Środa, 22 listopada 2017r.

Imieniny: Cecylii, Wszemily, Stefana

Strona główna / Miasto

Miasto

Problem nie do przejścia

Już w połowie marca pisaliśmy o lubańskich przejściach dla pieszych, które mają kilka mankamentów. Mimo interwencji problem nie zniknął. Jak się okazuje prosta rzecz, a jednak nie do przejścia...

czytaj więcej

Festyn rodzinny, ul. Łączna w Lubaniu

Otwarcia Placu Zabaw

Burmistrz Miasta Lubań Pan Arkadiusz Słowiński serdecznie zaprasza dzieci wraz z rodzicami i opiekunami w dniu 09.08.2017r (środa) o godzinie 13:00 na festyn rodzinny z okazji otwarcia Palcu Zabaw przy ul. Łącznej w Lubaniu.

czytaj więcej

2.08.2017

Lubański wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: XIV Festiwal Folklorystyczny FolkArt oraz podpisanie deklaracji o współpracy z OSS SG.

czytaj więcej

Lubań

73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Tradycyjnie już 1 sierpnia o godzinie 17.00 na terenie całego Dolnego Śląska zawyją syreny alarmowe. Co roku właśnie w ten sposób upamiętnia się rocznicę rozpoczęcia Powstania Warszawskiego. Natomiast w Lubaniu o godzinie 18.00 odbędzie się uroczysta msza św. w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej.

czytaj więcej

Głosujemy!

Budynek z Lubania startuje w konkursie

Odwiedzając Lubań trudno nie zwrócić uwagi na budynek w jego centrum, który ostatnimi czasy odzyskał blask. Można pokusić się o stwierdzenie, że nigdy lepiej nie wyglądał. Mowa tu o niedawno zmodernizowanej siedzibie ZGiUK w Lubaniu. Dzięki efektownej aranżacji budynek znalazł się w pierwszej trójce Plebiscytu „Modernizacja Roku 2016”. Mimo, że jest najładniejszy, konkurencja głosami bije nas na głowę, aby zwyciężyć potrzebne jest Wasze zaangażowanie.

czytaj więcej

73 rocznica Powstania Warszawskiego

1 sierpnia zawyją syreny alarmowe

Tradycyjnie już 1 sierpnia o godzinie 17.00 na terenie całego Dolnego Śląska zawyją syreny alarmowe. Co roku właśnie w ten sposób upamiętnia się rocznicę rozpoczęcia Powstania Warszawskiego.

czytaj więcej

Bykowski: Sumienie nie pozwala mi na udział w wydarzeniu

Kontrowersje wokół patronatu Prezydenta

Już we wrześniu odbędą się obchody ustanowienia św. Marii Magdaleny patronką Lubania. Od kilku miesięcy trwają przygotowania do ceremonii, jak się okazuje nie wszyscy zaproszeni goście przybędą na uroczystość.

czytaj więcej

Porozumienie władz miasta z OSS SG

Wspólna przyszłość

Długoletnia współpraca pomiędzy Gminą Miejską Lubań a Ośrodkiem Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu została sformalizowana.

czytaj więcej

Odszedł Marian Kwolik

Po długiej i ciężkiej chorobie odszedł od nas Marian Kwolik, wieloletni Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubaniu, samorządowiec, radny Rady Miasta Lubań, działacz Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

czytaj więcej

Statystyki USC w Lubaniu

Zuzie i Szymony to najpopularniejsze imiona

Przyglądamy się statystykom Urzędu Stanu Cywilnego w Lubaniu podsumowującym I półrocze 2017 roku. Zestawienie zawiera m.in. ilość narodzin, zgonów, małżeństw czy też informację o najpopularniejszych imionach wybieranych dla dzieci.

czytaj więcej

Delegaci z Wietnamu

W dniach od 17 do 22 lipca 2017 r. w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu na zaproszenie Komendy Głównej Straży Granicznej przebywała delegacja funkcjonariuszy z Urzędu Kontroli Ruchu Granicznego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego Wietnamu.

czytaj więcej

Łańcuch Światła dla Sądów - Lubań

Kolejny dzień protestów przed sądem w Lubaniu

Lubański Sąd rejonowy będzie dziś po raz trzeci miejscem protestu obywateli przeciwko niespotykanemu dotąd łamaniu polskiej Konstytucji. W sobotę spotkanie zaplanowano na godzinę 21.

czytaj więcej

Łańcuch Światła przed Sądem Rejonowym w Lubaniu

Protest również w Lubaniu

Chyba po raz pierwszy od wielu lat w Lubaniu odbył się spontaniczny protest. Około 21. mieszkańcy zaczęli się gromadzić przed lubańskim sądem. Był hymn, skandowanie haseł i świece. Przeciwnicy zmian w sądownictwie dołączyli do protestujących w wielu miastach Polski, także Bolesławca czy Jeleniej Góry.

czytaj więcej

Lubań

Inwestycje na lato(a)

Choć wakacje kojarzą nam się z odpoczynkiem oraz przerwą od nauki i pracy, w samorządzie praca wre. Budowa boiska przy SP1, wykonanie nawierzchni i kanalizacji deszczowej na ulicy Moniuszki, oświetlenie Placu Strażackiego czy przebudowa ulicy Starolubańskiej będą miały swój finał już we wrześniu.

czytaj więcej

Konferencja przedstawicieli miasta Lubań i Towarzystwa Spirifer

SFM i nowy termin Lawy

To już pewne, Lubań w przyszłym roku będzie gospodarzem Sudeckiego Festiwalu Minerałów, imprezy której pierwowzór przez kilkanaście lat odbywał się w Lwówku Śląskim. W związku z tym obchody przyszłorocznych dni Lubania zmienią termin. A wartość zaplanowanej wystawy będzie tak duża, że strzec jej będą uzbrojeni strażnicy.

czytaj więcej

O sprawozdaniu z wykonania budżetu miasta Lubań za rok 2016 słów kilka

- Budżet miasta na 2016 rok był planowany po stronie dochodów w wysokości 61 977 338 zł, po stronie wydatków na poziomie 63 913 042 zł. Na skutek wielokrotnych zmian w uchwale budżetowej plan wyniósł ostatecznie po stronie dochodów 71 784 708 zł, a po stronie wydatków 73 447 040 zł - informował radnych w czasie sesji zastępca burmistrza Lubania, Mariusz Tomiczek

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia