Środa, 18 października 2017r.

Imieniny: Juliana, Lukasza

Strona główna / Miasto

Miasto

Wszystkich Świętych

Bezpłatne przejazdy środkami komunikacji miejskiej

Uprzejmie informujemy mieszkańców miasta Lubań, że w dniu 01 listopada 2013 roku – Wszystkich Świętych można korzystać z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej. Ponadto - wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców – podobnie jak w roku ubiegłym Urząd Miasta umożliwia przejazdy z 50% ulgą na wybranych liniach w okresie poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych (od poniedziałku 28.10.2013 do czwartku 31.10.2013).

czytaj więcej

Kiedy i za ile?

Ulica Żymierskiego zmieni nazwę?

Nie tylko o stołówce mówiono na wczorajszej sesji Rady Miasta. Poruszono również temat zmiany nazwy ulicy Żymierskiego na inną. Kto za to zapłaci i kogo uczcić nową nazwą zamierza komisja ds. nazewnictwa ulic?

czytaj więcej

O stołówce na sesji

Echa listu otwartego

Dziś obyła się kolejna sesja Rady Miasta Lubań. Została ona zdominowana przez dyskusję na temat lubańskiej stołówki.

czytaj więcej

Wstęga przecięta

„Trójka” oficjalnie otwarta

W minionym miesiącu dobiegł końca remont budynku Przedszkola Miejskiego nr 3 w Lubaniu. Z tej okazji, 23 października przy lśniącym nowością budynku zebrali się wszyscy ci, którzy dołożyli do tego przedsięwzięcia przysłowiową „cegiełkę” - mowa o samorządowcach, wykonawcach, sponsorach, pracownikach oświaty oraz przedstawicielach instytucji i formacji, bez wsparcia których ta inwestycja nie doszłaby do skutku.

czytaj więcej

Klasy hotelarsko-gastronomiczne

Praktyki w Austrii dla najlepszych

Po wielkim sukcesie jakim okazały się praktyki zawodowe realizowane w okresie od 26.01 do 08.03.2013 r. przez wychowanków klas gastronomiczno-hotelarskich Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej u austriackich pracodawców czas na kolejne działania.

czytaj więcej

Przerwa technologiczna

Basen będzie zamknięty

Jak informuje na swojej stronie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu, pływalnia "Laguna" w dniach: od 30.10 do 01.11 br. będzie nieczynna.

czytaj więcej

Ogłoszenie płatne

Adam Lipiński w Lubańskim Klubie Gazety Polskiej

W niedzielę 27 października o godzinie 15.00 Klub Gazety Polskiej w Lubaniu zaprasza na projekcję krótkometrażowego filmu o Jarosławie Kaczyńskim „Lider”. Film zaprezentuje Poseł na Sejm RP, wiceprezes PiS, Adam Lipiński .

czytaj więcej

SOS SEA

Największe mobilne akwarium w Lubaniu

Już w poniedziałek 28 października zawita do Lubania nie lada atrakcja. Przez trzy dni pod Miejskim Ratuszem stało będzie największe w Europie mobilne akwarium z rekinami, o pojemności 15 000 litrów.

czytaj więcej

List Otwarty do Burmistrza Miasta Lubań

BURMISTRZ MIASTA LUBAŃ LIST OTWARTY

W imieniu firm gastronomicznych, jak i mieszkańców miasta Lubań zwracam się z prośbą do pana Burmistrza Miasta Lubań jako organu zarządzającego Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lubaniu, o dokonanie kontroli i wyjaśnienia, jak interpretować na przyszłość zapisy pojawiający się w ogłoszeniach przetargowych powyższej instytucji.

czytaj więcej

Cykl „od A do Z”

Wracają preferencje!

Błądzić jest rzeczą ludzką, ale trwać w błędzie to już głupota. I to niewybaczalna. Na całe szczęście scenariusz ten nie dotyczy już lubańskiego samorządu i jego polityki w kwestii preferencyjnej sprzedaży mieszkań komunalnych.

czytaj więcej

Burmistrz proponuje obniżkę opłat za śmieci

Wysokość tak zwanego podatku śmieciowego może zostać obniżona. Ocena wpływów i kosztów wykazała, iż jest możliwa korekta opłat za odpady. Już na najbliższej sesji Burmistrz przedstawi Radzie Miasta propozycję obniżki.

czytaj więcej

Pomysł na kartingi

Kto to zaplanował?

Czy ktoś w Lubaniu ma pomysł jak miałby wyglądać stadion w Lubaniu, popularnie nazywany kartingami? W tym roku stanął tam zalążek skateparku, teraz pojawiły się urządzenia do ćwiczeń mające tworzyć siłownie pod chmurką (o czym przeczytać mogliście tutaj).

czytaj więcej

Siłownia pod "chmurką"

Tego jeszcze w Lubaniu nie było

Fitness na świeżym powietrzu? Czemu nie! Lubanianie mają teraz możliwość skorzystania z siłowni pod chmurką, zlokalizowanej na lubańskich kartingach.

czytaj więcej

Niech mieszkańcy decydują

Budżet obywatelski w Lubaniu?

Czy w mieście i powiecie przydałyby się pieniądze, o których decydowalibyśmy my wszyscy? Podobne rozwiązanie jest coraz chętniej stosowane w innych miastach, a i pierwsze efekty wydają się być zadowalające.

czytaj więcej

Przygoda w stylu wczesnonowożytnym

Pożar w Lubaniu

W ostatni piątek Lubań po raz kolejny stanął w płomieniach. Wszystko to za sprawą inscenizacji historycznej, która odbyła się w samym centrum miasta.

czytaj więcej

Komunikat

Lwówecka zamknięta dla ruchu

Informujemy, mieszkańców Lubania, że od poniedziałku 21 października br. na czas remontu nawierzchni, zamknięty będzie odcinek drogi na ul. Lwóweckiej od przejazdu kolejowego do Powiatowego Urzędu Pracy.

czytaj więcej

Ognisko Wychowawcze

15 lat czynienia dobra

Dokładnie 15 lat temu - 16 października 1998 roku w gronie pierwszych wychowanek, rodziców, przyjaciół, budowniczych i dobrodziejów nowo wybudowanego domu dla dziewcząt, Pierwszy Biskup Legnicki Ksiądz Biskup Tadeusz Rybak poświęcił – dedykowane bł. Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II Ognisko Wychowawcze im. Świętej Jadwigi Śląskiej w Lubaniu.

czytaj więcej

Współpraca ze stowarzyszeniami

Wyniki konsultacji

Przedstawiamy Państwu informacje o wynikach konsultacji projektu Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami na 2014 rok.

czytaj więcej

Mur stoi i szpeci

Burmistrz: "Odbudowa w przyszłym roku"

Wszyscy widzimy co się dzieje na ul. Mickiewicza w Lubaniu. Już od miesiąca uszkodzony  fragment muru straszy przechodniów. Jak długo i dlaczego będziemy musieli czekać na jego naprawę?

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 |  Następna Ostatnia