Czwartek, 27 kwietnia 2017r.

Imieniny: Zyty, Teofila, Felicji

Strona główna / Leśna

Leśna

Konsultacje społeczne w sprawie zmiany nazwy ulicy Świerczewskiego w Leśnej

Konopnickiej, Mickiewicza, a może Orzeszkowej?

W związku z wejściem w życie ustawy dekomunizacyjnej narzucającej na samorządy obowiązek zmiany nazw ulic symbolizujących komunizm lub inny ustrój totalitarny. Burmistrz Leśnej ogłosił konsultacje społeczne w sprawie zmiany nazwy ulicy Świerczewskiego.

czytaj więcej

Tereny inwestycyjne w Leśnej na zbyciu

Co z Dolwisem?

Leśna powoli wyprzedaje budynki i tereny po byłym Zakładzie Przemysłu Jedwabniczego DOLWIS. Proces jest powolny, ale budynki i place sukcesywnie przejmują prywatni przedsiębiorcy. Wydaje się, że pomysł przejęcia zakładu przez Gminę Leśna ustrzeże obiekt przed losem jaki spotkał np. lubańskie Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego, które popadły w całkowitą ruinę.

czytaj więcej

Dzień Sybiraka w Leśnej

"Tu otwierał się inny świat"

17 września obchodzimy Światowy Dzień Sybiraka, przypada on w rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę. Tego dnia w całej Polsce wspominane są losy zesłanych na Syberię. To szczególna data dla Sybiraków i Kresowian. Jest symbolem naznaczenia ich życia, sposobem na zachowanie w pamięci ich tragedii i tułaczego losu.

czytaj więcej

Zmiana nazwy ulicy Świerczewskiego w Leśnej

Przepisy ustawy dekomunizacyjnej narzucają na samorząd obowiązek zmiany nazw ulic symbolizujących komunizm lub inny ustrój totalitarny. W Leśnej tylko jedna ulica będzie miała nowego patrona - ul. Świerczewskiego, jednak ile zapłaci za te zmiany jej mieszkaniec?

czytaj więcej

Spotkanie z siostrą Agnieszką

Misjonarka z Senegalu

Uczniowie Gimnazjum w Leśnej mieli okazję poznać wyjątkową osobę. 9 września szkołę odwiedziła siostra Agnieszka Pięta ze zgromadzenia Urszulanek Unii Rzymskiej, która od 2013 roku pracuje na misjach w Senegalu.

czytaj więcej

Lekkoatletyka

Gimnazjada w Leśnej

Wraz z powrotem młodzieży z wakacyjnej przerwy ożywa, otwarty z końcem kwietnia, kompleks lekkoatletyczny w Leśnej. W dniach 8  - 9 września odbyła się tam GIMNAZJADA, zorganizowana przez miejscowe gimnazjum.

czytaj więcej

Leśna

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie Gminy Leśna

Od 19 września na terenie Gminy Leśna rozpocznie się akcja wywozu zbędnych przedmiotóww ramach prac porządkowania posesji 2016. Skorzystajcie Państwo z szansy pozbycia się niepotrzebnych rzeczy i w podanych terminach wrzucajcie je do specjalnych kontenerów ustawionych w wyznaczonych miejscach. Odpady pozostawione po terminie nie będą odbierane!

czytaj więcej

Brawo Wy!

Ogromna ilość krwi dla małej Zuzi

Jesteście wspaniali! Udowodniliście, że za udostępnieniami na profilach społecznościowych idą rzeczywiste działania! Zuzia, 9-latka chora na białaczkę limfoblastyczną otrzymała od Was niemal 20 litrów krwi! To o wiele więcej niż oczekiwała rodzina. Brawo Wy!

czytaj więcej

Relacja i fotogaleria

Rodzinnie i na sportowo z naszą Królową

Do potyczek sportowych zgłosiło się 19 Sportowych Rodzinek. Głównym celem imprezy była popularyzacja sportu, rekreacji i aktywnego spędzania czasu wśród mieszkańców Leśnej oraz promocja pięknego, nowo wybudowanego obiektu lekkoatletycznego w Leśnej. Zmagania rozpoczęto wspólną rozgrzewką.

czytaj więcej

Chora Zuzia potrzebuje krwi

Apel babci o krew dla chorej wnuczki

- Przez dwa dni wyczekiwaliśmy w Lubaniu "krwiobusu", ale ten się nie pojawił a dziecko pilnie potrzebuje krwi. Usłyszeliśmy w telefonie od zdenerwowanej Pani Wiesławy, babci 9-letniej Zuzi, która jest chora na białaczkę limfoblastyczną i pilnie potrzebuje krwi. Kolejny, pewny już, termin wizyty „krwiobusu” w Lubaniu to 8-9 września. Stąd apel do ludzi dobrej woli!

czytaj więcej

Złotniki Lubańskie

Turniej Piłki Nożnej Drużyn Sołeckich

Nawet Panie wzięły udział w turnieju piłkarskim drużyn sołeckich, zorganizowanym w Złotnikach Lubańskich. Przy licznie zgromadzonej publiczności w kategorii „Mężatki” zwyciężyły gospodynie turnieju.

czytaj więcej

Leśna-Baworowo

Prośba o pomoc w odnalezieniu psa

O pomoc w odnalezieniu psa proszą właściciele białego Husky, który zaginął 26 sierpnia w okolicach Leśnej-Baworowo. Dwa inne psy, które uciekły razem z nim zostały już odnalezione na terenie kopalni w Grabiszycach. Wciąż poszukiwany jest pies o imieniu Weißbär (Wajsber).

czytaj więcej

Leśna

Rodzinnie i na sportowo z naszą "królową"

W dniu 3 września 2016 roku odbędzie się festyn „Rodzinnie i na sportowo z naszą Królową” na obiekcie lekkoatletycznym ”Królowa Sportu w Leśnej” . Impreza objęta jest honorowym patronatem Burmistrza Leśnej. Podczas festynu drużyny będą rywalizować w konkurencjach lekkoatletycznych i zabawach rekreacyjnych.

czytaj więcej

Kuchenne rewolucje

Magda Gessler w Kościelniku

Kolejna restauracja przechodzi kuchenne rewolucje, tym razem Magda Gessler wraz z ekipą odmienia restaurację noszącą dotychczas nazwę Stacja Kościelnik.

czytaj więcej

Po czyjej stronie jest racja?

Ścieki w Kwisie

Starsi mieszkańcy miejscowości położonych nad Kwisą poniżej Leśnej pamiętają sytuacje, kiedy rzeka zmieniała kolor zależnie od barwnika używanego w tamtejszej fabryce tkanin – Dolwisie. Po wielu latach naprawiania zaniedbań i szeroko prowadzonej edukacji ekologicznej do rzeki powróciły pstrągi i lipienie. Był moment kiedy Kwisa była wśród najlepszych łowisk w Polsce. Niestety z roku na rok jakość wody w rzece ponownie się pogarsza. W ostatnim czasie pojawiają się informacje o zanieczyszczaniu wody przez leśniańskie przedsiębiorstwo, które z założenia powinno dbać o jej czystość.

czytaj więcej

Propozycja podwyżki nie spodobała się niektórym radnym

Kasa dla burmistrza?

Nie tak dawno burzę w mediach wywołał temat podwyżek w rządzie PIS, jednak nie tylko partia rządząca chce podwyżek. W magistracie w Leśnej podczas czerwcowej komisji budżetu i finansów jedna z radnych złożyła propozycję podwyższenia wynagrodzenia burmistrza od stycznia przyszłego roku. Według radnej ,,wynagrodzenia biorą w łeb, idą na łeb na szyję”.

czytaj więcej

Kuriozalna sytuacja na placu zabaw

"Zakaz gry w piłkę"

Z jednej strony narzekamy na dzieci i młodzież, że przedkładają rozrywki w świecie wirtualnym nad zabawę na przysłowiowym trzepaku. Z drugiej zaś dochodzi do kuriozalnych sytuacji, kiedy zabrania się dzieciom grać w piłkę na osiedlowym placu zabaw. Do takiej sytuacji doszło na jednym z zarośniętych trawą placów zabaw przy ul. Kochanowskiego w Leśnej.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Bogusław Korta

  żył 63 lat

  Zm. 25.04.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 29.04.2017 o godz. 13:00

  W Kapicy na Cmentarzu Komunalnym w Pobiednej.

  Zawiadamia pogrążona w żałobie kochająca Rodzina.

  Pogrzeb organizuje firma M.Siergun

 • Wanda Owoc

  żyła 84 lat

  Zm. 26.04.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 29.04.2017 o godz. 13:00

  W Kościele Parafialnym w Pisarzowicach,dalsza część ceremonii na Cmentarzu Komunalnym.

  Zawiadamia pogrążona w żałobie Rodzina.

  Pogrzeb organizuje firma M.Siergun

 • Barbara Majstrowicz

  żyła 58 lat

  Zm. 25.04.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 28.04.2017 o godz. 14:00

  Msza Św.żałobna w Kościele Parafialnym w Świeradowie Zdroju.Dalsza część ceremonii o godz.15.00 na Cmentarzu Komunalnym.

  Zawiadamia pogrążona w żałobie kochająca Rodzina.

  Pogrzeb organizuje firma M.Siergun

 • Irena Gajkowicz

  żyła 82 lat

  Zm. 24.04.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 28.04.2017 o godz. 12:00

  W Kaplicy na Cmentarzu komunalnym w Pobiednej.

  Zawiadamia pogrążona w żałobie kochająca Rodzina.

  Pogrzeb organizuje firma M.Siergun