Czwartek, 24 sierpnia 2017r.

Imieniny: Jerzego, Bartosza, Haliny

Strona główna / Miasto

Miasto

Jutro głosowanie

Czy radni zaostrzą sobie kary?

W ostatnim czasie wystąpiliśmy do władz samorządowych o udostępnienie informacji na temat obecności radnych wszystkich szczebli na sesjach i ich frekwencji na posiedzeniach komisji. Danych jeszcze nie otrzymaliśmy, ale już jesteśmy ich wyjątkowo ciekawi. Coś musi być na rzeczy, bowiem na jutrzejszej Sesji Rady Miasta pojawi się projekt uchwały, która zaostrzy kary za nieobecności na tych spotkaniach.

czytaj więcej

Inwestycje w 2014

Lubań placem budowy w 2014?

Jakie inwestycje zostaną przeprowadzone w Lubaniu w przyszłym roku i jak zostaną sfinansowane? Oto plany, które znalazły się w projekcie budżetu na rok 2014.

czytaj więcej

Lubań

Wypadek na Jeleniogórskiej

W niedzielę, 16.11.2013r.  w godzinach popołudniowych, na skrzyżowaniu ul. Jeleniogórskiej i ul. Głównej doszło do kolizji dwóch aut.

czytaj więcej

Kolejna wizyta najmłodszych

Przedszkolaki u burmistrza

Wczoraj Burmistrz Miasta  Lubania, Arkadiusz Słowiński, po raz kolejny gościł w swoim gabinecie gromadkę dzieci. Odwiedzili go wychowankowie  Przedszkola Miejskiego nr 1 w Lubaniu, którzy przybyli zobaczyć jak wygląda praca lubańskiego magistratu.

czytaj więcej

Edycja 2013

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Miło jest nam poinformować, że młodzież z lubańskich szkół podstawowych i gimnazjów znalazła się wśród laureatów tegorocznej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” - jedynej takiej kampanii w Polsce, która już od 12 lat nie tylko edukuje poprzez ulotki, plakaty czy scenariusze zajęć, ale także nagradza zaangażowanie i własne inicjatywy uczniów.

czytaj więcej

Będzie podwyżka?

Ilu mieszkańców nie płaci ze wywóz śmieci?

W Lubaniu opłaty za wywóz śmieci naliczane są od osoby i tak koszt dla każdego mieszkańca segregującego odpady to 15 zł, a dla tych, którzy zdecydowali się, że w dalszym ciągu wszystko wrzucać będą do jednego pojemnika, kwota to 19 zł.

czytaj więcej

O czym dyskutowano?

Pierwsze spotkania z radnymi za nami

Czego oczekują mieszkańcy od radnych swojego okręgu na spotkaniach? Z jakimi problemami i oczekiwaniami przychodzą? Jak duże mają wymagania względem swoich przedstawicieli? Po pierwszych dwóch spotkaniach możemy wskazać co doskwiera mieszkańcom Lubania.

czytaj więcej

Lubań

Bezpłatne znakowanie psów

Uwaga właściciele czworonogów! Burmistrz miasta informuje, że rozpoczęła się bezpłatna akcja oznakowywania psów mikroczipem. Niestety nie dotyczy ona kotów.

czytaj więcej

Uniegoszcz

Ul. Główna wkrótce przejezdna

Mieszkańcy Uniegoszczy z rosnącą niecierpliwością obserwują przeciągające się prace na ul. Głównej związane z budową sieci wodno kanalizacyjnej na tej ulicy. Już w połowie ubiegłego miesiąca LPWiK zapewniał nas, że do końca października droga ta będzie przejezdna.

czytaj więcej

Sesja Rady Miasta

Komisja Rewizyjna zajmie się przetargiem

Dziś, w efekcie listu otwartego do Burmistrza, zebrała się Rada Miasta Lubań. Wszystko to, aby jak najszybciej rozwiać wątpliwości dotyczące przetargu na przygotowanie posiłków dla podopiecznych MOPS-u.

czytaj więcej

Kwiaty pod kurhanem Piłsudskiego

11 listopada w Lubaniu

Dziś w całym kraju organizowane są oficjalne obchody Święta Niepodległości. Dokładnie 95 lat temu Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową, powierzając mu tym samym, misję stworzenia rządu narodowego. Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość.

czytaj więcej

Happening na lubańskim rynku

Nowoczesny patriotyzm

Wczoraj na lubańskim rynku uczniowie Gimnazjum nr 3 zaprezentowali swój pomysł na obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Pomysł niesztampowy i na pewno interesujący.

czytaj więcej

Prace trwają

Młynówka pod kontrolą

W minionych latach kanały Młynówki miały niską drożność i sprawiały sporo problemów osobom mieszkającym w pobliżu, dochodziło tam do częstych podtopień. Obecnie miasto kontynuuje prace podjęte jeszcze w roku 2012 nad uporządkowaniem prawobrzeżnej i lewobrzeżnej Młynówki.

czytaj więcej

Spotkania z radnymi miejskimi

Radni do Waszej dyspozycji

Zbliżające się spotkania z radnymi to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć efekty pracy Rady Miasta oraz zadać nurtujące nas pytania. Będzie to również dobry moment, aby omówić problemy i potrzeby naszej nabliższej okolicy. Może to być znaczący argument, biorąc pod uwagę fakt, że to jedno z ostatnich takich spotkań przed najbliższymi wyborami samorządowymi.

czytaj więcej

Oficjalnie podpisana

Umowa partnerska z Zaclerem

Efekty współpracy pomiędzy naszym powiatem a czeskim Žacléřem są widoczne nie od dzisiaj. Teraz postanowiono to sformalizować. Wybór Žacléřa nie był przypadkowy. Powiat Lubański od kilku lat podejmuje z tym miastem szereg inicjatyw proturystycznych, co niewątpliwie wzmacnia siłę ich oddziaływania.

czytaj więcej

Wszystkich Świętych

Bezpłatne przejazdy środkami komunikacji miejskiej

Uprzejmie informujemy mieszkańców miasta Lubań, że w dniu 01 listopada 2013 roku – Wszystkich Świętych można korzystać z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej. Ponadto - wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców – podobnie jak w roku ubiegłym Urząd Miasta umożliwia przejazdy z 50% ulgą na wybranych liniach w okresie poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych (od poniedziałku 28.10.2013 do czwartku 31.10.2013).

czytaj więcej

Kiedy i za ile?

Ulica Żymierskiego zmieni nazwę?

Nie tylko o stołówce mówiono na wczorajszej sesji Rady Miasta. Poruszono również temat zmiany nazwy ulicy Żymierskiego na inną. Kto za to zapłaci i kogo uczcić nową nazwą zamierza komisja ds. nazewnictwa ulic?

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 Następna Ostatnia