Piątek, 28 lipca 2017r.

Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora

Strona główna / Miasto

Miasto

Lubań

Drożej za wodę i ścieki

Od 1 kwietnia 2017 roku mieszkańcy Lubania zapłacą wyższe stawki za m3 wody oraz odprowadzonych ścieków. Co roku LPWiK rewaloryzuje stawki. Radni przyjęli, przedstawioną przez prezesa LPWIK-u nową taryfę. Sprawdź, ile wyniesie podwyżka.

czytaj więcej

Ambasador Izraela w Lubaniu

Lubanianka Sprawiedliwą wśród Narodów Świata

Dzisiejszego dnia Lubań gościł Ambasador Izraela w Polsce, Panią Annę Azari. Celem wizyty była uroczystość nadania, Pani Kazimierze Wiertel tytułu Sprawiedliwy wśród Narodów Świata - najwyższego izraelskiego odznaczenia cywilnego.

czytaj więcej

Straż Miejska w Lubaniu

Kampanie nie docierają do wszystkich

Zdawałoby się, że w dobie intensywnej kampanii medialnej mającej na celu zminimalizowanie stopnia ryzyka zanieczyszczenia powietrza – w tym powstawania smogu, świadomość obywatelska jest na tyle wysoka, że śmiało można by rzec: „nas to nie dotyczy”.

czytaj więcej

Ferie w bibliotece

Trwają ferie, a pogoda nie zachęca do spacerów. Wszystkie dzieci, które lubią świat książek, gry planszowe i film zaprasza Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu.

 

 

czytaj więcej

Nie wiesz na kogo oddać 1% podatku dochodowego? Podpowiadamy!

1% wiele może!

Już niemal połowa podatników korzysta z możliwości przekazania 1% należnego podatku dochodowego na organizacje pożytku publicznego. W ubiegłym roku niektóre z lubańskich OPP na swoją działalność z tego tytułu otrzymały blisko 20 tys. zł. Dlatego zachęcamy do przekazywania 1% organizacjom powiatu lubańskiego. Pomagając lokalnie wspieramy region.

czytaj więcej

Ćwierć miliona dotacji na Dom Solny

Samorząd miasta w 2016 r. złożył do MKiDN wniosek o dofinansowanie prac zabezpieczających jeden z najstarszych lubańskich zabytków. Zgodnie z opublikowaną listą dotacja zostanie przyznana.

czytaj więcej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Lubańskie początki oczami Zdzisława Bykowskiego

Mało kto już pamięta, że WOŚP w Lubaniu gra od samego początku. Wraz z 25-leciem działalności fundacji, Lubań obchodzi 25 rocznicę wolontariatu na jej rzecz. Wczorajszego popołudnia w MDK odbyło się spotkanie, w którym udział wzięły osoby angażujące się w zbiórki i którym bliska jest idea pomagania pod szyldem wielkiego czerwonego serca. W spotkaniu udział wziął Zdzisław Bykowski, który w 1993 roku zapoczątkował rockandrollową jazdę bez trzymanki w Lubaniu. Była to świetna okazja do przypomnienia lubańskich początków.

czytaj więcej

Adela z Pasiecznych Zamora, profesor historii LO im. Adama Mickiewicza w Lubaniu

Pośmiertne wspomnienie

W dziejach istniejącego od jesieni 1945 r., a więc ponad 70 lat, lubańskiego Gimnazjum i Liceum, po późniejszych zmianach pod nazwą Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza zapisały się setki profesorów, którymi ta szacowna szkoła mogłaby się szczycić, gdyby tylko ktoś zadbał o przypomnienie i utrwalenie ich wielce zasłużonych imion nie tylko dla Lubania, powiatu lubańskiego, ale i dla znacznego obszaru Polski. Pośród tych najpiękniej zapisanych imion znajduje się prof. Adela z Pasiecznych Zamora.

czytaj więcej

Spotkanie noworoczne-video

Burmistrz podsumował rok 2016

Pierwsze tygodnie każdego rozpoczętego roku są dobrym okresem na podsumowania minionych dwunastu miesięcy. To również świetna okazja na poinformowanie o zamierzeniach na rok bieżący. W Lubaniu długoletnią tradycją stało się organizowanie tzw. spotkań noworocznych, które takim podsumowaniom służą.

czytaj więcej

Lubań

Koniec z komunikacyjnym chaosem?

Po latach udręki mieszkańcy kamienic przy ul. Kazimierza Wielkiego na Osiedlu Piastów mogą w końcu liczyć na uporządkowanie zasad parkowania w rejonie znajdujących się tam przychodni lekarskich i sklepów.

czytaj więcej

Straż Miejska w Lubaniu

Aby tegoroczna zima nie okazała się dla nich ostatnią

Sezon zimowy trwa w najlepsze. Dla jednych padający śnieg oraz ujemne temperatury stanowią doskonałą okazję do zimowego wypoczynku, beztroskich spacerów czy uprawiania sportów zimowych. Są jednak wśród nas ludzie, dla których sezon mrozów jest walką o przetrwanie.

czytaj więcej

Wyniki otwartego konkursu ofert z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym

Kto dostał kasę z alkoholówki

Podajemy wyniki otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia