Piątek, 28 lipca 2017r.

Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora

Strona główna / Miasto

Miasto

Ruszył remont

Skwer z historią

Nowa nawierzchnia alejek, nowe ławki i nowa zieleń ozdobna - Skwer Świętego Jakuba, teren pamiętający zamierzchłe czasy lubańskiego średniowiecza, szykuje się do remontu.

czytaj więcej

Lubań - jedna ulica mniej

Pożegnanie z Żymierskim

Ustawa dekomunizacyjna wymusiła na lubańskich samorządowcach zmianę nazwy jednej z ulic w samym sercu miasta. W ten sposób z dniem dzisiejszym Lubań bezpowrotnie pożegnał się z Michałem Rolą Żymierskim.

czytaj więcej

Lubań

Zakaz przejścia na kładce przez Kwisę

Kładka usytuowana na rzece Kwisie w Lubaniu na wprost salonu samochodowego od lat pełni rolę skrótu dla mieszkańców oraz osób pracujących w firmach po wschodniej części miasta. Niestety przed kilku dniami tuż obok niej stanął znak informujący o zakazie ruchu pieszych.

czytaj więcej

Wielki brat patrzy

Dodatkowe kamery miejskiego monitoringu

W ostatnim czasie system miejskiego monitoringu wizyjnego przeszedł częściową modernizację. W związku z tym powiększył się obserwowany obszar i znacznej poprawie uległa jakość przekazywanego obrazu.

czytaj więcej

Dodatkowe środki na inwestycje

Droga z osiedla, nowe parkingi i inne...

Blisko 3,7 miliony tegorocznej nadwyżki budżetowej chcą przeznaczyć samorządowcy na potrzebne remonty i wydatki. Burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński opowiada o planach inwestycyjnych, przedstawionych już radnym podczas posiedzeń komisji.

czytaj więcej

Muzyczna Niedziela

Pieśni wielkopostne i pasyjne

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Muzyczna Niedziela". Z racji Wielkiego Postu niedzielne spotkanie wypełnią pieśnie wielkopostne w wykonaniu gości chóru Maksymilianki z Księginek oraz gospodarzy zespołu Echo Bukowiny.

czytaj więcej

Video

Nowy wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: nowe miejsca parkingowe, MDK w Dniu Kobiet oraz dobroczynne Krystynki. 

czytaj więcej

Czytelnicy alarmują

Wycinka bez kontroli?

Kilkadziesiąt lat w Polsce trwała intensywna kampania nasadzania drzew, dlaczego więc dziś ścina się je do woli? Cztery hektary lasu wyciętego w Łebie, kilkaset drzew wyciętych w Liniewie to tylko niektóre przykłady masakry drzewostanu, która trwa w Polsce od kilku tygodni. Czy wycinka „do woli” nie omija Lubania? Czytelnicy donoszą o wycinkach na Osiedlu Piastów, w parku na Kamiennej Górze i okolicznych polach, czy o oznaczonych kilkunastu drzewach na ul. Różanej.

czytaj więcej

Krzyż Wolności i Solidarności

Marian Witczak odznaczony przez Prezydenta

13 lutego w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, wręczono Krzyże Wolności i Solidarności 40 zasłużonym działaczom opozycji wobec dyktatury komunistycznej.Wśród nich znalazł się mieszkaniec Lubania Marian Witczak.

czytaj więcej

Lubań

Ku radości spacerowiczów

Zbliżająca się wiosna zachęca lubanian do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dla komfortu, a przede wszystkim bezpieczeństwa przechodniów, w ramach poprawy estetyki parku na Kamiennej Górze samorząd remontuje kolejne odcinki schodów, znajdujących się na terenie parku.

czytaj więcej

„Lubań, ludzie, św. Maria Magdalena”

Konkurs na pocztówkę

Zapraszamy młodzież szkół ponadgimnazjalnych, dorosłych mieszkańców i sympatyków Lubania do udziału w konkursie na pocztówkę „Lubań, ludzie, św. Maria Magdalena”.

czytaj więcej

Odszedł Stanisław Lenkiewicz

9 marca, w wieku 97 lat, odszedł Stanisław Lenkiewicz. Uczestnik wyzwoleńczych walk we Włoszech i bitwy pod Monte Cassino. Jeden z członków Honorowego Komitetu, planującego upamiętnienie 70. rocznicy Bitwy o Monte Cassino i wybuchu Powstania Warszawskiego.

czytaj więcej

Mapa i tekst koncepcji SUiKZP dla Miasta Lubania

Sprawdź co będziesz mógł zrobić na swojej działce

Ruszyły konsultacje społeczne dla koncepcji Studium uwarunkowań kierunków zagospodarowania przestrzennego Lubania. To dokument ważny dla wszystkich mieszkańców i właścicieli nieruchomości, bowiem określa funkcje terenu w różnych obszarach miasta, na kolejne dziesiątki lat. Swoje sugestie, opinie i wnioski można składać przez 21 dni.

czytaj więcej

Video

Lubański Wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: dar serca dla Kamila Nowosielskiego, drugie spotkanie klubu regionalisty, lubanianka - Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata, z wizytą w lubańskim ZGiUK-u.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia