyce 1945, a zakończy 24 kwietnia na lubańskim rynku. Będzie to swoista podróż w czasie do drugiej poły kwietnia 1945 roku, kiedy to trwały krwawe walki za Nysą Łużycką. Projekt ma na celu upamiętnienie polskich żołnierzy walczących na Łużycach. 

czytaj więcej

Spotkanie autorskie z Januszem Skowrońskim

Promocja książki "Operacja FALA"

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu zaprasza na spotkanie autorskie z Januszem Skowrońskim oraz promocję książki pt. "Operacja FALA Lubań Niepokorny".

czytaj więcej

„Hiszpańska noc z Carmen - zarzuela show”

Wyjazd do Opery Wrocławskiej

Jednym z wydarzeń organizowanych w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016 będzie przygotowywane przez Operę Wrocławską wielkie widowisko operowe oparte na hiszpańskich tradycjach muzycznych, zatytułowane „Hiszpańska noc z Carmen - zarzuela show”. Spektakl dla kilkudziesięciotysięcznej międzynarodowej publiczności odbędzie się 18 czerwca 2016 r. na Stadionie Wrocław.

czytaj więcej

Akcja społeczno-edukacyjna "Żonkile"

73. rocznica powstania w getcie warszawskim

Z okazji 73. rocznicy powstania w getcie warszawskim Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”. Do akcji przyłączyła się również Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu.

czytaj więcej

Promocja książki

Skarby przyrody Ziemi Lubańskiej

Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej zaprasza na spotkanie promujące książkę "Skarby przyrody Ziemi Lubańskiej. Zachować dla siebie i innych". Na spotkaniu będzie można otrzymać nieodpłatnie egzemplarz książki.

czytaj więcej

Przedstawienie teatralne "Zdrówko"

Seniorzy!!! Zapraszamy na przedstawienie teatralne zatytułowane " ZDRÓWKO" w wykonaniu artystów agencji artystycznej Art Matanoia z Krakowa.  Przedstawienie odbędzie się w sali lustrzanej Miejskiego Domu Kultury ul. Kościuszki 4,  w dniu 04 kwietnia 2016r., o godzinie 10:45. Wstęp Wolny. 

czytaj więcej

Siekierczyn

Wizyta niemieckich rękodzielniczek

Działająca już drugi rok przy siekierczyńskim domu kultury Grupa Rękodzieła Ludowego, 15 marca br. gościła panie Elwirę Thomas i Margot Adler z niemieckiego Markersdorfu zajmujące się również rękodziełem ludowym. Wizyta miała charakter roboczy. 

czytaj więcej

Głupcy, dzieci i bohaterowie. Lubań 1945

Komiks o Lubaniu już w sprzedaży!

W sobotę (12.03) Muzeum Regionalne w Lubaniu zorganizowało premierę komiksu „Głupcy, dzieci i bohaterowie”. Prace nad komiksem, w którym miasto Lubań opowiada historię z 1945 roku trwały niemal rok. Sama premiera była świetnie przygotowanym przedsięwzięciem, podczas którego gra aktorska przeplatała się z przygotowanymi na potrzeby promocji komiksu filmami.

czytaj więcej

Muzeum Regionalne w Lubaniu

Już jutro premiera komiksu o Lubaniu

Już jutro w ręce czytelników trafi komiks „Głupcy dzieci i bohaterowie” przygotowany przez Muzeum Regionalne w Lubaniu. Zapraszamy do muzeum na spotkanie promocyjne. Na uczestników czeka moc atrakcji, będzie inscenizacja historyczna, możliwość zejścia do podziemi lubańskiego ratusza i spotkanie z autorami komiksu.

czytaj więcej

Powiatowy konkurs recytatorski

Eliminacje do "PEGAZIKA"

Stało się już tradycją , że w marcu  każdego  roku Młodzieżowy Dom Kultury  w Lubaniu organizuje i przeprowadza  konkursy  recytatorskie  o zasięgu powiatowym.  Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych  rywalizowali   o udział w etapach o zasięgu regionalnym i wojewódzkim.

czytaj więcej

Miejski Dom Kultury w Lubaniu

Rockowy koncert palmowy

19 marca zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu na koncert rockowy. Wystąpią zespoły Black Street Noise z Lubania oraz cHMURa z Głogowa. Wydarzenie to początkowo miało odbyć się w czasie ferii zimowych, jednak z powodu choroby jednego z wykonawców zostało przełożone na marzec.

czytaj więcej

Pieńsk - 19 marca

Koncert The Analogs

Już wkrótce do pieńskiego Qltur Kombinatu zawita prężnie działająca kapela sceny punk rockowej The Analogs. Koncert w Pieńsku promował będzie najnowszy krążek zespołu „Ostatnia Kołysanka”.  

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia