Piątek, 23 czerwca 2017r.

Imieniny: Wandy, Zenona

Strona główna / Miasto

Miasto

Cykl „od A do Z”

Bez zmian

Niewiele zmienia się jeśli chodzi o skalę zadłużenia lokatorów w opłatach czynszowych, które wynikają z tytułu najmu lokali komunalnych w Lubaniu. Rok temu wynosiło ono ogółem dobrze ponad 2 miliony złotych i dzisiaj nadal kształtuje się na zbliżonym poziomie. 

czytaj więcej

Nowy standard

Remont budynku policji

W połowie września br. rozpoczął się remont siedziby Komendy Powiatowej w Lubaniu. Trwające prace są częścią ogólnopolskiego program standaryzacji komend i komisariatów policji zaplanowanego na lata 2013-2015.

czytaj więcej

ŁCR

Budujemy Strategię

Od października ubiegłego roku trwa budowanie strategii rozwoju miasta Lubań. Tworzą ją sami lubanianie - przedstawiciele różnych środowisk: instytucji, firm i grup społecznych – łącznie grubo ponad 100 osób. Spotykają się oni na zajęciach warsztatowych, zorganizowanych w sześciu zespołach tematycznych: gospodarka i infrastruktura, bezpieczeństwo, ekologia i zdrowie, turystyka, edukacja i kultura, sport.

czytaj więcej

Ziemia Lubańska

Rusza plebiscyt na Sportowca Roku!

Burmistrz Miasta Lubań organizuje plebiscyt na Sportowca Roku Miasta Lubań. Kluby sportowe działające na rzecz mieszkańców Lubania, wytypują zawodników, którzy reprezentowali klubowe barwy i w sezonie sportowym 2012/2013 wyróżnili się swymi dokonaniami sportowymi na rzecz promocji miasta Lubań. Sylwetki i zdjęcia kandydatów będą publikowane w „Ziemi Lubańskiej”.

czytaj więcej

Empatia czy ekonomia?

Schronisko w Lubaniu?

Już od jakiegoś czasu poszukiwane jest miejsce na utworzenie schroniska dla zwierząt. Na jedno z miejsc, gdzie takowe miałoby się znaleźć wytypowane przez Związek Gmin „Kwisa” jest obiekt po byłym ośrodku tresury psów Straży Granicznej. Czy taka lokalizacja może być dla Lubania korzystna?

czytaj więcej

Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej

Po Dniu bez Samochodu

Hasło tegorocznej Kampanii Europejskiej ETZT i EDbS, popularnie nazywanej Dniem bez Samochodu, brzmiało „Czyste powietrze to Twój ruch” i idealnie pasowało do tradycyjnie organizowanego u nas rajdu pieszo-rowerowego i wędrówek z leśnikami.

czytaj więcej

Zarządzanie kryzysowe

Sympozjum OSSSG w Lubaniu

Dyskusja nad problematyką doskonalenia zarządzania kryzysowego w sytuacjach wystąpienia zagrożeń bezpieczeństwa wewnętrznego, stworzenie forum wymiany myśli, poglądów oraz doświadczeń naukowych i aplikacyjnych w zakresie reagowania i zarządzania informacją w sytuacji kryzysowej, wskazanie kierunków osiągania porozumienia oraz stworzenie interdyscyplinarnej przestrzeni współpracy między służbami zaangażowanymi w szeroko rozumiane reagowanie w sytuacjach kryzysowych - to cele sympozjum naukowego ,,Optymalizacja procesów zarządzania kryzysowego”, które odbyło się 3 października 2013 r. w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

czytaj więcej

Pomagamy Kamilowi

Pytanie na Śniadanie TVP o Kamilu

W sobotni poranek (05.10) w programie  „Pytanie na Śniadanie”  TVP wyemitowało materiał o mieszkańcu Lubania Kamilu Nowosielskim, u którego stwierdzono raka mózgu.

czytaj więcej

IV Łużycki Konkurs Plastikowych i Kartonowych Modeli Redukcyjnych 2013

Czołgi w lubańskim Trecie

Jeszcze jutro (06.10) będzie można zobaczyć w Lubańskim Trecie wystawę pokonkursową plastikowych i kartonowych modeli redukcyjnych. W sumie niemal 230 zminiaturyzowanych obiektów wykonanych z zegarmistrzowską precyzją.

czytaj więcej

Lubań

Nietrzeźwa matka trójki małoletnich dzieci

Zatrzymana przez lubańskich policjantów nietrzeźwa matka odpowie przed sądem za narażenie swoich małoletnich dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu. Grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

czytaj więcej

Będzie RIPOK w Lubaniu

Akt inauguracyjny podpisany

Mógłbym dziś mówić wyłącznie o naszej samorządowej i biznesowej skuteczności, ale przy takim ujęciu sprawy musiałbym przemilczeć rzecz najważniejszą – pokorę.

czytaj więcej

Konferencja

Służby w pokoju

W środę, w auli ZSP. im Adama Mickiewicza w Lubaniu odbyła się konferencja prezentująca działania wojska i służb państwowych prowadzonych po zakończeniu II Wojny Światowej.

czytaj więcej

Po Lubaniu

Komunikacją miejską jedziemy

Komunikacja miejska działa w naszym mieście od 1989 roku. Swego czasu był to bardzo popularny środek transportu. A jak to wygląda dziś? Sprawdziliśmy czy na co dzień komunikacja miejska może być alternatywą dla samochodu.

czytaj więcej

Cykl „od A do Z”

Wołanie o parking

Parking w tej okolicy jest koniecznością. Dobrze o tym wiedzą funkcjonariusze policji w Lubaniu, użytkownicy ul. Sikorskiego w tym mieście, a przede wszystkim mieszkańcy położonego tu bloku spółdzielczego.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 |  Następna Ostatnia