Poniedziałek, 20 lutego 2017r.

Imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza

Strona główna / Leśna

Leśna

Skąd się wziął?

Herb miasta Leśna

Święto sześćsetlecia miasta Leśna skierowało uwagę na herb miejski, którego powstanie i pochodzenie nie jest do końca wyjaśnione.

czytaj więcej

W Leśnej

Wspólnie – przeciw białaczce

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi czyli białaczka.  Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 22 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. By zwiększyć szanse na znalezienie dawcy dla pacjentów pod patronatem Burmistrza Leśnej Mirosława Markiewicza organizowany jest Dzień Dawcy Szpiku.

czytaj więcej

Koncepcja na Dolwis

Nowa wizja miasta?

Jeszcze przed wyborami Mirosław Markiewicz obecny burmistrz Leśnej zapowiadał, że ma pomysł na obiekty po byłych zakładach Dolwis. Nieco ponad miesiąc temu, miedzy innymi za sprawą i naszego portalu, zadał kilka pytań dotyczących przyszłości obiektów po fabryce. Komentarze, które pojawiły się pod artykułem na naszym portalu nie pozostawiły wątpliwości. Sensownych pomysłów brak, w dodatku wiara w powodzenie jakiegokolwiek przedsięwzięcia w wykonaniu obecnego burmistrza jest niewielka.

czytaj więcej

Pomyłka warta co najmniej 5 milionów złotych

Urzędniczy błąd zrujnował ich życie

Od 23 lat Józef Sikorski z Leśnej walczy o swoje z gminą Leśna. Na początku lat 90. kupił on z bratem od gminy działkę i otrzymał decyzję lokalizacyjną i pozwolenie na budowę fabryki. Był 1992 rok, kiedy w czasie kontroli okazało się, że zakład, choć już jest w znacznej części wybudowany, nie może powstać. Fabrykę, jako bezprawnie stojącą na terenie zalewowym, trzeba było zamknąć. Tak właśnie Józef Sikorski z przedsiębiorcy zatrudniającego 60 osób i świetnymi perspektywami rozwoju, stał się bankrutem - a wszystko przez błędy urzędników. 

czytaj więcej

Leśna

Spotkanie z przedsiębiorcami

29 stycznia 2015 r. odbyło się spotkanie Burmistrza Leśnej Mirosława Markiewicza z przedsiębiorcami. Uczestniczyło w nim kierownictwo Urzędu Miejskiego w Leśnej oraz przedstawiciele Rady Miejskiej z przewodniczącym Stanisławem Marczyńskim.

czytaj więcej

W Złotnikach

Pili zatrutą wodę

Mieszkańcy Złotnik od jakiegoś czasu pili zatrutą wodę. Dowiedzieli się o tym dopiero, gdy sami zdecydowali się zlecić jej badania. Wcześniejsze, planowo robione przez sanepid, testy zawsze wypadały dobrze. 

czytaj więcej

Masz pomysł?

Nowa koncepcja na Dolwis?

Wiadomo już od dawna, że fabryki włókienniczej Dolwis w Leśnej już nie będzie. Zakład, który był motorem rozwoju miasta i dał prace kilku pokoleniom naszych mieszkańców – jest w stanie upadłości. Co dalej z tym terenem? Co tu powstanie? Co powinno powstać?

czytaj więcej

Promocja gminy w… kościele?

Po wyborze nowego burmistrza w Leśnej nie tylko on zabrał się do pracy, nie próżnuje też opozycja, która za cel postawiła sobie punktowanie go przy każdej sposobności. Nie musieliśmy długo czekać  według opozycji już tydzień po zaprzysiężeniu burmistrz Mirosław Markiewicz mógł złamać prawo. Rada Parafialna Parafii w Kościelniku zgłosiła się do burmistrza Leśnej z prośbą o dofinansowanie remontu kościoła. Pieniędzy na ten cel nie otrzymała, ale kilka dni później konto kościoła zasiliło 8 tysięcy złotych, za które kościół promować ma gminę.

czytaj więcej

LUKS "Kwisa" Leśna

Kajakarze podsumowali sezon 2014

Kajakarze LUKS „Kwisa” Leśna podsumowali sezon 2014. W spotkaniu, które miało miejsce w poniedziałek, 29 grudnia 2014 roku w sali restauracji „Leliwa”,  uczestniczyli zawodnicy klubu, członkowie Zarządu, rodzice najmłodszych kajakarzy oraz jako zaproszeni goście - Burmistrz Leśnej Mirosław Markiewicz oraz zastępca burmistrza Gabriela Pijanowska.

czytaj więcej

Leśna

Wigilia na rynku

W dzień poprzedzający wigilie Bożego Narodzenia na leśniańskim rynku spotkali się mieszkańcy Leśnej, aby podzielić się opłatkiem i wspólnie zjeść tradycyjną kolację.

czytaj więcej

„The College of Wizardry”

Zamek Czocha – polski Hogwart

Zamek Czocha jest perełką turystyczną powiatu lubańskiego. XII-wieczna warowania jest doskonale znana w naszym regionie, a ostatnio informacje o nim obiegają także cały świat. Wszystko za sprawą „Szkoły Magii”, którą stał się w listopadzie.  

czytaj więcej

Inauguracyjna sesja redy miasta i gminy Leśna

Powołano zastępcę burmistrza Leśnej

Pierwszego grudnia odbyło się pierwsze posiedzenie nowo wybranej rady miasta i gminy Leśna. W tamtejszej sali rajców zasiadło jedenaście nowych twarzy bowiem tylko czterech radnych poprzedniej kadencji otrzymało kredyt zaufania na kolejne cztery lata. To nie koniec nowości, podczas inauguracyjnego spotkania, poznaliśmy nazwiska nowego przewodniczącego rady jego zastępcy oraz nowo powołanego zastępcy burmistrza Leśnej.

czytaj więcej

Pierwsze zmiany

Koniec „Panoramy Leśnej”

Wybory samorządowe w Leśnej zakończyły się zwycięstwem Mirosława Markiewicza co dla wielu było sporym zaskoczeniem. Pierwszą ofiarą zmiany władzy będzie gazeta samorządowa ukazująca się co miesiąc pod tytułem „Panorama Leśnej”.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |  Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Anna Gonera

  żył 85 lat

  Zm. 18.02.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 22.02.2017 o godz. 13:00

  w Kaplicy na Cmentarzu w Leśnej

  o czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań