Sobota, 21 października 2017r.

Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba

Strona główna / Leśna

Leśna

Rowerem wokół Gór Izerskich, ale nie przez gminę Leśna

Pół prawdy to nieprawda - odpowiedź magistratu

Z końcem kwietnia informowaliśmy o planach wytyczenia szlaku „Rowerem wokół Gór Izerskich” w artykule informowaliśmy, że z powodów finansowych z projektu wycofała się Gmina Leśna. Burmistrz Leśnej Mirosław Markiewicz podsumował wówczas, że decyzję taką podjęli radni. Nie trzeba było długo czekać, sześciu radnych na naszych łamach przedstawiło swoją opinię na ten temat. Pisali w niej, że to nie oni przekonywali do takiej decyzji Burmistrza a on ich, i że obarczanie jedynie radnych odpowiedzialnością jest nieuczciwe. Na wyjaśnienie radnych pojawiła się odpowiedź magistratu, jednak nie przesłano jej do naszej redakcji, a wydrukowano jedynie w miesięczniku wydawanym przez Gminę Leśna. Aby wyczerpać temat przytaczamy ją w całości.

czytaj więcej

Pobiedna

Wbrew przepowiedniom czarnowidzów boisko w Pobiednej jednak powstanie

Już niedługo na teren zlokalizowany przy Szkole Podstawowej w Pobiednej wkroczą koparki i buldożery. Z początkiem lipca br. planowane jest rozpoczęcie prac związanych z budową boiska wielofunkcyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu wokół niego. Zadanie dofinansowane zostało ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu rozwoju bazy sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2016 - 2018.

czytaj więcej

Gmina Leśna bez promesy

Temat „promes powodziowych” to właściwie stały element naszych informacji, w których przekazujemy wieści na temat kolejnych inwestycji. Co najmniej od sześciu lat gmina otrzymywała środki finansowe z rezerwy celowej budżetu państwa i realizowała kolejne inwestycje związane z odbudową dróg i mostów.

czytaj więcej

Rowerem wokół Gór Izerskich, ale nie przez gminę Leśna - Radni wyjaśniają

Pół prawdy to nieprawda

Po niedawnej publikacji dotyczącej powstania szlaku rowerowego „Wokół  Gór Izerskich” potwierdziło się powiedzenie, że pół prawdy to nieprawda. We wspomnianym tekście poinformowaliśmy, że z projektu wycofała się gmina Leśna. Poprosiliśmy burmistrza Leśnej o krótki komentarz w tej sprawie. - Radni stwierdzili, że gmina ma pilniejsze zadania, które można wykonać za te pieniądze - powiedział burmistrz Markiewicz. Słowa te wywołały w Leśnej prawdziwą burzę. Poniżej publikujemy odpowiedź grupy sześciu radnych, którzy oburzeni są słowami burmistrza.

czytaj więcej

W okolicy Leśnej pojawił się wilk

Trochę zbyt późno się zorientowałem, ale udało mi się zrobić kilka zdjęć. Z tych emocji nie są zbyt dobrej jakości – mówi Pan Marcin, który w środę rano spotkał wilka w okolicy ul. Lechów w Leśnej – to bardzo inteligentne zwierze, gdy tylko na niego patrzyłem stał nieruchomo i mnie obserwował, gdy tylko się ruszyłem był już kilkanaście metrów dalej – dodaje Pan Marcin.

czytaj więcej

Leśna

Zmiana koncepcji remontu mostu na Kwisie w Leśnej

O remoncie mostu na Kwisie w Leśnej mówi się już od kilku lat. Z uwagi na jego strategiczną lokalizację, zanim dokona się jego zamknięcia na czas robót, muszą być gotowe alternatywne przejazdy. Wykonawca wyłoniony w postępowaniu przetargowym prowadzonym przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei we Wrocławiu (DSDiK) zobowiązany został do przygotowania przeprawy tymczasowej.

czytaj więcej

Rozstrzygnięcie konkursu ofert

Dotacje z budżetu Gminy Leśna 2016

Burmistrz Leśnej informuje o przyznanych dotacjach z budżetu Gminy Leśna 2016 roku  dla podmiotów ubiegających się o wsparcie realizacji zadań w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w 2016 roku zadań publicznych przez  organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione  w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

czytaj więcej

Gmina oferuje atrakcyjne tereny usługowo-produkcyjne położone w centrum Leśnej

Leśna szuka inwestorów

Gmina Leśna posiada do zbycia atrakcyjne tereny usługowo-produkcyjne położone przy centrum Leśnej w obrębie działek nr 793/29 (pow. 0,1905 ha), 793/31 (0,2042 ha), 793/32 (0,3444 ha), 793/33 (0,1884 ha), 793/34 (0,6280 ha) i 793/35 (0,2717 ha), zabudowane budynkami o charakterze produkcyjno-biurowym.

czytaj więcej

Koalicja gmin dotkniętych suszą

Co z tą wodą?

Tegoroczna susza dała się we znaki szczególnie mieszkańcom gminy Mirsk. Niski poziom wody w studniach, a w niektórych przypadkach całkowity jej brak odczuwalny jest do dziś. Jak już informowaliśmy, kilka tygodni temu zawiązała się „koalicja gmin” z naszego regionu, które wspólnie zamierzają walczyć o środki zewnętrzne na budowę studni i wodociągów. W tej sprawie włodarze gmin Mirsk, Lubomierz, Stara Kamienica, Wleń, Leśna podjęli szereg działań, m.in. skierowali pismo do WFOŚiGW, którego Zarząd tuż przed świętami udzielił odpowiedzi. 

czytaj więcej

Zbiórka darów rzeczowych dla dzieci z Domu Samotnej Matki z Dziećmi w Pobiednej

Pomóż dzieciakom

Przy Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej powstał sztab ogólnopolskiej akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Zbierane będą dary na rzecz  Domu Samotnej Matki z Dziećmi w Pobiednej.

czytaj więcej

Leśna

Do Marszałka po wodę

Tegoroczne lato uświadomiło nam że dostęp do wody pitnej w wielu miejscowościach naszego regionu wcale nie jest taki oczywisty. Włodarze gmin, które braki wody odczuły najbardziej, zwrócili się do Marszałka Województwa Dolnośląskiego z prośbą o pomoc w finansowaniu budowy wodociągów, aby uniknąć podobnego problemu w przyszłości.

czytaj więcej

Współpraca transgraniczna

Spotkanie dolnośląskich i saksońskich policjantów

W dniach 16 – 17 listopada 2015 r. na terenie powiatu lubańskiego odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli dolnośląskiej i saksońskiej Policji. To kolejne już spotkanie, zorganizowane w ramach realizowanej współpracy. Tym razem dotyczyło ono polsko-niemieckich grup roboczych, utworzonych w sprawie optymalizacji transgranicznej współpracy. W spotkaniu udział wzięli m.in. Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciech Ołdyński i Prezydent Krajowego Urzędu Kryminalnego (LKA) Saksonii Jörg Michaelis.

czytaj więcej

Plama oleju na drodze

Strażacy z OSP Pobiedna, OSP Świeradów Zdrój oraz JRG Lubań, przez blisko trzy godziny neutralizowali plamę oleju na drodze pomiędzy Czerniawą a Pobiedną.  

czytaj więcej

Historyczne poszukiwania w regionie

Każdy chce mieć swój złoty pociąg

Od czasu, gdy do mediów przedostała się informacja o wałbrzyskim złotym pociągu, na całym Dolnym Śląsku rozpoczęła się gorączka złota. Poszukiwacze skarbów, historycy i amatorzy w przeciągu ostatniego miesiąca informują o odkryciu za odkryciem. W ogólnopolskich mediach przebiła się także informacja o rzekomym skarbie ukrytym w okolicy miejscowości Leśna w powiecie lubańskim.

czytaj więcej

Czy to możliwe?

Pociągiem do Leśnej regularnie?

W połowie września Lubań świętował 150-lecie kolei. Z tej okazji zorganizowano, po raz pierwszy od 24 lat, przejazd pasażerski na trasie Lubań-Leśna. Zainteresowanie mieszkańców, turystów i pasjonatów kolejnictwa było tak duże, że nie każdy miał okazję wsiąść do podstawionego szynobusu. Ten sukces rozpalił samorządowców, którzy zastanawiają się nad uruchomieniem takiego połączenia. Przynajmniej w sezonie letnim. 

czytaj więcej

"Najładniejszy ogródek przydomowy, zagroda, gospodarstwo agroturystyczne Gminy Leśna"

Gminny konkurs rozstrzygnięty

Na sesji Rady Miejskiej w Leśnej w dniu 28 sierpnia 2015 r. burmistrz Leśnej Mirosław Markiewicz wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej w Leśnej Stanisławem Marczyńskim ogłosili wyniki konkursu pn. Najładniejszy ogródek przydomowy, zagroda, gospodarstwo agroturystyczne Gminy Leśna” w 2015 roku. 

czytaj więcej

Złotniki Lubańskie

Sołecki Turniej w Piłkę Nożną

W dniu 22.08.2015 roku z inicjatywy Sołectwa Złotniki Lubańskie po raz drugi odbył się Gminny Turniej Sołectw w Piłkę Nożną o „Puchar Złotnik”. Inicjatorzy za cel turnieju postawili propagowanie aktywnego trybu życia oraz promowanie uprawiania sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, ale w głównej mierze integrację mieszkańców sołectw Gminy Leśna. Oprócz drużyn sołeckich, tak jak przed rokiem, udział wzięła również drużyna „BAWOROWO” Leśna.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia