Środa, 18 października 2017r.

Imieniny: Juliana, Lukasza

Strona główna / Leśna

Leśna

Śladami kupców i rycerzy

Nowy szlak rowerowy

Z ciekawym projektem dla rowerzystów ma zamiar wyjść Gmina Leśna. Wraz z czeskimi partnerami wdraża projekt „Śladami kupców i rycerzy – rowerem po pograniczu polsko-czeskim”. Jednym z elementów promujących projekt będzie gra planszowa nawiązująca do miejsc i wydarzeń związanych ze Szlakiem.

czytaj więcej

Zielony Piec z Leśnej w największym piśmie branżowym

Cudze chwalicie swego nie znacie

Nie ma osoby, która nie doceni dobrej kuchni. Często pokonujemy dziesiątki kilometrów tylko po to, aby dobrze zjeść. Okazuje się, że jedna z restauracji w regionie została dostrzeżona przez osoby uznawane w branży gastronomicznej za ekspertów. Z początkiem marca w największym piśmie branżowym, dystrybuowanym w środowisku gastronomicznym ukazał się artykuł o restauracji Zielony Piec z Leśnej.

czytaj więcej

Geoportal Nasze Powietrze

Zbadali jakość powietrza w Leśnej

Koordynatorzy projektu LIFE-APIS/PL w ostatnich dniach badali jakość powietrza w Leśnej. Z wynikami badań i zagadnieniami dotyczącymi prowadzonego przez nich projektu podzielili się podczas spotkania, które miało miejsce 9 marca w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej.

czytaj więcej

Złoty Potok

Strażacy nie wykluczają podpalenia

W środę nad ranem (8 marca) w miejscowości Złoty Potok (pow. lubański) doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Na miejsce zadysponowano dziewięć zastępów straży pożarnej. W pożarze, nikt nie ucierpiał.

czytaj więcej

Leśna

Nadzwyczajna sesja "oświatowa"

Dwie uchwały dotyczące gminnej oświaty przegłosowano podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Leśnej 16 lutego 2017 roku. Pierwsza uchwała dotyczyła zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Grabiszycach, druga w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego.

czytaj więcej

Leśna-Grabiszyce

Apel o pomoc dla poszkodowanego

Miejsko–Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Leśnej zwraca się z apelem o udzielenie pomocy rzeczowej dla poszkodowanego w wyniku pożaru, jaki miał miejsce 13 lutego 2017 roku w Grabiszycach.

czytaj więcej

Bal sołtysa w Gminie Leśna

W sobotę 4 lutego br. w Ośrodku Wypoczynkowym „Złoty Sen” w Złotnikach Lubańskich odbył się po raz piąty Bal Sołtysa w Gminie Leśna. Był on nie tylko okazją do wspaniałej zabawy, ale także do integracji wszystkich zaproszonych gości i mieszkańców sołectw.

czytaj więcej

Konkurs

"Sołtys Roku Gminy Leśna 2016"

Sołtysi bywają różni, w większym bądź mniejszym stopniu angażują się w rozwój sołectwa, integrację wioski i rozwój samej gminy. By promować najbardziej aktywnych Burmistrz Leśnej ogłosił konkurs. Już w marcu, spośród zgłoszonych kandydatów, specjalnie powołana Kapituła Konkursowa wybierze „Sołtysa Roku Gminy Leśna 2016”.

czytaj więcej

Leśna

Gminny Przegląd Jasełek

Piękne scenografie, kolorowe stroje i wspaniała gra małych aktorów sprawiły, że Gminny Przegląd Jasełek w Leśnej był niezapomnianym przeżyciem dla widzów. Jasełka miały tradycyjną obsadę, była: Maryja, św. Józef, dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie i pastuszkowie.

czytaj więcej

Lądowanie LPR w Leśnej

Dziś około 12.30 na stadionie sportowym w Leśnej lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przyleciał on po 65-letniego mieszkańca tej miejscowości, który zasłabł w mieszkaniu.

czytaj więcej

Leśna

Policja czyta dzieciom

Miła niespodzianka czekała na uczniów Szkoły Podstawowej w Smolniku w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem kampanii jest zachęcenie rodziców, wychowawców i innych dorosłych do codziennego, co najmniej 20- minutowego czytania dzieciom. Tego zadania podjęła się nadkom. Agata Sekuła- Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Leśnej.

czytaj więcej

Fotorelacja

Leśniańskie kolędowanie

Wczoraj w Kościele p.w. Chrystusa Króla odbył się wyjątkowy koncert w wykonaniu ,,Zespołu w Składzie". Muzycy zabrali licznie przybyłych mieszkańców w niezwykłą muzyczną podróż.

czytaj więcej

Leśna

Desperat skoczył z dachu

Dość dramatycznie zareagował dziś na widok policji 46 – letni mieszkaniec Leśnej. Kiedy funkcjonariusze zapukali do jego drzwi uciekł na dach domu grożąc, że skoczy. Ostatecznie mężczyzna jak zagroził tak zrobił.

czytaj więcej

Leśna

Koncert Ani Karwan

18 stycznia zapraszamy na koncert Ani Karwan, który odbędzie się o godzinie 18:00 w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej. Koncert Ani Karwan jest inauguracją akcji "Bajkowa Klasa" realizowanej przez klasę 4C Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku. Nie zwlekajmy do ostatniej chwili - liczba miejsc ograniczona.

czytaj więcej

WOŚP W Leśnej

Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej zaprasza na 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. W programie występy dzieci, młodzieży i dorosłych oraz ciekawe licytacje. O godzinie 20. ukoronowanie finału, Światełko do nieba.

czytaj więcej

Leśna

Okradał komórki gospodarcze

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Leśnej zatrzymali 24- letniego mieszkańca powiatu lubańskiego, który dokonał przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna przy pomocy młotka wyłamywał kłódki zabezpieczające wejście do komórek gospodarczych, zabierając z nich ; opał i narzędzia. Teraz za swoje czyny odpowie przed Sądem.

czytaj więcej

Leśna

Barwny Orszak Trzech Króli w Leśnej

Mędrcy Świata przewędrowali ulicami Leśnej prowadząc barwny korowód mieszkańców. Orszak Trzech Króli zorganizowany został przez Parafię pw. Świętego Jana Chrzciciela w Leśnej przy wsparciu Ośrodka Kultury i Sportu w Leśnej. Pierwszy raz w naszej miejscowości odbyła się ta społeczna inicjatywa, której celem jest promocja polskiej tradycji oraz uniwersalnych wartości, jak dobro, pokój i równość.

czytaj więcej

Po raz pierwszy w leśniańskiej komendzie - kobieta Zastępcą Komendanta

Nowi Komendanci Komisariatu Policji w Leśnej

Komendant Powiatowy Policji w Lubaniu – mł. insp. Norbert Kurenda, powierzył pełnienie obowiązków Komendanta Komisariatu Policji w Leśnej kom. Piotrowi Pietrykowskiemu oraz jego zastępcy nadkom. Agacie Sekule. Ponadto zmiany kadrowe dosięgły Komendę Powiatową Policji w Lubaniu, gdzie pełnienie obowiązków służbowych w Referacie Operacyjno- Rozpoznawczym objął podkom. Jacek Jaworski.

czytaj więcej

Jakich inwestycji mogą oczekiwać mieszkańcy Miasta i Gminy Leśna w roku 2017.

Budżet na rok 2017 przyjęty

Jeżeli uda się zrealizować zakładane na 2017 rok plany inwestycyjne gmina Leśna stanie się jasnym punktem na nocnej mapie Polski. W uchwalonym, tuż przed świętami, budżecie na rok 2017 założono kompleksową wymianę oświetlenia ulicznego w całej gminie na nowoczesne lampy LED i zamontowanie 450 dodatkowych punktów świetlnych na terenie gminy.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Maria Hałajko

  żyła 87 lat

  Zm. 15.10.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 18.10.2017 o godz. 14:00

  W kościele w Godzieszowie

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań