Środa, 29 marca 2017r.

Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

Strona główna / Miasto

Miasto

Brak funduszy w MOPS

Niewypłacane zasiłki

W dniu dzisiejszym wypada termin wypłaty zasiłków stałych w lubańskim Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, czyli dla wszystkich osób, którzy nie mają prawa do renty lub emerytury, a są osobami niepełnosprawnymi. Niestety nie są one wypłacane.

czytaj więcej

Śmierdząca sprawa

Historia „śmierdzącego” problemu nie jest zbyt długa, jednak zawiłości i zwroty akcji bywają zaskakujące. Wszystko bierze swój początek w pewien marcowy dzień, kiedy to mieszkańcy budynku przy ulicy Garbarskiej w Lubaniu odkrywają, że mają problem, w ich piwnicy zbierają się fekalia.

czytaj więcej

Konferencja w ramach Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi

"Dzień Nadziei"

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet. W Polsce wykrywa się ponad 12000 nowych przypadków rocznie, z czego połowa to przypadki śmiertelne. Tylko zwiększenie świadomości i dostępu do diagnostyki oraz odpowiednio wczesne wykrycie zmiany, może wpłynąć na poprawę sytuacji kobiet, u których wykryto raka piersi. Istotną potrzebę rozbudzenia społecznej świadomości, w tej kwestii poczuli organizatorzy inicjatywy lokalnej zatytułowanej „Dzień Nadziei” realizowanej w ramach Zadania Publicznego Ochrona i Promocja Zdrowia, która miała miejsce 10.10.2013r., w sali konferencyjnej Łużyckiego Centrum Rozwoju w Lubaniu, a powstała z zaangażowania pracowników Ośrodka Wsparcia Dziennego i Stowarzyszenia Łużyckie Amazonki w Lubaniu, ze szczególnym wyróżnieniem osobistego wkładu ze strony Pani Małgorzaty Pareckiej- kobiety bezinteresownie i z wielkim sercem działającej na rzecz kobiet po mastektomii piersi.

czytaj więcej

Nowa tablica wjazdowa

Turystyka po lubańsku

Urząd Miasta pochwalił się niedawno nową tablicą wjazdową do naszej „metropolii”. Wizytówki miasta Lubania zostały zainstalowane przy drodze krajowej nr 30 relacji Zgorzelec – Jelenia Góra. Co z tego? Skoro jak zauważają kierowcy tablica w czasie jazdy jest zupełnie nieczytelna?

czytaj więcej

Cykl „od A do Z”

Bez zmian

Niewiele zmienia się jeśli chodzi o skalę zadłużenia lokatorów w opłatach czynszowych, które wynikają z tytułu najmu lokali komunalnych w Lubaniu. Rok temu wynosiło ono ogółem dobrze ponad 2 miliony złotych i dzisiaj nadal kształtuje się na zbliżonym poziomie. 

czytaj więcej

Nowy standard

Remont budynku policji

W połowie września br. rozpoczął się remont siedziby Komendy Powiatowej w Lubaniu. Trwające prace są częścią ogólnopolskiego program standaryzacji komend i komisariatów policji zaplanowanego na lata 2013-2015.

czytaj więcej

ŁCR

Budujemy Strategię

Od października ubiegłego roku trwa budowanie strategii rozwoju miasta Lubań. Tworzą ją sami lubanianie - przedstawiciele różnych środowisk: instytucji, firm i grup społecznych – łącznie grubo ponad 100 osób. Spotykają się oni na zajęciach warsztatowych, zorganizowanych w sześciu zespołach tematycznych: gospodarka i infrastruktura, bezpieczeństwo, ekologia i zdrowie, turystyka, edukacja i kultura, sport.

czytaj więcej

Ziemia Lubańska

Rusza plebiscyt na Sportowca Roku!

Burmistrz Miasta Lubań organizuje plebiscyt na Sportowca Roku Miasta Lubań. Kluby sportowe działające na rzecz mieszkańców Lubania, wytypują zawodników, którzy reprezentowali klubowe barwy i w sezonie sportowym 2012/2013 wyróżnili się swymi dokonaniami sportowymi na rzecz promocji miasta Lubań. Sylwetki i zdjęcia kandydatów będą publikowane w „Ziemi Lubańskiej”.

czytaj więcej

Empatia czy ekonomia?

Schronisko w Lubaniu?

Już od jakiegoś czasu poszukiwane jest miejsce na utworzenie schroniska dla zwierząt. Na jedno z miejsc, gdzie takowe miałoby się znaleźć wytypowane przez Związek Gmin „Kwisa” jest obiekt po byłym ośrodku tresury psów Straży Granicznej. Czy taka lokalizacja może być dla Lubania korzystna?

czytaj więcej

Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej

Po Dniu bez Samochodu

Hasło tegorocznej Kampanii Europejskiej ETZT i EDbS, popularnie nazywanej Dniem bez Samochodu, brzmiało „Czyste powietrze to Twój ruch” i idealnie pasowało do tradycyjnie organizowanego u nas rajdu pieszo-rowerowego i wędrówek z leśnikami.

czytaj więcej

Zarządzanie kryzysowe

Sympozjum OSSSG w Lubaniu

Dyskusja nad problematyką doskonalenia zarządzania kryzysowego w sytuacjach wystąpienia zagrożeń bezpieczeństwa wewnętrznego, stworzenie forum wymiany myśli, poglądów oraz doświadczeń naukowych i aplikacyjnych w zakresie reagowania i zarządzania informacją w sytuacji kryzysowej, wskazanie kierunków osiągania porozumienia oraz stworzenie interdyscyplinarnej przestrzeni współpracy między służbami zaangażowanymi w szeroko rozumiane reagowanie w sytuacjach kryzysowych - to cele sympozjum naukowego ,,Optymalizacja procesów zarządzania kryzysowego”, które odbyło się 3 października 2013 r. w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

czytaj więcej

Pomagamy Kamilowi

Pytanie na Śniadanie TVP o Kamilu

W sobotni poranek (05.10) w programie  „Pytanie na Śniadanie”  TVP wyemitowało materiał o mieszkańcu Lubania Kamilu Nowosielskim, u którego stwierdzono raka mózgu.

czytaj więcej

IV Łużycki Konkurs Plastikowych i Kartonowych Modeli Redukcyjnych 2013

Czołgi w lubańskim Trecie

Jeszcze jutro (06.10) będzie można zobaczyć w Lubańskim Trecie wystawę pokonkursową plastikowych i kartonowych modeli redukcyjnych. W sumie niemal 230 zminiaturyzowanych obiektów wykonanych z zegarmistrzowską precyzją.

czytaj więcej

Lubań

Nietrzeźwa matka trójki małoletnich dzieci

Zatrzymana przez lubańskich policjantów nietrzeźwa matka odpowie przed sądem za narażenie swoich małoletnich dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu. Grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

czytaj więcej

Będzie RIPOK w Lubaniu

Akt inauguracyjny podpisany

Mógłbym dziś mówić wyłącznie o naszej samorządowej i biznesowej skuteczności, ale przy takim ujęciu sprawy musiałbym przemilczeć rzecz najważniejszą – pokorę.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 |  Następna Ostatnia