Sobota, 16 grudnia 2017r.

Imieniny: Albiny, Zdzisławy, Alicji

Strona główna / Leśna

Leśna

Leśna

Rodzinnie i na sportowo z naszą "królową"

W dniu 3 września 2016 roku odbędzie się festyn „Rodzinnie i na sportowo z naszą Królową” na obiekcie lekkoatletycznym ”Królowa Sportu w Leśnej” . Impreza objęta jest honorowym patronatem Burmistrza Leśnej. Podczas festynu drużyny będą rywalizować w konkurencjach lekkoatletycznych i zabawach rekreacyjnych.

czytaj więcej

Kuchenne rewolucje

Magda Gessler w Kościelniku

Kolejna restauracja przechodzi kuchenne rewolucje, tym razem Magda Gessler wraz z ekipą odmienia restaurację noszącą dotychczas nazwę Stacja Kościelnik.

czytaj więcej

Po czyjej stronie jest racja?

Ścieki w Kwisie

Starsi mieszkańcy miejscowości położonych nad Kwisą poniżej Leśnej pamiętają sytuacje, kiedy rzeka zmieniała kolor zależnie od barwnika używanego w tamtejszej fabryce tkanin – Dolwisie. Po wielu latach naprawiania zaniedbań i szeroko prowadzonej edukacji ekologicznej do rzeki powróciły pstrągi i lipienie. Był moment kiedy Kwisa była wśród najlepszych łowisk w Polsce. Niestety z roku na rok jakość wody w rzece ponownie się pogarsza. W ostatnim czasie pojawiają się informacje o zanieczyszczaniu wody przez leśniańskie przedsiębiorstwo, które z założenia powinno dbać o jej czystość.

czytaj więcej

Propozycja podwyżki nie spodobała się niektórym radnym

Kasa dla burmistrza?

Nie tak dawno burzę w mediach wywołał temat podwyżek w rządzie PIS, jednak nie tylko partia rządząca chce podwyżek. W magistracie w Leśnej podczas czerwcowej komisji budżetu i finansów jedna z radnych złożyła propozycję podwyższenia wynagrodzenia burmistrza od stycznia przyszłego roku. Według radnej ,,wynagrodzenia biorą w łeb, idą na łeb na szyję”.

czytaj więcej

Kuriozalna sytuacja na placu zabaw

"Zakaz gry w piłkę"

Z jednej strony narzekamy na dzieci i młodzież, że przedkładają rozrywki w świecie wirtualnym nad zabawę na przysłowiowym trzepaku. Z drugiej zaś dochodzi do kuriozalnych sytuacji, kiedy zabrania się dzieciom grać w piłkę na osiedlowym placu zabaw. Do takiej sytuacji doszło na jednym z zarośniętych trawą placów zabaw przy ul. Kochanowskiego w Leśnej.

czytaj więcej

Nie chce mieć na imię Jarosław

Mieszkaniec Leśnej postanowił zmienić swoje dotychczasowe imię Jarosław na Max. Jak twierdzi przyczyn zmiany jest kilka, jedną z nich jest ”obciachowość” polityczna jego dotychczasowego imienia.

czytaj więcej

Magistrat w Leśnej na oku śledczych

Doniesienie o fałszowaniu uchwał

Grupa radnych z Leśnej złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w tamtejszym magistracie. Jak informują, wielokrotnie miała tam miejsce sytuacja, gdzie rada przegłosowywała uchwały, które później w zmienionej formie ukazywały się w Biuletynie Informacji Publicznej. Sprawę bada Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu.

czytaj więcej

Leśna nadal będzie usuwać skutki powodzi

Otrzymali promesę której mieli nie dostać

W maju Gmina Leśna informowała, że nie otrzyma wsparcia finansowego na odbudowę infrastruktury zniszczonej w trakcie powodzi z roku 2013. Odbiło się to szerokim echem w postaci licznych wpisów i opinii publikowanych na forach i w mediach internetowych.

czytaj więcej

Rowerem wokół Gór Izerskich, ale nie przez gminę Leśna

Pół prawdy to nieprawda - odpowiedź magistratu

Z końcem kwietnia informowaliśmy o planach wytyczenia szlaku „Rowerem wokół Gór Izerskich” w artykule informowaliśmy, że z powodów finansowych z projektu wycofała się Gmina Leśna. Burmistrz Leśnej Mirosław Markiewicz podsumował wówczas, że decyzję taką podjęli radni. Nie trzeba było długo czekać, sześciu radnych na naszych łamach przedstawiło swoją opinię na ten temat. Pisali w niej, że to nie oni przekonywali do takiej decyzji Burmistrza a on ich, i że obarczanie jedynie radnych odpowiedzialnością jest nieuczciwe. Na wyjaśnienie radnych pojawiła się odpowiedź magistratu, jednak nie przesłano jej do naszej redakcji, a wydrukowano jedynie w miesięczniku wydawanym przez Gminę Leśna. Aby wyczerpać temat przytaczamy ją w całości.

czytaj więcej

Pobiedna

Wbrew przepowiedniom czarnowidzów boisko w Pobiednej jednak powstanie

Już niedługo na teren zlokalizowany przy Szkole Podstawowej w Pobiednej wkroczą koparki i buldożery. Z początkiem lipca br. planowane jest rozpoczęcie prac związanych z budową boiska wielofunkcyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu wokół niego. Zadanie dofinansowane zostało ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu rozwoju bazy sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2016 - 2018.

czytaj więcej

Gmina Leśna bez promesy

Temat „promes powodziowych” to właściwie stały element naszych informacji, w których przekazujemy wieści na temat kolejnych inwestycji. Co najmniej od sześciu lat gmina otrzymywała środki finansowe z rezerwy celowej budżetu państwa i realizowała kolejne inwestycje związane z odbudową dróg i mostów.

czytaj więcej

Rowerem wokół Gór Izerskich, ale nie przez gminę Leśna - Radni wyjaśniają

Pół prawdy to nieprawda

Po niedawnej publikacji dotyczącej powstania szlaku rowerowego „Wokół  Gór Izerskich” potwierdziło się powiedzenie, że pół prawdy to nieprawda. We wspomnianym tekście poinformowaliśmy, że z projektu wycofała się gmina Leśna. Poprosiliśmy burmistrza Leśnej o krótki komentarz w tej sprawie. - Radni stwierdzili, że gmina ma pilniejsze zadania, które można wykonać za te pieniądze - powiedział burmistrz Markiewicz. Słowa te wywołały w Leśnej prawdziwą burzę. Poniżej publikujemy odpowiedź grupy sześciu radnych, którzy oburzeni są słowami burmistrza.

czytaj więcej

W okolicy Leśnej pojawił się wilk

Trochę zbyt późno się zorientowałem, ale udało mi się zrobić kilka zdjęć. Z tych emocji nie są zbyt dobrej jakości – mówi Pan Marcin, który w środę rano spotkał wilka w okolicy ul. Lechów w Leśnej – to bardzo inteligentne zwierze, gdy tylko na niego patrzyłem stał nieruchomo i mnie obserwował, gdy tylko się ruszyłem był już kilkanaście metrów dalej – dodaje Pan Marcin.

czytaj więcej

Leśna

Zmiana koncepcji remontu mostu na Kwisie w Leśnej

O remoncie mostu na Kwisie w Leśnej mówi się już od kilku lat. Z uwagi na jego strategiczną lokalizację, zanim dokona się jego zamknięcia na czas robót, muszą być gotowe alternatywne przejazdy. Wykonawca wyłoniony w postępowaniu przetargowym prowadzonym przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei we Wrocławiu (DSDiK) zobowiązany został do przygotowania przeprawy tymczasowej.

czytaj więcej

Rozstrzygnięcie konkursu ofert

Dotacje z budżetu Gminy Leśna 2016

Burmistrz Leśnej informuje o przyznanych dotacjach z budżetu Gminy Leśna 2016 roku  dla podmiotów ubiegających się o wsparcie realizacji zadań w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w 2016 roku zadań publicznych przez  organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione  w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

czytaj więcej

Gmina oferuje atrakcyjne tereny usługowo-produkcyjne położone w centrum Leśnej

Leśna szuka inwestorów

Gmina Leśna posiada do zbycia atrakcyjne tereny usługowo-produkcyjne położone przy centrum Leśnej w obrębie działek nr 793/29 (pow. 0,1905 ha), 793/31 (0,2042 ha), 793/32 (0,3444 ha), 793/33 (0,1884 ha), 793/34 (0,6280 ha) i 793/35 (0,2717 ha), zabudowane budynkami o charakterze produkcyjno-biurowym.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia
Uwaga! Oblodzenie- możliwe śliskie drogi. Prośimy zachować ostrożność!