Czwartek, 17 sierpnia 2017r.

Imieniny: Zanny, Mirona, Jacka

Strona główna / Miasto

Miasto

Lubań w pierwszej dziesiątce najdroższych samorządów w Polsce!

Wyjaśnienia Burmistrza na temat wysokich kosztów administracji

Wczoraj na naszym portalu przeczytać mogliście jak wypadły nasze samorządy w rankingu Gazety „Wspólnota”(Koszt administracji). Okazało się, że miasto Lubań znajduje się w pierwszej dziesiątce najdroższych samorządów, jeśli chodzi o wydatki na administrację. Zapytaliśmy Burmistrza Miasta Arkadiusza Słowińskiego z czego wynikają tak wysokie koszty administracji w naszym mieście? Poniżej dpowiedź, oceńcie ją sami...

czytaj więcej

Ile płacisz za pracę urzędów?

Koszt administracji

Ile każdego z nas kosztuje funkcjonowanie naszej, lokalnej administracji? Na to pytanie odpowiada ranking tworzony przez Gazetę „Wspólnota”. Jak wypada w nim nasz powiat, miasto i gmina? Zapraszamy do lektury.

czytaj więcej

Good Luck and Good Fuck

Ponownie w kinie

Nie dało się inaczej, ten film muszą zobaczyć wszyscy. Już 28 września w lubańskim kinie Wawel odbędą się kolejne dwa seanse filmu "Good Luck and Good Fuck" wyreżyserowanego przez Bartosza Mereszkę. Bilety dostępne od wtorku 24.09.

czytaj więcej

Konsultacje społeczne

Napiszmy razem program

Burmistrz Miasta Lubania zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2010r. Nr 234, poz. 1536 z późn.zm.) do udziału w konsultacjach projektu rocznego programu współpracy na 2014 rok. Termin konsultacji ustala się od dnia 25 września 2013 roku do dnia 09 października 2013 roku.

czytaj więcej

Zabytkowa lokomotywa BR52

Przejazd składu retro przez Lubań

Właśnie dostaliśmy informację, że jutro rano (w sobotę 21.09) przez Lubań przejedzie jedna z widocznych na zdjęciach lokomotyw BR52, ciągnąc z Niemiec, skład retro na Galę Parowozów w Jaworzynie Śląskiej. Pora nieco wczesna jednak taka gratka nie zdarza się co dzień.

czytaj więcej

Nowy cennik opłaty targowej

Kłopotliwy parking

Na naszą skrzynkę e-mailową dostaliśmy wiele skarg na funkcjonowanie parkingu przy targowisku miejskim. Skarżyliście się, że sprzedawcy parkują na nim, przez co kupujący muszą parkować bardzo daleko i nosić swoje zakupy przez spory dystans. W Urzędzie Miasta dowiedzieliśmy się, że problem ten może być niedługo rozwiązany.

czytaj więcej

Super abonament!

Ufaj, ale sprawdzaj

Urząd Komunikacji Elektronicznej we współpracy z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów w Lubaniu oraz Łużyckim Centrum Rozwoju zaprasza na SEMINARIUM EDUKACYJNE organizowane w ramach kampanii informacyjnej „Ufaj, ale sprawdzaj”skierowanej do konsumentów 50+.

czytaj więcej

Łużyckie Centrum Rozwoju

Spin doktorzy Lubania?

ŁCR to dla wielu lubanian  bardzo enigmatyczny skrót. Większość mieszkańców ma problem nawet z jego rozwinięciem. Postanowiliśmy sprawdzić czym zajmuje się ta instytucja.

czytaj więcej

Oddali hołd...

74 rocznica napaści Sowietów na Polskę i Dzień Sybiraka

17 września 1939 roku Związek Radziecki zaatakował Polskę. Od 2004 roku, rocznica agresji ZSRR na Polskę obchodzona jest jako Światowy Dzień Sybiraka. Także w naszym mieście w dniu dzisiejszym miały miejsce uroczystości upamiętniające wszystkie ofiary zsyłek.

czytaj więcej

Życie na kredyt

Matematyka jest tu jasna 2+2=4

Tak mniej więcej w środku tegorocznych upalnych wakacji miał miejsce fakt, który jakoś umknął uwadze tutejszej opinii publicznej, tymczasem może on znacząco determinować lubańską rzeczywistość na długie lata.

czytaj więcej

Udany start

Wyrównaliśmy rekord!

Wczoraj na oficjalnej stronie miasta Lubań, pojawiało się podsumowanie roku istnienia tego przekaźnika informacji na Facebook’u (link). Przez cały okres funkcjonowania miastu udało się uzbierać ponad 270 ”lubiących to”. Nasze gratulacje.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42