Sobota, 25 lutego 2017r.

Imieniny: Wiktora, Cezarego

Strona główna / Miasto

Miasto

Siłownia - strzał w dziesiątkę

Pomysł na budowę miejsca rekreacyjnego dla dorosłych pomiędzy blokami Osiedla Piastów okazał się strzałem w dziesiątkę. W niecałe dwa miesiące po oddaniu placu, okazuje się że zamontowane tam urządzenia są niemal cały czas oblegane.

czytaj więcej

Delegacja z Czech w Lubaniu

Wizyta w Lubaniu delegacji Klubu Czeskiego Pogranicze pod przewodnictwem burmistrza Ralska z radnymi i członkami klubu odbyła się z inicjatywy Społecznego Biura Poselskiego europoseł Lidii Geringer de Oedenberg. Zgromadzonych powitał Edward Witecki, Przewodniczący Rady Powiatowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Zaznaczył, że spotkanie jest wynikiem postanowień umowy o współpracy czesko-polskiej jaką Rada Powiatowa SLD podpisała w styczniu 2011 r.

czytaj więcej

70-lecie Cechu w Lubaniu

W minioną sobotę Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Lubaniu obchodził jubileusz 70-lecia. Historia Cechu sięga roku 1946, kiedy to polscy rzemieślnicy przybyli do Lubania z Kresów Wschodnich. Przesiąknięci koszmarem wojny znaleźli w sobie siłę i determinację aby wybudować infrastrukturę i świadczyć potrzebne usługi dla ludności.

czytaj więcej

Fotogaleria

Cmentarna kaplica oddana do użytku

Delikatnie mówiąc, kaplica na cmentarzu komunalnym w Lubaniu od lat straszyła swoim wyglądem. Do teraz. Dziś miało miejsce oficjalne otwarcie po trwającym dwa miesiące remoncie. Prosto, schludnie, przede wszystkim świeżo i przestronnie. Zapraszamy do obejrzenia galerii przedstawiającej oddane dziś do użytku wnętrze.

czytaj więcej

Pierwsze remonty chodników

Dokładnie 1 kwietnia tego roku informowaliśmy o planowanych remontach miejskich traktów. Na liście chodników wymagających pilnego remontu znalazło się 19 lokalizacji o łącznej długości około 1200 metrów bieżących. Wczoraj lubański magistrat ogłosił przetarg na remont pierwszych trzech chodników. Niestety remonty nie obejmą żadnej z zaplanowanych 19 lokalizacji.

czytaj więcej

Nie jest źle, choć nie jest też dobrze

NIK złożył zawiadomienie dotyczące UM w Lubaniu

NIK przeprowadziła kontrolę dotyczącą zlecania usług prawnych przez samorządy w województwie dolnośląskim. W efekcie do rzecznika dyscypliny finansów publicznych Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu wpłynęło zawiadomienie o nieprawidłowościach w Urzędzie Miasta Lubań. O komentarz poprosiliśmy Burmistrza Lubania Arkadiusza Słowińskiego.

czytaj więcej

Ktoś nie ogarnia!

Złe planowanie zmorą lubańskiego magistratu?

W lubańskim magistracie po raz kolejny dochodzi do sytuacji, w której ktoś czegoś nie policzył, bądź nie wziął pd uwagę. Kolejne, zaplanowane z początkiem roku zadanie rozrosło się do rozmiarów, których koszt przekracza o ponad 100 procent kwotę planowaną z początkiem roku. Mowa tu o Centrum Usług Wspólnych, które w ciągu najbliższych lat ma przynieść miastu spore oszczędności w oświacie. Jak na razie jest wręcz odwrotnie.

czytaj więcej

Za potrzebą do galerii?

Nie będzie nowego szaletu

Dokładnie we wrześniu ubiegłego roku pojawiły się pierwsze informacje dotyczące budowy nowego szaletu miejskiego w miejscu tak zwanego „Okrąglaka”. Jak zapewniali wówczas lubańscy samorządowcy zmiany będą gruntowne, a nowa toaleta będzie szczytem techniki. Przed kilku dniami podczas sierpniowej sesji Rady Miasta dowiedzieliśmy się, że zmieniła się koncepcja i nowego szaletu w tym roku nie będzie.

czytaj więcej

Fotogaleria - Gimnazjum nr 3 w Lubaniu

Rozpoczęcie roku szkolnego

„nie tak ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko trochę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało” słowami Janusza Koraczaka powitał uczniów Burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński.

czytaj więcej

Trzeci raz nie udało się doprowadzić do remontu Starolubańskiej

„Wpadliśmy w pasztet”

To nie będzie dobra wiadomość dla mieszkańców ulicy Starolubańskiej w Lubaniu. Miejscy włodarze po raz trzeci przekładają gruntowny remont tej ulicy. Drogę zakwalifikowano do remontu już w roku 2013. Pierwsze obietnice mówiły o roku 2014, później następowały kolejne w roku 2015 i 2016. Dziś już wiemy, remont traktu przełożono na rok 2017. Wszystko wskazuje na to, że tym razem wina leży po stronie firm zewnętrznych.

czytaj więcej

Lubań

Koniec z szukaniem grobów bliskich

Wszystko wskazuje na to, że lubańskie nekropolie wkrótce doczekają się internetowej wyszukiwarki Mogily.pl. Dzięki niej w prosty sposób będzie można odnaleźć groby bliskich. W związku z tym ZGiUK w Lubaniu prosi o uprzątnięcie mogił przed wykonaniem zdjęć, które zostaną użyte do stworzenia serwisu.

czytaj więcej

Zakaz parkowania na miejscu dla niepełnosprawnych?

W ostatnim czasie na drogach wojewódzkich biegnących przez Lubań odświeżono oznakowanie poziome. Na drodze wzdłuż miejskiego targowiska nowe oznakowanie budzi wątpliwości wśród osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Niektórym kierowcom wydaje się, że na miejscu dla niepełnosprawnych wymalowano zakaz postoju. Jak się okazuje wszystko jest w porządku.

czytaj więcej

Dziś ruszył!

Remont w Kinie "Wawel"

Lubańskie kino Wawel w czerwcu ubiegłego roku doczekało się nowego projektora 3D. Jak wówczas zapowiadała Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego „Odra-Film”, właściciel kina „Wawel”, jeżeli zwiększy się frekwencja będą kolejne remonty. Wszystko wskazuje na to, że kluczowa w tym przypadku frekwencja spełnia oczekiwania, dziś właśnie rusza pierwszy od wielu lat remont kina.

czytaj więcej

Wakacje w mieście nie muszą być nudne!

Nieobozowa Akcja Letnia to namiastka harcerskiego obozu w sercu miasta. Lubański Hufiec ZHP po raz kolejny zaprasza dzieci z Lubania do uczestnictwa w tej formie wypoczynku. W ubiegłych latach akcja ta wśród uczestników zbierała lepsze recenzje niż obozy z dala od domu.

czytaj więcej

Lubań ma swoich przewodników

Na początku lipca zakończył się trwający 3 miesiące kurs dla przyszłych przewodników po Lubaniu. Po egzaminie, który odbył się 17 lipca, mamy już pierwszą grupę osób legitymujących się certyfikatem i rekomendacją miasta Lubań do oprowadzania turystów.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia