Wtorek, 17 stycznia 2017r.

Imieniny: Antoniego, Rościsława, Jana

Strona główna / Miasto

Miasto

Daj się porwać „Pociągowi do…” - Dni Lubania 2016

Darmowe przejazdy kolejowe do Leśnej

Turkot pociągu niezaprzeczalnie budzi pozytywne emocje - podróż, przygoda, niespodzianka. Wieloletnia kolejarska tradycja Lubania odżywa w wystawach i zabawach, również na Dniach Lubania nie zabraknie pociągowych akcentów.

czytaj więcej

Dni Lubania 2016

Wallenstein i Lubań

Albrecht von Wallenstein to jeden z najwybitniejszych wodzów i polityków przełomu XVI i XVII wieku. Gościł w Lubaniu w roku 1628. Jego przyjazd zostanie odtworzony w niedzielę 26 czerwca o godz. 14.00. Widowisko uliczne przybliży rolę, jaką ta postać odegrała w losach miasta.

czytaj więcej

Lawa 2016

Dnia Lubania - Komunikat

W związku z obchodami na lubańskim rynku święta miasta - Dni Lubania 2016, zwracamy się z prośbą do wszystkich użytkowników pojazdów o nieparkowanie samochodów w Rynku w dniach od 24 czerwca br. od godz. 10:00 do 26 czerwca br. do godz. 24:00.

czytaj więcej

W "piątce" remont na całego !!!

W Przedszkolu Miejskim nr 5 rozpoczął się długo wyczekiwany remont. Trwają prace przygotowujące placówkę do wymiany okien i nowej elewacji, która odmieni zewnętrzny wizerunek przedszkola.

czytaj więcej

Nie warto iść na łatwiznę

Palił śmieci

31-letni mężczyzna postanowił pójść na łatwiznę spalając w najlepsze zebrane odpady. Gryzący i gęsty dym został szybko zauważony przez czujnego mieszkańca, który niezwłocznie powiadomił o tym fakcie lubańskich strażników miejskich.

czytaj więcej

Wszyscy o tym mówią, ale nikt nie chce tego powiedzieć oficjalnie

Komendant lubańskiej policji odszedł na emeryturę?

Po czterech latach służby na stanowisku Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, dość niespodziewanie na emeryturę odszedł mł. insp. mgr Artur Ciupa. Jest to informacja wciąż niepotwierdzona, bowiem nie doczekaliśmy się oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

czytaj więcej

Grill i piwo to sport narodowy Polaków

Grill "na dziko"

Lato sprzyja spotkaniom z przyjaciółmi w plenerze. Nie wszyscy są miłośnikami wspólnego uprawiania sportu, część mieszkańców chętnie spotyka się ze znajomymi pijąc piwo przy rozpalonym grillu. Okazuje się, że znając przepisy miłośnicy „spożycia pod chmurką” nie są na straconej pozycji.

czytaj więcej

AKTUALIZACJA 19.20

Bombowa środa!

Do urzędów w całym kraju dotarły dziś maile informujące o podłożonych ładunkach wybuchowych. W tej ogólnopolskiej akcji nie pominięto też Lubania.

czytaj więcej

Rusza remont PM5

Termoizolacja, nowe okna i elewacja, podziemna kuchnia, więcej pomieszczeń, dźwig osobowy, monitoring, panele fotowoltaiczne…, czyli przedszkole na miarę XXI wieku.

czytaj więcej

Oczyszczanie miasta

Kolejne rozbiórki komórek

Zaniedbane i zapuszczone - lubańskie komórki nie tylko straszą przechodniów, ale też niejednokrotnie zagrażają ich bezpieczeństwu. Od pewnego czasu samorząd miasta sukcesywnie pozbywa się tych obiektów.

czytaj więcej

Remont kaplicy na cmentarzu komunalnym

Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Lubaniu informuje, że w dniu 7 czerwca 2016 rozpoczną się prace związane z remontem kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ulicy Wrocławskiej 21.

czytaj więcej

Przyłącze wodne w Lubaniu drożej o 230 zł

Ubiegły rok był wyjątkowo suchy w wielu gospodarstwach. Wyschły studnie, które latami zaopatrywały mieszkańców w wodę. W efekcie okoliczne spółki wodne zasypane zostały wnioskami o podłączenie domostw do istniejących wodociągów. Procedura przyłączenia wszędzie wygląda podobnie, jednak ponoszone koszty bywają różne. Jak donosi nam jeden z czytelników LPWiK, jako jedyne w okolicy żąda badań wody „za wodomierzem”. Koszt badania wody to 230 zł.

czytaj więcej

Zamiast ronda sygnalizacja świetlna?

Trwają prace nad projektem budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Podwale, Ratuszowej i Zgorzeleckiej. Najpierw zrezygnowano z budowy ronda za 2 mln zł., aby wybudować tańszą sygnalizację świetlną. Później okazało się, że przebudowa skrzyżowania i sygnalizacja świetlna to koszt ponad 1,5 mln zł. Dlatego i ten projekt stanął pod znakiem zapytania.

czytaj więcej

Lubań w ogólnoeuropejskiej akcji kolekcjonerskiej

Pomysłodawcami są Czesi, podchwycili Europejczycy, Rosjanie i Amerykanie. Obecnie jest ponad 4774 miejsc oznaczonych Znaczkiem Turystycznym, a ich liczba z każdym dniem wzrasta. Na listę atrakcyjnych miejsc właśnie wskoczyła lubańska czternastowieczna Wieża Bracka.

czytaj więcej

Lawa w centrum

Do trzech razy sztuka

Po raz trzeci w historii obchodów Dni Miasta Lubania wszystkie imprezy odbędą się w centrum miasta. - Decyzja już zapadła i sprawa lokalizacji jest nieodwołalna, powodów było kilka – mówi burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński.

czytaj więcej

Niemal wszyscy rodzice pozostawili sześciolatki w przedszkolach

W Lubaniu tylko cztery pierwsze klasy

Wprowadzenie naprędce obietnic wyborczych, związanych z cofnięciem obowiązku szkolnego dla sześciolatków, spowodowało niemałe zamieszanie w placówkach oświatowych. W efekcie w jednej ze szkół na terenie Lubania w ogóle nie będzie pierwszej klasy, a w żłobkach już dawno nie ma miejsc.

czytaj więcej

Wideo relacja - bez komentarza

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Od lat uroczystości związane z uchwaleniem Konstytucji 3 maja mają w Lubnaiu dość skromny charakter. Podobnie było i w tym roku. Wyjątek od  reguły stanowiła obecność podczas mszy świętej posłanki na Sejm Ewy Szymańskiej z PiS.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia