Niedziela, 22 października 2017r.

Imieniny: Halki, Filipa, Salomei

Strona główna / Miasto

Miasto

Muzeum Regionalne w Lubaniu

Nowe eksponaty

W roku 2013 Muzeum Regionalne zakupiło sporo nowych eksponatów, związanych z historią Lubania i regionu. Uruchomiono również nową komórkę muzeum - pracownię archeologiczną, która prężnie prowadząc prace szybko okazała się źródłem finansowych i rzeczowych zysków.

czytaj więcej

Kurs komputerowy dla seniorów

Komputer bez tajemnic

Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu zaprasza na organizowany w ramach inicjatyw lokalnych bezpłatny kurs komputerowy dla seniorów.

czytaj więcej

Podpisano umowę

Garaże będą oświetlone

Już moga zacząć się cieszyć użytkownicy garaży na terenie osiedla „PIASTÓW II”. W lutym bieżącego roku powinni się doczekać oświetlenia.

czytaj więcej

Wybrali trzecią opcje

Powiat w sprawie CBA

Dziś zebrała się Rada Powiatu, aby przegłosować wniosek w sprawie jednego z rajców. Jerzy Dulnik – bo o nim mowa - pracując w Agencji Nieruchomości Rolnych, miał jednocześnie prowadzić własną działalność gospodarczą. Sprawa jest o tyle ciekawa, że dotyczy lat 2010-2011, a dopiero teraz ujrzała światło dzienne.

czytaj więcej

Obietnice bez pokrycia... ciąg dalszy

(NIE) wszystkie dzieci nasze są?

Rodzice dzieci zameldowanych w gminie zapłacą mniej za opiekę w żłobku niepublicznym niż tych zameldowanych w mieście. Taki jest efekt decyzji naszych lokalnych włodarzy.

czytaj więcej

Trzecie miejsce w kraju

Nasz powiat w gronie najlepszych

7 stycznia br. Związek Powiatów Polskich ogłosił listę laureatów Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2013 roku. Po raz drugi powiat lubański uplasował się na trzecim miejscu w kraju w kategorii powiatów do 60 tysięcy mieszkańców, uzyskując tym samym tytuł ,,Laureata Rankingu Powiatów”. Ranking Powiatów 2013 roku nasz powiat zakończył z wynikiem 35625 punktów. Honorowy Patronat nad Rankingiem sprawują Newsweek Polska, Dziennik Warto Wiedzieć oraz Magazyn Gospodarczy FAKTY.

czytaj więcej

FOTOGALERIA

22 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 22. Jak co roku na ulice Lubania wyruszyli wolontariusze by zbierać datki na na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej dla seniorów.

czytaj więcej

Pełne zaskoczenie!

Parking znów płatny

Z początkiem tego roku zmienił się operator płatnego parkingu przy ul. Spółdzielczej w Lubaniu. Mieszkańców zaskoczyła skrupulatność jego pracy. Mandaty sypią się jak z rękawa, więc pamiętajmy o uiszczeniu opłaty parkingowej.

czytaj więcej

Komunikat Straży Miejskiej

Nie płać mandatu – okaż dokument

Pojemniki na odpady – czy zaopatrzyłaś/łeś się w nie zgodnie ze swoją deklaracją? Zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach do obowiązków właściciela nieruchomości należy wyposażenie nieruchomości w pojemniki na odpady komunalne.

czytaj więcej

Cykl "od A do Z"

To będzie rok !

Nie trzeba być wielkim wróżbitą, by zauważyć, że czeka nas rok trudny, ale niezmiernie fascynujący. Przede wszystkim będzie niezwykle intensywny - gęsty od różnych wydarzeń i wzruszeń, ale również wymagający, męczący i po prostu decydujący. I to nie tylko w skali kraju, ale także w perspektywie lokalnej. 

czytaj więcej

Kwiatki z miasta

Pierwsze wrażenie

Wiele się mówi jak to nasze miasto pięknieje niemal z dnia na dzień. Powtarza się ile to pracy nie włożono w promocję, wizerunek, wciąż pojawia się wiele tego typu stwierdzeń. Dlatego dziwi nas, że już od długiego czasu w centrum miasta straszy zdemolowana tablica kierunkowa.

czytaj więcej

List otrzymany na kontakt eLuban.pl

"Z notatnika starego zrzędy"

Już siódmy tydzień mija od czasu, gdy poinformowałem Urząd Miejski o zniknięciu z ul. Zawidowskiej znaku drogowego "Czerwony Krzyż" (bardziej fachowo określony jako D22, chociaż raczej powinien tam być znak D21) przy wjeździe do szpitala. W odpowiedzi otrzymałem informację, kto jest zarządcą drogi. Oczywiście byłem i jestem świadomy, że Urząd Miejski nie jest bezpośrednim adresatem takich uwag, w swej naiwności miałem jednak nadzieję, że sprawie "nadany zostanie bieg" tym bardziej, że dla  ułatwienia podałem "podpowiedź": znak (nieco zmaltretowany) leży w trawie - prawdopodobnie został usunięty w czasie prac energetycznych.

czytaj więcej

Podsumowań ciąg dalszy...

Burmistrz podsumowuje 2013

Na naszym portalu prezentowaliśmy jak miniony rok podsumował wójt oraz starosta. Skoro wiemy jakimi dokonaniami w 2013 roku pochwaliły się włodarze gminy i starostwa, nadszedł czas na miasto. Zobaczcie, co o ubiegłym roku, ma do powiedzenia burmistrz miasta Lubań Arkadiusz Słowiński, w filmiku przygotowanym przez Łużyckie Centrum Rozwoju.

czytaj więcej

Informacja od czytelników

"Strach z domu wyjść..."

Dzielnica Uniegoszcz, która  w ostatnim czasie zyskała na znaczeniu wśród mieszkańców miasta Lubań, boryka się nadal z prozaicznymi problemami. Mieszkańcy ul. Różanej (wyjazd w kierunku Radostowa) od kilku lat walczą o położenie chodnika wzdłuż tej drogi. Powyżej do końca terenów, które stanowi Uniegoszcz nie uświadczymy już ani kawałka chodnika, a pobocza to rowy melioracyjne. 

czytaj więcej

Miasto dostało prawie 200 tyś

Więcej w budżecie

Jak wyczytać możemy na stronie Lubańskiego Klubu Obywatelskiego nasze miasto ostatniego dnia minionego roku otrzymało dobrą informację. Do naszego budżetu wpłynęło dodatkowe ponad 200 tyś zł., które przeznaczone zostanie na…

czytaj więcej

Od A do Z

Z bólem zęba do Starosty

Każda choroba w okresie świątecznym to wielki pech, ale już ból zęba –jak się okazuje– to pełna katastrofa, bowiem praktycznie na naszym terenie nie da się znaleźć żadnej fachowej pomocy w tym zakresie. 

czytaj więcej

Gimnazjum nr 3

Orszak Trzech Króli

Lubańskie Gimnazjum nr 3 po raz kolejny zaskakuje swymi pomysłami i zaprasza wszystkich mieszkańców miasta i okolic do wzięcia czynnego udziału w organizowanym po raz pierwszy w Lubaniu „Orszaku Trzech Króli”.

czytaj więcej

Szybka decyzja

Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta

W ostatni dzień roku na nadzwyczajnej sesji zebrali się radni miejscy, aby przegłosować zmianę budżecie mijającego roku. Przekazali do ZGiUKu ponad 180 tyś zł.

czytaj więcej

Miasto zdobywa wyróżnienie

Lubań przyjazny seniorom

Lubań został dostrzeżony w konkursie „Samorząd przyjazny Seniorom 2013 – przyjazna przestrzeń publiczna”. Nasze miasto otrzymało specjalne wyróżnienie.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 Następna Ostatnia