Poniedziałek, 19 lutego 2018r.

Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelego

Strona główna / Miasto

Miasto

Jest gotowe rozwiązanie?

Brak parkingów to nie problem?

Od zmotoryzowanych mieszkańców Lubania wciąż słychać o braku miejsc parkingowych, głównie w centrum miasta. Wciąż pojawiają się postulaty o nowe parkingi, a może problem można rozwiązać inaczej? 

czytaj więcej

Wyrazy współczucia

Zmarł Roman Klecki

Podczas wczorajszych Mistrzostw Polski w Maratonie MTB w Obiszowie, w wieku 60 lat zmarł na zawał serca, prezes klubu Kwisa Lubań Roman Klecki.

czytaj więcej

Odsłonięto pamiątkową tablicę

"Noc i mgła"

Dziś w samo południe przy murach aresztu śledczego w Lubaniu odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej mającej uczcić pamięć kobiet z francuskiego ruchu oporu więzionych tu w latach 1943 – 44. Uroczystość swą obecnością uświetniła delegacja z francuskiego miasta Noidans lès Vesoul przebywająca właśnie z wizytą w Lwówku Śląskim - ich mieście partnerskim.

czytaj więcej

Gaz, szambo, kanalizacja?

Co tak śmierdzi?

To pytanie od kilku dni zadają mieszkańcy zachodniej i centralnej części miasta, a w komentarzach do artykułów pojawiają się wpisy takie jak ten: Miałem otwarte okno, na zewnątrz ZNOWU śmierdzi jakimś gazem, nawozem, że idzie się porzygać, co się dzieje ?

czytaj więcej

„Na straganie w dzień targowy takie słyszy się rozmowy”

Policja wlepia mandaty przy targowisku

Mam do was prośbę, czy moglibyście wyjaśnić nurtującą mnie i jak podejrzewam wielu mieszkańców Lubania sprawę? Chodzi o wyłączenie wielu miejsc parkingowych znajdujących się przy lubańskim targowisku. Tej i podobnej treści maile z pytaniami otrzymujemy od kilku dni na naszą redakcyjną skrzynkę pocztową.

czytaj więcej

Już w szkołach

Elementarz czeka na lubańskich pierwszaków

Ta zmiana zelektryzowała rodziców i nauczycieli w całym kraju. Po tym jak Sejm znowelizował ustawę o systemie oświaty, darmowe podręczniki stały się faktem. Jak to będzie wyglądało w praktyce?

czytaj więcej

Wystartowała kampania – są pierwsze obietnice

Park rekreacyjno-turystyczny na Kamiennej

To właśnie dziś oficjalnie startuje kampania wyborcza do samorządów. W wywiadzie, którego udzielił urzędnikowi z Łużyckiego Centrum Rozwoju, burmistrz Arkadiusz Słowiński, już złożył pierwszą dużą obietnicę wyborczą.

czytaj więcej

Czas na zmiany?

Monitoring na wyczerpaniu

Przy okazji ostatniego incydentu z bąbelkami w naszej nowej, pięknej fontannie zastanawialiście się czy żartownisiów uchwyciło czujne oko kamery monitorującej ten obszar. Dziś wiemy już, że nic takiego miejski monitoring nie zaobserwował. Okazuje się, że wszyscy elektroniczni strażnicy w naszym grodzie są już nieźle wysłużeni i czas pomyśleć o zmianach w tej kwestii.

czytaj więcej

Z przymrużeniem oka

Co umyć - garnki czy głowę?

Zbliża się kampania wyborcza, a tu w naszej nowiutkiej fontannie już zaczyna się bicie przedwyborczej piany. Ubiegłej nocy ktoś postanowił zrobić psikusa i wlał do świeżo wyremontowanej ozdoby Lubania niezidentyfikowany detergent. Efekt widać na zdjęciu.

czytaj więcej

Niby malowane a nie ma

Gdzie te zebry?

I nie chodzi tu o ogród zoologiczny, a o miejski folwark zwany Lubaniem. Temat dotyczy drogowych oznaczeń poziomych, czyli tak zwanych zebr i linii rozdzielających. Z tego co widać na zdjęciach poniżej nie były one odświeżane od kilku dobrych lat.

czytaj więcej

Czy to prawda?

Drzewa z Gajowej do wycinki

Jak bumerang powraca temat remontowanej właśnie ulicy Gajowej. Tym razem dotarły do nas informacje, że aby ratować sytuację ze zbyt obniżoną nawierzchnią drogi, inwestor planuje wycinkę rosnących na tej ulicy drzew. 

czytaj więcej

Termomodernizacja gimnazjum

Ruszy remont za 875 tys. zł

Niebawem rozpocznie się remont budynku Gimnazjum nr 1 im. S.Wyspiańskiego przy ul. Skalniczej 3 w Lubaniu. Szkoła ma swoją siedzibę w budynku z lat 60-tych i ze względu na zły stan techniczny wymaga kompleksowych prac termomodernizacyjnych. Ich koszt jest spory, dlatego lubański magistrat poszukał dofinansowania. Z powodzeniem.

czytaj więcej

Nikt nie kwapi się do pomocy

Mieszkańcy skazani na siebie

Mieszkańcy ulic Stromej i Strzeleckiej w Lubaniu przy każdych intensywnych opadach deszczu obawiają się o swój dobytek. Od lat regularnie są zalewani. Ostatnio woda wdarła się do pomieszczeń miesiąc temu. Wszystko to przez brak odpowiedniego odpływu wody przy ich posesjach. Niestety, odpowiedzialni za taki stan rzeczy od dłuższego czasu nic z problemem nie robią.

czytaj więcej

WYNIKI: Jak oceniasz pracę burmistrza?

„Jest szansa na pierwszą turę”

Prawie dwa tysiące osób oceniło pracę burmistrza Lubania Arkadiusza Słowińskiego w sondzie na naszym portalu. Okazuje się, że nie odbiegamy za bardzo od krajowych norm.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 Następna Ostatnia