Piątek, 22 września 2017r.

Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

Strona główna / Miasto

Miasto

Lubański wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: urodziny bohaterów literackich, lubańskie minerały, Marek Piekarczyk akustycznie oraz rajd Łużyce 1945.

czytaj więcej

Poznaj Lubań, jakiego nie znasz

Gdyby te miejsca mogły mówić, opowiedziałyby pasjonujące historie, lepsze od niejednej fabuły filmowej. Daj się porwać przewodnikom miejskim na spacer po Lubaniu, jakiego nie znasz. Bezpłatnie!

czytaj więcej

Wiele rzadkich okazów stanowi o wyjątkowości tej wystawy

Kosmiczna wystawa

Eksperci nie szczędzą komplementów, laicy zapewniają, że takich cudów natury jeszcze nie widzieli – to bilans otwarcia nowej wystawy Muzeum Regionalnego w Lubaniu.

czytaj więcej

Wspomnienie

Naczelnik Eugeniusz Konat

Od początków istnienia rodzaju ludzkiego konstrukcja życia wygląda tak samo. Rodzimy się i umieramy, wypełniając czas między tymi ważnymi momentami czynami, które decydują czy żyć będziemy po śmierci w pamięci innych. Przed kilku dniami pożegnaliśmy Eugeniusza Konata, który jako ostatni piastował stanowisko Naczelnika Miasta Lubań. By zachować żywymi wspomnienia o Panu Eugeniuszu, kilka słów skreślił Zdzisław Bykowski.

czytaj więcej

Spotkanie z maturzystami z lubańskich szkół

Zawód policjant

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej oraz im. Adama Mickiewicza w Lubaniu odbyło sie spotkanie z maturzystami, podczas którego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zaprezentowali wymogi dotyczące kandydatów do policji oraz możliwości rozwoju i kształcenia się w służbie.

czytaj więcej

Otwarcie wystawy "Minerały Zachodnich Sudetów"

Kosmiczna wystawa

Jutro z pompą zostanie otwarta lubańska wystawa minerałów. Sprawdziliśmy – są tam prawdziwe skarby.

czytaj więcej

Przedsiębiorco pamiętaj!

W dniu 31 maja 2017 roku upływa termin: opłacenia drugiej raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów zawierających alkohol w 2017 roku.

czytaj więcej

122 miasta otrzymają 2,5 mld zł

Dysfunkcyjny Lubań

Ministerstwo Rozwoju przygotowało plan wsparcia 122 miast w Polsce, które utraciły swoje funkcje społeczno-gospodarcze. Wsparcie dla dysfunkcyjnych miast w wysokości 2,5 miliarda złotych to dobra wiadomość, gorzej że dotyczy również Lubania.

czytaj więcej

Dewastacje na amfiteatrze

Lubański magistrat powoli rozpoczął przygotowywać miejski amfiteatr do zbliżających się obchodów dni miasta. Jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi posprzątano liście i naprawiono rynny przy szatniach za sceną. Niestety w trakcie świąt wandale zniszczyli całą wykonaną pracę.

czytaj więcej

Pożegnanie Eugeniusza Konata

14 kwietnia 2017 r. odszedł zasłużony mieszkaniec naszego miasta - Eugeniusz Konat. Uroczystości żałobne odbędą się 20 kwietnia br. o godz. 13.00 na Cmentarzu Komunalnym w Lubaniu.

czytaj więcej

Nie płacisz?

Komornik ściągnie zaległości za wywóz śmieci

260 zł - tyle wynosi średnio zadłużenie mieszkańca Lubania zalegającego z opłatą za odbiór śmieci. Tuż po świętach magistrat rozpoczął doręczanie około 2000 upomnień do nierzetelnych płatników. To ostatni dzwonek na uregulowanie należności bez ponoszenia kosztów komorniczych.

czytaj więcej

Wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora, a w nim: jarmark wielkanocny, imprezy prezentujące postać Marii Magdaleny oraz koncert muzyki filmowej.

czytaj więcej

Życzenia samorządu Miasta Lubań

Życzymy Państwu, aby nadchodzący czas
Zmartwychwstania Pańskiego
wypełnił się domowym ciepłem,
spotkaniami z najbliższymi,
aby natchnął Państwa wiarą,
nadzieją i pozytywną energią.

czytaj więcej

Sekret św. Marii Magdaleny

Lubań już od I Niedzieli Adwentu świętuje Rok św. Marii Magdaleny. W tym czasie ma miejsce wiele inicjatyw, podkreślających wagę tej świętej dla naszego miasta.

czytaj więcej

Nowy wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora, a w nim: o projektantce mody z Lubania, o tym kto wygrał bitwę o Basztę i o lubańskim wirtualnym cmentarzu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia