Piątek, 28 lipca 2017r.

Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora

Strona główna / Miasto

Miasto

Wspomnienie

Naczelnik Eugeniusz Konat

Od początków istnienia rodzaju ludzkiego konstrukcja życia wygląda tak samo. Rodzimy się i umieramy, wypełniając czas między tymi ważnymi momentami czynami, które decydują czy żyć będziemy po śmierci w pamięci innych. Przed kilku dniami pożegnaliśmy Eugeniusza Konata, który jako ostatni piastował stanowisko Naczelnika Miasta Lubań. By zachować żywymi wspomnienia o Panu Eugeniuszu, kilka słów skreślił Zdzisław Bykowski.

czytaj więcej

Spotkanie z maturzystami z lubańskich szkół

Zawód policjant

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej oraz im. Adama Mickiewicza w Lubaniu odbyło sie spotkanie z maturzystami, podczas którego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zaprezentowali wymogi dotyczące kandydatów do policji oraz możliwości rozwoju i kształcenia się w służbie.

czytaj więcej

Otwarcie wystawy "Minerały Zachodnich Sudetów"

Kosmiczna wystawa

Jutro z pompą zostanie otwarta lubańska wystawa minerałów. Sprawdziliśmy – są tam prawdziwe skarby.

czytaj więcej

Przedsiębiorco pamiętaj!

W dniu 31 maja 2017 roku upływa termin: opłacenia drugiej raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów zawierających alkohol w 2017 roku.

czytaj więcej

122 miasta otrzymają 2,5 mld zł

Dysfunkcyjny Lubań

Ministerstwo Rozwoju przygotowało plan wsparcia 122 miast w Polsce, które utraciły swoje funkcje społeczno-gospodarcze. Wsparcie dla dysfunkcyjnych miast w wysokości 2,5 miliarda złotych to dobra wiadomość, gorzej że dotyczy również Lubania.

czytaj więcej

Dewastacje na amfiteatrze

Lubański magistrat powoli rozpoczął przygotowywać miejski amfiteatr do zbliżających się obchodów dni miasta. Jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi posprzątano liście i naprawiono rynny przy szatniach za sceną. Niestety w trakcie świąt wandale zniszczyli całą wykonaną pracę.

czytaj więcej

Pożegnanie Eugeniusza Konata

14 kwietnia 2017 r. odszedł zasłużony mieszkaniec naszego miasta - Eugeniusz Konat. Uroczystości żałobne odbędą się 20 kwietnia br. o godz. 13.00 na Cmentarzu Komunalnym w Lubaniu.

czytaj więcej

Nie płacisz?

Komornik ściągnie zaległości za wywóz śmieci

260 zł - tyle wynosi średnio zadłużenie mieszkańca Lubania zalegającego z opłatą za odbiór śmieci. Tuż po świętach magistrat rozpoczął doręczanie około 2000 upomnień do nierzetelnych płatników. To ostatni dzwonek na uregulowanie należności bez ponoszenia kosztów komorniczych.

czytaj więcej

Wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora, a w nim: jarmark wielkanocny, imprezy prezentujące postać Marii Magdaleny oraz koncert muzyki filmowej.

czytaj więcej

Życzenia samorządu Miasta Lubań

Życzymy Państwu, aby nadchodzący czas
Zmartwychwstania Pańskiego
wypełnił się domowym ciepłem,
spotkaniami z najbliższymi,
aby natchnął Państwa wiarą,
nadzieją i pozytywną energią.

czytaj więcej

Sekret św. Marii Magdaleny

Lubań już od I Niedzieli Adwentu świętuje Rok św. Marii Magdaleny. W tym czasie ma miejsce wiele inicjatyw, podkreślających wagę tej świętej dla naszego miasta.

czytaj więcej

Nowy wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora, a w nim: o projektantce mody z Lubania, o tym kto wygrał bitwę o Basztę i o lubańskim wirtualnym cmentarzu.

czytaj więcej

Uniegoszcz

Najbrzydszy cmentarz w okolicy?

Kiedy wywołaliśmy temat lubańskich nekropolii pojawiły się głosy, że i owszem w końcu zajęto się cmentarzem przy ul. Wrocławskiej i prezentuje się dobrze, przynajmniej porównując go do nekropoli przy ul. Różanej. Mieszkańcy Uniegoszczy skarżą się, że obiekt w tej części miasta wygląda najgorzej ze wszystkich okolicznych cmentarzy.

czytaj więcej

Dwie koncepcje na Słowackiego

Rondo czy skrzyżowanie?

Przed dwoma tygodniami burmistrz Arkadiusz Słowiński przedstawił dwie koncepcje zagospodarowania największego skrzyżowania w Lubaniu, mowa tu o placu przy ulicy Słowackiego. Ze skrzyżowaniem tym nawet w chwilach większego nasilenia ruchu zwykle nie ma problemu. Skąd więc taka koncepcja?

czytaj więcej

Konferencja o renowacji zabytków

23 marca w sali konferencyjnej Galerii Łużyckiej odbyło się seminarium szkoleniowe na temat renowacji zabytków. Spotkanie pod patronatem Burmistrza Miasta Lubań zorganizowała firma Remmers z Tarnowa Podgórnego.

czytaj więcej

Mogiły.pl

Wirtualny cmentarz

Z roku na rok cmentarz przy ul. Wrocławskiej w Lubaniu robi się co raz ładniejszy i zyskuje na funkcjonalności, wczoraj uruchomiono kolejne udogodnienia, które od dłuższego czasu były oczekiwane przez mieszkańców. Jest to wyszukiwarka grobów i monitoring wizyjny cmentarza przy ul. Wrocławskiej.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia