Środa, 22 listopada 2017r.

Imieniny: Cecylii, Wszemily, Stefana

Strona główna / Miasto

Miasto

Rejestrowane imprezy

Inwestycja niedawno otwartego i udostępnionego dla najmłodszych placu zabaw przy ulicy Łącznej w Lubaniu okazała się strzałem w dziesiątkę. Jest jednak pewien szkopuł, bowiem obiekt ten cieszy się wysokim zainteresowaniem nie tylko wśród rodziców chcących spędzić czas ze swymi pociechami na świeżym powietrzu, ale również...amatorów wyskokowych napojów, którzy nieświadomi bycia w centrum uwagi jednej z kamer monitoringu miejskiego - popełniają wykroczenie za wykroczeniem.

czytaj więcej

Festiwal Cygański Tabor

Cygański Tabor powrócił!

Końcówka wakacji w Lubaniu była bardzo kolorowa. 26 sierpnia koncertujący na rynku romscy muzycy obudzili cygańską duszę w roztańczonej publiczności. Dzień rozpoczął się dawką wiedzy a zakończył koncertem Bogdana Trojanka. Pięknie pokazał się na scenie nasz rodzimy zespół – Kałe Jakha.

czytaj więcej

Uwaga przedsiębiorcy!

W dniu 30 września 2017 roku upływa termin opłacenia trzeciej raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów zawierających alkohol w 2017 roku.

czytaj więcej

Z redakcyjnej poczty

Robale w śmietniku

Na redakcyjną pocztę otrzymujemy wiele ciekawych informacji, jednak po obejrzeniu tego filmiku wpadliśmy w osłupienie. No jak? - ciśnie się na usta. Osobom wrażliwym, przed obejrzeniem wideo, zalecamy odstawienie posiłku.

czytaj więcej

Lubań

Modernizacja ZGiUK z wyróżnieniem

Gdy lubański ZGiUK przejął budynek przy ul. Bankowej, zapowiedziano gruntowny remont. Dziś trzeba przyznać, że efekt był zaskakujący. Duże zmiany zaszły nie tylko w samym obiekcie, ale i jego otoczeniu.

czytaj więcej

Już we wrześniu ruszą prace

Dom Solny do remontu

Dziś samorząd podpisał z wykonawcą umowę na realizację prac zabezpieczających Dom Solny. Znaczną część kosztów pokryje dotacja przyznana przez MKiDN.

czytaj więcej

04-07 września

Wystawa z okazji Roku Reformacji

Parafia Ewangelicka w Lubaniu zaprasza na wystawę z okazji Roku Reformacji. Wystawa połączona będzie z prezentacją historii Kościoła Ewangelickiego Marii Panny w Lubaniu oraz cyklem wykładów.

czytaj więcej

Szlachetna Paczka

Poszukiwani SuperW!

To najważniejszy czas w roku dla Szlachetnej Paczki i Akademii - poszukujemy 13 500 SuperW w całej Polsce, którzy przygotują pomoc dla potrzebujących rodzin oraz dzieci. Od tego, ilu wolontariuszy zaangażuje się w Paczkę i Akademię zależy skala udzielonej pomocy. W Lubaniu poszukujemy 20 wolontariuszy.

czytaj więcej

Dzień Górnych Łużyc

Dziś mija 671 lat od powołania Związku Sześciu Miast, na pamiątkę tego wydarzenia 21 sierpnia obchodzony jest Dzień Górnych Łużyc. Z tej okazji na lubańskiej Wieży Brackiej czwarty rok z rzędu zawisła żółto-niebieska flaga Górnych Łużyc.

czytaj więcej

Lubań

Lubań w bańce

W sobotę 19 sierpnia br. bańki mydlane przegoniły chmury zbierające się nad Lubaniem. Bubble Day pokazał, że wszyscy uwielbiają zabawę z bańkami.

czytaj więcej

Środek lata a zima wciąż straszy

Miejskie trakty wciąż dziurawe

Mimo upływających miesięcy ulice Spółdzielcza i Ratuszowa po zimowych mrozach nie doczekały się porządnego łatania dziur. Jak mówi jedna z naszych czytelniczek, wczoraj na ulicy Spółdzielczej wpadła w dziurę najprawdopodobniej uszkadzając auto.

czytaj więcej

Lubań

Bubble day

19 sierpnia od godziny 11:00 na lubańskim rynku zaroi się od baniek mydlanych.

czytaj więcej

Jak nie wiadomo o co chodzi...

Opór urzędniczej materii

Nasza czytelniczka spotkała się wczoraj z czymś co nazwać można „oporem urzędniczej materii”. Wszystko to za sprawą ludzkiego odruchu, którym kierowała się kobieta. Na jednej z dróg biegnących przez miasto zobaczyła przejechanego kota i postanowiła interweniować.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia