Środa, 18 stycznia 2017r.

Imieniny: Piotra, Małgorzaty

Strona główna / Miasto

Miasto

25 Finał WOŚP w Lubaniu

W najbliższą niedzielę po raz 25 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w latach ubiegłych finał odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu. Jurek Owsiak nagrał zaproszenie, w którym zachęca mieszkańców Lubania do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Opowiada też czego możemy spodziewać się podczas lubańskiego finału.

czytaj więcej

Lubań najlepszy w Polsce

Kolejna dostawa jabłek

Z inicjatywy lubańskiego stowarzyszenia Społeczny Komitet Ochrony Biednych SKOB w dniu 16.01.2017r. spod Grójca do Lubania przyjadą dwa pierwsze w 2017r. tiry jabłek. Jabłka jak zwykle, SKOB będzie rozdawać na terenie lubańskiego Kompleksu Edukacyjnego ul. Łokietka 2 około godz 11.00.

czytaj więcej

Aktualizacja - Pies odnaleziony!

Zaginął pies

W sobotę 07.01.2017 r. w Lubaniu przy ulicy Różanej zaginął pies rasy mieszanej o imieniu ATOS.

czytaj więcej

Uchwalono budżet Lubania na rok 2017

Inwestycje na kredyt

W przyszłorocznym budżecie miasta Lubań po stronie wydatków na inwestycje zapisano 7 mln zł. Cała kwota pochodzić będzie z wyemitowanych przez miasto obligacji komunalnych. W ramach tej kwoty mieszkańcy Lubania spodziewać się mogą zakończenia rozpoczętych w roku 2016 inwestycji: budowy nawierzchni ulicy Moniuszki oraz remontów kilku traktów w centrum. W budżecie min. zaplanowano środki na wykonanie punktu widokowego w parku na Kamiennej Górze oraz przygotowanie projektu mini parku wodnego.

czytaj więcej

MOPS w Lubaniu zaprasza na "Wigilię pod chmurką"

Miejski Ośrodek pomocy Społecznej w Lubaniu zaprasza na „Wigilię pod chmurką”, która odbędzie się 23 grudnia 2016 roku o godzinie 12:00 przed barem „Ratuszowa” (obok Tretu w Lubaniu). Podczas tego spotkania mieszkańcy Lubania będą mogli skosztować symbolicznych potraw wigilijnych.

czytaj więcej

Jarmark na 5+

Lubański jarmark bożonarodzeniowy miał w tym roku nową formułę. Sprawdzone stałe elementy ukoronowała nowość - wspaniały koncert finałowy w wykonaniu Magdy Steczkowskiej. Wszystko razem sprawdziło się na piątkę z plusem.

czytaj więcej

Lubań

Nowy boks na odpady

Na ulicy Dzielnej, po pożarze poprzedniego boksu na odpady, został odbudowany dokładnie w tym samym miejscu nowy boks.

czytaj więcej

Rozmowa z zastępcą burmistrza Lubania, Mariuszem Tomiczkiem

Po co Lubaniowi patronka?

Trwają coraz bardziej zaawansowane przygotowania do obchodów nadania Lubaniowi patronatu św. Marii Magdaleny. O tym, czego możemy się spodziewać i do czego Lubaniowi ten patronat rozmawialiśmy z zastępcą burmistrza Lubania, M. Tomiczkiem.

czytaj więcej

"W tym przypadku potwierdziły się nasze podejrzenia..."

Jest decyzja RIO w sprawie zawiadomienia NIK

W połowie września informowaliśmy o złożonym przez NIK, zawiadomieniu do rzecznika dyscypliny finansów publicznych w związku z możliwymi nieprawidłowościami w lubańskim magistracie. Według kontrolerów mogło dochodzić do nieprawidłowości w związku ze zlecaniem obsługi prawnej. Przed kilku dniami burmistrz Arkadiusz Słowiński poinformował nas o decyzji jaką w związku ze sprawą podjęła Regionalna Izba Obrachunkowa we Wrocławiu.

czytaj więcej

Do kogo skierowany jest film promujący Lubań?

Sztuka dla sztuki

Dziś światło dzienne ujrzała produkcja, nad którą Łużyckie Centru Rozwoju pracowało ostatnie pół roku. Prezentowane video to kilka miesięcy obserwacji lubańskich wydarzeń, pół tysiąca osób zaangażowanych w projekt i najlepsze momenty z życia Lubania. Pytanie tylko do kogo skierowana jest produkcja i czy film obejrzy ktoś niezainteresowany Lubaniem?

czytaj więcej

Zaproszenie na spotkanie wyjaśniające duchowe aspekty patronatu

Św. Maria Magdalena patronką Lubania

W związku z nadaniem miastu Lubań patronki - św. Marii Magdaleny, miejscy włodarze podjęli decyzję, że rok 2017 wypełniony będzie szeregiem uroczystości, które przybliżą mieszkańcom postać świętej. Burmistrz miasta Arkadiusz Słowiński wystosował ostatnio zaproszenie, w którym namawia mieszkańców do wspólnego przeżywania tego faktu. Informuje w nim również, że o patronat nad uroczystościami poproszony został Prezydent RP Andrzej Duda.

czytaj więcej

Jesienne porządki

Wkrótce mieszkańcy ulicy Starej zobaczą nowy boks na śmieci, zaś na ulicy Zgorzeleckiej z krajobrazu znikną brzydkie komórki.

czytaj więcej

Gimnazjum Nr 2 w Lubaniu

Wizyta w Muzeum Broni w Lubaniu

Muzeum inne niż wszystkie... W piątkowe wietrzne popołudnie 18.11.2016r., członkowie Klubu Historyka naszej szkoły oraz miłośnicy historii Gimnazjum nr 1 (wraz z opiekunami), przybyli bardzo licznie na Dworzec PKP w Lubaniu.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia