Sobota, 24 lutego 2018r.

Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

Strona główna / Kultura

Kultura

Mikołajki w MOSiR

MOSiR w Lubaniu zaprasza na festyn rodzinny, który odbędzie się 3 grudnia o godz. 16:00 w hali MOSiR w Lubaniu.

czytaj więcej

Miejski Dom Kultury w Lubaniu

Spotkanie z Mikołajem

Ze sprawdzonych źródeł wiemy, że 3 grudnia Miejski Dom Kultury w Lubaniu odwiedzi Święty Mikołaj w towarzystwie Tulinek. Na to niezwykłe spotkanie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami o godzinie 14.00.

czytaj więcej

Kolejny obraz Hermana Effenberga w zbiorach muzeum

Nowy nabytek muzeum

Lubańskie muzeum wzbogaciło się o kolejny obraz  Hermanna Effenbergera, pochodzącego z Lubania artysty, którego obrazy w chwili obecnej są dziełami aukcyjnymi. Płótno zatytułowane jest „Mała włoska sprzedawczyni kwiatów” i powstało w 1883 roku.

czytaj więcej

WleńKon - czyli atrakcja dla wszystkich

WleńKon to nazwa trzeciej edycji darmowej imprezy organizowanej przez Fundację Nasz Wleń, która odbędzie się już 10 grudnia w budynku Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Śląskiej. I jak sami organizatorzy o tym mówią: "Najpierw było to spotkanie przyjaciół, potem niewielka impreza dla entuzjastów fantastyki z okolicy, a teraz będzie to wielkie familijne wydarzenie dla mieszkańców tego rejonu."

czytaj więcej

Halloween w Bibliotece

Zapraszamy dzieci w wieku 6 – 12 lat na Halloween w Bibliotece. Poznamy tajemniczych bohaterów regionalnych legend, wykonamy zabawnie straszne halloweenowe ozdoby.

czytaj więcej

Kiedy otwarcie Kina Wawel?

Pod koniec sierpnia ruszył remont lubańskiego Kina Wawel. Początkowo jego zakończenie planowano na drugą połowę października. Od kilku dni wiadomo, że z powodu dodatkowych prac, które wynikły w trakcie remontu, wykonawca nie zdoła dotrzymać terminu.

czytaj więcej

MiPBP w Lubaniu

Spotkanie autorskie z Joanną Lamparską

Lubański Ratusz odwiedziła Joanna Lamparska, z wykształcenia filolog klasyczny i archeolog sądowy, z zamiłowania podróżniczka, pisarka i dziennikarka. Współpracuje z magazynami „National Geographic”, „Focus”, „Traveller” oraz „Witaj w podróży”. Stworzyła również scenariusz do programu telewizyjnego „Skarby nieodkryte”. Joanna Lamparska wydała kilkanaście książek, m.in. serię „Magia dolnośląskich zamków”, „Dolny Śląsk jakiego nie znacie”, czy „Złoty pociąg – krótka historia szaleństwa”. 14.10.2016 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie poświęcone historii Dolnego Śląska z jego tajemnicami i ukrytymi skarbami.

czytaj więcej

Zaproszenie na film

Hannah. Nieznana historia buddyzmu

Idąc do kina studyjnego, możemy spodziewać się filmu o wysokich walorach artystycznych, filmu którego przekaz pozostanie z nami przez kilka dni, a czasem przez całe życie... Na pokaz dokumentu, który już dziś pozostał w sercach wielu osób zaprasza kino studyjne PoZa NoVa w Zgorzelcu. Będzie to niezwykła historia Hannah Nydahl – Dunki, laureatki nagrody UNESCO, która przeniosła buddyzm tybetański na Zachód. Film, który zawiera wiele polskich wątków, będzie można obejrzeć od 28.10.2016 r.

czytaj więcej

Święto Województwa Dolnośląskiego

Koncert Me, Myself & I

Święto Województwa to doskonała okazja, aby w radosnej atmosferze spotkać się z mieszkańcami Dolnego Śląska. W tym roku organizatorzy zapraszają Państwa w sobotę, 15 października, do Jeleniej Góry.

czytaj więcej

Fotorelacja

Spektakl charytatywny "Lalka - też człowiek"

„Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc Szymonowi”. Pod tym hasłem społeczność Gimnazjum Nr 3 w Lubaniu wystawiła spektakl charytatywny, podczas którego zbierano środki dla szkolnego kolegi, który od roku zmaga się z glejakiem rdzenia kręgowego. Sztukę „Lalka - też człowiek” zagrali absolwenci gimnazjum, którzy przez ostatnie trzy lata tworzyli szkolny teatr PRO-MOTOR.

czytaj więcej

Miejski Dom Kultury w Lubaniu

Muzyczna niedziela

W najbliższą niedzielę 16 października zapraszamy na nowy cykl "Muzyczna niedziela", w ramach którego raz w miesiącu odbywać się będą spotkania z muzyką na żywo.

czytaj więcej

Fotogaleria

Świat w minaturze

Siódma edycja konkursu zgromadziła w lubańskimm trecie 231 modeli wykonanych przez modelarzy z Czech i Polski. Prace zachwycały różnorodnością i precyzją wykonania. Konkurs kierowany był zarówno do seniorów jak juniorów, którzy rywalizowali ze sobą w kategorii PROFI, OPEN oraz OPEN JUNIOR.

czytaj więcej

Muzeum Regionalne w Lubaniu

Następny Danziger w lubańskim muzeum

14 września otrzymaliśmy w darze litografię Ludwika Danzigera, przedstawiającą lubański rynek, a 20 września Muzeum zakupiło kolejną pracę tego artysty. Podobnie jak w poprzednim wypadku jest to sztych z odręczną sygnaturą autora.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia