Środa, 22 listopada 2017r.

Imieniny: Cecylii, Wszemily, Stefana

Strona główna / Miasto

Miasto

Lubań

Nowe oświetlenie w śródmieściu

W Lubaniu mamy o 9 lamp ulicznych więcej. Mieszkńcy placu Strażackiego najbardziej zyskali na nowych instalacjach, niebawem takie same lampy pojawią się na ulicy Ratuszowej i Spółdzielczej. 

czytaj więcej

OSS SG Lubań

Imię i sztandar dla specjalistycznego ośrodka SG

Za sprawą wydarzeń, które miały dziś miejsce w OSS SG w Lubaniu, miasto odwiedzili znamienici goście. Był minister Mariusz Błaszczak, wiceminister Marzena Machałek, posłowie, senatorowie, sekretarz stanu, wojewoda i wielu innych nie mniej ważnych gości. Okazją do wizyty były uroczystości nadania imienia oraz wręczenia sztandaru OSS SG, które odbyły się w lubańskim Rynku.

czytaj więcej

Fotogaleria/ Wideo

Św. Maria Magdalena patronką Lubania

Uroczysta sesja Rady Miasta, inscenizacja historyczna, msza z udziałem znamienitych gości oraz oratorium Jubilate Dei Omnis Terra, w wykonaniu blisko 120 artystów. To wszystko składało się na uroczystości związane z odnowieniem patronatu św. Marii Magdaleny nad miastem Lubań.

czytaj więcej

Patronat św. Marii Magdaleny

Zaproszenie na inscenizację

Jak to się stało, że Magdalenki od Pokuty przybyły do Lubania? Podczas uroczystości 24 września cofniemy czas i przeniesiemy się do tego momentu. Zapraszamy na widowisko uliczne!

czytaj więcej

Aktualizacja

Co z dachówką z Domu Solnego?

Dziś zabytkowa dachówka Domu Solnego w Lubaniu była powodem wizyty przedstawiciela Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Po wizycie mieliśmy poznać dalszy lost dachówki, która pierwotnie miała być zutylizowana.

czytaj więcej

Dachówka z Domu Solnego na OLX

Awantura o dachówki

Dachówki z remontowanego Domu Solnego są przedmiotem OLX-owej aukcji, za ponad 200 tys. złotych. Jak to możliwe, że tak pieczołowicie przygotowany remont jednego z najcenniejszych zabytków Lubania, ma swoją odsłonę na OLX?

czytaj więcej

Komunikat dla odbiorców ciepła

Rozpoczęcie sezonu grzewczego

Z dniem 18 września 2017r. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Lubaniu rozpoczyna kolejny sezon grzewczy. Z tą chwilą do wszystkich zgłoszonych przez zarządców obiektów zostanie podane ciepło. Aby proces uruchamiania dostawy energii jak również pierwsze tygodnie ogrzewania przebiegły w sposób jak najmniej kolizyjny prosimy o zastosowanie się do kilku niżej wymienionych zasad:

czytaj więcej

Gabinety polityczne przyczółkiem do tworzenia miejsc pracy

Czy asystent burmistrza straci pracę?

Nowelizacja ustawy o pracownikach samorządowych zakłada likwidację etatów dla asystentów i doradców burmistrzów. Przewiduje ona również zatrudnienie w jednostkach samorządu terytorialnego tylko na stanowiskach urzędniczych. Czy to oznacza, że asystent lubańskiego burmistrza straci pracę, czy tylko zmieni się nazwa jego etatu?

czytaj więcej

15. 09. 2017

Wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: 500 lat protestantyzmu, otwarcie boiska oraz spotkanie artystów.

czytaj więcej

Podpisali u nas porozumienie

12 września w Sali Ślubów lubańskiego ratusza zawarto nietypowy związek. Nie było to kolejne w mieście małżeństwo, a umowa partnerska między dwiema szkołami – z Wrocławia i z Poczdamu, kształcącymi w rzemiośle.

czytaj więcej

Lubań

Inwestycje w realizacji

Prasa branżowa bije na alarm – rosną ceny usług budowlanych, gminy z braku chętnych wykonawców odwołują przetargi lub muszą mierzyć się z ceną nawet trzykrotnie wyższą niż przewidywana. Jak jest w Lubaniu? Odpowiada burmistrz Arkadiusz Słowiński.

czytaj więcej

Burmistrz informuje

Burmistrz Miasta Lubań informuje, że w dniu 15.09.2017r. upływa termin płatności : - III raty podatku od nieruchomości, łącznego zobowiązania pieniężnego osób fizycznych, podatku rolnego osób prawnych - II raty podatku od środków transportowych - podatku od nieruchomości, leśnego osób prawnych - opłaty za zagospodarowanie odpadów.

czytaj więcej

Lubań

Opłać miejsce pod grób

ZGiUK przypomina osobom, których bliscy pochowani są na cmentarzach komunalnych w Lubaniu o konieczności wnoszenia opłat z tytułu użytkowania miejsca pod grób.

czytaj więcej

Żeby chorować trzeba mieć zdrowie

Wszyscy wiemy, że polska opieka zdrowotna jest, delikatnie mówiąc, niedoskonała. Wszyscy też wiemy, że rejestracja do lekarza rodzinnego wymaga nie lada sprytu, uporu i szczęścia. Naszej czytelniczce przyznajemy złoty medal za wytrwałość.

czytaj więcej

9.09.2017

Lubański wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: bukowińskie i romskie spotkania w Lubaniu oraz narodowe czytanie " Wesela".

czytaj więcej

Z redakcyjnej poczty

Okazuje się, że można

Dwadzieścia lat staraliśmy się o kawałek asfaltu, a oni zniszczyli wszystko w dwa miesiące – mówi jeden z mieszkańców ulicy Fortowej w Lubaniu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia