Sobota, 22 lipca 2017r.

Imieniny: Marii, Magdaleny

Strona główna / Miasto

Miasto

Łańcuch Światła przed Sądem Rejonowym w Lubaniu

Protest również w Lubaniu

Chyba po raz pierwszy od wielu lat w Lubaniu odbył się spontaniczny protest. Około 21. mieszkańcy zaczęli się gromadzić przed lubańskim sądem. Był hymn, skandowanie haseł i świece. Przeciwnicy zmian w sądownictwie dołączyli do protestujących w wielu miastach Polski, także Bolesławca czy Jeleniej Góry.

czytaj więcej

Lubań

Inwestycje na lato(a)

Choć wakacje kojarzą nam się z odpoczynkiem oraz przerwą od nauki i pracy, w samorządzie praca wre. Budowa boiska przy SP1, wykonanie nawierzchni i kanalizacji deszczowej na ulicy Moniuszki, oświetlenie Placu Strażackiego czy przebudowa ulicy Starolubańskiej będą miały swój finał już we wrześniu.

czytaj więcej

Konferencja przedstawicieli miasta Lubań i Towarzystwa Spirifer

SFM i nowy termin Lawy

To już pewne, Lubań w przyszłym roku będzie gospodarzem Sudeckiego Festiwalu Minerałów, imprezy której pierwowzór przez kilkanaście lat odbywał się w Lwówku Śląskim. W związku z tym obchody przyszłorocznych dni Lubania zmienią termin. A wartość zaplanowanej wystawy będzie tak duża, że strzec jej będą uzbrojeni strażnicy.

czytaj więcej

O sprawozdaniu z wykonania budżetu miasta Lubań za rok 2016 słów kilka

- Budżet miasta na 2016 rok był planowany po stronie dochodów w wysokości 61 977 338 zł, po stronie wydatków na poziomie 63 913 042 zł. Na skutek wielokrotnych zmian w uchwale budżetowej plan wyniósł ostatecznie po stronie dochodów 71 784 708 zł, a po stronie wydatków 73 447 040 zł - informował radnych w czasie sesji zastępca burmistrza Lubania, Mariusz Tomiczek

czytaj więcej

Sudecki Festiwal Minerałów

Pierwsze przymiarki do SFM

Sudecki Festiwal Minerałów już za rok w Lubaniu. Z pierwszą roboczą wizytą do Lubania zawitało około 50 kolekcjonerów.

czytaj więcej

Otwarte zawody w wędkarstwie spławikowym

Zawody o Puchar Burmistrza Lubania

Podobnie jak w latach ubiegłych, 9 lipca 2017r. nad lubańskim stawem "Uniegoszcz" rozegrano otwarte zawody w wędkarstwie spławikowym o „Puchar Burmistrza Lubania".

czytaj więcej

Dla piłkarzy z SP1

Rusza budowa boiska

Teren rekreacyjno-sportowy przy SP1 pięknieje. Tuż obok boiska wielofunkcyjnego niebawem pojawi się boisko trawiaste do gry w piłkę nożną.

czytaj więcej

Z redakcyjnej poczty

Na redakcyjną skrzynkę pocztową mieszkańcy zgłaszają różne problemy, wczoraj otrzymaliśmy komunikat, w którym czytelnik wzywa burmistrza do działania w konkretnej sprawie, w sprawie bezpieczeństwa.

czytaj więcej

ZUS

Doradcy emerytalni

Od 1 października Polacy będą przechodzić na emeryturę według obniżonego wieku emerytalnego. Rodzi to wiele pytań i wątpliwości. W lubańskim ZUS-ie czekają na przyszłych emerytów doradcy, którzy wyliczą prognozowane świadczenie.

czytaj więcej

Letni wypoczynek w mieście pod namiotami

KH ZHP Lubań i Gmina Miejska Lubań zapraszają dzieci i młodzież z Lubania w wieku 10-17 lat na bezpłatny dzienny wypoczynek letni w mieście pod namiotami "Las bliżej nas - w poszukiwaniu zielonej przygody".

czytaj więcej

Historia, znak firmowy Lubania

Rajca i mnich

Jeszcze w tym roku w przestrzeni miejskiej stanąć mają nowe ozdoby, przypominające o przeszłości grodu nad Kwisą. Nie będzie to sztuczna choinka ani plastikowe jajo. Według artysty wykonującego dzieło, niewielu pozostało ludzi sprawnie operujących tą techniką.

czytaj więcej

Fotogaleria

DAR - ostatni dzień Lawy

Tegoroczne święto miasta, tradycyjnie już zakończył Dzień Aktywnej Rodziny. Nie zabrakło występów najmłodszych artystów, muzyki, zabawy i gier. Wszystko to aktywnie i rodzinnie.

czytaj więcej

Lawa 2017 - fotorelacja

Drugi dzień Lawy

Lubań potrafi się bawić i było to doskonale widać podczas wczorajszego koncertu gwiazdy wieczoru zespołu Boys.

czytaj więcej

Dzień pierwszy

Lawa 2017

Za nami pierwszy dzień Lawy, jak wypadło otwarcie miejskiego święta i jak bawili się Lubanianie możecie zobaczyć w naszej fotogalerii.

 

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia