Piątek, 15 grudnia 2017r.

Imieniny: Niny, Celiny, Waleriana

Strona główna / Miasto

Miasto

Co ze schroniskiem?

W polityce susza

We wtorek informowaliśmy Was o oficjalnym stanowisku Burmistrza Lubania Arkadiusza Słowińskiego w sprawie schroniska dla zwierząt, które ma powstać pod Lubaniem. Znalazło się w nim sporo wątpliwości do projektu i zarzutów wobec Związku Gmin „Kwisa”. Wczoraj owo stanowisko miało być przekazane Zarządowi Związku.

czytaj więcej

Co jeszcze się działo?

Sesja Rady Miasta

Tematy schroniska i ulg dla przedsiębiorców to nie jedyne wydarzenia z wczorajszej Sesji Rady Miasta Lubań.

czytaj więcej

Schronisko – co dalej?

Więcej pytań niż odpowiedzi?

Nie maleje ilość pytań związanych z tworzeniem schroniska pod Lubaniem przez Związek Gmin Kwisa. Dziś oficjalne stanowisko w tej sprawie przedstawił radnym Burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński.

czytaj więcej

Ulgi podatkowe dla przedsiębiorców

Krok w dobrą stronę

O tym jak ważne są nowe inwestycje nie trzeba nikogo przekonywać. Nowe firmy to bowiem nie tylko dodatkowe dochody z podatków, ale również miejsca pracy dla mieszkańców. Dziś, w czasie sesji rady miasta, podjęto uchwałę, która dodatkowo może zachęcić do ulokowania swojego zakładu w naszym mieście.

czytaj więcej

Oświetlenie w mieście

Będzie jaśniej

Trzy miejsca doczekały się nowego oświetlenia – kompleks garażowy na Osiedlu Piastów, zaplecze ulicy Spółdzielczej i zbieg ulic Robotniczej i Hutniczej. Łączny koszt wykonanych robót to ponad 45 tys. złotych.

czytaj więcej

Aktualizacja

Pożar w Kościelniku

Dziś, około godziny 18  rozpoczął się groźnie wyglądający pożar w Kościelniku - płonęły zabudowania gospodarcze tuż obok budynku mieszkalnego.

czytaj więcej

Konkurs na stanowisko

Dyrektor biblioteki rezygnuje

Na początku marca br. dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Lubaniu – Małgorzata Piotrowska – złożyła rezygnację z pełnionej funkcji na ręce Burmistrza Arkadiusza Słowińskiego. Już został ogłoszony konkurs na to stanowisko.

czytaj więcej

ŁCR zaprasza na partyjkę

Porozmawiajmy o szachach...

Szachy uczą logicznego, ścisłego myślenia i rozwijają wyobraźnię. Bez niej nawet najlepszy rachmistrz byłby przy szachownicy bezradny. Szachy to jednak nie tylko umiejętność szybkiego myślenia i przewidywania ruchów przeciwnika. Jak żaden inny sport, uczą umiejętności przydatnych nie tylko w codziennym życiu, ale również w prowadzeniu biznesu oraz nauce w szkole.

czytaj więcej

Kolejna inwestycja w mieście

Automatec inwestuje w Lubaniu

Do końca roku firma Automatec wybuduje w Lubaniu swoją nową siedzibę, której wizualizację możecie zobaczyć powyżej. Koszt inwestycji to około 10 milionów złotych. Docelowo w firmie zatrudnienie ma znaleźć dodatkowo około 60 osób.

czytaj więcej

Imka będzie w strefie

Strefa ekonomiczna rośnie

Komitet Rady Ministrów przyjął 13 marca projekt rozporządzenia w sprawie rozszerzenia kamiennogórskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Zakłada on włączenie do niej 84 ha i wyłączenie 37 ha. W efekcie jej powierzchnia zwiększy się o ponad 46 ha. Terenu i miejsc pracy ma przybyć także w mieście i gminie Lubań.

czytaj więcej

Kwiatki z miasta

"Niezły bajzel"

Jeden z naszych czytelników zadzwonił do naszej redakcji, z prośbą o interwencję. Okazuje się, że po realizacji jednej z miejskich inwestycji, cały gruz oraz ziemia wydobyta przy pracach ziemnych, trafiła zamiast na wysypisko, tuż obok jego domu, na przedłużenie ulicy Górniczej w Lubaniu.

Udaliśmy się do siedziby PEC, aby zapytać o cały ten bałagan.

 

 

czytaj więcej

Ranking Ministerstwa Finansów

W Lubaniu bogato czy biednie?

Ministerstwo Finansów przygotowało swoisty ranking najbiedniejszych i najbogatszych gmin w całym kraju. Jak, jako mieszkańcy Lubania, wypadamy na tle okolicznych miejscowości?

czytaj więcej

Wiosenne porządki

„Pieski” problem

Dzięki wspaniałej pogodzie za oknem, namacalnie doświadczyć możemy nadchodzącej wiosny. Niedługo wszyscy tłumnie przeniesiemy się nieco bliżej natury. Miasto już rozpoczęło działania, aby nasz kontakt z łonem natury nie skończył się nadepnięciem na „minę”.

czytaj więcej

Złote rozwiązanie

Lubań się bogaci?

Jeśli przyjąć, że milczenie jest złotem to Rada Gospodarcza w Lubaniu już zaczęła nasze miasto wzbogacać. Okazuje się, że mimo szumnych zapowiedzi o jakiekolwiek informacje na temat jej działań, wyjątkowo trudno.

czytaj więcej

Urząd Miasta i Rada Gospodarcza zaprasza:

Spotkaj się z Kamilem Cebulskim

Polecamy ciekawą inicjatywę Urzędu Miasta, który zaprasza mieszkańców miasta, przedsiębiorców oraz osoby zaangażowane w biznes do udziału w wykładzie pt. „Myśleć jak Milionerzy”, który poprowadzi Pan Kamil Cebulski – rektor szkoły ASBIRO okrzyknięty przez media „najmłodszym polskim milionerem”.

czytaj więcej

Nowe ceny

Drożej za wodę i ścieki

Podczas XLVIII Sesji Rady Miasta Lubań rajcy miejscy przyjęli jednogłośnie nowe stawki za wodę i ścieki, które będą obowiązywały od 1 kwietnia 2014 roku.

czytaj więcej

10 letnia strategia dla Lubania

Co z Lubaniem? – Punkt trzeci

Tłumaczymy trzeci punkt strategii dla Lubania. Lektura dwóch poprzednich punktów przyniosła oczywiste wnioski, ten także nie wyróżnia się specjalną innowacyjnością - mamy zamiar lepiej wykorzystywać nasze położenie przy autostradzie A4 i drodze krajowej numer 30.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 Następna Ostatnia