Piątek, 15 grudnia 2017r.

Imieniny: Niny, Celiny, Waleriana

Strona główna / Leśna

Leśna

(FOTO)

Rajd Ikar 2015

XI Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych Ikar 2015 zakończył się 14 czerwca na Rynku w Leśnej. Bazą tegorocznego rajdu był Zamek Czocha, a trasa prowadziła polsko – czeskim pograniczem. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Walery Czarnecki, starosta lubański.

czytaj więcej

Wkrótce w Leśnej powstanie Referat Inicjatyw Obywatelskich

Zrób to sam

Chyba każdy wypowiedział kiedyś zdanie rozpoczynające się od słów: Fajnie by było gdyby w naszym mieście... i tu pada pomysł! I owszem pomysły są, jednak o wiele gorzej jest z ich realizacją, nie wspominając o ich finansowaniu. W Urzędzie Miasta i Gminy Leśna właśnie powstaje referat, którego zadaniem ma być pomoc przy realizacji takich właśnie pomysłów. 

czytaj więcej

Leśna

Wędrówki Polsko - Czeskie

Impreza odbyła się 16 maja 2015 roku na terenie Rynku w Leśnej oraz w dolinie rzeki Kwisy. Dzięki organizacji wędrówek rodzinnych wszyscy uczestnicy (tj. rodziny z Polski i z Czech) mieli okazję poznać dawno zapomnianą trasę „perłowego szlaku” wzdłuż rzeki Kwisy z licznymi historycznymi atrakcjami do zwiedzenia. 

czytaj więcej

Polsat zajmie się sprawą braci Sikorskich

Program Polsatu z Leśnej

W najbliższą niedzielę sprawą braci Sikorskich z Leśnej zajmą się dziennikarze z programu „Państwo w państwie” emitowanego w telewizji Polsat.

czytaj więcej

Leśna

Zmiana organizacji ruchu

W związku z organizacją imprezy Polsko – Czeskie Wędrówki Rodzinne,  w sobotę 16 maja 2015 roku nastąpi zmiana organizacji ruchu w centrum Leśnej.

czytaj więcej

Sześciolatek zgubił rower

Dziś na naszą skrzynkę wpłynęła nietypowa prośba. W Leśnej zaginął rower sześcioletniego Marcela. Nie został on ukradziony, ale pozostawiony gdzieś przez bawiące się dziecko. 

czytaj więcej

Leśna

Znaleziono psa

W poniedziałek 04.05.2015 około godziny 19 policjanci z Leśnej w obrębie  piaskowni na terenie tej miejscowości znaleźli psa rasy rottweiler. AKTUALIZACJA - Właściciel psa odnaleziony. 

czytaj więcej

Leśna

Oszczędności w oświacie

Oszczędności dotyczyć będą obsługi administracyjnej szkół i przedszkoli podległych leśniańskiemu magistratowi. Ich efektem będzie zaoszczędzone 340 tyś zł w skali roku. Aby wprowadzić takie oszczędności zlikwidowanych zostanie 7 etatów w szkołach i przedszkolach, a powstanie jeden dodatkowy w Referacie Finansów.

czytaj więcej

Kajakarstwo

Podwójne wicemistrzostwo świata dla Kacpra Sztuby

Bardzo dobra informacja dotarła do nas z Brazylijskiego Foz do Iguazu, gdzie od piątku odbywają się mistrzostwa świata juniorów i U23 w kajakarstwie górskim. We wczorajszych zmaganiach mieszkaniec Leśnej Kacper Sztuba wywalczył podwójne wicemistrzostwo świata w kategorii C1 kanadyjek slalomowych i C1x3.

czytaj więcej

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Smolnik na podium

Szkoła Podstawowa im. JP II w Smolniku ponownie potwierdziła w tunieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, że należy do czołówki najlepszych drużyn  Dolnego Śląska w piłce nożnej. W ubiegłym roku zdobyła 5 miejsce, a w tym roku reprezentacja szkoły zajęła wysokie 2 miejsce!

 

czytaj więcej

Już dziś w Zamku Czocha!

Nadciągają czarodzieje!

Czarodzieje, eliksiry, magia, quidditch i wiele więcej – to wszystko będzie działo się w ten weekend na Zamku Czocha, który po raz kolejny zamieni się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa rodem z serii książek o Harrym Potterze. Mugolom wstęp wzbroniony!

czytaj więcej

Absolwenci oburzeni

Żądają przeprosin od Burmistrza Leśnej

Kampania wyborcza w Leśnej przebiegała burzliwie. W przeddzień ciszy wyborczej sztab Mirosława Markiewicza rozprowadził broszurę zatytułowaną ,,Mirosława Markiewicza odpowiedzi i pytania, na które wyborcy chcieliby mieć swoje zdania,, myśli w niej zawarte oburzyły absolwentów szkoły dla dorosłych Athenum w Leśnej. 

czytaj więcej

Są duże szanse!

Lekkoatletyczny orlik w Leśnej?

Do tej pory gmina wybudowała mieszkańcom ogólnodostępne obiekty, na których mogą próbować swoich sił m.in. piłkarze, siatkarze, koszykarze, tenisiści i hokeiści. Jest duże prawdopodobieństwo, że w bieżącym roku „swój” obiekt otrzymają także lekkoatleci. 

czytaj więcej

Skąd się wziął?

Herb miasta Leśna

Święto sześćsetlecia miasta Leśna skierowało uwagę na herb miejski, którego powstanie i pochodzenie nie jest do końca wyjaśnione.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |  Następna Ostatnia