Piątek, 28 lipca 2017r.

Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora

Strona główna / Miasto

Miasto

ZUS

Doradcy emerytalni

Od 1 października Polacy będą przechodzić na emeryturę według obniżonego wieku emerytalnego. Rodzi to wiele pytań i wątpliwości. W lubańskim ZUS-ie czekają na przyszłych emerytów doradcy, którzy wyliczą prognozowane świadczenie.

czytaj więcej

Letni wypoczynek w mieście pod namiotami

KH ZHP Lubań i Gmina Miejska Lubań zapraszają dzieci i młodzież z Lubania w wieku 10-17 lat na bezpłatny dzienny wypoczynek letni w mieście pod namiotami "Las bliżej nas - w poszukiwaniu zielonej przygody".

czytaj więcej

Historia, znak firmowy Lubania

Rajca i mnich

Jeszcze w tym roku w przestrzeni miejskiej stanąć mają nowe ozdoby, przypominające o przeszłości grodu nad Kwisą. Nie będzie to sztuczna choinka ani plastikowe jajo. Według artysty wykonującego dzieło, niewielu pozostało ludzi sprawnie operujących tą techniką.

czytaj więcej

Fotogaleria

DAR - ostatni dzień Lawy

Tegoroczne święto miasta, tradycyjnie już zakończył Dzień Aktywnej Rodziny. Nie zabrakło występów najmłodszych artystów, muzyki, zabawy i gier. Wszystko to aktywnie i rodzinnie.

czytaj więcej

Lawa 2017 - fotorelacja

Drugi dzień Lawy

Lubań potrafi się bawić i było to doskonale widać podczas wczorajszego koncertu gwiazdy wieczoru zespołu Boys.

czytaj więcej

Dzień pierwszy

Lawa 2017

Za nami pierwszy dzień Lawy, jak wypadło otwarcie miejskiego święta i jak bawili się Lubanianie możecie zobaczyć w naszej fotogalerii.

 

czytaj więcej

Otwarcie placu zabaw odwołane

Wszystkiemu winne gołębie

Od tygodnia czytelnicy alarmują o postępującej dewastacji nowego placu zabaw. Co więcej, jutro plac zabaw miał zostać uroczyście otwarty, ale...

czytaj więcej

Lubań

Ulga w upalne dni

Według synoptyków wysokie temperatury mają utrzymać się do końca miesiąca. Wychodząc naprzeciw mieszkańcom LPWiK w Lubaniu ustawiło na terenie miasta dwie kurtyny wodne, które pomogą schłodzić rozgrzane słońcem ciała.

czytaj więcej

Wyburzenia na basenie

Jak donoszą nasi czytelnicy od kilku dni na Kamiennej Górze trwają prace rozbiórkowe na basenie. Czy to pierwszy krok do przywrócenia świetności obiektu?

czytaj więcej

Noc Świętojańska w Lubaniu

Miasto Lubań zaprasza na malownicze otwarcie lata. Najkrótsza noc w roku ze wspaniałym pokazem słowiańskich tradycji i ciekawych obyczajów ze świata. Kolory puszczanych wianków i feeria kolorów HOLI, potańcówka i dużo ognia, a wszystko to w uroczym zakątku Lubania. Dzięki zaangażowaniu społeczności Gimnazjum nr 3 i wsparciu miejskich jednostek już po raz 4 w naszym mieście!

czytaj więcej

Lubań

Otwarcie placu zabaw przy ul. Łącznej

Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński serdecznie zaprasza dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na uroczyste otwarcie Palcu Zabaw przy ul. Łącznej w Lubaniu. Uroczystość odbędzie się w dniu 23.06.2017r (piątek) o godzinie 13:00 w ramach obchodów Dni Lubania.

czytaj więcej

To jedna z największych giełd na świecie

Sudecki Festiwal Minerałów w Lubaniu

Wszystko wskazuje na to, że Lwóweckie Lato Agatowe może stracić największą swoją atrakcję, która od lat przyciągała kolekcjonerów oraz turystów z całego świata. W wyniku nieporozumień z tamtejszym magistratem, współorganizator części merytorycznej LLA postanowił poszukać nowej lokalizacji dla jednej z największych giełd minerałów na świecie. Dziś oficjalnie poinformowano, że w 2018 roku, miejscem tym będzie Lubań!

czytaj więcej

Przy okazji dzieci poznały pracę strażników

Straż Miejska czyta dzieciom

Już od 16 lat Cała Polska Czyta Dzieciom. W tym roku do akcji włączyła się lubańska Straż Miejska, a wszystko z okazji Tygodnia Czytania Dzieciom w „Słonecznym” Przedszkolu.

czytaj więcej

9.06.2017

Lubański wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: lubański Dzień Dziecka, Noc Bibliotek, polonez w sercu miasta, poezja Krystyny Sławińskiej oraz igrzyska osób niepełnosprawnych.

czytaj więcej

W blokach startowych

Już za chwilę budowa boiska trawiastego przy SP1 oraz rewitalizacja Domu Solnego. Pierwsze kroki zostały wykonane, sprawy są już w toku.

czytaj więcej

Dzień Dziecka w OSS SG

Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu po raz kolejny otworzył swoje bramy dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Lubania i okolic.

czytaj więcej

Patronat Honorowy Prezydenta Andrzeja Dudy

Patronat nad Patronką

Miło nam jest poinformować, że uroczystość ustanowienia Świętej Marii Magdaleny Patronką Miasta Lubań została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy - czytamy na stronie Urzędu Miasta Lubań.

czytaj więcej

Remont Wieży Brackiej

Wieża Bracka to wizytówka naszego miasta, niestety zabytek nie jest w najlepszej formie, a według ekspertów grozi jej nawet zawalenie. Na szczęście w zeszłym tygodniu ruszyły prace remontowe, w związku z tym turyści będą mogli ponownie wejść na wieżę dopiero w przyszłym roku.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia