Niedziela, 22 stycznia 2017r.

Imieniny: Anastazego, Wincentego

Strona główna / Miasto

Miasto

Czas na spłatę do końca listopada

Komunikat

Skarbnik Miejski za pośrednictwem lokalnych mediów zwraca się z prośbą do mieszkańców Lubania o uregulowanie zaległych opłat za odpady komunalne oraz podatek od nieruchomości. Pozwoli to uniknąć naliczenia niepotrzebnych kosztów upomnienia. Zapraszamy do zapoznania się z treścią komunikatu.

czytaj więcej

Po krótkiej prezentacji twierdzimy, że warto!

Przewodnicy miasta Lubania są gotowi do oprowadzania wycieczek!

Dzięki nim wycieczka po zaułkach Lubania może okazać się niezapomnianym przeżyciem. 16 osób ukończyło kurs i uzyskało solidne kwalifikacje. Są wśród nich pasjonaci Lubania, przewodnicy turystyczni, pracownicy lubańskich instytucji. Łączy ich jedno - potrafią zaczarować opowieścią...

czytaj więcej

Szlachetna Paczka

W sobotę, 19 listopada przez centrum Lubania już po raz piąty przemaszerowali wolontariusze projektu SZLACHETNA PACZKA. W trakcie parady głośno informowali mieszkańców o uroczystym otwarciu bazy rodzin objętych tym projektem.

czytaj więcej

Plan inwestycyjny był na ponad 7 mln zł, wykonanie jest 2,2 mln.

Gdzie te inwestycje?

W ubiegły wtorek radni zebrali się w trybie nadzwyczajnym, aby przegłosować trzy uchwały dotyczące zmian w budżecie na rok 2016. Omawiając uchwały skarbnik miejski, Marian Zwierzański wyjaśnił, że jego zdaniem pieniądze zaplanowane na inwestycje zostaną wydane w tym roku jedynie w 20%! Dlatego też rekomenduje wcześniejszą spłatę zobowiązań, aby w przyszłym roku móc pożyczyć na inwestycje jeszcze więcej, bo aż 7 mln zł.

czytaj więcej

SONDA

Nie będzie nowej nazwy dla ulicy Żymierskiego?

Dzięki ustawie dekomunizacyjnej, przyjętej w kwietniu tego roku, z mapy Lubania zniknie ulica Żymierskiego. Naturalnym wydawać by się mogło, że w miejsce starej nazwy pojawi się nowa, bo swego czasu padło już kilka propozycji. Okazuje się, że jest jeszcze inne rozwiązanie, które wczoraj zostało nazwane salomonowym.

czytaj więcej

Radny z Lubania

Kamil Glazer najskuteczniejszym radnym na Dolnym Śląsku

Kamil Glazer lubański radny został zwycięzcą plebiscytu Gazety Wrocławskiej „Oceń swojego radnego”. Pan Kamil podczas uroczystej gali otrzyma statuetkę, tytuł Najskuteczniejszego radnego na Dolnym Śląsku oraz weekendowy pobyt w jednym z dolnośląskich ośrodków.

czytaj więcej

Lubań

Zostań wolontariuszem WOŚP

Jubileuszowy 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 15 stycznia 2017. Każdy, kto chciałby pomóc chorym dzieciom i seniorom, może zgłosić się do Sztabu WOŚP w Lubaniu. Poszukujemy wolontariuszy do kwestowania podczas 25. Finału.

czytaj więcej

Fotorelacja

Uroczyście i patriotycznie

10 listopada w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

czytaj więcej

Ten obiekt już dawno powinien zostać wyburzony

Kolejny pożar śmietnika na ul. Starej

- Piątkowej nocy pożar boksu na śmieci przy ul. Starej obudził wszystkich mieszkańców. To już chyba piąty raz, kiedy zostaje tam zaprószony ogień. Robią to albo bezdomni, którzy w nim śpią, albo nieodpowiedzialni ludzie wyrzucający gorący popiół do śmietników – pisze do redakcji eLuban Pani Magda.

czytaj więcej

Zgłoszenia

Jarmark Bożonarodzeniowy w Lubaniu!

Lubań po raz szósty organizuje Jarmark Bożonarodzeniowy. Chcesz wziąć w nim udział i znaleźć się w gronie wystawców? Masz czas do 25 listopada. Wystarczy wysłać wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres poczty elektronicznej.

czytaj więcej

Najlepszy Radny na Dolnym Śląsku

Lubański radny finalistą plebiscytu Gazety Wrocławskiej

Kamil Glazer, lubański radny zakwalifikował się do finału plebiscytu „Oceń swojego radnego”, organizowanego przez Gazetę Wrocławską. Dziś o godzinie 14 ruszyła ostatnia, trzecia część plebiscytu. 20 finalistów rywalizować będzie o tytuł Najlepszego Radnego na Dolnym Śląsku. Głosowanie trwa do 14 listopada.

czytaj więcej

Wieża Bracka do remontu

Najokazalszy i najbardziej charakterystyczny dla Lubania zabytek czeka remont. Jego konieczność wykazał przegląd techniczny zlecony przez samorząd.

czytaj więcej

Trzy w jednym: Nowa inwestycja PEC?

Na najbliższy piątek wyznaczono termin kolejnej otwartej rozprawy administracyjnej dla społeczeństwa w sprawie planowanej inwestycji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Lubaniu. „Budowa instalacji do spalania paliwa alternatywnego RDF i odwodnionych osadów ściekowych o przepustowości 2 Mg/h na terenie kotłowni Piast w Lubaniu w ramach wdrażania strategii niskoemisyjnej zaopatrzenia w ciepło systemu grzewczego miasta Lubań” . To już drugie spotkanie w tej sprawie.

czytaj więcej

Wobec mężczyzny formułowane są kolejne zarzuty

Psy ze Starolubańskej odebrane

Wczoraj opublikowaliśmy tekst Horror przed własnym domem, w którym opisaliśmy historię mieszkanki ulicy Starolubańskiej, która w sobotę przed własnym domem została zaatakowana przez psy sąsiada, a jej ośmioletnia suczka została rozszarpana na jej oczach. Mimo że od publikacji tekstu minęło niewiele czasu sporo w tej sprawie się wydarzyło. Pani Agacie zdewastowano auto, a sąsiad został zatrzymany za naruszenie nietykalności cielesnej.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia