Niedziela, 28 maja 2017r.

Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

Strona główna / Miasto

Miasto

Aktualizacja - Pies odnaleziony!

Zaginął pies

W sobotę 07.01.2017 r. w Lubaniu przy ulicy Różanej zaginął pies rasy mieszanej o imieniu ATOS.

czytaj więcej

Uchwalono budżet Lubania na rok 2017

Inwestycje na kredyt

W przyszłorocznym budżecie miasta Lubań po stronie wydatków na inwestycje zapisano 7 mln zł. Cała kwota pochodzić będzie z wyemitowanych przez miasto obligacji komunalnych. W ramach tej kwoty mieszkańcy Lubania spodziewać się mogą zakończenia rozpoczętych w roku 2016 inwestycji: budowy nawierzchni ulicy Moniuszki oraz remontów kilku traktów w centrum. W budżecie min. zaplanowano środki na wykonanie punktu widokowego w parku na Kamiennej Górze oraz przygotowanie projektu mini parku wodnego.

czytaj więcej

MOPS w Lubaniu zaprasza na "Wigilię pod chmurką"

Miejski Ośrodek pomocy Społecznej w Lubaniu zaprasza na „Wigilię pod chmurką”, która odbędzie się 23 grudnia 2016 roku o godzinie 12:00 przed barem „Ratuszowa” (obok Tretu w Lubaniu). Podczas tego spotkania mieszkańcy Lubania będą mogli skosztować symbolicznych potraw wigilijnych.

czytaj więcej

Jarmark na 5+

Lubański jarmark bożonarodzeniowy miał w tym roku nową formułę. Sprawdzone stałe elementy ukoronowała nowość - wspaniały koncert finałowy w wykonaniu Magdy Steczkowskiej. Wszystko razem sprawdziło się na piątkę z plusem.

czytaj więcej

Lubań

Nowy boks na odpady

Na ulicy Dzielnej, po pożarze poprzedniego boksu na odpady, został odbudowany dokładnie w tym samym miejscu nowy boks.

czytaj więcej

Rozmowa z zastępcą burmistrza Lubania, Mariuszem Tomiczkiem

Po co Lubaniowi patronka?

Trwają coraz bardziej zaawansowane przygotowania do obchodów nadania Lubaniowi patronatu św. Marii Magdaleny. O tym, czego możemy się spodziewać i do czego Lubaniowi ten patronat rozmawialiśmy z zastępcą burmistrza Lubania, M. Tomiczkiem.

czytaj więcej

"W tym przypadku potwierdziły się nasze podejrzenia..."

Jest decyzja RIO w sprawie zawiadomienia NIK

W połowie września informowaliśmy o złożonym przez NIK, zawiadomieniu do rzecznika dyscypliny finansów publicznych w związku z możliwymi nieprawidłowościami w lubańskim magistracie. Według kontrolerów mogło dochodzić do nieprawidłowości w związku ze zlecaniem obsługi prawnej. Przed kilku dniami burmistrz Arkadiusz Słowiński poinformował nas o decyzji jaką w związku ze sprawą podjęła Regionalna Izba Obrachunkowa we Wrocławiu.

czytaj więcej

Do kogo skierowany jest film promujący Lubań?

Sztuka dla sztuki

Dziś światło dzienne ujrzała produkcja, nad którą Łużyckie Centru Rozwoju pracowało ostatnie pół roku. Prezentowane video to kilka miesięcy obserwacji lubańskich wydarzeń, pół tysiąca osób zaangażowanych w projekt i najlepsze momenty z życia Lubania. Pytanie tylko do kogo skierowana jest produkcja i czy film obejrzy ktoś niezainteresowany Lubaniem?

czytaj więcej

Zaproszenie na spotkanie wyjaśniające duchowe aspekty patronatu

Św. Maria Magdalena patronką Lubania

W związku z nadaniem miastu Lubań patronki - św. Marii Magdaleny, miejscy włodarze podjęli decyzję, że rok 2017 wypełniony będzie szeregiem uroczystości, które przybliżą mieszkańcom postać świętej. Burmistrz miasta Arkadiusz Słowiński wystosował ostatnio zaproszenie, w którym namawia mieszkańców do wspólnego przeżywania tego faktu. Informuje w nim również, że o patronat nad uroczystościami poproszony został Prezydent RP Andrzej Duda.

czytaj więcej

Jesienne porządki

Wkrótce mieszkańcy ulicy Starej zobaczą nowy boks na śmieci, zaś na ulicy Zgorzeleckiej z krajobrazu znikną brzydkie komórki.

czytaj więcej

Gimnazjum Nr 2 w Lubaniu

Wizyta w Muzeum Broni w Lubaniu

Muzeum inne niż wszystkie... W piątkowe wietrzne popołudnie 18.11.2016r., członkowie Klubu Historyka naszej szkoły oraz miłośnicy historii Gimnazjum nr 1 (wraz z opiekunami), przybyli bardzo licznie na Dworzec PKP w Lubaniu.

czytaj więcej

Czas na spłatę do końca listopada

Komunikat

Skarbnik Miejski za pośrednictwem lokalnych mediów zwraca się z prośbą do mieszkańców Lubania o uregulowanie zaległych opłat za odpady komunalne oraz podatek od nieruchomości. Pozwoli to uniknąć naliczenia niepotrzebnych kosztów upomnienia. Zapraszamy do zapoznania się z treścią komunikatu.

czytaj więcej

Po krótkiej prezentacji twierdzimy, że warto!

Przewodnicy miasta Lubania są gotowi do oprowadzania wycieczek!

Dzięki nim wycieczka po zaułkach Lubania może okazać się niezapomnianym przeżyciem. 16 osób ukończyło kurs i uzyskało solidne kwalifikacje. Są wśród nich pasjonaci Lubania, przewodnicy turystyczni, pracownicy lubańskich instytucji. Łączy ich jedno - potrafią zaczarować opowieścią...

czytaj więcej

Szlachetna Paczka

W sobotę, 19 listopada przez centrum Lubania już po raz piąty przemaszerowali wolontariusze projektu SZLACHETNA PACZKA. W trakcie parady głośno informowali mieszkańców o uroczystym otwarciu bazy rodzin objętych tym projektem.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia