Środa, 22 listopada 2017r.

Imieniny: Cecylii, Wszemily, Stefana

Strona główna / Miasto

Miasto

Sudecki Festiwal Minerałów

Pierwsze przymiarki do SFM

Sudecki Festiwal Minerałów już za rok w Lubaniu. Z pierwszą roboczą wizytą do Lubania zawitało około 50 kolekcjonerów.

czytaj więcej

Otwarte zawody w wędkarstwie spławikowym

Zawody o Puchar Burmistrza Lubania

Podobnie jak w latach ubiegłych, 9 lipca 2017r. nad lubańskim stawem "Uniegoszcz" rozegrano otwarte zawody w wędkarstwie spławikowym o „Puchar Burmistrza Lubania".

czytaj więcej

Dla piłkarzy z SP1

Rusza budowa boiska

Teren rekreacyjno-sportowy przy SP1 pięknieje. Tuż obok boiska wielofunkcyjnego niebawem pojawi się boisko trawiaste do gry w piłkę nożną.

czytaj więcej

Z redakcyjnej poczty

Na redakcyjną skrzynkę pocztową mieszkańcy zgłaszają różne problemy, wczoraj otrzymaliśmy komunikat, w którym czytelnik wzywa burmistrza do działania w konkretnej sprawie, w sprawie bezpieczeństwa.

czytaj więcej

ZUS

Doradcy emerytalni

Od 1 października Polacy będą przechodzić na emeryturę według obniżonego wieku emerytalnego. Rodzi to wiele pytań i wątpliwości. W lubańskim ZUS-ie czekają na przyszłych emerytów doradcy, którzy wyliczą prognozowane świadczenie.

czytaj więcej

Letni wypoczynek w mieście pod namiotami

KH ZHP Lubań i Gmina Miejska Lubań zapraszają dzieci i młodzież z Lubania w wieku 10-17 lat na bezpłatny dzienny wypoczynek letni w mieście pod namiotami "Las bliżej nas - w poszukiwaniu zielonej przygody".

czytaj więcej

Historia, znak firmowy Lubania

Rajca i mnich

Jeszcze w tym roku w przestrzeni miejskiej stanąć mają nowe ozdoby, przypominające o przeszłości grodu nad Kwisą. Nie będzie to sztuczna choinka ani plastikowe jajo. Według artysty wykonującego dzieło, niewielu pozostało ludzi sprawnie operujących tą techniką.

czytaj więcej

Fotogaleria

DAR - ostatni dzień Lawy

Tegoroczne święto miasta, tradycyjnie już zakończył Dzień Aktywnej Rodziny. Nie zabrakło występów najmłodszych artystów, muzyki, zabawy i gier. Wszystko to aktywnie i rodzinnie.

czytaj więcej

Lawa 2017 - fotorelacja

Drugi dzień Lawy

Lubań potrafi się bawić i było to doskonale widać podczas wczorajszego koncertu gwiazdy wieczoru zespołu Boys.

czytaj więcej

Dzień pierwszy

Lawa 2017

Za nami pierwszy dzień Lawy, jak wypadło otwarcie miejskiego święta i jak bawili się Lubanianie możecie zobaczyć w naszej fotogalerii.

 

czytaj więcej

Otwarcie placu zabaw odwołane

Wszystkiemu winne gołębie

Od tygodnia czytelnicy alarmują o postępującej dewastacji nowego placu zabaw. Co więcej, jutro plac zabaw miał zostać uroczyście otwarty, ale...

czytaj więcej

Lubań

Ulga w upalne dni

Według synoptyków wysokie temperatury mają utrzymać się do końca miesiąca. Wychodząc naprzeciw mieszkańcom LPWiK w Lubaniu ustawiło na terenie miasta dwie kurtyny wodne, które pomogą schłodzić rozgrzane słońcem ciała.

czytaj więcej

Wyburzenia na basenie

Jak donoszą nasi czytelnicy od kilku dni na Kamiennej Górze trwają prace rozbiórkowe na basenie. Czy to pierwszy krok do przywrócenia świetności obiektu?

czytaj więcej

Noc Świętojańska w Lubaniu

Miasto Lubań zaprasza na malownicze otwarcie lata. Najkrótsza noc w roku ze wspaniałym pokazem słowiańskich tradycji i ciekawych obyczajów ze świata. Kolory puszczanych wianków i feeria kolorów HOLI, potańcówka i dużo ognia, a wszystko to w uroczym zakątku Lubania. Dzięki zaangażowaniu społeczności Gimnazjum nr 3 i wsparciu miejskich jednostek już po raz 4 w naszym mieście!

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia