Sobota, 25 lutego 2017r.

Imieniny: Wiktora, Cezarego

Strona główna / Miasto

Miasto

AKTUALIZACJA 19.20

Bombowa środa!

Do urzędów w całym kraju dotarły dziś maile informujące o podłożonych ładunkach wybuchowych. W tej ogólnopolskiej akcji nie pominięto też Lubania.

czytaj więcej

Rusza remont PM5

Termoizolacja, nowe okna i elewacja, podziemna kuchnia, więcej pomieszczeń, dźwig osobowy, monitoring, panele fotowoltaiczne…, czyli przedszkole na miarę XXI wieku.

czytaj więcej

Oczyszczanie miasta

Kolejne rozbiórki komórek

Zaniedbane i zapuszczone - lubańskie komórki nie tylko straszą przechodniów, ale też niejednokrotnie zagrażają ich bezpieczeństwu. Od pewnego czasu samorząd miasta sukcesywnie pozbywa się tych obiektów.

czytaj więcej

Remont kaplicy na cmentarzu komunalnym

Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Lubaniu informuje, że w dniu 7 czerwca 2016 rozpoczną się prace związane z remontem kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ulicy Wrocławskiej 21.

czytaj więcej

Przyłącze wodne w Lubaniu drożej o 230 zł

Ubiegły rok był wyjątkowo suchy w wielu gospodarstwach. Wyschły studnie, które latami zaopatrywały mieszkańców w wodę. W efekcie okoliczne spółki wodne zasypane zostały wnioskami o podłączenie domostw do istniejących wodociągów. Procedura przyłączenia wszędzie wygląda podobnie, jednak ponoszone koszty bywają różne. Jak donosi nam jeden z czytelników LPWiK, jako jedyne w okolicy żąda badań wody „za wodomierzem”. Koszt badania wody to 230 zł.

czytaj więcej

Zamiast ronda sygnalizacja świetlna?

Trwają prace nad projektem budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Podwale, Ratuszowej i Zgorzeleckiej. Najpierw zrezygnowano z budowy ronda za 2 mln zł., aby wybudować tańszą sygnalizację świetlną. Później okazało się, że przebudowa skrzyżowania i sygnalizacja świetlna to koszt ponad 1,5 mln zł. Dlatego i ten projekt stanął pod znakiem zapytania.

czytaj więcej

Lubań w ogólnoeuropejskiej akcji kolekcjonerskiej

Pomysłodawcami są Czesi, podchwycili Europejczycy, Rosjanie i Amerykanie. Obecnie jest ponad 4774 miejsc oznaczonych Znaczkiem Turystycznym, a ich liczba z każdym dniem wzrasta. Na listę atrakcyjnych miejsc właśnie wskoczyła lubańska czternastowieczna Wieża Bracka.

czytaj więcej

Lawa w centrum

Do trzech razy sztuka

Po raz trzeci w historii obchodów Dni Miasta Lubania wszystkie imprezy odbędą się w centrum miasta. - Decyzja już zapadła i sprawa lokalizacji jest nieodwołalna, powodów było kilka – mówi burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński.

czytaj więcej

Niemal wszyscy rodzice pozostawili sześciolatki w przedszkolach

W Lubaniu tylko cztery pierwsze klasy

Wprowadzenie naprędce obietnic wyborczych, związanych z cofnięciem obowiązku szkolnego dla sześciolatków, spowodowało niemałe zamieszanie w placówkach oświatowych. W efekcie w jednej ze szkół na terenie Lubania w ogóle nie będzie pierwszej klasy, a w żłobkach już dawno nie ma miejsc.

czytaj więcej

Wideo relacja - bez komentarza

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Od lat uroczystości związane z uchwaleniem Konstytucji 3 maja mają w Lubnaiu dość skromny charakter. Podobnie było i w tym roku. Wyjątek od  reguły stanowiła obecność podczas mszy świętej posłanki na Sejm Ewy Szymańskiej z PiS.

czytaj więcej

Uwaga na tracące ważność dowody osobiste!

Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Lubaniu przypomina o 10-letnim okresie ważności dowodów osobistych wydanych osobom między 18 a 65 rokiem życia. W 2016 roku tracą ważność dowody osobiste wydane w 2006 r. oraz dowody osobiste wydane osobom małoletnim w 2011 roku.

czytaj więcej

Fotogaleria

Patriotyczny Lubań

Święta majowe zbliżają się dużymi krokami. Jak co roku, lubańska dziatwa i młodzież, uczciła wyjątkową kartę naszej historii.

czytaj więcej

Galeria w centrum Lubania

Dwukondygnacyjny obiekt z podziemnym parkingiem i siedemnastoma lokalami handlowo-usługowymi ulokowanymi na ponad 4,5 tys. m2 powierzchni najmu, zlokalizowany w centrum Lubania, dostępny dla klientów przez siedem dni w tygodniu. Mrzonka czy rzeczywistość?

czytaj więcej

Minister SWiA pożegnał funkcjonariuszy SG wyjeżdżających na misję do Macedonii - Fotorelacja

Szef MSWiA w Lubaniu

Dziś rano Lubań odwiedził minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak. Celem jego wizyty był Ośrodek Specjalistycznych Szkoleń Straży Granicznej w Lubaniu, gdzie trwa szkolenie funkcjonariuszy, którzy za parę dni wyjadą do Macedonii, aby chronić zewnętrzne granice Unii Europejskiej. 

czytaj więcej

Foto

Kolejny TIR owoców przyjechał do Lubania

Dzięki zaangażowaniu i pracy lubańskiego Społecznego Komitetu Bezrobotnych do Lubania po raz kolejny trafił TIR pełen jabłek. Tym razem 24 tony owoców przyjechały z zagłębia sadowniczego w Grójcu.

czytaj więcej

1997 - 2016

XX lat Lubańskiej Wiosny Ekologicznej

21 kwietnia w przededniu Międzynarodowego Dnia Ziemi koncertem dla najmłodszych pt. „Dbajmy o spokój i równowagę w przyrodzie” rozpoczęła się oficjalnie XX Lubańska Wiosna Ekologiczna.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia