Środa, 29 marca 2017r.

Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

Strona główna / Miasto

Miasto

Godło wróciło na gmach Sądu Rejonowego w Lubaniu

Kiedy na początku tego roku remontowano zabytkowy budynek Sądu Rejonowego w Lubaniu konieczny okazał się demontaż godła, które zamontowano tam jeszcze w latach 90 tych. Wczoraj godło w nowej odsłonie powróciło na szczyt ściany frontowej.

czytaj więcej

UWAGA - zmiana organizacji ruchu w Lubaniu

15 października od godz. 9.00 do 16.00 ulica Sybiraków (droga na Przylasek), ulica Dąbrowskiego (od skrzyżowania z ul. Parkową) i aleja Kombatantów (od skrzyżowania z ul. Mickiewicza) będą całkowicie wyłączone z ruchu i zamknięte. Zmiana ta umożliwi przeprowadzenie imprezy sportowej „Lubańskie Biegowisko 2016”.

czytaj więcej

Postęp prac przy budowie galerii Inbag

Kiedy pierwszy raz pisaliśmy o mającej powstać w Lubaniu galerii handlowej wiele osób z niedowierzaniem kręciło głowami. Dziś powstający budynek zaskakuje swoimi rozmiarami i z pewnością będzie to największy obiekt handlowy w mieście. W komunikacie prasowym z marca inwestor zapowiadał oddanie galerii do użytku jesienią tego roku. Otrzymaliśmy informacje, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a obiekt otworzy się w ciągu najbliższych miesięcy.

czytaj więcej

Jeszcze w tym roku na Starolubańską wjedzie sprzęt budowlany

Czy tego spodziewali się mieszkańcy?

Jak bumerang powraca temat ul. Starolubańskiej. Dwa dni temu na swoim Facebookowym profilu burmistrz Lubania obdarzył świat taką oto informacją: Przecież tej inwestycji miało w tym roku nie być. Miała zostać przez samorząd "zaorana". A zatem – SPRAWDZAM!!! Z dalszej treści komunikatu dowiadujemy się, że remont na ulicy Starolubańskiej jednak się odbędzie, a lokalnym mediom nie ma co wierzyć bo są po prostu nierzetelne.

czytaj więcej

Siłownia - strzał w dziesiątkę

Pomysł na budowę miejsca rekreacyjnego dla dorosłych pomiędzy blokami Osiedla Piastów okazał się strzałem w dziesiątkę. W niecałe dwa miesiące po oddaniu placu, okazuje się że zamontowane tam urządzenia są niemal cały czas oblegane.

czytaj więcej

Delegacja z Czech w Lubaniu

Wizyta w Lubaniu delegacji Klubu Czeskiego Pogranicze pod przewodnictwem burmistrza Ralska z radnymi i członkami klubu odbyła się z inicjatywy Społecznego Biura Poselskiego europoseł Lidii Geringer de Oedenberg. Zgromadzonych powitał Edward Witecki, Przewodniczący Rady Powiatowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Zaznaczył, że spotkanie jest wynikiem postanowień umowy o współpracy czesko-polskiej jaką Rada Powiatowa SLD podpisała w styczniu 2011 r.

czytaj więcej

70-lecie Cechu w Lubaniu

W minioną sobotę Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Lubaniu obchodził jubileusz 70-lecia. Historia Cechu sięga roku 1946, kiedy to polscy rzemieślnicy przybyli do Lubania z Kresów Wschodnich. Przesiąknięci koszmarem wojny znaleźli w sobie siłę i determinację aby wybudować infrastrukturę i świadczyć potrzebne usługi dla ludności.

czytaj więcej

Fotogaleria

Cmentarna kaplica oddana do użytku

Delikatnie mówiąc, kaplica na cmentarzu komunalnym w Lubaniu od lat straszyła swoim wyglądem. Do teraz. Dziś miało miejsce oficjalne otwarcie po trwającym dwa miesiące remoncie. Prosto, schludnie, przede wszystkim świeżo i przestronnie. Zapraszamy do obejrzenia galerii przedstawiającej oddane dziś do użytku wnętrze.

czytaj więcej

Pierwsze remonty chodników

Dokładnie 1 kwietnia tego roku informowaliśmy o planowanych remontach miejskich traktów. Na liście chodników wymagających pilnego remontu znalazło się 19 lokalizacji o łącznej długości około 1200 metrów bieżących. Wczoraj lubański magistrat ogłosił przetarg na remont pierwszych trzech chodników. Niestety remonty nie obejmą żadnej z zaplanowanych 19 lokalizacji.

czytaj więcej

Nie jest źle, choć nie jest też dobrze

NIK złożył zawiadomienie dotyczące UM w Lubaniu

NIK przeprowadziła kontrolę dotyczącą zlecania usług prawnych przez samorządy w województwie dolnośląskim. W efekcie do rzecznika dyscypliny finansów publicznych Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu wpłynęło zawiadomienie o nieprawidłowościach w Urzędzie Miasta Lubań. O komentarz poprosiliśmy Burmistrza Lubania Arkadiusza Słowińskiego.

czytaj więcej

Ktoś nie ogarnia!

Złe planowanie zmorą lubańskiego magistratu?

W lubańskim magistracie po raz kolejny dochodzi do sytuacji, w której ktoś czegoś nie policzył, bądź nie wziął pd uwagę. Kolejne, zaplanowane z początkiem roku zadanie rozrosło się do rozmiarów, których koszt przekracza o ponad 100 procent kwotę planowaną z początkiem roku. Mowa tu o Centrum Usług Wspólnych, które w ciągu najbliższych lat ma przynieść miastu spore oszczędności w oświacie. Jak na razie jest wręcz odwrotnie.

czytaj więcej

Za potrzebą do galerii?

Nie będzie nowego szaletu

Dokładnie we wrześniu ubiegłego roku pojawiły się pierwsze informacje dotyczące budowy nowego szaletu miejskiego w miejscu tak zwanego „Okrąglaka”. Jak zapewniali wówczas lubańscy samorządowcy zmiany będą gruntowne, a nowa toaleta będzie szczytem techniki. Przed kilku dniami podczas sierpniowej sesji Rady Miasta dowiedzieliśmy się, że zmieniła się koncepcja i nowego szaletu w tym roku nie będzie.

czytaj więcej

Fotogaleria - Gimnazjum nr 3 w Lubaniu

Rozpoczęcie roku szkolnego

„nie tak ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko trochę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało” słowami Janusza Koraczaka powitał uczniów Burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński.

czytaj więcej

Trzeci raz nie udało się doprowadzić do remontu Starolubańskiej

„Wpadliśmy w pasztet”

To nie będzie dobra wiadomość dla mieszkańców ulicy Starolubańskiej w Lubaniu. Miejscy włodarze po raz trzeci przekładają gruntowny remont tej ulicy. Drogę zakwalifikowano do remontu już w roku 2013. Pierwsze obietnice mówiły o roku 2014, później następowały kolejne w roku 2015 i 2016. Dziś już wiemy, remont traktu przełożono na rok 2017. Wszystko wskazuje na to, że tym razem wina leży po stronie firm zewnętrznych.

czytaj więcej

Lubań

Koniec z szukaniem grobów bliskich

Wszystko wskazuje na to, że lubańskie nekropolie wkrótce doczekają się internetowej wyszukiwarki Mogily.pl. Dzięki niej w prosty sposób będzie można odnaleźć groby bliskich. W związku z tym ZGiUK w Lubaniu prosi o uprzątnięcie mogił przed wykonaniem zdjęć, które zostaną użyte do stworzenia serwisu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia