Wtorek, 17 stycznia 2017r.

Imieniny: Antoniego, Rościsława, Jana

Strona główna / Miasto

Miasto

Uwaga na tracące ważność dowody osobiste!

Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Lubaniu przypomina o 10-letnim okresie ważności dowodów osobistych wydanych osobom między 18 a 65 rokiem życia. W 2016 roku tracą ważność dowody osobiste wydane w 2006 r. oraz dowody osobiste wydane osobom małoletnim w 2011 roku.

czytaj więcej

Fotogaleria

Patriotyczny Lubań

Święta majowe zbliżają się dużymi krokami. Jak co roku, lubańska dziatwa i młodzież, uczciła wyjątkową kartę naszej historii.

czytaj więcej

Galeria w centrum Lubania

Dwukondygnacyjny obiekt z podziemnym parkingiem i siedemnastoma lokalami handlowo-usługowymi ulokowanymi na ponad 4,5 tys. m2 powierzchni najmu, zlokalizowany w centrum Lubania, dostępny dla klientów przez siedem dni w tygodniu. Mrzonka czy rzeczywistość?

czytaj więcej

Minister SWiA pożegnał funkcjonariuszy SG wyjeżdżających na misję do Macedonii - Fotorelacja

Szef MSWiA w Lubaniu

Dziś rano Lubań odwiedził minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak. Celem jego wizyty był Ośrodek Specjalistycznych Szkoleń Straży Granicznej w Lubaniu, gdzie trwa szkolenie funkcjonariuszy, którzy za parę dni wyjadą do Macedonii, aby chronić zewnętrzne granice Unii Europejskiej. 

czytaj więcej

Foto

Kolejny TIR owoców przyjechał do Lubania

Dzięki zaangażowaniu i pracy lubańskiego Społecznego Komitetu Bezrobotnych do Lubania po raz kolejny trafił TIR pełen jabłek. Tym razem 24 tony owoców przyjechały z zagłębia sadowniczego w Grójcu.

czytaj więcej

1997 - 2016

XX lat Lubańskiej Wiosny Ekologicznej

21 kwietnia w przededniu Międzynarodowego Dnia Ziemi koncertem dla najmłodszych pt. „Dbajmy o spokój i równowagę w przyrodzie” rozpoczęła się oficjalnie XX Lubańska Wiosna Ekologiczna.

czytaj więcej

Pracownicy zakłuwali się wyrzucanymi igłami ze strzykawek

Mieszkańcy Lubania królikami doświadczalnymi

Ten nieco przewrotny tytuł jest jak najbardziej uzasadniony. Od poniedziałku w Lubaniu testowana będzie nowa metoda zbierania odpadów niebezpiecznych, wynik testu zostanie wzięty pod uwagę przy wprowadzaniu podobnych rozwiązań w całym kraju.

czytaj więcej

Miejski monitoring

Wielki brat patrzy!

Ze strony mieszkańców Lubania często pojawiają się zarzuty wobec funkcjonowania miejskiego monitoringu. Faktycznie jak na sprzęt elektroniczny ma on swoje lata, jednak jak zapewnia komendant Straży Miejskiej po przeprowadzonym w ubiegłym roku liftingu wszystko działa.

czytaj więcej

Lubański skarbiec

12 kwietnia br., Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu zabrało wszystkich chętnych na wyprawę w świat przyrody naszego powiatu.

czytaj więcej

500 Plus pierwsze 7 dni

Za sobą mamy pierwszy tydzień obowiązywania ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, która wprowadziła program "Rodzina 500 plus". Program cieszy się dużą popularnością, jak szacują specjaliści tylko w ciągu pierwszego tygodnia w całej Polsce złożono jedną trzecią wniosków. Sprawdziliśmy jak to wygląda w Lubaniu i zapytaliśmy jakie błędy składający wnioski popełniają najczęściej.

czytaj więcej

Inicjatywa lokalna

Weź sprawy w swoje ręce

Inicjatywa lokalna to sposób na realizację potrzeb mieszkańców wspólnie z samorządami. Nowy chodnik, ścieżka rowerowa czy ławki w parku mogą zostać wykonane szybciej i zgodnie z oczekiwaniami wspólnoty,  jeżeli ta zakasa rękawy, bądź w inny sposób będzie partycypowała w kosztach wykonania. Niestety, ta forma współpracy nie cieszy się w Lubaniu zbyt dużą popularnością.

czytaj więcej

Współpraca polsko - czeska

1 kwietnia br. w Urzędzie Miasta Frýdlant, odbyło się kolejne spotkanie samorządowych przedstawicieli Frýdlantu i Lubania, w ramach kontynuacji czesko-polskiego partnerstwa tych miast.

czytaj więcej

Koniec z komunistycznymi nazwami ulic

Żegnaj Żymierski

Ulica Żymierskiego w Lubaniu czy Świerczewskiego w Leśnej i Pieńsku wkrótce będą musiały zmienić swoje nazwy. 1 kwietnia Sejm jednogłośnie przyjął uchwalę dającą samorządom rok na usunięcie z przestrzeni publicznej nazw upamiętniających daty, osoby bądź wydarzenia symbolizujące komunizm.

czytaj więcej

Koszt remontu przedszkola wzrósł blisko 100%

Super przedszkole

Zapowiadany już w ubiegłym roku remont miejskiego przedszkola nr 5 na Osiedlu Piastów w Lubaniu wyceniono na kwotę 2,5 mln. Jakież było zdziwienie miejskich radnych, kiedy w marcu poproszono ich o zwiększenie tej kwoty o 2 mln zł! Komisje zajmujące się sprawą poprosiły burmistrza o wyjaśnienie z czego wynika tak duży wzrost planowanych kosztów inwestycji. 

czytaj więcej

Wykaz chodników zakwalifikowanych do remontów

Miejskie trakty po przeglądzie

W lutym zapowiadaliśmy, że lubańscy radni planują wkrótce przyjrzeć się miejskim traktom i chodnikom aby ustalić, które z nich wymagają natychmiastowych napraw. Potrzeba takiego posunięcia była pilna, bowiem stan chodników w wielu miejscach zagraża życiu i zdrowiu użytkowników. Słowa radnych nie zostały rzucone na wiatr. Od 7 do 15 marca trwały wizje lokalne. dzięki którym ustalono listę najpilniejszych remontów.

czytaj więcej

Lubań

Nabór na kurs przewodników miejskich

Lubań, wzorem innych miast, będzie szkolić miejskich przewodników. Wiedzę i umiejętności potrzebne do profesjonalnego oprowadzania wycieczek zdobyć można będzie na kursie organizowanym przez Łużyckie Centrum Rozwoju i Muzeum Regionalne. Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 kwietnia.

czytaj więcej

Droga to nie wszystko

Czekali 70 lat na asfalt

Zrobili drogę, mieszkańcy chcą W grudniu 2015 roku położyli na ul. Łącznej w Lubaniu nowy asfalt czyli lekko 70 lat po wojnie ... - pisze do nas czytelnik. Zakończona inwestycja cieszy mieszkańców, bo dojazd do podwórek i znajdujących się tam garaży przez lata był, delikatnie mówiąc, nie najlepszy. Pozostaje pytanie co z chodnikami i choć małym parkingiem, którego tam brakuje.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia