Sobota, 24 lutego 2018r.

Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

Strona główna / Leśna

Leśna

Wieczornica "Pieśni patriotycznej"

Uczniowie Szkoły Podstawowej z O.G im. Jana Pawła II w Smolniku zostali zaproszeni do uczestnictwa w "Koncercie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej", który został zainicjowany i zorganizowany przez S.P. im. Orła Białego w Kościelniku , w gminie Lubań.

czytaj więcej

Zbiórka zniczy 2017

Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia

Tydzień przed uroczystością Wszystkich Świętych w S.P. z O.G. im. Jana Pawła II w Smolniku rozpoczęła się szósty już raz - zbiórka zniczy na cmentarze kresowe, organizowana w ramach akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”.

czytaj więcej

Leśna

Jacek Sztuba wśród nagrodzonych przez ministra sportu

W siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyła się uroczystość wręczenia orderów i odznaczeń państwowych, nadanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej oraz odznak ,,Za Zasługi dla Sportu” osobom zasłużonym za działalność na rzecz sportu.

czytaj więcej

Bieg Bogdana

Bogdan Sztuba przebiegł 100 km

W sobotę Leśna żyła biegami. Wczoraj, Bogdan Sztuba na tamtejszej bieżni lekkoatletycznej postanowił pobić życiowy rekord i przebiec100 km. Ostatecznie dopiął swego i zaliczył rzucone wyzwanie, jednak nie spodziewał się, że razem z nim pobiegnie tak wiele osób.

czytaj więcej

Spotkanie z weteranami

Przez dwa dni, 20 i 21 października miało miejsce spotkanie z kilkudziesięcioma weteranami poszkodowanymi z jednostek wojskowych Czarnej Dywizji.

czytaj więcej

Wojewódzka nagroda dla Bożeny Mulik

Pani Bożena Mulik, pezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania - Partnerstwo Izerskie, otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego za szczególne osiągnięcia dla Regionu. Wręczenia nagrody dokonano 4 października, podczas uroczystej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego związanej z VIII Świętem Województwa Dolnośląskiego.

czytaj więcej

Wideo TV Łużyce

Agata Hylińska idzie dalej

Agata Hylińska z Leśnej w programie The Voice of Poland, swoim głosem zachwyciła jurorów i przeszła dalej. Niebawem zobaczymy ją w kolejnym etapie – w muzycznych bitwach. Poznajmy rockową artystkę z Leśnej trochę bliżej.

czytaj więcej

To dobre wyzwanie na sobotę

Przebiec 100 km w 10 godzin

W sobotę 4 listopada 2017 r. na orliku lekkoatletycznym w Leśnej jeden z członków Stowarzyszenia "Zabiegani z Leśnej" podejmie próbę przebiegnięcia 100 km w ciągu 10 godzin.

czytaj więcej

Uwaga! Utrudnienia w ruchu

W sobotę Półmaraton "Z Biegiem Kwisy"

W najbliższą sobotę na drogach Gminy Leśna odbędzie się IV Półmaraton „Z Biegiem Kwisy”. W związku z tym kierowcy muszą zachować ostrożność i liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

czytaj więcej

Trzymamy kciuki

Agata z Leśnej w The Voice of Poland

Podczas piątego odcinka programu The Vioce of Poland 8 mogliśmy usłyszeć Agatę Hylińską z Leśnej, która przebojowo wykonała utwór z repertuaru zespołu Bon Jovi. Mieszkanka Leśnej zachwyciła jurorów charyzmą i barwą głosu.

czytaj więcej

Stłuczka w centrum Leśnej

Nawet drobne kolizje z udziałem osób piastujących urzędnicze stanowiska przyciągają uwagę. Dziś około godziny 10. burmistrz Leśnej miał drobną stłuczkę w centrum miejscowości.

czytaj więcej

Zamek Czocha w remoncie

Podzamcze, komnaty i zegar

Zamek Czocha to turystyczna perła naszego regionu. Rocznie zabytkowe komnaty i krużganki zwiedza blisko 250 tys. osób. Historycznym skarbom zagrażał jednak cieknący dach, a podzamcze, delikatnie mówiąc, nieco straszy. Blisko 40 milionów złotych będzie kosztował remont zamku. Po zakończeniu inwestycji zamek zyska miejsca hotelowe i spa, ale co najważniejsze przybędzie zabytkowych komnat.

czytaj więcej

Wideo

Bajkowa klasa – warsztaty z artystką

Rysowali, malowali, tworzyli kolaże – uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjalnej w Smolniku wzięli udział w warsztatach artystycznych z malarką Urszulą Kamińską. Powstało wiele świetnych prac, które zostaną wystawione na licytację. Dochód z niej wesprze szkołę. A wszystko w ramach projektu „Bajkowa klasa”.

czytaj więcej

Mistrzostwa Polski Młodzików

Trzy medale kajakarzy z Leśnej

W Wietrznicach nad Dunajcem odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w slalomie kajakowym. Na sztucznym torze do kajakarstwa rywalizowało 80 zawodników z 10 klubów z Polski. Podopieczni trenera Bogdana Sztuby z Leśnej wrócili z tarczą. 

czytaj więcej

Kolejna promesa dla Gminy Leśna

Odbudowa drogi do Janówki

Mimo że od lat była intensywnie użytkowana, dopiero dziś doczeka się asfaltowej nawierzchni. Mowa tu o tak zwanej drodze do Janówki, która dla wielu jest najkrótszą drogą do Bożkowic nad Jeziorem Leśniańskim.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia