Piątek, 23 czerwca 2017r.

Imieniny: Wandy, Zenona

Strona główna / Leśna

Leśna

„The College of Wizardry”

Zamek Czocha – polski Hogwart

Zamek Czocha jest perełką turystyczną powiatu lubańskiego. XII-wieczna warowania jest doskonale znana w naszym regionie, a ostatnio informacje o nim obiegają także cały świat. Wszystko za sprawą „Szkoły Magii”, którą stał się w listopadzie.  

czytaj więcej

Inauguracyjna sesja redy miasta i gminy Leśna

Powołano zastępcę burmistrza Leśnej

Pierwszego grudnia odbyło się pierwsze posiedzenie nowo wybranej rady miasta i gminy Leśna. W tamtejszej sali rajców zasiadło jedenaście nowych twarzy bowiem tylko czterech radnych poprzedniej kadencji otrzymało kredyt zaufania na kolejne cztery lata. To nie koniec nowości, podczas inauguracyjnego spotkania, poznaliśmy nazwiska nowego przewodniczącego rady jego zastępcy oraz nowo powołanego zastępcy burmistrza Leśnej.

czytaj więcej

Pierwsze zmiany

Koniec „Panoramy Leśnej”

Wybory samorządowe w Leśnej zakończyły się zwycięstwem Mirosława Markiewicza co dla wielu było sporym zaskoczeniem. Pierwszą ofiarą zmiany władzy będzie gazeta samorządowa ukazująca się co miesiąc pod tytułem „Panorama Leśnej”.

czytaj więcej

Koncesja wygasła

Nie będzie poszukiwań złóż w Stankowicach

Pod koniec 2012 roku informacja, że australijska firma European Resources będzie poszukiwać złóż w Stankowicach zelektryzowała wielu mieszkańców. Dużo mówiło się o ewentualnym wydobyciu uranu – teraz wiadomo już, że sprawa się zakończyła. 

czytaj więcej

FOTORELACJA

Międzynarodowe szkolenie Strażaków

Leśną nawiedziła powódź, wszystkie jednostki Państwowej Straży Pożarnej i OSP zaangażowane są w usuwanie jej skutków, do pomocy wezwano ochotniczą jednostkę z zaprzyjaźnionego Schonau-Bersdorf  w Niemczech, która specjalizuje się w ratownictwie wodnym. Jednak w tym samym czasie na terenie Leśnej dochodzi do wypadku: nieprzytomny kierowca uwięziony jest w płonącym aucie. Do akcji skierowano polski wóz bojowy ze szczątkową obsadą i niemiecki zastęp strażaków.

czytaj więcej

Szczegółowy wyniki wyborów

Leśna po wyborach - szczegółowe wyniki

Prawdziwe trzęsienie ziemi przy okazji wyborów przeżyła Leśna, gdzie niespodziewanie już w I turze wygrał Mirosław Markiewicz. Zobaczcie jak wyglądała będzie Rada Miasta i który z kandydatów zdobył ile głosów.

czytaj więcej

List otwarty do mieszkańców Gminy Leśna

Echa debaty w Leśnej

Na łamach naszego portalu udało nam się stworzyć debatę – miejsce, w którym możliwość dyskusji podejmują wszyscy kandydaci na fotel burmistrza Lubania. Za namową wielu czytelników z Leśnej by zrealizować podobne przedsięwzięcie w tej miejscowości zgłosiliśmy się również do tamtejszych kandydatów. Niestety pozytywną odpowiedź przedstawił jedynie Krzysztof Rozenbajger – napisał on także list do naszej redakcji, który prezentujemy poniżej.   

czytaj więcej

Za zasługi w Rozwoju Wędkarstwa

Burmistrz Leśnej odznaczony medalem

W dniu 28 października 2014 r. podczas ostatniej w tej kadencji sesji Rady Miejskiej w Leśnej Burmistrz Leśnej Jan Surowiec został odznaczony medalem „Za zasługi w Rozwoju Wędkarstwa” nadanym przez Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego.

czytaj więcej

Odmowa dwóch kandydatów

W Leśnej debaty nie będzie

Niestety nie zadamy waszych pytań kandydatom na fotel burmistrza w Leśnej. Spośród trzech osób ubiegających się o ten urząd jedynie Pan Krzysztof Rozenbajger wyraził gotowość do wzięcia udziału w debacie. 

czytaj więcej

Fałszywy alarm

Wyciek gazu w Leśnej

Dziś około 8 rano dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu otrzymał informację o wycieku gazu na ul. Świerczewskiego w Leśnej.  Natychmiast w tamtą stronę wyruszyły dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

czytaj więcej

Czekamy na odpowiedź

Czy dojdzie do debaty w Leśnej?

Z różnych stron docierają do nas prośby, aby zorganizować podobną do lubańskiej, debatę kandydatów na fotel burmistrza Leśnej. Przychylając się do tych próśb zwróciliśmy się wczoraj z zapytaniem do kandydatów czy zechcą wziąć udział w tej formie dyskusji. 

czytaj więcej

Leśna

Transport kamienia będzie, ale…

O problemach z jakimi borykają się mieszkańcy Leśnej, zwłaszcza ci mieszkający w pobliżu trasy ciężarówek wywożących urobek z kopalni pisaliśmy już wcześniej na łamach naszego portalu. Teraz uciążliwości z tym związane mają się zmniejszyć. 

czytaj więcej

Leśna - utrudnienia w ruchu

W związku z pierwszym półmaratonem " Z biegiem Kwisy", w sobotę 11 października, mieszkańcy Leśnej, Smolnika, Szyszkowej , Kościelnika Średniego i Kościelnika Dolnego napotkają na utrudnienia w ruchu.

czytaj więcej

Półmaraton

Z biegiem Kwisy

Bieganie oraz wydarzenia związane z aktywnym spędzaniem wolnego czasu cieszą się coraz większą popularnością. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na tego rodzaju aktywny wypoczynek – starosta lubański Walery Czarnecki wraz z Dolnośląskim Stowarzyszeniem InicjART oraz Stowarzyszeniem Zabiegani z Leśnej zapraszają wszystkich zainteresowanych na I PÓŁMARATON ,,Z BIEGIEM KWISY”, który odbędzie się już w tą sobotę. 

czytaj więcej

Fotogaleria

Najładniejsze ogrody

Z początkiem sierpnia wyłoniono zwycięzców ogłoszonego przez Burmistrza Leśnej konkursu na „Najładniejszy ogródek przydomowy, zagrodę, gospodarstwo agroturystyczne”. Natomiast na ostatniej sesji Rady Miasta Leśna na ręce zwycięzców złożono dyplomy kwiaty i przewidziane w konkursie nagrody.

czytaj więcej

Ludowo Uczniowski Klub Sportowy "Kwisa"

Sukcesy kajakarzy z Leśnej

Miniony weekend wychowankowie LUKS „Kwisa” zaliczyć muszą do bardzo udanych, bowiem startując w pucharach europy na Słowacji i świata w Niemczech zajęli pierwsze i drugie miejsce. 

czytaj więcej

(WIDEO)

Leśna w Polsat News

Dwuminutowy spot promujący Leśną wyemitowany został w telewizji Polsat News, w ramach programu "Miasto i gmina na 6".

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |  Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Lesław Michurski

  żył 62 lat

  Zm. 08.06.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 01.07.2017 o godz. 14:00

  W Kościele Jana Chrzciciela w Leśnej

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina.

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań

 • Anna Nawrotna

  żyła 74 lat

  Zm. 22.06.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 26.06.2017 o godz. 14:00

  W Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Lubaniu

  Zawiadamia pogrążona w smutku i żałobie Rodzina.

  Pogrzeb organizuje firma M.Siergun

 • Kamil Majewski

  żył 28 lat

  Zm. 17.06.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 26.06.2017 o godz. 11:00

  W Kościele parafialnym w Świeciu

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina.

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań

 • Kamil Kubecki

  żył 28 lat

  Zm. 17.06.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 24.06.2017 o godz. 13:00

  Na Cmentarzu Parafialnym w Świeciu

  Zawiadamia pogrążona w smutku kochająca Rodzina

  Pogrzeb organizuje firma M.Siergun