Środa, 18 października 2017r.

Imieniny: Juliana, Lukasza

Strona główna / Leśna

Leśna

Spotkanie z siostrą Agnieszką

Misjonarka z Senegalu

Uczniowie Gimnazjum w Leśnej mieli okazję poznać wyjątkową osobę. 9 września szkołę odwiedziła siostra Agnieszka Pięta ze zgromadzenia Urszulanek Unii Rzymskiej, która od 2013 roku pracuje na misjach w Senegalu.

czytaj więcej

Lekkoatletyka

Gimnazjada w Leśnej

Wraz z powrotem młodzieży z wakacyjnej przerwy ożywa, otwarty z końcem kwietnia, kompleks lekkoatletyczny w Leśnej. W dniach 8  - 9 września odbyła się tam GIMNAZJADA, zorganizowana przez miejscowe gimnazjum.

czytaj więcej

Leśna

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie Gminy Leśna

Od 19 września na terenie Gminy Leśna rozpocznie się akcja wywozu zbędnych przedmiotóww ramach prac porządkowania posesji 2016. Skorzystajcie Państwo z szansy pozbycia się niepotrzebnych rzeczy i w podanych terminach wrzucajcie je do specjalnych kontenerów ustawionych w wyznaczonych miejscach. Odpady pozostawione po terminie nie będą odbierane!

czytaj więcej

Brawo Wy!

Ogromna ilość krwi dla małej Zuzi

Jesteście wspaniali! Udowodniliście, że za udostępnieniami na profilach społecznościowych idą rzeczywiste działania! Zuzia, 9-latka chora na białaczkę limfoblastyczną otrzymała od Was niemal 20 litrów krwi! To o wiele więcej niż oczekiwała rodzina. Brawo Wy!

czytaj więcej

Relacja i fotogaleria

Rodzinnie i na sportowo z naszą Królową

Do potyczek sportowych zgłosiło się 19 Sportowych Rodzinek. Głównym celem imprezy była popularyzacja sportu, rekreacji i aktywnego spędzania czasu wśród mieszkańców Leśnej oraz promocja pięknego, nowo wybudowanego obiektu lekkoatletycznego w Leśnej. Zmagania rozpoczęto wspólną rozgrzewką.

czytaj więcej

Chora Zuzia potrzebuje krwi

Apel babci o krew dla chorej wnuczki

- Przez dwa dni wyczekiwaliśmy w Lubaniu "krwiobusu", ale ten się nie pojawił a dziecko pilnie potrzebuje krwi. Usłyszeliśmy w telefonie od zdenerwowanej Pani Wiesławy, babci 9-letniej Zuzi, która jest chora na białaczkę limfoblastyczną i pilnie potrzebuje krwi. Kolejny, pewny już, termin wizyty „krwiobusu” w Lubaniu to 8-9 września. Stąd apel do ludzi dobrej woli!

czytaj więcej

Złotniki Lubańskie

Turniej Piłki Nożnej Drużyn Sołeckich

Nawet Panie wzięły udział w turnieju piłkarskim drużyn sołeckich, zorganizowanym w Złotnikach Lubańskich. Przy licznie zgromadzonej publiczności w kategorii „Mężatki” zwyciężyły gospodynie turnieju.

czytaj więcej

Leśna-Baworowo

Prośba o pomoc w odnalezieniu psa

O pomoc w odnalezieniu psa proszą właściciele białego Husky, który zaginął 26 sierpnia w okolicach Leśnej-Baworowo. Dwa inne psy, które uciekły razem z nim zostały już odnalezione na terenie kopalni w Grabiszycach. Wciąż poszukiwany jest pies o imieniu Weißbär (Wajsber).

czytaj więcej

Leśna

Rodzinnie i na sportowo z naszą "królową"

W dniu 3 września 2016 roku odbędzie się festyn „Rodzinnie i na sportowo z naszą Królową” na obiekcie lekkoatletycznym ”Królowa Sportu w Leśnej” . Impreza objęta jest honorowym patronatem Burmistrza Leśnej. Podczas festynu drużyny będą rywalizować w konkurencjach lekkoatletycznych i zabawach rekreacyjnych.

czytaj więcej

Kuchenne rewolucje

Magda Gessler w Kościelniku

Kolejna restauracja przechodzi kuchenne rewolucje, tym razem Magda Gessler wraz z ekipą odmienia restaurację noszącą dotychczas nazwę Stacja Kościelnik.

czytaj więcej

Po czyjej stronie jest racja?

