Piątek, 28 lipca 2017r.

Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora

Strona główna / Kultura

Kultura

Program

Czas na Noc Bibliotek

Po niedawnej Nocy Muzeów przyszedł czas na Noc Bibliotek. Już 3 czerwca Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubaniu zaprasza na nocne zajęcia w pomieszczeniach ratusza. 

czytaj więcej

Bezpłatny pokaz filmu i konkurs z nagrodami!

Zew Gdyni - daj się zaprosić na festiwal!

Wygraj 7-dniowy pobyt na Festiwalu Filmowym – poczuj Zew Gdyni! Wszystko w ramach wyjątkowej imprezy urodzinowej z okazji 90-lecia Gdyni. Jednocześnie w 90 kinach całej Polski odbędzie się seans specjalny, podczas którego wyświetlony zostanie niemy film „Zew morza”. W wydarzeniu udział bierze również lubańskie kino Wawel!

czytaj więcej

Noc ma moc

Za nami kolejna odsłona ogólnoświatowej akcji, która ma na celu zachęcić ludzi do odwiedzin w muzeach. W tym roku znów pełen sukces - we wszystkich udostępnionych w Lubaniu obiektach odnotowano ponad tysiąc odwiedzin.

czytaj więcej

Dni Lubania 2016

Początek wakacji z przytupem

Starcie dwóch pokoleń - Honorata Skarbek i „Trubadurzy”, „Leszcze” w nowej odsłonie, przezabawna „Formacja Chatelet”, zagubiony w czasie Albrecht Wallenstein i lubańskie Słowianki - nadchodzą Dni Lubania, nadpływa LAWA.

czytaj więcej

Zespół bierze udział w Muzycznej Bitwie Radia Wrocław

Rock i smaczki czyli muzyka z Olszyny rodem

Dla jednych muzyka może nie istnieć, dla innych jest miłym dodatkiem, są też tacy, dla których jest życiem i pasją. O takiej muzyce mam nadzieję napisać. Nie jestem krytykiem muzycznym ani znawcą, ale wiem co mi się podoba. To co dotychczas usłyszałem podoba mi się, mimo że nie gustuję w gitarowych brzmieniach. Będzie o zespole Black Street Noise z Olszyny, o którym miałem już okazję pisać w związku ćwierćfinałami Muzycznej Bitwy Radia Wrocław.

czytaj więcej

Lubań

Festyn Rodzinny

Z okazji Dnia Mamy i Dnia Dziecka, Miejski Dom Kultury w Lubaniu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu oraz Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu zapraszają na Festyn Rodzinny.  

czytaj więcej

Zaproszenie

Spektakl teatralny "W domku Baby Jagi"

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu zaprasza dzieci oraz rodziców na spektakl teatralny pod tytułem "W domku Baby Jagi". To zabawna i ciekawa opowieść o zdrowym stylu życia.

czytaj więcej

Bitwa o Lubań na ziemi i w powietrzu

Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza na prelekcję historyczną pn. „Bitwa o Lubań na ziemi i w powietrzu”. Jednym z prelegentów będzie publikujący w Przeglądzie Lubańskim regionalista i pasjonat historii Jarosław Ludowski.

czytaj więcej

Izerski UNDERGROUND

Koncert w Teosiowym sadzie

To niecodzienne wydarzenie odbędzie się dzięki grupie przyjaciół, którzy ponad wszystko kochają koncertować. Na wspólne granie zespołów Pinokio z Lubania i Na górze z Piły zapraszamy do jednego z zielonych sadów na stokach Gór Izerskich w Pobiednej.

czytaj więcej

Pożegnanie i kult

Wystawa fotografii "Ksiądz Jerzy Popiełuszko

W dniach 8 - 15 maja trwa ”Tydzień Bibliotek” - ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy.W ramach tego programu lubańska Biblioteka zaprasza na wystawę fotografii Jerzego Wiklendta "Ksiądz Jerzy Popiełuszko - pożegnanie i kult".

czytaj więcej

Fotogaleria

„Człowiek z gór” był w MDK

Na deskach Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu, odbyła się premiera spektaklu pt. „Człowiek z gór”, inspirowanego prawdziwą historią ukrywającego się weterana wojen w Iraku i Afganistanie, w doskonałym wykonaniu lubańskiego teatru „Okular”.

czytaj więcej

Lubań

Noc Muzeów 2016

Przed nami Noc Muzeów. Tej nocy muzea w całej Polsce otwierają swoje drzwi dla zwiedzających do późnych godzin nocnych.  Z tej okazji Muzeum Regionalne w Lubaniu przygotowało niezwykłą wystawę „Lubań - miasto, w którym remontowano wagony z całej Europy”. Specjalnie na to wydarzenie przygotowano film, który zachęca do odwiedzenia wystawy. 

czytaj więcej

Dziś głosowanie!

Black Street Noise z Olszyny w Muzycznej Bitwie

Tylko do 8 rano jutrzejszego poranka można oddać głos na muzyków z Olszyny, a zapewniamy że warto. Jedenasta edycja Muzycznej Bitwy Radia Wrocław to konkurs, promujący dolnośląskie zespoły, które w pojedynkach rywalizują o wasze głosy przesyłane drogą sms-ową.

czytaj więcej

Spektakl jakiego jeszcze nie było

Radio Żelaza

Zapraszamy na spektakl jakiego w Lubaniu jeszcze nie było.„Radio Żelaza” – spektakl taneczny w wykonaniu kolektywu DzikiStyl Company oraz Natalii Madejczyk i Michała Łabusia. Koncept, reżyseria, scenografia, światła: Patryk Gacki, Michał Łabuś. Choreografia oraz wykonanie: Patryk Gacki, Michał Łabuś, Wiola Fiuk, Natalia Madejczyk. Muzyka: Kreng – Grimoire (Miasmah).

czytaj więcej

Zapraszamy!

Już dziś! Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

To będzie jedno z największych wydarzeń kulturalnych w Lubaniu na przestrzeni ostatnich kilku lat. Na scenie Miejskiego Domu Kultury wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Wydarzenie to zawdzięczamy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Lubaniu, która zaprosiła zespół w związku z 10-leciem reaktywacji samodzielnej Parafii Ewangelickiej w Lubaniu, 635-leciem istnienia kościoła ewangelickiego Marii Panny w Lubaniu. Koncert wpisuje się również w 1050 rocznicę Chrztu Polski. 

czytaj więcej

Ranking "Wspólnoty"

Kto dba o kulturę?

Kultura w życiu lokalnej społeczności przekłada się na budowę pozytywnego wizerunku, rozwój gospodarczy, popularność wśród turystów, ale przede wszystkim pomaga integrować mieszkańców. Niestety ta dziedzina życia społecznego bez nakładów finansowych nie będzie się rozwijała. Od roku 1999 to głównie od samorządów zależy ile pieniędzy zostanie przeznaczonych na jej rozwój. Tygodnik „Wspólnota” opublikował ranking, w którym wskazuje ile poszczególne samorządy wydały w minionej kadencji na kulturę i jej rozwój.

czytaj więcej

Spektakl grupy teatralnej OKULAR

"Człowiek z gór"

Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza na premierę grupy teatralnej OKULAR pt. „Człowiek z gór”,którego scenariusz powstał na motywach tekstu M. Buszewicza „Misja. Wojny, od których uciekłem”. Spektakl inspirowany jest prawdziwą historią ukrywającego się w górach weterana wojennego – byłego żołnierza na misjach wojskowych w Iraku i Afganistanie.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia