Piątek, 28 lipca 2017r.

Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora

Strona główna / Leśna

Leśna

Złoto dla gimnazjalistek z Leśnej

Gimnazjum w Leśnej od ponad dziesięciu lat corocznie uczestniczy w Dolnośląskim Finale Aerobiku Rekreacyjnego, to niezwykle widowiskowa rywalizacja. Uczennice gimnazjum wielokrotnie udowodniły już, że stać je na najwyższe miejsca na podium.

czytaj więcej

Leśna

"Tacy nie inni"

8 kwietnia w Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu odbył się etap wojewódzki XI Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Wśród laureatów etapu wojewódzkiego znalazł się zespól wokalny "TACY NIE INNI", ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku.

czytaj więcej

Leśna

Życzenia Wielkanocne

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy wszystkim Mieszkańcom Miasta i Gminy Leśna oraz przybyłym Gościom najlepsze życzenia wiary, nadziei, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności. Niech ten szczególny czas będzie dla Was wszystkich okresem prawdziwej radości.

czytaj więcej

Porozmawiajmy o Polsce

Spotkanie z .Nowoczesną

Lubańskie struktury .Nowoczesnej serdecznie zapraszają mieszkańców powiatu na spotkanie z Posłami .Nowoczesnej: Elżbietą Stępień, Zbigniewem Gryglasem oraz przewodniczącym dolnośląskich struktur partii Tadeuszem Grabarkiem.

czytaj więcej

Leśna

Powstanie jednolita numeracja budynków

Mieszkańcy wielu miast w Polsce, musieli zmierzyć się z ustawą dekomunizacyjną i związaną z nią zmianą nazw ulic. W Leśnej Eliza Orzeszkowa zajęła miejsce Świerczewskiego, co umknęło uwadze nawet niektórych mieszkańców tej ulicy. Jest to o tyle kłopotliwe, że kurierzy pytający o adres słyszą, że w Leśnej nie ma ul. Orzeszkowej.

czytaj więcej

Śladami kupców i rycerzy

Nowy szlak rowerowy

Z ciekawym projektem dla rowerzystów ma zamiar wyjść Gmina Leśna. Wraz z czeskimi partnerami wdraża projekt „Śladami kupców i rycerzy – rowerem po pograniczu polsko-czeskim”. Jednym z elementów promujących projekt będzie gra planszowa nawiązująca do miejsc i wydarzeń związanych ze Szlakiem.

czytaj więcej

Zielony Piec z Leśnej w największym piśmie branżowym

Cudze chwalicie swego nie znacie

Nie ma osoby, która nie doceni dobrej kuchni. Często pokonujemy dziesiątki kilometrów tylko po to, aby dobrze zjeść. Okazuje się, że jedna z restauracji w regionie została dostrzeżona przez osoby uznawane w branży gastronomicznej za ekspertów. Z początkiem marca w największym piśmie branżowym, dystrybuowanym w środowisku gastronomicznym ukazał się artykuł o restauracji Zielony Piec z Leśnej.

czytaj więcej

Geoportal Nasze Powietrze

Zbadali jakość powietrza w Leśnej

Koordynatorzy projektu LIFE-APIS/PL w ostatnich dniach badali jakość powietrza w Leśnej. Z wynikami badań i zagadnieniami dotyczącymi prowadzonego przez nich projektu podzielili się podczas spotkania, które miało miejsce 9 marca w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej.

czytaj więcej

Złoty Potok

Strażacy nie wykluczają podpalenia

W środę nad ranem (8 marca) w miejscowości Złoty Potok (pow. lubański) doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Na miejsce zadysponowano dziewięć zastępów straży pożarnej. W pożarze, nikt nie ucierpiał.

czytaj więcej

Leśna

Nadzwyczajna sesja "oświatowa"

Dwie uchwały dotyczące gminnej oświaty przegłosowano podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Leśnej 16 lutego 2017 roku. Pierwsza uchwała dotyczyła zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Grabiszycach, druga w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego.

czytaj więcej

Leśna-Grabiszyce

Apel o pomoc dla poszkodowanego

Miejsko–Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Leśnej zwraca się z apelem o udzielenie pomocy rzeczowej dla poszkodowanego w wyniku pożaru, jaki miał miejsce 13 lutego 2017 roku w Grabiszycach.

czytaj więcej

Bal sołtysa w Gminie Leśna

W sobotę 4 lutego br. w Ośrodku Wypoczynkowym „Złoty Sen” w Złotnikach Lubańskich odbył się po raz piąty Bal Sołtysa w Gminie Leśna. Był on nie tylko okazją do wspaniałej zabawy, ale także do integracji wszystkich zaproszonych gości i mieszkańców sołectw.

czytaj więcej

Konkurs

"Sołtys Roku Gminy Leśna 2016"

Sołtysi bywają różni, w większym bądź mniejszym stopniu angażują się w rozwój sołectwa, integrację wioski i rozwój samej gminy. By promować najbardziej aktywnych Burmistrz Leśnej ogłosił konkurs. Już w marcu, spośród zgłoszonych kandydatów, specjalnie powołana Kapituła Konkursowa wybierze „Sołtysa Roku Gminy Leśna 2016”.

czytaj więcej

Leśna

Gminny Przegląd Jasełek

Piękne scenografie, kolorowe stroje i wspaniała gra małych aktorów sprawiły, że Gminny Przegląd Jasełek w Leśnej był niezapomnianym przeżyciem dla widzów. Jasełka miały tradycyjną obsadę, była: Maryja, św. Józef, dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie i pastuszkowie.

czytaj więcej

Lądowanie LPR w Leśnej

Dziś około 12.30 na stadionie sportowym w Leśnej lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przyleciał on po 65-letniego mieszkańca tej miejscowości, który zasłabł w mieszkaniu.

czytaj więcej

Leśna

Policja czyta dzieciom

Miła niespodzianka czekała na uczniów Szkoły Podstawowej w Smolniku w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem kampanii jest zachęcenie rodziców, wychowawców i innych dorosłych do codziennego, co najmniej 20- minutowego czytania dzieciom. Tego zadania podjęła się nadkom. Agata Sekuła- Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Leśnej.

czytaj więcej

Fotorelacja

Leśniańskie kolędowanie

Wczoraj w Kościele p.w. Chrystusa Króla odbył się wyjątkowy koncert w wykonaniu ,,Zespołu w Składzie". Muzycy zabrali licznie przybyłych mieszkańców w niezwykłą muzyczną podróż.

czytaj więcej

Leśna

Desperat skoczył z dachu

Dość dramatycznie zareagował dziś na widok policji 46 – letni mieszkaniec Leśnej. Kiedy funkcjonariusze zapukali do jego drzwi uciekł na dach domu grożąc, że skoczy. Ostatecznie mężczyzna jak zagroził tak zrobił.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Mieczysław Zoń

  żył 92 lat

  Zm. 27.07.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 31.07.2017 o godz. 14:00

  W Kościele Jana Chrzciciela w Leśnej

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań

 • Rudolf Kotulski

  żył 80 lat

  Zm. 24.07.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 29.07.2017 o godz. 12:00

  W Kościele Parafialnym w Mściszowie.Wystawienie trumny o godz.11.00 w kaplicy.

  Zawiadamia pogrążona w żalu i smutku Rodzina

  Pogrzeb organizuje firma M.Siergun