Poniedziałek, 20 lutego 2017r.

Imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza

Strona główna / Leśna

Leśna

Droga Leśna - Lubań

Znaki „STOP” pozostaną

Każdy kierujący pojazdem wie, że na 12-kilometrowym odcinku drogi wojewódzkiej nr 393 między Leśną a Lubaniem znajduje się 7 przejazdów kolejowych niestrzeżonych. Przed każdym z nich w obu kierunkach ustawione są znaki STOP.

czytaj więcej

Gmina Leśna

Droga na Zielone

Nie tak dawno Urząd Miejski w Leśnej użyczył Polskiemu Związkowi Wędkarskiemu wyrobisko Zielone w Smolniku, jednak teren wokól niego i sam dojazd wymagały sporo pracy.

czytaj więcej

Najmłodsi wędkarze

Dzień Dziecka z wędką w Leśnej

W dniu 1 czerwca na Przystani Żeglarskiej IZERY w m. Sucha odbyły się zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka, których organizatorem było koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Leśnej. Zawody zostały objęte honorowym patronatem Burmistrza Leśnej.

czytaj więcej

WIOŚ skontroluje przewóz

Koniec uciążliwego transportu kamienia w Leśnej?

Dla mieszkańców Leśnej od dłuższego czasu ciężarówki wywożące urobek z kopalni. W mieście ciągle słyszy się narzekania na hałas, kurz. Dla tych, którzy z tym problemem borykają się od kilku lat na horyzoncie pojawia się teraz nadzieja.

czytaj więcej

IV Międzynarodowe Mistrzostwa w Leśnej

Jutro finały kajak-polo

W Leśnej trwają Międzynarodowe Zawody o Puchar Kwisy w kajak-polo, niezwykle szybkiej i widowiskowej dyscyplinie sportu. Jeszcze jutro (11.05) na wszystkich chętnych zobaczenia rozgrywek w tej dyscyplinie sportu czekają mecze półfinałowe i finałowe.

czytaj więcej

Radni podjęli decyzję

Koniec ze Strażą Miejską w Leśnej

W trakcie ubiegłotygodniowej sesji rady miasta w Leśnej zdecydowano o likwidacji tamtejszej Straży Miejskiej. Jakie były przyczyny tej decyzji? Zdania są podzielone.

czytaj więcej

"Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

Uczniowie ze Smolnika w finale rozgrywek

W dniach 30-02 maja 2014r. w Warszawie największe młode talenty z całej Polski zagrały w XIV edycji konkursu "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Najlepsze dziecięce drużyny z kraju  rywalizowały o tytuł mistrzów Polski w kategorii U-12 oraz słynny już Puchar Tymbarku. Tegoroczną XIV edycję Turnieju swoim patronatem honorowym objęła Pierwsza Dama RP Pani Anna Komorowska.

czytaj więcej

Grand Prix Polski

Łapali na muchę

W dniu 04 maja 2014 r. na rzece Kwisa w Leśnej oraz zbiorniku leśniańskim zostały rozegrane zawody z cyklu „I Edycji Mistrzostw Dolnego Śląska”, które były eliminacjami do Grand Prix Polski w dyscyplinie muchowej. Organizatorem zawodów był Okręgowy Kapitanat Sportowy działający przy Okręgu PZW w Jeleniej Górze. Zawody zostały objęte patronatem Burmistrza Leśnej. 

czytaj więcej

Leśna

Puchar Polski w kajak-polo

Leśniański klub kajakowy zaprasza 10 i 11 maja na międzynarodowy turniej w kajak polo. Jest to niezwykle widowiskowa dyscyplina, w której gracze pływają na krótkich kajakach starając się umieścić piłkę w bramce przeciwnika. Turniej odbedzie się pod patronatem Burmistrza Miasta Leśna i będzie to zarazem VI Międzynarodowy Turniej o Puchar Kwisy jak i I edycja Pucharu Polski 2014.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

Nekrolog

 • Anna Gonera

  żył 85 lat

  Zm. 18.02.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 22.02.2017 o godz. 13:00

  w Kaplicy na Cmentarzu w Leśnej

  o czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań