Piątek, 22 września 2017r.

Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

Strona główna / Miasto

Miasto

Uwaga przedsiębiorcy!

W dniu 30 września 2017 roku upływa termin opłacenia trzeciej raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów zawierających alkohol w 2017 roku.

czytaj więcej

Z redakcyjnej poczty

Robale w śmietniku

Na redakcyjną pocztę otrzymujemy wiele ciekawych informacji, jednak po obejrzeniu tego filmiku wpadliśmy w osłupienie. No jak? - ciśnie się na usta. Osobom wrażliwym, przed obejrzeniem wideo, zalecamy odstawienie posiłku.

czytaj więcej

Lubań

Modernizacja ZGiUK z wyróżnieniem

Gdy lubański ZGiUK przejął budynek przy ul. Bankowej, zapowiedziano gruntowny remont. Dziś trzeba przyznać, że efekt był zaskakujący. Duże zmiany zaszły nie tylko w samym obiekcie, ale i jego otoczeniu.

czytaj więcej

Już we wrześniu ruszą prace

Dom Solny do remontu

Dziś samorząd podpisał z wykonawcą umowę na realizację prac zabezpieczających Dom Solny. Znaczną część kosztów pokryje dotacja przyznana przez MKiDN.

czytaj więcej

04-07 września

Wystawa z okazji Roku Reformacji

Parafia Ewangelicka w Lubaniu zaprasza na wystawę z okazji Roku Reformacji. Wystawa połączona będzie z prezentacją historii Kościoła Ewangelickiego Marii Panny w Lubaniu oraz cyklem wykładów.

czytaj więcej

Szlachetna Paczka

Poszukiwani SuperW!

To najważniejszy czas w roku dla Szlachetnej Paczki i Akademii - poszukujemy 13 500 SuperW w całej Polsce, którzy przygotują pomoc dla potrzebujących rodzin oraz dzieci. Od tego, ilu wolontariuszy zaangażuje się w Paczkę i Akademię zależy skala udzielonej pomocy. W Lubaniu poszukujemy 20 wolontariuszy.

czytaj więcej

Dzień Górnych Łużyc

Dziś mija 671 lat od powołania Związku Sześciu Miast, na pamiątkę tego wydarzenia 21 sierpnia obchodzony jest Dzień Górnych Łużyc. Z tej okazji na lubańskiej Wieży Brackiej czwarty rok z rzędu zawisła żółto-niebieska flaga Górnych Łużyc.

czytaj więcej

Lubań

Lubań w bańce

W sobotę 19 sierpnia br. bańki mydlane przegoniły chmury zbierające się nad Lubaniem. Bubble Day pokazał, że wszyscy uwielbiają zabawę z bańkami.

czytaj więcej

Środek lata a zima wciąż straszy

Miejskie trakty wciąż dziurawe

Mimo upływających miesięcy ulice Spółdzielcza i Ratuszowa po zimowych mrozach nie doczekały się porządnego łatania dziur. Jak mówi jedna z naszych czytelniczek, wczoraj na ulicy Spółdzielczej wpadła w dziurę najprawdopodobniej uszkadzając auto.

czytaj więcej

Lubań

Bubble day

19 sierpnia od godziny 11:00 na lubańskim rynku zaroi się od baniek mydlanych.

czytaj więcej

Jak nie wiadomo o co chodzi...

Opór urzędniczej materii

Nasza czytelniczka spotkała się wczoraj z czymś co nazwać można „oporem urzędniczej materii”. Wszystko to za sprawą ludzkiego odruchu, którym kierowała się kobieta. Na jednej z dróg biegnących przez miasto zobaczyła przejechanego kota i postanowiła interweniować.

czytaj więcej

Problem nie do przejścia

Już w połowie marca pisaliśmy o lubańskich przejściach dla pieszych, które mają kilka mankamentów. Mimo interwencji problem nie zniknął. Jak się okazuje prosta rzecz, a jednak nie do przejścia...

czytaj więcej

Festyn rodzinny, ul. Łączna w Lubaniu

Otwarcia Placu Zabaw

Burmistrz Miasta Lubań Pan Arkadiusz Słowiński serdecznie zaprasza dzieci wraz z rodzicami i opiekunami w dniu 09.08.2017r (środa) o godzinie 13:00 na festyn rodzinny z okazji otwarcia Palcu Zabaw przy ul. Łącznej w Lubaniu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia