Niedziela, 22 października 2017r.

Imieniny: Halki, Filipa, Salomei

Strona główna / Leśna

Leśna

Promocja gminy w… kościele?

Po wyborze nowego burmistrza w Leśnej nie tylko on zabrał się do pracy, nie próżnuje też opozycja, która za cel postawiła sobie punktowanie go przy każdej sposobności. Nie musieliśmy długo czekać  według opozycji już tydzień po zaprzysiężeniu burmistrz Mirosław Markiewicz mógł złamać prawo. Rada Parafialna Parafii w Kościelniku zgłosiła się do burmistrza Leśnej z prośbą o dofinansowanie remontu kościoła. Pieniędzy na ten cel nie otrzymała, ale kilka dni później konto kościoła zasiliło 8 tysięcy złotych, za które kościół promować ma gminę.

czytaj więcej

LUKS "Kwisa" Leśna

Kajakarze podsumowali sezon 2014

Kajakarze LUKS „Kwisa” Leśna podsumowali sezon 2014. W spotkaniu, które miało miejsce w poniedziałek, 29 grudnia 2014 roku w sali restauracji „Leliwa”,  uczestniczyli zawodnicy klubu, członkowie Zarządu, rodzice najmłodszych kajakarzy oraz jako zaproszeni goście - Burmistrz Leśnej Mirosław Markiewicz oraz zastępca burmistrza Gabriela Pijanowska.

czytaj więcej

Leśna

Wigilia na rynku

W dzień poprzedzający wigilie Bożego Narodzenia na leśniańskim rynku spotkali się mieszkańcy Leśnej, aby podzielić się opłatkiem i wspólnie zjeść tradycyjną kolację.

czytaj więcej

„The College of Wizardry”

Zamek Czocha – polski Hogwart

Zamek Czocha jest perełką turystyczną powiatu lubańskiego. XII-wieczna warowania jest doskonale znana w naszym regionie, a ostatnio informacje o nim obiegają także cały świat. Wszystko za sprawą „Szkoły Magii”, którą stał się w listopadzie.  

czytaj więcej

Inauguracyjna sesja redy miasta i gminy Leśna

Powołano zastępcę burmistrza Leśnej

Pierwszego grudnia odbyło się pierwsze posiedzenie nowo wybranej rady miasta i gminy Leśna. W tamtejszej sali rajców zasiadło jedenaście nowych twarzy bowiem tylko czterech radnych poprzedniej kadencji otrzymało kredyt zaufania na kolejne cztery lata. To nie koniec nowości, podczas inauguracyjnego spotkania, poznaliśmy nazwiska nowego przewodniczącego rady jego zastępcy oraz nowo powołanego zastępcy burmistrza Leśnej.

czytaj więcej

Pierwsze zmiany

Koniec „Panoramy Leśnej”

Wybory samorządowe w Leśnej zakończyły się zwycięstwem Mirosława Markiewicza co dla wielu było sporym zaskoczeniem. Pierwszą ofiarą zmiany władzy będzie gazeta samorządowa ukazująca się co miesiąc pod tytułem „Panorama Leśnej”.

czytaj więcej

Koncesja wygasła

Nie będzie poszukiwań złóż w Stankowicach

Pod koniec 2012 roku informacja, że australijska firma European Resources będzie poszukiwać złóż w Stankowicach zelektryzowała wielu mieszkańców. Dużo mówiło się o ewentualnym wydobyciu uranu – teraz wiadomo już, że sprawa się zakończyła. 

czytaj więcej

FOTORELACJA

Międzynarodowe szkolenie Strażaków

Leśną nawiedziła powódź, wszystkie jednostki Państwowej Straży Pożarnej i OSP zaangażowane są w usuwanie jej skutków, do pomocy wezwano ochotniczą jednostkę z zaprzyjaźnionego Schonau-Bersdorf  w Niemczech, która specjalizuje się w ratownictwie wodnym. Jednak w tym samym czasie na terenie Leśnej dochodzi do wypadku: nieprzytomny kierowca uwięziony jest w płonącym aucie. Do akcji skierowano polski wóz bojowy ze szczątkową obsadą i niemiecki zastęp strażaków.

czytaj więcej

Szczegółowy wyniki wyborów

Leśna po wyborach - szczegółowe wyniki

Prawdziwe trzęsienie ziemi przy okazji wyborów przeżyła Leśna, gdzie niespodziewanie już w I turze wygrał Mirosław Markiewicz. Zobaczcie jak wyglądała będzie Rada Miasta i który z kandydatów zdobył ile głosów.

czytaj więcej

List otwarty do mieszkańców Gminy Leśna

Echa debaty w Leśnej

Na łamach naszego portalu udało nam się stworzyć debatę – miejsce, w którym możliwość dyskusji podejmują wszyscy kandydaci na fotel burmistrza Lubania. Za namową wielu czytelników z Leśnej by zrealizować podobne przedsięwzięcie w tej miejscowości zgłosiliśmy się również do tamtejszych kandydatów. Niestety pozytywną odpowiedź przedstawił jedynie Krzysztof Rozenbajger – napisał on także list do naszej redakcji, który prezentujemy poniżej.   

czytaj więcej

Za zasługi w Rozwoju Wędkarstwa

Burmistrz Leśnej odznaczony medalem

W dniu 28 października 2014 r. podczas ostatniej w tej kadencji sesji Rady Miejskiej w Leśnej Burmistrz Leśnej Jan Surowiec został odznaczony medalem „Za zasługi w Rozwoju Wędkarstwa” nadanym przez Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego.

czytaj więcej

Odmowa dwóch kandydatów

W Leśnej debaty nie będzie

Niestety nie zadamy waszych pytań kandydatom na fotel burmistrza w Leśnej. Spośród trzech osób ubiegających się o ten urząd jedynie Pan Krzysztof Rozenbajger wyraził gotowość do wzięcia udziału w debacie. 

czytaj więcej

Fałszywy alarm

Wyciek gazu w Leśnej

Dziś około 8 rano dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu otrzymał informację o wycieku gazu na ul. Świerczewskiego w Leśnej.  Natychmiast w tamtą stronę wyruszyły dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

czytaj więcej

Czekamy na odpowiedź

Czy dojdzie do debaty w Leśnej?

Z różnych stron docierają do nas prośby, aby zorganizować podobną do lubańskiej, debatę kandydatów na fotel burmistrza Leśnej. Przychylając się do tych próśb zwróciliśmy się wczoraj z zapytaniem do kandydatów czy zechcą wziąć udział w tej formie dyskusji. 

czytaj więcej

Leśna

Transport kamienia będzie, ale…

O problemach z jakimi borykają się mieszkańcy Leśnej, zwłaszcza ci mieszkający w pobliżu trasy ciężarówek wywożących urobek z kopalni pisaliśmy już wcześniej na łamach naszego portalu. Teraz uciążliwości z tym związane mają się zmniejszyć. 

czytaj więcej

Leśna - utrudnienia w ruchu

W związku z pierwszym półmaratonem " Z biegiem Kwisy", w sobotę 11 października, mieszkańcy Leśnej, Smolnika, Szyszkowej , Kościelnika Średniego i Kościelnika Dolnego napotkają na utrudnienia w ruchu.

czytaj więcej

Półmaraton

Z biegiem Kwisy

Bieganie oraz wydarzenia związane z aktywnym spędzaniem wolnego czasu cieszą się coraz większą popularnością. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na tego rodzaju aktywny wypoczynek – starosta lubański Walery Czarnecki wraz z Dolnośląskim Stowarzyszeniem InicjART oraz Stowarzyszeniem Zabiegani z Leśnej zapraszają wszystkich zainteresowanych na I PÓŁMARATON ,,Z BIEGIEM KWISY”, który odbędzie się już w tą sobotę. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |  Następna Ostatnia