Sobota, 24 lutego 2018r.

Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

Strona główna / Miasto

Miasto

Komunikat dla odbiorców ciepła

Rozpoczęcie sezonu grzewczego

Z dniem 18 września 2017r. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Lubaniu rozpoczyna kolejny sezon grzewczy. Z tą chwilą do wszystkich zgłoszonych przez zarządców obiektów zostanie podane ciepło. Aby proces uruchamiania dostawy energii jak również pierwsze tygodnie ogrzewania przebiegły w sposób jak najmniej kolizyjny prosimy o zastosowanie się do kilku niżej wymienionych zasad:

czytaj więcej

Gabinety polityczne przyczółkiem do tworzenia miejsc pracy

Czy asystent burmistrza straci pracę?

Nowelizacja ustawy o pracownikach samorządowych zakłada likwidację etatów dla asystentów i doradców burmistrzów. Przewiduje ona również zatrudnienie w jednostkach samorządu terytorialnego tylko na stanowiskach urzędniczych. Czy to oznacza, że asystent lubańskiego burmistrza straci pracę, czy tylko zmieni się nazwa jego etatu?

czytaj więcej

15. 09. 2017

Wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: 500 lat protestantyzmu, otwarcie boiska oraz spotkanie artystów.

czytaj więcej

Podpisali u nas porozumienie

12 września w Sali Ślubów lubańskiego ratusza zawarto nietypowy związek. Nie było to kolejne w mieście małżeństwo, a umowa partnerska między dwiema szkołami – z Wrocławia i z Poczdamu, kształcącymi w rzemiośle.

czytaj więcej

Lubań

Inwestycje w realizacji

Prasa branżowa bije na alarm – rosną ceny usług budowlanych, gminy z braku chętnych wykonawców odwołują przetargi lub muszą mierzyć się z ceną nawet trzykrotnie wyższą niż przewidywana. Jak jest w Lubaniu? Odpowiada burmistrz Arkadiusz Słowiński.

czytaj więcej

Burmistrz informuje

Burmistrz Miasta Lubań informuje, że w dniu 15.09.2017r. upływa termin płatności : - III raty podatku od nieruchomości, łącznego zobowiązania pieniężnego osób fizycznych, podatku rolnego osób prawnych - II raty podatku od środków transportowych - podatku od nieruchomości, leśnego osób prawnych - opłaty za zagospodarowanie odpadów.

czytaj więcej

Lubań

Opłać miejsce pod grób

ZGiUK przypomina osobom, których bliscy pochowani są na cmentarzach komunalnych w Lubaniu o konieczności wnoszenia opłat z tytułu użytkowania miejsca pod grób.

czytaj więcej

Żeby chorować trzeba mieć zdrowie

Wszyscy wiemy, że polska opieka zdrowotna jest, delikatnie mówiąc, niedoskonała. Wszyscy też wiemy, że rejestracja do lekarza rodzinnego wymaga nie lada sprytu, uporu i szczęścia. Naszej czytelniczce przyznajemy złoty medal za wytrwałość.

czytaj więcej

9.09.2017

Lubański wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: bukowińskie i romskie spotkania w Lubaniu oraz narodowe czytanie " Wesela".

czytaj więcej

Z redakcyjnej poczty

Okazuje się, że można

Dwadzieścia lat staraliśmy się o kawałek asfaltu, a oni zniszczyli wszystko w dwa miesiące – mówi jeden z mieszkańców ulicy Fortowej w Lubaniu.

czytaj więcej

Rejestrowane imprezy

Inwestycja niedawno otwartego i udostępnionego dla najmłodszych placu zabaw przy ulicy Łącznej w Lubaniu okazała się strzałem w dziesiątkę. Jest jednak pewien szkopuł, bowiem obiekt ten cieszy się wysokim zainteresowaniem nie tylko wśród rodziców chcących spędzić czas ze swymi pociechami na świeżym powietrzu, ale również...amatorów wyskokowych napojów, którzy nieświadomi bycia w centrum uwagi jednej z kamer monitoringu miejskiego - popełniają wykroczenie za wykroczeniem.

czytaj więcej

Festiwal Cygański Tabor

Cygański Tabor powrócił!

Końcówka wakacji w Lubaniu była bardzo kolorowa. 26 sierpnia koncertujący na rynku romscy muzycy obudzili cygańską duszę w roztańczonej publiczności. Dzień rozpoczął się dawką wiedzy a zakończył koncertem Bogdana Trojanka. Pięknie pokazał się na scenie nasz rodzimy zespół – Kałe Jakha.

czytaj więcej

Uwaga przedsiębiorcy!

W dniu 30 września 2017 roku upływa termin opłacenia trzeciej raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów zawierających alkohol w 2017 roku.

czytaj więcej

Z redakcyjnej poczty

Robale w śmietniku

Na redakcyjną pocztę otrzymujemy wiele ciekawych informacji, jednak po obejrzeniu tego filmiku wpadliśmy w osłupienie. No jak? - ciśnie się na usta. Osobom wrażliwym, przed obejrzeniem wideo, zalecamy odstawienie posiłku.

czytaj więcej

Lubań

Modernizacja ZGiUK z wyróżnieniem

Gdy lubański ZGiUK przejął budynek przy ul. Bankowej, zapowiedziano gruntowny remont. Dziś trzeba przyznać, że efekt był zaskakujący. Duże zmiany zaszły nie tylko w samym obiekcie, ale i jego otoczeniu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia