Niedziela, 22 października 2017r.

Imieniny: Halki, Filipa, Salomei

Strona główna / Leśna

Leśna

Leśna

Znaleziono psa

W poniedziałek 04.05.2015 około godziny 19 policjanci z Leśnej w obrębie  piaskowni na terenie tej miejscowości znaleźli psa rasy rottweiler. AKTUALIZACJA - Właściciel psa odnaleziony. 

czytaj więcej

Leśna

Oszczędności w oświacie

Oszczędności dotyczyć będą obsługi administracyjnej szkół i przedszkoli podległych leśniańskiemu magistratowi. Ich efektem będzie zaoszczędzone 340 tyś zł w skali roku. Aby wprowadzić takie oszczędności zlikwidowanych zostanie 7 etatów w szkołach i przedszkolach, a powstanie jeden dodatkowy w Referacie Finansów.

czytaj więcej

Kajakarstwo

Podwójne wicemistrzostwo świata dla Kacpra Sztuby

Bardzo dobra informacja dotarła do nas z Brazylijskiego Foz do Iguazu, gdzie od piątku odbywają się mistrzostwa świata juniorów i U23 w kajakarstwie górskim. We wczorajszych zmaganiach mieszkaniec Leśnej Kacper Sztuba wywalczył podwójne wicemistrzostwo świata w kategorii C1 kanadyjek slalomowych i C1x3.

czytaj więcej

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Smolnik na podium

Szkoła Podstawowa im. JP II w Smolniku ponownie potwierdziła w tunieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, że należy do czołówki najlepszych drużyn  Dolnego Śląska w piłce nożnej. W ubiegłym roku zdobyła 5 miejsce, a w tym roku reprezentacja szkoły zajęła wysokie 2 miejsce!

 

czytaj więcej

Już dziś w Zamku Czocha!

Nadciągają czarodzieje!

Czarodzieje, eliksiry, magia, quidditch i wiele więcej – to wszystko będzie działo się w ten weekend na Zamku Czocha, który po raz kolejny zamieni się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa rodem z serii książek o Harrym Potterze. Mugolom wstęp wzbroniony!

czytaj więcej

Absolwenci oburzeni

Żądają przeprosin od Burmistrza Leśnej

Kampania wyborcza w Leśnej przebiegała burzliwie. W przeddzień ciszy wyborczej sztab Mirosława Markiewicza rozprowadził broszurę zatytułowaną ,,Mirosława Markiewicza odpowiedzi i pytania, na które wyborcy chcieliby mieć swoje zdania,, myśli w niej zawarte oburzyły absolwentów szkoły dla dorosłych Athenum w Leśnej. 

czytaj więcej

Są duże szanse!

Lekkoatletyczny orlik w Leśnej?

Do tej pory gmina wybudowała mieszkańcom ogólnodostępne obiekty, na których mogą próbować swoich sił m.in. piłkarze, siatkarze, koszykarze, tenisiści i hokeiści. Jest duże prawdopodobieństwo, że w bieżącym roku „swój” obiekt otrzymają także lekkoatleci. 

czytaj więcej

Skąd się wziął?

Herb miasta Leśna

Święto sześćsetlecia miasta Leśna skierowało uwagę na herb miejski, którego powstanie i pochodzenie nie jest do końca wyjaśnione.

czytaj więcej

W Leśnej

Wspólnie – przeciw białaczce

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi czyli białaczka.  Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 22 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. By zwiększyć szanse na znalezienie dawcy dla pacjentów pod patronatem Burmistrza Leśnej Mirosława Markiewicza organizowany jest Dzień Dawcy Szpiku.

czytaj więcej

Koncepcja na Dolwis

Nowa wizja miasta?

Jeszcze przed wyborami Mirosław Markiewicz obecny burmistrz Leśnej zapowiadał, że ma pomysł na obiekty po byłych zakładach Dolwis. Nieco ponad miesiąc temu, miedzy innymi za sprawą i naszego portalu, zadał kilka pytań dotyczących przyszłości obiektów po fabryce. Komentarze, które pojawiły się pod artykułem na naszym portalu nie pozostawiły wątpliwości. Sensownych pomysłów brak, w dodatku wiara w powodzenie jakiegokolwiek przedsięwzięcia w wykonaniu obecnego burmistrza jest niewielka.

czytaj więcej

Pomyłka warta co najmniej 5 milionów złotych

Urzędniczy błąd zrujnował ich życie

Od 23 lat Józef Sikorski z Leśnej walczy o swoje z gminą Leśna. Na początku lat 90. kupił on z bratem od gminy działkę i otrzymał decyzję lokalizacyjną i pozwolenie na budowę fabryki. Był 1992 rok, kiedy w czasie kontroli okazało się, że zakład, choć już jest w znacznej części wybudowany, nie może powstać. Fabrykę, jako bezprawnie stojącą na terenie zalewowym, trzeba było zamknąć. Tak właśnie Józef Sikorski z przedsiębiorcy zatrudniającego 60 osób i świetnymi perspektywami rozwoju, stał się bankrutem - a wszystko przez błędy urzędników. 

czytaj więcej

Leśna

Spotkanie z przedsiębiorcami

29 stycznia 2015 r. odbyło się spotkanie Burmistrza Leśnej Mirosława Markiewicza z przedsiębiorcami. Uczestniczyło w nim kierownictwo Urzędu Miejskiego w Leśnej oraz przedstawiciele Rady Miejskiej z przewodniczącym Stanisławem Marczyńskim.

czytaj więcej

W Złotnikach

Pili zatrutą wodę

Mieszkańcy Złotnik od jakiegoś czasu pili zatrutą wodę. Dowiedzieli się o tym dopiero, gdy sami zdecydowali się zlecić jej badania. Wcześniejsze, planowo robione przez sanepid, testy zawsze wypadały dobrze. 

czytaj więcej

Masz pomysł?

Nowa koncepcja na Dolwis?

Wiadomo już od dawna, że fabryki włókienniczej Dolwis w Leśnej już nie będzie. Zakład, który był motorem rozwoju miasta i dał prace kilku pokoleniom naszych mieszkańców – jest w stanie upadłości. Co dalej z tym terenem? Co tu powstanie? Co powinno powstać?

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |  Następna Ostatnia