Środa, 22 listopada 2017r.

Imieniny: Cecylii, Wszemily, Stefana

Strona główna / Miasto

Miasto

Park na Kamiennej Górze w Lubaniu

To dopiero początek

Orkan Grzegorz wyrządził spore szkody w drzewostanie lubańskiego parku na Kamiennej Górze. Docierają do nas sygnały od zaniepokojonych mieszkańców, że do tej pory niewiele się tam robi. Sprawdziliśmy. Prace trwają i jest to początek sporych zmian na w parku.

czytaj więcej

Lubań

Przerwy w dostawie prądu

Tauron Dystrybucja informuje, że w dniu 9 listopada br. w Lubaniu nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej dla n/w odbiorców:

czytaj więcej

31.10.2017

Lubański wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: poeci walczą o Złote Lubańskie Pióro, Biegowisko 2017, szkolenie pocztów sztandarowych oraz jubileusz Złotych Nutek.

czytaj więcej

Zmiana organizacji ruchu do 3.11.17

Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta Lubań informuje o zmianie organizacji ruchu w okolicach cmentarza, obowiązujących w okresie od 30.10 do 3.11.2017.

czytaj więcej

Komunikacja miejska

We Wszystkich Świętych za darmo

Uwaga Mieszkańcy! W okresie Wszystkich Świętych warto skorzystać z komunikacji miejskiej.
1 listopada odbędą się 4 bezpłatne przejazdy, natomiast w dniach 30, 31 października i 2 listopada przejazdy na cmentarz płatne 50%. Rozkład jazdy autobusów poniżej.

czytaj więcej

Szkolenie dla pocztów sztandarowych

Reprezentowanie szkoły, związku czy jednostki w poczcie sztandarowym to zaszczytny obowiązek. Nie może tu być pomyłek, dlatego wybiera się do tej funkcji tylko odpowiedzialne osoby. Po szkoleniu w OSS SG w Lubaniu lubańskie poczty sztandarowe mają też niezbędną wiedzę, i to z najlepszego źródła.

czytaj więcej

Podsumowanie pierwszego roku działania

Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie

To już rok, kiedy mieszkańcy powiatu lubańskiego za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mogą zgłaszać zagrożenia, które w ich ocenie mają wpływ na bezpieczeństwo. Od początku działalności aplikacji KMZB lubańscy policjanci odnotowali blisko 368 zgłoszeń. Wszystkie sygnały zostały sprawdzone, a 189 z nich się potwierdziło.

czytaj więcej

Zmiana organizacji ruchu w centrum

Ratuszowa wyłączona z ruchu

Od dziś przez minimum trzy dni ulica Ratuszowa będzie wyłączona z ruchu. Powodem są prace prowadzone przy skrzyżowaniu na Podwalu.

czytaj więcej

20.10.2017

Lubański wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: literatura dużego formatu, Kamienna Góra zaprasza, lekcja ratowania życia oraz artyści z Ukrainy w naszym mieście.

czytaj więcej

Uratują dachówkę, stracą budynek?

Dom Solny. Jest decyzja Konserwatora

Dachówka z Domu Solnego w Lubaniu była przedmiotem licznych publikacji. Burza medialna po olx-owej aukcji, której przedmiotem była zabytkowa dachówka, nieco przycichła. Co dalej? Czy najstarszy budynek Lubania pozostanie z odkrytym dachem na zimę? Co stanie się z zabytkową dachówką i kto za to wszystko zapłaci?

czytaj więcej

Straż Miejska

Nie truj! Twój piec to nie spalarnia odpadów!

Z chwilą nadejścia sezonu grzewczego wielu mieszkańców za wszelką cenę zastanawia się w jaki  sposób dokonać pseudo oszczędności i zamiast węgla wrzucają do pieca różne odpady (w tym plastiki i inne odpady niszczone przez ogień). Sezon ten dopiero się rozpoczął...

czytaj więcej

Nowa koncepcja koncepcji!

Park wodny - nową lokomotywą wyborczą?

Wrześniowe posiedzenie rajców, burmistrz Lubania podsumował słowami: „Dzisiejszy dzień z pewnością przejdzie do historii. Dziś oficjalnie rozpoczęła się kampania wyborcza”. Słowa te Arkadiusz Słowiński najwyraźniej wziął sobie do serca i wzorem miejskich radnych rozpoczął sezon przedwyborczych obietnic. Zrobił to odgrzewając wciąż ciepłego kotleta w postaci obiecanego parku wodnego.

czytaj więcej

Ankieta dla mieszkańców Lubania

Ocena potrzeb w zakresie zdrowia psychicznego

Zachęcamy do wypełnienia anonimowej ankiety dotyczącej oceny potrzeb mieszkańców Lubania w zakresie zdrowia psychicznego przygotowanej na potrzeby sporządzenia strategii ochrony zdrowia psychicznego mieszkańców Gminy Miejskiej Lubań.

czytaj więcej

Nowy komendant OSS SG w Lubaniu

6 października 2017 r. odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków na stanowisku Komendanta Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

czytaj więcej

5.10.2017

Lubański wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: patron i sztandar dla OSS SG w Lubaniu, Mini Liga Mistrzów oraz wirtualna rzeczywistość.

czytaj więcej

Czytelnicy ostrzegają

Podczas badań namawiają do zakupów

Uwaga! Czytelnicy ostrzegają, że dziś na terenie Lubania badania i prelekcje prowadzi firma, której praktyki jako nieuczciwe opisywał przed kilku laty dziennik Fakt24.pl.

czytaj więcej

Będzie jeszcze szybciej

Orange inwestuje w światłowód

Już od 2013 roku w naszym mieście rozbudowywana jest sieć światłowodowa. Szlaki przecierała firma Lubanet. Teraz w światłowód w Lubaniu zainwestuje Orange.

czytaj więcej

Dzieci na sesji Rady Miasta Lubań

Zgłaszam naprawę ulicy Głównej!

Wizyta dzieci na sesji lubańskiej Rady Miejskiej zapewne przeszłaby bez echa, gdyby nie wniosek złożony przez jednego z uczniów klasy 3a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu.

czytaj więcej

28.09.2017

Wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: o ustanowieniu świętej Marii Magdaleny patronką naszego miasta

czytaj więcej

Sudecki Festiwal Minerałów

Organizatorzy SFM nie zwalniają tempa

Organizatorzy Sudeckiego Festiwalu Minerałów, którego pierwsza edycja ma się odbyć w lipcu 2018 roku w Lubaniu nie zwalniają tempa. Cały czas szukają nowych ciekawych propozycji, które przyciągną pasjonatów i kolekcjonerów oraz wypromują nowy produkt w kraju i na świecie.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia