Niedziela, 24 września 2017r.

Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry

Strona główna / Miasto

Miasto

Patronat św. Marii Magdaleny

Zaproszenie na inscenizację

Jak to się stało, że Magdalenki od Pokuty przybyły do Lubania? Podczas uroczystości 24 września cofniemy czas i przeniesiemy się do tego momentu. Zapraszamy na widowisko uliczne!

czytaj więcej

Dalej nie ma rozstrzygnięcia

Co z dachówką z Domu Solnego?

Dziś zabytkowa dachówka Domu Solnego w Lubaniu była powodem wizyty przedstawiciela Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Po wizycie mieliśmy poznać dalszy lost dachówki, która pierwotnie miała być zutylizowana.

czytaj więcej

Dachówka z Domu Solnego na OLX

Awantura o dachówki

Dachówki z remontowanego Domu Solnego są przedmiotem OLX-owej aukcji, za ponad 200 tys. złotych. Jak to możliwe, że tak pieczołowicie przygotowany remont jednego z najcenniejszych zabytków Lubania, ma swoją odsłonę na OLX?

czytaj więcej

Komunikat dla odbiorców ciepła

Rozpoczęcie sezonu grzewczego

Z dniem 18 września 2017r. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Lubaniu rozpoczyna kolejny sezon grzewczy. Z tą chwilą do wszystkich zgłoszonych przez zarządców obiektów zostanie podane ciepło. Aby proces uruchamiania dostawy energii jak również pierwsze tygodnie ogrzewania przebiegły w sposób jak najmniej kolizyjny prosimy o zastosowanie się do kilku niżej wymienionych zasad:

czytaj więcej

Gabinety polityczne przyczółkiem do tworzenia miejsc pracy

Czy asystent burmistrza straci pracę?

Nowelizacja ustawy o pracownikach samorządowych zakłada likwidację etatów dla asystentów i doradców burmistrzów. Przewiduje ona również zatrudnienie w jednostkach samorządu terytorialnego tylko na stanowiskach urzędniczych. Czy to oznacza, że asystent lubańskiego burmistrza straci pracę, czy tylko zmieni się nazwa jego etatu?

czytaj więcej

15. 09. 2017

Wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: 500 lat protestantyzmu, otwarcie boiska oraz spotkanie artystów.

czytaj więcej

Podpisali u nas porozumienie

12 września w Sali Ślubów lubańskiego ratusza zawarto nietypowy związek. Nie było to kolejne w mieście małżeństwo, a umowa partnerska między dwiema szkołami – z Wrocławia i z Poczdamu, kształcącymi w rzemiośle.

czytaj więcej

Lubań

Inwestycje w realizacji

Prasa branżowa bije na alarm – rosną ceny usług budowlanych, gminy z braku chętnych wykonawców odwołują przetargi lub muszą mierzyć się z ceną nawet trzykrotnie wyższą niż przewidywana. Jak jest w Lubaniu? Odpowiada burmistrz Arkadiusz Słowiński.

czytaj więcej

Burmistrz informuje

Burmistrz Miasta Lubań informuje, że w dniu 15.09.2017r. upływa termin płatności : - III raty podatku od nieruchomości, łącznego zobowiązania pieniężnego osób fizycznych, podatku rolnego osób prawnych - II raty podatku od środków transportowych - podatku od nieruchomości, leśnego osób prawnych - opłaty za zagospodarowanie odpadów.

czytaj więcej

Lubań

Opłać miejsce pod grób

ZGiUK przypomina osobom, których bliscy pochowani są na cmentarzach komunalnych w Lubaniu o konieczności wnoszenia opłat z tytułu użytkowania miejsca pod grób.

czytaj więcej

Żeby chorować trzeba mieć zdrowie

Wszyscy wiemy, że polska opieka zdrowotna jest, delikatnie mówiąc, niedoskonała. Wszyscy też wiemy, że rejestracja do lekarza rodzinnego wymaga nie lada sprytu, uporu i szczęścia. Naszej czytelniczce przyznajemy złoty medal za wytrwałość.

czytaj więcej

9.09.2017

Lubański wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: bukowińskie i romskie spotkania w Lubaniu oraz narodowe czytanie " Wesela".

czytaj więcej

Z redakcyjnej poczty

Okazuje się, że można

Dwadzieścia lat staraliśmy się o kawałek asfaltu, a oni zniszczyli wszystko w dwa miesiące – mówi jeden z mieszkańców ulicy Fortowej w Lubaniu.

czytaj więcej

Rejestrowane imprezy

Inwestycja niedawno otwartego i udostępnionego dla najmłodszych placu zabaw przy ulicy Łącznej w Lubaniu okazała się strzałem w dziesiątkę. Jest jednak pewien szkopuł, bowiem obiekt ten cieszy się wysokim zainteresowaniem nie tylko wśród rodziców chcących spędzić czas ze swymi pociechami na świeżym powietrzu, ale również...amatorów wyskokowych napojów, którzy nieświadomi bycia w centrum uwagi jednej z kamer monitoringu miejskiego - popełniają wykroczenie za wykroczeniem.

czytaj więcej

Festiwal Cygański Tabor

Cygański Tabor powrócił!

Końcówka wakacji w Lubaniu była bardzo kolorowa. 26 sierpnia koncertujący na rynku romscy muzycy obudzili cygańską duszę w roztańczonej publiczności. Dzień rozpoczął się dawką wiedzy a zakończył koncertem Bogdana Trojanka. Pięknie pokazał się na scenie nasz rodzimy zespół – Kałe Jakha.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia