Niedziela, 17 grudnia 2017r.

Imieniny: Olimpii, Lazarza, Floriana

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto dostało prawie 200 tyś

Więcej w budżecie

Jak wyczytać możemy na stronie Lubańskiego Klubu Obywatelskiego nasze miasto ostatniego dnia minionego roku otrzymało dobrą informację. Do naszego budżetu wpłynęło dodatkowe ponad 200 tyś zł., które przeznaczone zostanie na…

czytaj więcej

Od A do Z

Z bólem zęba do Starosty

Każda choroba w okresie świątecznym to wielki pech, ale już ból zęba –jak się okazuje– to pełna katastrofa, bowiem praktycznie na naszym terenie nie da się znaleźć żadnej fachowej pomocy w tym zakresie. 

czytaj więcej

Gimnazjum nr 3

Orszak Trzech Króli

Lubańskie Gimnazjum nr 3 po raz kolejny zaskakuje swymi pomysłami i zaprasza wszystkich mieszkańców miasta i okolic do wzięcia czynnego udziału w organizowanym po raz pierwszy w Lubaniu „Orszaku Trzech Króli”.

czytaj więcej

Szybka decyzja

Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta

W ostatni dzień roku na nadzwyczajnej sesji zebrali się radni miejscy, aby przegłosować zmianę budżecie mijającego roku. Przekazali do ZGiUKu ponad 180 tyś zł.

czytaj więcej

Miasto zdobywa wyróżnienie

Lubań przyjazny seniorom

Lubań został dostrzeżony w konkursie „Samorząd przyjazny Seniorom 2013 – przyjazna przestrzeń publiczna”. Nasze miasto otrzymało specjalne wyróżnienie.

czytaj więcej

Od A do Z

Jakoś(ć) to będzie

Kończący się rok 2013 przyniósł nam w perspektywie lokalnej wiele różnych doświadczeń, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Można by o nich długo rozprawiać i może w przyszłości da się znaleźć na to czas i miejsce, natomiast teraz koniecznie trzeba zasygnalizować - tak ku przypomnieniu i przestrodze - wielki tryumfalny powrót w nasze życie publiczne polskiej typowej "bylejakości".

czytaj więcej

Co będzie się działo?

Pół miliona dla mieszkańców Śródmieścia

Lubań w przyszłym roku będzie miał do wydania dokładnie 499,650 zł ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Kwota ta zostanie wykorzystana na „społeczną rewitalizację śródmieścia” czyli, mówiąc prościej, na poprawę jakości życia i odtworzenie więzi społecznych w centrum naszego miasta. Na co dokładnie mogą liczyć mieszkańcy?

czytaj więcej

Betlejemskie Światło Pokoju

Wyjdź z cienia- pokaż dobro!

W tym roku akcja BETLEJEMSKIEGO ŚWIATŁA POKOJU przebiega pod hasłem: „WYJDŹ  Z CIENIA – pokaż dobro!”. Cień to miejsce, gdzie nie dochodzi światło. W cieniu można się ukryć,  a będąc niewidocznym można ulec pokusie czynienia zła.

czytaj więcej

Wydarzenia w mieście

Święta coraz bliżej

Z każdym dniem zbliżamy się do pięknego czasu, jakim są święta Bożego Narodzenia. Aby umilić czas oczekiwania na święta miasto przygotowało dla mieszkańców przedsięwzięcia, w których warto uczestniczyć.

czytaj więcej

"Gepard Biznesu" dla wszystkich!

Ile wart „gepard”?

O tym, że lubański Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych otrzymał nagrodę Geparda Biznesu za efektywny rozwój, wie już chyba każdy mieszkaniec naszego miasta. Teraz nagrody i laury z tym związane zataczają coraz szersze kręgi i trafiają również do samorządowców. Sprawdziliśmy jak to się stało, że nagroda przyznana została tak wielu osobom i ile rzeczywiście jest warta?

czytaj więcej

List do redakcji

Obietnice bez pokrycia... ciąg dalszy

Po publikacji artukułu "Obietnice bez pokrycia" w naszej skrzynce mailowej znalazł się kolejny głos od pracujących rodziców. Jak widać wszystkie niepubuliczne żłobki w naszym mieście borykają się z tym samym problemem. I nie chodzi tu o to - jak napisał w odpowiedzi do poprzedniego artykułu Burmistrz - że samorząd ma wspierać prywatną działalność gospodarczą, tylko o wsparcie pracujących rodziców, gdyż rodzin, które stać na opłacenie żłobka bez dotacji w naszym mieście jest bardzo niewiele. 

A oto treść otrzymanego listu

czytaj więcej

List do redakcji

Obietnice bez pokrycia

W Lubaniu od maja tego roku działa pierwszy niepubliczny żłobek. W naszej redakcyjnej skrzynce znaleźliśmy list od właścicieli i rodziców dzieci chodzących do Bąbelkowa, w którym opisują oni jak wygląda wsparcie od naszych lokalnych samorządów w kwestiach demografii i gospodarki. Sytuacja jest o tyle trudna, że nie wiadomo czy rodziców stać będzie na wysłanie dzieci do żłobka od nowego roku. 

czytaj więcej

Zimowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w pływaniu Nowa Ruda 13-14.12.2013 r.

Rafał Kusto Ze Złotem i Nowym Rekordem Polski!

RAFAŁ KUSTO zdobył złoty medal w wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym podczas pływackich Mistrzostw Okręgu  Dolnego Śląska na krótkim basenie w Nowej Rudzie .

czytaj więcej

Piątek trzynastego

Wykolejony pociąg

Dziś rano na przejeździe kolejowym w Kościelniku Średnim wykoleił się pociąg towarowy. Wykolejeniu uległo pięć wagonów. Trwają ustalenia przyczyn zdarzenia. 

czytaj więcej

Cykl "od A do Z"

Czy to nasza bajka?

Nasz region wydał wielu znakomitych ludzi świata kultury, sportu, biznesu czy nauki, ale do tej pory nie doczekaliśmy - o ile pamięć nie zawodzi - jakiejś szerzej znanej osobowości politycznej. Jednak to może się zmienić za sprawą Roberta Winnickiego, który robi karierę na obrzeżach naszego życia politycznego.

czytaj więcej

Informacja otrzymana na kontakt

Prosimy zachować ostrożność

„Proszę zwrócić uwagę kierowców na przekrzywioną przez wiatr sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic  Wrocławskiej i Rybackiej/Jana Pawła II. Światła są przez wiatr tak potargane, że właściwie nie widać co w danej chwili sygnalizują. Kierowcy powinni uważać.” 

czytaj więcej

Dobrze w gminie, średnio w mieście, a w powiecie?

Powiat w 2012 nie inwestował?

Do takich wniosków możemy dojść czytając ranking gazety „Wspólnota”, gdzie zestawiono ile samorządy, w przeliczeniu na mieszkańca, wydają na inwestycje techniczne. Powiat Lubański w tym rankingu znalazł się na 14 miejscu od końca, czyli miejscu 301.

czytaj więcej

Nowy Regionalny Program Operacyjny

Konsultacje Społeczne

W ubiegłym tygodniu (27.11 br.) z inicjatywy marszałka województwa dolnośląskiego Rafała Jurkowlańca przy wsparciu starosty lubańskiego Walerego Czarneckiego odbyły się konsultacje społeczne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Jerzy Łużniak wraz z pracownikami urzędu marszałkowskiego przedstawili założenia nowego programu. Konsultacje były okazją do przedyskutowania wielu spraw ważnych z perspektywy przyszłości regionu. Dotyczyły one m.in. edukacji, wspólnot mieszkaniowych, służby zdrowia, przedsiębiorstw i innowacji oraz zagadnień dotyczących transportu.

czytaj więcej

Idą Święta...

Wiszą już ozdoby świąteczne

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż. Rozpoczął się grudzień, a wraz z nim adwent, czyli wszyscy oficjalnie już oczekujemy na święta. Dziś w naszym mieście zawisły już dekoracje, które wieczorami tworzyć będą atmosferę, rozświetlając ulice Lubania.

czytaj więcej

III Jarmark Bożonarodzeniowy w Lubaniu

Poczuj magię świąt w centrum Lubania!

Łużyckie Centrum Rozwoju serdecznie zaprasza do udziału w III już edycji Jarmarku Bożonarodzeniowego, który będzie mieć miejsce w sobotę 21 grudnia 2013 roku na placu rynkowym między Ratuszem a Galerią Łużycką w Lubaniu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 Następna Ostatnia
Uwaga! Oblodzenie- możliwe śliskie drogi. Prośimy zachować ostrożność!