Sobota, 25 lutego 2017r.

Imieniny: Wiktora, Cezarego

Strona główna / Miasto

Miasto

Zmarł Krzysztof Cwalina

Z żalem zawiadamiamy, że 29 lipca odszedł wieloletni pracownik samorządowy, pedagog, człowiek związany przez większość życia z oświatą, wicedyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Lubaniu – Krzysztof Cwalina.

czytaj więcej

Odnowionych zostanie blisko 2 tys m2 symboli oznakowania poziomego

Uwaga zebry!

W ciągu ostatnich dni kierowcy w Lubaniu ze zdziwienia przecierają oczy. Dzieje się tak ponieważ na miejskich traktach ukazują się świeżo odmalowane przejścia dla pieszych i miejsca parkingowe. Zdziwienie stąd, że pojawiają się w miejscach, o których mało kto pamięta, że kiedykolwiek były tam oznaczenia poziome. Wkrótce zdziwienie będzie jeszcze większe, bowiem na jednym z głównych miejskich skrzyżowań będziemy mieli do czynienia z reorganizacją ruchu.

czytaj więcej

Lubań ul. Starolubańska

Przeciągająca się naprawa mostu

O dziurawym mostku na ulicy Starolubańskiej pisaliśmy w połowie czerwca ubiegłego roku. Dziury w drewnianej nawierzchni zagrażały życiu i zdrowiu, korzystających z mostu mieszkańców. W przeprowadzonej wówczas rozmowie z wiceburmistrzem Lubania Mariuszem Tomiczkiem usłyszeliśmy, że remont przeprawy ma ruszyć jesienią ubiegłego, bądź wiosną tego roku. W międzyczasie czasie ziemia obiegła słońce, a temat mostu powraca jak bumerang.

czytaj więcej

Jak zapowiedział, tak zrobił

Oszczędności w oświacie

Niebezpiecznie zbliżamy się, do tej górnej granicy z pewnymi wydatkami bieżącymi, a dotyczy to w szczególności oświaty. Aby ten przyrost wydatków zminimalizować postanowiliśmy w tym roku coś z oświatą zrobić – mówił w lutym burmistrz Arkadiusz Słowiński. Zgodnie z tymi zapowiedziami podczas czerwcowej Sesji Rady Miasta przyjęto uchwałę o utworzeniu Centrum Usług Wspólnych. Dzięki temu oszczędności w oświacie mają wynieść około 300 tys rocznie.

czytaj więcej

Sonda

Lawa w centrum. Tak czy Nie?

Dni Lubania za nami. Emocje opadły, czas pokusić się o podsumowanie pomysłu zorganizowania Lawy na lubańskim rynku. Decyzja samorządowców od początku budziła sporo kontrowersji, jednak przed imprezą mogliśmy jedynie spekulować, dziś oprzemy się na faktach. Ponadto poznaliśmy już decyzję burmistrza Arkadiusza Słowińskiego na temat Lawy 2017 - powróci ona na amfiteatr.

czytaj więcej

Uroczystości związane z nadaniem patronki miasta Lubania zaplanowano na rok 2017

Oficjalnie św. Maria Magdalena patronką Lubania

Św. Maria Magdalena stała się patronką Lubania. Oficjalny dokument odebraliśmy z Kurii biskupiej w Legnicy miesiąc temu – mówi Arkadiusz Słowiński burmistrz Lubania. - Teraz trwają konsultacje jak uczcić ten fakt. Jeden z miejskich radnych zaproponował nawet, aby przenieść Dni Lubania na 22 lipca - Dzień Św. Marii Magdaleny.

czytaj więcej

17 za przy 4 wstrzymujących się

Absolutorium dla burmistrza Słowińskiego

Nie był to łatwy budżet. Przy uchwalaniu mieliśmy wątpliwości czy uda się zrealizować dochody, bo tu właśnie jest ten czynnik niepewności. Jak Państwo wiedzą, ze sprawozdania wynika, że ten budżet został zrealizowany bardzo dobrze. Tak zrealizowany budżet to zasługa Państwa pytań, dociekliwości i ciągłej kontroli – mówił do radnych skarbnik miejski, Marian Zwierzański.

czytaj więcej

Odsłonięto tablicę upamiętniającą Feliksa Netza

Osoby znające nieżyjącego już poetę i prozaika nie ustają w staraniach, aby jego obecność na trwałe zagościła na ulicach Lubania. W ubiegłym tygodniu na bramie domu, w którym mieszkał poeta odsłonięto tablicę upamiętniającą zmarłego.

czytaj więcej

Lubań

Współpraca zagraniczna

W pierwszej połowie czerwca przedstawiciele miejskiego samorządu i przedsiębiorców odbyli dwie ważne wizyty zagraniczne. Odwiedzili miasta partnerskie Lubania - czeski Kolin i Prienai na Litwie.

czytaj więcej

„Za zasługi dla miasta Lubania”

Harcerka na medal

Za promowanie miasta, zasługi włożone w jego rozwój oraz pracę na rzecz miasta i jego mieszkańców Rada Miasta Lubań przyznała medal „Za zasługi dla miasta Lubania” Jadwidze Kowalik.

czytaj więcej

Remonty na cmentarzu komunalnym

Są plusy, ale mamy też minusy

Z początkiem czerwca rozpoczął się remont kaplicy cmentarnej na terenie lubańskiej nekropolii. W ostatnim czasie rozpoczął się również remont alejek w nowszej części cmentarza. Dla mieszkańców wiąże się to z pewnymi niedogodnościami, które zaczęły się na długo przed rozpoczęciem prac.

czytaj więcej

Daj się porwać „Pociągowi do…” - Dni Lubania 2016

Darmowe przejazdy kolejowe do Leśnej

Turkot pociągu niezaprzeczalnie budzi pozytywne emocje - podróż, przygoda, niespodzianka. Wieloletnia kolejarska tradycja Lubania odżywa w wystawach i zabawach, również na Dniach Lubania nie zabraknie pociągowych akcentów.

czytaj więcej

Dni Lubania 2016

Wallenstein i Lubań

Albrecht von Wallenstein to jeden z najwybitniejszych wodzów i polityków przełomu XVI i XVII wieku. Gościł w Lubaniu w roku 1628. Jego przyjazd zostanie odtworzony w niedzielę 26 czerwca o godz. 14.00. Widowisko uliczne przybliży rolę, jaką ta postać odegrała w losach miasta.

czytaj więcej

Lawa 2016

Dnia Lubania - Komunikat

W związku z obchodami na lubańskim rynku święta miasta - Dni Lubania 2016, zwracamy się z prośbą do wszystkich użytkowników pojazdów o nieparkowanie samochodów w Rynku w dniach od 24 czerwca br. od godz. 10:00 do 26 czerwca br. do godz. 24:00.

czytaj więcej

W "piątce" remont na całego !!!

W Przedszkolu Miejskim nr 5 rozpoczął się długo wyczekiwany remont. Trwają prace przygotowujące placówkę do wymiany okien i nowej elewacji, która odmieni zewnętrzny wizerunek przedszkola.

czytaj więcej

Nie warto iść na łatwiznę

Palił śmieci

31-letni mężczyzna postanowił pójść na łatwiznę spalając w najlepsze zebrane odpady. Gryzący i gęsty dym został szybko zauważony przez czujnego mieszkańca, który niezwłocznie powiadomił o tym fakcie lubańskich strażników miejskich.

czytaj więcej

Wszyscy o tym mówią, ale nikt nie chce tego powiedzieć oficjalnie

Komendant lubańskiej policji odszedł na emeryturę?

Po czterech latach służby na stanowisku Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, dość niespodziewanie na emeryturę odszedł mł. insp. mgr Artur Ciupa. Jest to informacja wciąż niepotwierdzona, bowiem nie doczekaliśmy się oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

czytaj więcej

Grill i piwo to sport narodowy Polaków

Grill "na dziko"

Lato sprzyja spotkaniom z przyjaciółmi w plenerze. Nie wszyscy są miłośnikami wspólnego uprawiania sportu, część mieszkańców chętnie spotyka się ze znajomymi pijąc piwo przy rozpalonym grillu. Okazuje się, że znając przepisy miłośnicy „spożycia pod chmurką” nie są na straconej pozycji.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia