Sobota, 25 lutego 2017r.

Imieniny: Wiktora, Cezarego

Strona główna / Miasto

Miasto

Radny z Lubania

Kamil Glazer najskuteczniejszym radnym na Dolnym Śląsku

Kamil Glazer lubański radny został zwycięzcą plebiscytu Gazety Wrocławskiej „Oceń swojego radnego”. Pan Kamil podczas uroczystej gali otrzyma statuetkę, tytuł Najskuteczniejszego radnego na Dolnym Śląsku oraz weekendowy pobyt w jednym z dolnośląskich ośrodków.

czytaj więcej

Lubań

Zostań wolontariuszem WOŚP

Jubileuszowy 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 15 stycznia 2017. Każdy, kto chciałby pomóc chorym dzieciom i seniorom, może zgłosić się do Sztabu WOŚP w Lubaniu. Poszukujemy wolontariuszy do kwestowania podczas 25. Finału.

czytaj więcej

Fotorelacja

Uroczyście i patriotycznie

10 listopada w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

czytaj więcej

Ten obiekt już dawno powinien zostać wyburzony

Kolejny pożar śmietnika na ul. Starej

- Piątkowej nocy pożar boksu na śmieci przy ul. Starej obudził wszystkich mieszkańców. To już chyba piąty raz, kiedy zostaje tam zaprószony ogień. Robią to albo bezdomni, którzy w nim śpią, albo nieodpowiedzialni ludzie wyrzucający gorący popiół do śmietników – pisze do redakcji eLuban Pani Magda.

czytaj więcej

Zgłoszenia

Jarmark Bożonarodzeniowy w Lubaniu!

Lubań po raz szósty organizuje Jarmark Bożonarodzeniowy. Chcesz wziąć w nim udział i znaleźć się w gronie wystawców? Masz czas do 25 listopada. Wystarczy wysłać wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres poczty elektronicznej.

czytaj więcej

Najlepszy Radny na Dolnym Śląsku

Lubański radny finalistą plebiscytu Gazety Wrocławskiej

Kamil Glazer, lubański radny zakwalifikował się do finału plebiscytu „Oceń swojego radnego”, organizowanego przez Gazetę Wrocławską. Dziś o godzinie 14 ruszyła ostatnia, trzecia część plebiscytu. 20 finalistów rywalizować będzie o tytuł Najlepszego Radnego na Dolnym Śląsku. Głosowanie trwa do 14 listopada.

czytaj więcej

Wieża Bracka do remontu

Najokazalszy i najbardziej charakterystyczny dla Lubania zabytek czeka remont. Jego konieczność wykazał przegląd techniczny zlecony przez samorząd.

czytaj więcej

Trzy w jednym: Nowa inwestycja PEC?

Na najbliższy piątek wyznaczono termin kolejnej otwartej rozprawy administracyjnej dla społeczeństwa w sprawie planowanej inwestycji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Lubaniu. „Budowa instalacji do spalania paliwa alternatywnego RDF i odwodnionych osadów ściekowych o przepustowości 2 Mg/h na terenie kotłowni Piast w Lubaniu w ramach wdrażania strategii niskoemisyjnej zaopatrzenia w ciepło systemu grzewczego miasta Lubań” . To już drugie spotkanie w tej sprawie.

czytaj więcej

Wobec mężczyzny formułowane są kolejne zarzuty

Psy ze Starolubańskej odebrane

Wczoraj opublikowaliśmy tekst Horror przed własnym domem, w którym opisaliśmy historię mieszkanki ulicy Starolubańskiej, która w sobotę przed własnym domem została zaatakowana przez psy sąsiada, a jej ośmioletnia suczka została rozszarpana na jej oczach. Mimo że od publikacji tekstu minęło niewiele czasu sporo w tej sprawie się wydarzyło. Pani Agacie zdewastowano auto, a sąsiad został zatrzymany za naruszenie nietykalności cielesnej.

czytaj więcej

Sfora psów napadła na kobietę i zabiła jej psa

Horror przed własnym domem

Przed kilkoma dniami mieszkanka Lubania przeżyła horror przed drzwiami swojego domu. Sfora na pół dzikich psów sąsiada zaatakowała w chwili, gdy wyszła ze swoją suczką przed dom. Kobieta z opresji wyszła z poszarpaną odzieżą, niestety ośmioletnia suczka Moli została rozszarpana.

czytaj więcej

Dla pieszych

Mieszkańcy ul. Wojska Polskiego oraz ul. Bolesława Prusa, jak również bywalcy miejskiego targowiska już niedługo przejdą po wyremontowanym trakcie.

czytaj więcej

Wypowiedź wiceburmistrza, Mariusza Tomiczka

Reforma oświaty a Lubań

W ostatnim czasie rośnie liczba pytań i domysłów, na temat tego, jak Lubań podejdzie do reformy oświaty, zakładającej likwidację szczebla gimnazjalnego w edukacji.

czytaj więcej

Budowa instalacji do spalania paliwa alternatywnego RDF i odwodnionych osadów ściekowych na terenie kotłowni Piast w Lubaniu

Zaproszenie na dyskusję

Dziś na stronie internetowej lubańskiego magistratu pojawiło się ogłoszenie o enigmatycznie brzmiącym tytule „Obwieszczenie”. W piśmie tym informuje się o podjęciu pierwszych kroków zmierzających do budowy za Osiedlem Piastów instalacji do spalania paliwa alternatywnego RDF oraz odwodnionych osadów ściekowych. To ostatni moment, aby mieszkańcy Lubania mogli w tym temacie zająć własne stanowisko, bowiem uwagi i wnioski można składać do 19 października 2016r. Na dzień jutrzejszy, wtorek (18.10.2016) zaplanowana jest również rozprawa administracyjna, na którą burmistrz zaprasza wszystkich mieszkańców Lubania.

czytaj więcej

Godło wróciło na gmach Sądu Rejonowego w Lubaniu

Kiedy na początku tego roku remontowano zabytkowy budynek Sądu Rejonowego w Lubaniu konieczny okazał się demontaż godła, które zamontowano tam jeszcze w latach 90 tych. Wczoraj godło w nowej odsłonie powróciło na szczyt ściany frontowej.

czytaj więcej

UWAGA - zmiana organizacji ruchu w Lubaniu

15 października od godz. 9.00 do 16.00 ulica Sybiraków (droga na Przylasek), ulica Dąbrowskiego (od skrzyżowania z ul. Parkową) i aleja Kombatantów (od skrzyżowania z ul. Mickiewicza) będą całkowicie wyłączone z ruchu i zamknięte. Zmiana ta umożliwi przeprowadzenie imprezy sportowej „Lubańskie Biegowisko 2016”.

czytaj więcej

Postęp prac przy budowie galerii Inbag

Kiedy pierwszy raz pisaliśmy o mającej powstać w Lubaniu galerii handlowej wiele osób z niedowierzaniem kręciło głowami. Dziś powstający budynek zaskakuje swoimi rozmiarami i z pewnością będzie to największy obiekt handlowy w mieście. W komunikacie prasowym z marca inwestor zapowiadał oddanie galerii do użytku jesienią tego roku. Otrzymaliśmy informacje, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a obiekt otworzy się w ciągu najbliższych miesięcy.

czytaj więcej

Jeszcze w tym roku na Starolubańską wjedzie sprzęt budowlany

Czy tego spodziewali się mieszkańcy?

Jak bumerang powraca temat ul. Starolubańskiej. Dwa dni temu na swoim Facebookowym profilu burmistrz Lubania obdarzył świat taką oto informacją: Przecież tej inwestycji miało w tym roku nie być. Miała zostać przez samorząd "zaorana". A zatem – SPRAWDZAM!!! Z dalszej treści komunikatu dowiadujemy się, że remont na ulicy Starolubańskiej jednak się odbędzie, a lokalnym mediom nie ma co wierzyć bo są po prostu nierzetelne.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia