Poniedziałek, 20 lutego 2017r.

Imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza

Strona główna / Leśna

Leśna

Gmina oferuje atrakcyjne tereny usługowo-produkcyjne położone w centrum Leśnej

Leśna szuka inwestorów

Gmina Leśna posiada do zbycia atrakcyjne tereny usługowo-produkcyjne położone przy centrum Leśnej w obrębie działek nr 793/29 (pow. 0,1905 ha), 793/31 (0,2042 ha), 793/32 (0,3444 ha), 793/33 (0,1884 ha), 793/34 (0,6280 ha) i 793/35 (0,2717 ha), zabudowane budynkami o charakterze produkcyjno-biurowym.

czytaj więcej

Koalicja gmin dotkniętych suszą

Co z tą wodą?

Tegoroczna susza dała się we znaki szczególnie mieszkańcom gminy Mirsk. Niski poziom wody w studniach, a w niektórych przypadkach całkowity jej brak odczuwalny jest do dziś. Jak już informowaliśmy, kilka tygodni temu zawiązała się „koalicja gmin” z naszego regionu, które wspólnie zamierzają walczyć o środki zewnętrzne na budowę studni i wodociągów. W tej sprawie włodarze gmin Mirsk, Lubomierz, Stara Kamienica, Wleń, Leśna podjęli szereg działań, m.in. skierowali pismo do WFOŚiGW, którego Zarząd tuż przed świętami udzielił odpowiedzi. 

czytaj więcej

Zbiórka darów rzeczowych dla dzieci z Domu Samotnej Matki z Dziećmi w Pobiednej

Pomóż dzieciakom

Przy Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej powstał sztab ogólnopolskiej akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Zbierane będą dary na rzecz  Domu Samotnej Matki z Dziećmi w Pobiednej.

czytaj więcej

Leśna

Do Marszałka po wodę

Tegoroczne lato uświadomiło nam że dostęp do wody pitnej w wielu miejscowościach naszego regionu wcale nie jest taki oczywisty. Włodarze gmin, które braki wody odczuły najbardziej, zwrócili się do Marszałka Województwa Dolnośląskiego z prośbą o pomoc w finansowaniu budowy wodociągów, aby uniknąć podobnego problemu w przyszłości.

czytaj więcej

Współpraca transgraniczna

Spotkanie dolnośląskich i saksońskich policjantów

W dniach 16 – 17 listopada 2015 r. na terenie powiatu lubańskiego odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli dolnośląskiej i saksońskiej Policji. To kolejne już spotkanie, zorganizowane w ramach realizowanej współpracy. Tym razem dotyczyło ono polsko-niemieckich grup roboczych, utworzonych w sprawie optymalizacji transgranicznej współpracy. W spotkaniu udział wzięli m.in. Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciech Ołdyński i Prezydent Krajowego Urzędu Kryminalnego (LKA) Saksonii Jörg Michaelis.

czytaj więcej

Plama oleju na drodze

Strażacy z OSP Pobiedna, OSP Świeradów Zdrój oraz JRG Lubań, przez blisko trzy godziny neutralizowali plamę oleju na drodze pomiędzy Czerniawą a Pobiedną.  

czytaj więcej

Historyczne poszukiwania w regionie

Każdy chce mieć swój złoty pociąg

Od czasu, gdy do mediów przedostała się informacja o wałbrzyskim złotym pociągu, na całym Dolnym Śląsku rozpoczęła się gorączka złota. Poszukiwacze skarbów, historycy i amatorzy w przeciągu ostatniego miesiąca informują o odkryciu za odkryciem. W ogólnopolskich mediach przebiła się także informacja o rzekomym skarbie ukrytym w okolicy miejscowości Leśna w powiecie lubańskim.

czytaj więcej

Czy to możliwe?

Pociągiem do Leśnej regularnie?

W połowie września Lubań świętował 150-lecie kolei. Z tej okazji zorganizowano, po raz pierwszy od 24 lat, przejazd pasażerski na trasie Lubań-Leśna. Zainteresowanie mieszkańców, turystów i pasjonatów kolejnictwa było tak duże, że nie każdy miał okazję wsiąść do podstawionego szynobusu. Ten sukces rozpalił samorządowców, którzy zastanawiają się nad uruchomieniem takiego połączenia. Przynajmniej w sezonie letnim. 

czytaj więcej

"Najładniejszy ogródek przydomowy, zagroda, gospodarstwo agroturystyczne Gminy Leśna"

Gminny konkurs rozstrzygnięty

Na sesji Rady Miejskiej w Leśnej w dniu 28 sierpnia 2015 r. burmistrz Leśnej Mirosław Markiewicz wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej w Leśnej Stanisławem Marczyńskim ogłosili wyniki konkursu pn. Najładniejszy ogródek przydomowy, zagroda, gospodarstwo agroturystyczne Gminy Leśna” w 2015 roku. 

czytaj więcej

Złotniki Lubańskie

Sołecki Turniej w Piłkę Nożną

W dniu 22.08.2015 roku z inicjatywy Sołectwa Złotniki Lubańskie po raz drugi odbył się Gminny Turniej Sołectw w Piłkę Nożną o „Puchar Złotnik”. Inicjatorzy za cel turnieju postawili propagowanie aktywnego trybu życia oraz promowanie uprawiania sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, ale w głównej mierze integrację mieszkańców sołectw Gminy Leśna. Oprócz drużyn sołeckich, tak jak przed rokiem, udział wzięła również drużyna „BAWOROWO” Leśna.

czytaj więcej

Kolejna odsłona sporu pomiędzy braćmi Sikorskimi a Gminą Leśna

Burmistrz nie respektuje woli rady?

W marcu tego roku burmistrz Leśnej, Mirosław Markiewicz zwołał sesję nadzwyczajną, mającą na celu przedstawienie radnym sprawy dotyczącej sporu firmy „Justas” spółka z o.o. z gminą Leśna. Na owej sesji podjęto decyzję o powołaniu komisji eksperckiej w celu zbadania sprawy. Do dziś takie ciało nie powstało.

czytaj więcej

Prośba o pomoc

Zwracam się z bardzo wielką prośbą do ludzi dobrej woli. Z takim apelem zgłosił się do nas mieszkaniec Leśnej, który w wieku 7 lat uległ wypadkowi, w wyniku którego doznał paraliżu prawej strony ciała oraz jej niedowładu. 

czytaj więcej

Kajak polo

Mistrzostwa i memoriał w Leśnej

8-9.08.2015 w Leśnej odbyły się VI Mistrzostwa Polski Weteranów w Kajak Polo oraz turniej dla dzieci. Miejscem tych  zawodów był stadion do kajak polo przy ul. Polnej w Leśnej. Natomiast 7.08.2015 miał miejsce IX Memoriał im. Ireneusz Kielera dzieci i weteranów w slalomie na rzece Kwisie.

czytaj więcej

Czy centrum Leśnej pozbędzie się uciążliwych TIR-ów?

Most tymczasowy na stałe?

Jesienią tego roku rozpoczną się przygotowania do remontu mostu na rzece Kwisie w Leśnej. Sam remont rozpocząć ma się w marcu 2016 roku, a jego zakończenie zaplanowano na październik. W tym czasie mieszkańcy Leśnej korzystać będą z mostu tymczasowego, który wyeliminuje uciążliwe objazdy. Pojawił się też pomysł wykupienia przeprawy tymczasowej i przeznaczenia jej w późniejszym terminie jedynie do przeprawy aut ciężarowych z urobkiem z kamieniołomów.

czytaj więcej

Królowa sportu w Leśnej

Czy budowa bieżni wywróci budżet?

Już z końcem listopada mieszkańcy Leśnej powinni cieszyć się nową czterotorową bieżnią lekkoatletyczną, której budowa dofinansowana została kwotą 610 tyś zł z środków przyznanych przez Urząd Marszałkowski. Przed kilkoma dniami rozstrzygnięto przetarg na wykonanie obiektu, jak się okazało, kwota jaką zapłaci gmina za budowę obiektu będzie o ponad pół miliona większa od zakładanej.

czytaj więcej

Le sna

70-lecie Włókniarza Leśna

W sobotę 27.06.2015 miały miejsce obchody 70-lecia istnienia Miejsko-Gminnego Klubu Sportowego “Włókniarz” Leśna. Dzień wcześniej odbyła się msza św. w intencji byłych i obecnych zawodników, trenerów i działaczy klubu, którą na zaproszenie zarządu klubu odprawił ks. Andrzej Janicki, były zawodnik MGKS Włókniarz Leśna.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Anna Gonera

  żył 85 lat

  Zm. 18.02.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 22.02.2017 o godz. 13:00

  w Kaplicy na Cmentarzu w Leśnej

  o czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań