Niedziela, 17 grudnia 2017r.

Imieniny: Olimpii, Lazarza, Floriana

Strona główna / Leśna

Leśna

Patronat medialny eLuban.pl

„Grabiszyce – nasza wieś, nasza historia”

Od pierwszych przesiedleń na południowo - zachodnie rubieże Polski minęło już 7 dekad, siłą rzeczy coraz mniej jest żyjących świadków tamtych wydarzeń. Niejednokrotnie niesamowite historie przesiedleńców wraz z nimi odeszły już w zapomnienie. Fundacja Dziki Zachód z Grabiszyc postanowiła zebrać wspomnienia żyjących jeszcze osadników. Co ciekawe robi to korzystając z pomocy dzieci, których zadaniem będzie nauczenie się opowiadania poznanych historii.

czytaj więcej

Leśna

Rodzina Roku 2017

Ostatni weekend obfitował w wydarzenia, od piątku w całym regionie się działo. Leśna zaprosiła rodziny z całej gminy do rywalizacji o tytuł Rodziny Roku i na całodniowy festyn. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych zmagań.

czytaj więcej

Siłownie w Leśnej i Pobiednej

Wygrajmy siłownię pod chmurką

Wyłącznie od nas zależy czy w gminie Leśna powstaną „siłownie pod chmurką”, które ufunduje firma Nestle. Głosować można do 30 czerwca, konkurencja jest duża więc głosowanie czas zacząć!

czytaj więcej

Leśna

Rodzina roku z deszczu pod tęczę

Leśna już po raz piąty wyłoni Rodzinę Roku! Turniej rodzin wystartuje 20 maja, a towarzyszyć mu będzie moc atrakcji. Na leśniańskim Rynku tego dnia wpadniemy „z deszczu pod tęczę”, odwiedzimy bajkową szafę, Księgogród, ogród zabaw i animacji. Każdy smakosz będzie mógł skosztować lokalnych słodkości, a wieczorem do zabawy zaprosi zespół JACARO.

czytaj więcej

OBJAZD - awaryjny remont przepustu

Uwaga, zamknięta droga wojewódzka przez Świecie

W związku z informacją uzyskaną w dniu 4 maja 2017 r. od wykonawcy robót budowlanych informujemy o czasowym braku możliwości przejazdu na odcinku drogi wojewódzkiej w Świeciu. Przejazd nie będzie możliwy w związku z awaryjnym remontem uszkodzonego przepustu.

czytaj więcej

Złoto dla gimnazjalistek z Leśnej

Gimnazjum w Leśnej od ponad dziesięciu lat corocznie uczestniczy w Dolnośląskim Finale Aerobiku Rekreacyjnego, to niezwykle widowiskowa rywalizacja. Uczennice gimnazjum wielokrotnie udowodniły już, że stać je na najwyższe miejsca na podium.

czytaj więcej

Leśna

"Tacy nie inni"

8 kwietnia w Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu odbył się etap wojewódzki XI Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Wśród laureatów etapu wojewódzkiego znalazł się zespól wokalny "TACY NIE INNI", ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku.

czytaj więcej

Leśna

Życzenia Wielkanocne

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy wszystkim Mieszkańcom Miasta i Gminy Leśna oraz przybyłym Gościom najlepsze życzenia wiary, nadziei, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności. Niech ten szczególny czas będzie dla Was wszystkich okresem prawdziwej radości.

czytaj więcej

Porozmawiajmy o Polsce

Spotkanie z .Nowoczesną

Lubańskie struktury .Nowoczesnej serdecznie zapraszają mieszkańców powiatu na spotkanie z Posłami .Nowoczesnej: Elżbietą Stępień, Zbigniewem Gryglasem oraz przewodniczącym dolnośląskich struktur partii Tadeuszem Grabarkiem.

czytaj więcej

Leśna

Powstanie jednolita numeracja budynków

Mieszkańcy wielu miast w Polsce, musieli zmierzyć się z ustawą dekomunizacyjną i związaną z nią zmianą nazw ulic. W Leśnej Eliza Orzeszkowa zajęła miejsce Świerczewskiego, co umknęło uwadze nawet niektórych mieszkańców tej ulicy. Jest to o tyle kłopotliwe, że kurierzy pytający o adres słyszą, że w Leśnej nie ma ul. Orzeszkowej.

czytaj więcej

Śladami kupców i rycerzy

Nowy szlak rowerowy

Z ciekawym projektem dla rowerzystów ma zamiar wyjść Gmina Leśna. Wraz z czeskimi partnerami wdraża projekt „Śladami kupców i rycerzy – rowerem po pograniczu polsko-czeskim”. Jednym z elementów promujących projekt będzie gra planszowa nawiązująca do miejsc i wydarzeń związanych ze Szlakiem.

czytaj więcej

Zielony Piec z Leśnej w największym piśmie branżowym

Cudze chwalicie swego nie znacie

Nie ma osoby, która nie doceni dobrej kuchni. Często pokonujemy dziesiątki kilometrów tylko po to, aby dobrze zjeść. Okazuje się, że jedna z restauracji w regionie została dostrzeżona przez osoby uznawane w branży gastronomicznej za ekspertów. Z początkiem marca w największym piśmie branżowym, dystrybuowanym w środowisku gastronomicznym ukazał się artykuł o restauracji Zielony Piec z Leśnej.

czytaj więcej

Geoportal Nasze Powietrze

Zbadali jakość powietrza w Leśnej

Koordynatorzy projektu LIFE-APIS/PL w ostatnich dniach badali jakość powietrza w Leśnej. Z wynikami badań i zagadnieniami dotyczącymi prowadzonego przez nich projektu podzielili się podczas spotkania, które miało miejsce 9 marca w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej.

czytaj więcej

Złoty Potok

Strażacy nie wykluczają podpalenia

W środę nad ranem (8 marca) w miejscowości Złoty Potok (pow. lubański) doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Na miejsce zadysponowano dziewięć zastępów straży pożarnej. W pożarze, nikt nie ucierpiał.

czytaj więcej

Leśna

Nadzwyczajna sesja "oświatowa"

Dwie uchwały dotyczące gminnej oświaty przegłosowano podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Leśnej 16 lutego 2017 roku. Pierwsza uchwała dotyczyła zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Grabiszycach, druga w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego.

czytaj więcej

Leśna-Grabiszyce

Apel o pomoc dla poszkodowanego

Miejsko–Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Leśnej zwraca się z apelem o udzielenie pomocy rzeczowej dla poszkodowanego w wyniku pożaru, jaki miał miejsce 13 lutego 2017 roku w Grabiszycach.

czytaj więcej

Bal sołtysa w Gminie Leśna

W sobotę 4 lutego br. w Ośrodku Wypoczynkowym „Złoty Sen” w Złotnikach Lubańskich odbył się po raz piąty Bal Sołtysa w Gminie Leśna. Był on nie tylko okazją do wspaniałej zabawy, ale także do integracji wszystkich zaproszonych gości i mieszkańców sołectw.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia
Uwaga! Oblodzenie- możliwe śliskie drogi. Prośimy zachować ostrożność!