Ścieki w Kwisie

Starsi mieszkańcy miejscowości położonych nad Kwisą poniżej Leśnej pamiętają sytuacje, kiedy rzeka zmieniała kolor zależnie od barwnika używanego w tamtejszej fabryce tkanin – Dolwisie. Po wielu latach naprawiania zaniedbań i szeroko prowadzonej edukacji ekologicznej do rzeki powróciły pstrągi i lipienie. Był moment kiedy Kwisa była wśród najlepszych łowisk w Polsce. Niestety z roku na rok jakość wody w rzece ponownie się pogarsza. W ostatnim czasie pojawiają się informacje o zanieczyszczaniu wody przez leśniańskie przedsiębiorstwo, które z założenia powinno dbać o jej czystość.

czytaj więcej

Propozycja podwyżki nie spodobała się niektórym radnym

Kasa dla burmistrza?

Nie tak dawno burzę w mediach wywołał temat podwyżek w rządzie PIS, jednak nie tylko partia rządząca chce podwyżek. W magistracie w Leśnej podczas czerwcowej komisji budżetu i finansów jedna z radnych złożyła propozycję podwyższenia wynagrodzenia burmistrza od stycznia przyszłego roku. Według radnej ,,wynagrodzenia biorą w łeb, idą na łeb na szyję”.

czytaj więcej

Kuriozalna sytuacja na placu zabaw

"Zakaz gry w piłkę"

Z jednej strony narzekamy na dzieci i młodzież, że przedkładają rozrywki w świecie wirtualnym nad zabawę na przysłowiowym trzepaku. Z drugiej zaś dochodzi do kuriozalnych sytuacji, kiedy zabrania się dzieciom grać w piłkę na osiedlowym placu zabaw. Do takiej sytuacji doszło na jednym z zarośniętych trawą placów zabaw przy ul. Kochanowskiego w Leśnej.

czytaj więcej

Nie chce mieć na imię Jarosław

Mieszkaniec Leśnej postanowił zmienić swoje dotychczasowe imię Jarosław na Max. Jak twierdzi przyczyn zmiany jest kilka, jedną z nich jest ”obciachowość” polityczna jego dotychczasowego imienia.

czytaj więcej

Magistrat w Leśnej na oku śledczych

Doniesienie o fałszowaniu uchwał

Grupa radnych z Leśnej złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w tamtejszym magistracie. Jak informują, wielokrotnie miała tam miejsce sytuacja, gdzie rada przegłosowywała uchwały, które później w zmienionej formie ukazywały się w Biuletynie Informacji Publicznej. Sprawę bada Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu.

czytaj więcej

Leśna nadal będzie usuwać skutki powodzi

Otrzymali promesę której mieli nie dostać

W maju Gmina Leśna informowała, że nie otrzyma wsparcia finansowego na odbudowę infrastruktury zniszczonej w trakcie powodzi z roku 2013. Odbiło się to szerokim echem w postaci licznych wpisów i opinii publikowanych na forach i w mediach internetowych.

czytaj więcej

Rowerem wokół Gór Izerskich, ale nie przez gminę Leśna

Pół prawdy to nieprawda - odpowiedź magistratu

Z końcem kwietnia informowaliśmy o planach wytyczenia szlaku „Rowerem wokół Gór Izerskich” w artykule informowaliśmy, że z powodów finansowych z projektu wycofała się Gmina Leśna. Burmistrz Leśnej Mirosław Markiewicz podsumował wówczas, że decyzję taką podjęli radni. Nie trzeba było długo czekać, sześciu radnych na naszych łamach przedstawiło swoją opinię na ten temat. Pisali w niej, że to nie oni przekonywali do takiej decyzji Burmistrza a on ich, i że obarczanie jedynie radnych odpowiedzialnością jest nieuczciwe. Na wyjaśnienie radnych pojawiła się odpowiedź magistratu, jednak nie przesłano jej do naszej redakcji, a wydrukowano jedynie w miesięczniku wydawanym przez Gminę Leśna. Aby wyczerpać temat przytaczamy ją w całości.

czytaj więcej

Pobiedna

Wbrew przepowiedniom czarnowidzów boisko w Pobiednej jednak powstanie

Już niedługo na teren zlokalizowany przy Szkole Podstawowej w Pobiednej wkroczą koparki i buldożery. Z początkiem lipca br. planowane jest rozpoczęcie prac związanych z budową boiska wielofunkcyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu wokół niego. Zadanie dofinansowane zostało ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu rozwoju bazy sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2016 - 2018.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Maria Hałajko

  żyła 87 lat

  Zm. 15.10.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 18.10.2017 o godz. 14:00

  W kościele w Godzieszowie

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań