Piątek, 28 lipca 2017r.

Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora

Strona główna / Miasto

Miasto

Relacja z dyskusji i lista jak głosowali poszczególni radni

Nadano tytuł Honorowego Obywatela Miasta Lubania

Dziś w trakcie sesji, radni podjęli decyzję o przyznaniu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Lubania księdzu Janowi Lombarskiemu. W naszej sondzie aż 86% czytelników sprzeciwiło się tej nominacji. Radni zdecydowali inaczej.

czytaj więcej

Działkowcy zostają na swoim

Podczas konsultacji projektu Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego podniosły się zaniepokojone głosy działkowców. Magistrat reaguje stanowczo i wyjaśnia - nikt nie będzie zabierał nikomu działek.

czytaj więcej

26.05.2017

Lubański wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim:uroczyste obchody świąt narodowych, przegląd piosenki "Nieprzetartego Szlaku", Szymon Hołownia w Lubaniu, wieczór autorski Anny Nawrockiej, Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów, święto kolarstwa oraz Lubańska Noc Muzeów.

czytaj więcej

Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Lubania - sonda

Nadać czy nie nadać? Oto jest pytanie...

Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Lubania w swej historii przypadł tylko trzem osobom: Marii Flisak, Bronisławowi Iwanowskiemu i Feliksowi Netzowi. Miejscy radni w najbliższy wtorek będą debatować nad przyznaniem tego tytułu ks. Janowi Lombarskiemu, jak się okazuje i radni, i mieszkańcy mają różne opinie w tej kwestii.

czytaj więcej

Lista w jakiej kolejności łatane będą miejskie trakty

Ruszyło łatanie dziur

Wiosna w pełni i zdawać by się mogło, że zima odeszła już w zapomnienie, nic bardziej mylnego. Zmotoryzowani mieszkańcy Lubania wciąż wpadają w jej pozostałości w postaci głębokich dziur na miejskich traktach. Przed kilku dniami rozpoczęło się wypełnianie ubytków na ul. Głównej, to pierwsza z ulic wytypowana do pilnych prac. Burmistrz zapowiada, że łatanie dziur zakończy się do końca czerwca. Będzie ciężko, bowiem lista dróg jest naprawdę długa i każda z nich opatrzona jest dopiskiem PILNE!

czytaj więcej

Ruch na Starolubańskiej

Koparki, wywrotki i rozkopana nawierzchnia - mimo spartańskich warunków mieszkańcy Starolubańskiej z entuzjazmem powitali rozpoczęcie drugiego, końcowego etapu prac remontowych na ulicy Starolubańskiej.

czytaj więcej

Psi dramat

Skazana na śmierć z odwodnienia

Jak wynika z ustaleń i działań Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt, znana w lokalnym środowisku miłośniczka psów, pozostawiła sukę na pewną śmierć z odwodnienia. Pies od kilku miesięcy pozostawał zamknięty w kojcu, sporadycznie karmiony i pojony.

czytaj więcej

Rozwój e-usług w Lubaniu

Samorząd utworzy portal dla interesanta?

17 maja br. w Urzędzie Miasta Lubań odbyły się nadzwyczajne obrady Rady Miasta Lubań. Debatowano nad przyłączeniem się Gminy Miejskiej Lubań do projektu partnerskiego zakładającego dalszy rozwój e-usług w urzędzie.

czytaj więcej

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Lubań Sp. z o.o.

Zakończenie sezonu grzewczego

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Lubań Sp. z o.o. zawiadamia wszystkich odbiorców ciepła systemowego na terenie Lubania o zakończeniu sezonu grzewczego 2016/17 r. z dniem 22 maja 2017 r.

czytaj więcej

Lubańska Noc Muzeów 2017

Poznaj mroczne obyczaje mieszkańców

Najbliższy sobotni wieczór i noc możemy spędzić w nieco romantycznym, choć i demonicznym nastroju, wszystko to za sprawą Nocy Muzeów. Wieża Bracka czy Schron wyglądają zupełnie inaczej w świetle księżyca...

czytaj więcej

Porwali na spacer

Za nami dzień promocyjny lubańskich przewodników. Mimo deszczu znawcy miejskich ciekawostek bezpłatnie oprowadzili kilka grup i dali się poznać z jak najlepszej strony. Przyświecało im hasło "Lubań, jakiego nie znasz".

czytaj więcej

Lubań

Sprawy lokalowe na sesji

Na XXXIII Sesji Rady Miasta Lubań poruszono sytuację mieszkaniową w Gminie Miejskiej Lubań. Tradycyjnie też lubańscy radni dyskutowali o innych, bieżących sprawach z życia miasta.

czytaj więcej

Lubański wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: urodziny bohaterów literackich, lubańskie minerały, Marek Piekarczyk akustycznie oraz rajd Łużyce 1945.

czytaj więcej

Poznaj Lubań, jakiego nie znasz

Gdyby te miejsca mogły mówić, opowiedziałyby pasjonujące historie, lepsze od niejednej fabuły filmowej. Daj się porwać przewodnikom miejskim na spacer po Lubaniu, jakiego nie znasz. Bezpłatnie!

czytaj więcej

Wiele rzadkich okazów stanowi o wyjątkowości tej wystawy

Kosmiczna wystawa

Eksperci nie szczędzą komplementów, laicy zapewniają, że takich cudów natury jeszcze nie widzieli – to bilans otwarcia nowej wystawy Muzeum Regionalnego w Lubaniu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia